Yvonne Wisse voor cruciale jaren PZC Zwemtop van start in open water Van Aerde trainer van Tholense Boys 20 Coaches verwachten dat meerkampster nog veel beter wordt Anjolie Wisse naar EK Erwin Simpelaar werkt geduldig aan toekomst Succes Sluiter en Schalken Hoondert zeker van karttitel De Klerk in halve finale uitslagen Terneuzen blijft in hoofdklasse B Silvana Bauer in halve finale agenda M Surfen wb zaterdag 15 juni 2002 Yvonne Wisse is aan een belangrijke maand in haar carrière bezig. De van oorsprong Vlissingse atlete, die morgen in Bre da voor haar club A AC uitkomt in de finale van de eredivisie, doet op 29 en 3 Ojuni tijdens de Europa Cup meerkamp in Riga een gooi naar de limiet voor het EK. Dat lijkt geen onmogelij ke opgave sinds ze onlangs tijdens de nationale driekampen slechts 31 punten tekort kwam voor het behalen van de toela tingseis. Het gaat snel met Yvonne Wisse, maar waar gaat het heen door Björn Goorden VLISSINGEN - Zevende op het WK meerkamp voor junioren 2000 in Santiago de Chile, en een jaar later ook zevende op het EK voor junioren in het Itali aanse Grosseto. Heersend na tionaal indoorkampioene meer kamp bij de senioren en als twintigjarige met 5719 punten al dertiende op de nationale ranglijst van beste prestaties ooit op de zevenkamp. Enkele feiten op een rijtje die er niet om liegen; Yvonne Wisse heeft onmiskenbaar talent en potentie. Ze kreeg daar tijdens het laatste NK indoor in Gent dan ook de Fanny Blankers Koen Plaquette voor. Maar is het ook genoeg voor de interna tionale top of iets daaronder? Haar huidige en voormalige coach geven hun gedachten weer over de kwaliteiten en toe komst van het talent. Waar ligt Yvonne Wisse's top? Gerard Lenting, bondscoach meerkamp: „Waar haar top ligt, valt op dit moment nog moeilijk te beoordelen. Ze moet eerst haar mogelijkheden verkennen. Het doel is in elk geval binnen nu en twee jaar boven de 6000 punten te komen, want de limie ten voor het WK en de Olympi sche Spelen liggen dicht boven die grens. Ik geloof dat ze in staat is dat te bereiken, waarna ze van daaruit weer verder kan bouwen." André Stroo, voormalig per soonlijk begeleider: „Yvonne heeft het geluk gehad dat ze nooit een terugslag in haar pres tatieontwikkeling heeft ge kend. Vaak zie je dat bij meisjes tussen hun zestiende en twintig ste jaar wel gebeuren. Dan gaan ineens de hormonen werken en worden ze een aantal kilo's zwaarder. Dat krijg je er niet zo maar meer af. Yvonne heeft daar geen last van gehad en is altijd volop in de progressie gebleven. En ja, waar eindigt het? Ze volgt de juiste weg, ik denk dat ze daarom nog lang kan doorgroei en." Wat komt ze nu nog tekort? André Stroo: „Tot nu toe zijn de werpnummers flink achterge bleven bij de rest. Daar heeft ze al een tijdje geen vooruitgang meer geboekt. De komende ja ren worden cruciaal voor haar. Gaat ze met de kogel niet naar de veertien, vijftien meter en gooit ze de speer over een jaar of drie nog steeds niet over de veer tig meter, dan zal ze nooit een echt grote meerkampster wor den. Als je met de speer namelijk ti en meter minder ver werpt dan de concurrentie, verlies je in één klap zo'n 250 punten..." Tussenjaar Gerard Lenting: „Op alle onder delen valt het een en ander te winnen. Dit jaar geldt nog als een tussenjaar, omdat