Goes zet burgers aan het werk PZC Voel je 100%, betaal 75%. Ik ben toch een ouderwetse juf Al zestig jaar getrouwd met een knappe midvoor De Viersprong opent psychiatrische poli voor probleemjeugd Werkstraf voor aanval met mes in proeftijd Centrum Website cultuureducatie open Brand gesticht in container Middelburgse (22) aangehouden Autokraken Schouwen-Duiveland Dorpsraad steunt verenigingen Zakkenroller in Zierikzee Inwoners moeten zelf met oplossingen komen voor verkeersproblemen Zwemvierdaagse in Tholen en St. Maartendijk Mantraconcert door duo Citroen agenda Centrum m, GOES - Gisteren werd in podium 't Beest de website www.scholenindekunsten.nl officieel geopend. De site hoort bij het project cultuureducatie dat op veel scholen op de Beve- landen en Schouwen-Duiveland draait. De website is zo ge maakt dat scholen zelf him eigen pagina's kunnen opmaken en onderhouden. Verder is er veel algemene informatie over cultuureducatie is de Oosterschelderegio te vinden. SINTJANSTEEN - Onbekenden hebben afgelopen maandag rond 20.15 uur brand gesticht in een papiercontainer op het parkeerterrein aan de Badhuisweg te Sint Jansteen. Het pa pier dat buiten tegen de container lag, werd in brand gesto ken, waardoor de deur van de container schade opliep. Het schadebedrag is onbekend. MIDDELBURG - De politie heeft een 22-jarige Middelburgse gearresteerd op verdenking van diefstal. De vrouw probeerde bij een winkel in de Lange Delft in haar woonplaats aankopen te betalen met een gestolen klantenkaart. Bij haar aanhou ding bleek de vrouw ook nog een gestolen creditcard te heb ben. In de woning van de Middelburgse werd een hoeveelheid goe deren aangetroffen, waaronder make-up en kleding, die mo gelijk ook gestolen is. De totale waarde is onbekend. De vrouw is ingesloten. ZIERIKZEE - Op verschillende plaatsen op Schouwen-Dui veland zijn dinsdag auto's opengebroken. Uit een auto die stond geparkeerd op het carpoolterrein bij Serooskerke wer den enkele cd's, een trui, slippers en een basbox met verster ker gestolen. In Renesse waren auto's aan de Ramp weg en op het Transferium doelwit. Daar bestond de buit uit een mobiele telefoon, sleutels en een portemonnee. In Zierikzee werd maandagavond een wagen aan de Steenbank gekraakt. De dader ging er vandoor met een koffer met daarin een paar honderd euro, een gsm en een frontje van een radio. SCHARENDIJKE - Sportvereniging ZSC'62 uit Scharendij- ke mag rekenen op een subsidie van 850 euro van de dorps raad Scharendijke. De bijdrage is opgedeeld in steun voor de toneelafdeling, de j eugd en de viering van het veertigj arig j u- bileum van de club. Ook de ouderenbond ANBO, het plaatse lijke Oranjecomité en de Vereniging voor Ouderen worden dit jaar financieel gesteund door de dorpsraad. In totaal heeft het dorpsbestuur 1370 euro subsidie toegekend aan het lokaal initiatief. ZIERIKZEE - Tijdens het winkelen in Zierikzee zijn woens dagmorgen drie vrouwen het slachtoffer geworden van zak kenrollers. In een warenhuis werden de portemonnees gesto len van een 30-jarige en een 49-jarige Zierikzeese. In een textielzaak werd uit de schoudertas van een 35-jarige vrouw de beurs weggenomen. De totale buit bedraagt volgens de politie enkele honderden euro's en diverse pasjes. donderdag 20 juni 2002 j ijoorEsme Soesman iVILHELMINADORP - De ge- j uieente Goes wil dat de bevol- ting zelf met breed gedragen initiatieven op de proppen tornt, waarmee het verkeer in l ffilhelminadorp in goede banen tan worden geleid. j Geld voor de uitvoering van maatregelen is geen probleem. iVat wel een probleem is, is dat belanghebbenden niet tot een t oplossing weten te komen. Want er is al heel wat afgepraat over de (sluip)verkeersproblematiek op de Krukweg, Brugstraat en Oosthaven- en Westhavendijk. Ook deze week, bij de praat avond in Wilhelminadorp, werd het onderwerp weer aange kaart. „Ik heb hier bijna mijn tanden op kapot gebeten", aldus wet houder M. 