PZC Nuijten ruziet met de balk Finale blauwdruk seizoen Voshart PZC Revanche Nuijten bij toestelfinales Van Bambost en Klazen goudhaantjes Stefan de Die zwemt Zeeuwse records Goese turnster grijpt naast eremetaal op NK Aart Rietveld wint duatlon Zuiddorpse koers verwacht Belgen-invasie Podiumplaats Van de Ven door Jan Dagevos HEERENVEEN - Sinds de op komst van Verona van de Leur is het voor Monique Nuijten niet langer goud dat blinkt. Toch pikt de Goese turnster tijdens landenwedstrijden, toernooien ëh nationale kampioenschap pen nog altijd een graantje mee. Ze is een vaste gast op het ere- schavot. Tijdens de nationale ti telstrijd in Heerenveen zater dag bleef de achttienjarige turnster van de Hazenkamp echter met lege handen achter. Ernstige evenwichtsstoornissen op de balk doorkruisten de jacht op eremetaal. Voor het eerst sinds lange tijd belandde Nuijten tijdens een nationale titelstrijd niet op het podium. Ze werd zaterdag met 'èen puntentotaal van 34.113 te leurstellend vierde achter de ongenaakbare Verona van de Leur (37.150), de verrassend sterkeRenske Endel (34.463) en Gabriëlla Wammes (35.600). Voor de begeleiders, de suppor ters en vooral Nuijten zelf was dat even slikken, al deed de hoofdpersoon in kwestie nader hand amechtige pogingen haar Verdriet te verbergen. „Kan ge beuren, volgende keer gewoon beter, gewoon niet meer aan "denken en ik moet verder", wa ren de laconieke, haast onver schillige kreten na afloop van de Wedstrijd. Sneu Wie haar nauwlettend had ga degeslagen tijdens het NK wist wel beter. Toen ze het laatste on derdeel (de vloer) achter de rug had en trainer Boris Orlov haar even een bemoedigend schou derklopje gaf, kwamen de emo ties, Eenmaal op de bank geze ten, kwamen de tranen, sloeg ze haar handen voor de ogen en wilde ze even helemaal alleen 'zijn. „Dat laconieke is een hou- "ding", vertelde Esther Heijnen, één van haar trainsters bij De Hazenkamp in Nijmegen. „Maar reken maar dat ze enorm teleurgesteld is. Het is ook heel sneu voor haar. Ze was bezig aan prima seizoen en als het dan zo moet eindigen, dat is niet leuk." Niets wees er zaterdag in eerste instantie op dat het voor Nuij ten een vervelende middag zou worden. De Goese was na haar tweede plaats in de halve van het NK vol vertrouwen, voelde zich sterk en had geen last van spanning. Het begin, de sprong, was ernaar. Nuijten kwam uit op een score van 9.188, waarmee ze bij Gabriëlla Wammes (9.250) en Verona van de Leur (9.375) in het spoor bleef. Renske Endel (9.113) liet ze zelfs iets achter zich. Op de brug (9.075) was er vervolgens nog niets aan de hand. „Ik turnde lekker en zat lekker in mijn vel", zou Nuijten later verklaren. Martelgang Dat sloeg daarna heel snel om. Haar oefening op de balk, nor maliter het sterkste toestel van Nuijten, werd een martelgang. Het ging al mis bij de opsprong. Ze kwam verkeerd uit en viel van de balk. Nuijten was daarna zo van haar apropos dat ze in het verdere verloop nog tweemaal van het gevaarte af moest. „Ik kan het niet verklaren", vertel de de turnster van De Hazen kamp nadien. „Ik heb dit als een soort roes beleefd. Ik wist op een gegeven moment echt niet meer wat ik deed." Ester Heijnen, die toevallig ook nog eens jurylid was bij de balk- oefening, kon het ook al niet be vatten. „Toen ze er een paar keer was afgevallen, zag ik ze nog te rugvechten, maar het wilde niet lukken. Heel gek, hoor. Monique en de balk zijn altijd vriendjes, tijdens het EK bleek dat ook nog eens, maar ik denk dat ze van daag ruzie met elkaar hadden." Voor de goede orde: twee jaar geleden in Oldenzaal ging het ook mis op