Markt moet verse waar bieden Breed onderzoek naar slibbodems PZC PZC Brandweer oefent in de tunnel z 13 Ovet-baas Meudec neemt afscheid Terneuzense raadsleden zien manier om plein te verlevendigen Schuurfeest KPJ Koewacht Ouderavond VV Hulsterloo Axel overweegt vlasbeeld Koewacht toch te betalen Hulst trakteert jeugd op drankje Rijbewijs ingenomen Verkeersremmers in Heikant Vermiste surfer terecht Bromfietser valt in grind VVD'er vindt Axelse wethouder te loslippig Axel stelt geld beschikbaar voor opfrissen bedrijfsterrein Kroegenbridge in Terneuzen J door Henk Boot TERNEUZEN - Zo'n 250 genodigden namen gis termiddag in de foyer van het Scheldetheater in Terneuzen afscheid van Ovet-directeur G. Meud ec. De 62-jarige Breton zwaaide twaalf jaar de scep ter over het op- en overslagbedrijf voor kolen, co kes en erts in de Terneuzense haven. In die tijd is hij in de stad en regio een echte captain of industry geworden, wiens bedrijf langzaam maar zeker de stad in zijn richting zag oprukken. De 'maire de Terneuzen', zoals Terneuzens burge meester R. Barbé werd aangekondigd, prees de coöperatieve opstelling van Meudec. „Zonder de positie van zijn bedrijf uit het oog te verliezen, had hij altijd begrip voor onze rol als overheid op het gebied van milieumaatregelen", prees Barbé de vertrekkende entrepreneur. Meudec was er vol gens hem in geslaagd ondanks de competitie waarin Ovet verkeerde 'de zeilen naar de wind te zetten'. Barbé sprak de hoop uit dat zijn opvolger J.Martin (50), voorheen onder meer directeur van de cokesfabriek in Sluiskil, de door Meudec in ge zette koers zou doorzettenBij Ovet werken inclu sief de vestiging in Vlissingen 120 man. Van de Raad van Commissarissen ontving Meudec een schilderij met daarop een schip dat in De Put van Terneuzen in de Westerschelde door een kraan van Ovet wordt gelichterd. „Zo kent het grote publiek ons het best", aldus J. Kolijn, hoofd fi nancieel economische zaken van Ovet. Meudec repte in zijn speech over zijn bedrijf 'dat altijd alert was, is en zou blijven op milieuaspecten' en hoopt dat de aanleg van de tunnel zou zorgen voor goede verbindingen met het achterland. Uiteraard was ook opvolger J. Martin (rechts) aanwezig op het afscheidsfeestje van directeur G. Meudec (met gele stropdas). foto Peter N icolai vrijdag 14 juni 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Terneuzense Markt moet op zaterdagen ruimte bieden aan een Vers markt. Ambulante handelaren die groente, fruit, kip, vlees, zui vel, vis of hapjes aanbieden, verlevendigen en verfraaien het hart van Terneuzen. De leden van de commissie mid den- en kleinbedrijf verwel komden deze week een ideetje van WD'er W. Broekhuysen. De liberaal ergert zich al maanden aan de 'geheel aan het zicht ont trokken' zaterdagse Versmarkt in de tochtige Brouwerijstraat. Zeker in de zomer, als slechts enkele auto's op de Markt mo gen parkeren, is het zonde om het centrale plein er 'uitgestor ven en troosteloos' bij te laten liggen. Een 'versmarkt-eiland' op de Markt maakt het plein attrac tiever en Terneuzen als koop centrum interessanter. Om de aantrekkelijkheid verder te ver hogen, zou de gemeente een de montabele overkapping voor de versmarkt moeten aanschaffen, stelde Broekhuysen zich voor. Tot Broekhuysens grote vreugde omarmden de overige commis sieleden zijn ideeën van harte. KOEWACHT - De afdeling Koewacht van de Katholieke Plattelandsjongeren (KPJ) houdt morgen een schuurfeest. De schuur van de familie Verbist aan de Mathijsstraat 2 nabij Nieuwe Molen wordt één maal per jaar omgebouwd tot een dis co, compleet met lichtshow. De muziek wordt verzorgd door dj P (Patrick Roelandts) van Het Feest. Het feest begint op 21.00 uur. De