Omwonenden school verenigd PZC Boerenlandroute klaar voor fietsers PZC Kritiek op bedrijfsterrein onterecht 11 belangenvereniging moet gevolgen brede school voor buurt draaglijk maken Open tuin Liever zitten dan betalen Goesenaar breekt arm bij val Boete voor wapenbezit Première Dijk val uitverkocht Prijs voor school in Aagtekerke V eiligheidsmaatregelen voor drukke Sportlaan agenda Nieuwdorp gröös op Klompenrace Rechter onverbiddelijk voor jonge, notoire dief lezers schrijven Kunst Vernieuwing woensdag 19 juni 2002 ttorRob Paardekam - Er komt een belan- voor de omwo- van het toekomstige ijoject Yerseke-West, beter be- Ld als de brede school. Initia- liefnemer is gemeenteraadslid bumelet (Christenunie). de Hogeweg, op het terrein nu nog de sportvelden lig- moet in 2006 een multi- Lnctioneel centrum verrijzen, je exacte samenstelling is nog jet definitief, maar het is zo als zeker dat twee basis- iiholen, de peuterspeelzaal, de onderopvang, de sportschool, kt dorpshuis en zorgcentrum ïredelust naar de westkant van ïerseke verhuizen. |et project wordt voor de ge- eeente begeleid door adviesbu reau Deloitte Touche. In het jalangs gepresenteerde plan jan aanpak zegt het bureau de unwonenden als betrokken partij te zien, maar Jumelet, die ielf ook belanghebbende is, pstateert dat nog nooit naar ie mening van de bewoners is [evraagd. De op te richten be- bgenvereniging moet daar rerandering in brengen. Volgens Jumelet is de vereni ging niet zozeer bedoeld om de tegen te houden. Hij iiet in dat dat nauwelijks haal bar is. Wel zal de belangenver- Hiiging ervoor moeten zorgen iat het allemaal zo draaglijk nogelijk wordt voor de omwo- Overigens laat Jumelet dat hij zich als raadslid zal blijven verzetten tegen komst van het multifunctio neel centrum. Over het nut van ie op te richten vereniging is Ju- nelet duidelijk. „Als bewoners fl/EMELDINGE - De familie Swaan aan de Kerkweg 14 in iVemeldinge stelt haar tuin de weken open. Bezoe zijn zaterdag 22 en 29 juni 13.00 en 17.00 uur wel kom en zaterdag 6 en zondag 7 juli tussen 10.00 en 17.00 uur. sta je veel sterker als je één woordvoerder naar voren kan schuiven." Volgens hem behoort ook het gezamenlijk in de arm nemen van een advocaat tot de mogelijkheden, want planscha declaims zullen waarschijnlijk niet uitblijven. Jumelet heeft afgelopen zater dag bij alle 45 omwonenden een brief 'in de bus gedaan, waarin hij zijn plannen toelicht en de mensen oproept zich bij de ver eniging aan te sluiten. De res pons is zo groot dat hij verwacht dat de oprichtingsvergadering nog volgende week kan plaats vinden. Omdat Jumelet raads lid is en elke schijn van belangenverstrengeling wil uit sluiten, zal hij na de oprichting geen leidende rol in de vereni ging spelen. Hij vindt dat die he lemaal los moet staan van welke politieke partij dan ook. Voorzitter M. van 't Westeinde van de Milieucoöperatie (links) en directeur K. Bernhard van de Rabobank plaatsen het eerste informatiebord voor de Boerenlandroute. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - Met de plaatsing van twaalf informa tieborden is de Boerenlandroute Borsele helemaal af. De borden vertellen fietsers wat er op de akkers of de weilanden in de Zak van Zuid-Beveland is te zien. Dat is meestal akkerbouw of fruitteelt, maar ook veehou derij en de teelt van zwarte en rode bessen komen voor. De Boerenlandroute is in 1996 ontstaan op initiatief van de Mi lieucoöperatie Zak van Zuid- Beveland. Het doel ervan is fiet sers kennis te laten maken met het gebied én met de aanwezige landbouwbedrijven die hun producten willen verkopen. De Boerenlandroute bestaat uit drie verschillende routes. Inmiddels presenteren de deel nemende bedrijven zich in een gezamenlijke brochure. Verder heeft de ANWB eerder al voor wegwijzers gezorgd en zijn er met hulp van de gemeente Bor sele op diverse plaatsen rust- bankjes en picknicktafels ge plaatst. De informatieborden vormen de afronding van het project. Deze zijn er mede gekomen dankzij bijdragen uit de subsidiepost voor het Waardevol Cultuur Landschap en van de Rabobank Heinkenszand. Voorzitter M. van 't Westeinde van de Milieu coöperatie en directeur K. Bern hard van de Rabobank plaats ten gisteren aan de Lageweg bij Nisse officieel het eerste bord. MIDDELBURG - Een dertigjarige inwoner van Krabbendij- ke liet gisteren