Maes raast naar de overwinning PZC Vrouwe Fortuna helpt De Loos Klasse L bulkt van het talent Hendriksen zet Bongerd Open op zijn palmares V rou wenbilj arters vijfde op NK Parkoerskennis redt Van der Klooster 19 Veerenaar Gideonse tevreden met tweede plek in Ronde van het Veerse Meer Tennistoernooi DOS heeft 140 deelnemers Teamcompetitie springruiters is lucratief uitslagen agenda wb maandag 17 juni 2002 doorEd Postma KAMPERLAND - Als jongetje van dertien jaar droomde hij er al van om deze wedstrijd te win nen. Surfer Gregory Maes uit België maakte zijn droom afge lopen zaterdag waar. Geholpen dooreen sterke wind legde hij de ruim twintig kilometer van de Ronde van het Veerse Meer in recordtijd af. Stefan Gideonse uit Veere moest dit keer genoe gen nemen met de tweede plaats. Van jongs af aan komt Gregory Maes al naar de Zeeuwse wate ren: „Het water is lekker om te surfen. En er zijn goecle moge lijkheden om te parkeren." Waarna hij er nog lachend aan- toevoegde: „Bovendien is het water niet al te koud." Watersportvereniging Zuid west zeven viert dit jaar haar vijfentwintigjarig bestaan en daarom was besloten om de VLISSINGEN - Het Flessen- trekkerstoernooi van tennis club DOS in Vlissingen, dat vandaag om 16.00 uur begint, is druk bezet. Liefst 140 deelne mers hebben zich gemeld bij de wedstrijdleiding. De organisatoren moeten mede door het groot aantal deelne mers zelfs uitwijken naar een van de banen van De Schelde, omdat anders het programma niet kan worden afgewerkt. In de enkel 4-categorie waren er slechts zes inschrijvingen van underdog Hans de Roover, Maarten Gideonse, Rogier van Housselt, Sven Vermeulen, Fer ry Sonnemans en Yann Guingo. Marcel Baljeu staat genoteerd als de grote favoriet voor de eindzege in de enkel 6, waarbij ook Ronald van der Male als kanshebber wordt gezien. De fi nales staan gepland voor zon dag 23 juni. Ronde van het Veerse Meer lan ger te maken dan de laatste ja ren gebruikelijk was. Organisa tor en deelnemer Alexander Verhage: „De oorspronkelijke route was eigenlijk nog langer, maar er stond zo'n sterke wind dat we maar tot Arnemuiden zijn gegaan. Het aantal deelne mers aan de toertocht was daar door laag. Ik had vele oud-leden gebeld, maar de meeste durfden het niet aan of hadden wat an ders te doen." De wedstrijd die meetelde voor het Belgische kampioenschap kende meer wedstrijdsurfers uit het land van onze zuiderburen dan uit eigen land. Er waren slechts vijf Nederlanders tegen over negen Belgen. Omhalftwee 's middags vertrokken tweeën twintig deelnemers, waaronder zeven recreanten, vanaf de Schotsman in de richting van de Veerse gatdam. Voor de wed- strijdsurfers was de harde wind juist prettig. Maes: „Ik had een vlotte start en na het keerpunt bij de dam ging het.me letterlijk en figuurlijk voor de wind. Ik denk dat we op sommige mo menten bijna zestig kilometer per uur haalden. Speedboten zouden moeite hebben gehad om ons bij te houden, zeker met de golfslag die er was." Vanaf de dam werd een rechte lijn richting Arnemuiden geva ren en bij het keerpunt had Maes ruim één minuut voorsprong op Stefan Gideonse. Gideonse: Maes heeft meer power dan ik, ook omdat ik veel lichter ben. Ik moet het meer hebben van tac tiek, maar bij het keerpunt wist ik al dat ik niet meer zou win nen." Goede vlagen Vanaf Arnemuiden had men de wind op kop en was het belang rijk om de juiste koers te blijven varen. Maes: Het was nu be langrijk om de goede vlagen te kiezen. Op scmmige plaatsen was de windkracht een tot twee minder. Vooral bij Veere was dat het geval. Dat is afhankelijk van bomen en gebouwen in de buurt." Maes wist de juiste koers te blij ven varen en nadat hij nog een door Lucien Roelandt KAPELLE - Zo als meestal bleek