opbrengst van de drank verkoop komt geheel ten goede aan de KPJ-activiteiten voor de jeugd in Koewacht. NIEUW-NAMEN - W Hulster loo houdt morgen de jaarlijkse ouderavond voor haar leden. Tevens is er de uitreiking van de Gouden Schoen 2002 en per ca tegorie wordt bekendgemaakt wie de sportman of sportvrouw van het jaar is.Er zijn optredens van de jeugdgroep Eureka. Als afsluiting voeren leden van Hul sterloo het toneelstuk De Erfe nis op, geschreven door Naddy de Kind. De avond in De Kauter begint om 20.00 uur. Ook de vertegenwoordigers van andere fracties vonden het een 'schande' dat een vishandelaar eerder van de Markt is wegge jaagd door de gemeente. De betreffende visboer staat nu za terdags tot volle tevredenheid ('zowel van hemzelf als van de klanten') bij winkelcentrum Zuidpolder, maar het blijft vreemd dat de man niet op de Markt terecht kon. „Een vis handelaar hoort gewoon op de door Sheila van Doorsselaer HULST - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten en het waterschap Zeeuws-Vlaanderen gaan geza menlijk onderzoek doen naar de kwantiteit en kwaliteit van slibbodems in waterpartijen. De baggcrplannen die hierdoor voor alle gemeenten en het wa terschap afzonderlijk ontstaan geven de mogelijkheid perio diek onderhoudsbaggerwerken uit te voeren. Het Ministerie van Vrom subsidieert de totstand koming van de baggerplannen. Elke gemeente heeft waterpar tijen in eigendom en beheer, evenals het waterschap. Deze wateren vergen over het alge meen weinig onderhoud, maar als er dan toch gebaggerd moet worden dan kost dat meestal veel geld. Baggerwerken kun nen makkelijk uitgesteld wor den en hierdoor is er kans dat landelijk het beeld ontstaat dat gemeenten de uitvoering daar van voor zich uitschuiven. Niet baggeren heeft een nega tieve invloed op het milieu. Markt van een Zeeuwse stad te staan. Niet alleen tijdens de woensdagmarkt, maar ook op zaterdagen," betoogde Broek huysen. Kunstmatig SGP'er P. Hamelink stak zijn sympathie voor de ideeën van Broekhuysen niet onder stoelen of banken. „We proberen de laatste jai-en krampachtig de Markt meer Daarom heeft het Ministerie van Vrom een subsidieregeling in het leven geroepen voor het opstellen van baggerplannen. Deze plannen voorzien in een inventarisatie van de gemeente lijke wateren en geven inzicht in de hoeveelheden slib en de mi lieuhygiënische kwaliteit er van. Aan de hand van de onder zoeksresultaten naar de slibkwaliteit en -kwantiteit kan een planning worden gemaakt wanneer baggeren noodzake- door Eugène Verstraeten AXEL - Burgemeester en wet houders van Axel beraden zich of de gemeente misschien toch alle kosten voor een nieuw vlas monument in Koewacht moet betalen. Wethouder C. van Schaik zei dat gisteren in de vergadering van de commissie sociale zaken, welzijn en onderwijs, naar aan leiding van vragen door P. Apers (WD). Eerder stelde het Axelse college zich op het standpunt uitstraling te geven. Een boom pje zus en een boompje zo, of toch maar weer wat gx-oens op een andere plek. Het blijft ech ter allemaal wat kunstmatig, een beetje tussen kunst en kitsch. Het houden van een markt is echter de eenvoudigste, leukste en goedkoopste manier om de Markt uitstraling, sfeer en levendigheid te geven." Ha melinks pleidooi vond ook gehoor bij de overige commis- lijk is en worden ook de beno digde investeringen in kaart gebracht. In de gemeentelijke begrotingen ontstaat zo syste matisch ruimte om periodiek onderhoudsbaggerwerken uit te voeren. Kosten Omdat waterschappen als wa terkwaliteitsbeheerder een groot belang hebben bij het tij dig laten uitvoeren van bagger werken, heeft het schap de dat de gemeente alleen wil mee betalen als sponsors het groot ste deel