Combinatiecamping in de polder 1 PZC PZC Niet alleen Nederland is duur Houd het CDA scherp. Word nü proef lid. Jubilerend AZC houdt open dag CDA Reimerswaal zoekt hulp voor strandjes Onderkomen van Welzijnszorg Goes krijgt onvoldoende 13 Gemeente wil drie fruitgaardcampings in Westhoek samenvoegen Opening midgetgolfbaan Fietsexcursie over boulevard Brouwersdam krijgt nieuwe laag Snelheidscamera's flitsen 1100 keer Duizend euro voor De Mikke Nieuw boothuis KNRM Veere Prijs voor Rillandse scholiere Openluchtdienst zaterdag 15 juni 2002 Hoor Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Rei- inerswaal wil de werkgroep voor het Damse Strandje in Yerseke nieuw leven inblazen. Ook voor Roelshoek worden vrijwilligers gezocht. De werkgroep voor het Damse Strand zorgde er vele jaren voor dat de speeltoestellen op het strand en in het water werden geplaatst. Door het vertrek van merswaal zou graag zien dat er veel vrijwilligers werd de werk- weer speeltoestellen komen en groep enige tijd geleden opge- dat daarvoor opnieuw werk- heven. Bewoners Belangen Rei- groepjes worden opgericht. Eén van de oude vrijwilligers uit Yerseke is daartoe bereid. Sa men met enkele andere dorps bewoners - die nog gevonden moeten worden - wil hij zich op nieuw voor het strandje inzet ten. Concreet betekent dat een paar avonden per jaar helpen met het inrichten van het strand, het onderhoud van de speeltoestellen en het nadenken over nieuwe initiatieven. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duive- land wil drie fruitgaardcam pings in de Schouwse Westhoek samenvoegen tot één 'combina- tiecamping' in de Burg- en Westlandpolder. De fruitgaard- bedrijven zijn nu nog aan de Ho- gezoom en de Bouwmansweg te vinden. Om de verplaatsing en samen voeging mogelijk te maken werkt de gemeente aan de her ziening van verschillende be stemmingsplannen in de Kop van Schouwen. De gemeente is druk bezig met natuurontwikkeling langs het zoomgebied tussen Renesse en Haamstede. Camping Berken hof aan de Hogezoom is al deels ontruimd en het is de bedoeling van de gemeente om ook de campings Beukenhorst en Ten tebosch - beide eveneens aan de Hogezoom - en de minicamping van M. van der Maas aan de Bouwmansweg te saneren. De recreatieondememers krijgen als alternatief een plekje in de compensatielocatie Burg- en Westlandpolder aangeboden. Daar krijgen de drie campings - nu met respectievelijk 36, 40 eft 23 standplaatsen - meer ruimte. Uitbreiding Door de voorgenomen wijziging van de bestemmingsplannen Lagezoom en Hogeweg wordt ook uitbreiding van Noordzee- camping Duinoord mogelijk. Duinoord wil op een 6 hectare groot terrein aan de Kampweg een 'dependance' van Duinoord maken. Op die locatie is plaats voor 180 standplaatsen. Plano logisch en ecologisch kleven er aan de plannen volgens de ge meente geen bezwaren. Wel ZIERIKZEE - Bij Sportcen trum Onderdak in Zierikzee wordt zaterdag 29 juni om 10.00 uur een midgetgolfbaan feeste lijk geopend. De achttien holes tellende mid getgolfbaan heeft jarenlang in één van de hallen van het sport centrum in de zomermaanden dienst gedaan als slechtweer- voorziening. Vanaf 29 juni wordt de midgetgolfbaan een permanente openluchtattrac tie. Tijdens het eerste weekend geldt er voor de sportieve ge bruikers een speciale introduc tieprijs. WESTENSCHOUWEN - Van uit het IVN Natuurinformatie- punt aan de Steenweg 13a in Westenschouwen wordt dins dagmiddag 18 juni een fietsex cursie over de Noordzee-fiets boulevard gemaakt. De lengte van de tocht is achttien kilome ter. De excursie staat onder lei ding van IVN-natuurgids en ZVU-fotografiedocent Jan Mi- davaine. De tocht begint om 13.30 uur-. REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl moet nog worden bekeken of het gebied archeologische