Schoolkamp goede voorbereiding Zulle wint proloog Zwitserland bij vrouwenpolder Brommerrace is iets speciaals Geblesseerde Ruttinger mikt op de Strandcross Slabbekoorn valt in Raalte Baukje Doedee hoopt met Neckermann-ploeg te scoren in Ster van Walcheren Voetvolley-spektakel William van Gilst stelt zich in leerjaar bescheiden op Oud-Tovaal langs huidige eerste selectie uitslagen agenda Mid City houdt toertocht voor jarige De Roo Wegraces Wemeldinge toe aan achtste editie Alex Zulle steekt zijn tong uit, voordat hij wordt gekust door de rondemissen. foto Fabrice Coffrini/AP van onze sportredactie LUZERN - Alex Zülle heeft de proloog van de Ronde van Zwitserland op zijn naam geschreven. De Zwitserse kopman van Team Coast had 7.37 minuten nodig om het zes kilometer lange parkoers rond Luzern af te leggen. Zülle had vijf seconden voorsprong op de Italiaan Giuseppe di Grande. Dankzij de zege start Zülle woensdag in het gouden leiderstricot. De Duitse sprinter Danilo Hondo schreef gisteren de tweede etappe van de Ronde van Catalonië op zijn naam. De coureur van Telekom was de snelste in de massa spurt. Hij bleef de Spaanse wereldkampi oen Oscar Freire en de Italiaan Andrea Tafi voor. De Amerikaan George Hincapie nam de leiding in het algemeen klasse ment over van zijn ploeggenoot Tom Boo- nen. De tweede etappe ging van La Senia naar Les Borgues Blanques over 182,2 ki lometer. SID/DPA woensdag 19 juni 2002 door Eldridge Pentury GOES - Het gips reikt van zijn enkel tot zijn lies en maakt lo pen onmogelijk. Daarom komt Arno Ruttinger (25) zijn dagen door met zijn joystick en Playstation. De motorcrosser uit Goes is geopereerd aan zijn linkerknie, waardoor het sei zoen voor hem nu al is afgelo pen. „Het lijkt wel of alleen mij dit overkomt", zegt Ruttinger. „Dit is balen." Ruttinger weet hoe het is om ge blesseerd te zijn. Een schouder blessure hield hem ooit ruim drie jaar van het crosscircuit. „Dan praat ik over een jaar of vier geleden. Toen mocht ik na drieënhalf jaar eindelijk weer gaan crossen. Nu was ik weer een paar jaar lekker bezig en toen kwam ineens die kniebles sure", vertelt Ruttinger, die ook al vele jaren met een enkelbles sure tobt. „Van die enkel heb ik nog steeds last, maar daarmee heb ik leren omgaan. De knieproblemen ontstonden in januari van dit jaar tijdens de Indoorcross in de Goese Zee landhallen. Ruttinger ging on deruit op het 'wasbord' en viel bovenop zijn linkerknie. „Het was gewoon een ongelukkige val, die iedereen had kunnen overkomen." Het gewricht zwol op, maar Ruttinger verbeet de pijn en ging door met crossen. Na de In doorcross ging de Goesenaar voor een trainingskamp naar Spanje, waar hij onderuit ging en weer op zijn zere knie landde. Hij reed vervolgens nog wat Zeeuwse wedstrijden en NK- races in Halle en Gemert. „De pijn is altijd gebleven", vertelt Ruttinger, die lid is van het J&J Sports wear-team. „Daardoor reed ik slecht en kon ik niet brengen wat ik wilde. Ik kon mijn voet niet goed neerzetten. Niets lukte meer. Gehecht Via dokter John IJzerman be landde Ruttinger bij de clubarts van de voetbalclub RBC. „Dok ter Van Rijssen vertelde wat er aan de hand was. Hij stelde me voor de keus: meteen opereren of wachten totdat het seizoen is afgelopen. In mijn knie kon in principe toch niets meer kapot gaan. Ik heb er goed over nage dacht en besloten om me nu al te laten opereren, want op deze manier