PZC Prima rentree Nelisse en Kimball Bongerd oPen Van der Klooster toont vorm Hendriksen wint Surfer Maes raast naar overwinning V rouwenbiljarters komen net tekort ZSC-trio in het zonnetje gezet 19 Thuisrijder Ilyo de Loos wint klasse ZZ van concours hippique in Hulst Zeilers Oom Dagobert zijn tevreden over EK uitslagen agenda Teamcompetitie springruiters is lucratief maandag 17 juni 2002 doorLucien Roelandt HULST - Het radarwerk van de organisatie van het concours hippique van de ruiterclub Hulst was, ondanks het ver plichte jaartje rust door de I iVlKZ-crisis, beslist niet vastge- roest. Ook de belangstelling van de springruiters voor het evene ment in de Reynaertstad is nog steeds overweldigend. Met ruim zestig ponycombina- j ties, een aantal waar de meeste j organisaties niet eens meer van duiven dromen, bewees voor- zitter Paul Burm met zijn team dat ook deze wedstrijden beslist nog levensvatbaar zijn. Niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief was er sprake van sport op hoog niveau. Dat bleek uit de vele combinaties die foutloos bleven. En dat was be slist geen gemakkelijke opgave. Want de ruiters werden door fraaie technische en zware par- coursen van bouwer Anton Hanse flink op de proef gesteld. Ook vrouwe Fortuna hielp af en toe een handje. Over die hulp had zeker favoriet Ilyo de Loos niet te klagen in de barrage van de klasse ZZ. Caroline de Laet tikte in de beslissende ronde met Opus weliswaar één balk uit de lepels. Maar met haar tijd van 40.40 seconden zette de Belgi sche amazone Ilyo de Loos toch aardig onder druk. Druk, die door Ilyo de Loos en zijn spring- kanon Nadir nog eens werd op gevoerd. Laatste sprong De hengst toonde weer een aan tal van zijn speelse bokkespron- gen, maar trapte daarmee in het basisparcours wel bijna een paal uit de lepels. In de barrage leek dat de thuisrijder zelfs de overwinning te gaan kosten. Voor de Pachat II-zoon leek geen hindernis te hoog, maar na de laatste sprong leek Nadir met een terugslaande klap alsnog een balk naar het gras te halen. De balk balanceerde even op de rand van de lepel, maar rolde vervolgens weer op zijn plaats. „Dat geluk heb ik al een aantal wedstrijden gemist", stelde Ilyo de Loos na afloop,Met die bok kensprongen van Nadir heb ik al lang leren leven. Meestal doet hij dat tussen de hindernissen, dan is het de kunst om hem toch goed voor de volgende afsprong te krijgen. Vandaag gaf hij van die geweldige klappen net na het nemen van een hindernis. Raakt hij dan een paal, dan kun je daar als ruiter niets aan doen. Dan moet het een beetje meezit ten en dat geluk had ik van daag." Sneller, sneller, snelst. Dat laat ste was Kelly D'Hert met Godi- lia in de bloedstollende barrage van de klasse L. Als laatste star ter gokte D'Hert, maar ze ver loor. Als een raket stuurde de amazone uit Nieuw-Namen de donkerbruine merrie door het parcours. Maar bij een lichte touchering van de oxer door de Naturel-dochter tuimelde een paal in het gras. Een fout waar door Kelly D 'Hert naar de acht ste stek werd teruggeworpen. Op safe rijden had in de beslis sende ronde overigens geen en kele zin. Dat maakte Martine Stouten met High Sosiety met een foutloze rit en een tijd van 43.63 seconden al snel duidelijk aan de concurrentie. Dat het sneller kon bewees vervolgens Margreet Walraven. De amazo ne uit Veere stuurde Olympic Z zonder een splinter van het hout te halen in 41.29 naar de finish. De buit leek daarmee binnen voor Walraven, maar ze eindig de uiteindelijk maar op de vier de plaats. De Belgen Hilde van de Vijver en Caroline de Laet toonden zich nog een fractie sneller. En Hans Penneman maakte de overmacht van de zuiderburen compleet, door met Shabis de overwinning op te ei sen. Door een blessure van zijn paard Kimball was Stef Nelisse een tijdje uit beeld geweest, maar in Hulst was de ruiter uit Noordgouwe weer van de partij In de