PZC Leegloop bij handbalclub EMM Rondemiss krijgt propere winnaar Zeeuws onderonsje in tweede en derde klasse Parkoerskennis helpt Van der Klooster Goede seizoenstart Selena van Hoek 16 Afhaken hoofdsponsor zorgt voor terugtrekken eerste team uit Topsportliga Dhanis twaalfde race in Assen bij Vijfde plaatsen voor Polderman Hamelink in middenmoot uitslagen Twee zeges van Van Broekhoven dinsdag 18 juni 2002 door Koen de Vries MIDDELBURG - Voor EMM is de deur naar de Topsportliga van het Nederlandse zaalhand bal definitief dicht. Tijdens de algemene ledenvergadering van gisteravond bleek dat geen op lossing gevonden is voor het gebrek aan geld en spelers. Van daag gaat een fax naar de hand- balbond met de mededeling dat de club zich terugtrekt uit de li ga. Veel spelers hebben aange kondigd te vertrekken. Tot eind vorige maand leek er geen vuiltje aan de lucht voor het eerste team van EMM. De ploeg had zich vorig seizoen na een sterk optreden in de eerste divisie in de nieuw te vormen Topsportliga gespeeld. Met een bijdrage van een nieuwe spon sor zouden de Middelburgse handballers het vertrek van en kele spelers kunnen opvangen en kunnen uitkomen in de op één na hoogste klasse van Ne derland. Pas in de derde week van mei bleek de beoogde sponsor af te vallen. Rob de Vos, bestuurslid technische zaken van EMM: „Achteraf gezien hebben we te lang gewacht, vooral omdat we al op 18 juni de bond uitsluitsel moesten geven. Maar de sponsor maakte op ons een betrouwbare indruk. In het verleden is hij zijn verplichtingen bij andere clubs steeds nagekomen." Leeftijden ,Het was niet alleen een kwestie van geld", meent De Vos. „We hebben als bestuur geconclu deerd dat EMM ook te weinig spelers heeft om twee teams op de been te brengen. We hadden maar zestien of zeventien spe lers voor twee teams die elke week beschikbaar zijn. Als er één wegvalt, kun je helemaal niks meer. Bovendien speelden de leeftijden van de spelers een rol. Er Was geen opvulling van onderaf." Enkele EMM'ers ondernamen na het wegvallen van de sponsor nog een poging tot samenwer king met Delta Sport, maar de club uit Zierikzee zag daar geen heil in. Daarmee viel de deur in het slot voor het Middelburgse handbalbastion. „Weer een zwarte bladzijde voor het Zeeuwse handbal", constateert Rob de Vos met gevoel voor dra matiek. Trainer Nico Franken reageerde gisteren zeer teleurgesteld op het nieuws uit Middelburg. De man uit Bergen op Zoom werd drie weken geleden overvallen door de mededeling van het be stuur dat de club niet zou toetre den tot de Topsportliga. Hijzijn zoon Erik en twee neefjes J eroen en Kees Machielsen, gaven EMM tot vandaag de tij d om een oplossing te vinden, maar Fran ken heeft niet het idee dat er nog naar een oplossing is gezocht. „Tot gisteravond heb ik niets meer van EMM gehoord. Toen belde Rob de Vos dat er sinds de bewuste bijeenkomst van drie weken geleden niets veranderd is. Ik ben zeer bedroefd. Ik ben twee jaar met enthousiasme be- ziggeweest bij EMM. Toen ik kwam, was EMM net niet gede gradeerd uit de eerste divisie. Ik ben er van overtuigd dat dat we dit jaar kampioen waren gewor den als we niet met zoveel bles sures te maken hadden gehad. We waren met iets moois bezig en we kunnen het niet afma ken." Met het argument dat EMM te weinig spelers zou hebben