doorgaan met crossen had voor mij niet zoveel zin meer. Waar ik vooral moeite mee heb, is dat ik middenin het sei zoen heb moeten afhaken." De operatie vond plaats in Roosendaal. Ruttinger: „Een afgescheurde pees bij mij n knie- schijf is gehecht en een loszit tende aanhechting is weer vast gemaakt. Er zijn tien ankers in mijn knieschijf gezet en er is een hoop vocht vanonder mijn knie schijf weggehaald." De eerste berichten over de me dische ingreep zijn goed. De mo torcrosser heeft al een week in het gips gezeten en heeft nog vijf weken te gaan. Daarna kan het herstel beginnen. „Als alles goed verloopt hoop ik in sep tember klaar te zijn om mee te kunnen doen aan de Strand cross in Vlissingen. Ik wil ook nog wat NK-wedstrijden pro beren te rijden, maar mijn hoofddoel is de race in Vlissin gen." RAALTE - Arno Slabbekoorn I uit's-Heer Abstkerke is in Raal te tijdens een race voor het NK ten val gekomen. De Bevelandse motorcoureur heeft in het tus- senklassement van de Super stock-klasse nog wel de leiding, maar zijn voorsprong is danig geslonken. Hij heeft nog maar negen punten voorsprong op de nummer twee. Slabbekoorn begon sterk aan de wedstrijd. Hij lag al snel tweede in de race, even ging hij zelfs aan de leiding. Acht ronden voor het einde legde de wedstrijdleiding de wedstrijd stil vanwege een valpartij. Slabbekorn maakte na de herstart een paar foutjes en in een poging zijn achter stand te verkleinen, ging het mis. Slabbekoorn reed te hard de chicane in en ging onderuit. De motorcoureur kwam er zon der kleerscheuren van af. Johan Fredriks eindigde als 22e in de 125cc-klasse. Harry Imanse viel met zijn zestiende plaats net buiten de punten in de Supermono-klasse. door Koen de Vries BERGEN OP ZOOM - Het is weer eens een andere manier om de pers te woord te staan. Wiel- renster Baukje Doedee is op schoolkamp in Bergen op Zoom en vertelt tijdens een speurtocht door het steeds donkerder wor dende bos over haar kansen in de Ster van Walcheren, de drie daagse wielerwedstrijd die morgen op het Middelburgse Abdijplein van start gaat. Baukje Doedee (25) geeft les aan kinderen tussen twaalf en acht tien jaar en die gaan ook wei eens op schoolkamp. Deze week is de renster uit Ovezande van maandag tot en met vandaag met ze op stap. Geen goede voorbereiding op een belangrij ke wielerwedstrijd in eigen pro vincie, zo lijkt het. „Tja", mijmert Doedee, terwijl de kin deren enorme gillen slaken om dat ze van iets schimmigs "schrikken. „Eigenlijk is mijn voorbereiding beter dan vorig jaar. Toen reed ik het weekeinde ervoor een driedaagse wedstrijd in Spanje en moest ik in de week van de Ster werken. Na school tijd was het jakkeren om op tijd aan de start van de wedstrijd te komen. Eigenlijk konden ze me toen al voordat ik een trap gege ven had bij elkaar vegen." „Dit jaar werk ik minder. Nu ben ik tot woensdag op kamp. Morgen en vrijdag ben ik vrij. Morgen slaap ik uit, fiets ik een 'stukje los en doe ik verder niets. Ik denk dat ik veel uitgeruster aan de start kom dan vorig j aar. Ook verenigt Doedee dit keer het nuttige met het aangename. Ze is met de leerlingen vanuit Goes naar Bergen op Zoom ge fietst en gaat met hen af en toe een stukj e mountainbiken in het "bos. Meer training heeft ze deze week niet nodig: „De week voor zo'n zware wedstrijd moet je niet te veel meer fietsen. Geschreeuw Doedee beseft dat de ogen van het Zeeuwse