barrage van de klasse M toonde hij zich met de Burg- graag-zoon maar liefst bijna vier tellen sneller dan naaste concurrent Ilyo de Loos met Oraniki. Bovendien hield de Schouwse snelheidsduivel als Dennis Evertse maakte met Oblige geen fout, maar eindigde desondanksop de tiende plaats. enige van de zes combinaties in de beslissende ronde de nul op het bord. In de klasse B speelde de toege stane tijd de ruiters nogal par ten. Met een kwart strafpunt in de beslissende ronde leek daar om Angelique de Beule met Loes de zege niet meer te kunnen ont gaan. Maar het was de laatste starter, Tom van de Vijver uit het Belgische Doorselaar met foto Camile Schelstraete Valencia Odeveld, die door een foutloze rit de amazone uit Ka- pellebrug alsnog naar de tweede plaats verwees. door Willy van Leeuwen KLOETINGE - Martijn Hen driksen heeft de categorie enkel 5 van De Bongerd Open in Kloe- tinge op zijn naam geschreven. De als tweede geplaatste Hen driksen stond in de finale tegen over Sander van Buren en liet duidelijk blijken meer in zijn mars te hebben dan Van Buren: 6-2 6-4. Ruud Kalau boekte een dubbel succes. Hij won zowel de enkel 7 17+ als de categorie 35+. Martijn Hendriksen hield zijn tegenstander Van Buren voort durend onder druk en maakte zelf weinig fouten. Van Buren probeerde het tij nog te keren, maar hij bleef steken op slechts zes games. In de enkel 6 17+ werd Bas Smits verrassend win naar. Hij speelde een aantrekke lijke finale tegen favoriet Rens de Klerk. In de eerste set ging het lang gelijk op, maar Smits trok die met 6-4 naar zich toe. Rens de Klerk nam in de tweede set direct het initiatief en dat werd beloond met een 6-0-over- winning. In de derde set was De Klerk het spoor echter weer bijster: 6-2-verlies. Sjaak Lokerse werd poulewin naar in de enkel 6 35+, maar cle meest spraakmakende speler van het toernooi was toch wel Ruud Kalau. Kalau won in de enkel 7 17+ na een sensationele driesetter van Henri Wijnands: 6-4 3-6 6-4. Kalau speelde ook nog de finale in het enkel 7 35+ tegen Joost Sprinkhuizen. Sprinkhuizen kreeg in de eerste set geen vat op het spel van Kalau, die dan ook gemakkelijk met 6-1 won. In de tweede set speelde Sprinkhui zen aanmerkelijk beter, maar verder dan 6-4 kon hij niet ko men. Bij de vrouwen ging de eindzege in het enkel 6 naar Jacqueline Haver, die ongeslagen bleef- .Carla Dagevos deed het prima en won in de finale van Jantine Joosse: 6-2 6-3. van onze sportredactie STAVOREN - Het voornaamste doel was ervaring opdoen en dat lukte de bemanning van de Oom Dagobert uit Bruinisse. In een deelnemersveld van 63 boten eindigden de Schouwse zeilers in Stavoren op de 53e plek tij dens het Europees kampioen schap J22 en dus ging alles zoals vooraf was verwacht. ,,We zijn tevreden, want zeker de laatste dagen hebben we vor deringen gemaakt", zei schip per Herre Deurloo na afloop van de laatste race. Deurloo vormde een trio met Pim Straijer uit Burgh-Haam- stede en Bredanaar Elger van Vooren. Ze hadden verwacht dat het deelnemersveld in een gouden en zilveren vloot zou worden opgedeeld, maar dat bleek niet het geval. De opkomst viel met 63 deelnemers tegen en dus werd alleen in een gouden vloot gevaren. De Oom Dago bert ging afgelopen woensdag van start en eindigde het Euro pees kampioenschap gisteren op een 53e plaats. „En dat is pre cies zoals we vooraf hadden ver wacht", vertelde Henne Deur loo. „Het was soms heel zwaar, met af en toe windkracht zes. En vooral lichamelijk was het ook lastig." Het drietal, dat in dienst is bij zeilschool Aquavitesse in Brui nisse, neemt nu twee weken rust en richt zich dan op de Delta- week. In september willen Deurloo, Straijer en Van Vooren deelnemen aan het open Neder lands kampioenschap. Een andere boot van de zeil school uit Bruinisse, de Kata pult met Martijn Graafmans, Diederik Forma en Duncan Schaaf als ervaren bemanning, eindigde in