Fietspaden aan grote beurt toe PZC Brakman vertrekt bij Happy Band Dertig jaar vrijwilligerswerk bekroond Raad wil geld voor centrum van Axel Omschakeling goed voor Dethon Duizend euro voor De Mikke Man beroofd van portemonnee Vandalen aangehouden Hardrijder raakt rijbewijs kwijt Man tankt zonder te betalen PvdA wijst gemeente Terneuzen op noodzaak inventarisatie Veel kavels Rietlanden zijn al snel verkocht Zwemvierdaagse in baden Axel en Kloosterzande Musical TERNEUZEN - Sociaal werkvoorzieningsbedrijf Dethon in Zeeuws-Vlaanderen is bezig aan een redelijk goed jaar. Direc teur F. Hamelink zei dat deze week tijdens de vergadering van het algemeen bestuur in Terneuzen. De omschakeling die Dethon doormaakt - van werkvoorzie ningsbedrijf dat zich louter bezig hield met het verschaffen van werk aan arbeidsgehandicapten tot bedrijf dat zich er ook voor inspant dat die mensen in het reguliere bedrijfsleven een baan vinden - begint volgens Hamelink steeds meer vorm te krijgen. De taakstelling van Dethon dit jaar is om 625 mensen aan het werk te hebben. Het bedrijf is met de veertig nieuwe dienst verbanden die dit jaar zijn aangeboden een heel eind op weg. In verband met de vele plaatsingen is de wachtlijst behoorlijk aan het slinken. De verwachting is dat er aan het eind van dit jaar nog 49 mensen op die lijst staan. Vorig jaar ging het nog om 66 mensen. De dalende wachtlijst houdt tevens in dat de wachttijd aanmerkelijk korter is dan tot nu toe gebruikelijk. In plaats van meer dan een jaar, moeten nieuwe kandidaten nu nog maar enkele maanden tot maximaal een half jaar wachten voor ze bij Dethon aan de slag kunnen. VLISSINGEN - Basisschool De Wissel uit Vlissingen heeft duizend euro ingezameld voor egel- en vogelopvang De Mik ke in Middelburg. Het geld werd opgehaald tijdens een fancy- fair. Leerlingen van de school hebben voorlichting gekregen over de werkzaamheden van De Mikke. Een ander deel van het opgehaalde geld wordt besteed aan speeltoestellen en computersoftware. VLISSINGEN - Een 29-jarige Vlissinger is donderdagavond tussen negen uur en kwart over negen beroofd van zijn porte monnee. De man had zijn jas, met daarin de portemonnee, over een barkruk in een jongerencentrum in Vlissingen ge hangen. Toen hij weg wilde gaan, merkte hij dat zijn porte monnee uit zijn jas was weggenomen. In de beurs zaten waar depapieren en enkele tientallen euro's. VLISSINGEN - Twee Vlissingers van 23 en 28 jaar zijn vrij dagnacht om kwart voor vijf op de Hellingbaan in Vlissingen aangehouden. Zij hadden in de Glacisstraat een verkeersbord weggenomen en het een eindje verder onder een personenauto gelegd. Ze zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. KAPELLE - Een 19-jarige automobilist uit Kapelle moest in de nacht van donderdag op vrijdag zijn rijbewijs inleveren. Dat gebeurde nadat hij op rijksweg A58 was gesnapt terwijl hij 170 kilometer per uur reed. Op de Dijkwelseweg in zijn woonplaats kon hij worden aangehouden. KAPELLEBRUG - Bij een tankstation aan de Gentsevaart in Kapellebrug is woensdag door een onbekende motorrijder benzine gestolen. De man tankte tussen 15.00 en 15.30 uur voor twintig euro benzine in een kan en ging er vandoor zon der af te rekenen. zaterdag 15 juni 2002 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Veertien van de achttien kavels in het exclusie ve woningbouwproject Rietlan den in Terneuzen zijn al zo goed als verkocht. De potentiële ko pers zetten de komende weken hun handtekening onder het koopcontract. In aanwezigheid van een groot deel van de toekomstige bewo ners van deze luxueuze villa wijk werd gistermiddag het bouwbord onthuld door wet houder K. van der Hoofd en F. de Ruyter van het gelijknami ge adviesbureau dat het project samen met de gemeente ontwik kelt. De oppervlakte van de ka vels varieert van 1200 tot 4500 vierkante meter. De grootste stukken grond liggen aan de Otheense Kreek, de kleinere aan de kant van de Laan van Othe- ne. Beeldbepalende factoren in de woonwijk in ontwikkeling zijn veel groen en water: alle woningen zijn omgeven door bos en