Buurt baalt van bloembakken PZC UcoujÏu PZC Bea Tolboom zoekt sterke punten Axel College houdt vast aan kapvergunning 11 Omvang van verkeersremmers in Breskens leidt tot klachten Zangavond in Terneuzen -/V Vrouw gewond in Zuidzande Kettingbotsing voor de zebra Juliana Fonds steunt dorpshuis Diefstal van aanhanger met olie Arnold Bruggemanplein dicht Gereedschap gestolen Midzomerfeest in Sint Jansteen Dag van het waterschap agenda dinsdag 18 juni 2002 door René van Stee BRESKENS - De plaatsing van verkeersremmers in de vorm van bloembakken aan de Schel- dekade in Breskens zorgt voor veel beroering in het dorp. De grootte van de vijf kolossen aan weerszijden van de weg is vol gens de meeste omwonenden buiten iedere proportie. De buurt vindt de bloembakken buitengewoon lelijk. Ook zou den ze voor onveiligheid zorgen, omdat de situatie onoverzich telijk is geworden. Behalve om wonenden zijn ook de dorps raad en het plaatselijke wieier- comité niet te spreken over de maatregelen. Tegelijk met de plaatsing van de bloembakken wordt de maxi- TERNEUZEN - De Evangeli sche Gemeente Terneuzen houdt zondagavond 23 juni een samenzangavond in gebouw de Kandelaar, aan de Cantfort- straat in Terneuzen. De muziekgroep Retake uit Roosendaal begeleidt de zang. H. Dik, voorganger uit de Evan gelische Gemeente Roosendaal zal een korte toespraak houden. De zangavond begint om 19.30 uur. C Advertentie INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLL rkend ■CAMERABEWAKING MELDKAMER l'AC ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Bel: 0113-213720 ALARMCROEP ^EDERLAm^EmaA^o@c^ i j n b vn mumsnelheid in de straat op dertig kilometer per uur gesteld. Er werd al langer om snelheids- remmende maatregelen ge vraagd op dit stukje weg van en naar industrieterrein de Del- tahoek. „Het mocht waar schijnlijk niet te veel kosten, maar dit gaat te ver. Het lijken wel bunkers", zegt bewoonster F. Bakker. Haar buurman G. Heijboer dacht zelfs aan een in vasie van de Duitsers. „Het is te gek voor woorden. Die dingen moeten zo snel mogelijk weg. Als de snelheid omlaag moet, verzinnen ze maar iets beters", vindt hij. Evenals Bakker vindt Heijboer het betreurenswaar dig dat de bloembakken zonder enig overleg met de direct om wonenden zijn geplaatst. De bloembakken zijn opge bouwd uit 1300 kilo zware, mul tifunctionele betonblokken. Deze zijn afkomstig van het bouwterrein van de Wester- scheldetunnel in Terneuzen. Daar waren ze overbodig ge worden. De verkeerremmers meten zes bij drie meter en zijn twee blokken hoog. Met name chauffeurs van trucks met aan hangwagen klagen dat ze nau welijks langs de obstakels kun nen. Verkeerswethouder L. Wille is verrast over de commotie die in het dorp is ontstaan. Hoewel hij niet betrokken is bij de uitvoe ring van de plannen, rekent hij op een acceptabele oplossing voor alle partijen. ,,De vraag is gekomen om iets te doen aan de verkeersonveilige situatie in de straat en dat is ge beurd. Ik ga er zonder meer van uit dat het goed komt", stelt hij. Zijn collega R. Leentfaar van openbare werken is dezelfde mening toegedaan. Niettemin erkent hij dat de verkeersrem mers op z'n minst 'pompeus' te noemen zijn. „Het is misschien even wennen, maar om ze na diverse klachten meteen weg te halen is te gemakkelijk. De werkzaamhe den zijn nog niet klaar. Na het aanbrengen van markerin gen en reflectoren voor de veiligheid moeten we eerst eens afwachten hoe de situatie zich ontwikkelt", aldus Leent faar. Betonblokken moeten het verkeer op de Breskense Scheldekade afremmen. foto Charles Strijd ZUIDZANDE - Een 78-jarige vrouw uit Oostburg is gister morgen in Zuidzande gewondgeraakt toen ze met haar fiets ten val kwam. Op de kruising van de Bruggendijk en de Oost- burgsestraat zag ze een 51-jarige bromfietsster over het hoofd. Hoewel de vrouwen elkaar niet raakten, verloor de Oostburgse haar evenwicht. Ze werd met nekletsel overge bracht naar het ziekenhuis in Oostburg. TERNEUZEN - Op de kruising Nieuwstraat-Scheldeboule- vard in Terneuzen heeft gisteren rond 13.50 uur een ketting botsing plaatsgevonden, waarbij drie auto's