't Hart, die zijn ge dachten nog eens liet gaan over THOLEN - In de twee gemeen telijke zwembaden van de gemeente Tholen, De Spetter in Tholen-stad en Haestinge in Sint-Maartensdijk wordt van maandag 24 juni tot en met vrijdag 28 juni zwemvierdaagse gehouden. Dit zwemfestijn is gekoppeld aan een goed doel. Iedereen in het bezit van een zwemdiploma A kan meedoen. Deelnemers hebben de keuze uit het trekken van tien, twintig of veertig baantjes. Door zich per afstand te laten sponsoren door familie, vrien den en kennissen kunnen deel nemers geld inzamelen voor het Ronald McDonald Kinder fonds. In de buitenzwembaden kan tijdens de vierdaagse dagelijks gezwommen worden tussen 7.30 en 9.00 uur, 15.30 en 17.00 uur en 18.30 en 20.00 uur. onder meer het geopperde pas jessysteem en andere oplossin gen. Wat de inwoners van Wil helminadorp zien zitten, valt niet in de smaak bij mensen uit bijvoorbeeld Wolphaartsdijk en vice versa. De gemeente is nu in afwachting van de resultaten van de doseer- rnstallatie die Waterschap Zeeuwse Eilanden op de Ver- bartelweg in gebruik heeft ge nomen. Ook de resultaten van een snellere doorstroming op de Deltaweg worden door bestuur lij k Goes afgewacht. Daarna wil de gemeente wel weer met be langhebbenden overleggen, maar, waarschuwde 't Hart me teen: ,,We doen alleen nog maar dingen waar een breed draag vlak voor is." Geen optie Stemmen over oplossingen, zo als een aanwezige suggereerde, is geen optie. „Want dan zegt u: laat Wolphaartsdijk maar niet meestemmen. Maar zodra er een gezamenlijk standpunt is, voe ren wij het uit." De Krukweg en omstreken was niet het enige verkeersknelpunt waarvan de wethouder het lot in handen legde van de betrokke nen. De vijftien gezinnen die aan de parallelweg van de Oost- havendijk wonen, werd ge vraagd tot een gezamenlijk standpunt te komen over een oplossing voor de kruising met de Krukweg, die slecht te over zien is. De-parallelweg kan een richtingsverkeer of doodlopend worden gemaakt. De oplossing die zij als meest prettig ervaren, voert de gemeente Goes uit. Datzelfde geldt voor inwoners die de dupe zijn van sluipver- keer dat de bocht Westhaven- dij k-B rugstraat probeert te om zeilen. Oplossingen De diverse oplossingen die mogelijk zijn zullen door Dorpsbelangen Wilhelmina dorp onder de aandacht van omwonenden gebracht worden. Als overeenstemming over de oplossing komt, voert de ge meente de noodzakelijke maat regelen uit. A. Zandee en L. Zandee-de Jonge waren gisteren zestig jaar getrouwd. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Via-via had ze gehoord dat er in het voetbalelftal van Krabbendijke een knappe mid voor speelde. Toen de ploeg een uitwedstrijd had in Kapelle, haar dorp, stond ze daarom langs de lijn. Na vier jaar verke ring trouwden ze en gisteren vierde het echtpaar Zandee-de Jonge uit 's-Heer Abtskerke zijn zestigjarig huwelijksfeest. Het huwelijk vond plaats tij dens de oorlogsjaren. „Na acht uur 's avonds mocht je toen niet op straat komen, tot vier uur 's ochtends", vertelt mevrouw L. Zandee. „Wij wilden de mensen niet zo vroeg naar huis sturen en dus hebben we doorgefeest tot vier uur 's morgens." In de loop der jaren werden vier kinderen geboren, nadien kwamen er der tien kleinkinderen bij en inmid dels zijn er ook al twee achter kleinkinderen. Mevrouw Zandee werkte in de verpleging, bij Bergzicht in Goes, en heeft veertig jaar bij het Rode Kruis gezeten. Haar man had een transportbedrijf in Krabbendijke. Dat werd eind jaren zeventig gesaneerd, waar na ze hun oog lieten vallen op een lapje bouwgrond in 's-Heer Abtskerke. Daar hebben ze sindsdien naar genoegen ge woond. „Het is een heel fijn dorpje", aldus mevrouw Zan dee. Momenteel verblijft ze echter in verpleeghuis Ter Valcke in Goes, in verband met de revali datie na een heupbreuk, vorig najaar. De echtgenote van de Borselse burgemeester J. Gelok kwam het echtpaar daar giste ren feliciteren en overhandigde hen namens de gemeente als ca deau een boodschappenmand. door Mieke van der Jagt HALSTEREN - Psychothera peutisch Centrum de Vier sprong in Halsteren opent vol gende week een polikliniek voor Forensische Jeugdpsychiatrie (FJP) in de villa van de Vier sprong. Jongeren tussen 12 en 18 jaar die in aanraking zijn ge komen met de politie, kunnen daar worden behandeld bij mo gelijke onderliggende psychia trische problemen. Tot nu toe zijn er voor