liggen aan water. De gemeente geeft de kopers re delijke vrijheid in de keuze van de architectuur, zij het dat er wel een aantal spelregels zijn. Zo mogen de te bouwen wonin gen niet boven de kruinen van de volwassen bomen uitsteken en mag van het totale perceel maximaal 40 procent worden bebouwdOm het groene karak ter van de wijk geen geweld aan te doen, is het plaatsen van schuttingen als erfafscheiding uit den boze. Kopers verplich ten zich ertoe dat hun perceel een groene afscheiding kent. Het bouwrijp maken van de nieuwe woonwijk start in sep tember, liet wethouder Van der Hoofd weten. ,,De potentiële kopers kunnen dus al beginnen met het laten maken van de te kening voor hun nieuwe wo ning." De eerste woningbouw- werkzaamheden zijn voorzien voor de maand november van dit jaar. Wethouder Van Schaik overhandigt R. van Loo-Verdurmen een beeldje van de Erpelkapper. foto Camile Schelstraete door Marco Hamelink AXEL - Mevrouw R. van Loo-Verdurmen (61) uit Axel is gisteravond uitgeroepen tot vrijwilligster van het jaar. In Cultureel Cen trum de Halle kreeg ze uit handen van wet houder C. van Schaik een beeldje van de Er pelkapper, een cadeaubon en een bos bloe men. Het gemeentebestuur van Axel zette me vrouw Van Loo in het zonnetje omdat zij zich al dertig jaar belangeloos inzet voor verzorgingshuis De Vurssche. De vrijwillig ster begeleidt onder andere de bewoners van het verzorgingshuis in een handwerk- club. Mevrouw Van Loo werd geprezen, omdat ze ouderen stimuleert hun hobby te blijven uitoefenen. De gemeente Axel is haar ook erkentelijk voor het onderhouden van soci ale contacten met ouderen en het aanmoedi gen van die contacten tussen ouderen on derling. Mevrouw Van Loo zet zich verder in voor de dagverzorging in De Halle, de bingo en de jaarlijkse bazaar. Ook begeleidt ze de bewo ners van De Vurssche bij diverse uitstapjes. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet inventariseren hoe het gesteld is met de kwali teit van de fietspaden. Ook is het nodig extra geld uit te trekken voor het opknappen ervan, want verschillende fietspaden in de gemeente liggen er slecht bij. Gemeenteraadslid N. Atmac (PvdA) pleitte daar afgelopen donderdagavond voor tijdens de vergadering van de commis sie gemeentefinanciën. Haar fractie wees er vorig jaar al op dat er in de gemeente wel aan dacht is voor het onderhoud aan wegen, maar dat het onderhoud aan de fietspaden tekort schiet. De sociaal-democraten hadden onlangs nog eens een steek proefje genomen. „We hebben geconstateerd dat er op enkele plaatsen wat reparatiewerk zaamheden zijn verricht, maar op de meeste plaatsen is nog he lemaal niets gebeurd. Op som mige plaatsen is er eerder spra ke van een roetsj baan dan van een fietspad", betoogde het PvdA-raadslid. Bij dat onderzoekje was geble ken dat ook veel trottoirs er slecht bijliggen. Een situatie die eigenlijk niet kan, vindt de PvdA-fractie. Vooral omdat het aantal voer tuigen voor gehandicapten (scootmobielen) en het aantal mensen dat zich met een rollator over straat beweegt, de laatste jaren sterk is gestegen. De steekproef van de PvdA leverde een lijst met meer dan tien pro bleempunten op, die Atmac in de commissie naar voren bracht. Het raadslid deed dat bij de be handeling van de jaarrekening 2001. Een deel van het overschot moet besteed worden aan de verbete ring van de fiets- en voetpaden, vindt de PvdA. Wethouder E. Kerckhaert ver wees naar een afspraak die in het collegeprogramma is ge maakt. Volgens die afspraak gaat er - als het rekeningover schot dat toelaat - geld naar een reservepot die bedoeld is om achterstallig onderhoud aan wegen weg te werken. Later dit jaar, aldus Kerckhaert, kan de gemeenteraad een voorstel ver wachten van het college voor de uitvoering van knelpunten. KLOOSTERZANDE - In de zwembaden De Honte in Kloos terzande en 't Plaatje in Axel gaat maandag 17 juni de jaar lijkse zwemvierdaagse van start. De gesponsorde deelne mers brengen hiermee in Kloos terzande geld in het laatje voor het Unicef kinderfonds van de Verenigde Naties, in Axel gaat het sponsorgeld