we aan het begin van het seizoen nog niet wisten dat er een aangepas te EK-limiet voor atleten jonger dan 23 jaar zou zijn. Het gaat er nu om dat haar sterke onderde len niet zwakker worden en haar zwakke onderdelen ster ker. In de toekomst moet ze aan kracht winnen, meer winst boe ken op de loopnummers en het verspringen. Haar zwakkere nummers moeten in elk geval gemiddeld worden in vergelij king met haar concurrentie." Komt het EK nog te vroeg? Gerard Lenting: „Ze zat tijdens Bondscoach Gerard Lenting over Yvonne Wisse: „De komende jaren worden cruciaal voor haar." de nationale meerkampen in Emmeloord al dicht bij de li miet. Logischerwijs zou ze zich in Riga voor het EK in München moeten kunnen plaatsen. Maar het is geen must. We kijken naar de lange termijn, we zijn vooral bezig met de toekomst. Het EK is geen doel op zich waar Yvorme met haar hele hebben en hou wen voor moet gaan, meer een middel waarmee ze weer een boel ervaring kan opdoen." André Stroo:Als ze van al haar pr's wat afhaalt, gaat ze naar het EK. Daar is geen speld tussen te krijgen. Theoretisch is het dus mogelijk dat ze zich kwalifi ceert. Maar ik herhaal: theore tisch, want op de meerkamp heb je zeven onderdelen, en elk tech nisch nummer telt slechts drie pogingen. Eén fout en je bent weg. Ik denk dat Yvorme nog niet constant genoeg is. Ze mist de standvastigheid, routine om bij elke eerste poging een pres tatie neer te zetten die staat en waarop ze verder kan bordu ren." Mikpunt Gerard Lenting: „Zou ze het ha len, dan beseft ze heel goed dat ze in München niet verder zal komen dan de onderste helft van het klassement. Wil ze echt leuk meedoen op een EK, dan moet Yvonne nog veel beter gaan presteren. Dat is dan ook min of meer het mikpunt waar we naartoe werken." Heeft ze het karakter van een topsportster? André Stroo: „Ze heeft een fan tastisch karakter. Ik heb tot en met het WK voor junioren in Chili altijd met plezier met haar samengewerkt. Ze is ook een at lete die snel iets oppikt. Ze is in telligent en heeft daarom ook het vermogen dingen beter te re lativeren en te begrijpen. Slim zijn is een uitstekende eigen schap voor een atleet. Kijk maar naar de toppers in Nederland. Het zijn stuk voor stuk slimme figuren." Gerard Lenting: „Voor een top sportster is ze in het bezit van een aantal zeer positieve karak tereigenschappen. Ze heeft echt de wil om de beste te willen zijn. foto Diederik van der Laan En ze weet wat daarvoor nodig is; Yvonne is bereid de keuzes in haar leven te maken die nodig zijn om in de sport vooruit te ko men. Ze zet er dingen voor opzij Om ook de volgende stap te ma ken, zal ze straks nog meer in vesteringen moeten doen." „Wat uitstraling betreft kan het beter. Nu is ze nog te afwach tend. Ik weet dat Yvonne nooit iemand zal worden die met haar vuist op tafel slaat, want dat zit gewoon niet in haar. Maar ze mag best wel eens uitstralen dat ze meetelt, dat er rekening met haar gehouden moet wor den, zeker nationaal gezien. Desondanks heb ik ze de laatste twee jaar ook mentaal zien groeien." KASSEL - Atlete Anjolie Wisse heeft zich in Kassei voor het eerst in haar carrière geplaatst voor een groot titeltoernooi. Wisse, afkom stig uit 's-Heer Hendrikskinderen, plaatste zich gisteravond op de 1500 meter voor het