JantjeyBeton Reuma kan iedereen op elke leeftijd Laat kinderen spelen! KILL MOS I Giro 860 AIDS is n killer/ ItiivaartverzoKjinci Alexandra 'MarkuMe Tel.: 0113 214291 of 06 10730321 Giro 92 Wat is reuma? Wat doet het Nationaal Reumafonds? l_ 1 Iersenstichting Nederland W Complete dienstverlening bij uitvaarten in Zeeland Dag en-nacht bereikbaar zowel voor begraven als cremeren op Walcheren en de Bevelenden wwrw.uitvaartinzeeland.nl info@uiivaartinzeeiand.nl Aids Preventieplan Zuidelijk Afrika Steun de reumabestrij- ding! Giro 324, Vj®? Amsterdam. «.n,™,.,. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl maandag 17 juni 2002 Groot is de leègle en het verdriet mooi zijn de herinneringen. Verdrietig om zijn heengaan, maar dankbaar dat hij weer verenigd is met zijn vrouw, waar hij zielsveel van hield, delen wij u mede dat onze vader, opa en "oude opa" ALBERT PETRUS ROTTIER weduwnaar van Mathilda Neve is overleden. Hij is 8 juni 90 jaar geworden. Breda: Edith en Ed Francissen-Rottier Albert (an en Jessica Pepijn, Ysbrand, Godelieve Erwin en Ingrid Sanne, Eduard Migiel en Jolanda Tom, Luc Oost-Souburg: Riet en Ad Elshout-Rottier Remco en Christie Demi Erik en Ilse Floor VJÏssingen: Piel en Wilma Rottier-Lagerweij Jolien en Sander Lisa Evelien en Dave- Marlien Paulien en Bennie Oost-Souburg, 16 juni 2002, "De Zoute Viever". Correspondentieadres: Dongeslraat 82, 4388 VN Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 20 juni van 9.45-10.15 uur in het rouwcentrum Over toom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Daarna zal de gezongen uitvaartdienst plaatshebben om 10.30 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw, Singel te Vlissingen, gevolgd door de crematieplech tigheid om 12.00 uur in het crematorium. Westelij ke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum te Vlissingen. DE HERINNERING BLIJFT.. Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: 'De Goese Poort' Rotonde Ringbaan-West 7 A N D F F Telefoon (0113) 216555 Middelburg: Arnesleinweg 40 Telefoon (0118) 612579 DE KUIJPER NATUURSTEEN Als reuma in je leven komt, is dat vaak voor altijd. Veelal zal het leven dramatisch veranderen. Je wordt sterk afhankelijk van medische zorg, van paramedische zorg en ook intensief medicijngebruik wordt dagelijkse routine. Sporten kan niet meer, een hobby blijkt onmogelijk, het is vaak de vraag of je op je werk kan blijven functioneren. In sociale contacten doet dat echt zeer. Een soort "onzichtbare pijn" die voor veel patiënten net zo zwaar telt als de fysieke pijn. Gedurende dit jaar, onder andere via de nationale collecte, vraagt het Na tionaal Reumafonds hiervoor extra aandacht. Wat is reuma? Reuma is niet één ziekte. Het is de verzamelnaam voor zo'n tweehonderd verschillende ziektes die alle met gewrich ten en spieren, en dus met be wegen, hebben te maken en die niet door ongeval of bles sure worden veroorzaakt. Men sen met reuma hebben proble men met bewegen en kunnen daardoor veel dingen niet meer. Vaak hebben ze ook pijn en verlies van energie. Onge veer een op de tien Nederlan ders lijdt aan een vorm van reuma. Daaruit blijkt dat reu ma nog steeds volksziekte nummer één blijft met 1,6 miljoen Nederlanders die aan reuma lijden. Een op de vijf huisartsenconsulten heeft te maken met gewrichts- of spier- klachten. Het meest voorkomend is ar trose oftewel gewrichtsslijta- ge, vooral aan knieën en heu pen (ca. 650.000 mensen). Chronische gewrichtsontste kingen zijn kenmerkend voor ontstekingsreuma, zoals bij reumatoïde artritis en de ziek te van Bechterew (ca. 400.000 mensen). Ook aandoeningen van de weke delen, zoals spie ren, pezen en bindweefsel, komen veel voor (ca. 500.000 mensen). Wij geven veel steun aan het wetenschappelijk onderzoek Ruim 70% van het weten schappelijk onderzoek in Ne derland wordt gefinancierd door het Nationaal Reuma fonds, wat alleen mogelijk is door uw giften, want de over heid geeft ons geen subsidie. Helaas is het nog steeds niet mogelijk om reuma echt te genezen. Toch is de afgelopen decennia veel verbeterd. Zo komen tegenwoordig steeds minder reumapatiënten in een rolstoel terecht, dankzij