Ambi Toys vertrekt bij Tragel Hoek heeft na 32 jaar eindelijk bibliotheek 11 Geslaagd? Startsein voor nieuwbouw Triniteit Loodsenstaking legt scheepvaart naar België acht uur stil Belgische vervoerder introduceert bus op bestelling in Sas Intrekken assemblageopdrachten uit Hulst verrast stichting Plan voor nieuw welzij nscentrum in Sas van Gent Automobilist rijdt tuin in iaI 't is jouw feestje! Gift 1100 euro voor zonwering 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Leuk PZC ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 14 juni 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - Speelgoedfabrikant Ambi Toys stopt alle assembla geopdrachten van plastic speel goed in Hulst. Hiermee verliest Stichting Tragel, de overkoepe lende organisatie van verstan delijk gehandicapten, een van haar grootste opdrachtgevers. Cliënten van Tragel assemble ren al jaren speelgoed voor Am bi Toys. Tragel was nog niet van de plannen van Ambi Toys op de hoogte gebracht en Jvan Hooij - donk; van Tragel reageert dan ook uiterst verbaasd. Ambi Toys, onderdeel van Brio een Zweedse speelgoedfabri kant, heeft zijn assemblagecen tra gecentreerd rondom Den Bosch. De werkplaats in Hulst, in een pas geopende bedrijven- hal aan de Azië weg in op bedrij venterrein Hoge Weg, ligt het verst weg. „Het is een logistiek probleem en het kost ons han denvol geld elke keer vrachtwa gens naar Hulst te sturen", zegt C. van Drimmelen, algemeen di recteur van Ambi Toys. „We gaan onze opdrachten aan Tra gel gefaseerd verminderen. Ik verwacht dat we aan het eind van dit jaar helemaal geen op drachten meer verstrekken aan de stichting." Er circuleerden al langer ge ruchten dat Ambi Toys de ban den met Tragel zou verbreken. Van Hooij donk verklaarde vori ge week nog dat alles op een misverstand berustte, maar is nu alsnog zeer teleurgesteld dat de geruchten waarheid zijn. Van Hooijdonk: „Dit is echt nieuw voor me. Ik zal dan ook contact opnemen met Van Drimmelen. Het is niet zo dat de werkplaats volledig afhankelijk is van Am bi Toys, we hebben al nieuwe ac tiviteiten voor onze cliënten en andere activiteiten zitten nu nog in de ontwikkelfase. Voor onze cliënten betekent het ver trek van Ambi Toys geen achter uitgang." Ambi Toys heeft de opdrachten aan de Hulster bedrijvenhal al deels teruggeschroefd. De leem te wordt nu opgevuld door het inpakken van starters, een acti viteit die is overgenomen van Dethon. In de bedrijvenhal is momenteel een ruimte ingericht met drukpersen en offsetappa raten. De cliënten gaan in de nabije toekomst een klein druk- kerijtje runnen voor simpel SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent laat door een ex tern adviesbureau op een rijtje zetten wat de beste oplossing is voor de bouw van een multi functioneel welzijnscentrum in het centrum van Sas van Gent. Het bureau moet volgens wet houder E. Spuesens (welzijn) uitsluitsel geven over de vraag of cultureel centrum De Speye na een grondige verbouwing dienst kan doen als nieuw wel zijnscentrum, of dat sloop van De Speye en volledige nieuw bouw op die plaats de beste keu ze is. Het adviesbureau moet in au gustus een programma van ei sen voor het gebouw op papier hebben gezet. Ook gemeen schapscentrum De Roselaer, waar het Sociaal Kultureel Werk (SKW) in ondergebracht is, maakt deel uit van de studie. Het college van burgemeester en wethouders wil de raad dan een maand later een voorstel doen over de bouw van het wel zijnscentrum. De gemeente besloot eerder dit