Europees kampioenschap, dat in augustus in München wordt gehouden. De loopster finishte naar de tweede plaats achter de Deense Jensen maar belangrijker voor haar was de tijd van 4.09,03. Daarmee bleef ze ruim in de richttij d voor het EK, die op 410,0 0 stond.,In Hengelo zat ik onlangs al dicht bij de limiet. Nu durfde ik meer initiatief te nemen", zei de atlete, die anderhalf jaar geleden de overstap maak te van de 800 naar de 1500 meter. „Ik beschouwde de EK-tijd altijd als iets voor de goede atleten. Daar hoor ik nu zelf bij." door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het besluit te stoppen als scheidsrechter maakte hij pas deze week be kend, maar enkele dagen later heeft Romeo van Aerde voor ko mend seizoen al een nieuwe be zigheid. De 34-jarige profvoet baller van Dordrecht'90 wordt hoofdtrainer bij zaterdag tweedeklasser Tholense Boys. Van Aerde volgt in die functie Henk Hagenaars op, die vanwe ge drukke werkzaamheden moest afhaken. Het bestuur van Tholense Boys werd enigszins overvallen door het vertrek van de oef enmeester uit Bergen op Zoom. Ko Stoutjesdijk, voormalig trainer van Goes, maakte de club echter attent op Romeo van Aerde en Stoutjesdijk polste hem of hij interesse had. „En dat had ik ze ker", vertelt Van Aerde. „Ik ken de club absoluut niet, maar dat vind ik juist een grote uitdaging. Als je ergens trainer wordt, heb je toch een bepaald plaatje in je hoofd over de selectie en mis schien zelfs wat vooroordelen. Maar dat heb ik helemaal niet. Ik weet dat één speler gestopt is vanwege zijn leeftijd, dat er eentje misschien nog stopt van wege zijn werk en dat er drie A- junioren bij de eerste selectie komen. Omdat ik er zo weinig van weet, vind ik het juist zo'n grote uitdaging." Van Aerde is in het bezit van het diploma Trainer/Coach 2 en mag dus clubs tot en met de tweede klasse trainen. „En vooraf had ik toch wel zoiets van: ik wil in de derde klasse of hoger trainen. Dus wat dat be treft is dit ook perfect." Behalve Tholense Boys deed ook zijn huidige club Dor drecht'90 hem een aanbod trai ner te worden. Van Aerde: „Ze wilden graag dat ik assistent werd bij Jong Dordrecht. Maar dan zou ik vijf avonden in de week op het veld staan en omne- gen of tien uur thuis zijn. Ik train zelf 's middags, dus dan zouden het wel erg lange dagen worden. Met mijn twee opgroei ende kinderen zag ik dat abso luut niet zitten." Voorbereiding Van Aerde, die in de toekomst het diploma Trainer/Coach 1 wil behalen, verwacht het prof- bestaan goed te kunnen combi neren met het trainersschap bij Tholense Boys. „Wij voetballen altijd op vrijdag en we hebben dus geen weekendprogramma. In de week trainen wij bij Dor-1 drecht altijd 's middags, dus kan I ik dinsdag- en donderdagavond I op Tholen trainen. Alleen in de voorbereiding is het waar schijnlijk een week of twee las-1 tig, maar dan moeten we mis schien een paar keer op andere dagen trainen." De eerste kennismaking met Zijn nieuwe club heeft hij in ie der geval als positief ervaren „Ze wilden me dolgraag hebben en de middelen om er wat van te maken zijn er. Ik had dit echt niet meer verwacht, want ik dacht dat alle clubs al voor zien warenMaar ik heb er in ie der geval ontzettend veel zin LONDEN - Raemon Sluiter en Sjeng Schalken hebben gisteren de halve