voor het komende seizoen, is Fran ken het zeer oneens. Zeker met een goede sponsor had EMM volgens hem probleemloos door kunnen gaan. „Een dag voor het bericht van EMM was mijn zoon jarig. We hebben hier toen nog zitten filosoferen dat we met een heel j onge ploeg naar de eredivi sie zouden kunnen gaan. Ik was nog met wat spelers in. onder handeling en had het oefenpro gramma voor komend seizoen al een eind rond. Volgens mij wordt aan een rooskleurige toe komst een abrupt eind ge maakt." „Voor mijn zoon Erik is het niet erg dat dit gebeurt. Hij kan zo bij een eredivisieploeg terecht. Maar mijn neven hadden hun lidmaatschap bij Heerle al op gezegd. Het zijn jongens die ik benaderd heb en nu met han gende pootjes terugmoeten. En mij wordt mijn hobby helemaal ontnomen. Ik zal komend sei zoen helemaal geen club heb ben." Franken was gisteravond niet aanwezig bij de algemene le denvergadering van EMM. Van hem hoeft het allemaal niet meer in Middelburg. Hij voelt zich door alles en iedereen in de steek gelaten. „Dit is een ver schrikkelijke dreun", gaf hij aan. Nu het bestuur van EMM het avontuur in de Topsportliga heeft afgeblazen, is een grote leegloop op gang gekomen. Het ziet ernaar uit dat alleen Sjoerd Jongepier, Rinaldo Schipper en Joey Aertssen blijven. Van kee per Manuel Kremer en Erwin Schaalje was al bekend dat ze zouden vertrekken. Wim Engels en - wat later - Eric van Broek hoven hebben uit onvrede met de hele gang van zaken hun lid maatschap opgezegd en ook Jean-Marie Toubiana, Eric Lij- bers enRonFlipse stoppen. Jim my Niemans stapt over naar Delta Sport. Rob de Vos hoopt dat Vincent van der Meijden, die ook zijn vertrek had aangekon digd, alsnog te kunnen begroe ten als nieuwe eerste-teamspe- ASSEN - Fausto Dhanis is in de vijfde wedstrijd om de KNMV- cup twaalfde geworden. De Terneuzense motorracer opende de wedstrijd ijzersterk door van de twaalfde start plaats op te schuiven naar de vijfde plaats. Deze klassering kon Dhanis echter niet vasthouden. Dhanis is in het algemeen klassement van een achtste naar een tiende plaats geduikeld. GIPPINGEN - De visueel ge handicapte wielrenner Arnold Polderman uit Axel is met zijn piloot Edgar Vermaas twee keer vijf de geworden in Zwitserland. In de Grote Prijs van Gippingen, een Europacupwedstrijd, wer den ze slechts door pech in de slotfase van het podium afge houden. In de rit in lijn over negentig ki lometer kwam het tweetal twee ronden voor het einde met drie koppels aan de leiding. In de voorlaatste ronde van negen ki lometer reed het koppel Polder man/Vermaas iek en viei daar door terug naar de vijfde plaats. Een dag eerder werden Vermaas en Polderman vijfde in een tijd rit. OSS - Jean-Pierre Hamelink eindigde eindigde tijdens de derde wedstrijd om het Neder lands kampioenschap in de middenmoot. De karter uit Vogelwaarde sloot in Oss de kwalificatie af met een positie in de subtopmaar moest tijdens beide manches (acht tiende en zestiende) op een slechte baan genoegen nemen met een lagere klassering. Het peloton raast door de polders van Zuiddorpe. foto Camile Schelstraete Kleine Belg Didier Delanoy (38) komt solo aan in Zuiddorpe door Frits Bakker ZUIDDORPE - Voor vijftig euro en een drinkcent koop je als organisator van een criterium de Belg Staf Boone voor een avondje vertier. De