ook tijdens de dressuur- wedstrijd van de ruiterclub De Braanjenhoek het meeste talent te schuilen in de klasse L. Dat alle erelinten in deze klasse ge paard gingen met één of twee winstpunten zei genoeg. Ondanks de zware concurrentie wist Danielle van Zanten zich in de klasse LI toch nog te onder scheiden. In cle eerste proef reed de amazone uit Goes Newton met 177 punten naar het oranje erelint en twee bonuspunten. Danielle van Zanten bleef daar mee de eveneens goed preste rende Carola Paauwe met Reali ty negen punten voor. Ook in de tweede proef ontspon zich een felle strijd om de hoog ste eer tussen dit tweetal. En weer trok Danielle van Zanten met Caruso-nazaat, ditmaal met 172 punten, aan het langste eind. Carola Paauwe die haar sporen reeds eerder in de dres suur heeft verdiend, wordt ken nelijk door haar vriend en jeugdinternational Laurens van Lieren geïnspireerd. Want nu wist de amazone uit Yerseke de achterstand te beperken tot slechts drie puntjes. Carola Paauwe mocht hiermee ook nog twee winstpunten aan haar to taal toevoegen. Klasse verloochent zich niet. Dat bewees Monique Ver- schuure in manege De Braan jenhoek. Enkele jaren geleden behoorde de amazone uit Yerse ke nog tot de top van Zeeland. Door pech met haar paarden kwam zij buitenspel te staan. Maar nu is Verschuure terug aan het front en maakt ze iedereen duidelijk dat men weer met haar rekening dient te houden. Ze boekte twee overwinningen in de klasse L2. In de eerste proef stuurde ze Pri meur met 168 punten naar de zege. Daarmee bleef Monique Verschuure Faisca Boone met Pride Grandaro twee punten voor. Ook in de tweede proef bleef voor Verschuure en haar Gribaldi-afstammeling het tel- raam van de jury op 168 punten stilstaan. Dat was een gelijk aantal als Hannah Otte met Na- druta. Op de beslissende onder delen, de zuiverheid van de gan gen en de impuls en het rijden in het algemeen, toonde Ver schuure zich beter dan haar Noord-Bevelandse rivale. In de klasse M1 bleken de koplo pers geen enkel probleem te hebben met als moeilijk bekend staande proeven. In de eerste proeven reed Lea Welleman Joep naar het goede totaal van 162 punten. Ook in de tweede proef stuurde zij de ruin naar een score van 162 punten. De weelruitercombinatie moest daarmee genoegen nemen met de tweede stek, achter Inge de Dreu met Wendekreis (164). keer de Veerse gatdam had be reikt, kwam hij na vijfendertig minuten als eerste over de fi nish. Zijn gemiddelde snelheid was ongeveer veertig kilometer per uur geweest. Drie minuten later kwam Stefan Gideonse als tweede over de meet. Maes:De leerling heeft gewonnen van de meester. Gideonse is maar een jaar ouder, maar alle kneepjes van het surfen heb ik van hem geleerd". Gideonse: Ik ben meer een tacticus, maar Maes wordt dat nu ook steeds meer. Het zal steeds moeilijker wor den om hem te verslaan." Maes was erg tevreden met zijn over winning en het gaf hem een goed gevoel voor de volgende wed strijden: „In het Belgische kam pioenschap sta ik na vier wed strijden op de eerste plaats. Ik heb er veel voor getraind. Zo ben ik tweeënhalve maand naar Zuid-Afrika geweest, speciaal om daar te trainen" Alexander Verhage wisselde de gehele wedstrijd stuivertje met Dick Hoekstra. Wissekerkenaar Verhage besliste die stri jcl in zij n voordeel. De Eindhovense Hoekstra werd vierde en eerste bij de Masters. Synergie Materiaal is bij het surfen van grote invloed en vooral de ver andering van het board is erg belangrijk. Maes: „Surfen is een synergie tussen het board, het zeil en de surfer zelf. De ontwik keling van het board en dan vooral de vorm is het belang rijkst. Tijdens het surfen zelf is het vooral het op het juiste mo ment de juiste beslissing ne men." Surfers