finales van het tennistoernooi op de Queen's Club in Londen gehaald. De Zuid-Afrikaanse tegenstander van Sluiter, Wayne Ferreira, gaf bij een stand van 6-1 en 5-4 in het voordeel van de Rot terdammer op met een rugblessure. Schalken ontdeed zich met 6-3 7-6 van de Australiër Wayne Arthurs. Sluiter speelt in de strijd om een plaats in de finale tegen de Brit Tim Henman, die van de Zuid-Koreaan Lee won. Schalken stuit opnieuw op Lleyton Hewitt, die de Amerikaan Martin versloeg. De Neder lander en de nummer één van de wereld troffen elkaar ook al in de derde ronde van Roland Garros, waarin Hewitt de sterkste was. De Australiër, evenals Schalken en Sluiter komende week deelnemer in Ros malen, bracht de afgelopen twee edities op Queens op zijn naam. Sluiter werd voorde tweede keer op rij ge confronteerd met een tegenstander die tij dens de partij geblesseerd raakte. De Slo- waak Karol Kucera staakte donderdag in de derde ronde al inhet begin van de eerste set bij een stand van 3-1 voor Sluiter de strijd. Evenals voor Sluiter betekende de halve finale in Londen voor Schalken het grootste succes van dit jaar. Hij kwam eer der twee keer tot de kwartfinales in Mi laan en Estoril. Al in het begin van de par tij forceerde hij de break voor winst in de eerste set. In het tweede bedrijf ging het tot 6-6 gelijk op, maar in de tiebreak be sliste Schalken de partij met 7-4. ANP Raemon Sluiter foto Martyn Hayhow/EPA Seizoen begint in kanovijver van natuurgebied in Spaarnwoude door Björn Goorden VLISSINGEN - Voor de buiten wacht staat kogelstoter Erwin Simpelaar al geruime tijd stil. Zijn persoonlijke record van 18,70 meter dateert immers al weer van 1998. De 23-jarige Goesenaar denkt daar zelf ech ter anders over. Hij volgt al een poos een nieuwe weg naar het maximum van zijn kunnen „Ik heb het gevoel dat alle voorwaarden om beter te presteren er nu zijn", zegt Sim pelaar. „Het moet alleen nog worden omgezet in prestaties. Maar ik moet geduldig zijn, ik heb er vertrouwen in dat 'het' komt." Simpelaar heeft samen met trainer en biomechanicus Friso Hagman een hoop bijgespijkerd aan zijn werptechniek. Hij is naar eigen zeggen qua kracht stukken vooruit gegaan. „Met bankdrukken til ik nu dertig ki lo zwaarder." Bovendien heeft hij er een bezoek aan Klaus Bar- tonietz opzitten. „Dat is een biomechanicus die vroeger met atleten uit de DDR werkte. Die man heeft veel ervaring. Bij hem heb ik testen gedaan en hij heeft me tips gegeven waar ik qua ba lans en techniek aan zou kunnen werken." Simpelaar is weer enige tijd in MIDDELBURG - De karters van Hoondert uit 's-Heerenhoek hebben met overmacht de ne gentiende race in de A-poule van de Zeeuwse bedrijfscompe- titie karten op hun naam ge schreven. Door deze zege is het team nu tevens zeker van de eindoverwinning. Met nog één race voor de boeg bedraagt de voorsprong op nummer twee Pannekoekhuisje Dishoek namelijk 44 punten. Pannekoekhuisje Dishoek wordt in het algemeen klasse ment op de voet gevolgd door Van Staveren, dat slechts vier punten minder heeft. In de negentiende race van de Zeeuwse bedrijvencompetitie toonde het team van Hoondert aan, dat het de terechte kampi oen is. Hoondert nam al snel de kop en stond die gedurende 169 ronden niet meer af. Van Stave ren eindigde als tweede en de