De Loos heeft geluk aan zijn zijde Promotie door duidelijke overwinning Dressuur in schaduw van de springruiters De Waele met winstkansen naar Breskens Van Remortel langs vermoeide Tom Huis Vrijwilligers Zaamslag in het zonnetje gezet Voorsprong Delta opnieuw gegroeid Thuisrijder wint klasse ZZ van concours hippique in Hulst Nationale titel roor biljarters De Kastanje uitslagen maandag 17 juni 2002 door Lucien Roelandt HULST - Op de tweede dag van het concours hippique van de ruiterclub Hulst was het de beurt aan de dressuurruiters. In tegenstelling tot de springrui ters een dag eerder waren de prestaties hier veelal povertjes te noemen. Ook het verschil bleek in sommige klassen erg groot. In de klasse Z1 was Annemieke Tieleman duidelijk een maat te groot voor de concurrentie. De amazone uit Nieuw-Namen stuurde de goed bewegende He- lasco met 180 punten naar het oranje erelint. Net voldoende voor een winstpunt, maar elf punten meer dan de Biervlietse Ingeborg van Zeele met Orlan do. Ook in de tweede proef toon de Annemieke Tieleman zich de beste. Nu kwam de achttienjari ge amzone met haar 178 punten echter een fractie tekort voor een bonuspunt. Ingeborg van Zeele was de schrik van de eer ste proef kennelijk nog niet te boven. Zij slaagde er niet in de spanning bij Orlando eraf te rij den, waardoor de teller van het Rotterdamse jurylid Ria Groe- neboom op 148 punten bleef stil staan. Maartje Eibers reed in de klasse Z2 met Julano naar het goede totaal van 185 punten. Maar zo als eerder verraste Julano zijn berijdster weer eens met zijn onberekende streken. Dat was ook weer het geval in de tweede proef. Van de schwung waarmee Julano in de eerste manche door de ring danste was geen spoor meer te bekennen. En de Axelse aihazone slaagde er ook niet in om de viervoeter weer aan het werk te krijgen. Met een score van slechts 167 punten als ge- volg. Hoge niveau De klasse L2 onderscheidde zich met een bijzonder sterke kopgroep. In de eerste omloop pakte Femke van Goethem met Nancy met 167 punten de zege. De amazone uit Boschkapelle bleef daarmee de voor de orga niserende vereniging uitkomen de Ilona de Bruin met Madela La A slechts een puntje voor. Annabel Synesael, die als derde eindigde, onderstreepte met Lelithius met 162 punten het hoge niveau van deze klasse. Ilona de Bruin nam in de tweede manche overduidelijk revan che. De amazone uit Hulst stuurde Mandela La A met 175 punten naar de hoogste eer. Ruim voldoende voor twee bo- nuspunten en de prijs voor de hoogste dagscore. Mireille Cap- pendijk uit Terneuzen eiste met Power met 166 punten de twee de plaats voor zich op. De Rabo-talenten Prijs, met daaraan verbonden een ticket voor een training van een Ne derlandse topruiter, werd een prooi voor Suzanne de Plaa. De Terneuzense amazone stuurde in de klasse Ml de schimmel Milton W met 158 punten naar de eerste stek. SCHOONDIJKE - Toerclub Delta heeft zijn voorsprong in de Zeeuws-Vlaamse sterritten- competitie weer iets uitge bouwd. In de achtste tocht, waarvoor afgestempeld diende te worden in het clublokaal van tc Freewheel'79 uit Schoondij- ke, behaalde de Terneuzense ploeg 81,25 punten. Naaste belager toerclub Graauw kwam niet verder dan 77,77 punten en zag de achter stand op Delta dus weer groter worden. Op de derde plaats eindigde dit maal De Wielertoerist met 68,82 punten. Freewheel'79 werd vierde met 63,12 punten en Hy dro