de balk, al waren de gevolgen toen minder drama tisch. Nuijten verspeelde wel haar nationale titel aan Leonie Marzouk, er restte in 2000 altijd nog zilver. Zaterdag zat dat er geen moment meer in. De lage score (6.800) op de balk wierp haar zo ver terug in het klasse ment dat een kans op een me daille een illusie was. Ze wist nog wel een glanzende vloeroe fening (9.050) af te werken, en een plaatsje in het algemeen klassement te stijgen, brons bleek onhaalbaar. „Als ze op de balk was gebleven, was ze gewoon tweede of derde geworden", meende trainster Esther Heijnen. „Dat had ze ook verdiend. Ik heb heel veel res pect voor Monique. Vroeger was het Monique, Monique en nog eens Monique. Die tijd is voor bij. Er zijn heel talentvolle juni oren overgekomen, maar ze houdt zich nog altijd prima staande tussen al die jonkies en gaat er prima mee om. Ze heeft zichzelf moeilijkere oefeningen aangeleerd, haar uitgangs waarde (moeilijkheidsgraad) is omhoog gegaan. De brug was vroeger haar zwakke toestel, maar daar wordt ze steeds beter op." Incident Het einde van het tijdperk Nuij ten is volgens Hei jen dan ook nog niet nabij, al wijzen de re sultaten van de voorbije jaren wel in die richting. In 1999 werd Nuijten kampioen bij de senio ren, daarna volgden in 2000 en 2001 respectievelijk een tweede en derde plaats. Zaterdag kwam daar een vierde plek bij. „Dit was een incident", bezwoer Es ther Heijnen. „En ik denk dat ik recht van spreken heb. Ik zie ze elke dag trainen. Ze steekt fy siek goed in elkaar, is sterk en werkt harder dan ooit. Ik ben er van overtuigd dat ze de Spelen in 2004 gaat halen." door Jan Daqevos HEERENVEEN - Monique Nuijten heeft zich gisteren tij dens de toestelfinales turnen enigszins gerevancheerd voor haar mindere optreden tijdens de meerkamp. De Goese turn ster kreeg na haar vloeroefening de zilveren medaille omgehan gen. Op de balk veroverde ze brons. Juist op de balk vergooide Nuij ten een dag eerder haar kansen op een medaille bij het NK indi viduele meerkamp. Ze moest drie keer van de balk af en be haalde een score van slechts 6.800. Gisteren kwam ze aan een puntentotaal van 8.662, hetgeen haar achter Verona van de Leur (8,825) en Gabriëlla Wammes (8,812) een derde plaats ople verde. Tijdens de vloeroefening moest Nuijten alleen Verona van de Leur voor zich dulden. Van de Leur haalde een score van 9,400, Nuijten kwam tot 8,975. Op de overige onderdelen viel de turn ster van De Hazenkamp buiten de prijzen. Bij de sprong werd ze vijfde (9,006), op de brug werd ze vierde (9,050). Succes was er gisteren ook voor de Turnschool Zeeland/VTV DEDEMSVAART - Aart Riet veld uit 's-Gravenpolder heeft in Dedemsvaart een duatlon voor veteranen H40 op zijn naam geschreven. Rietveld legde de basis voor zijn overwinning in de eerste run over tien kilometer met een tijd van 36,02 minuten. Na 40 kilo meter fietsen was zijn voor sprong op Hans van Hees Affer- den) gegroeid tot twee minuten. In de afsluitende run over vijf kilometer kon niemand Riet veld meer bedreigen. De Beve lander passeerde de finish na 2.01,33 uur. Door deze overwin ning staat Rietveld ook op de eerste plaats in het landelijke Timex-duatloncircuit na vier van de zes wedstrijden. Vlissingen. Bij de toestelfinales van het Nationaal Wedstrijd sport Niveau (NWS) pakte ju nior Wendy de Meulmeester zil ver op de sprong (83 8 8en brons op de brug (8.813). De vloerofe- ning (8.675) leverde een vijfde plek op. Goud was er voor Ra- mona Hibels, die in de categorie jeugd uitkwam. Ze werd eerste op de brug (9.100). Nicole Casteleijn uit Wemeldin- ge, die tegenwoordig voor Patrick