wielerpubliek op haar gericht zijn tijdens de Ster van Walcheren. Hoe gaat de bes te renster uit de provincie zich redden in een peloton met enke le wereldtoppers? „Ik heb in de trainingen speciaal naar deze wedstrijd toegewerkt", zegt ze terwijl ze nauwelijks boven een nieuw geschreeuw kan uitko men omdat er andermaal een eng figuur tussen de bomen ge signaleerd wordt. „De laatste weken gaat het erg lekker. Niet alleen met mijmaar met de hele ploeg. Elk weekend staat er wel iemand van de Neckermann- ploeg op het podium." Een overwinning is echter nog niet geboekt, althans wanneer Doedee's Zeeuwse titel tijdrij den buiten beschouwing gela ten wordt. In die wedstrijd had ze hoegenaamd geen concurren tie. Vorige week werd de Ovezandse in de sprint door haar medevluchtster geklopt en de week daarvoor werd ze bijna op de meet teruggepakt door het peloton. Doedee en haar man annex ploegleider Fonny Kint wanhopen echter niet. Die eer ste zege is een kwestie van tijd. Attent rijden De tactiek voor de Ster is duide lijk, wat Doedee betreft: „De eerste twee etappes attent rij den en de slag niet missen. Op de derde dag zal ik in de tijdrit moeten scoren. Vorig jaar werd ik daarin vierde. Als je de tijdrit goed rijdt, is de kans op een goe de klassering in het eindrang schikking groot." Doedee heeft weinig idee hoe ze staat ten opzichte van haar con currentes. „Mijn tijdrit is dit jaar beter dan vorig jaar. Ik ben sowieso een beetje sterker ge worden, maar ik heb ook weer wat bijgeleerd. Ik was een typi sche stoemper, ook in de tijdrit. Nu probeer ik op souplesse de grote versnelling rond te krij gen. Je kunt dan met minder kracht toch sneller rijden. Het lukt me steeds beter." „Het enige probleem is dat ik een heleboel concurrentes niet ken. De bezetting is deze keer zoveel sterker dan vorig jaar. Er komen honderdvijftig vrouwen aan de start, ruim twee keer zo veel als vorig j aar. En ook kwali tatief is de Ster van Walcheren een stuk sterker. Ik denk dat het komt doordat de wedstrijd dit jaar op een heel gunstige datum gehouden wordt. En het is een kwestie van mond-tot-mondre- clame. Het parkoers is mooi en organisator Klaas Lenstra doet er veel voor om er een mooie wedstrijd van te maken." Doe dee is geen kopvrouw van de Neckermann-Beneluxploeg. „Wie met de slag mee is, wordt beschermd. Iedereen werkt dus voor iedereen, er is niemand die zich voor een ander wegsteekt. Onze ploeg wordt steeds iets sterker. Ik denk dat we in deze wedstrijd mee kunnen spelen." Het is een uur of elf en het eind van de speurtocht is in zicht. Nee, de leerlingen gaan nog niet slapen. Zo werkt het niet op een schoolkamp. Het zou wel eens een lange nacht kunnen wor den. „Ik wil de komende nach ten toch wel een paar uurtjes slapen", zegt Doedee hoopvol. „En dan donderdag uitslapen. Dan komt het best wel goed." William van Gilst over zijn overstap naar de Expiklasse. „Het is wennen, want ik moet nu aan meerdere dingen denken." foto Dirk-Jan Gjeltema door Eldridge Pentury VROUWENPOLDER - Het Noordzeestrand bij strandpa viljoen De Zandput in Vrou wenpolder is zaterdag het toneel van een groot beach- voetvolleytoernooi. De eerste selecties van Kloetinge, SSV'65, Goes en Kapelle vaardigen twee teams af voor het evenement. Arnemuiden doet met één ploeg mee. Het initiatief komt van Room pot Zeeland Vakanties en de or ganisatie is inhanden van Sport Events. „We wilden graag