bete re medicatie en nieuwe be handelingen op het gebied van fysiotherapie, ergothera pie en orthopedie. Ook zijn er medicijnen ontwikkeld die pa tiënten mobiel houden. Die pijn en beschadiging aan ge wrichten voorkomen. Er wor den hoge verwachtingen ge koesterd van de nieuwste golf medicijnen, de zogenaamde biologicals, antistoffen werk zaam tegen eiwitten die ge wrichtsontsteking veroorza ken. Ook in de reumachirurgie is grote vooruitgang geboekt. Toch blijft reuma nog altijd volksziekte nummer 1. Wij zijn er voor de reumapatiënten Naast het mogelijk maken van Bedroefd namen wij kennis van het voor ons toch onverwacht overlijden van onze gewaardeerde oud buurman en eigenaar van onze camping P. DE VISSER WZN weduwnaar van A. M. Matthijsse Familie P. de Visser-Hendrikse, Krommebaan Familie P. de Visser-Weststrate, Schoolzicht Aagtekerke, 16 juni 2002. In plaats van kaarten Voor al uw blijken van medeleven, die wij mochten ont vangen, na het overlijden van mijn moeder, onze schoon moeder, oma en overoma CATHARINA TANNETJE GOULOOZE-GEELHOED betuigen wij u onze oprechte dank. Uil aller naam: N. H. van der Endt-Goulooze Kortgene, juni 2002. Dankbetuiging Afscheid nemen is met dankbare handen weemoedig meedragen al wat waard is om niet te vergeten. Voor de zeer hartelijke wijze van medeleven die wij zo wel persoonlijk als schriftelijk mochten ontvangen na het overlijden van COBI BREEL zeggen wij u hartelijk dank. Uw medeleven is ons tot grote steun geweest. Namens de familie: Stefan Middelburg, juni 2002. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde vader, opa en overgrootvader PIETER DE VISSER WZN sinds 15 januari 1991 weduwnaar van Adriana Maatje Matthijsse Drager van de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in de leeftijd van 88 jaar. Kockengen: W. de Visser A. de Visser-Versteegh Den Bommel: Iz. de Visser (in herinnering) M. de Visser-Wisse Meliskerke: C. de Visser C. de Visser-Dekker Grijpskerke: K. C. Bierens-de Visser C. Bierens Klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar hel personeel Zorgcentrum Ter Mantelinge voor de liefdevolle verzorging. 4357 NG Domburg. 16 juni 2002. Domburgseweg 49 Correspondentieadres: C. de Visser, Poppendamseweg 22, 4365 SB Meliskerke Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 18 juni van 19.00 tot 19.30 uur in de kerk van de Gereformeer de Gemeente, Prelaatweg 17 te Aagtekerke. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 19 juni om 12.30 uur op de begraafplaats te Aagte kerke. Ook na de begrafenis is er nog gelegenheid tot con doleren in genoemde kerk. Geen bloemen. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum 'Re- hoboth', is door de Heere van ons weggenomen on ze geliefde moeder, oma en overgrootmoeder ELIZABETH TRAMPER sinds 30 november 2000 weduwe van Izaak Koole in de leeftijd van 89 jaar. Hoek: Wim en Emmy Koole-Achterberg Sjaak en Diana Peter en Myranda, Tamara Leon Irene en Angelp, Pens Joris 's-Gravenpolder: Nico en Marina Koole-de Kraker Sjaak en José, Murit, Niek, Pens Arjan en Linda, Niels Elbert en Malhilde Marline Goes, 14 juni 2002. Correspondentieadres: Raadhuisstraat 41, 4431 AH 's-Gravenpolder De rouwdienst zal D.V. worden gehouden woens dag 19 juni om 13.15 uur in het rouwcentrum Van der Hooft, Bosseweide 2 te 's-Gravenpolder, waarna aansluitend omstreeks 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er in voornoemd rouwcentrum gelegenheid tot condoleren. Voor aanvang van de dienst is er vanaf 13.00 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Geen bloemen. Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl wetenschappelijk onderzoek richt het Nationaal Reuma fonds zich vooral op het hel pen van de reumapatiënten. Dat houdt o.a. in: 'voorlichting aan patiënten en hun omgeving 'financiële steun aan reuma patiënten die door hun ziek te in moeilijkheden komen het organiseren van aange paste vakantiereizen het bevorderen van lotgeno tencontact financiële steun aan de meer dan honderd reumapatiën tenverenigingen Meer informatie vindt u o.a. op www.reumafonds.nl. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28