naar het Ro nald McDonald Kinderfonds. Deelnemers hebben vijf dagen de tijd om de vereiste vier keer de afstand af te leggen. De Hon te is maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 18.00 uur open voor de vierdaagse-zwemmers. Alleen op woensdag zijn deze tijden aangepast, namelijk van 10.00 tot 11.00 uur en 's middags van 13.00 tot 18.00 uur. In Axel is er maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 16.00 tot 19.00 uur gelegenheid om te zwemmen voor de vierdaagse. Woensdag staat het bad hier voor open van 16.00 tot 19.00 uur. Vrijdag verzorgt de duik club Be Wet uit Koewacht na af loop een demonstratie. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman PascalleCappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Eugène Verstraeten AXEL - De Axelse gemeente raad wil dat een flink deel van het gemeentelijk rekeningover schot over vorig jaar wordt be steed aan projecten in het cen trum van Axel. Brakman nam deze week af scheid van de bandleden. Tij dens die bijeenkomst werd Annie Overbeeke als nieuwe muzikale leider aan de verstan delijk gehandicapten voorge steld. Na de vakantie zal zij op dins dagavonden de verstandelijk gehandicapte muzikanten on der haar hoede nemen. De repe titie wordt alleen een half uurtje vervroegd, omdat Overbeeke vanaf acht uur zelf oefent met de Westerschelde Big Band. Als dwarsfluitiste met ervaring als leidster van een koor voor ver standelijk gehandicapten hoopt zij de Happy Band wat melodi euzer te kunnen laten spelen. Ze onderschrijft het adagium van Brakman dat de muzikanten op de eerste plaats lol moeten heb ben. „Maar toch is er volgens mij nog wel ruimte om een aantal muzi kanten op een hoger plan te brengen. Ik denk dat er moge lijkheden zijn voor een gulden middenweg tussen het beleid van Barentsen en dat van Brak man." t Piel Brakman zegt de Happy Band vaarwel, zodat hij meer tijd overhoudt voor andere dingen, zoals bij voorbeeld schilderen. foto Peter Nicolai Dat bleek in de verschillende commissievergaderingen, waar de besteding van de bijna een miljoen euro aan de orde kwam. In de vergaderingen van de commissies Financien en Open bare Werken, Sport en Recreatie hield A. Luitjes een pleidooi om 275.000 euro te reserveren voor het centrum. Hij voegde er me teen een heel waslijst je met wensen aan toe. Daarmee weer legde Luitjens meteen ook eer dere uitspraken van wethouder A. van Waes dat er vanuit de on dernemers nooit plannen op ta fel zijn gelegd. Luitjens wees er op dat Axclusief al jaren aan dringt op allerlei maatregelen, maar dat er nooit wat van te recht is gekomen. CDA'er A. Kesbeke stelde dat wat zijn fractie betreft de prio riteit ligt bij de binnenstad. Ver der pleitte hij ervoor om geld opzij te zetten voor het plan Buitenweg. Met name voor de verplaatsing van Cito. Ook J. Wijnacker (WD) pleitte voor het stoppen van een flink be drag in het plan Buitenweg. Voor de WD heeft daarbij de verplaatsing van het gasstation prioriteit. (Advertentie Ons verkiezingsprogram dankt zijn hoge kwaliteit in belangrijke mate aan de kritische bijdragen van duizenden CDA-leden. Het CDA is alert en wil dat ook blijven. Nieuwe leden welkom De CDA-visie op mens en maatschappij beschouwen we niet als een huis dat af is. Wij vinden het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen over de inrichting meedenken en meediscussiëren en hebben de drempel voor u een stukje verlaagd met het proeflidmaatschap*. Word nü proeflid 20,-) en kies voor een maatschappij met meer fatsoen. JA, ik wil de christen-democratische politiek alert houden. Schrijf mij in als proeflid. Dezelfde rechten en plichten als een gewoon lid. Kan eenmalig worden aangegaan. Duur: één kalenderjaar. Kosten 20,- Aan het eind van dit jaar omzetting naar gewoon lidmaatschap mogelijk. adres PC plaats geb. datum PZC VOOR DE ANDERE AANPAK Bon s.v.p, in een ongefrankeerde envelop sturen naar: CDA Secretariaat Antwoordnummer 1700, 2501 WB Den Haag. Of schrijf in via www.cda.nl door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Terneuzense muziekgroep voor