Agri Sluiskil eindigde met 54,91 punten als vijfde. In het algemeen klassement heeft Delta nu bijna vijftig pun ten voorsprong op Graauw. Del ta heeft in totaal 681,25 punten en Graauw 631,27. Het verschil met de overige ploegen wordt steeds groter en groter. Toerclub Westdorpe is derde met 499,95 punten, waarna Hydro Agri Sluiskil (490,96) en tc Axel (451,47) als vierde en vijfde staan geklasseerd. »an onze sportredactie BRESKENS - Op de banen van lennisvereniging De Boskreek in Breskens begint vandaag de jchtste editie van het Vechtkui- ïcn-jeugdtoernooi. De wedstrijdleiding heeft 95 in schrijvingen ontvangen en daardoor worden tot en met zondag in totaal 121 wedstrij den afgewerkt. Brigith de Waele is de grote fa voriete voor de eindzege bij de meisjes tot en met zestien jaar. Haar dubbelpartner Maria Meijaard is in die categorie als tweede geplaatst. Mart Flik- weert van de organiserende ver eniging is als tweede geplaatst bij de jongens tot en met veer tien jaar. In deze categorie wordt Michiel Ketting als grote kanshebber voor de toernooize ge gezien. Rowin Tazelaar, die al hoge ogen gooide in IJzendijke en Sas van Gent, is één van de kans hebbers bij de tienjarigen. De wedstrijden beginnen iedere dag om 16.00 uur, alleen op woensdag wordt er al vanaf 13.30 uur gespeeld. De plaatsingslijst: ME 10 jaar: 1. Ashley Dieleman. ME 14 jaar: 1. Mandy Wolfert. ME 16 jaar: 1Brigith de Waele, MD 12 jaar: 1. Dieleman/Klap. MD 16 jaar: 1. Ekkebus/De Waele. JE 10 jaar: 1. Mark van der Eijk. JE 14 jaar: 1. Mi chiel Ketting. JE 16 jaar: 1. Michiel Ketting. JD 12 jaar: 1. Arens/Hub- regsen. JD 16 jaar: 1. Van Broekho- ven/Neve. Hoor Lucien Roelandt HULST - Het radarwerk van de organisatie van het concours üppique van de ruiterclub Hulst was, ondanks het ver plichte jaartje rust door de HKZ-crisis, beslist niet vastge roest. Ook de belangstelling van Je springruiters voor het evene ment in de Reynaertstad is nog steeds overweldigend. Met ruim zestig ponycombina- lies, een aantal waar de meeste organisaties niet eens meer van Jurven dromen, bewees voor zitter Paul Burm met zijn team Jat ook deze wedstrijden beslist nog levensvatbaar zijn. Niet alleen kwantitatief, maar sok kwalitatief was er sprake an sport op hoog niveau. Dat hleekuit de vele combinaties die foutloos bleven. En dat was be slist geen gemakkelijke opgave. Want de ruiters werden door fraaie technische en zware par- coursen van bouwer Anton Ranse flink op de proef gesteld. Ook vrouwe Fortuna hielp af en loe een handje. Over die hulp had zeker favoriet Ilyo de Loos liet te klagen in de barrage van fe klasse ZZ. Caroline de Laet ikte in de beslissende ronde met Opus weliswaar één balk uit de epels. Maar met haar tijd van 10.40 seconden zette de Belgi- ;che amazone Ilyo de Loos toch lardig onder druk. Druk, die loor Ilyo de Loos en zijn spring- ranon Nadir nog eens werd op- fevoerd. )e hengst toonde weer een aan- al van zijn speelse bokkespron- ;en, maar trapte daarmee in het lasisparcours wel bijna een laai uit de lepels. In de barrage eek dat de thuisrijder zelfs de verwinning te gaan kosten. Voor de Pachat II-zoon leek geen hindernis te hoog, maar na de laatste sprong leek Nadir met een terugslaande klap alsnog een balk naar het gras te halen. De balk balanceerde even op de rand van de lepel, maar rolde vervolgens weer op zijn plaats. ,,Dat geluk heb ik al een aantal