Gentse wieler- makelaar neemt twintig renners mee uit zijn stal en zorgt dat een rondje om de kerk nog een aardige bezetting krijgt. Hij is zelf nogal opzichtig aan wezig, zeker als een van zijn renners ook de koers nog wint. Dat gebeurde gisteravond in de 32e Boekweitronde van Zuiddorpe, die door de 38-jarige Didier Delanoy werd gewonnen. De kleine, kortgeknipte Belgische ren ner vertelde in de microfoon, aan hoog uit tien toeschouwers bij de finish, dat hij een zware toer had gedaan om de koers te komen rijden. En dat het bijna een wonder was dat hij toch nog de kracht had om in de laatste ronde solo naar de streep te rijden. „Ik werk bij de Volvo-fabriek en stond deze morgen al om vier uur aan de band"klonk het met een zekere fierheid. Veel tijd voor een praatje kreeg hij niet van de manager, die nog net voor de huldiging een vuile zakdoek uit zijn zak haalde en hem over het gezicht van de winnaar wreef. „Dat is om proper te zijn voor de kus van de rondemiss", schaterde Boone. En Didier lachte schuchter mee. Het was zijn tweede overwinning van dit jaar en zeker de mooiste. Want in Zuiddorpe reden gisteravond onder de 51 deelnemers onder meer tien Austra liërs, drie Amerikanen, een Zuid-Afri kaan, een Canadees, een Engelsman en zes Belgen. Dat was ruw geschat ook de inbreng van Staf Boone, die renners vanuit alle werelddelen in huis haalt en ze in studentenhuizen in Gent onder brengt. Fred Rodriguez De joviale Belg is al content als er af en toe een van zijn renners de top van het internationale peloton haalt. Fred Ro driguez, tweevoudig Amerikaans kam pioen, is het mooiste voorbeeld. „Hij kwam als een jong manneke in België, ik heb hem te eten en te drinken gege ven en hij rijdt nu tussen de groten van de aarde." Wie Staf Boone wil geloven, weet dat er nog zo'n topper op komst is. De Australiër David Harriganreed gis teravond ook in Zuiddorpe, weliswaar onopvallend, maar zijn ster rijst snel. „Hij zit nog maar drie weken in mijn ploeg en heeft in de Belgische koersen al veel indruk gemaakt." Tot dat genre van talenten behoort Di dier Delanoy al lang niet meer. „Ik ben op mijn dertigste pas begonnen met wielrennen", vertelde hij, nadat hij in de laatste ronde in Zuiddorpe zijn me devluchter Peter Metske had afge schud. „Daarvoor heb ik nog aan triat lons gedaan." Didier was in de Boekweitronde, die in de glorieuze jaren van het bestaan vijf duizend toeschouwers trok, maar gis teravond amper vijftig, niet eens de oudste renner van het peloton. Twan den Braber reed ook nog mee, verscho len in de achterhoede. In augustus wordt hij vijftig.. De wedstrijd zelf had niet veel om het lijf. Zes renners gingen er in de eerste ronden al vandoor in de zwoele hitte. En alles wat achterbleef, had kennelijk last van een zonnesteek. Rob Koole en Peter Metske waren in dat kopgroep je de tempomakers, de Belgische sprinter Marc van Assche bekommerde zich vooral om de premiespurts en zijn ploegmaat Didier Delanoy wachtte sluw op het moment dat hij zijn slag kon slaan. Peter Metske, uit Oud-Vossemeer, sloeg kort voor het einde op de vlucht, maar kreeg Delanoy in zijn wiel. Twee boch ten voor de finish ging de Belg er alleen vandoor. Voor Metske was de tweede plaats al het mooiste wat hij in twee jaar heeft laten zien. „Ik heb vorig jaar geen wedstrijd