Stavoren knap op een achtste plaats. De Govert Goudglans werd 21e en de Guus Geluk eindigde op de 35e plaats. doorEd Postma KAMPERLAND - Als jonge tje van dertien jaar droomde hij er al van om deze wed strijd te winnen. Surfer Gre gory Maes uit België maakte zijn droom afgelopen zater dag waar. Geholpen door een sterke wind legde hij de ruim twintig kilometer van de Ronde van het Veerse Meer in recordtijd af. Stefan Gideon- se uit Veere moest dit keer ge noegen nemen met de tweede plaats. Van jongs af aan komt Gre gory Maes al naar de Zeeuw se wateren. „Het water is lek ker om te surfen. En er zijn goede mogelijkheden om te parkeren." Waarna hij er nog lachend aan toevoegde. „Bo vendien is het water niet al te koud." Watersportvereniging Zuid west Zeven viert dit jaar haar vijfentwintigjarig bestaan en daarom was besloten de Ronde van het Veerse Meer langer te maken dan de laat ste jaren gebruikelijk was. „De oorspronkelijke route was eigenlijk nog langer, maar er stond zo'n sterke wind dat we maar tot Arne- muiden zijn gegaan", legde organisator en deelnemer Alexander Verhage uit. „Het aantal deelnemers aan de toertocht was daardoor laag. Ik had veel oud-leden gebeld, maar de meesten durfden het niet aan of hadden wat an ders te doen." De wedstrijd die meetelde voor het Belgisch kampioen schap kende meer wedstrijd surfers uit het land van onze zuiderburen dan uit eigen land. Er waren slechts vijf Nederlanders tegenover ne gen Belgen. Om half twee 's middags vertrokken 22 deelnemers, onder wie zeven recreanten, vanaf de Schots man in de richting van de Veerse gatdam. Voor de wed- strijdsurfers was de harde wind juist prettig. Mges: „Ik had een vlotte start en na het keerpunt bij de dam ging het me letterlijk en figuurlijk voor de wind. Ik denk dat we op sommige momenten bijna zestig kilometer per uur haalden. Speedboten zouden moeite hebben gehad ons bij te houden, zeker met de golf slag die er was." Vanaf de dam werd een rech te lijn richting Arnemuiden gevaren en bij het keerpunt had Maes ruim één minuut voorsprong op Stefan Gide- onse. „Maes heeft meer po wer dan ik, ook omdat ik veel lichter ben", zei Gideonse. „Ik moet het meer hebben van tactiek, maar bij het keerpunt wist ik al dat ik niet meer zou winnen." Vanaf Arnemuiden had men de wind op kop. Maes: „Het was belangrijk om de goede vlagen te kiezen. Op sommi ge plaatsen was de wind kracht één tot twee minder. Vooral bij Veere was dat het geval. Dat is afhankelijk van bomen en gebouwen in de buurt." Maes wist de juiste koers te blijven varen en hij kwam na 35 minuten als eerste over de finish. Zijn gemiddelde snel heid was ongeveer veertig ki lometer per uur geweest. Drie minuten later kwam Stefan Gideonse als tweede over de meet. „De leerling heeft gewonnen van de mees ter", vond Maes. „Gideonse is maar een jaar ouder, maar alle kneepjes van het surfen heb ik van hem geleerd." Gi deonse: „Ik ben meer een tac ticus, maar Maes wordt dat nu ook steeds meer. Het zal steeds moeilijker worden om hem te verslaan." Zuid-Afrika Maes was erg tevreden met zijn overwinning en het gaf hem een goed gevoel voor de volgende wedstrijden. „In het Belgisch kampioenschap sta ik na vier wedsti'ijden op de eerste plaats. Ik heb ex- veel voor getraind. Zo ben ik tweeënhalve maand naar Zuid-Afrika geweest, speci aal om daar te trainen." Alexander Verhage wisselde de gehele wedstrijd stuiver tje met Dick Hoekstra. Wis- sekerkenaar Verhage besliste die strijd in zijn voordeel. Materiaal is bij het surfen van grote invloed en vooral de verandering van het board is erg belangri jk. Maes: „Sur fen is een synergie tussen het board, het zeil en de surfer zelf. De ontwikkeling van het board en dan vooral de vorm is het belangrijkst. Tijdens het surfen zelf is het vooral op het juiste moment de juis te beslissing nemen." De drie ZSC-leden die een oorkonde van de KNVB in ontvangst