hebben ook geen gehei men voor elkaar. Na afloop praat men met elkaar en pro beert men eikaars materiaal uit. Hoekstra: „Na de wedstrijd heb ik gesurfd met de spullen van Gregory Maes en op het moment dat ik wegsurfde voelde ik het al. Ik merkte duidelijk verschil met mijn spullen. Als ik dit ma teriaal had gehad had ik mis schien nog beter gesurfd." foto Camile Schelstraete Dennis Evertse maakte met Oblige geen fout, maar eindigde desondanks op de tiende plaats. Thuisrijder wint klasse ZZ van concours hippique in Hulst door Lucien Roelandt HULST - Het radarwerk van de organisatie van het concours hippique van de ruiterclub Hulst was, ondanks het ver plichte jaartje rust door de MKZ-crisis, beslist niet vastge roest. Ook de belangstelling van de springruiters voor het evene ment in de Reynaertstad is nog steeds overweldigend. Met ruim zestig ponycombina ties, een aantal waar de meeste organisaties niet eens mèer van durven dromen, bewees voor zitter Paul Burm met zijn team dat ook deze wedstrijden beslist nog levensvatbaar zijn. Niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief was er sprake van sport op hoog niveau. Dat bleekuit de vele combinaties die foutloos bleven. En dat was be slist geen gemakkelijke opgave. Want de ruiters werden door fraaie technische en zware par- coursen van bouwer Anton Hanse flink op de proef gesteld. Ook vrouwe Fortuna hielp af en toe een handje. Over die hulp had zeker favoriet Ilyo de Loos niet te klagen in de barrage van de klasse ZZ. Caroline de Laet tikte in de beslissende ronde met Opus weliswaar één balk uit de lepels. Maar met haar tijd van 40.40 seconden zette de Belgi sche amazone Ilyo de Loos toch aardig onder druk. Druk, die door Ilyo de Loos en zijn spring- kanon Nadir'nog eens werd op gevoerd. Laatste sprong De hengst toonde weer een aan tal van zijn speelse bokkespron- gen, maar trapte daarmee in het basisparcours wel bijna een paal uit de lepels. In de barrage leek dat de thuisrijder zelfs de overwinning te gaan kosten. Voor de Pachat II-zoon leek geen hindernis te hoog, maar na de laatste sprong leek Nadir met een terugslaande klap alsnog een balk naar het gras te halen. De balk balanceerde even op de rand van de lepel, maar rolde vervolgens weer op zijn plaats. „Dat geluk heb ik al een aantal wedstrijden gemist", stelde Ilyo de Loos na afloop„Met die bok kensprongen van Nadir heb ik al lang leren leven. Meestal doet hij dat tussen de hindernissen, dan is het de kunst om hem toch goed voor de volgende afsprong te krijgen. Vandaag gaf hij van die geweldige klappen net na het nemen van een hindernis. Raakt hij dan een paal, dan kun je daar als ruiter niets aan doen. Dan moet het een beetje meezit ten en dat geluk had ik van daag." Sneller, sneller, snelst. Dat laat ste was Kelly D'Hert met Godi- lia in de bloedstollende barrage van de klasse L. Als laatste star ter gokte D'Hert, maar ze ver loor. Als een raket stuurde de amazone uit Nieuw-Namen de donkerbruine merrie door het parcours. Maar bij een lichte touchering van de oxer door de Naturel-dochter tuimelde een paal in het gras. Een fout waar door Kelly D'Hert naar de acht ste stek werd teruggeworpen. Splinter Op safe rijden had in de beslis sende ronde overigens geen en kele zin. Dat maakte Martine Stouten met High Sosiety met een foutloze rit en een tijd van 43.63 seconden al snel duidelijk aan de concurrentie. Dat het sneller kon bewees vervolgens Margreet Walraven. De amazo ne uit Veere stuurde Olympic Z zonder een splinter van het hout te halen in 41.29 naar de finish. De buit leek daarmee binnen voor Walraven, maar ze eindig de uiteindelijk maar op de vier de plaats. De Belgen Hilde van de Vijver en Caroline de Laet toonden zich nog