na de uitspraak door de Middelburgse politie rechter meteen zijn afkeuring blijken. Hij wenste onder geen beding de boete van 225 euro voor mishandeling van een plaatsgenoot betalen. „Dan ga ik liever vier dagen zitten." Zover zou het kunnen komen als de man de boete weigert te betalen. „Geef me desnoods tien dagen"riep hij er achteraan. De verdachte had op 2 april dit jaar het slachtoffer in zijn wo ning in Krabbendijke opgezocht. Een ruzie over geld liep uit de hand. Ze gingen met elkaar op de vuist. Het slachtoffer, die aangifte deed van mishandeling, hield aan de confrontatie zwellingen en bloeduitstortingen over. Daarnaast had hij schade aan zijn jas. Die schade van 74 euro had de verdachte vergoed, maar hij was niet te spreken over de boete die hem werd opgelegd. „Ik heb mijn controle verloren, maar hij heeft me bedrogen",- wilde de Krabbendijkenaar kwijt. RITTHEM - Tijdens een ongeval op een bedrijfsterrein in Vlissingen-Oost is maandag rond 11.45 uur een Goesenaar gewondgeraakt. De man was in een ruim van een schip auto's aan het lossen. Bij het omhoog hijsen van een auto bleek dat zijn hand vast bleef zitten aan de bevestigingsbeugel. Hij werd met de auto het ruim uitgehesen. Op een hoogte van 5 meter is hij losgekomen en naar beneden gevallen. Hij werd met een armbreuk per ambulance overgebracht naar het zie kenhuis. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter, J. van Ek, heeft gisteren een dertigjarige inwoner van Sint Maartens dijk wegens wapenbezit veroordeeld tot 500 euro boete. Zijn buurman zag op 14 april 2002 de verdachte met een vuist vuurwapen op het tuinpad staan met de bedoeling dreigend over te komen. De dreiging was het gevolg van een slepende burenruzie. De buurman belde de politie. Die trof in de wo ning van de verdachte nog een tweede wapen, een startpis tool, aan. De man vertelde de wapens voor de sier te hebben. De politierechter bestrafte het wapenbezit. ZONNEMAIRE - De première van het historisch openlucht spel Dijkval op vrijdag 28 juni in Zonnemaire is uitverkocht. Volgens stichtingsvoorzitter Ria Geluk gaat ook de kaartver koop voor de andere uitvoeringsdata hard. Daarom is beslo ten dat kaarten alleen nog bij de VW-kantoren op Schou- wen-Duiveland kunnen worden gekocht en zijn bestellingen via de internetsite van Dijkval niet langer mogelijk. De voor stelling van zaterdag 29 juni en de laatste uitvoering op 6 juli zijn ook op een haar na uitverkocht, aldus Geluk. Alleen op donderdag 4 en vrijdag 5 juli zijn nog voldoende kaarten be schikbaar. Dijkval wordt opgevoerd op locatie in de haven Bommenede bij Zonnemaire. AAGTEKERKE - Groep zeven van de Versluijsschool in Aag tekerke heeft de tweede prijs gewonnen met een wedstrijd van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen. De kinderen moesten hun ideeën over het verkeer in 2027 weergeven. De school had een boekrol met toekomstdromen ingezonden. Volgens de dromen worden over 25 jaar 'zoveel mogelijk lagen van de wereldbol en het luchtruim benut'. doorEsme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Nu de Sportlaan in Sint-Maartens- jlijk tot verzamelweg is gewor den om woonstraten in de buurt te ontlasten, moet ook iets aan de veiligheid van deze laan wor den gedaan. Met fietssuggestie- stroken, versmalling van de rij baan en een voetpad komt de gemeente Tholen aan deze wens van belanghebbenden tege moet. Aan beide zijden van de -in de toekomst drie meter brede- rij baan komen in rood asfalt uit gevoerde fietssuggestiestroken van een meter breed. Het effect [van deze ingreep is dat de rij baan smaller lijkt, wat snel- I neidsverlagend werkt. De fiet ser krijgt een vaste plek op de njbaan, wat eveneens de veilig heid ten goede komt. Aan de noordkant van de rijbaan komt I ten voetpad van één meter veer tig breed. Verkeerssluis Meteen verkeerssluis wordt een extra snelheidsremmer gecre- redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl eerd. Met een in- en uitritcon structie wordt de voorrangssi tuatie op de kruising richting partycentrum Haestinge gere geld. Verkeer op de Sportlaan heeft voorrang boven verkeer dat van Haestinge komt. Voor de reconstructie wordt eerst een riool aangelegd vanaf het bedrijf Weggemans Metaal bewerking en Profielbeplating tot aan de Nijverheids weg. Dit riool zorgt voor extra waterber ging en afvoercapaciteit. Voor het zover is .worden de plannen eerst gepresenteerd aan belang stellenden. Dit. gebeurt met een inloopavond op dinsdag 25 juni in Haestinge tussen 19.30 en 21.00 uur. Het plan ligt ter inza ge tot donderdag 11 juli in het gemeentehuis Tot die tijd kun nen ook schriftelijke reacties worden ingediend. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; BIEZELINGE - Waardekenstraat 47,20.00 uur: Schrijfavond Amnesty Internatio nal; GOES - De Spinne, 13.00-16.45 uur: Se nioren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Ambachtscen trum, 13.00 uur' Demonstratie oude am bachten; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljart club De Pit competitie; 14.00 uur: Activi teiten voor WAO-ers; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlezen kinderen 4-8 jaar; HANSWEERT - Kaj Munk, 18.30 uur: Avondfietstocht 50-plussers; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 14.00 uur: Bingo voor 50-plussers; Dorps plein, 18.30 uur: Avondfietstocht 50-plussers; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten WAO'ers, 50-plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koersbal 50-plussers; 18.30 uur: Avondfietstocht 50-plussers; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; RILLAND - Hervormde kerk, 18.30 uur: Avondfietstocht 50-plussers; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK - Haven, 18.30 uur: Smalstadswandeltochten 5 en 10 ki lometer; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Meulvliet, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; WAARDE - Dorpshuis, 18.30 uur: Vertrek avondfietstocht 50-plussers; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13,30 uur: Rondvaart Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen 50-plus sers; HetTrefpunt, 18.30 uur: Avondfiets- tocht 50-plussers. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele is in haar wiek geschoten door uitlatingen van gedeputeerde G. van Zwieten. Die heeft gezegd dat de inrich ting van het bedrijventerrein Noordzak, bij Heinkenszand, niet is gebeurd zoals het is afge sproken. Van Zwieten zei Borse le achter de broek te blijven zit ten, totdat de zaak behoorlijk is ingericht. Borsele herinnert de provincie eraan dat Noordzak I, inclusief de groengordels waarvan Van Zwieten stelt dat ze onvolledig zijn, is aangelegd volgens een vooraf opgesteld en door de pro vincie goedgekeurd beplan tingsplan. Het blijft, volgens de gemeente, moeilijk om het hele bedrijventerrein weg te poetsen met bomen en struiken omdat je er vanaf de Rij ksweg A5 8 vanuit de hoogte in kijkt. Van Zwieten weet volgens de gemeente ook heel goed dat Borsele al een half jaar geleden een ondernemer heeft gedwon gen om zijn terrein op te knap pen en een elzenscherm aan te brengen. Aan de afspraken over die kwaliteitsslag zijn strenge voorwaarden gesteld die ook streng zullen worden gehand haafd. Alleen daaruit zou al blijken dat Borsele zich bewust is van de het belang van de beeldkwaliteit op een zichtloea- tie als de Noordzak. De aard van de bedrijvigheid brengt echter met zich mee dat materialen op de terrein zullen worden opge slagen, Ook daaraan stelt Bor sele stringente voorwaarden. Overigens brengt de gemeente de gedeputeerde in herinnering dat een bedrijfsvestiging in Noordzak II, die aangenaam voor het oog zou zijn geweest, is afgesprongen op de provincie. door Esme Soesman NIEUWDORP - Ze zijn er best gröös op in Nieuwdorp; de sinds zes jaar gehouden klompenrace. Wat ooit is begonnen als een geintje op het terras is inmid dels uitgegroeid tot een drie da gen durend evenement. Met als hoogtepunt nog altijd de Natio nale Klompenrace. Donderdag 20 juni gaat het fes tijn na schooltijd met de kermis van start, om pas zaterdag de 22e om 24.00 uur weer te eindi-: gen. Halverwege het festijn, vrijdagavond 21 juni, is het Klompenrace. Sinds dit jaar wordt gesproken van de Natio nale Klompenrace, omdat na vraag uitwees dat nergens in het land een soortgelijke race wordt gehouden. De bron van de Nieuwdorpse strijd, licht mede organisator Co de Vos toe, is het plaatselijke terras waar zeven jaar geleden een clubje mensen een stamgast op klompen aan zag komen. Hij werd uitge daagd in eenzelfde kwiek tempo op z'n klompen rond te stappen na het nuttigen van wat bier. De klompendrager nam de