Dorpshuizen tegen privatisering PZC Elenahof wil relatie met gemeente Tholen niet kwijt Een dansje met grote gevolgen Sint Annaland krijgt duurdere woningen op locatie Jeroense NS maakt ruimte voor fietsen 11 SO W-gemeente verkoopt pastorie Spanjaardstraat Stichting vindt plannen Kapelle vaag en betwijfelt de voordelen Bromfietsers zonder helm Drukte door parkeervergunningen Navigatieapparatuur gestolen Bromfietsster botst tegen auto Auto belandt in sloot Vrouw gewond in Zuidzande agenda ICOLMN Arbeid en Zorg dinsdag 18 juni 2002 - door Rolf Bosboom s-H HENDRIKSKINDEREN - De pastorie van de Samen op Weg-gemeente in 's-Heer Hen drikskinderen wordt verkocht. De kerkenraad heeft daarover onlangs een definitieve beslis sing genomen. Of zoals het in het kerkblad wordt omschre ven: 'De kogel is door de kerk'. Er was al enige tijd sprake van dat de woning aan de Span jaardstraat van de hand zou worden gedaan, omdat ze te weinig wooncomfort biedt. Aangezien het pand voorlopig niet wordt gebruikt - de ge meente zit sinds enige tijd zon der predikant - was het een goed moment om na te denken over de toekomst van de pasto rie. Duidelijk is dat er fors moet worden geïnvesteerd om de woning aan te passen. Verkoop lag dan ook voor de hand, maar er waren ook andere opties zo als verbouwen of verhuren. Een commissie heeft de alter natieven tegen elkaar afgewo gen. Alles blijkt erop te wijzen dat verkoop het verstandigst is en dat het nu het juiste tijdstip daarvoor is. Vorige maand zijn de leden van de Samen op Weg-gemeente geïnformeerd over de bevin dingen van de commissie. De kerkenraad heeft nadien de zaak nog eens bekeken en be sloten dat de pastorie daad werkelijk wordt verkocht. De gemeente heeft inmiddels een makelaar in de arm geno men om een geschikte koper te vinden. De verwachting is dat een snelle verkoop mogelijk is, al zegt de kerkenraad daarmee op zich geen haast te hebben. Het is de bedoeling om met de opbrengst van het pand plan nen te ontwikkelen voor een nieuwe pastorie. YERSEKE - Twee jongens van vijftien en zestien jaar uit Yerseke zijn gisteren rond het middaguur op de Grindweg in hun woonplaats bekeurd voor het rijden zonder helm op een bromfiets. De vijftienjarige jongen zat achter op de bromfiets. Beide jon gens kregen een boete van veertig euro. Rond kwart voor twee ontvingen twee andere jongens op de Oostweg in Krabbendij- ke een bekeuring van veertig euro; ook zij reden samen zonder helm op een bromfietsHet ging hier om een zestienj arige j on- gen uit Middelburg en een even oude jongen uit 's-Gravenpol der. ZIERIKZEE - De afdeling uitvoering en handhaving van de gemeente Schouwen-Duiveland werkt met man en macht aan de invoering van het vergunningparkeren. Eind vorige week kregen 2200 bewoners van de binnenstad een aanvraagfor mulier voor een parkeervergunning in de bus met het verzoek deze per omgaande ingevuld te retourneren. De parkeerver gunningen moeten snel worden uitgegeven, want het is de bedoeling dat het vergunningparkeren per 1 juli wordt inge voerd. Een parkeervergunning kost 20 euro per jaar. Voor be- zoekers kunnen de vergunninghouders bezoekerskaarten ko pen. GOES - Op een bedrijfsterrein aan de Middelburgsestraat in Goes is gisternacht uit een tiental wagens de navigatieappa ratuur gestolen. De apparatuur heeft een waarde van enkele duizenden euro's. WILHELMINADORP - Een zestienjarig meisje uit de ge meente Noord-Beveland is gistermiddag rond half vijf op de Katseveerweg te Wilhelminadorp gewond geraakt toen zij met haar bromfiets tegen een auto van negentienjarige man uit Goes botste. Volgens de politie hield de bromfietsster onvoldoende rechts hield waardoor een frontale botsing ontstond. Het meisje werd met een hersenschudding en pijnlijke benen overge bracht naar het ziekenhuis. De bestuurder van de auto bleef ongedeerd. THOLEN - Op de Kettingdijk in Tholen is gisteravond een achttienjarige jongen uit Bergen op Zoom met zijn auto in de sloot beland. De bestuurder schrok van twee hem tegemoet komende bromfietsers. Hij raakte met zijn auto van de weg en belandde in de naast de weg gelegen sloot. Er was alleen blik schade. ZUIDZANDE - Een 78-jarige vrouw uit Oostburg is gister morgen in Zuidzande gewond geraakt toen ze met haar fiets ten val kwam. Op de kruising van de Bruggendijk en de Oost- burgsestraat zag ze een 51-jarige bromfietsster over het hoofd. Hoewel de vrouwen elkaar niet raakten, verloor de Oostburg- se haar evenwicht. Ze werd met nekletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Oostburg. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Het bestuur van zorgcentrum Elenahof in Stavenisse wil de relatie die het zorgcentrum heeft met de gemeente Tholen niet zonder meer kwijt. Ook niet nu er een nota ouderen-, gehan dicapten- en vrijwilligersbeleid op tafel ligt. Voor de zoveelste keer prijkt de beëindiging van de garantstelling door de ge meente aan Elenahof op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad. Het nieuwe ouderenbeleid voorziet onder meer in de aan stelling van een coördinator en subsidiëring van alarmering. Dat scheelt in de kosten voor Elenahof. Plannen zijn echter één ding. Het bestuur, houdt P. Kok van Elenahof een slag om de arm, wil zeker weten dat er ook geld voor uitvoering is en dat precies bekend is wanneer maatregelen worden getroffen. Tot het nieuwe beleid een feit is, voelt het bestuur dus weinig voor verandering. Als het aan het dagelijks ge meentebestuur van de gemeente Tholen lag, was de kwestie Elenahof echter al lang afgeha merd. De gemeente streeft naar gelijke behandeling van verge lijkbare instellingen. Garant stelling, zoals die jarenlang aan Elenahof is gegeven, past niet in dat plaatje. Ook heeft de ga rantstelling, meent de gemeen te, niet meer de functie die het ooit had. Het bestuur van Elenahof is een andere mening toegedaan. Het zorgproject in Stavenisse is ooit als samenwer kingsproject met de gemeente tot stand gekomen. Het 'eenzij dig' opbreken van deze relatie door de gemeente valt bij het be stuur niet in goede aarde. De ga rantiesubsidie van de gemeente is destijds bepaald op 22.500 eu ro. In de praktijk werd lang niet altijd aanspraak gemaakt op dit volledige bedrag. Bovendien kan sinds begin dit jaar een deel van de kosten gedeclareerd worden via de AWBZ (algemene wet bijstand ziektekosten). Desalniettemin vindt het zorgcentrumbestuur niet dat daarmee de basis onder de ga rantiestelling wegvalt. De ge meentelijke bijdrage is nog al tijd nodig, maakte bestuurslid P. Kok in zijn inspraakreactie in een in mei gehouden commissie vergadering duidelijk. Des noods als een soort opvangnet. Zijn bestuur kon tot dusverre op steun van diverse politieke frac ties rekenen. Verschillende ke ren wisten politici het onder werp van de agenda af te krijgen omdat ze - in meerderheid - van mening waren dat het bestuur van Elenahof nog een keer de kans moest krijgen zijn visie te ontvouwen. Ook vonden zij dat eerst het nieuwe ouderen-, ge handicapten- en vrijwilligers beleid moest worden vastge steld. Aan beide wensen is nu voldaan. In de raadsvergade ring van maandag 24 juni ko men zowel de kwestie Elenahof als het nieuwe ouderenbeleid aan de orde. De vergadering in het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk begint om 19.30 uur. 1 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12.00 uuren 13.00-15.00 uur: Ver koop kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling; Revalida tiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; KAPELLE - Computerpraktijklokaal Jon gerencentrum Trinnety, 9.30-11.30 uur: Computerinloopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; OUD-VOSSEMEER - Dorpshuis De Vos- senkuil, 20.00-21.30 uur: Inloopavond herinrichting molenstraat en omgeving; SINT-MAARTENSDIJK - Haven, 18.30 uur: Vertrek Smalstadswandeltochten 5 en 10 kilometer; THOLEN - Meulvliet, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar- ten;Hotel Smits, 20.00 uur; Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Op het terrein aan de Hoenderweg in Sint-Annaland, waar voorheen sloopbedrijf Jeroense was ge vestigd, wil de gemeente Tholen acht tot tien woningen neerzet