een fractie sneller. En Hans Penneman maakte de overmacht van de zuiderburen compleet, door met Shabis de overwinning op te ei sen. Door een blessure van zijn paard Kimball was Stef Nelisse een tijdje uit beeld geweest, maar in Hulst was de ruiter uit Noordgouwe weer van de partij In de barrage van de klasse M toonde hij zich met de Burg- graag-zoon maar liefst bijna vier tellen sneller dan naaste concurrent Ilyo de Loos met Oraniki. Bovendien hield de Schouwse snelheidsduivel als enige van de zes combinaties in de beslissende ronde de nul op het bord. In de klasse B speelde de toege stane tijd de ruiters nogal par ten. Met een kwart strafpunt in de beslissende ronde leek daar om Angelique de Beule met Loes de zege niet meer te kunnen ont gaan. Maar het was de laatste starter, Tom van de Vijver uit het Belgische Doorselaar met Valencia Odeveld, die door een foutloze rit de amazone uit Ka- pellebrug alsnog naar de tweede plaats verwees, door Wim de Vos OUDELANDE - Johnny van dei- Klooster blijft zijn puike vorm behou den. De wielrenner uit Lewedorp toon de zich zaterdag de snelste van een kopgroep je van vijf in de Ronde van Oudelande. Halverwege de wedstrijd was dat vijftal uit het peloton ontsnapt. Bij de veteranen was de Belg Patrick Bolssens de sterkste en bij de recrean- ten ging de overwinning naar Cees Hoogerland uit Yerseke. De belangstelling voor de wedstrijden die onder de vlag van TMZ worden ge houden blijft groot. Ditmaal kwamen er in Oudelande bijna honderd renners een rugnummer afhalen. In de wed strijd van de sportklasse A en cyclo- sportieven kwamen 44 coureurs aan het vertrek en zij maakten er een aan trekkelijke strijd van. Verschillende ontsnappingspogingen konden al vroeg worden genoteerd, maar het duurde dus tot halverwege de wedstrijd voordat het echt serieus werd. Dat was op het moment dat Wil fred Geijs en Michel Sijmers ervandoor gingen. Die poging deed meteen de alarmbel rinkelen in het peloton. Geijs en Sijmers gingen er immers hard van door. De Zeeuwen Johnny van dei- Klooster en Patrick Tolhoek zagen him achtervolging succesvol beëindigen en daarna kon ook Matthieu Hendriks uit Krimpen aan de Lek nog aansluiten. Dit vijftal beheerste daarna de wed strijd volledig, ondanks dat er nog een reactie kwam van een zestal met onder andere Patrick Goverse, Hans van Dij- ke en Arjen Mosselman. Dit zestal bleef uiteindelij k op twintig seconden van de leiders hangen. De vijf vooraan zouden dus onderling uitvechten wie de bloe men mee naar huis mocht nemen. Van de Klooster maakte gebruik van zijn parkoerskennis en wist de overigen ruim voor te blijven. Michel Sijmers werd tweede en Wilfred Geijs derde. Spanning De wedstrijd bij de veteranen stond in de slotfase bol van de spanning. Drie sterke spurters (Peter Heeren, Christ de Baat en Patrick Bolssens) waren al spoedig aan de leiding gekomen. Het leek daarom uit te draaien op een ko- ningsspurt, maar de drie waren allen bang elkaar. Het sprongetje van Bols sens in de laatste honderden meters bleek beslissend. De Belg hield net vol doende over om Heeren en De Baat voor te blijven. Ook bij de recreanten ging het in de slotfase tussen een trio: Cees Hoogerland uit Yerseke, Maarten Goeree uit Driewegen en Sacha Burton uit Terneuzen. In die volgorde kwamen de drie ook over de aankomstlijn. door Willy van Leeuwen KLOETINGE - Martijn Hen driksen heeft de categorie enkel 5 van De Bongerd Open in Kloe- tinge op zijn naam geschreven. De als tweede geplaatste Hen driksen stond in de finale tegen over Sander van Buren en liet duidelijk blijken meer in zijn mars te hebben dan Van Buren: 6-2 6-4. Ruud Kalau boekte een dubbel succes. Hij won zowel de enkel 7 17+ als de categorie 35+. Martijn