Cliëntenraad dreigt te verdwijnen PZC Giro 860 KILL Vleermuizen landen in Vlissingen f AIDS IS R KILLER/ Middelburgs adviesorgaan kan geen geschikte vrijwilligers vinden lezers schrijven Boeteregen Jeugdsoos Koch en Wisse winnen koppel wedstrijd ringsteken Opcenten VVD Rotonde Zonder helm GEBR. D0MINICUS BV Giro 92 i VSO] Hersenstichting Nederland maandag 17 juni 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het voortbe staan van de Middelburgse cli ëntenraad is in gevaar. De zit tende medewerkers houden ermee op en opvolgers zijn er niet. Volgens de cliëntenraad heeft de gemeente het probleem te lang niet serieus genomen. „We hebben al een aantal jaar een nijpend probleem", zegt scheidend voorzitter Y. de Hol lander. Het is moeilijk om ge schikte vrijwilligers te vinden- De gemeente is dit voorjaar in actie gekomen om mensen te werven. Een beetje laat, vindt GOES - Bij grootscheepse con troles in de gemeenten Goes, Kapelle en Reimerswaal zijn vrijdagnacht twintig mensen bekeurd wegens rijden onder invloed. Zestien automobilisten moes ten betalen omdat ze hun auto gordel niet droegen en bij zes auto's deugde de verlichting niet. Bekeuringen werden voorts uitgeschreven voor man kementen aan aanhangwagens, telefoneren vanuit de auto, ver lopen rijbewijzen en verlopen keuringsrapporten. In Goes pakte de polite een persoon op verboden wapenbezit en een man werd aangehouden in ver band met de Vreemdelingenwet. Een bromfietser bleek een slok te veel op te hebben en kon ook geen brommerrijbewijs tonen. De Hollander. „Als je continuï teit in de cliëntenraad wilt heb ben, zul je toch iets moeten doen. Ik ben de enige vaste kracht. De anderen werken maar een paar uur per week." De Hollander stopt na de zomer met haar werk. Ze gaat een op leiding volgen. De leden van de raad adviseren zowel de gemeente als mensen met een minimum-inkomen. C. van Loon, hoofd sociale za ken van de gemeente, zegt 'koste wat het kost' te willen voorko men dat er in september geen cliëntenraad meer is. „We heb ben er buitengewoon veel aan. We praten over klantvriende lijkheid, over wachttijden, over taalgebruik in brieven. Het zijn zinvolle discussies. Zij zijn er varingsdeskundigen." De socia le dienst heeft alle mensen in het bestand aangeschreven om te polsen of ze belangstelling heb ben voor een functie bij de raad. Er heeft een advertentie in huis- aan-huisblad De Faam gestaan en medewerkers spreken ge schikte cliënten aan. Tot nu toe heeft het weinig resultaat. Het is moeilijk om de juiste mensen te krijgen, zegt Van Loon. „Degenen die goed in staat zijn om het werk te doen, zijn de mensen die boven de rest uit steken. Die slagen er juist in om terug te keren naar de ar beidsmarkt. Dat is ook de erva ring van De Hollander. „Mensen die geschikt zijn, vinden snel een baan. Mensen vergissen zich ook vaak in het werk. Dan ko men ze hier en houden ze het al snel voor gezien." De cliënten raad zou graag zien dat er ie mand wordt aangesteld. „De gemeente werkt dat gewoon te gen", aldus De Hollander. Vol gens Van Loon is een gesubsidi eerde baan geen oplossing voor het probleem van de raad. „Het is de bedoeling dat iemand zo'n baan maximaal twee jaar heeft en dan doorstroomt. We kunnen wel onderzoeken of zo'n con structie mogelijk is." De cliëntenraad behartigt niet alleen de belangen van bij standsgerechtigden, maar van alle mensen met een minimum inkomen. De gemeente probeert ook mensen met een WW- of WAO-uitkering te benaderen. Dat is lastig omdat de sociale dienst geen toegang heeft tot de bestanden van de uitkerende in stanties. KAMPERLAND - Jeugdsoos de Sik in Kamperland, de soos van de Stichting Instuif Kamper land, is druk