ten op grote kavels. De vrij staande en paarsgewijs gescha kelde woningen worden als stedelijk vernieuwingsproject gerealiseerd. De gemeente Tholen krijgt geld van het Rijk om bepaalde loca ties binnen de gemeente op te waarderen. Voor locatie Jeroen se en het nabijgelegen perceel Hoenderweg 115, dat ook in het project is betrokken, lijkt wo ningbouw het meest voor de hand liggend. Tholen wil bur gers in een zo vroeg mogelijk stadium betrekken bij projecten voor stedelijke vernieuwing. Dat is ook hier het geval. Er staan uitsluitend uitgangspun ten op papier. De uitwerking wordt pas opgepakt nadat er met de bevolking over is gespro ken. Gedacht wordt aan woningen in de middeldure en dure prijs klassen. Er dient stedenbouw kundige en architectonische overeenstemming te zijn met de kern Sint-Annaland en de om- INBRAAKBEVEILIGING BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLI ■kend CAMERABEWAKING ""b* i**"" MELDKAMER I-AC. ALARMOPVOLGING 24-uurs meldkamer-service A LEWESTRAAT 43 W'V GOES/KLOETINGE MARMc.pnrp Bel: 0113-213720 door Mieke van door Mieke van der Jagt KAPELLE - De Stichting Ge meenschapscentra Kapelle, die De Vroone in Kapelle en het dorpshuis in Schore beheert, verzet zich tegen de privatise ring van beide voorzieningen. De stichting vindt het plan van de gemeente te vaag en betwij- felt of de door de gemeente bere kende voordelen wel kloppen. Kapelle wil De Vroone en het dorpshuis van Schore gekop peld onderbrengen bij een zelf standige beheerder en er een jaarlijks bedrag bijdoen voor de instandhouding van de sociaal- I culturele functie van beide voorzieningen. De stichting vindt de voorstellen vaag. Er wordt bijvoorbeeld gezocht naar een exploitant zonder dat er randvoorwaarden geformu leerd zijn. Beheerder Het kan allemaal anders, schrijft de stichting aan het da gelijks gemeentebestuur. Op 1 januari 2003 ontstaat een heel andere situatie omdat dan de huidige beheerder met de vut gaat. Een nieuwe beheerder zou in een veel lagere loonschaal kunnen worden aangesteld en ook met efficiëntere inzet van personeel valt wel het een en an der te besparen. De stichting heeft becijferd dat het voor 15.000 euro per jaar minder kan, en dat is ongeveer het bedrag dat er jaarlijks door de gemeente moest worden bij gepast. Wel moet het bestaande tekort op de Vroone worden aangezuiverd, maar dat moet de GOES - In Goes en Bergen op Zoom worden deze maand twee bijeenkomsten gehouden met het thema Arbeid en Zorg. Deze gaan over de wettelijke regelin gen rond arbeid en zorg en af spraken binnen de cao's over verlofregelingen voor zorgta ken en kinderopvang. In Bergen op Zoom vindt de bijeenkomst vandaag plaats in het FNV-ge- bouw aan de Jacob Obrecht- laan. In Goes wordt hij op 25 ju ni gehouden in Hotel Terminus aan het Stationsplein. De zaal gaat om 19.15 uur open en de bijeenkomst duurt tot 22.00 uur. Advertentie KORTGENE - Het was op 1 juli 1939. Lein de Fouw uit Kats vierde zijn 19de verjaar dag en het kwam goed uit dat er in Colijnsplaat een muziek festival was. Daar kon je dansen en feesten. Ook Suus Overbeeke uit Kort- gene was van de partij, net als zowat alle jongeren van Noord-Beveland. Zo vaak was er immers niet iets leuks te doen. De twee dansten, praatten en aan het eind van de dag bracht hij haar thuis. Ze maakten een afspraakje voor een volgende keer en twee jaar en een dikke twee weken later waren ze ge trouwd. Diamant Nog zestig jaar later viert het echtpaar De Fouw in Kortge- ne de diamanten bruiloft. Ze hebben een actief leven achter de rug en, zoals de vlag er nu bij hangt, ook nog voor de boeg. Lein de Fouw werkte eerst in de landbouw en nam van zijn schoonvader de han del in olie en kolen gedeelte lijk over. Later kwam hij bij de PTT terecht, waar hij tot zijn pensioen bleef. Zijn vrouw was tot haar huwelijk dienst meisje en heeft later nog in de meubelzaak van Verburg ge werkt. Voor de familie De Fouw ging een rijkeluiswens in vervul ling: een meisje en een jongen en inmiddels zijn er drie klein kinderen en één achterklein kind. Die kwamen het diamanten huwelijksfeest