Hendriksen hield zijn tegenstander Van Buren voort durend onder druk en maakte zelf weinig fouten. Van Buren probeerde het tij nog te keren, maar hij bleef steken op slechts zes games. In de enkel 6 17+ werd Bas Smits verrassend win- OUDENBOSCH - Voor de West- Brabantse en Zeeuwse M-, Z- en ZZ-springcombinaties ligt een nieuwe lucratieve springcom- petitie in het verschiet. Deze zal worden verreden onder de naam Teamcompetitie. In de Teamcompetitie wordt een team gevormd door een M-com- binatie, die gekoppeld wordt aan een Z- of ZZ-combinatie. Bij tweemaal winst wordt dub bel prijzengeld uitgekeerd. De competitiewedstrijden worden afwisselend in West-Brabant en Zeeland verreden. De Brabantse Ruiterdagen in Oudenbosch, die van 5 tot 7 juli plaatsvinden, hebben de pri meur. Daarna volgen competi tiewedstrijden op Jumping Zeeuws-Vlaanderen in Nieuw- vliet, Jumping Indoor Reigers hof in Oud Gastel, Jumping Hei kant en het Kerst-benefietcon cours in Roosendaal. De finale wordt verreden tijdens Indoor Zeeland in Goes. Bridge Bloesemdrive, georganiseerd door Bridgeclub Kapelle Biezelinge. 1. Hurkmans- Van der Vinne 66.02%, 2. Ruedisueli-Van Oeveren 65.31%i, 3 't. Hengel-Hoogenboom 63.98 4. Den Engelsman-Den Engelsman 63.37%, 5. Olyslager-Poppe 61.63%, 6. Kips-Don- dorff 59.90%, 7. Van Boven-Schuurman 59.80%, 8. Zomer-Ladonski 58.42%, 9. Bolderheij-Trampe 57.96%, 10. Hiet- brink-Van de Sanden 57.70%, 11. Lansu- Wagenaar 57.65%, 12. De Broeder-Roe lof 57.19%, 13. Krediet-Krediet 56.89%, 14. Schliekelmann-Schliekelmann 56.73%, 15. Wesdorp-Kole 56.28%, 16. Van Oost-Van Oost 56.07%, 17 Krappen- Van de Elshout 55.46%, 18. Gaakeer- naar. Hij speelde een aantrekke lijke finale tegen favoriet R'ens de Klerk. In de eerste set ging het lang gelijk op, maar Smits trok die met 6-4 naar zich ,toe. Rens de Klerk nam in de tweede set direct het initiatief en dat werd beloond met een 6-0-overr winning. In de derde set was De Klerk het spoor echter weer bijster, want hij kreeg een 6-2- verlies aan zijn broek. Sjaak Lokerse werd poulewin naar in de enkel 6 35+, maar de meest spraakmakende spelgr van het toernooi was toch wel Ruud Kalau. Kalau won in de enkel 7 17+ na een sensationele driesetter van Henri Wijnands. Kalau en Wijnands hielden lang gelijke tred, maar Kalau zege vierde in de eerste set met 6-4. Daarna greep Wijnands zijn kans met 6-3-winst in de tweede set. In de beslissende derde set bleef het spannend, maar Ruud Kalau drukte op tijd door: 6-4. Kalau speelde ook nog de finale in het enkel 7 35+ tegen Joost Sprinkhuizen. Sprinkhuizen kreeg in de eerste set geen vat op het spel van Kalau, die dan.ook gemakkelijk met 6-1 won. Ln de tweede set speelde Sprinkhui zen aanmerkelijk beter, maar verder dan 6-4 kon hij niet ko men. Eindzege John Meijer en Patrick Kfits- man grepen de eindzege in het dubbel 5-schema. Ze versloegen Jim Remijn en Eric Heynde- rickx in de finale met 6-3 6-0. Wedstrijdleider Eric Heynde- rickx speelde ook nog de finale in de categorie gemengddubbel 5 samen met Karin van Hese te gen J acco van N ieu wenhuyze en Ingeborg de Jonge. Nieuwen- huyze en De Jonge gaven de dapper strijdende Heynderickx en Van Hese weinig kansen en zegevierden eenvoudig: 6-1 {5-3. Bij de vrouwen ging de eindzege in het enkel 6 naar Jacqueline Haver, die ongeslagen bleef. Carla Dagevos deed het prima en maakte de verwachtingen waar. Ze won in de finale van Jantine Joosse: 6-2 6-3. Gaakeer 55.41%, 19. Mol-Hundersmarck 55.26%, 20. Hoogenboom-Schreiber 55.15%, 21. De Vries-De Ruyter 54.59%, 22. Leijnse-Kips 54.39%, 23. Scherp-Van Engelen 54.34%, 24. Verburg-Breedveld 54.13%, 25. Goedhart-Schrijnemakérs 53.93%, 26. Van Velzen-Klein 53.06%, 27 Tuinman-Tuinman 53.06%, 28, De