wedstrijden gemist", stelde Ilyo de Loos na afloop. „Met die bok kensprongen van Nadir heb ik al lang leren leven. Meestal doet hij dat tussen de hindernissen, dan is het de kunst om hem toch goed voor de volgende afsprong te krijgen. Vandaag gaf hij van die geweldige klappen net na het nemen van een hindernis. Raakt hij dan een paal, dan kun je daar als ruiter niets aan doen. Dan moet het een beetje meezit ten en dat geluk had ik van daag." Bloedstollend Sneller, sneller, snelst. Dat laat ste was Kelly D'Hert met Godi- lia in de bloedstollende barrage van de klasse L. Als laatste star ter gokte D'Hert, maar ze ver loor. Als een raket stuurde de amazone uit Nieuw-Namen de donkerbruine merrie door het parcours. Maar bij een lichte touchering van de oxer door de Naturel-dochter tuimelde een paal in het gras. Een fout waar door Kelly D'Hert naar de acht ste stek werd teruggeworpen. Op safe rijden had in de beslis sende ronde overigens geen en kele zin. Dat maakte Martine Stouten met High Sosiety met een foutloze rit en een tijd van 43.63 seconden al snel duidelijk aan de concurrentie. Dat het sneller kon bewees vervolgens Margreet Walraven. De amazo ne uit Veere stuurde Olympic Z zonder een splinter van het hout Kelly D'Hert toonde zich met Godilia in een bloedstollende barrage van de klasse L de snelste, maar moest door een springfout genoegen nemen met de achtste plaats. foto Camile Schelstraete te halen in 41.29 naar de finish. De buit leek daarmee binnen voor Walraven, maar ze eindig de uiteindelijk maar op de vier de plaats. De Belgen Hil'de van de Vijver en Caroline de Laet toonden zich nog een fractie sneller. En Hans Penneman maakte de overmacht van de zuiderburen compleet, door met Shabis de overwinning op te ei sen. Door een blessure van zijn paard Kimball was Stef Nelisse een tijdje uit beeld geweest, maar in Hulst was de ruiter uit Noordgouwe weer van de partij In de barrage van de klasse M toonde hij zich met de Burg- graag-zoon maar liefst bijna vier tellen sneller dan naaste concurrent Ilyo de Loos met Oraniki. Bovendien hield de Schouwse snelheidsduivel als enige van de zes combinaties in de beslissende ronde de nul op het bord. In de klasse B speelde de toege stane tijd de ruiters nogal par ten. Met een kwart strafpunt in de beslissende ronde leek daar om Angelique de Beule met Loes de zege niet meer te kunnen ont gaan. Maar het was de laatste starter, Tom van de Vijver uit het Belgische Doorselaar met Valencia Odeveld, die door een foutloze rit de amazone uit Ka- pellebrug alsnog naar de tweede plaats verwees. loor loop van den Oudenhoven flEUWEGEIN - Het libre Cl- eam van biljartvereniging De (astanje uit Kloosterzande is in Nieuwegein nationaal kampi- len geworden. In een bloedstol- ende finale werd het team van Niet Geschoten Toch Raak uit s-Hertogenbosch nipt versla- jen. Ret team uit Kloosterzande, dat )estond uit Jo Bogaert, George Mahu en Edward Jansen, zorg- iedaarmee voor een bijzondere irestatie. De eindstrijd, waar- lan acht teams deelnamen, nerd in twee poules afgewerkt. M vanaf het begin werd duide lijk dat het een heroïsche strijd zou worden. h in de eerste poulewedstrijd te hebben verloren volgde een krachtig herstel van De Kastan je, waarna de resterende partij en in winst werden omgezet, loen de balans werd opgemaakt Heken drie teams met vier wed- irijdpuntenpunten te zijn ge ëindigd. Ook de