bezig met het aan brengen van een nieuwe elektri sche installatie. Dat moet gebeuren omdat de Sik van de Rabo-bank Noord- Beveland 1650 euro heeft gekre gen die de soos nog tekort kwam vooreen nieuwe lichtinstallatie. Die viel nogal duur uit omdat de eisen voor de brandveiligheid aanzienlijk strenger zijn gewor den en omdat ook de elektrische installatie niet was uitgerust om de nieuwe lichten erop aan te sluiten. £g|gtè* VLISSSINGEN - Tientallen 'Goths' streken za terdagmiddag neer op het Bellamypark in Vlis singen. Ze waren in de stad voor het Terra Gotha festival dat 's avonds in De Piek werd gehouden. De extravagant uitgedoste bezoekers kwamen vooraf bij elkaar om te picknicken. De Goths worden door buitenstaanders wel neer buigend vleermuizen genoemd. De gothic-scene is ontstaan uit new-wave muziek uit de jaren tachtig. De laatste jaren groeit de schare aanhan gers. Het festival in De Piek was uitverkocht. foto Ruben Oreel door Sandra van de Vreugde RITTHEM - Na de klassewed strijden van de laatste vier we ken, wordt het weer tijd voor de verschillende ringrij-afdelin- gen om eigen wedstrijden te or ganiseren. In Ritthem reden de afdelingen Souburg en Ritthem een gezamenlijke wedstrijd. Op vrij eenvoudige wijze werd Cor Janse de winnaar, door 26 van de 28 ringen te steken. De strijd om het reservekampi- oenschap was heviger. Ronnie Stroo, Sjaak Janse en Cees Wis se staken alledrie 24 ringen. Ronnie Stroo bekroonde zijn overstap van de vereniging Rit them naar Souburg met het re servekampioenschap De drie heren gunden de overige 25 deelnemers geen enkele prijs, want zij verdeelden ook de drie bekers in het bekerklassement. Cor Janse won de eerste beker, Cees Wisse de tweede en Sjaak Janse de derde. Zelfs de pollepel mocht op deze dag niet naar een andere winnaar gaan, maar werd gewonnen door Cees Wis se. De enige deelnemer die ook nog een beker mee naar huis mocht nemen was de jeugdige Elmar Rijnhart. Hij stak 9 van de 28 ringen en eindigde daarmee op een 23e plaats, maar wist wel de jeugd- beker te winnen. In Zoutelande werd een koppel wedstrijd verreden. Het totale aantal van de twee rijders wordt bij elkaar opgeteld en dat totaal telt voor het dagklassement. Zo kon het gebeuren dat debutante Lucienne Koch samen met "rou tinier Johnny Wisse het koppel kampioenschap binnenhaalde. Niels Janse en Sanne Verrips eindigden met een ringetje ach terstand op een tweede plaats. Er werd ook nog een regulier be kerklassement verreden over de laatste acht beurten. De eerste beker was voor Diana Wisse. Tijdens de pollepelkamp was Jos Duvekot de laatste afvaller in de strijd met Diana Wisse, die dus de pollepel met de fles jene ver en het paar klompen in ont vangst kon nemen. De eerste prijs in het versieringsklasse ment bij de trekpaarden was eveneens voor Diana Wisse en bij de overigen ging deze naar Sanne Verrips. Agenda ZRV: Vrijdag 21 juni: ringrijden Grijpskerke,.ker kring van 13.00 tot 21.00 uur; Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche- nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re- dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge- weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Dat de gemeente Borsele de OZB-belasting met. 6 procent gaat verhogen, vind ik een on eerlijke beslissing. Temeer, daar ik nu weer lees, dat de gemeente een financieel overschot heeft. Er zijn heel veel mensen in onze gemeente, die een AOW-uitke- ring genieten en waarschijnlijk niet meer van de tunnel gebruik künnen maken. Moeten deze mensen dan zoveel betalen voor de hopelijk duizenden mensen die er doorrijden? Daar komt bij, dat de autobezitters al tien gulden opcenten aan de provin cie