derde plaats was voor Techno- marine.. competitie. „Ik heb in België dit seizoen al aan vijf wedstrijden om de Flanders Cup meegedaan en ze alle vijf gewonnen. Maai de afstanden die ik heb gegooid waren nog niet geweldig. Ik ben nog niet verder gekomen dan 16,99 meter." „Toch heb ik het gevoel dat ik goed bezig ben", meent Simpe laar. „Als alle stukjes éénmaal in elkaar vallen, en ik de tech niek optimaal kan combineren met de kracht, dan kan het in eens gaan lopen. Dan moet het goed gaandaar ben ik van over tuigd. Maar zoals ik al zei: ge duld is een schoon goed. Al is dat geduld niet altijd even makke lijk op te brengen." KLOETINGE - Rens de Klerk heeft in de enkel 6 17+ de halve finales van De Bongerd Open in Kloetinge bereikt. De Klerk, als tweede geplaatst, en Eric Doh- men hielden lange tijd gelijke tred in de eerste set. De Klerk won uiteindelijk met 7-5 en speelde in de tweede set nog scherper: 6-1. Joost Sprinkhuizen maakt in de enkel 7 35+ zijn plaatsing waar. Eerder deze week won hij al van Nick Nicolai en ook Quinten van de Vrie moest eraan gelo ven. De geroutineerde volley baller kreeg in de eerste set tegen Sprinkhuizen een 6-0- verlies te verwerken. In de twee de set gunde Sprinkhuizen zijn tegenstander slechts twee games (6-2), waardoor hij mor gen de finale speelt tegen de winnaar van de partij tussen Ruud Kalau en Hans Westdorp. Ronald Aarts en Jurgen van de Velde werden finalisten in de dubbel 6. De Block en Van de Guchte hadden niets in te bren gen en werden op een forse ne derlaag getrakteerd: 6-1 6-1. Patrick Katsman en Lili J asper se bereikten de halve finales in het gemengddubbel 5 door Henk van Sabben en Jolanda Burgs uit te schakelen: 6-16-1. In de categorie gemengddubbel 7 was Willy van Garsel zeer on fortuinlijk. Samen met haar tennispartner Ron de Bondt speelde ze tegen Jose en Henk van IJserloo. Bij een achter stand van 5-4 brak Van Garsel echter haar enkel, waardoor de partij moest worden afgebro ken. van onze sportredactie VLISSINGEN - Tal van Zeeuw se zwemmers staan te trappelen voor de start van de wedstrijden in open water, een typische, maar erg populaire vorm van de zwemsport. Dit weekeinde is het weer zo ver. Dan vindt de start van het seizoen plaats in Spaarnwoude, in de buurt van IJmuiden. In de kanovij ver van het natuur gebied wordt dan het spits afge beten, als het water tenminste de grens van zestien graden heeft bereikt. Vandaag wordt alleen de vier en vijf kilometer gezwommen voor zwemmers van veertien jaar en ouder. Mor gen wordt een volledig pro gramma voor alle categorieën gezwommen. Vooral in die wed strijden komt een aantal Zeeu wen aan de start. Het zijn er nog niet zo veel, want gelijktijdig worden het NK voor junioren in Kampen gehouden en zijn de Zeeuwse Speedokampioen- schappen in Terneuzen. Van de Zeeuwse clubs komen Koewacht, De Stormvogel en Zeelandia dikwijls buiten Zeeland aan de start op de lan- gebaan. De Schelde, Scheldes- troom en Luctor kiezen bepaal de wedstrijden uit. Voor heel wat zwemmers is het van belang dat ze het program ma vol zwemmen. Om in het klassement een rol te spelen, moet een minimaal aantal kilo meters worden afgelegd. Dat wordt elk jaar door de zwem- bond vastgelegd. Vanouds staat Zeeland bekend om de vele langebaanwedstrij- den. De 