betrokken wa ren. Een 43-jarige vrouw uit de gemeente Sluis-Aardenburg, een Terneuzense vrouw en een 56-jarige vrouw uit Sluis-Aarden burg reden achter elkaar over de Scheldeboulevard vanuit de richting Buitenhaven in de richting Stadhuisplein. Op de kruising staken voetgangers over, waarvoor de 43-jarige au tomobiliste stopte. De vrouw uit Terneuzen stopte eveneens. De 56-jarige vrouw bemerkte te laat dat de auto's stilstonden en reed tegen de achterzijde van haar voorgangster. Die schoof daardoor tegen de auto van de 43-jarige vrouw uit de gemeente Sluis. Er was alleen blikschade. HENGSTDIJK - Het Juliana Welzijn Fonds heeft dorpshuis De Schuur in Hengstdijk 1100 euro geschonken. De bijdrage is bestemd voor de aanschaf van zonwering. Het JWF steunt instanties die het zelfstandig functioneren van mensen in de samenleving voorstaan. In 2001 verstrekte het fonds ruim vijftien miljoen euro aan zo'n 1700 doelen. Het Juliana Wel zijn Fonds ontvangt gelden van onder andere de BankGiro- Loterij, De Lotto, particulieren en bedrijven. OOSTBURG - Vanaf een bouwterrein aan de Nieuwstraat te Oostburg is afgelopen weekend een aanhangwagen weggeno men. Het gaat om een tweeassige aanhangwagen waar een dieseltank op stond die gevuld was met een paar honderd liter olie. GRAAUW - In verband met de nieuwbouw van de basisschool in Graauw wordt het parkeerterrein aan de Dorpsstraat met ingang van donderdag 20 juni afgesloten. Omdat de huidige school wordt gesloopt, worden op het Ar nold Bruggemanplein vijf noodlokalen neergezet,waar de schooljeugd na de zomervakantie terecht kan. Aan het begin van de zomervakantie wordt er begonnen met de sloop van het huidige schoolgebouw, zodat de aannemer na de bouwvakva kantie met de bouw kan beginnen. TERNEUZEN - Afgelopen weekend is ingebroken in een pand aan de Oudelandseweg te Terneuzen. Uit het pand werd een hoeveelheid gereedschap weggenomen met onbekende waarde. Ook vanaf een bouwterrein aan de Westlangeweg te Hoofd plaat is het afgelopen weekeinde gereedschap gestolen. De waarde hiervan bedraagt een paar duizend euro. SINT JANSTEEN - Het eerste lustrum van het Midzomer nacht Festival in Sint Jansteen krijgt met de Belgische zangeres Kate Ryan een echte publieks trekker op het podium. De 20- jarige Belgische bestijgt de hit lijsten in België en Nederland met haar hit Desenchantee. De organisatie van het festival verwacht zaterdag 22 juni een volle bak op het Martje van Wardje. Het grootste deel van het muziekfestijn speelt zich in de buitenlucht af; de optredens vinden plaats op een groot podi um. Het festival wordt om 18.00 uur geopend met een kinder- playbackshow. Het duo Wablief en Wablaf steekt de artiesten in spe een hart onder de riem. Na de prij suitreiking wordt het fes tival ingezet met zanger en feestbeest Henkie. Het evenement krijgt een ver volg met een optreden van de Belgische Elvis Presley, Luke Evans. Met de topact Kate Ryan stijgt het midzomerfestijn naar zijn climax toe. De band Nights- hift speelt daarna reggae-num- mers en muziek uit de jaren ze ventig en tachtig. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel moet weer terug op de kaart worden gezet. Toeristen en dagjesmensen moeten er weer van overtuigd worden dat het in Axel goed toeven is. Dat is het ambitieuze doel dat medewerker Vitaal Platteland Bea Tolboom, voor ogen staat. Ze is sinds maart speciaal inge huurd om het project Vitaal Platteland in de gemeente Ax el van de grond te tillen en heeft daarvoor tot het eind van dit jaar de tijd. Veel te kort om de zaken groots aan te kunnen pakken, maar ze hoopt na de gemeentelijke herindeling haar werk te kunnen voorzet ten in de nieuwe fusiegemeen te. Haar taak is het initiëren, sti muleren en coördineren van ideeën die bijdragen aan de leefbaarheid van het platte land. Er zijn twee poten waar op het project steunt, namelijk de sector landbouw en toeris me en recreatie. Wat toerisme en recreatie be treft, is net de laatste hand ge legd aan een promotieplan. Dat wordt de basis om op ver der te borduren. Het is zeker niet zo dat er niets gebeurt in Axel, maar de