dergelijke jongeren in Zuid-Nederland geen mogelijkheden voor am bulante behandeling. Ze vallen dikwijls tussen wal en schip om dat jeugdpsychiatrische instel lingen niet op hun problematiek zijn ingesteld, evenmin als de justitiële jeugdinrichtingen, zo als de Hey-Acker in Breda. De Viersprong ontwikkelt de be handeling, waarvoor voorlopig zes medewerkers zijn aange trokken, samen met de Hey-Ac- REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ker en in overleg met de jeugdpsychiatrie in Zuid-Ne derland. De Viersprong heeft in Halsteren klinische eenheden voor korte en langere behande ling van volwassenen, een psy chotherapeutische gemeen schap voor jongeren en deeltijd behandeling. In de nieuwe FJP-polikliniek is het de bedoeling verschillende behandelingsgroepen te star ten. Kinderen bij wie psychia trische problemen worden geconstateerd, kunnen in deel- tijdgroepen worden behandeld voor jonge delinquenten, jonge zedendelinquenten en kinderen die hun boosheid en agressie niet kunnen hanteren. Naast in dividuele en groepstherapie, wil de Viersprong ook oudertrai ningen en gezinstherapie aan bieden. Verwijzingen De Viersprong verwacht verwij zingen door de Raad voor de Kinderbescherming, Jeugdre classering en j ustitiële instellin gen als de Hey-Acker. Als jon geren, bijvoorbeeld omdat ze vastzitten, niet naar Halsteren kunnen komen, gaan de mede werkers voor behandeling naar de instellingen toe. STREEK ACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES Oosterscheldeziekenhuis, 10.00-12.00 uur: Inloopochtend voor whiplashpatiènten; Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Li ne Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tfm 12 jaar; HEINKENSZAND - Gemeentehuis, 14.00 uur: Finale ouderendebat; KRUININGEN 't Molenhof, Zandweg 3, 10.00-17.00 uur: Tuinexpositie Beelden en Sculpturen; Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljart- competitie senioren; NIEUWDORP - Dorp: Kermis; SINT-MAARTENSDIJK - Haven, 18.30 uur: Vertrek Smalstadswandeltochten van 5 of 10 kilometer; THOLEN - Kreeftenstraat 21,20.00 uur: Informatieavond over borstvoeding; WEMELDINGE 't Hof Overwellingen, Kerkweg 14,13.00-17.00 uur: OpenTuin- dag; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. door Aector Doorns MIDDELBURG - Een 55-jarige inwoner van Hansweert is giste ren in Middelburg voor poging tot het toebrengen van zwaar li chamelijk letsel veroordeeld tot 180 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevangenis straf. De man verkeerde nog in zijip^ proeftijd voor een ander ge-- weldsdelictzodat hij nog 2 8 uur extra aan taakstraf kreeg opge legd. Politierechter G. Nomes vond bewezen dat de man 19 ja nuari dit jaar geprobeerd had zijnvriendin met een mes zwaar te verwonden. Het mes was zo danig door de bovenarm van de vrouw gegaan dat de punt er aan de andere kant uitkwam. Aan het incident was een ruzie voor afgegaan. Volgens officier van- GRIJPSKERKE - Bansi en Yashodhara Citroen van het Amsterdamse Vrindavan Mu ziek College geven op zondag 23 juni een Mantraconcert in Grijpskerke. Belangstellenden kunnen te recht in de Kapel van Sint Maarten aan de Hogelandse- weg. De middag begint om twee uur met een mini-workshop ge volgd door Mantra-zingen tot vijf uur. De kern van het werk van het echtpaar Citroen is het vrijma ken van de natuurlijke (oer-) stem en om remmingen te over winnen. Het Mantra-zingen wordt afgewisseld met instru mentale meditatieve muziek. Volgens het echtpaar hoef j e niet mooi of zuiver te kunnen zingen om mee te doen. Het Muziek College is in 1994 opgericht en geeft jaartrainin gen van onder meer Stem- en Mantra Yoga. Het duo Citroen reist door heel Europa met hun Mantraconcer ten. Advertentie Deze week 25% vakantiekorting op het gehele assortiment. mm "ws SELECT 5SF'j justitie J. Groen had het erger kunnen aflopen als er een slag ader was geraakt. De man wist niet wat hem had bezield, maar hij voelde zich onheus bejegend door zijn vriendin. Raadsman H. Mink stelde dat er niet meer dan twee steekwondjes waren en vroeg zijn cliënt vrij te spre ken van poging tot zware mis handeling. De politierechter dacht er anders over. «1 "samm1 Compleet van A tot Zink* Van 19 t/m 22 juni ta verkrijgen bij de volgende drogisten: Kruidvat, lYekpleister, Etos, DA, Stip, Uw Eigen Drogist, ABC/DI0, Portegies, Dirx. door Mieke van der Jagt BAARLAND - Hartstikke jong was ze, toen ze op de lage re school in Baarland begon: Herma Kok, een juf van 22, zo van de Rijkskweekschool in Middelburg. Donderdag 27 ju ni neemt ze afscheid van open bare basisschool De Beren burcht. Dan heeft ze er bijna 38 jaar basisonderwijs opzit ten, altijd de gecombineerde groepen 3,4 en 5. „Dat is wel mijn leeftijd hoor, wat vroeger de eerste drie klassen waren. Ze zijn nog leergierig en enthousiast. Ge combineerde groepen hebben voor- en nadelen. Je hebt altijd een klein clubje, dat is leuk en je kunt je aandacht goed ver delen. Het vergt wel veel zelf standigheid van de groepen 4 en 5. Die derde groep komt zo uit de kleuterklas, die kinde ren moeten nog leren hoe je ge organiseerd kunt werken. Ze hebben dus, vooral tot Kerst mis, heel veel aandacht nodig, De andere groepen moeten dan iets zelfstandig doen. Van de leerkracht vergt dat veel voor bereiding, elke dag weer." Wat dat betreft is er weinig veranderd, want voordat de kleuterschool in de basis school integreerde, bij de in voering van de Wet op het Ba sisonderwijs, waren de onder en bovenbouw ook al gecom bineerd. „Er is wel veel werk bijgekomen", vindt Herma Kok. „En niet altijd even zin vol", voegt ze eraan toe. Wat haar het meest ergert, is het papierwerk. „Mijn lokaal staat vol met mappen, ordners vol met toetsen. Niemand die er ooit een blik in werpt. Ja, een poosje terug heeft de in specteur erin gebladerd, dat doet hij eens in de paar jaar. Maar verder gebeurt er niets mee. Den Haag heeft veror donneerd dat we de kinderen op vanalles en nog wat toetsen, maar ik zou ze in die tijd liever „Er is veel werk bijgekomen en niet altijd even zinvol", vindt Herma Kok, die volgende week af scheid neemt van openbare basisschool De Berenburcht in Baarland. foto Willem Mieras gewoon wat leren. Het is een hoop schrijfwerk, die kinde ren zijn suf getoetst en eerlijk gezegd heb ik de indruk dat het allemaal voor de kat z'n staart is." De juf heeft moeite gehad om de beslissing voor de pré-vut te nemen, maar aan die mappen zal ze nooit met heimwee terugdenken. Matglas Natuurlijk is er ook vanalles ten goede veranderd. Ze begon bijvoorbeeld in de oude school van Baarland, bij de kerk. „Daar zaten nog van die hoge ramen met matglas in, zodat je niet naar buiten kon kijken. We zijn daar regelmatig door de vloer gezakt en wind- en waterdicht was het ook niet. Een paar jaar na mijn komst zijn we naar de nieuwe school verhuisd, die ook alweer een paar keer is veranderd." Ze heeft een klein beetje aan de pré-vut kunnen wennen omdat ze de afgelopen drie jaar op vrijdag niet werkte. „Dat er een vaste vervangster was, hielp wel. Nu gaan twee leerkrachten mijn baan in deeltijd doen en dat zal heel veel overleg vragen." Wat ook wel hielp, was dat computers niet de warme belangstelling van Herma Kok hebben. „Ge lukkig hebben wij op school moeders die het allemaal tot in de puntjes beheersen, maar het ICT-onderwijs wordt steeds verder doorgevoerd. Daar had ik niet zoveel zin meer in. Ik ben toch het meest een ouderwetse juf oplossin gen zoekt als er iets niet goed gaat. Want dat gebeurt na tuurlijk regelmatig. De scho len voor speciaal onderwijs zitten stampvol maar er blij ven altijd kinderen die specia le zorg nodig hebben. Dat pro beren we dan eerst op school met hulp vanuit het speciaal onderwijs en als het echt niet meer gaat, wordt er verwezen. Het is jammer dat je dan dik wijls nog een jaar moet wach ten. De leerkracht moet dan maar zien dat die zo'n leerling zinvol bezighoudt." Herma Kok heeft een heleboel kinderen in de klas gehad van ouders die ze nog heeft lesge geven. Ze kent dus veruit de meeste kinderen, vaders, moe ders, opa's en oma's in Baar land. Die hoopt ze de hand te schudden tijdens de afscheids receptie die om 19.30 uur be gint. Voor overdag bereiden de kinderen op school een af scheid voor. „Maar dat is heel erg geheim."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27