jaar af te zien van de bouw van een groot nieuw centrum voor het SKW, de bibliotheek, kin deropvang, thuiszorg en het verenigingsleven aan de Cana dalaan. NIEUW-NAMEN - Een tot nu toe onbekende automobilist(e) is in de nacht van woensdag op donderdag een tuin van een wo ning in de Veerstraat in Nieuw- Namen in gereden. Door onbe kende oorzaak reed het voertuig door de voortuin en botste tegen de gevel. Hierdoor raakten de tuin, het terras en de voorgevel van het huis beschadigd. In de tuin werden enkele auto-onder- delen aangetroffen, maar de be- stuurder(ster) is na de botsing weggereden. Wethouder Van der Hoofd verplaatst symbolisch de eerste grond. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Vier jaar nadat de eerste plannen werden gepresenteerd, gaf wet houder K. van der Hoofd gisteren het of ficiële startsein voor de invulling van de 'nieuwe' Terneuzense wijk Triniteit. Tussen de Kastanje- en de Iepenlaan ver rijzen het komende jaar 26 paikwonin- gen. De bouw van die woningen begint pas in september. Maar woningstichting Clavis wilde niet zo lang wachten. „We beginnen nu met het aanleggen van riole ringen, kabels, leidingen, groenvoorzie ningen, waterpartijen en de fundering voor de toekomstige wegen. Kortom, de infrastructuur voor de eerste vernieu wingsfase wordt de komende weken ge legd en dat mag best worden gevierd", stelde directeur E. van Exter van Clavis. Wethouder K. van der Hoofd, die zich van het begin af aan heeft ingezet voor de verbetering van de 'omgevingskwaliteit' in de vroegere Bomenbuurt, mocht bij wijze van officiële eerste handeling gis teren als bediener van een graafmachine een schep zand verplaatsen. De bouw van de 26 parkwoningen zal ongeveer een jaar in beslag nemen. Aan de zes he- Advertentie Mooi, dan kun je dat diploma direct weer inleveren. Wil je ook 2,- ontvangen? Koop dan snel twee zakken Duyvis noten. Knip de streepjescodes uit, vul onderstaande bon in en stuur dit samen met een kopie van je diploma (van 2002) in een gesloten envelop naar: Duyvis Fuifcoördinator, Antwoordnr. 10017, 6200 XP Maastricht. Inzenden kan tot en met 24 juli 2002. Je ontvangt binnen 3 weken 2,- op je bank- of girorekening (één inzending per persoon) Postcode Plaats: Rekeningnummer. Duyvis, als er een fuif Deze rubriek is opgenomen in. alle regionale dagbladen van NRpDagbladen oplage 2,1 miljoen ex.) Meer informatie: e-mail; iatc^Rp'.ni g.V.v. Nieuws getipt voor door Lieneke Fieret HOEK - De nieuwe biblio theek naast Vremdieke in Hoek is gistermiddag geopend door wethouder J. Baart. Met een sleutel, versierd met ge kleurde linten, opende hij de deur van de bibliotheek, die voor de bezoekers voortaan automatisch open zal gaan. Hoek wachtte in totaal 32 jaar op deze voorziening, maar door de herindeling van 1970 en bezuinigingen bleef het bij de bibliobus. In 1999 werd het idee voor een eigen biblio theek weer afgestoft. De bus die anderhalf uur in de week in Hoek kwam, wordt nu vervan gen door de bibliotheek die veertien uur in de week, op maandag en donderdag, ge opend is. Wethouder J. Baart benadruk te de noodzaak van de biblio theek in Hoek. Die zal namelijk niet alleen als infor matiecentrum dienen, maar ook als cultureel centrum en ontmoetingsplaats. Het is de bedoeling dat er ook exposi ties worden gehouden, zoals foto's van de Fotoclub Dow die momenteel aan de muur han gen. De ruimte in dorpscentrum de Lovenhoek die wordt gedeeld met Stichting Welzijn Oude ren is helemaal verbouwd en ingericht