een toernooi van niveau organise ren", vertelt Sander van Buren van Sport Events. „We zijn gaan lobbyen en de ploegen die we benaderd hebben, zeiden alle maal 'ja'. We zijn blij met deze 'Zeeuwse topploegen. Lager spelende clubs, die ook mee wil den doen hebben we bewust af gehouden." Het evenement krijgt een pro fessioneel karakter. Op het Strand bij Vrouwenpolder wor den een centre-court (8 meter GOES - De Goese Rugbyclub Tovaal sloot het seizoen tradi tiegetrouw af met een wedstrijd tussen oud-Tovaal en een huidi ge selectie. In de twintigste ont moeting tussen beide teams ze gevierden de oudjes met 38-10. Door twee tries van Joop Baart en een conversion van J an - J oost Wiebrens leidde oud-Tovaal al na een kwartier met 12-0. Staf Leemans bracht de achterstand terug tot 12-5, maar nog voor rust liep de oude garde verder uit: 19-5. Door de rentree van Peter van Stee na de rust steeg het zelfver trouwen van de huidige selectie en kwam de oude garde onder druk te staan. Leemans werd getackeld door een buitenspel staande Wiebrens en scheids rechter Jan-Willem Adriaanse kende terecht een penalty-try toe: 19-10. De spanning was slechts van korte duur, want Jacco Kors- tanje was vijf minuten later niet te stuiten: 24-10. Daarna was het gedaan met de dadendrang van de huidige selectie en liep oud-Tovaal verder uit naar een 3 8-10-overwinning. breed, 15 meter lang) en een in- speelveld aangelegd. Voor het paviljoen wordt een tribune neergezet die plaatsbiedt aan honderd vijf tig toeschouwers. „Dankzij sponsors kunnen we de deelnemers lunchpaketten en drank aanbieden", vertelt Van Buren. „Alles is geregeld." Van Buren, die met zijn bureau onder meer tennistoernooien organiseert en de Sterkste- Man-Verkiezingen in Drenthe op poten zet, sluit niet uit dat het toernooi in de toekomst wordt opgenomen in de lande lijke voetvolley-serie. „We wil len natuurlijk eerst even kijken hoe het aanslaat, maar het is so wieso de bedoeling om het een jaarlijks terugkerend evene ment te laten worden. We willen misschien in de toekomst spe lers als John van den Brom en Peter van Vossen laten meespe len. Dat het toernooi een Zeeuws kampioenschap wordt, is ook mogelijk." De deelnemende ploegen ko men zaterdag met zes spelers naar Vrouwenpolder en ver schijnen met vier spelers in het veld. De andere twee fungeren als wissel. Van Buren: „We heb ben bewust voor een systeem van vier-tegen-vier gekozen. De spelers moeten namelijk wen nen aan het spelletje." Naast Kloetinge, SSV'65, Ka pelle en Arnemuiden doet ook een Brabants team mee: Breda- /Beek Vooruit. Het toernooi be gint om 10.00 uur. De finale wordt om 17.15 uur gespeeld. De poulewedstrijden duren vijftien minuten. De deelnemende ploegen zien er als volgt uit: Poule 1, Kloetinge 1: Wilco de Valk, Ronnie Hillebrand, Marcel Lourens, Mark Smeding, Paul Schipper, Anton Swennen. SSV'65 1: Maurice van den Hemel, Yuri Baart, Ermo Cappon, Armando Langebeke, Marcel Kole, Raymond Mohr. Kapelle 1: Olaf Filius, René van Boven, Ruud Hoogesteger, Niels Kole. Arnemuiden: John Crucq, Adrie van Belzen, Corné van Belzen, Kees Davidse, Jeannot Wolf, Adriaan Nieuwenhuijse. Goes 1nog niet bekend. Poule 2: Breda/Beek Vooruit: Ré- mon Bal, Marc van Dongen, Bas To- lenaar, Sjors Blommendaal, Marco van den Kieboom, Frank Schalk. Kapelle 2: Alex Lakké, Adil Fertou- te, Cassim Leeuwenburg, Otman Fertoute, Jeroen Rijsdijk. SSV'65 