'Ronde van Sas' was vroegereen internationale klas sieker waar Nederlanders en Belgen elkaar bestreden. De slechte kwaliteit van het ka naalwater was de reden van af keuring. De Havenwedstrijd in Breskens heeft eveneens een zeer oude traditie. Die wed strijd is slechts toegankelijk voor leden van Zeeuwse zwem- clubs. Grote rol Zeeland was tot voor kort de provincie met de meeste wed strijden. Inmiddels zijn er ech ter een paar verdwenen. De or ganisaties van de Kreekrace in Terneuzen en de Bi'aakmanrace in Hoek hadden onvoldoende mensen beschikbaar en ook de financiën speelden daarbij een grote rol. Dit jaar staat alleen nog de wedstrijd Hoeke Sluis over drie kilometer op het pro- gramma, met een dag later een wedstiijd over acht kilometer. De internationaal bekende Vlaanderen-marathon over een afstand van 25 kilometer is al eerder teruggebracht naar zes tien kilometer, maar door de steeds zwaarder wordende eisen van de zwembond werd de wed strijd dit jaar van het program ma geschrapt. In plaats daaxwan komt er nu een wedstrijd over acht kilometer. De Haven wed strijd van Breskens, de Ganzet- rek in Wilhelminadorp en de Kanaalrace in Vlissingen staan dit jaar nog wel op de agenda. Het klassement voor de Zee landbeker is het doel van veel zwemmers. Om zich zo goed mo gelijk te klasseren in de natio nale klassementen zijn echter meer wedstrijden nodig. Koe wacht, dat traditioneel altijd goed presteert op het onderdeel schoolslag, doet ook nu weer een gooi naar een goede eindklasse ring, maar op de vrije slag wil de club eveneens een belangrijke rol spelen. Biljarten St. Willebrord. Internationaal toernooi driebanden. Vijfde ronde: Caudron (Bel) - Valentijn (Ned) 30-23/12, Blomdahl (Zwe) - Nelin (Den) 30-19/7, Zesde ronde: Van der Smissen (Ned) - Van Kuyk (Ned) 30-17/17, Burgman (Ned) - Arnouts (Ned) 30-23/24, Jaspers (Ned) - Ceulemans (Bel 30-20/15, Blomdahl - Valentijn 30-13/15, Sayginer (Tur) - Leppens (Bel) 30-20/13, Caudron-Nelin 30-19/16. Stand aan kop: 1Caudron 6-12,2. Blomdahl 6-10,3. Jas pers 6-8. Bowling Bowling Vereniging Middelburg. Zo- merleague: Hikmix the Duke-Kneusjes 3- 1Tup en Joep-Voor de lol 0-4, De Voogd- Kiek uit 3-1, Vergosport-Makzo 1-3, Rech- terhand-FL Tattoo 4-0, Mini en Mathie- Snijsmileteam 1-3,Van derZwan-lmtech 1-3, Hart van Middelburg-De Duifjes 1-3, Nelis-Eitjes 1-3. Stand na 6 games: Hik mix the Duke 6, Voor de lol 6, Van der Zwan 5, Imtech 5, Hart van Middelburg 5, Rechterhand 5, Mini en Mathie 4, Nelis 4, Snijsmileteam 4, Kneusjes 4, De Voogd 4, Duifjes 4, Makzo 4, Eitjes 3, Tup en VLISSINGEN - Terneuzen is ook komend seizoen ingedeeld in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal. Voor Terneuzen verandert er ten opzichte van afgelopen seizoen weinig. In vergelijking met de afgelopen jaargang, toen Terneuzen als debutant op de achtste plaats eindigde, zijn er drie nieuwko mers. Deurne en OJC Rosmalen promoveerden als kampioen van een eerste klasse en TEC uit Tiel maakte de overstap na een succesvolle nacompetitie. De indeling ziet er als volgt uit: Deurne, Gemert, IVS, JVC Cuijk, Meerssen, OJC Rosmalen, Pannin- gen, Schijndel/Datelnet, TEC, Ter neuzen, TOP, UDI'19/Beter Bed, UNA en FC Vinkenslag. RAALTE - Silvana Bauer is op stoom in het Dutch Challenger toernooi in