van de kosten voor hun rekening willen nemen. De eige naars van het vlasmuseum in Koewacht hebben echter geen kans gezien sponsors warm te krijgen voor de financiering van het vlasbeeld. „We moeten nu bekijken of het wellicht een gemeentelijk pro- sieleden. Wethouder J. Baart beloofde het idee van Broek huysen met zijn collega-colle geleden te bespreken. Hoewel de wethouder liet doorscheme ren zelf ook voorstander te zijn van de aanwezigheid van marktkramers op meer dagen in de week, uitte hij zich in voor zichtige bewoordingen. „Ik heb begrepen dat eerdere plannen voor uitbreiding van marktacti viteiten op zaterdag afketsten gemeenten benaderd. Het wa terschap is bereid gezamenlijk onderzoek te doen en wil daar naast flink bijdragen in de kos ten voor het totstandkomen van de baggerplannen. Het water schap kan in het traject een co- ordinerende rol spelen. Om in aanmerking te komen voor een subsidiebedrag (van maximaal 23.700 euro per gemeente) van Vrom moeten de plannen voor 1 september bij het Ministerie zijn ingediend. Omdat de tijd ject kan worden, zodat het beeld er toch kan komen", sprak Van Schaik de commissieleden toe. „We moeten daar nog eens over nadenken, of u zou nu al spon taan moeten zeggen: 'doe het maar'." Dat vonden de commis sieleden wel heel kort door de bocht. Koewacht heeft overigens al een vlasmunoment aan de Emma-. op een veto van de ambulante handel zelf. Terneuzen zou de Axelse weekmarkt niet in de weg mogen zitten." Broekhuysen riep Baart op alle schroom van zich af te werpen. „Wij zitten hier tot het eind van het jaar voor het belang van de huidige gemeente Terneuzen. En Terneuzen heeft als centrum van de regio behoefte aan en recht op een levendige vers markt." dringt, heeft waterschap Zeeuws-Vlaanderen al een aan tal offertes aangevraagd. Hier uit blijkt dat de kosten per ge meenten beperkt blijven tot maximaal zestig eurocent per inwoner. Voor Hulst betekent dit bijvoorbeeld dat de gemeen te de beschikking kan krijgen over een meerjarig baggerplan dat gebaseerd is op kwaliteits- en kwantiteitsonderzoek in alle gemeentelijke wateren, inclu sief de binnenvest. baan. Het kunstwerk is ge maakt door Luc Inghels, maar veel Koewachtenaren vinden het te abstract en willen een 'herkenbaar' monument. Het initiatiatief daarvoor is geno men door de eigenaars van het vlasmuseum 't Vlasschuurke. Er is een miniatuurmodel ontwor pen door Marian Hewalo uit Wachtebeke. Volgens Van Schaik is het in ieder geval tech nisch mogelijk het ontwerp uit te voeren in een groter beeld. De kosten daarvan bedragen 6291 euro. redactie zeeuws-vlaaimderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115)645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Wout Bareman SLUISKIL - De ravage was groot, don derdagavond op de nieuwe tunnelweg tussen de N61 en de Hoekse weg bij Sluiskil. Vijf personenauto's, een bus en een tankwagen met gevaarlijke stoffen, raakten er om half acht betrokken bij een massale botsing. Daarbij vielen 25 slachtoffers. De brandweer rukte uit met groot ma terieel en ook de medische hulpdien sten zetten alle beschikbare middelen in. De politie, die snel ter plaatse was, sloeg groot alarm. Het ging om een grootscheepse oefe ning van brandweer, politie en ambu lances. De brand weer zette daarbij vier tankautospuiten (van de korpsen Bier vliet, Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent), een hulpverleningsvoertuig en de verbindingscommando wagen in. Naast ambulances snelden ook een me disch team en de regionaal officier ge vaarlijke stoffen toe. Oefenleider Kees Overdulve van de brandweer Axel: „Het was een breed opgezette, zeer leerzame oefening. Om streeks kwart voor negen hadden we de zaken