activiteiten ver tonen weinig samenhang. „Voor het eind van dit jaar moet er een raamwerk liggen, waarbinnen een structureel promotiebeleid zich in de toe komst kan ontwikkelen", zegt Tolboom. „Wat kun je nou doen om Axel weer terug op de kaart te krijgen? Dat mensen zeggen, Axel, daar moeten we naar toe. Daar gaat het om." Onderscheid Ze stelt vast dat het aantal be zoekers in Axel de laatste jaren flink terugloopt. Winkeliers krijgen minder kooptoeristen over de vloer en ook de zater dagse weekmarkt heeft eron der te lijden. „Als je om je heen kijkt, zie je dat bijna alle ge meenten proberen zichzelf te promoten", weet Tolboom. „Dus is het zaak dat Axel zich onderscheidt van de omge ving. We moeten dus onze ster ke punten benadrukken. En dan bedoel ik niet alleen de kern Axel, maar de hele ge meente. Het kost echter zeker twee tot vier jaar om zo'n be leid te ontwikkelen." Een eerste vereiste voor een goed promotiebeleid is dat alle Bea Talboom moet met het project Vitaal Platteland toeristen overtuigen dat het in Axel goed toe ven is. foto Camile Schelstraete neuzen dezelfde richting uit wijzen. „Daarom willen we een speciale werkgroep Promotie oprichten waarin vertegen woordigers uit alle delen van de bevolking en de verschillen de kernen zitten. Het is belang rijk dat er snel resultaten wor den geboekt. Ideeën die gemakkelijk uit te voeren zijn. Denk aan de organisatie van een themaweekend, of de pro motie van wandel- en fietsrou tes." Bea Tolboom ziet voor de werkgroep wellicht ook een taak om de voortzetting van de Zomerkrant op te pakken. Initiatief Die krant is een initiatief van de Axelse ondernemers en de ambulante handel. De Zomer krant wordt eind deze maand huis-aan-huis verspreid in heel Zeeuws-Vlaanderen en een deel van België. In totaal 100.000 exemplaren. In de krant is onder meer aandacht voor activiteiten in de gemeen te, openingstijden van musea en informatie over beziens waardigheden. „Als je zo'n krant een aantal keren per jaar verspreidtheb j e een heel goed middel om de gemeente regel matig onder de aandacht van een groot publiek te brengen." Ook de landbouw is een be langrijk onderdeel van het project Vitaal Platteland. „Het gaat niet zo goed in die sector, dus is het belangrijk nieuwe inkomstenbronnen aan te bo ren." Tolboom probeert het project nu vooral bekendheid te geven bij de landbouwers. In het kader daarvan wordt woensdag 26 juni een excursie gehouden voor alle landbouw ondernemers uit de gemeenten Axel, Sas van Gent en Terneu zen. De trip gaat naar de Al- blasserwaard, waar men al veel ervaring heeft met agro- toerisme en agrarisch natuur beheer. „Voor de landbouwers is deze excursie uitermate in teressant om ideeën op te doen." Wie mee wil kan zich nog tot woensdag aanmelden. Aanspreekpunt Tolboom wil verder proberen een éénloketfunctie voor on dernemers op te zetten. „Je hoort vaak dat mensen ver schillende afdelingen moeten aflopen en dat is niet goed. Op het moment dat mensen iets willen ondernemen, moeten ze eigenlijk één aanspreekpunt hebben. Eén persoon die het verder voor hen uitzoekt. Als ik de mensen niet zelf kan hel pen, kan ik ze doorverwijzen naar de instanties waar ze wel moeten zijn. Dat werkt drem pelverlagend voor mensen die initiatieven hebben en ook dat is dus een stukje plattelands ontwikkeling." Het succes van het project Vi- taal .Platteland hangt volgens Bea Tolboom voor een groot deel af van de inwoners van de gemeente. „Mensen moeten zelf het gevoel hebben dat het hier in de gemeente Axel pret tig wonen is. De uitstraling moet in eerste instantie vanuit jezelf komen. Dan pas kun je dat overdragen aan anderen." Er heerst soms het idee dat het achterland wat is achtergeble ven bij de kuststrook en dat daar veel geld naar toe gaat. „Daar zit wel iets in", zegt Tol boom. „In de kuststrook wor den van overheidswege vaak toeristische proefprojecten ge steund. Maar dat wil niet zeg gen dat hier niets te realiseren is. Misschien moeten we wel proberen met onze sterke pun ten een ander soort toerist te trekken. Alleen moeten we dan eerst nog wel even uitzoeken wat