m ROVINCIALE ZEEUWS mm pzc pakker Stakingen treffen reizigers Korea: met dank aan Nederland Ruime meerderheid tegen plaatsing van nieuwe flitspalen Groot alarm door lekkend vat in Sloe L#l>Kd ■5XËX5CB0 20c ll5c In de ban van Raiskin 21 Column over Alanya wekt woede Twintig doden in Jeruzalem Inspectie: fusie kindergeneeskunde Huizenkoper neemt de tijd Justitie Antillen signaleert meer bolletjesslikkers EpC8EE3e3E3Br. Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- EURO PA[ U I N Italianen zijn zeker van een complot Vertragingen door werkonderbrekingen in heel Europa 1 umnnnmn Ctïwmm swmti Internet-PC NW 4 Regelmatig zon Vooral vanochtend vrij zonnig. Vanmiddag meer bewolking, maar droog. Matige noordwestenwind bij circa 20 graden. 245e jaargang no. 143 woensdag 19 juni 2002 los nummer 1,00 internet: www.pzc.nl jSHMHSHBBBS Een column in het Turkse weekblad Dünya geeft een opmer kelijke draai aan het drama dat vier Nederlandse vrouwen in Alanya overkwam. Nederland moet de hand in eigen boezem steken, is de strekking. De advocaat van de O slachtoffers heeft een klacht ingediend. Bij een nieuwe bloedige zelfmoordaanslag in Je ruzalem zijn gisteren ze ker twintig mensen om het leven gekomen, onder wie de dader. Het gaat om de ernstigste aanslag in Je ruzalem sinds februari 1996. Israël heeft toege zegd keihard te zullen terug- slaan. Klinische kindergeneeskunde en verloskunde moeten boven de Westerscheldezo spoedig mogelijk worden geconcentreerd in het ziekenhuis in Goes. Dat schrijft de Inspectie voor de Gezondheidszorg aan minister Borst van Volksgezondheid De tijd dat huizen al ver kocht waren voordat het bordje te koop in de tuin stond lijkt voorbij. De ko per neemt meer tijd eer hij overgaat tot al dan niet aankopen van een wo ning. Als de prijzen nog verder stijgen kan die aar zeling wel eens omslaan in een koopstaking, waar schuwt projectontwikke laar O. Wester- weel uit Wilhel- T |J minadorp. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; gezondheid: 8; zeeland: 9, 10,11,13 en 15; sport: 18,19 en 20; uit: 21,22 en 23; jong: 27 en 28 door Emile Calon MIDDELBURG - De inwoners van Zeeland vinden dat er meer dan genoeg flitspalen en -kas ten langs de Zeeuwse wegen staan. Een ruime meerderheid is dan ook tegen nog meer elektro nische snelheidscontroles. Nagenoeg de complete bevol king vindt echter dat er niet streng genoeg gecontroleerd kan worden op het rijden onder invloed en het negeren van het rode verkeerslicht. En negen van de tien inwoners geven aan dat de politie ook moet toezien op het dragen van een helm door bromfietsers, zo blijkt uit een enquête in opdracht van het Re gionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland. Hoewel een minderheid van de weggebruikers tegen nog meer elektronische controles is, wijst tachtig procent deze vorm van snelheidscontrole niet af. Maar als er toch bekeurd wordt, dan het liefst ter plekke, zo blijkt. Volgens R. Meester van het RO- VZ is deze vorm van snelheids controle ook het effectiefst. Iets meer dan eenderde deel van de Zeeuwse bevolking heeft vo rig j aar minimaal één bekeuring gekregen voor een verkeers overtreding. Men kreeg de meeste voor te snel rijden. Een groot aantal van hen, 23 pro cent, kreeg twee bekeuringen toegestuurd. En bijna twee pro cent ging vijf tot tien maal in de fout. Van Meester mag voor die groep het puntenrijbewijs snel worden ingevoerd, pagina 13: meeste bekeuringen in West-Zeeuws-Vlaanderen WILLEMSTAD - Het aantal smokkelaars die met cocaïne in him maag vanuit de Antillen de oversteek naar Nederland wa gen, blijft stijgen. Volgens advo caat-generaal B. Swagerman van het Openbaar Ministerie in Willemstad is er momenteel sprake van een piek. De afgelopen twee dagen werd aan 120 vermoedelijke bolle tjesslikkers de toegang tot de vluchten van KLM en DCA ge weigerd. Acht mensen zijn aangehouden met drugs in hun koffer of op het lichaam geplakt. Een echte verklaring voor de piek heeft Swagerman niet. Wel is duidelijk dat de organisato ren van de drugstransporten niet van plan zijn op te geven. ».Ze zijn flexibel en als ze maar even vermoeden dat de contro les op de luchthaven verslappen sturen ze weer tientallen drugs koeriers op pad", aldus Swager man. ANP door Ron Magnée VLISSINGEN - Politie en brandweer hebben gisteren aan het begin van de avond groot alarm geslagen. Oorzaak was een lekkend vat met zwavelzuur in Vlissingen-Oost. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet Rond kwart voor vijf bemerkte een chauffeur van vervoersbe drijf Verbrugge uit Terneuzen dat zwavelzuur uit een contai ner op zijn oplegger lekte. Een losgeraakte stalen balk in de container had een gat geslagen in een van de vaten zwavelzuur. De container, met in totaal zes tig vaten, was overigens buiten de verantwoordelijkheid van de vervoerder om in de Antwerpse Brandweerlieden halen het lek kende vat uit de container. foto Ruben Oreel haven beladen. Na de ontdek king reed de chauffeur met de container door naar het par keerterrein Engelandweg en sloeg alarm. De brandweer rukte onmiddel lijk met groot materieel uit. Het lekkende vat, dat een capaciteit van tweehonderd liter had, was voor ongeveer de helft gevuld. In totaal lekten enkele liters uit het vat. Brandweerlieden in be schermende kleding plaatsten het lekkende vat in een over maatse ton. Hierna was het ge vaar voor ontploffing geweken. Afgesloten Gedurende korte tijd was de En- gelandlaan afgesloten voor het verkeer. Volgens de chauffeur van vervoersbedrijf Verbrugge had het veel slechter kunnen af lopen. De regen, die gedurende de middag viel, was net even op gehouden. De combinatie van zwavelzuur en water kan zeer heftige reacties veroorzaken. Advertentie naam:c noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v 6 weken voor 15,- straat. nr Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaatsnen zes maanden) telefoon;r noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ïk de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalerv afschrijving van mijn (post)bankrekening- per maand met nummer I I j automatische incasso (€19,25). handtekening: V* Per kwartaal met automatische incasso 52,-). PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- fer T16* vens. In de colofon treft u nadere informatie aan automatische incasso 198,-). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice 8 "713214"000002M iTw«r?/rummer 123 4380 VB Vlissingen di «fa do vr zo (postzegel niet nodig) ■■i Comfortabele hogerugkussens Extra dik. In diverse dessins. 4 VOOR ^^95 MOOI WEER T—s. GOES, 0113-215395, OOSTBURG, 0117-452279, RENESSE, 0111-461031 I l<^REA(WW ROME - Dottore Ranucci vertolkte na de aftocht op het WK het gevoel van de natie. De Italiaanse chef de mission spuugde het bijna in de camera's van staatsomroep RAI. „We zijn bestolen. Dit is een complot tegen ons land. Vergeet niet, Korea is een machtig land." De frustratie over wat de Italianen massaal een on verdiende nederlaag noemden tegen voetbal dwerg Zuid-Korea sprak ook uit de aftocht van de menigte die op het Ro meinse Piazza del Popoio de wedstrijd op een groot tv-scherm had gevolgd. Waterflessen en bierblik- ken werden woedend weggesmeten, sommigen huilden van nijd. „Die scheidsrechter moeten ze levenslang opsluiten", schreeuwde een even hef tig getatoeëerde als ge ëmotioneerde vrouw. Scheidsrechter Byron Moreno uit Ecuador zorg de voor kookhitte door Rome's voetbalgod Totti uit het veld te sturen en middenvelder Tomassi wegens vermeend buiten spel een goal te ontzeggen. GPD/ANP De uitslagen: Japan-Turkije Zuid-Korea-Italië van onze redactie binnenland UTRECHT - Reizigers in Europa dreigen de komen de dagen te stranden op luchthavens en wegen als gevolg van stakingen. Ac ties van luchtverkeerslei ders in diverse landen val len samen met werkon derbrekingen in Spanje en Griekenland, waardoor ook het verkeer over de weg en het water worden getroffen. De brancheorganisatie van reis organisaties ANVR stelt dat rei zigers in Europa de komende dagen hoe dan ook moeten reke nen op hinder. Naast de stakin gen van de luchtverkeersleiders wijst een ANVR-woordvoerster erop dat morgen in Spanje een landelijke protestdag wordt ge houden tegen het regeringsbe leid op het gebied van sociale zekerheid. Ook staan werkon derbrekingen op de rol onder het personeel van Griekse veer boten. In verscheidene Europese lan den staken de luchtverkeerslei ders vandaag tegen centralisa tie van de verkeersleiding. Volgens de KLM gaat het om Frankrijk, Griekenland, Hon garije, Italië en Portugal. De Fransen pakken het groots aan, daar gaat zo goed als alles plat. De KLM raadt reizigers met de bestemmingen Frankrijk, Grie kenland en Portugal aan in