2: Paul Eversdijk, Ruud Nooteboom, Mark de Groote, Stefan Paardekoo- per, Francis Lokerse. Kloetinge 2: Johan de Goederen, Ronnie Cremer, Jeffrey Frijters, Jordy Bakker, Ger- ben de Kieviet, Joost Folmer. Goes 2: nog niet bekend. door Eldridge Pentury 's-GRAVENPOLDER - Er gaat geen dag voorbij of William van Gilst duikt de schuur in om met zijn pronkstuk bezig te zijn. „En dan ga ik sleutelen of poetsen", zegt de 16-jarige brommerracer uit 's-Gravenpolder. Zaterdag doet hij mee aan de Wemelding- se Brommerraces. En alleen al de gedachte aan die wedstrijd brengt een kriebelgevoel om hoog. „Wemeldinge is iets speci aals." Dus probeert William van Gilst zijn Honda NSR zo snel moge lijk te maken. De komende da gen staan voor de jonge racer, die bezig is aan zijn debuut jaar in de Expiklasse, in het teken van reparen, afstellen en uitpro beren. „Je wilt je brommer na tuurlijk voor elke race zo snel mogelijk maken, maar Wemel dinge is dichtbij huis, en dan wil je per se goed scoren." Leerjaar Onder 'goed scoren' verstaat hij een tiende plaats. Het is volgens William van Gilst niet reëel om op een topdrie plaats te mikken in het „leerjaar" waaraan hij nu bezig is. Drie jaar nadat hij met de brommerracerij in contact is gekomen (William werd overge haald door zijn oom en oud-ra cer Francois van Gilst) heeft Van Gilst de automatenklasse verruild voor de Expiklasse. „Dat betekent dat ik naast het gasgeven ook moet schakelen", vertelt William van Gilst, die vorig jaar vijfde werd in het na tionale klassement van automa- tenklasse-rijders. „Het is wennen, want ik moet nu aan meerdere dingen denken. Ik heb een Honda NSR, een 125cc- frame met een 50cc-motor. Ik haal nu veel hogere snelheden. In Wemeldinge haal ik nu op het rechte stuk wel een snelheid van 110 kilometer per uur. Toen ik met mijn Puch in de automaten- klasse reed, lag mijn snelheid op dat traject zo'n twintig kilome ter lager." Geen angst Het is niet zozeer de hogere snel heid die hem weghoudt uit de voorste regionen. Van Gilst kent geen angst en gooit het gas moeiteloos open. „Maar je hebt altijd tijd nodig om iets op te bouwen. Dat was zo toen ik net begon, en dat is nu ook weer het geval. Een kartcircuit zoals in Nieuw-Weerdinge is heel boch tig en vraagt veel stuurwerk. Wemeldinge is veel rechter, dus kan je vooral hard rijden. Daar mee moet je leren omgaan", ver telt de Bevelander die pas zijn VBO-diploma heeft gehaald en in het nieuwe schoolj aar gaat le ren voor constructie-bankwer ker. De uit Wemeldinge afkomstige Marco Krijger kan Van Gilst nog wel achter zich houden, maar met plaatsgenoten René Kesse- laar en Ronald van Liere en Walter Bek uit Hoedekenskerke heeft hij als Expirijder meer moeite. „Normaal gesproken eindig ik daarachter. De achtste editie van de Wemel- dingse Brommerraces zijn voor William van Gilst de zevende wedstrijd in de NK-serie van veertien races. De coureur die veel dank is verschuldigd aan zijn vader Dick („Hij helpt me met sleutelen, brengt me overal naar toe en is mijn grote spon sor"), reed eerder in Lelystad, Brakel, Valkenswaard, Arkel, Staphorst en Nieuw-Weerdin- ge. Van Gilst liet tot dusver één wedstrijd schieten, omdat hij op zondag niet rijdt. „Ik heb steeds rond de tiende plaats gereden, dus met die plek ben ik in We meldinge blij." Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge Walche ren. A-lijn: 1. dms. Bosschaart/Sparren- boom en mw. v.d. Brink/v.d. Brink 55.87%, 2. Breedveld/Vermaat en dms. Olyslager/Poppe 54.34, 3. echtpaar Jan sen en dms. Kuzee/de Regt 53.06,4. Cat- toir/van der Kuijl 52.81, 5. v d. Elshout- /Krappen 51.53, 6. echtpaar Gouw en echtpaar van Kempen 51.02. B-lijn: 1. dms. van Boven 70.71%, 2. Schoof/Won- dergem 56.79, 3. dms. v. d. Berg/Smol- ders 56.07,4. Kinnegnig/Scherp 53.57,5. dms. Kramer/Schoolmeester 50.36, 6. mw. Lere/Daane 50.00. Schietingen VIOS 's-Heerenhoek. Wip 1. Eerste hoofdvogel: J. Remijnse, Zorgvlied. Tweede hoofdvogel: J. Rentmeester, Willem Teil. Eerste zijvogel: G. de Jonge, Soranus II. Tweede zijvogel: M.C. Ver donk, Concordia. Derde zijvogel: J. de Jonge, ADLM. Vierde zijvogel: A. Dekker, Doel naar Hoger. Eerste kal.: F. Koens, Spes Nostra. Tweede kal.: P. Nagelkerke, Eensgezindheid. Derde kal.: M. Joosse, Edele Handboog. Vierde kal.: loting. Wip 2. Eerste, tweede en derde hoofdvogel: M. de Jonge, Soranus II. Eerste zijvogel: Patr. Oosthoek, Vrije Schutters. Tweede zijvogel: J. Repkes, Victoria. Derde zijvo gel: B. Delhez, Concordia. Vierde zijvo gel: M. Goeree, Zorgvlied. Eerste kal.: J. Repkes, Victoria. Tweede kal.: B. Delhez, Concordia. Derde kal.: P. Nagelkerke, Eensgezindheid. Vierde kal.: J. de Koey- er, Diana. Meeste kleine vogels: M.C. Verdonk, Concordia. Trofee Toon Mar tens: M. Joosse, Edele Handboog. Zeelandia Ovezande. Wip 1. Eerste hoofdvogel: M. de Jonge, Soranus II. Tweede hoofdvogel en eerste zijvogel: P. Oosthoek, Vrije Schutters. Tweede zijvo gel: B. de Jonge, Spes Nostra. Derde zij vogel: M. de Jonge, Spes Nostra II. Eer ste kal.: F. Rentmeester, Willem Teil. Tweede kal.: J. Vermeulen, Edele Hand boog. Derde kal.: H. Franse, Willem Teil. Vierde kal.: J. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2. Eerste hoofdvogel: H. Frabnse, Willem Teil. Tweede hoofdvogel: M. de Jonge, Soranus II. Eerste zijvogel: C. Je- remiasse, Zorgvlied. Tweede zijvogel: A. de Jonge, Zeelandia. Derde zijvogel: B. Vermeulen, Zorgvlied. Vierde zijvogel: loting. Eerste kal.: P.J. Oosthoek, Vrije Schutters. Tweede kal.: B. Vermeulen, Zorgvlied. Derde en vierde kal.: loting. Sportprijsvragen Lucky Day van 18 juni. 11-13-15-17-21 -25-29-31-34-35-38-43- 45-48-50-53-59-60-66-77 (onder voorbehoud) Tennis Rosmalen. 650.000 euro. Mannen, eerste ronde: Hewitt (Aus/1) - Chang (VSt) 7-6 7-6, Schalken (Ned/6) - Golmard (Fra) 6-4 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Hrdlickova (Tsj) - Tamaela (Ned) 6-2 6-2, Mauresmo woensdag Jeu de boules Jeu de boules-toernooi voor doublettes. Aanvang: 10.30 uur. Finales rond 16.00 uur. Locatie'. Koudekerkseweg te Middel burg. ■H Biljarten Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends, 3e ronde. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Koppeltoernooi driebanden Kwaden- damme, 2e ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. (Fra/3) - Montolio (Spa) 6-3 7-5. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1- Glass (Dui) 6-36- 2. Mannen. Dubbel, eerste ronde: Adams/Olhovski (ZAf/Rus) - Groen/Slui ter (Ned) 6-1 6-3, Haarhuis/Macphie (Ned/VSt) - Pala/Vizner (Tsj) 7-6 7-6. Vrouwen. Dubbel, eerste ronde: La- made/Maleeva (Dui/Bul) - Oremans/Ritt- ner (Ned/Dui) 6-3 7-6, Krizan/Srebotnik (Slv) - Mens/Sterk (Ned) 6-4 6-2. Londen. Wimbledon, kwalificaties. Mannen, eerste ronde: Wassen (Ned) - Andersen (Noo) 6-7 7-5 4-0 opgave An dersen, Op der Heijde (Ned) - Layne (GBr) 6-4 7-6. Tweede ronde: Beek (Slw) - Op der Heijde (Ned) 6-1 6-2, Wassen (Ned)- Wayne Black (Zim/26) 6-4 7-5. Vrouwen, eerste ronde: McQuillan (Aus) - Boogert (Ned/14) 6-4 7-6. Tweede ron de: Van Exel (Ned) - Taylor (VSt/5) 6-3 6-2. Toto Toto13 1 Denemarken-Engeland X 2 Zweden - Senegal X 3 Spanje-Ierland X 4 Mexico - Ver. Staten X 5 Brazilië-Belgie X 6 Japan-Turkije X 7 Zuid Korea-Italië X 8 BryneFK-Viking FK X 9 Lyn-OddGrenland X 10 Molde FK-Stabaek IF X 11 MossFK-Bodo/Glimt X 12 IK Start-Valerengen X 13 Lillestrom - Brann SK X Winnende rijtje: 2-3-3-2-1-2-3-3-1-1-1-2-2. (onder voorbehoud) Wielrennen Ronde van Zwitserland. Proloog, Luzern-Luzern: 1Zülle (Zwi) 5,7 kilometer in 7.37 (44,901 km/u gemid deld), 2. Dï Grande (Ita) 0.05, 3. Dufaux (Zwi) 0.06,4. Rebellin (Ita) 0.07, 5. Stein- hauser (Dui), 48. Van Bon 0.26,57. Duijn 0.29, 64. Boven 0.31, 68. Kroon 0.33,84. Koerts 0.40,106. Veneberg 0.47. Ronde van Catalonië. Tweede etappe. La Senia - Les Borges Blanques: 1. Hondo (Dui) 182,9 kilometer in 4.35.05, 2. Freire (Spa), 3. Tafi (Ita), 4. Konisjev (Rus), 5. Tessier (Fra), 6. Bertoli- ni (Ita). Algemeen klassement: 1. Hincapie (VSt) 5.09.41, 2. Heras (Spa), 3. Vandevelde (VSt). GOES - De toerclub Mid City uit Goes houdt zondag de elfde Jo I de Roo-tocht. Het evenement krijgt een speciaal tintje in ver band met de 65e verjaardag van de ex-profwielrenner. De toertocht gaat over twee ver schillende afstanden. Deelne mers kunnen kiezen uit 45 of 115 kilometer. De start is zondag op de Grote i Markt in Goes om 10.00 uur. De route is uitgepijld. van onze sportredactie WEMELDINGE - De Stichting ProMotor Zeeland houdt zaterdag onder de vlag van de Stichting Organisatie Brommer Weg races (SOBW) en de KNMV de achtste edi tie van de Wemeldingse Wegraces. Ruim 180 coureurs doen mee aan het evene ment, dat onderdeel is van de veertien wedstrijden tellende serie om de Neder landse titel. De Wemeldingse Wegraces worden zoals gebruikelijk gehouden op het 1700 meter lange Kanaalciruit en tellen zes klassen: Tovami Automatenklasse, Standaard Scooterklasse, Bridgestone Scooterklas se, Formuleklasse, Sportklasse en Kickst art Expiklasse. In de Formuleklasse wordt Zeeland verte genwoordigd door Robert Koppejan (Kloetinge), die bezig is aan zijn eerste ra ceseizoen. In de Sportklasse komen vier Zeeuwen aan de start: Wim Maas, Robert Craanen, Johan en Hubertus Dirven (al len uit Middelburg). De Expiklasse wordt naast William van Gilst vertegenwoor digd door de Zeeuwen René Kesselaar, Ronald van Liere (beiden 's-Gravenpol- der), Marco Krijger (Wemeldinge) en Wal ter Bek (Hoedekenskerke). Tussen de wedstrijden door vindt een ve- teranendemonstratie plaats. Deze Was- sieker wordt in samenwerking met de His torische Motorsport Vereniging (HMV) gehouden. Ruim 25 deelnemers hebben zich reeds ingeschreven. De oudste motor die op het circuit verschijnt is een authen tieke Triumph L2/1 uit 1935. Berijder is Frans Loman uit Assen. Zeeland wordt tijdens deze demonstratie vertegenwoor digd door Jeroen Braat uit Burg-Haam stede (AJS 18 CS), Pieter Braat uit Burgh- Haamstede (Velocette KTT-ML7), Louis Dekker uit Meliskerke (Norton 50) en Leo Alewijnse uit Westkapelle (Puch 250 SGS). De coureur die zaterdag de snelste rondetijd op de klokken zet mag de Zee land Cup in ontvangst nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38