gereden", vertelde de 28-jarige Thoolse amateur, die nu ein delijk hersteld is van de ziekte van Pfeiffer. Kenny de Block sprintte bij de achterblijvers naar de derde plaats, voor Rob Koole en Marc van Assche. Frangois Franse en Davy Dubbeldam reden in de laatste ronde nog weg uit het slapende peloton. door Jan Dagevos VLISSINGEN - De tweede klasse zaterdag en de derde klasse zondag zijn komend voetbalseizoen een bijna volle dig Zeeuwse aangelegenheid. In beide klassen zijn de Zeeuwse ploegen veruit in de meerder heid. In de tweede klasse A zaterdag zijn slechts twee Brabantse clubs ingedeeld. Het gaat om Dinteloord en Seolto uit Zeven bergen. In de derde klasse A zondag zorgen Dosko (Bergen op Zoom), Grenswachters (Put te) en Moerse Boys (Zundert) voor de Brabantse inbreng. Zaterdag-derdeklasser ZSC'26 is de derby tegen Bruse Boys kwijt. De ploeg uit Scharendij- ke is net als vorig jaar in de der de klasse A ingedeeld, maar 'buurman' Bruse Boys is naar de derde klasse B verhuisd. Daarin treft het onder meer Duiveland en WHS. De indelingen zien er als volgt uit: Zaterdagvoetbal Eerste klasse C: Achilles Veen, Alte- na, GJS, Groote Lindt, Kogelvan gers, Oostkapelle, Oranje Wit, Rijs- oord, Roda Boys/Bommelerwaard, Schelluinen, SSV'65, Wilhelmi- na'26 Tweede klasse E: Arnemuiden, AZ- VV, Dinteloord, FC Dauwendaele, 's-Heer Arendskerlce, Kapelle, Noad'67, Rillandia, Seolto, Terneu zense Boys, Tholense Boys, Zaamslag. Derde klasse A-. Apollo'69, Bevelan- ders, De Meeuwen, GPC Vlissingen, Kruiningen, MZVC, Nieuwdorp, Serooskerke, VCK, Veere, Yerseke, ZSC'6'2. Derde klasse B: Bruse Boys, De Al- blas, Drechtstreek, Duiveland, FSV, 's-Gravendeel, Klundert, Pelikaan, Sliedrecht, WC'68, WHS, Zwalu- ive. Vierde klasse A: Borssele, Brouwer shaven, Cadzand, Colijnsplaatse Boys, DFS, Heinkenszand, Mevo, Nieuwland, SPS, Spui, Wemeldin- ge, Wissenkerke. Vierde klasse B: Chrislandia, DHV, DVO'60, Halsleren, Hoedekensker- ke, Krabbendijke, SC Stavenisse, SKNWK, Smerdiek, Vrederust, WIK'57, Wolf aartsdijk Zondagvoetbal Tweede klasse E: DFC, Dongen, HVV'24, Internos, Noad, Ooster hout, Rood Wit W, SC Gastel, SCO, SVW, Tnborgh, Unitas'30. Derde klasse A: Breskens, Dom burg, Dosko, Goes, Grenswachters, Hontenisse, Moerse Boys, Patrijzen, RCS, Steen, Zeelandia/Middelburg, Zierikzee. Vierde klasse A: Aardenburg, Axel, Clinge, De Noormannen, Hulster- loo, IJzendijke, Oostburg, Renesse, RIA W, Vlissingen, Walcheren, Zee land Sport. Vijfde klasse A: Biervliet, Corn Boys, Graauw, Groede, Hoofdplaat, Koewacht., Philippine, Schoondij- ke, SDO'63, Sluis, Sluiskil, Terhole, Vogelwaarde. Vijfde klasse B: Dreischor, FC Ber gen, Hansweertse Boys, Jong Am- bon, Kwadendarnme, Leioedorpse Boys, Luctor'88, Ouwerkerk, Ro- bur, Vivoo, Volharding, WVV'67. Vijfde klasse C: Cluzona, DSE, FC Moerstraten, Kaaise Boys, Lepel- straatse Boys, NVS, Rimboe, SC Kruisland, SC Welberg, Val Aan, VES'35, Vosmeer. Ier. Velen van hen zijn teleurge steld in de geringe daadkracht die het bestuur voor het eerste team aan de dag heeft gelegd. Zo waren contacten met sponsors en spelers summier. Rob de Vos daarover: „EMM heeft commissies, waaronder een commisie die de belangen van het eerste team behartigt. Die kan in overleg met het be stuur zaken regelen. Het be stuur is er voor het in stand hou den