Echt uitkomt, werd za terdag bij de individuele meer kamp zeventiende. Ze kwam uit in de juniorklasse. Casteleijn haalde een puntentotaal van 28.838 (sprong 8.438, brug 6.000, balk 6.650 en vloer 7.750). ZUIDDORPE - De Boekweit ronde van Zuiddorpe heeft een aparte plaats in de cyclus van amateurcriteriums in Zeeland. Vandaag wordt voor de 32e keer het startschot gelost voor deze wielerkoers, die enkele jaren ge leden uit een diep dal is geklom men. Voorzitter Henry de Mul van het organiserend comité verwacht dat er vanavond een kleine zestig renners van start gaan. Die verwachting is gebaseerd op een gesprekje dat De Mul heeft gevoerd met de Belgische wie- Iermakelaar Staf Boone uit Gent. De Belg draagt er al enke le jaren zorg voor dat een aardi ge invasie van renners naar Zuiddorpe komt. De Mul verwacht een twintigtal renners uit de stal van Boone. Daarbij hebben 35 Nederlandse renners zich ingeschreven. Tot de renners die hebben inge schreven behoren Wilfried Bas- tiaanse, Eric de Crom, Frangois Franse, John Leijs, Eric Ver- eecken en Niels Hamers, een rij tje criteriumspecialisten bij uit stek. De 32e Boekweitronde gaat om 19.00 uur van start aan de Hoofdweg Zuid in Zuiddorpe. De afstand bedraagt negentig kilometer. maandag 17 juni 2002 Monique Nuijten leverde tijdens de meerkamp een uitstekende vloeroefening af. Ze scoorde een 9,050. foto Jan de Vries Zierikzeese korfballer heeft nog twee jaar voor ultieme hoofdprijs EICHWALT - Rinus van de Ven heeft tijdens het drukbezochte Duitse Ópen in Eichwalt een po diumplaats uit het vuur ge sleept. De Vlissingse motorcou reur (13) veroverde in de eerste manche in de 85cc-klasse de .Vierde plaats en in de tweede 'manche kort achter overall- winnaar Dennis Verbrugghe uit België de tweede plaats. In het algemeen eindklassement ein digde Van de Ven als derde. 'Zaterdag kwalificeerde Rinus van de Ven zich als één van de 3 8 in een veld van liefst 125 deelne mers voor de A-finale, die giste ren werd gehouden. In de eerste jnanche pakte hij kopstart en kon zijn leidende positie één !rpnde lang handhaven. Uitein delijk werd het crosstalent vier de. In de tweede manche ging hij als derde door de eerste bocht, zakte even terug naar de vierde stek, maar knokte zich uitein delijk naar plaats twee. Ver brugghe bleef hem op de finish Hipt voor. Tijdens de races moest Van de Ven overigens nog op verplicht bezoek bij de controlecommis sie. Omdat men vermoedde dat Van de Ven met teveel vermogen rondreed, werd zijn motor opengemaakt en aan testen on derworpen. Uiteindelijk bleek alles perfect in orde te zijn. i sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax:(0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker ■- (coördinatorzuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rudy Boogert ARNHEM - Eindelijk vakan tie. Dennis Voshart sloot zater dag een loodzwaar korfbalsei zoen af, dat elf maanden geleden begon. World Games in Japan, Korfbal Challenge in Rotterdam, Europees kampi oenschap in Spanje en natuur lijk de zaal- en veldcompetitie met zijn ploeg Deetos. „Dan merk je dat je een jaartje ouder wordt," bekende de 32-jarige korfballer uit Zierikzee. Voshart kon zijn marathonsei zoen zaterdag in Arnhem geen happy end meegeven. In de veldfinale tegen Die Haghe kreeg hij met zijn Dordtse ploeg de rekening gepresen teerd voor een zwakke eerste helft (9-5-achterstand). Een voorbeeldige tussensprint, met vier treffers van Voshart, bracht Deetos terug tot 12-12 en 13-13, maar tegenstander Die Haghe had de langste adem: 15-13. De finale was voor Voshart een blauwdruk van zijn seizoen, waarin