meevieren in het Zoet van het Zout in Kortgene. Het echtpaar is blij dat het nog, zonder al te veel lichame- Het echtpaar De Fouw woont nog zelfstandig in het huis dat van haar ouders is geweest. foto Dirk-Jan Gjeltema lijke problemen, zelfstandig kan blijven wonen in het huis dat nog van haar ouders is ge weest. Hij rijdt nog altijd zijn auto en besteedt veel tijd aan zijn gro te hobby: duiven. Haar hob by's zijn handwerken en lezen en in de zomermaanden helpt ze iedere zaterdag bij de ver koping ten bate van de her- vomde kerk. gemeente ook als er geprivati seerd wordt. Een paar jaar geleden heeft de Stichting Gemeenschapscentra Kapelle zich min of meer neer gelegd bij privatisering van de Vroone op termijn. Een onder zoeksrapport over de toekomst mogelijkheden van Deloitte Touche vond de stichting toen onvolledig, omdat de mogelijk heid van een voortzetting van de huidige beheersvorm er niet in was opgenomen. Om de positie van het personeel en de gebrui kers te waarborgen, legde de stichting zich morrend neer bij de voorkeur van het gemeente bestuur. De stichting, die zegt te vrezen voor de rechtspositie van het personeel en de mensen die de Vroone gebruiken, stelt het ge meentebestuur voor om een jaar lang met een beheerder en een efficiëntere personeelsinzet te draaien. De bereidheid om de huidige bestuursstructuur voort te zetten is er bij de stich ting in ieder geval wel. Mocht na een jaar blijken dat het toch al lemaal niet werkt en weer meer geld gaat kosten, is de stichting bereid alsnog aan privatisering mee te werken. Overigens heeft de stichting zich ook in het verleden nooit willen neerleggen bij de privati sering van het dorpshuis in Schore. Dat moet ook na een mislukt proefjaar niet gebeu ren, vindt het bestuur. Schore moet buiten iedere vorm van privatisering blijven en kan, mocht het experiment van een jaar mislukken, bij de huidige stichting worden onderge bracht, die dan Stichting Dorpshuis Schore moet gaan heten. door Rolf Bosboom KRABBENDIJKE - Bij de drie kleinere Bevelandse NS-sta- tions wordt momenteel gewerkt aan de vervanging van de fiet senstallingen. Deze komen op de plaats van de vroegere stal lingen, die inmiddels zijn ver wijderd. Het werk moet over een kleine drie weken gereed zijn. De operatie is onderdeel van het landelijke project 'Ruimte voor de fiets'. Onder die noemer ver nieuwt Railinfrabeheer tot 2007 de stallingen op vrijwel alle sta tions. Nu zijn die in Kruinin- gen-Yerseke, Kapelle-Biezelin- ge en Krabbendijke aan de beurt. Overal in het land komen de zelfde types rekken en kluizen te staan. Deze moeten meer ge mak bieden aan de fietsende treinreiziger. Zo komt er in de onbewaakte stalling meer ruim te tussen de klemmen. De rek ken hebben verder mogelijkhe den om fietsen vast te zetten met een kabel- of beugelslot. Ook de fietskluizen worden ruimer en krijgen een haak om regenkle ding aan te drogen. Over de fietsklemmen en -kluizen komt een overkapping van gehard glas en voorzien van verlich ting. Tijdens de werkzaamheden is er een tijdelijke stalling. foto Dirk-Jan Gjeltema ringende streek. De bebouwing moet minstens zeven meter van de watergang blijven die om het terrein ligt. Ook worden eisen gesteld aan duurzaamheid en energiebesparing. De bedoeling is een woonstraat temidden van de nieuwbouw te realiseren die de Hoenderweg verbindt met de Langeweg. De rijweg wordt minimaal vier me ter breed met een trottoir aan één zijde van nog eens twee me ter breed. Parkeren Parkeren moet op eigen terrein gebeuren. Per woning wordt daarnaast rekening gehouden met een halve bezoekerspar keerplaats; Deze uitgangspun ten, eventueel aangepast na in spraak van de burgers, worden neergelegd bij een aantal pro jectontwikkelaars. Uit hun bij dragen wordt een keuze ge maakt. Donderdag 27 juni houdt de ge meente tussen 19.30 en 21.00 uur een inloopavond over het nieuwbouwproject in de Welle- vaete. Bewoners van de Hoenderweg en andere belangstellenden kunnen zich laten informeren of hun zegje doen over de uit gangspunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25