Zeeuw-Cheuk A Lan 52.19%, 29. Bout- Den Uijl 52.14%, 30. Roovers-Robvers 51.22%, 31. Roemersma-Goetheer 51.17%, 32 Depuis-De Graaf 50.10%. Paardrijden Menwedstrijd Westkapelle, manege de Zandbooi, Paarden: 1. Corina Leijs (Ka pelle) 64 strafpunten, 2. Louw Willemse (Domburg) 71,6 strafpunten, 3. Ko Blaas (Aagtekerke) 73 stafppunten. Pony: 1 Niek van Loenhoud (Elllewoutsdijk) 62 strafpunten, 2. Peter Maranus (Aagteker ke) 101,2 strafpunten, 3. Nico Mesu (Vrouwenpolder) 221,4 strafpunten. Tennis maandag— t Biljarten Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends, 3e ronde. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Koppeltoernooi driebanden Kwaden- damme, 2e ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.30 uur. Wielrennen Internationale Boekweitronde. Elite en neo-amateurs. Start en finish: Hoofd weg Zuid, Zuiddorpe. Start: 19.00 uur. Af stand: 90 kilometer. De Bongerd Open in Kloetinge. Finales. VE 6, poule: J. Haver, VE 7 17+:.C. Dage- vos-J .Joosse 6-2 6-3. VD 6, poule: ïjtols/ Blommensteyn. VD 7: Geus/Uitterhoé- ve-Veldhof/De Boevere 6-1 6-0. VD 8, poule: ME 5: M. Hendriksen-S. van Bu ren 6-2 6-4. ME 6 17+: B. Smits-R. de Klerk 6-4 0-6 6-2. ME 6 35+: poule: S. Lo kerse, ME 7 17+: R. Kalau-H. Wijnands 6-43-6 6-4, ME 7 35+: R. Kalau-J. Sprin khuizen 6-1 6-4, MD 5: Meijer/Katsman- Remijn/Heynderickx 6-3 6-0, MD 6: Aarts/Van der Velde-Smits/Bins 6-4 7-6, MD 7 35+: Veldhof Karelse-Kloet/Rè'mijn 6-4 2-6 6-2, GD 5: Nieuwenhuyze/De Jonge-Heyndrickx/Van Hese 6-16-3, GD 6: Van de Ende/Van de Berg-Rjngel- berg/Braam 4-6 6-3 6-3, GD 7: Dagevos/ Uitterhoeve-Kok/Keukelaar 6-41 -6 6-4, Halverwege de koers in Oudelande reed een kopgroep van vijf man weg. Deze ren ners bleven tot het eind bij elkaar. Johnny van der Klooster won. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven NIEUWEGEIN - Het vrouwen- biljartteam van het district Walcheren/de Bevelanden is op het NK in Nieuwegein als vijfde geëindigd. Na de voorronde kwam het team een wedstrijd- punt tekort om in de kleine fina le te komen. Ook al was de teleurstelling di rect na afloop niet gering, toch kon met tevredenheid worden teruggekeken op de geleverde prestatie. Slechts één wed- strijdpunt scheidde de vrouwen van de kleine finale. Met enig geluk had de strijd om een podi umplaats erin gezeten. Wendy de Punder uit Lewedorp was de gevierde ster van het team. Ongeslagen verliet zij het strijdperk. Zij deed tegenstan ders, teamgenoten en aanhang versteld staan met een kortste partij van 9 beurten voor 38 ca ramboles. Ze had een moyenne van 4.22 derhalve. Betsy Lokker kon niet tot winst komen. De andere dames, Ellen Westdorp, Sylvia Eckel, Henny van Hese en Marja Boonen, no teerden allen één winst en-: één verliespartij. Laatstgenoemde zette ook een opmerkelijk pres tatie op de borden. In haar partij tegen A. de Jong (te maken 38 caramboles) van BV Onder Oris '67 keek zij tegen een hopeloze achterstand van 28-9 aan. Toen zette de speelster uit Colijns- plaat de achtervolging in én wist de partij toch nog winnend af te sluiten. Ellen Westdorp werd de pech vogel van het team. In haar par tij tegen H. Dekker van Betty Boop leek zij de partij in handen te hebben toen zij nog twee pun ten had te gaan. Haar tegen standster, die nog veertien pun ten moest maken, kreeg jnèeiis vleugels en voltooide met een serie van veertien de partij. Teamleidster Sylvia Eckel: „Het was jammer dat we net tekort kwamen voor de strijd om de derde en vierde plaats. Volgend jaar gaan we er weer voor om dat nog eens mee te maken.,',' Een gouden medaille was er tij dens het Nationaal Kampioen schap in het Libre Cl voor BV De Kastanje uit Kloosterzande.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19