hij wederom de erfenis meedroeg van zijn hernia-ope ratie van drie jaar geleden. In de eerste helft was hij niet vooruit te branden („Slappe benen en niet agressief"), maar in de tweede helft als vanouds („De power was terug"). Vos hart: „En dat was typerend voor mijn hele seizoen: wissel vallig. Ik ben kritisch op me zelf en daarom zeg ik dat ik een slecht seizoen heb gedraaid. Normaal moet ik iets extra's kunnen brengen. Vandaag heb ik in de eerste helft niet ge scoord maar in de tweede helft scoorde ik vier keer en mijn di recte tegenstander niet één keer. Dan ben ik een meer waarde voor de ploeg. Maar dit seizoen heb ik misschien maar één of twee goede wedstrijden gespeeld. En daar baal ik ver- schrikkelij k van. Lege plek Waar Voshart ook de balen van heeft, is die ene lege plek op zijn erelijst. Hij is meervoudig wereldkampioen, Europees kampioen, veldkampioen en korfballer van het jaar (ook dit jaar is hij weer genomineerd). Maar de grootste vangst voor een korfballer, de zaalfinale winnen in Ahoy', heeft hij in tien seizoenen hoofdklasse korfbal nog altijd niet aan de haak geslagen. Hij stond al wel twee keer in die eindstrijd (1994 en 1997), maar beide ma len als verliezer. Nee, dan zijn toekomstige vrouw (in oktober is de grote dag) en toekomstig moeder van z'n kind (eind december is ze uitgerekend) Jiska Brandt. De 31-jarige aanvoerster van Deetos stond een recordaantal van zes keer in Ahoy' en won viermaal. „En dat zit Dennis flink dwars," lachte ze zater dag. „Ik pest hem er ook graag mee." Jiska Brandt, zus van All Rea dy-trainer Harm Brandt die zaterdag teambegeleider was van Deetos, speelde tegen Die Haghe vanwege de zwanger schap voorlopig haar laatste wedstrijd. Vanaf haar zeven tiende was ze een vaste waarde bij Deetos en het laatste decen nium ook bij het Nederlands team, waarvoor ze 44 keer uit kwam. Overigens vier inter lands meer dan vriend Dennis. Het tweetal werd eind decem ber nog uitgeroepen tot beste speler en speelster van de Korfbal Challenge. Ziek Geleund op het hek rond de 'Arnhem Arena' waar de veld finale verloren ging, nam Jiska Brandt zaterdagavond afstand van topkorfbal. „Ik heb nu weliswaar geen afscheid geno men, maar diep van binnen weet ik dat ik hier niet meer zal terugkomen. Ik ben 31 jaar en heb alles meegemaakt. Nee, ik ben niet verzadigd. Helemaal niet zelfs, want ik ben goed ziek van de nederlaag van van daag. Maar mijn interesses zijn verschoven." Dennis Voshart geeft zichzelf nog twee jaar om de ontbre kende hoofdprijs op zijn pal mares bij te schrijven. Mits zijn gezondheid - of eigenlijk: zijn rug - de belasting van het korf bal kan blijven dragen. „Ik wil later namelijk niet in een rol stoel m'n kind duwen." Het seizoen waarin het wereld kampioenschap in Nederland wordt gehouden (2003/2004), is het beoogde eindstation. Zaterdag gaf Tim Abbenhuis, de directe tegenstander van foto Jan-Ruland van den Brink Voshart bij Die Haghe en zijn maatje bij het Nederlands team, het goede voorbeeld. De Haagse korfballer nam af scheid van het hoogste niveau met de dubbel (zaal- en veldti- tel). Voshart kan daar in 2003 een drieluik van maken, als hij de wereldtitel daaraan toe voegt. Maar met alleen de zaal- titel van Ahoy' zouden in huize Voshart al heel wat pesterijtjes in de kiem gesmoord worden. Die Haghe - Deetos 15-13 (9-5). Scores Die Haghe: Kees Slinger land 5, Rob Middelhoek 4, Tim Ab benhuis 2, Jonni Abbenhuis 1, Mandy Loorij 1, Edwin Hogendorf 1, Suzanne van Groeningen 1. Sco res Deetos: Aart Heibeelc 5, Dennis Voshart 4, Erik Simons 2, Gert Jan Kraaieveld 1, Erik van Heumen 