namen. Dita Louwerse-Den Boer wordt geflankeerd door Kees Snoek (links) en Kees Louwerse (rechts). foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie SCHARENDIJKE - Het veertigjarig jubile um van voetbalvereniging ZSC'62 werd za terdag opgesierd ïxxet drie zilveren spelden van verdiensten. Dita Louwerse-Den Boer, Kees Louwerse en Kees Snoek werden gel auwerd voor hun jarenlange verdiensten voor de club uit Scharendijke. ZSC'62 pakte groot uit bij het jubileum, 's Ochtends werden divex-se jeugdwedstrij den afgewerkt, 's middags ging de club terug in de tijd. Spelers van de opgeheven korf- baltakbonden nog één keer de strijd met el kaar aan en oud-voetballex-s van ZSC'62 speelden tegen het huidige eerste team, dat afgelopen seizoen het debuut in de dei'de klasse met lijfsbehoud afsloot. Tijdens de officiële plichtplegingen zette Lout Havex-man, vice-voorzitter van de KNVB district Zuid I, een trio oer-ZSC'ex-s in het zonnetje. Kees Louwerse, die vanaf 1973 in het bestuur, de jeugdcommissie en als tx-ainer van diverse jeugdteams zijn bes te beentje heeft voorgezet; Kees Snoek, die door Wim de Vos OUDELANDE - Johnny van der Klooster blijft zijn puike vorm behouden. De wielrenner uit Lewedox-p toonde zich zater dag de snelste van een kop- groepje van vijf in de Ronde van Oudelande. .Halverwege de wedstrijd was dat vijftal uit het peloton ontsnapt. Bij de vetera nen was de Belg Patrick Bols- sens de sterkste en bij de recre anten ging de overwinning naar Cees Hoogerland uit Yerseke. De belangstelling voor de wed- stx-ijden die onder de vlag van TMZ worden gehouden blijft groot. Ditmaal kwamen er in Oudelande bijna honderd ren ners een rugnummer afhalen. In de wedstrijd van de sportklasse A en cyclosportieven kwamen 44 coureux-s aan het vertrek en zij maakten er een aantrekkelij ke strijd van. Verschillende ontsnappingspo gingen konden al vroeg worden, genoteerd, maar het duurde dus tot halverwege de wedstrijd voordat het echt serieus werd. Dat was op het moment dat Wil fred Geijs en Michel Sijmers er vandoor gingen. Die poging deed meteen de alarmbel i'inke- len in het peloton. Geijs en Sijmers gingen er immers hard vandoor. De Zeeuwen Johnny van der Klooster en Patrick Tol- hoek zagen hun achtervolging succesvol beëindigen en daarna kon ook Matthieu Hendriks uit Krimpen aan de Lek nog aan sluiten. Reactie Dit vijftal beheerste daarna de wedstrijd volledig, hoewel er nog een reactie kwam van een zestal met onder andere Patrick Goverse, Hans van Dijke en Ar jen Mosselman. Dit zestal bleef uiteindelijk op twintig secon den van de leiders hangen. De vijf vooraan zouden dus ondex*- ling uitvechten wie de bloemen mee naar huis mocht nemen. Van de Klooster maakte gebruik van zijn parkoerskennis en wist door Joop van den Oudenhoven NIEUWEGEIN - Het vrouwen- biljartteam van het district Walcheren/de Bevelanden is op het nationaal kampioenschap in Nieuwegein op de vijfde plaats geëindigd. Na de voor ronde kwam het team één wed- strijdpunt tekort om in de kleine finale te komen. Kampioen werd Betty Boop uit Utrecht. Het vrouwenteam leverde in Nieuwegein een prima presta tie. Ook al was de teleurstelling direct na afloop niet gering, toch kon met tevredenheid wor den teruggekeken op de gele verde prestatie. Slechts één wedstrijdpunt scheidde de vrouwen van de kleine finale. Met enig geluk had de strijd om een podiumplaats erin gezeten. Wendy de Punder uit Lewedorp was de gevierde ster van het team. Ongeslagen verliet zij het strijdperk. De Punder deed te genstanders, teamgenoten en aanhang versteld staan met een kortste paxiij van negen beurten van 1980 tot 1997 lid was van de jeugdcom missie en die vrijwel alle teams van ZSC'62 begeleidde, tegenwoordig het vrouwen team; en Dita Louwex'se-Den Boer, die van af 1984 penningmeester is van de vereniging en hand- en spandiensten verleent binnen de activiteitencommissie. Acht