Nieuw project voor akkerranden f PZC Giro 860 Vleermuizen landen in Vlissingen 10 ZLTO en gemeente Goes denken aan invulling met kruiden en heggen Schrijfavond van het COC voor Egypte lezers schrijven Theater Referendum Boerderijwerk voor kinderen Botsing door konijn op weg Hersenstichting ederland maandag 17 juni 2002 door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes en de plaatselijke afdeling van de Zuidelijke Land- en Tuinbouw organisatie (ZLTO) denken sa men na over een aanvulling op het akkerrandenproject. Het idee is om in plaats van bloemen kruiden te gebruiken en de ran den te omzomen met heggen. Akkerranden zijn de afgelopen jaren een bekend beeld in het buitengebied geworden. Agra- MIDDELBURG - Naar aanlei- ding van Roze Zaterdag wil het COC Midden-Zeeland stilstaan bij de rechten van homoseksue len in Egypte. In dezelfde week dat de rechten voor homoseksu elen in Nederland worden ge vierd, houdt het COC een schrijfavond. De Nederlandse vereniging tot integratie van homoseksualiteit wil op 27 juni actie voeren voor de Egyptena- ren door het schrijven van brie ven. De bedoeling is dat gevangenen die zijn opgepakt vanwege hun - seksuele geaardheid, vrijko- men. Iets meer dan een jaar ge- -leden werden 52 mannen opge pakt in Cairo, de hoofdstad van Egypte. Ze zouden oneerbaar gedrag tentoonspreiden en in gaan tegen de strenge religieuze wetten. Er was geen beroep mo gelijk tegen de uitspraak van de rechtbank. Een deel van de mannen werd veroordeeld tot zware werkstraffen, de rest werd vrijgelaten. Sindsdien zijn meer mannen, volgens het COC vanwege him homoseksuele ge aardheid, opgepakt. Officiële bronnen uit Egypte ontkennen dat het om die reden gaat. Iedereen die het COC wil hel pen, is op 27 juni welkom vanaf acht uur in het gebouw aan de Lange Noordstraat in Middel burg. riërs zaaien langs hun akkers bloemmengsels in, zodat hun gronden in de zomerperiode een kleurrijke omlijsting krijgen. Het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij heeft subsidies gegeven om akkerran den te realiseren. In Goes wordt nu nagedacht over een lokaal vervolg. Het idee is ontstaan in de uitwerking van 'In de voortüün van Hoes', het landbouwontwikkelingsplan dat de ZLTO-afdeling een jaar geleden heeft gepresenteerd. Het zoeken naar andere bron nen van inkomsten op het plat teland, de zogeheten nieuwe economische dragers, speelt daarin een voorname rol. In het kader van agrarisch natuurbe heer is het realiseren van meer akkerranden een van de doel stellingen. Ook het gemeentebestuur hecht veel waarde aan nieuwe econo mische dragers. In het program ma van het onlangs aangetreden college van burgemeester en wethouders is daarvoor een be drag van 50.000 euro per jaar opgenomen. B en W zien niet al leen een economisch belang, maar vinden het ook belangrijk dat het buitengebied fraai oogt, waarmee het toeristisch en re creatief belang is gediend. Eigen invulling De ideeën van de ZLTO en de ge meente gaan uit van een streven naar dertien kilometer akker randen, met deze keer kruiden in plaats van bloemen. Door heggen erlangs te planten, zou het oude heggenlandschap voor een deel kunnen worden her steld. ,,We willen niet zomaar het rijksbeleid overnemen, maar juist een eigen invulling aan de akkerranden geven", zegt wethouder S. van 't West einde. ,,Een nadeel van de huidige ak kerranden is ook dat hoe langer ze liggen, hoe minder mooi ze vaak worden", zegt J. Klompe van de ZLTO-afdeling Goes. Hij benadrukt dat de plannen nog in een pril stadium verkeren en dat nog veel zaken moeten wor den uitgewerkt. Zo moet nog goed worden gekeken naar ge schikte locaties en ook teelt- technisch dient de zaak tegen het licht te worden gehouden. Verder wordt geprobeerd om, naast de gemeente, andere sub sidiebronnen aan te boren. Klompe verwacht dat er onder zijn collega's voldoende draag vlak is te vinden om deel te ne men aan een nieuw akkerran denproject. „Niet iedereen zal enthousiast zijn, maar je zoekt toch de mensen van wie je weet dat ze dat wel zijn." De animo hangt ook af van hoe de defini tieve plannen er uit gaan zien. „Hoe ingrijpender die zijn voor de landbouwbedrijfsvoering, hoe minder enthousiast men zal zijn." Elders in de provincie bestaan al lokale invullingen van de ak kerranden, zoals op Schouwen- Duiveland en Noord-Beveland, VLISSINGEN - Tientallen 'Goths' streken zaterdagmiddag neer op het Bellamypark in Vlissingen. Ze waren in de stad voor hel Terra Gotha festival dal 's avonds in De Piek werd gehouden. De extravagant uitgedoste bezoekers kwamen vooraf bij elkaar om te picknicken. De Goths worden door buitenstaanders wel neerbuigend vleer muizen genoemd. De gothic-scene is ontstaan uit new-wave mu ziek uit de jaren tachtig. De laatste jaren groeit de schare aan hangers. Het festival in De Piek was uitverkocht. foto Ruben Oreel waar particulieren een strook kunnen 'adopteren'. Een opzet zoals in Goes bestaat er volgens Klompe nog niet. „In de toe komst zouden andei'en kunnen volgen. Zij kunnen hun voor deel doen met zaken die wij dan al hebben uitgezocht." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. zegt ook dit volksdeel te verte genwoordigen. Maar kennelijk ook overrompeld door de VVD met haar broodje-aap-verhaal verzuimde het CDA, in een ge deeltelijk nieuwe samenstel ling, te spreken in de geest van hun achterban, verkiezingspro gramma en de SGP. Maar het CDA leert snel en laat zich inde toekomst niet meer verschalken zodat geen polarisatie meer kan ontstaan in het christelijke volksdeel over de volle breedte, Zoals reeds verwoord door de heer Houmes in de emotioneel geladen vergadering van 13 mei En zeker niet is bedoeld om een wig te drijven in het christelijk volksdeel, meer een roep om nu de rijen te sluiten en gezamen lijk op te trekken. We hebben el kaar steeds meer nodig! A. A. Hendrikse Rookstraat 10 Westkapelk „Wat mooi, zo'n nieuw modern theater." Voor het gemeentebe stuur dan wel te verstaan. Ik denk dat er weinig Middelbur gers op zitten wachten. En dan al helemaal niet op de 36 mil joen euro die er minimaal aan besteed gaat worden. Dat is per hoofd van de gemeente onge veer 600 euro en die zal onge twijfeld doorberekend worclen in de gemeentelijke belastingen. Hoe moeten ze het anders beta len? Het moet eens afgelopen zijn met deze prestigeprojecten. Maak van de bestaande schouwburg maar wat moois en besteedt het geld wat dan 'over' blijft aan de verkeersveiligheid in ons dorp en andere belangrij ke zaken in de gemeente welke waren uitgesteld vanwege geld gebrek .Daar hebben tenminste alle Middelburgex-s wat aan! M. Keur Oude Rijksweg 37 Nieuw St.Joosland Reagerend op Lezers Schrijven van de heer A. v.d. Sande (PZC, 6-6) over een mogelijk referen dum winkeltijdenwet gemeente Veere: De verruiming is een feit. Dus is tolerantie ook hierin een onderdeel van het gedragspa troon in ons democratisch be stel. Wanneer echter onze rechtsstaat totalitaire trekken gaat vertonen komt de partici patie van christenen onder druk te staan. Ontegenzeggelijk wordt de bandbreedte beperk ter voor hen die willen leven naar het woord van God. Hier door kan men in een loyaliteits conflict raken, echter geen vlucht in een referendum. In het leven geroepen als voortvloeisel van het bejubelde duale stelsel. De SGP wijst een referendum principieel af, zeker wanneer dit in plaats treedt van de demo cratie. De SGP buiten het colle ge gehouden is zuur, echter niet onontkoombaar. Het CDA, het SGP-gedachtengoed kennende, MIDDELBURG - Kinderboer derij Klepperhoeve in Middel burg houdt op 19 juni de thema dag 'werken op de boerderij'. Kinderen van zes tot en met twaalf jaar kunnen dan meehel pen met hokken schoonmaken! en dieren voeren. Voor een bij drage van vijftig eurocent per kind kan er van 13.30 tot 15.301 uur worden deelgenomen. Als een kind elke maand een ander dier verzorgt, ligt een zogeheten I 'poepdiploma' in het verschiet I BIGGEKERKE - Op de Rond weg Biggekerke vond zaterdag- middag rond twee uur een aanrijding tussen twee perso nenauto's plaats. Een 24-jarige vrouw uit Oss moest plotseling remmen voor een overstekend konijn. Een 33-jarige vrouw die' achter haar reed merkte dat te laat en botste tegen haar aan. Er was alleen blikschade. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde vader, opa en overgrootvader PIETER DE VISSER WZN sinds 15 januari 1991 weduwnaar van Adriana Maatje Matthijsse Drager van de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in dc leeftijd van 88 jaar. Kockengen: W. de Visser A. de Visser-Versteegh Den Bommel: Iz. de Visser (in herinnering) M. dc Visser-Wisse Meliskerke: C. de Visser C. de Visser-Dekker Grijpskerke: K. C. Bierens-de Visser C. Bierens Klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaal uil naar het personeel Zorgcentrum Ter Mantelinge voor de liefdevolle verzorging. 4357 NG Domburg, 16 juni 2002. Domburgseweg 49 Correspondentieadres: C. de Visser, Poppendamscweg 22. 