Raalte. Gisteren drong de zestienjarige tennis ster uit Kruiningen door tot de halve finale van het met 10.000 dollar gedoteerde toernooi. In de kwartfinale bleek Bauer, toegelaten met een wildcard, in drie sets te sterk voor de Bul gaarse Biljana Pavlova. De Kruiningse zal het vandaag in de halve eindstrijd moeten op nemen tegen de 20-jarige Duitse Stefanie Gehrlein, 523e op de wereldranglijst. In de andere halve finale staan de Neder landse Jolanda Mens (502) en de Spaanse Rosa Maria Sitja (500) tegenover elkaar. De finale wordt morgen gespeeld. Joep 3, FL Tattoo 3, Vergosport 2, Kiek uit 1. Bridge Vlissingen. Zomeravondbridge Walche- ren. A-lijn: mw. Wondergem/Verburg 67.50%, mw. van Es/de Korte 58.93, van Eekelen/Janse 55.36, Korevaar/Krappen 53.57, dms. van Maaren/Snijders 52.86, mw. Lere/Daane 52.50, v. d. Hoven/v. d, Kuijl 50.71. B-lijn: Scherp/Vermaat 61.79%, dms. van Boven/Bremmers 61.43, Cacace/Maat 56.43, echtpaar La- brujere 56.07, dms. Bertram/van Seters 53.21, dms. Leijnse/Schoolmeester 52.86, echtpaar Mix 52.50, Krijger/v. d. Plas 51.07. C-lijn: Duits/Krijnen 60.36, dms. Engelen/Fanoy 56.79, mw. Prosno- /Breedveld 54.64, echtpaar van Kempen 52.50, echtpaar v. d. Brink 50.36. Golf Farmingdale (VSt). US Open. Stand na de eerste ronde: 1. Woods (VSt) 67 sla gen (-3), 2. Garcia (Spa) 68, 3. Maggert (VSt), Choi (ZKo), Mayfair (VSt), Hart (VSt) 69. Karten Middelburg. Zeeuwse bedrijvencompe titie. Stand na negentien races: 1. Hoon dert 's-Heerenhoek 262 punten; 2. Pannekoekhuisje Dishoek 220; 3. Van Staveren 216; 4. Technomarine 176; 5. Van Gilst 146; 6. Hans Verkerk 108; 7. Ponzerally 60. Sportprijsvragen Toto 13. Winnende rijtje: 1-1 -2-2-3-3-2-2- 3-1-2-1-1. (onder voorbehoud). Lucky Day: 03-06-10-16-18-25-26-28-30- 38-41-42-50-55-62-66-68-70-77-78. (on der voorbehoud) Tennis Londen, Queens. Mannen, 848.000 euro. Kwartfinales: Sluiter (Ned) - Ferreira (ZAf/10) 6-1 5-4 opgave Ferreira, Hewitt (Aus/1- Martin (VSt/9) 7-6 7-5, Schalken (Ned/5) - Arthurs (Aus) 6-3 7-6, Henman (GBr/2) - Lee (ZKo) 3-6 6-2 6-2. Halle. Mannen, 880.000 euro. Kwartfina les: Kafelnikov (Rus/1) - Ulihrach (Tsj) 5-7 6-3 6-4, Federer (Zwi/2) - Youzhny (Rus) 6- 3 6-4, Carlsen (Den) - Johansson (Zwe/3) 7-6 6-3, Kiefer (Dui) - Popp (Dui) 7-5 6-4. Volleybal Nantes. EK-kwalificatietoernooi, vrou wen. Eerste wedstrijd: Nederland - Grie- i kenland 3-0 (25-18 25-13 25-19). Wielrennen Skövde. Ronde van Zweden. Derde etap- pe, Motala - Skövde: 1. Haselbacher (Oos) 179,5 km in 4.24.50,2. Piil (Den), 3. Löwik (Ned), 4. Arvesen (Noo), 5. Modin (Zwe), 6. Ljungqvist (Zwe) 0.48, 10 Schmitz (Ned). Algemeen klassement: 1 Haselbacher 12.01.03, 2. Arvesen 0.19,3. Löwik 0.41,4. Roesems (Bel) 0.43,5. Vos kamp (Ned) 0.46. Grenoble. Dauphiné Libéré, Vijfde etap pe, Diqne - Grenoble: 1. Guesdon (Fra) 204 knï in 5.07.59,2. Botero (Col), 3. Lau rent Jalabert (Fra) 1.54,42. Tankink (Ned) 9.13,72. Moerenhout. Algemeen klassement: 1. Armstrong (VSt) 20.28.12,2. Landis (VSt) 0.16,3. Zu- beldia (Spa) 1.12, Moerenhout 21.12,84. Tankink 31.35. Ronde van het Veerse Meer. In het kader van het 25-jarig bestaan van Zuid West7. Voor leden en oud-leden. Inschrijven vanaf 11.30 uur. Aanvang: 13.00 uur. Lo catie; De Schotsman in Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 20