van de vereniging. Niet voor het in stand houden van een team." Als de competitieleider toe stemt, komt het nieuwe EMM (met spelers uit de voormalige eerste en tweede teams) het de komend seizoen uit in de eerste regionale klasse, te vergelijken met tweede-divisieniveau. Rob de Groot wordt trainer, Erik Hoef kens begeleider. door Wim de Vos OUDELANDE - Johnny van der Klooster blijft zijn puike vorm behouden. De wielrenner uit Lewedorp toonde zich de snelste van een kopgroepje van vijf in de Ronde van Oudelande. Halverwege de wedstrijd was dat vijftal uit het peloton ont snapt. Bij de veteranen was de Belg Patrick Bolssens de sterk ste en bij de recreanten ging de overwinning naar Cees Hooger- land uit Yerseke. Verschillende ontsnappingspo gingen konden al vroeg worden genoteerd, maar het duurde tot halverwege de wedstrijd voor dat het echt serieus werd. Dat was op het moment dat Wilfred Geijs en Michel Sijmers er van door gingen. Die poging deed meteen de alarmbel rinkelen in het peloton. Geijs en Sijmers gingen er immers hard vandoor' Johnny van der Klooster en Pa- trick Tolhoek zagen hun achter volging succesvol beëindigen en daarna kon ook Matthieu Hen driks uit Krimpen aan de Lek nog aansluiten. Dit vijftal beheerste de wed strijd daarna volledig, ondanks dat er nog een reactie kwam van een zestal met onder andere Pa trick Goverse, Hans van Dijke en Arjen Mosselman. Dit zestal bleef uiteindelijk op twintig se conden van de leiders hangen. De vijf vooraan mochten daar door onderling uitvechten wie de bloemen mee naar huis kon nemen. Van de Klooster maakte gebruik van zijn parkoersken nis en wist de overigen ruim voor te blijven. Michel Sijmers werd tweede en Wilfred Geijs' derde. plaats. Op de 2000 meter vrije slag waren de mannen van Koe wacht vertegenwoordigd door Jarbas in den Bosch en Tom Pie- terse. Het was nog even wennen aan de massale start. In den Bosch en Pieterse kwamen res pectievelijk als twintigste en 25e aan. Op het onderdeel schoolslag kon Ruud Pieterse weer goed mee, maar hij moest genoegen nemen met de zesde plaats. Hij won op dit nummer wel het jon gerenklassment. Bij de vrouwe: was ook Linda Vink van Koe wacht weer van de partij. Zi wist als vierde aan te tikken. van onze sportredactie VLISSINGEN - Tijdens de ope ning van het zwemseizoen in open water in IJmuiden was bij de vrouwen Selena van Hoek de beste Zeeuwse. De zwemster van Stormvogel won de sprint van de achtervolgende groep die streed om de achtste plaats. Daisy de Ridder, die vorig jaar in het eindklassement als ze vende van Nederland was ge ëindigd, tikte nu als tiende aan. Bij de jeugd tot zeventien jaar werd Petra Vink tweede met Sa bine van Waes op de zesde Paardensport Hulst. Concours hippique LR en PC Hulst. Springen paarden klasse ZZ: 1. Ilyo de Loos, Nadir (Hulst) 0/0/48.15. Klasse Z: 1. Maxim de Laet, Quina (Eksaarde) 0/0/38.22. Klasse M: 1. Stef Nelissen, Kimball (Schouwse R.) 0/0/39.15; 2. Ilyo de Loos, Oraniki (Hulst) 0/4/42.71. Klasse L: 1. Hans Penneman, Shabis (Meerdonk 0/0/39.85. Klasse B: 1. Tom van de Vij ver, Valencia Odeveld (Doorselaar) 0/0/47; 2. Angelique de Beule, Loes (Hulst 0/0.25/39. Pony's klasse Z cat. D: 1Kim Huige, Falco (Weelr.) 0/84.78. Klasse M cat. D: 1. Monique van Sabben, Avanti (Weelr.) 