4365 SB Meliskerke Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 18 juni van 19.00 tot 19.30 uur in de kerk van de Gereformeer de Gemeente. Prelaatweg 17 te Aagtekerke. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 19 juni om 12.30 uur op de begraafplaats te Aagte kerke. Ook na de begrafenis is er nog gelegenheid tot con doleren in genoemde kerk. Geen bloemen. Bedroefd namen wij kennis van het voor ons toch onverwacht overlijden van onze gewaardeerde oud buurman en eigenaar van onze camping P. DE VISSER WZN weduwnaar van A. M. Matthijsse Familie P. de Visser-Hendrikse. Krommebaan Familie P. de Visser-Weststrate, Schoolzicht Aagtekerke. 16 juni 2002. In plaats van kaarten Voor al uw blijken van medeleven, die wij mochten ont vangen. na het overlijden van mijn moeder, onze schoon moeder, oma en overoma CATHARINA TANNETJE GOULOOZE-GEELHOED betuigen wij u onze oprechte dank. Uit aller naam: N. I I. van der Endt-Goulooze Kortgene, juni 2002. Dankbetuiging Afscheid nemen is met dankbare handen weemoedig meedragen al wat waard is om niet te vergeten. Voor de zeer hartelijke wijze van medeleven die wij zo wel persoonlijk als schriftelijk mochten ontvangen na het overlijden van COBI BREEL zeggen wij u hartelijk dank. Uw medeleven is ons lot grote steun geweest. Namens de familie: Stefan Middelburg, juni 2002. Na een liefdevolle verzorging in Zorgcentrum 'Re- hoboth', is door de Heere van ons weggenomen on ze geliefde moeder, oma en overgrootmoeder ELIZABETH TRAMPER sinds 50 november 2000 weduwe van Izaak Koole in de leeftijd van 89 jaar. Hock: Wim en Emmy Koole-Achterberg Sjaak en Diana Peter en Myranda, Tamara Leon Irene en Angelo, Reus Joris 's-Gravenpolder: Nico en Marina Koole-de Kraker Sjaak en José. Mant. Niek. Reus Arjan en Linda. Niels Libert en Mathildc Martine Goes. 14 juni 2002. Correspondentieadres: Raadhuisstraat 41. 4431 AH 's-Gravenpolder Dc rouwdienst zal D.V. worden gehouden woens dag 19 juni om 13.15 uur in het rouwcentrum Van der Hooft. Bosseweide 2 te 's-Gravenpolder, waarna aansluitend omstreeks 14.00 uur dc begrafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er in voornoemd rouwcentrum gelegenheid tot condoleren. Voor aanvang van de dienst is er vanaf 13.00 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Geen bloemen. W Complcie dienstverlening bij uitvaarten in Zeeland 'Mifamrtixrioryinij Alexandra 'ïtlarkuMe Tel.: 0113 214291 of06 10730321 Dag en nacht bereikbaar zowel voor begraven als cremeren op Walcheren en de Bevelanden www.uitvaartinzeelaml.nl info0uitvaartinzeeland.nl Groot is de leegte en het verdriet mooi zijn de herinneringen. Verdrietig om zijn heengaan, maar dankbaar dat hij weer verenigd is met zijn vrouw, waar hij zielsveel van hield, delen wij u mede dat onze vader, opa en "oude opa" ALBERT PETRUS ROTTIER weduwnaar van Mathilda Neve is overleden. Hij is 8 juni 90 jaar geworden. Breda: Edith en Ed Francissen-Rottier Albert )an en Jessica Pepijn. Ysbrand. Godelieve Erwin en Ingrid Sanne, Eduard Migiel en lolanda Tom. Luc Oost-Souburg: Riet en Ad Elshout-Rottier Remco en Christie Demi Erik en Ilse Floor Vlissingen: Piet en Wilma Rottier-Lagerweij Jolien en Sander Lisa Evelien en Dave Marlien Paulien en Bennie Oost-Souburg. 16 juni 2002, "De Zoute Viever". Correspondentieadres: Dongestraat 82, 4388 VN Oost-Souburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen donderdag 20 juni van 9.45-10.15 uur in het rouwcentrum Over- toonvGroen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. Daarna zal de gezongen uitvaartdienst plaatshebben om 10.30 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw, Singel te Vlissingen. gevolgd door de crematieplech tigheid om 12.00 uur in het crematorium, Westelij ke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in het rouwcentrum te Vlissingen. DE HERINNERING BLIJFT... Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes; 'De Goese Poort Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 216555 ZANDEE I DEKUIJPER Middelburg: Arnesleinweg 40 Telefoon ,0118) 612579 NATUURSTEEN Aids Preventieplan Zuidelijk Afrika Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan- doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl hu ook, ee* shawwm in {jots1. Oude Zandweg 2.4361 SK Westkapelle, Tel. 0118 571436. Fax 0118 571410 Verrijn Stuartweg 10.4462 GE Goes, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 E-mail: into@dominicus.nl www.dominicus.nl ,1,0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10