waarde heeft die wellicht aanpassing van de plannen nodig maakt. De combinatiecamping in de Burg- en Westlandpolder wordt, als het aan de gemeente ligt, ontsloten via de Westerse- weg. Voor wat betreft de ont sluiting van het tweede Duin oord gaat de voorkeur van het dagelijks gemeentebestuur van Schouwen-Duiveland uit naar ontsluiting via de Kampweg. Om de rust op genoemde wegen en de daaraan gelegen campings zoveel mogelijk te waarborgen, wordt voorgesteld daar een 30- kilometerregime in te voeren. Kwaliteit Het voorontwerp derde herzie ning bestemmingsplan Lage zoom voorziet in het ontwikke len van verblijfsrecreatie in het zoomgebied vlakbij de bebouw de kom van Renesse. De cam pings Oase, De Karavaan en Bo na Fide hebben een gezamenlijk plan voor kwaliteitsverbetering ontwikkeld. Het is de bedoeling dat de ruimte die de drie cam pings gezamenlijk beslaan com pleet wordt heringericht. Het gezamenlijke aantal stand plaatsen stijgt met 155 naar 1175. De hoofdontsluiting van De Karavaan, Oase en Bona Fi de komt aan de Lagezoom. De derde compensatielocatie is die aan de Rampweg bij Renes se. Daar is totaal 13,4 hectare beschikbaar voor de campings Zee en Lande en Noorderduin. Voor de van de inmiddels volle dig gesaneerde Prinsenhoeve en gedeeltelijk ontruimde Berken hof 'verdreven' kampeerders probeert de gemeente op de nieuwe kampeerterreinen aan de Rampweg een plekje te vin den. De verschillende voorgenomen bestemmingsplan wij zigingen komen woensdag 26 juni aan de orde tijdens een informatie avond in Renesse. De bijeen komst wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 20.00 uur. >je pikken is tijdens de vakantie in Nederland een kostbaar tijdverdrijf geworden. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Met de invoe ring van de euro is prijzen vergelijken tijdens de buiten landse vakanties een makkie geworden. Maar daarmee wordt ook duidelijk of Neder land duur is geworden voor on ze ooster- en zuiderburen. De toerist kan makkelijker bepa len of hij nog wel wil komen of liever een goedkopere bestem ming zoekt. ,,Uit eten gaan, dat is hier echt duur", zegt een Duitser uit Bonn die met zijn gezin onder de Beuze in Zierikzee schuilt voor de niet aflatende regen. Zijn vrouw slaat aan het reke nen in D-mark: ,,Ende toegang tot musea en zwembaden. We zijn vaker in Zeeland geweest, maar die prijzen zijn sterk om hoog gegaan." Het gezin bi vakkeert twee weken in Oost- kapelle en is een dagje uit in Zierikzee. Eigenlijk is alles duurder geworden, het echt paar voelt het aan het eind van de vakantie duidelijk in de portemonnee. „Maar", zo rela tiveert de man, „we zitten hier in een toeristisch gebied. Dan liggen de prijzen over het alge meen toch al wat hoger." Ook in Duitsland zijn de prijzen flink omhoog gegaan, weet de vrouw. Daar zijn de levensmid delen duurder geworden. Ze heeft het gevoel dat de invoe ring van de euro onevenredig veel prijsverhogingen in de hand heeft gewerkt. Met dat gevoel staat deze Duit se vrouw niet alleen. Iedereen die over de euro aangesproken wordt op deze druilerige marktdag, vindt dat het leven sinds de invoering van de nieu we munt duurder is geworden, te duur. Daarbij is het opval lend dat de Duitse en Belgische toeristen het eurobedrag eerst omrekenen naar de oude valu ta om dan pas te kunnen zeg gen of en hoeveel duurder alles is geworden. Een rechtstreekse vergelijking van de eurobedra gen wordt nauwelijks gedaan. Pilsje „Het is niet leuk als je voor een gewoon pilsje €2,25 moet be talen", zegt Michael Ooijens. Hij is eigenaar van de Golff Su permarkt aan het Havenplein. Hij hoort zijn klanten regelma tig klagen over de prijsstijgin gen, maar dan in het algemeen. „Het is niet zo dat ik er op word aangesproken. We hebben drie- tot vierhonderd