0/83.34. Klasse M cat. C: 1Stefa- nie de Smedt, Swifty (Verrebroek) 0/0/50.70. Klasse L cat. D: 1. Ellen Cools, Brain (Stekene) 0//2/53.21. Klasse L cat. AB: 1. Pieter jan van de Maagdenberg, NN (Honter.) 0/0/34.11. Klasse Beat. DE: I.Eva Bernaert, Sofie (Verrebroek) 0/0/43. Klasse B cat. ABC: 1. Olivier van de Geest, Boy (Lapscheure) 0/0/46. Dres suur paarden klasse Z2: 1. Maartje Ei bers, Julano (Terneuzen) 185 Klasse Z1: 1Annemieke Tieleman, Helasco (Hulst) 180. Klasse M2:1. Germa Heykoop, Kick (Haringr.) 159. Klasse Ml: 1. Rachel Haak, Haydn's St Paul (Hulst) 162. Klasse L2: 1Femke van Goethem, Nancy (Hon ter.) 167; 2. Ilona de Bruyn, Mandela La A (Hulst) 166. Klasse L1: 1. Katrien van Kerckhoven, Machiavelli (Honter.) 164. Klasse B: 1. (gelijk): Brigitte Maltha Par- nassia (Honter.) en Ilse van de Meijden- berg, Boy (Oranjer.) 164. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Stephanie de Frel, Novel Classic (Kleppertjes) 63.00%. Klasse Z1 cat. DE: 1. Agnetha Bertou, Elcaro (Haringr.) 186. Klasse M2 cat. C: 1. Milou Anthonisse, Blindway Nikie (Haringr.) 148. Klasse M1 cat. DE: 1. Peggy Michiel- sen, Cigan (Kleppertjes) 159. Klasse L2 cat. DE: 1. Stephanie Cambier, Annas (Kleppertjes) 159. Klasse L2 cat. C: 1. Alexandra Bertou, Diamant S (Haringr.) 154. Klasse L1 cat DE: 1. Stijn Bourlet, Maggy (Honter.) 162. Klasse L1 cat. ABC: 1. Ivan van Leuven, Tanja (Kleppertjes) 163. Klasse B cat. DE: 1. Vicky van Cam- penhout, Voyelle(Luctoret Emergo) 161. Klasse B cat. AB: 1. Ariane Kuijt, Rik (Hulst) 159. Tweede proef. Paarden klas se Z2: 1. Maartje Eibers, Julano, 167. Klasse Z1: 1. Annemieke Tieleman, He lasco, 172. Klasse M2:1Els Koster, Kylia, 161 Klasse M1: 1. Suzanne de Plaa, Mil ton W (Hulst) 158. Klasse L2: 1. Ilona de Bruyn, Mandela La A, 175; 2 Mireille Cappendijk, Power (Terneuzen) 166. Klasse L1: 1. Mare Broodman. Otello, 163. Klasse B11Brigiite Maltha, Parnas- sia, 172. Pony's klasse Z2 cat. DE: 1. Mar- loe Eckhaert, Nomar (Z-Bev.) 65.19%. Klasse Z1 cat. DE: Agnetha Bertou, Elca ro, 179. Klasse M2 cat. C: 1Milou Antho nisse, Blindway Nikie, 151. Klasse M1 cat. DE: 1. Peggy Michielsen, Gigan, 154. Klasse L2 cat. DE: 1. Valerie de Cock, Trixie (Kleppertjes) 165. Klasse L2 cat. C: 1. Alexandra Bertou, Diamant S, 151. Klasse LI cat. DE: 1. Sanne van Roeyen, Johnny (Hulst) 166. Klasse L1 cat. ABC: 1. Ivan van Leuven, Tanja, 166. Klasse B cat. DE: 1. Dounia Elenbaas, Cinderella (Hulst) 166. Klasse B cat. ABC: 1. Ariane Kuijt, Rik, 160. der Meyden 6-4 4-6 7-6, Aerts/Kint-O, Kort/Dees 6-1 6-2, Van Espen/Rouw -Knegtel/Knegtel 6-4 6-1, Van Espeir /Rouw-Aerts/Kint 6-4 7-5, Wielani Roelandt-Dhondt/de Vos 6-1 6-2, rams/de Jonge-Koopman/Koopmar 6-1 6-2. GD 8-9: Bohijn/Bohijn-Kool; /Hamelink 6-0 6-0, Maes/Slock-Koens /Wieles 7-5 6-2, Neve/Luitjens-I aansen/Bastiaansen 6-3 6-1, Tazelaa Stoelinga-Kim/Kim 6-2 6-4. Breskens. Open Vechtkuikentoernooi ME 10 jaar: M. Jongman-I. Sijrier 7- 7-5. ME 12 jaar: R. Riemens-L. Kays?, 7-5 6-2, J. de Dobbelaere-L. Roelar: wo, I. van Broekhoven-T. Steyaert6-i 6-1, I. van Broekhoven-L. Tazelaar6-i 6-1. JE 10 jaar: K. Dobbelaere-J. vanö: Broecke 6-0 6-0, S. van de Broecke-R Ghijsels6-3 6-0. JE 12 jaar: R. Gijsels-. Poreey 6-3 6-3, B. Hubregsen-I. New 7-5 6-3. Wielrennen Tennis Axel. Open Axel toernooi. VE 6: M. Bod- daert-S. Dees 3-6 