ie- BüMBHHHBHI Advertentie der geval contact op te nemen met de luchtvaartmaatschappij waarmee zij vliegen, en tele tekst in de gaten te houden. De KLM heeft voor vandaag na genoeg alle vluchten op Frank rijk moeten annuleren. Slechts drie vluchten zullen die richting uitgaan, naar verwachting met aanzienlijke vertraging. Verder zijn de vluchten op Portugal en Griekenland geschrapt. „Bovendien verwachten we dat er op de Zuid-Europese landen zoals Spanje flinke vertragin gen kunnen ontstaan", aldus een KLM-woordvoerder. Dat komt omdat in Frankrijk ook de helft van de luchtverkeerslei ders voor overvliegend verkeer niet werkt. Pas vandaag zullen de gevolgen van de stakingen goed duidelijk worden. „Dit soort operaties kent een sneeuwbaleffect." De staking zal ook morgen nog doorwer ken, bijvoorbeeld omdat de vliegtuigen niet op de j uiste plek staan. Ook de ANWB waarschuwt voor problemen. „Toeristen die met de auto door Spanje reizen, zullen veel hinder ondervin den", zo voorspelt een woord voerder. Naar verwachting ontstaan er flinke rijen bij de tolhuisjes, omdat ook daar ge staakt wordt. „We raden men sen aan een creditcard mee te nemen." Pech Voor tanken geldt hetzelfde ver haal. Ook waarschuwt de ANWB dat hulpdiensten zoals sleepdiensten niet werken. „Als je pech hebt met de auto heb je dus echt pech." Het Spaanse ANWB-steunpunt adviseert mensen te blijven zitten waar ze nu zitten. „Het is erg veel deze dagen en het laat zich moeilijk inschat ten. Reizigers moeten in ieder geval rekening houden met wachttijden. Dit is puur een overmachtsituatie. Mensen kunnen dan ook nergens terecht voor de schade", aldus de zegs vrouw van de ANVR. ANP De Koreanen Lee Chun Soo (links) en Cha Du Ri maken een vreugdedansje na de winst op Italië. foto Vi ncent Yu/AP door Dick Hofland DEN HAAG - Bezweet en met een glas champagne in de hand loopt de Zuid-Kore- aanse ambassadeur in Nederland op zijn gasten af. Zijn land, zijn ploeg heeft gewon nen, maar hij wil Nederland bedanken. „Het Nederlandse volk heeft ons de gewel dige coach geschonken die voor ons geschie denis heeft geschreven." Kim Young Kyoo meent het. En met hem de ongeveer dertig Zuid-Koreanen die gister middag in de ambassade in Den Haag de wedstrijd tegen Italië volgen. Ze dansen, zingen en springen, slaan elkaar op de schouder. Ze doen alles wat een voetbalsup porter doet als zijn ploeg wint, maar de Ko reanen doen dit pas sinds twee weken. In eens geen beschaafd applaus meer, geen buiging, geen stalen gezichten bij een doel punt en overwinning. Ze blèren mee met een lied van Dubble D, een ode aan de voetbal lers en hun Nederlandse coach met de titel 'Our Dream'. Bijna kwam het nummer te laat, want bij uitschakeling van Zuid-Korea zou waar schijnlijk niemand het nog hebben willen horen. Nu reist het duo J. Perkin en Cyrille vandaag af naar Korea om het cd-tje aan te bieden aan de ploeg en zingen ze het lied vermoedelijk in het stadion voorafgaand aan de kwartfinale tegen Spanje. Cyrille, ooit bewoonster van het eerste Big Brother huis, durft er niet aan te denken wat voor ontvangst het duo in Korea te wachten staat. Want alles wat uit Nederland komt, kan momenteel rekenen op een groots eer betoon. Als blijk van waardering hebben de Korea nen de Nederlandse pers uitgenodigd om in de ambassade mee te kijken naar Korea- Italië. De ambassadeur zet zich in lotushou ding op de vloer voor het tv-scherm en doet af en toe wat rek- en strekoefeningen om fit te blijven. Als Guus Hiddink in beeld komt klapt, juicht en schreeuwt iedereen. De tv staat op de BBC, vanwege het Engels. De gemiste penalty van Korea laat de am bassade onberoerd. Jammer, gewoon door gaan. Als Vieri 0-1 inkopt, komt er ook nog geen reactie. Naarmate de wedstrijd vor dert en Korea bijna constant in balbezit is, scanderen de Koreanen steeds vaker iets wat klinkt als 'hé amiemboe'. Bij de gelijk maker ontvouwen de Koreanen een enorme vlag. En als Korea in de verlenging de win nende treffer maakt, sprint iedereen naar de tv, alsof ze het beeld willen zoenen. „Hid dink good, Hiddink good" scanderen ze, ter wijl de houten vloer kraakt. De coach krijgt alle lof. Hiddink is één van hen geworden. En Korea een beetje Nederland. GPD Advertentie ©cJjjsrigjscrj CD-rom/DVD-speler snel verder In deze uitgave -gAifri,'.-..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1