1. door Nora van Bambost TERNEUZEN - De Kring Spee- do Finales zijn dit weekeinde bijzonder succesvol verlopen voor de zwemmers van De Schelde uit Terneuzen en Stormvogel uit Vlissingen. De Schelde behaalde 27 medailles, de zwemmers van Stormvogel namen er veertien mee naar huis. In de oudste deelnemerscatego rie waren Shanyra van Bambost (De Schelde) en Yaïr Klazen (Stormvogel) de goudhaantjes. Shanyra van Bambost wist als enige deelnemer op alle onder delen goud te behalen, Yair Kla zen moest op de 100 rug concur rent Robbert van de Linden uit Terneuzen voor zich dulden. In Zwembad de Honte sneuvel den bij de minioren 3, 4, 5 en 6 veel persoonlijke records. In de jongste categorie (negen jaar) werd op de 100 meter rugslag een Zeeuwse Beste Jaargang prestatie gezommen door Ma- non Minneboo van Stormvogel. Zij verbeterde het oude record met bijna drie seconden. De club uit Vlissingen heeft naast Minneboo ook in de twaalfjarige Yair Klazen een zwemtalent. Binnen Zeeland is hij een absolute topper, en ook op landelijk niveau kan hij goed mee. Dat geldt ook voor de even van onze sportredactie KAMPEN - Stefan de Die (16) van De Schelde heeft op het NK zwemmen voor junioren, dat in Kampen werd gehouden, de Zeeuwse records op de 100 en 200 meter rugslag verbeterd. Hij voorzag zich daarmee met een prachtig verjaardagsca deau. De records van de Vlissin- ger Eelco van Gemert dateerden al van juni 1988. Het De Schel- de-talent bracht het echter niet tot het podium, al kwam hij er wel een aantal keer heel dicht bij. Bij de junioren bracht Niek de Ridder van Koewacht het Zeeuwse jaargangrecord op de 200 meter rugslag van Kaj Scholt naar de tijd van 2.32,01. Kevin Hondsmerk, eveneens oude Shanyra van Bambost uit Terneuzen, zij staat op een aan tal afstanden in de toptien van Nederland. Andere opvallende aanwezigen waren Monique Lindenberg en Jacqueline Boonman, beiden uitkomend voor De Bevelan ders uit Kapelle. Vooral op de vlinderslag maakten beide da mes grote indruk. Monique Lin denberg werd op de 100 vlinder met een voorsprong van liefst acht seconden op nummer drie tweede, achter Shanyra van Bambost. Jacquelien Boonman was op de 50 vlinder de sterkste bij de minioren 5. Ook het tienjarige zwemtalent Joy Tramper van Zeelandia uit Reimerswaal liet zien een klasse apart te zijn op bijna alle onder delen. Zij haalde bij de minioren 3 en 4 vier keer goud, maar moest op de 100 i*ug Manon Minneboo en Danique van Pee- nen, beiden van Stormvogel, voor laten gaan. De tienjarige Bas van Houwe- lingen van de organiserende vereniging gaf tijdens de Spee- do Finale zijn visitekaartje af door op vier van de vijf afstan den een eerste plaats te halen bij de minioren 3 en 4Bij de minio ren 5 kon Ashley de Jong van De Schelde op bijna alle afstanden het podium betreden. Ze moest op de 100 rug echter genoegen nemen met een vierde stek. een talent van De Schelde uit Terneuzen, zwom eveneens een uitstekend toernooi. Hij kwam op geen enkel nummer op het podium, maar smaakte het ge noegen de Zeeuwse jaargangre cords op de 100, 200 en 400 me ter te verbeteren. Ook de jongens van Stormvogel uit Vlissingen deden het goed, maar de concurrentie bij de ju nioren 4, de oudste groep junio ren, was moordend. Bij de meis jes kwamen Carmen de Ridder en Mariska Hamelink van Koe wacht vijf keer aan de start. On danks goede prestaties slaagden ze er niet in een podiumplaats te behalen. Die was er wel voor hun clubgenote Stèphanie Rombout. Zij greep met haar tijd van 1.11,80 de bronzen me daille en redde daarmede de eer van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15