met financiële hulp van de gemeente Terneuzen en Dow Benelux B.V. uit Terneu zen. Als aandenken aan de sponsoring van Dow hangt er Direct na de opening kwamen veel mensen even een kijkje nemen in de nieuwe bibliotheek. foto Peter Nicolai nu een glazen plaat aan de muur die G. van Harten, de voorzitter van de Raad van be stuur van de Dow, onthulde. Onder luid applaus verwijder de hij de plastic tas die de glas plaat bedekte. De collega-bi bliotheken op Walcheren sponsorden het filiaal in Hoek eveneens. Zij boden hen vro lijk gekleux-de zitkussens aan waarop de kinderen boekjes kunnen lezen. De bibliotheek houdt zaterdag een open dag voor de inwoners van Hoek. drukwerk, bijvoorbeeld voor sportverenigingen die een een voudig clubblad willen uitge ven. Papier Ook wordt een papiervernieti- gingscentrale opgezet. Kanto ren kunnen hun documenten zelf brengen, maar ze kunnen ook worden opgehaald. Daar naast werkt Tragel aan de ont wikkeling van andere activitei ten. foto Wim Kooyman renhuizen aan de Axelsestraat en drie woningen voor de Stichting Tragel wordt ook nog dit jaar begonnen. De 32 wonin gen van de tweede bouwfase zullen vanaf begin volgend jaar ven-ijzen, verwacht Van Exter. „De woningen voor de tweede fase worden momenteel ontworpen. Wachten met procedures is daarna niet nodig, want we hebben al 23 van de 26 park woningen verkocht." door Wout Bareman ANTWERPEN - De staking van de Vlaamse loodsdiensten trof gisterochtend in alle vroegte 25 vertrekkende schepen en 20 op varende. De loodsen legden om middernacht het werk neer en gingen om acht uur 's morgens weer aan de slag. De Nederland se loodsen toonden sympathie voor de actie van hun Vlaamse collega's, maar werkten gewoon door. Schepen van en naar de Zeeuwse havens werden nor maal beloodst. De 325 loodsen en 150 mede werkers van de ondersteunende diensten legden het werk neer uit protest tegen de liberalise ring van de havenreglementen door de Europese commissie. Die houdt onder meer in dat voortaan ook bemanningsleden van schepen hun schip mogen laden en lossen. Daardoor wordt de beschermde positie van de havenarbeiders be dreigd. De loodsdiensten moe ten, vindt Europees commissa ris Loyola De Palacio, worden geprivatiseerd. De liberalise ring moet de onderlinge concur rentie tussen de havens stimule ren. Maandag komen de Europese ministers van Trans port in Brussel bijeen om over de liberaliseringsvoorstellen te be slissen. Buitengaats Nadat vorige week vrijdag de kleine 10.000 Vlaamse havenar beiders uit protest het werk al hadden neergelegd, onderbra ken ook de loodsen donderdag ochtend in alle vroegte het werk. De scheepvaart van en naar de zeehavens Antwerpen, Gent, Zeebrugge en Oostende lag daardoor acht uur lang vol ledig stil. Schepen naar de ha vens gingen buitengaats ten anker bij de Steenbank en de Wandelaar in de Westerschelde- monding. Volgens directeur J. d'Havé van het Vlaamse Loodswezen ble ven de gevolgen voor de scheep- vaart beperkt. „Dat is te danken aan het feit dat wij de rederijen en havendiensten vroegtijdig op de hoogte hebben gesteld van de actie. Bovendien hebben we woensdagavond zoveel moge lijk loodsen ingezet om schepen weg te werken. Op het moment dat we door onze loodsen heen waren, hebben we schepen toe stemming gegeven zonder zee- loods te vertrekken." Hij stelde gisterochtend tevreden vast dat de actie alom op begrip kon re kenen. „Zeker ook bij onze col lega's van het Nederlandse Loodswezen in Vlissingen." Woordvoerder