leden die vanaf de oprichting lid zijn van ZSC kregen van het bestuur een herin neringsbord uitgereikt. Over de gehele dag gaven tweehondei'd (oud-)leden acte de pre sence en het jubileum werd afgesloten met een uitgebreide feestavond. Tennis de overigen ruim voor te blijven Michel Sijmers werd tweede en Wilfred Geijs derde. De wedstrijd bij de veteranen stond in de slotfase bol van de spanning. Drie sterke spurters (Peter Heeren, Christ de Baat en Patrick Bolssens) waren al spoedig aan de leiding geko men. Het leek daarom uit te draaien op een koningsspurt, maar de drie waren allen bang voor elkaar. Het sprongetje van Bolssens bleek beslissend. De Belg hield net voldoende over om Heex-en en De Baat voor te blijven. Bij de recreanten ging de winst (eveneens na een eind- spiint) naar Cees Hoogerland uit Yei'seke. De Bongerd Open in Kloetinge. Finales. VE 6, poule: J. Haver, VE 7 17+: C. Dage- vos-J. Joosse 6-2 6-3. VD 6, poule: Stols/ Blommensteyn. VD 7: Geus/Uitterhoe- ve-Veldhof/De Boevere 6-1 6-0. VD 8, poule: ME 5: M. Hendriksen-S. van Bu ren 6-2 6-4. ME 6 17+; B. Smits-R. de Klerk 6-4 0-6 6-2. ME 6 35+: poule: S. Lo kerse, ME 7 17+: R. Kalau-H. Wijnands 6-4 3-6 6-4, ME 7 35+: R. Kalau-J. Sprin khuizen 6-1 6-4, MD 5: Meijer/Katsman- Remijn/Heynderickx 6-3 6-0, MD 6: Aarts/Van der Velde-Smits/Bins 6-4 7-6, MD 7 35+: Veldhof Karelse-Kloet/Remijn 6-4 2-6 6-2, GD 5: Nieuwenhuyze/De Jonge-Heyndrickx/Van Hese 6-1 6-3, GD 6: Van de EndeA/an de Berg-Ringel- berg/Braam 4-6 6-3 6-3, GD 7: Dagevos/ Uitterhoeve-Kok/Keukelaar 6-41 -6 6-4, maandag— HU biljarten Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends, 3e ronde. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Koppeltoernooi driebanden Kwaden- damme, 2e ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. ■H Wielrennen Internationale Boekweitronde. Elite en neo-amateurs. Start en finish: Hoofdweg Zuid, Zuiddorpe. Start: 19.00 uur. Af stand: 90 kilometer. voor 38 caramboles. Ze had der halve een moyenne van 4.22. Betsy Lokker kon niet tot winst komen. De andere vrouwen, El len Westdorp, Sylvia Eckel, Henny van Hese en Marja Boo- nen, noteerden allemaal één winst- en één verliespartij Laatstgenoemde zette ook een opmerkelijke prestatie op de borden. In haar paidij tegen A. de Jong (over 38 cai'amboles) van BV Onder Ons '67 keek zij tegen een hopeloze 28-9-ach- terstand aan. Toen zette de speelster uit Colijnsplaat de achtervolging in en wist de par tij toch nog winnend af te slui ten. Ellen Westdorp werd de pechvogel van het team. In haar partij tegen H. Dekker van Bet ty Boop leek zij de partij in han den te hebben toen ze nog twee punten nodig had. Haar tegen standster, die nog veertien pun ten moest maken, kreeg ineens vleugels en voltooide de paidij met een serie van veertien. Teamleidster Sylvia Eckel: „Het was jammer dat we riet tekort kwamen voor de strijd om de derde en vierde plaats, maar het was wel een geweldige belever nis. Volgend jaar gaan we er weer voor om dat nog eens mee te maken." OUDENBOSCH - Voor de West- Brabantse en Zeeuwse M-, Z- en ZZ-springcombinaties ligt een nieuwe lucratieve springcom- petitie in het verschiet, die zal worden verreden onder de naam Teamcompetitie. In de Teamcompetitie wordt een team gevormd door een M-com- binatie, die gekoppeld wordt aan een Z- of ZZ-combinatie. Bij tweemaal winst wordt dub bel prijzengeld uitgekeerd. De competitiewedstrijden worden afwisselend in West-Brabant en Zeeland vexreden. De primeur vindt plaats tijdens de Brabantse Ruitex-dagen in Oudenbosch, die van 5 tot 7 juli plaatsvinden. Daarna volgen competitiewedstrijden op Jum ping Zeeuws-Vlaanderen xn Nieuwvliet, Jumping Indoor Reigershof in Oud Gastel, Jum ping Heikant en het Kerst-be nefietconcours in Roosendaal. De finale wordt verreden tij dens Indoor Zeeland in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29