betalen voor het te bouwen voetveer, waar ze niet mee over mogen. Ik snap er niets van. Wie wel? A. Peeters Hoofdstraat 61 Ovezande Bij de kamerverkiezingen heb ben PvdA en WD grote verlie zen geleden. De lijsttrekkers trokken zich daarna terug. Dit was een signaal dat zij de kie zers serieus namen. Zij hadden de afrekening van de kiezer be grepen. Hun (moeilijke) beslis sing dwingt respect af. Politiek is communiceren, zowel verbaal als non-verbaal. De gemeente raadsverkiezingen voor de WD in Reimerswaal verliepen he laas ook desastreus. Men ging van 2 naar 1 zetel, de lijsttrek ker, mevrouw v.d. Meijden haal de de kiesdeler niet eens, er gingen 334 WD-stemmen to taal verloren en de kandidaat nummer 2 (A. Verschuure) die wel 214 voorkeurstemmen kreeg, kan hier niets mee. Na dergelijke resultaten zou je ho pen dat mevrouw v.d. Meijden overlegt met het bestuur of het wellicht zinvol is zich terug te trekken en de kiezers van Rei merswaal te tonen dat de WD de kiezer ook serieus neemt en begrepen heeft. Mevrouw v.d. Meijden doet echter alsof er niets is gebeurd, blijft gewoon zitten waar ze zit (op die ene ze tel) en verroert zich niet. Dit is 1 naar mijn mening, in een tijd 1 waar er grote politieke verande- 1 ringen gaande zijn, dodelijk voor een partij en geeft blijk van - minachting van de kiezers (de oude politiek). Dat het bestuur van de WD Reimerswaal en mevrouw v.d. Meijden in con flict zijn en het volledige be stuur (vijf bestuursleden) af trad, is mijns inziens dan ook niet gebaseerd op het verleden j maar op de toekomst. Ik kan mij goed voorstellen dat het bestuur geen vertrouwen meer heeft in een samenwerking met me vrouw v.d. Meijden. Ria van Diepenbeek Sichuytdamü Rilland Goes in primaire vormen (PZC, 11-6). De tegelzetters komen van Groot Stelle (proficiat), de tegels van een overschot de fietstunnel. Wie lacht straks niet als hij die sanitaire klucht op de rotonde ziet. Dat hetmo zo ver boven de begroting uit" steeg, ligt natuurlijk aan het vele drukwerk van de ontwer per. Het is ook niet niks. Wet houder Linssen kan voortaan zijn honger beter stillen in Landlust op kosten van df gemeente. Dan blijft de 'scha de' voor Goes en omstreken ook beperkt. Denkt men nu werkelijk dat Goes eer in li met die keukenblokken? J. Koerm Polderweg] Kruininge OUD-VOSSEMEER - Twe jongens van zeventien en acht tien jaar uit de gemeente Thole zijn zaterdagmiddag rond ha) zes op de Krabbekreekweg i Oud-Vossemeer betrapt op he rijden op een bromfiets zondi helm. Beide jongens krega voor die overtreding een beken ring. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde vader, opa en overgrootvader P1ETER DE VISSER WZN sinds 15 januari 1991 weduwnaar van Adriana Maatje Matthijsse Drager van de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in de leeftijd van 88 jaar. Kockengen: W. de Visser A. de Visser-Versteegh Den Bommel: Iz. de Visser (in herinnering) M. de Visser-Wisse Meliskerke: C. de Visser C. de Visser-Dekker Grijpskerke: K. C. Bierens-de Visser C. Bierens Klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar het personeel Zorgcentrum Ter Mantelinge voor de liefdevolle verzorging. 4357 NG Domburg, 16 juni 2002. Domburgseweg 49 Correspondentieadres: C. de Visser. Poppendamseweg 22. 4365 SB Meliskerke Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 18 juni van 19.00 lot 19.30 uur in de kerk van de Gereformeer de Gemeente, Prelaatweg 17 te Aaglekerke. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 19 juni om 12.30 uur op de begraafplaats'te Aagle kerke. Ook na de begrafenis is er nog gelegenheid tot con doleren in genoemde kerk. Geen bloemen. Bedroefd namen wij kennis van het voor ons toch onverwacht overlijden van onze gewaardeerde oud buurman en eigenaar van onze camping P. DE VISSER WZN weduwnaar van A. M. Matthijsse Familie P. de Visser-Hendrikse. Krommebaan Familie P. de Visser-Weststrate, Schoolzicht Aaglekerke, 16 juni 2002. In plaats van kaarten Voor al uw blijken van medeleven, die wij mochten ont vangen, na het overlijden van mijn moeder, onze schoon moeder. oma en overoma CATHARINA TANNETJE GOULOOZF.-GEELHOED betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: N. H. van der Endt-Goulooze Kortgene. juni 2002. Dankbetuiging Afscheid nemen is met dankbare handen weemoedig meedragen al wat waard is om niet te vergeten. Voor de zeer hartelijke wij'ze van medeleven die wij zo wel persoonlijk als schriftelijk mochten ontvangen na het overlijden van COBI BREEL zeggen wij u hartelijk dank. Uw medeleven is ons lot grote steun geweest. Namens de familie: Stefan Middelburg, juni 2002. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum "Re- hoboth'. is door de Heere van ons weggenomen on ze geliefde moeder, oma en overgrootmoeder ELIZABETH TRAMPER sinds 50 november 2000 weduwe van Izaak Koole in de leeftijd van 89 jaar. Flock: Wim en Emmy Koole-Achterberg Sjaak en Diana Peter en Myranda, Tamara Leon Irene en Angelo, Reus Joris 's-Gravenpolder: Nico en Marina Koole-de Kraker Sjaak en José, Mant. Nick. Reus Arjan en l.inda. Niels Elbert en Malhilde Marline Goes. 14 juni 2002. Correspondentieadres: Raadhuisstraat 414431 AFI 's-Gravenpolder De rouwdienst zal D.V. worden gehouden woens dag 19 juni om 15.15 uur in hel rouwcentrum Van der I looft. Bosseweide 2 te 's-Gravenpolder. waarna aansluitend omstreeks 14.00 uur de begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er in voornoemd rouwcentrum gelegenheid tot condoleren. Voor aanvang van de dienst is er vanaf 1 3.00 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Geen bloemen. Complete dienstverlening bij uitvaarten in Zeeland 'Uitvaartverzorging Alexandra 'WlarlwMe Tel.: 0113 214291 of 06 10730321 Dag en nacht bereikbaar zwel voor begraven als cremeren op Walcheren en de Bevdanden www.tjitvaartinzecland.nl info@uitvaariinzeehjnd.nl Groot is de leegte en het verdriet mooi zijn de herinneringen. Verdrietig om zijn heengaan, maar dankbaar dat hij weer verenigd is met zijn vrouw, waar hij zielsveel van hield, delen wij u mede dat onze vader, opa en "oude opa" AI.BERT PETRUS ROTTIER weduwnaar van Mathilda Neve is overleden. Hij is 8 juni 90 jaar geworden. Breda: Edith en Ed Francissen-Rottier Albert jan en Jessica Pepijn. Ysbrand, Godelieve Erwin en Ingrid Sanne. Eduard Migiel en lolanda Tom. Luc Oost-Souburg: Riet en Ad Elshout-Rottier Remco en Christie Demi Erik en Ilse Floor Vlissingen: Piet en Wilma Rot tier-Lagerweij )olien en Sander Lisa Evelien en Dave Marlien Paulien en Bennie Oost-Souburg. 16 juni 2002, "De Zoute Viever". Correspondentieadres: Dongestraat 82, 4388 VN Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 20 juni van 9.45-10.15 uur in het rouwcentrum Over toom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Daarna zal de gezongen uitvaartdienst plaatshebben om 10.50 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw, Singel te Vlissingen. gevolgd door de crematieplech tigheid om '12.00 uur in hel crematorium. Westelij ke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum te Vlissingen. DE HERINNERING BLIJFT.. Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: 'De Goese Poort' Rotonde Ringbaan-West ZANDEE Telefoon (0113) 216555 DE KUUPER Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 NATUURSTEEN Aids Preventieplan Zuidelijk Afrika Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 24