partijpunten raen gelijk en daardoor moest liet percentage de doorslag ge- zen. Met 90.45% trok de feeuws-Vlaamse formatie aan Pet langste eind en werd poule- irinnaar. In de finale trad De Kastanje aan tegen Niet Geschoten Toch Haak uit 's-Hertogenbosch, de winnaar van de andere poule. Moeilijk teamleider Jo Bogaert, die het gehele toernooi ongeslagen Weef, pakte tegen G. Lommers aok nu de winst en zorgde voor fe eerste punten. Edward Jan sen verloor van R. Ceelen en feardoor hing alles af van Geor ge Mahu. De routinier had het heel moei lijk tegen een sterke A. van ^'anrooij. Maar na een zenuw slopende partij trok Mahu de winst met één punt verschil aaar zich toe en bezorgde daar mee zijn team het goud. iDit is schitterend", verwoord - le Bogaert zijn vreugde. „Dit is ;en opsteker voor ons en voor biljarters die in de KNBB !ijn gebleven. Je speelt om het wogste te bereiken. Ik ben al sens individueel kampioen ge worden, maar dit is veel mooier. Nu kan je samen met anderen genieten en het gevoel van tri- samen delen. Geweldig." De gouden medailles werden 'nigehangen door Jean Paul de Rruin uit Hulst. Tennis Hulst. Reynaerttoernooi. DE 3-4. Fina les: J Verhaegen-F. Kool 4-6 6-4 6-1. DE 7: T. de Jonge-C. Pauwels 6-2 6-4. DD 5. poule: Kerckhaert/Pieters. DD 6. Poule: Blanckaert/Kruit. DD 7: Van Cads- and/Kerremans-Deruyck/Steyaert 6-2 6-4. HE 3-4: R. van Remortel-T. Huis 7-5 6-2. HE 5: K. Dey-L. de Kort 6-4 6-7 6-2. HE 6: B. Obrie-D. de Kesel 6-3 6-2. HE 7: E. Sponselee-B. Mulder 2-6 6-2 6-1HD 3-4: Bauwens/Bral-Huis/de Koster 7-5 6-1 HD 5: Van den berg/Obrie-Hiel/de Kesel 3-6 7-5 6-3. HD 6: Franse/Van Goethem-Navarro/Van Regenmortel 4-6 6-3 6-3. HD 7: Mulder/Spon- selee-De Block/De Saegher 6-4 6-1. GD 3-4. Poule: Verhaegen/Huis. GD5: DeKe- sel/De Kesel. GD 6: Martens/Van Regen- mortel-Wauters/Van der Klooster 6-3 6-0. GD 7: Lammens/Cleyman-Van der Veeken/Van der Veeken 6-2 6-3. Axel. Open Axeltoernooi. HE 6: E. Ne- ve-J. Donze 6-4 6-4, W. Stofferis-H. Na varro wo, J. van de Vrie-P. Hamelink 6-2 6-0, P. Baumgarte-M. van Aalst 6-1 3-6 6-0. HE 7: M. Dhondt-J. de Zeeuw wo, J Hubregsen-B. Knegtel 6-1 6-0, R. Wou- terse-R. van Mol 6-1 4-6 7-5, J. Hubreg- sen-R. Wouterse 6-2 6-0, H. Gussenho- ven-T. Lim 7-6 6-4, M. van Bremen-H. Pijpelink 6-0 6-4. GD 7: Heede/Pauw-Dekker/Dekker6-1 7-6. Sas van Gent. Jeugdtoernooi Drive. ME 9 jaar. Poulewinnares: 1. M. de Haan ME 11 jaar. Finale: J. Boeding-J. de Dobbe- laere 6-1 6-1. ME 13 jaar. Finale: J. Boe- ding-S. de Bakker 6-2 6-1. ME 15 jaar Poulewinnares: 1. L. Dingenouts. ME 17 jaar. Poulewinnares: 1. B. de Waele. MD 11 jaar. Poulewinnaars: 1. De Haan/De Dobbelaere. MD 13 jaar. Poulewinnaars: 1. Oostvogels/De Bakker. MD 15 jaar. Fi nale: Rikken/Dingenouts-Mous/Walra- ven 6-1 6-1. JE 9 jaar. Poulewinnaar: 1 R. Tazelaar. JE 11 jaar. Finale: K. de Rooy-B. Hubregsen 6-0 6-1. JE 11 jaar Poulewinnaar: 1 B. Hubregsen. JE 11 jaar. Poulewinnaar: 1. M. Rikken. JE 13 jaar. Finale: R. Haverbeke-D. de Maagt 6-1 6-4 JE 15 jaar. Finale: K. de Rooy-R. Joos 1-6 6-1 3-1 opgave. JD 11 jaar. Fi nale: De Maagt/Van de Gucht-Dutree/Gadellaa 6-1 4-6 6-1. JD 13 jaar. Finale: Rikken/Neve-Van der Schelling/Faas 6-1 6-1. JD 15 jaar. Fina le: Raemdonck/Gagel-Verstraeten/De Meijer 4-6 6-4 7-5. door Willy van Leeuwen HULST - Ronald van Remortel is de winnaar geworden in de categorie enkel 3-4 van het Rey naerttoernooi in