verstandelijk gehandicapte muzikanten, de Happy Band, heeft een nieuwe muzikaal leider. De Hoekse An nie Overbeeke neemt in septem ber het dirigeerstokje over van de Bressiaanse muziekleraar en streekliedjeszanger Piet Brak man. Het was nooit Brakmans bedoe ling geweest om muzikaal leider van de Happy Band te worden. Toen oprichtster Jeanette Ba rentsen er na tien jaar plotseling mee ophield, wilde Brakman wel even invallen. Vervolgens werd hij haast vanzelf de vaste muzikale leider. „Er bleek geen opvolger voorhanden en ik had veel plezier in het lesgeven en begeleiden van meervoudig ge handicapten." Barentsen - ontwikkelaarster van een methode voor kleurmu- ziek waardoor verstandelijk ge handicapten makkelijker melo dieën kunnen spelen - stelde er altijd een eer in om de Happy Band op zo hoog mogelijk ni veau te laten spelen. Onder lei ding van Brakman is het peil waarop wordt gemusiceerd dui delijk gezakt, stelt de Bressi- aander zelf. „In de Happy Band zaten het eerste decennium alleen lichter gehandicapten. Ik heb er voor gekozen om de groep ook toe gankelijk te maken voor meer voudig gehandicapten", stelt Brakman. Van de huidige 23 muzikanten bespeelt de meerderheid een rit misch instrument: trommel, tamboerijn of sambaballen. Melodie-instrumenten als ac cordeon, metallofoon (een xylo foon met metalen staafjes) en keyboards zi jn slechts door wei nig bandleden te bespelen. Brakman: „Dat geeft natuurlijk beperkingen, maar het spelple- zier en de lol van de muzikanten gingen bij mij altijd voor." Nog niet beu Brakman stopt 'op een moment dat hij het nog niet beu is'. „Er zijn nog zoveel andere dingen die ik graag doe, waar ik op dit moment niet aan toe kom. Le zen, liedjesprogramma's ma ken, tekenen, schilderen en met de kleinkinderen spelen - de tweede komt er aan - schiet er te vaak bij in. Vandaar dat ik vorig jaar al aankondigde dat ik er de ze zomer mee uit zou scheiden. Dat er een goede opvolgster is gevonden, maakt dat wat mak kelijker." J. Dieleman (ChristenUnie) hoorde het allemaal met enige verbazing aan. „Als we het over het plan Buitenweg hebben, praten we over miljoenenpró- jecten", stelde hij. „Dat is iets heel anders dan het besteden van een rekeningoverschot." Ook Dieleman zei voorstander te zijn van voorzieningen het centrum. Zijn fractiegenoot D. Oggel pleitte in de commissie OWSR ook voor het treffen van voorzieningen in het nieuw aan te leggen bos aan de Langeweg. M. van Oyen (PvdA) veegde op zijn beurt ook de vloer aan met het idee om een deel van het overschot te stoppen in het plan Buitenweg. „Er is een euro over en men maakt plannen om dui zend euro uit te geven", betoog de hij. „Dit is echt buiten de or de, bezopen eigenlijk." De PvdA wil het overschot vooral gebrui ken om knelpunten op te lossen waarmee de burger gebaat is. Dat mag wat Van Oyen betreft ook de Axelse binnenstad zijn. Ook P. Snoodijk (Gemeentebe langen Axel) zei voorstander te zijn van investeren in het cen trum van Axel, L. Martinet (CDA) was het er eveneens mee eens, maar vroeg wethouder Van Waes wel een lijstje te ma ken met wat er dan precies alle maal kan voor het geld. Van Waes adviseerde nu geen geld in het plan Buiteweg te stoppen, omdat dit nog veel te vroeg is. Hij onthulde dat de gemeente wel gesprekken is begonnen met Cito over een mogelijke ver plaatsing van het bedrijf. De wethouder neemt alle op merkingen mee naar het college van B en W en dat moet dan uit monden in een voorstel waarin alle fracties zich kunnen vin den. Hij kondigde aan op zeer korte termijn met Axclusief om tafel te willen gaan zitten om te kijken welke punten uit de wen senlijst op korte termijn uit voerbaarzijn. KOEWACHT - Kinderkoor De Vlasvlegeltjes uit Koewacht brengt vanavond om 19.30 uur de musical Ja zuster nee zuster op de planken in gemeen schapscentrum De Vlaschaard. Het is de derde musical die De Vlasvlegeltjes uitvoeren. In 1999 brachten ze de klassieker Skroetsjh (Scrooge, Christmas Carol) en in 1997 stonden ze op de planken met een griezelmu sical.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 81