onder controle. Toen moest al leen nog een aantal gewonden worden afgevoerd. Op dat moment hadden we alles meegemaakt wat je bij zo'n cala miteit maar mee kunt maken. Een ex plosie van een gastank van één van de personenauto's, het weglekken van ui terst brandbare stoffen uit de tankwa gen en het bevrijden van beklemde slachtoffers." De oefening vond plaats vlakbij de aan sluiting van de nieuwe tunnelweg op de N61 tussen Hoek en Sluiskilbrug. Het brandweerkorps van Hoek kwam niet in actie. Dat korps was stand-by voor échte brandweerzaken. foto Peter Nicolai HULST - Het Hulster gemeentebestuur trakteert komend weekeinde zeshonderd kinderen op een drankje. Tijdens het vijftiende Muziek- en Folkorefestival krijgen kinderen die het centrum van Hulst bezoeken een consumptiebon aange boden. Daarmee kunnen ze gratis een dx-ankje gaan drinken op het terrein bij de Keldermanspoort of bij de horecazaken aan de Grote Mai'kt. De gemeente Hulst wil met dit gebaar het vijftiende muziek- en folkox-efestival exx de feestelijkheden rond de Keldermanspoort extra glans geven. De gex-estau- reerde ruïne van de historische Keldermanspooit wox-dt ko mend weekeinde officieel geopend. De consumptiebonnen worden uitgereikt nabij de twee locaties waar morgen- en zondagmiddag optredens van verschillende groepen plaats vinden, bij de basiliek en bij het terrein rond de Kelder- manspoort. De opening van de poort vindt mox-gen plaats, direct na de op tocht die tussen 14.30 en 15.00 uur door de binnenstad trekt. Op een podium laten bux-gemeester A. Kessen en adjunct-di- rectexxi" Monumentenzorg J. van de Voorde als openingshan deling kanongebulder over de stad daveren. De poort fungeert als decor voor de het vijftiende muziek- en folklorefestival en dat past in het voornemen om de Keldex- manspoort meer bij de binnenstad te betrekken. CLINGE - De politie nam woensdagavond het rijbewijs in beslag van een 64-jarige bestuux-der van een tx-actor uit de ge meente Hulst. Hij werd aan de Woestijnestraat in Clinge ge controleerd, waar uit een ademtest bleek dat hij 3,3 maal te veel gedronken had. De man heeft een dagvaax-ding gekregen. HEIKANT - De gemeente Hulst wil verkeersremmers aan brengen in de Julianastraat in Heikant. Dat besluit is geno men na verzoeken van bewoners van de Julianastraat en de dorpsraad van Heikant. Gekozen is voor een aantal chicanes in combinatie met een fietssuggestiestx-ook. Op het kruispunt van de Julianastraat met de Heidestraat komt een attentie- vlak. Chicanes zijn de beste oplossing in verband met de aan eenschakeling van panden en bijbehorende opritten. De ver keersmaatregelen kosten de gemeente in totaal 55.000 euro. OUDDORP - De reddingsdiensten van de KNRM hebben woensdag aan het eind van de dag een 61-jaiige vermiste Duitse surfer gevonden. De man was rond twee uur voor de Brouwersdam de Noordzee opgegaan. Om vier uur sloeg zijn vrouw alarm bij de Kustwacht. De KNRM zette daarop de Griend en de Prinses Margriet van de post Ouddorp en de Koopmansdank van de post Noordland op Neeltje Jans in voor een uitgebreide zoektocht. Bij de actie werd ook een heli kopter ingeschakeld. De uit koers geraakte surfer wei'd onge deerd door de bemanning van De Griend gevonden voor de Goereese kust. HULST - Een 33-jarige inwoner van Sint-Niklaas (België) kwam woensdagmiddag op de Parallelweg Oost bij Hxxlst met zijn bi-omfiets ten val. Komend uit de richting van België, viel de man in de bocht Parallelweg Oost/Hogeweg doordat er los grind op het wegdek lag. Hij liep beenletsel op en werd per ambulance naar het Terneuzense ziekenhuis gebracht. hebben, daar sta ik gewoon ach ter. Als xk dat zeg, dan heeft dat niets te maken met in de krant willen