Hulst. Van Re mortel speelde een spannende finale tegen de grote favoriet Tom Huis, maar die had al een dubbelfinale in de benen. In de eerste set brak Van Remortel bij 5-5 de opslag van Huis en maak te het daarna af: 7-5. In de twee de set kon Huis na de eerdere in spanningen niet meer voluit gaan, terwijl Van Remortel goed door ging: 6-2. Het Reynaerttoernooi kende veel spannende finales en hier en daar verrassende toernooi- winnaars. Tom Huis, die op nieuw de grote gangmaker was in dit toernooi, speelde drie fi nales enkwam alleen samen met Jacqueline Verhaegen als win naar uit de bus in de categorie gemengd 3-4. De dubbelfinale bij de mannen verloor hij van het duo Bauwens/Bral. In het mannen enkel 5 liet Kir- sten Dey van zich spreken. Hij speelde een driesetter in de fina le tegen Laurens de Kort, die af gelopen week favoriet Reggy Bun had uitgeschakeld. Dey nam in de eerste set het initia tief, maar raakte De Kort niet kwijt. Dey won op het nippertje met 6-4In de tweede set hielden beide spelers elkaar goed onder druk waardoor een tiebreak uit eindelijk de beslissing moest brengen. Die viel in het voordeel uit van Laurens de Kort. In de derde set bleek Kirsten Dey over de beste tactiek te beschikken, want met 6-2 liet hij Laurens de Kort alsnog kansloos. Bjom Obrie werd een onverwachte winnaar in de enkel 6Obrie, die samen met Koen van den Berg in het dubbel een ijzersterk duo vormt, speelde de finale tegen de als eerste geplaatste Davy de Kesel. De Kesel kreeg weinig vat op het spel van de snelle Obrie, die met 6-3 6-2 de eindze ge naar zich toe trok. In het mannendubbel 3-4 toon den Alexander Bauwens en Ri chard Bral over een goede vorm te beschikken. Ze waren in de fi nale te sterk voor Tom Huis en Niek de Koster: 7-5 6-1. Bij de vrouwen was het in het enkelspel 3-4 ook genieten voor de toeschouwers. Ze zagen in de eerste set de als eerste geplaats te Fanny Kool een 6-4-setwinst pakken, maar vanaf de tweede set kwam Jacqueline Verhaegen goed terug. Ze won deze set krap met 6-4 en dus moest de derde set de beslissing nemen. Verhae gen nam een 3-0-voorsprong en liep daarna uit naar een 6-1-ze- ge. Jacqueline Verhaegen had trouwens toch een goede finale dag, want samen met Tom Huis rolde ze ook als winnaar uit de bus in het gemengddubbel 3-4. maandag— Wielrennen Internationale Boekweitronde. Elite en neo-amateurs. Start en finish: Hoofdweg Zuid, Zuiddorpe. Start: 19.00 uur. Af stand: 90 kilometer. door Wim de Vos door Jan Roovers ZIERIKZEE - De nacompetitie op het veld heeft de korfballers van Zaamslag nog een leuke prijs opgeleverd. De beslis singswedstrijd tegen 't Cap- proen uit Hellevoetsluis werd zaterdag op het veld van All Ready door Zaamslag met 13-8 gewonnen. Door dat resultaat promoveert de ploeg van aan voerder Frans Verpoorte naar de vierde klasse van de landelij ke competitie. Promoveren, degraderen, Zaamslag heeft er wat mee. In de laatste tien jaar zag het team zowat alle (hogere) klassen van de afdeling. Zaamslag speelde in de promotieklasse op niveau met Stormvogels, werd in het seizoen '94/'95 kampioen van de eerste klasse A en had in die pe riode een betere ploeg dan All Ready. Daarna zakte de ploeg wel weer wat weg, maar Zaamslag beleefde een hoogte punt toen bij de eeuwwisseling de stap naar de landelijke com petitie werd gezet. In het eerste seizoen ontsnapte Zaamslag daar net aan de de gradatie, bleek