prijswij zigingen per week, maar er hangen nog steeds dubbele prijzen in de winkel en de klan ten kunnen zien dat alles netjes is omgeprijsd." Wel merkt Ooijens dat acties en aanbie dingen minder diep gaan en dat leveranciers de inhoud wij zigen. „Ze houden de prijs lie ver op €1,99 maar doen dan minder in de verpakking." Ook Willij Bosman, aan dekas- sa bij het Maritiem Museum Zierikzee, hoort de Nederlan ders en een enkele Duitser mopperen. „Niet over de toe gangsprijs, die is niet zo hoog, bovendien kunnen ze met kor ting een dubbel toegangs kaartje kopen, ook voor het Stadhuismuseum. Het gaat meer over de levensmiddelen en het kopje koffie op het ter ras. Er zijn mensen die het niet meer normaal vinden. En daar ben ik het helemaal mee eens." In haar kassa heeft zij diverse buitenlandse munten liggen, maar zorgen over eventuele vervalste euromunten maakt zij zich niet. „Die biljetten zijn allemaal hetzelfde, daar kun je je niet in vergissen. En die munten, ik zou niet weten waar ze allemaal vandaan ko men. Dat is niet bij te houden." België Twee sportieve Belgen zitten op een terras uit te rusten van een flinke fietstocht rond Schouwen-Duiveland. De zon breekt net even door. Ze heb ben twee koppen warme cho colademelk besteld. „Ach, het zal allemaal niet zoveel sche len", denkt de wat oudere man uit De Panne. „Ik zit in een ho tel in Renesse, dat is wel een procent of vijf, zes duurder dan vorig jaar, maar alles gaat om hoog. Ook in België is het echt duurder geworden." Zijn compagnon uit Brugge re kent de prijs van hun bestel ling om naar de oude franc en wat het vervolgens in België zou kosten. Dan komt hij toch gauw op veertig cent per kopje verschil, ten gunste van België. „Tja, wat de levensmiddelen kosten in België weet ik niet", zegt oudere man. „Mijn vrouw doet de boodschappen, maar haar portemonnee is tegen woordig wel altijd leeg. Wat wil j e, de overheid geeft zelf het slechte voorbeeld door bij voorbeeld de parkeertarieven een flink eind naar boven af te ronden. Dan kunnen ze ook niks zeggen van de horeca of supermarkt." Uit onderzoek van Toerisme Recreatie Nederland blijkt dat de verslechterde economische situatie in hun land de belang rijkste reden is dat Duitsers niet meer in groten getale naar Nederland komen. De Duitser gaat minder met vakantie en dus ook minder naar Neder- foto's Dirk-Jan Gjeltema land. Maar daarnaast vindt de Duitser ons land inderdaad te duur en ontdekt hij zijn eigen nog redelijk ongerepte Oost zeekust. Het scheelde Neder land vorig jaar acht procent aan Duitse toeristen in verge lijking met het jaar daarvoor. Huizen Het Duitse echtpaar dat in Zie rikzee winkelt, heeft een eigen huisje in de Westhoek en komt dus regelmatig naar Neder land. Zij heeft gemerkt dat sommige producten in de Aldi in Nederland nog steeds goed koper zijn. Alleen scheelde dat vorig jaar wel tien procent en dat halen ze nu niet meer. Hij ziet vooral de huizen duur worden. „Wat je tegenwoordig hier voor een huis betaalt, daar kun je bij ons een landgoed voor kopen." In de Nederland se restaurants komen ze niet meer, te duur. Thuis in Frei burg gaan ze vaak over de grens in Frankrijk naar de Lidl. Die is daar stukken goed koper, want in Duitsland is al les ook duur geworden. Diesel bijvoorbeeld kost in Duitsland gemiddeld tien cent meer dan in Nederland. En op weg naar de Zeeuwse kust tankt het prijsbewuste echtpaar in Luxemburg, dat scheelt zeker vijftien cent. Advertentie Ons verkiezingsprogram dankt zijn hoge kwaliteit in belangrijke mate aan de kritische bijdragen van duizenden CDA-leden. Het CDA is alert en wil dat ook blijven. Nieuwe leden welkom De CDA-visie op mens en maatschappij beschouwen we niet als een huis dat af is. Wij vinden het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen over de inrichting meedenken en meediscussiëren en hebben de drempel voor u een stukje verlaagd met het proeflidmaatschap*. Word nü proeflid 20,-) en kies voor een maatschappij met meer fatsoen. Dezelfde rechten en plichten als een gewoon lid. Kan eenmalig worden aangegaan. Duur: één kalenderjaar. Kosten 20,- Aan het eind van dit jaar omzetting naar gewoon lidmaatschap mogelijk. JA, ik wil de christen-democratische politiek alert houden. Schrijf mij in als proeflid. adres PC plaats geb. datum PZC SCHARENDIJKE - De N57 op de Brouwersdam wordt van maandag 17 tot en met zondag 23 juni van een nieuwe asfalt- laag voorzien. Het verkeer wordt dan met een maximumsnelheid van 60 ki lometer per uur omgeleid via de binnenparallelweg aan de Grevelingenzi j de Die wordt in deze periode afgesloten voor voetgangers, fiet sers en bromfietsers. Zij-worden omgeleid via de buitenparal lelweg aan de Noordzeezijde en het fietspad op de kruin van de Brouwersdam. Aansluitend worden van maandag 24 tot en met vrij dag 2 8 j u- ni op de N57 vanaf Scharendijke op de Serooskerkeweg en op de Oosterscheldekering asfaltreparaties uitgevoerd. Hier blijft altijd één rijstrook beschikbaar waarover beide rijrich tingen, geregeld via verkeerslichten, kunnen passeren. MIDDELHARNIS - De vaste snelheidscamera's die vorige week in bedrijf waren gesteld op Goeree-Overflakkee hebben 1089 automobilisten geflitst. De camera's staan opgesteld op de N215 bij Oude Tonge, Staakweg in Dirksland, Oudeland- sedijk en Langeweg in Middelharnis. De overtreders van de maximumsnelheid kunnen binnenkort een acceptgirokaart van het Centraal Justieel Incasso Bureau in hun brievenbus aantreffen. De hoogste snelheid werd op de N215 genoteerd. Daar reed een automobilist 154 km per uur. Degenen die op de betreffen de wegdelen 50 kilometer harder reden dan de toegestane 80 km per uur, moeten rekening houden met een mogelijke ont zegging van de rijbevoegdheid. VLISSINGEN - Basisschool De Wissel uit Vlissingen heeft duizend gulden ingezameld voor egel- en vogelopvang De Mikke in Middelburg. Het geld werd opgehaald tijdens een fancy-fair. Leerlingen van de school hebben voorlichting ge kregen over de werkzaamheden van De Mikke. Een ander deel van het opgehaalde geld wordt besteed aan speeltoestellen en computersoftware. VEERE - Het nieuwe drijvende boothuis van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) in Veere wordt vandaag officieel geopend. Het boothuis is de thuisbasis van de reddingboot De Forel die gebruikt wordt voor hulpverle ning op het Veerse Meer. De bouw van het boothuis werd mo gelijk gemaakt door een legaat van M.J.N. Kuiper. Het boot huis wordt, op verzoek van de familie boothuis 't Kuipertje genoemd. RILLAND - Kim van der Linde uit Rilland, leerling van de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom, heeft de profielwerkstukprijs 2002 gewonnen met haar werkstuk over de scheppingsleer en de evolutietheorie. Met de prijs, uitgereikt door de Brabantse onderwijsstichting Ons Middelbaar Onderwijs, wint de Rillandse, uit het zesde jaar van het vwo, een geldbedrag van zestienhonderd euro. Volgens de jury leverde Van der Linde een gedurfd en met veel lef geschreven werkstuk af. Slechts weinig studenten in het wetenschappelijk onderwijs zouden haar dat na kunnen doen. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Het Asielzoekerscentrum (AZC) in Burgh-Haamstede houdt vrij dag 28 juni een open dag. Deze dag staat in het teken van het tienjarig bestaan van het centrum dat momenteel onderdak biedt aan circa twee honderdvijfenzeventig asiel zoekers. Het AZC Burgh-Haamstede is onderdeel van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA), cluster Zeeland. Het COA wil de open dag vooral gebruiken om blijk te geven van de waardering over de wijze waarop het AZC Burgh-Haam stede een plaats heeft gekregen binnen de gemeente. De organi satie wil bij die gelegenheid te midden van omwonenden en ge nodigden dank uitspreken voor het vertrouwen en de gastvrij heid die in de omgeving van dit AZC bestaat. Het voormalige conferentiecen trum in Burgh-Haamstede, De Burght, werd begin 1992 aange kocht door de Stichting Projec ten Opvang Asielzoekers, voor ganger van het COA. Het gebouw werd aangepast voor de opvang van asielzoeker en kon op 6 juli 1992 worden geopend. De opvang viel toen nog onder verantwoordelijkheid van het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur. Inmid dels ressorteert de centrale op vang onder het ministerie van Justitie. Veranderingen Ondanks alle maatschappelijke en politieke veranderingen be staat het asielzoekerscentrum hier nog steeds. Er zijn vluchte lingen die hier al ruim acht jaar vertoeven, nog steeds in af wachting van hun asielaan vraag. Het officiële gedeelte van de open dag staat tussen 11.00 en 12.30 uur gepland. Aansluitend wordt van 12.30 tot 14.00 uur in een informatiemarkt gehouden met stands van diverse ideële instellingen. VOOR DE ANDERE AANPAK Bon s.v.p. in een ongefrankeerde envelop sturen naar: CDA Secretariaat, Antwoordnummer 1700, 2501 WB Den Haag. Of schrij'f in via www.cda.nl ZIERIKZEE - De gezamenlijke kerken uit de Westhoek van Schouwen-Duiveland houden zondag 23 juni een openlucht kerkdient onder het motto 'On der de open hemel'. De dienst wordt gehouden op het ronde parkeerterrein aan de voet van de Brouwersdam bij Scharendijke. Wie wil zitten, moet zijn eigen tuinstoel mee brengen. Voorganger is dominee Bart Trouwborst uit Scharen dijke. Het thema van de dienst is 'hoogvliegers', wat door kinde ren op ludieke wijze wordt uit gebeeld. Verdere medewerking wordt verleend door het koor Laetare uit Burgh-Haamstede en Jikke Troost begeleidt de sa menzang. De dienst begint om 16.00 uur. Tijdens deze samen komst is er een kinderneven- dienst. door Rosalie Buiter GOES - De huidige huisvesting van het Samenwerkingsver band Welzijnszorg Oosterschel- deregio aan de Evertsenstraat in Goes voldoet niet aan de eisen die de ARBO Unie stelt. Het afgelopen jaar is intensief overlegd met de gemeente Goes, eigenaar van het pand, om te on derzoeken of aanpassing van de huidige huisvesting kan worden gerealiseerd. Omdat verhuizing dan wel grondige aanpassing op korte termijn noodzakelijk is, is het Samenwerkingsverband op zoek gegaan naar oplossingen. De gemeente heeft uiteindelijk besloten om slechts een paar aanpassingen te doen. Volgens het samenwerkingsverband is dit niet voldoende om de proble men van de huidige werkom standigheden op te lossen. Daarom is besloten op korte ter mijn intensief op zoek te gaan naar alternatieve huisvesting. Bij een eerste inventarisatie van de kantorenmarkt blijkt er een mogelijkheid te zijn om een ver dieping te huren in het Stations park in Goes, waar tot voor kort het reintegratiebedrijf Kliq was gehuisvest. Uit eerste financiële beramingen blijkt een verhui zing een goed alternatief te zijn. De bijkomende kosten kunnen opgevangen worden door de reservekas. Onzekerheden Een andere mogelijkheid is wachten op de nieuwbouwplan- nen van het Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio en daar op termijn een kantoor ruimte te huren. Het bestuur vindt dit niet wenselijk, dit van wege de onzekerheden die de plannen nog hebben. Het voorstel van het bestuur is dan ook in te stemmen met een verhuizing op korte termijn naar het Stationspark. Het on derwerp komt woensdag 19 juni aan de orde in de bestuursverga dering van het Samenwerkings verband.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 73