6-2 6-3. VE 7: B. Speleman-S. Hamelink 1-6 6-3 6-4. VE 8-9: S. Hamelink-I. Strijdonk 6-4 6-3, S. van Straten-E. Meijer 6-2 6-3, S. Beek- e-E. Dekker 6-2 6-4. VD 8-9: Risseeuw- /Beeke-Dophemont/Seghers 6-2 6-4, Strijdonk/van Espen-Bohijn/Van Grem- berghe 6-2 4-6 6-4, Stofferis/Stoelinga- -Susaana/ljsebaert 2-6 6-4 6-2, ME 6: W. Boender-J. Flikweert 6-2 6-3, J. van de Vrie-P. Baumgarte 7-6 2-6 6-4, B. Obrie-F. broeders 6-1 6-1 ME 7: A. van Lare-H. Wieles 6-3 6-3, M. Maes-R. Jan sen 2-6 6-4 7-5, H. van Dorsselaer-D. Beuzenberg 6-3 6-0, M. van Overdul- ve-G. van Rumst 6-1 4-6 6-0, B. Dingen- outs-H. Dhondt 7-6 6-4, M. van Bove- n-E. Witte 6-1 6-2, J. Flikweert-G. Ambrosini 6-0 6-4, K. de Jonge-D. de Waele 6-4 6-1, M. Dhaene-K. van Hese 6-2 6-3. ME 8-9: H. Wieles-K. Kilman 6-4 6-1, E. Kuyk-A. Bakker 7-5 5-7 6-3. MD 5: Donze/Baumgarte-Dutree/de Baets 6-3 3-6 6-3. MD 6: Vanassche/Sta- tujew-Boender/Lim 4-6 6-4 6-2, MD 7: Audenaerd/van Esbroek-Susannah/Din- genouts 6-3 6-0, Van Rumst/Dhaene- -Van Mol/Beterams 6-0 6-2, Maes/Don- ze-de Vos/Dhondt 6-1 6-0. MD 8-9: Vermeulen/Zegers-Mangnus/Cappon 6-0 6-0, Heede/Pauw-de Vries/Kuhl- mann 6-2 6-4 GD 6: Van Graefschepe- /Schelfhout-Kips/Vanassche 6-1 6-0. GD 7: Beterams/de Gijsel-De Baets/Van Deltebre. Ronde van Catalonié. Eerst! etappe, Sant Jaume d'Enveja - Deltebre ploegentijdrit: 1. US Postal 30,9 krmr 34.36 (53,58 km/u), 2. ONCE 0.03,3. M: pei 0.10, 4. Team Coast 0.21, 5. Lampre 0.25, 6. iBanesto.com 0.34. Algemeen klassement: 1. Boonen (Bel) 34.36,2 Hincapie (VSt), 3. Barry (Can), 4. Heras (Spa), 5. McRae (VS), 6. Vandevelde(VS) Zuiddorpe. 32e Boekweitronde vooreli- te/neo-amateurs: 1. Didier Delanoy (Belg) in 1.55.12, 2. Peter Metske (Oud Vossemeere) op 15 seconden, 3 Kenny de Block (Belg) op 35 seconden, 4. Rob Koole (Goes), 5. Marc van Assche (Belgl 6. Eric Nussbaumer (Amerika), 7. Fran gois Franse (Kwadendarnme) op 55 se conde, 8. Davy Dubbeldam (Sluiskil),! Matthew Chessum (Australië) op 1.05 10. Niels Hamers (Weert), 11. John Leijs (Standaarbuiten), 12. Danny Schaut (Sas van Gent), 13. Matti de Baat (Vossemeer 14. Wilfred Geijs (Kwadendarnme), 15 MartinTotté (SintJansteen), 16. Bart Ma riën (Wouw), 17. Cornelis van Loon (Hoo gerheide), 18. David Harrigan (Australië 19. John Akkermans (Rilland), 20. Wil-j lard Shawn (Amerika). Bocholtz. Nederlands kampioenschap,) weg. Jeugd. C4: 10. Brian van Goethem (wv Zeeuws-Vlaanderen), C4: 32e. Max! Kort (Swift Leiden). C6: 9. Peter Kort (Swift Leiden). Groesbeek. NK Mountainbike Groes-j beek. 14. Jimmy de Bruijn (Zeeuws- Vlaanderen). Zwemmenj IJmuiden. Lange baan open water. Vrouwen. 2000 meter vrije slag all-in: 8. Selena van Hoek (STV), 10. Daisy de Rid der (ZCK), 12. Petra Vink (ZCK), 15. Linda Vink (ZCK), 20. Sabine van Waes (ZCK) 1000 meter vrije slag 15 jaar en jonger. 2 Marinka Bil (STV), 6. Petra Vink. 1000me- ter vrije slag 13 jaar en jonger: 2. Manon i Knuist (STV). 2000 meter schoolslag all- j -in: 4. Linda Vink, 6.annie Mortier (ZCK), Eline Nijskens (ZCK). Mannen. 2000 me- ter vrije slag all-in: 20. Jarbas in den Bosch (ZCK), 25. Tom Pieterse (ZCKl 2000 meter schoolslag all-in: 6, Ruud Pieterse (ZCK). 1000 meter schoolslag masters: 30+: 6 Arjan Dekker (ZCK); 40+: 2. Rens Pieterse (ZCK),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38