het vierdeklas- se-niveau toch iets te hoog ge grepen en was Zaamslag vorig seizoen na de degradatie weer terug bij af en in de afdeling. Maar omdat de sportieve op bouw vanuit de jeugd altijd de aandacht kreeg van bestuur en senioren kon die terugval wor den opgevangen. En dat betaal de zich zaterdag zelfs uit. Na de degradatie in één seizoen terug. Voor een kleine club als Zaamslag toch een prestatie waar men trots op mag zijn. Goede mix Hoe nu verder? Zit er in de vier de klasse lijfsbehoud in voor de ploeg? Aanvoerder Frans Ver poorte heeft daar wel een goed gevoel over. „Als we deze ploeg bij elkaar kunnen houden heb ik daar alle vertrouwen in. We hebben een goede mix van jeugd en routine, zijn erg gedreven en - wat zeker zo belangrijk is - we beschikken over scorend ver mogen. Het moet kunnen", kijkt de Zaamslag-captain optimis tisch vooruit naar een competi tie waarin de derby tegen Luc- tor op het programma staat, 't Capproen was zaterdag een maatje te klein voor een tegen stander die na 2-2 de wedstrijd overtuigend in handen nam en zich via een lange tussensprint bij 11-5 bij de rust al bijna zeker wist van de overwinning. Waar de ploeg in de eerste helft aan vallend de toon had gezet werd na de pauze de voorsprong ver dedigd. Daarbij werd al gauw duidelijk dat 't Capproen te weinig in houd bezat om terug in de wed strijd te komen. Waarna Zaamslag freewheelend met 13- 8 af kon sluiten. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 5, Debby Cerpentier, Marcel van Zuidam en Joris de Bree allen 2, Sandra Hamelink en Frans Ver poorte beiden 1. ZAAMSLAG - Wat is een vereniging zonder vrijwilligers? Het antwoord op die vraag is duidelijk: zonder die men sen kan een vereniging niet blijven draaien. Van de vele vrijwilligers die ook de voetbalvereniging Zaamslag kent werden er zaterdag, tijdens de kampioensreceptie van de club, twee in het zonnetje gezet. Secretaris Tinus Wieland kreeg door KNVB-bestuurder Johan van Espen de waarderingsspeld in goud opge speld, terwijl bestuurslid Theo Diele man de zilveren uitgave daarvan kreeg uitgereikt. Van Espen deed tijdens die bijeen komst een oproep aan vooral de jonge ren ook aan vrijwilligerswerk te gaan doen binnen de vereniging..Blijven ze niet te lang zitten, vraag ik me wel eens af. Veel functies binnen een vereniging zijn tegenwoordig een specialisme ge worden. Dan is het moeilijk om een vervanger te vinden, maar feit is wel dat de vraag om verjonging onbeantwoord blijft. Daarom wordt het er niet eenvoudiger op om een vereniging te besturen", al dus Van Espen. Tinus Wieland is al meer dan veertig jaar lid van Zaamslag. Hij maakt reeds 32 jaar deel uit van het bestuur waar van 25 jaar als secretaris. Daarnaast heeft Wieland buiten de vereniging ook verschillende maatschappelijke functies uitgeoefend. Overigens zal hij nog dit jaar aftreden als bestuurder van Zaamslag. Theo Dieleman verzorgt al bijna der tig jaar het technische onderhoud aan de gebouwen op het complex van Zaamslag en is ook al meer dan 25 jaar bestuurslid, waarvan enkele jaren als jeugd voorzitter en penningmeester. KNVB-bestuurder Johan van Espen (rechts) speldt Tinus Wieland de gouden waarderingsspeld op. Theo Dieleman (links) kreeg de zilveren speld uitgereikt. foto Charles Strijd Korfballers Zaamslag keren na één jaar terug op landelijk niveau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35