komen." „Misschien, maar ik vraag me wel af of dit de goede weg is om het om deze manier te forceren", reageerde Apers. „We zitten hier niet in een naaikx-ansje", betoogd Van Schaik. „Je mag mensen die in de politiek zitten niet kwalijk nemen dat ze uitko men voor hun mening." AXEL - De revitalisering van het bedrijventerrein Noox-dpol- der in Axel gaat 592.000 euro kosten. Burgemeester en wet houders delen dat mee aan de commissie openbare werken, sport en recreatie. Na diverse onderhandelingen is aannemingsbedi-ijf Sanderse met een aanbieding van 470.000 euro gekomen. Het werk bestaat uit het deels vervangen van de riolering. Verder moet er een nieuwe riolering komen om het regenwater van de bedrijfsge bouwen apart af te voeren. De bestaande bedrijfsafvoexiei- dingen moeten gescheiden wor den en tenslotte wil de gemeente de klinkerverhai'ding vervan gen door asfaltverharding. Burgemeester en wethoudei-s hebben eerder al besloten dat ze wel voor de helft willen meede len in de kosten die de bedrijven op eigen terrein moeten maken. Met die bijdrage erbij, plus de kosten voor de nutsbedrijven en het aanpassen van de groen voorziening komt het proj eet al les bij elkaar op 592.000 euro. De gemeente probeert voor de revitalisering van Nooi'dpolder nog een subsidie bij het watex- schap los te ki-ijgen, in het kader van het duurzaam omgaan met hemelwater. Naast het rioleringswerk op het bedrijventerrein Noordpolder wil de gemeente ook meteen het achterpad van de Nieuwendijk, aansluitend op het bedrijven terrein, opknappen. Dit pad wordt herstraat, er komen exike- le parkeeivakken bij en de groenstrook wordt opnieuw in geplant. Eerder stelde de ge- meentei-aad voor dit klusje al 25.000 euro beschikbaar. door Eugène Verstraeten AXEL - De Axelse wethouder C. van Schaik (PvdA) moet op passen met zijn voortdurende uitspraken in de ki*ant over on- deiwerpen die nog punt van dis cussie zijn bij de besprekingen over de gemeentelijke herinde ling. Dat zei WD-raadslid P. Apers in de commissie Sociale Zaken, Welzijn en Onderwijs. Volgens Apers jaagt Van Schaik met zijn uitspraken mensen uit de andere fusiegemeenten Sas van Gent en Terneuzen tegen zich in het harnas en dat zou zich wel eens tegen de gemeente Axel kunnen kei-en. „Ik vraag me af of u de grens met het zoe ken van publiciteit niet bei'eikt heeft", betoogde Apers. „Ik weet het wel. Er komen verkie zingen aan en iedereen doet zijn best. Maar ik vraag u in het be lang van de herindeling het ver trouwen niet te schaden dat de bestuurders tot nu toe in elkaar hebben." Als voorbeeld haalde Apers de onderhandelingen over het so ciaal beleid in de nieuwe ge meente aan. Daar wordt al maanden over gespi-oken, zon der dat men het met elkaar eens wordt. Vorige week stelde Van Schaik onomwonden dat hij er niets voor voelt om het huidige sociale beleid in Axel in te ruilen voor die van het huidige Tei-neu- zenWat is in het belang van de zaak?", kaatste Van Schaik de bal terug i'ichting Apers. „We zijn nu al een hele tijd bezig het sociale beleid te hai-moniseren. Het beleid dat we hier in Axel TERNEUZEN - In Terneuzen wordt morgen de vierde Terneu zense kroegenbridgedrive ge houden. Er wordt gespeeld in elf horecagelegenheden tussen de Scheldedijk en de Herengracht. Alle deelnemers spelen 24 spel len in zes kroegen. De deelnemende kroegen zijn: De Westkant, Grand Café de la Vie, De Bomvrije, De Graan- beurs, d'Ouwe Kei-cke, Porgy Bess, De Groote Slock, Het Biei-winkeltje, Ter Nose, Kolk- zicht en De Vriendschap. De opening wordt om 12.30 uur in Pox-gy Bess verricht door bur gemeester R. Barbé, die zelf ook een gooi doet naar een ereplaats-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45