onze sterke punten zijn." door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Het college van burgemeester en wethou ders van Sas van Gent houdt vast aan het eerder genomen be sluit dat de bomen in het gebied tussen de Molenberg en het Dokter Van Loypark in Sas moeten wijken voor nieuwe aanplant. Wethouder R. Noët deelde dat gisteravond mee aan de leden van de commissie Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Bij de gemeente waren bezwaren binnengekomen van omwonenden tegen de kapver gunning die de gemeente af wil geven om het vellen van de bo men mogelijk te maken. Die be zwaren zijn, aldus de wethou der, in een hoorzitting door het college gewogen en te licht be vonden. Het voorstel om aan sluitend aan de reconstructie van de Westdam ook het open baar groen ingrijpend aan te pakken, blijft daarmee voorals nog overeind. De oppositiepartijen in de ge meenteraad van Sas, PvdA en Gemeentebelangen Groot Sas (GGS), schaarden zich eerder achter de bezwaarmakers. M. Hemelsoet (GGS) liet tijdens de commissievergadering weten TERNEUZEN - De Dag van het Waterschap heeft dit jaar als thema Het waterschap bij u in de buurt. Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen belicht dit jaar de waterkeringstaak. Het waterschap houdt op zater dag 22 juni samen met het Pro jectbureau Zeeweringen de hele dag excursies naar de verster- kingswerken aan de dijk van de Hellegatpolder. Verzamelpunt is camping 't Hellegat in Zaamslag. Ook in het gemaal Campen nabij Ossenisse wor den rondleidingen verzorgd. In de omgeving van Zaamslag zijn verschillende fietsroutes uitgezet. De routebeschrijvin gen van de fietstochten zijn van af vandaag tot en met vrijdag tijdens kantooruren af te halen bij de receptie van het water schap aan de Kennedylaan 1 in Terneuzen. Op zaterdag zijn ze verkrijgbaar in de kantine van Camping 't Hellegat. dat haar fractie er nog altijd zo over denkt. „Het college neemt de bewoners niet serieus", vond Hemelsoet. „Er liggen negen tien handtekeningen van pro testerende omwonenden. U kunt daar niet aan voorbij gaan." Noët bestreed dat het college de argumenten tegen de kap van de bomen niet serieus had bekeken. „Bovendien kun nen de bezwaarmakers alsnog proberen via de bezwaar- en be roepsprocedure hun gelijk te halen. Zo werkt het nu eenmaal in de democratie", redeneerde de wethouder. 1 STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Party dansen; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal;'tTrefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; Zwembad 't Plaatje, 11.00-12.00 uur en 16.00-19.00 uur: Zwemvierdaagse; CLINGE Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur KBO jokeren; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken, kaarten en biljarten; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bieden; 19.30 uur: Dansen; Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek voor ou-' deren; 15.00 uur: Ouderen koor; KLOOSTERZANDE - Café De Reizende Man, 19.00 uur: Bridge club Kloosterzan- de.Zwembad de Honte, 9.30 10.30 en 15.00 18.00 uur: Zwemvierdaagse; NIEUW-NAMEN - De Kauter; 14.00 uur: KBO handwerken; Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OOSTBURG - Den Hoekzak, 15.15 uur: Dansen en ontspanning voor ouderen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Timmerclub vanaf 8 jaar; 19.30-21.30 uur: Houtbewerken volwas senen; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV creatieve handvaardigheden, koersbal, kaarten en sjoelen; De Rose- laer, 15.30 uur: Handwerken groep 6 tot en met 8; 18.30 uur: Quilten en kleding maken; ST.Albert, 14.00 uur: Koersbal; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten, kaarten en canasta; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: SWOT handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijn- dansen; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; WESTDORPE Concordia, 13.30 uur KBO koersbal; IJZENDIJKE - Café Les Amies, 19.30 uur: Bridgeclub IJzendijke; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; iiAPPi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35