uitda- door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter J. van Ek nam het gisteren een twintigja rige inwoner van Vlissingen bij zonder kwalijk de portemonnee van een kennis te hebben gesto len. In de zes weken gevangenis straf die hij de verdachte opleg de, werd ook een winkeldiefstal verrekend. Zodra de jonge Vlissinger op straat komt te staan, ziet hij zich genoodzaakt om uit geldnood te gaan stelen. Zo werd een kennis 13 maart dit jaar in Vlissingen de dupe toen hij daar op bezoek was. Een week later nam hij bij de Edah in Vlissingen twee beef burgers weg om, zoals hij zelf zei, zijn honger te stillen. „Ik stond op straat en kon op nie mand terugvallen. Nu heb ik ge lukkig onderdak gevonden." Officier van justitie C. Olden- burger had daar geen bood schap aan. „Het is een kwalijke houding dat hij niet inziet dat hij verantwoordelijk is voor zijn eigen daden." Zij eiste zes we ken cel. In gebreke gebleven Raadsman A. Bals vond dat de hulpverlening in gebreke was gebleven, waardoor de situatie van de verdachte niet verander de. Bals pleitte voor een werk straf, maar daarop ging de poli tierechter niet in. Van Ek sprak de hoop uit dat de notoire dief na het uitzitten van zijn straf de gastvrijheid van de nieuwe mensen anders zal belo- Gemeente Borsele en gedeputeerde Van Zwieten zijn het niet eens over de inrichting van het bedrijventerrein Noordzak. foto Dirk-Jan Gjeltema Het betrokken bedrijf had 6000 vierkante meter nodig en de provincie wilde geen kavels gro ter dan 5000 vierkante meter toestaan. Een rommelig beeld is onver mijdelijk als veel verschillende bedrijven samen op kleine ka vels een bedrijventerrein delen. Overwegingen van welstand hebben op bedrijventerreinen in Zeeland nooit een grote rol gespeeld. De belangrijkste voorwaarde voor vestiging op Noordzak is lokale bedrijvig heid. De klanten moeten voor het grootste deel in de gemeente Borsele wonen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. gers grootmoedig de aangepre zen 'kunst'-stukken schenken aan de heer Linssen ter ver fraaiing van zijn voortuin. Ie dereen blij nietwaar? ging aan, waarna hij in 47 se conden de ring wist rond te klos sen. Het idee voor een klompen race was geboren. Deklompen race wordt gehouden vanaf 19.00 uur aan de ring. Burge meester Gelok geeft het start schot van de wedstrijd. Klompen, gemaakt door Traas uit Heinkenszand, zijn te koop in dorpscafé De Ploeg. Een ge deelte van het te betalen in schrijfgeld en van de klompen verkoop wordt geschonken aan het Reumafonds. De jaarmarkt vindt zaterdag plaats. 'Kunst is datgene wat ons door schoonheid bekoort' leerden wij indertijd als definitie voor 'wat is kunst?' bij onze wel bekende tekenleraar en kunstenaar Louis Heijmans in Middelburg. Als ik nu naar die vreemde blok ken en zuilen kijk, beplakt met badkamertegels, ons in de PZC van 11 juni aangeprezen als 'kunst' voor Goese rotondes, dan voel ik mij allerminst be koord en ik mag dan ook van harte hopen dat de gemeente Goes van deze aanfluiting zal afzien. Wat in Frankrijk zo op valt, is dat elke stad, groot of klein, er een eer in stelt haar en- trée op de rotondes op te fleuren met schitterende bloempartij- en, vaak geplant in mozaïeken, die het stadswapen voorstellen. Wat een mooie entrée zou dit zijn voor onze ganzenstad Goes, alleen al de rotonde Tienden plein op te sieren en te presente ren met de ganzen in bloemen- mozaïek! En Goes hééft goede hoveniers, dat is alom te zien in de stad. Behalve nog even in Nieuw-West, waar alles nog moet komen. Wij wachten het af! En laten wij dan als Goese bur- Dieke Vaarzon Morel Weegbreepad 30 Goes Jammer, dat een uniek initiatief op het AKF-terrein om zeep wordt geholpen. Jammer, dat creativiteit, expressiviteit en vernieuwing op het gebied van wonen en het scheppen van kunst niet blijken te passen in het strakke keurslijf van de ge meentelijke regelgeving. Jam mer, dat een bedrijf (van Garde ren Dekker) de Goese zwarte piet toegespeeld krijgt, terwijl deze onderneming juist open stond voor 'iets vernieuwends' en ruimte bood aan andersle venden. Héél erg jammer, dat twee jonge mensen, die opval lend onopvallend wonen, de re kening dreigen te gaan betalen. Wat zal de gemeenschap deze mensen gaan bieden? J. Vierenhalm Golda Meïrstraat 5 Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31