J. Waasdorp van de regio Scheldemonden van het Loodswezen beaamde dat „Het gevaar dat door de libera lisering de veiligheid wordt aangetast, is inderdaad levens groot aanwezig. Wij vonden een stakingsactie van onze kant echter minder op z'n plaats, ook al omdat die mede gericht is op privatisering van de loodsdien sten. Tja, wij zijn in tegenstel ling tot onze Vlaamse collega's, die nog in overheidsdienst zijn, jaren geleden al geprivatiseerd. En met zo'n staking geef je de rederijen natuurlijk ook argu menten in handen om te pleiten voor zo'n liberalisering." De havenarbeiders in de Neder landse havens protesteerden vorig najaar al tegen de nieuwe Europese richtlijnen. Het per soneel van Verbrugge Terminals in Terneuzen hield bijvoorbeeld een werkonderbreking, die door de directie werd gesteund. Maandag gaan de havens in Duitsland, Denemarken, Zwe den en Finland plat. HENGSTDIJK - De stichting Dorpscentrum De Schuur in Hengstdijk krijgt 1100 euro van het Juliana Welzijn Fonds. De bijdrage is bedoeld voor het aanbrengen van zonwering aan het dorpscentrum. door Harold de Puysseleijr SINT LAUREINS (B) - Het Vlaamse openbaar vervoerbe drijf De Lijn introduceert met ingang van I juli de belbus voor de inwoners van Sas van Gent. De voorziening maakt onder deel uit van de uitbreiding van het belbusproject dat vijf jaar geleden zijn intrede deed in het Meetjesland. Dat gebied omvat de gemeenten Sint Laureins, Eeklo, Assenede en Kaprijke in Oost-Vlaande ren. De belbus van De Lijn krijgt twee haltes in Sas: eentje aan de Canadalaan en eentje aan de Vier Ambachtenstraat. Sasse- naren kunnen met de belbus naar plaatsen als Assenede, Boekhoute, Bassevelde, Ertvel- de, Eeklo en Oosteeklo. De bel bus is openbaar vervoer op be stelling. Een telefoontje naar de belbus centrale (003292109494) vol staat voor een rit naar de ge wenste bestemming binnen het vervoersgebied van de belbus. De belbuscentrale is bereikbaar op week- en zaterdagen van 7.00 uur tot 19.00 uur en op zon- en feestdagen van 7.00 uur tot 13.00 uur. Een belbusrit reser veren kan tot twee uur voor vertrek, maar De Lijn krijgt te lefoontjes liefst een dag van te voren in verband met de plan ning. De bus rijdt op weekdagen van 5.00 uur tot 22.00 uur en tij dens weekeinden en feestdagen van 8.00 uur tot 23.00 uur. De ta rieven zijn gelijk aan die van het reguliere openbaar vervoer in België. De uitbreiding van de belbus tot over de Zeeuws-Vlaamse grens komt voor een belangrijk deel tot stand met geld van het Vlaamse Gewest. Kabinetschef DVan Melkebeke van vervoers- minister Stevaert vertelde gis teren bij de presentatie van de uitbreiding van het belbuspro ject dat het Vlaamse Gewest er ongeveer twaalf miljoen euro instopt. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Binnen GroenLinks is hevige onrust uitgebroken. Niet dat de partij verscheurd wordt door politieke meningsver schillen. Alle groene neuzen wijzen nog steeds naar links. De beroering is ontstaan na ontvangst van de laatste edi tie van Zeeuwse Berichten, het ledenblad van de provin ciale afdeling. Daarin wor den de GroenLinksers en hun sympathisanten van harte uitgenodigd voor de jaarlijk se ledenvergadering. Die zal op zaterdag 29 juni plaats vinden in café het Pubje te Terhole, Zeeuws-Vlaande- ren. De jaarvergadering is ditmaal gebombardeerd tot LeukeLede?iDag. Sommige partijgenoten vermoeden dat het een leuke dag zal worden en verheugen zich nu al. An dere leden vragen zich echter vertwijfeld af of zij wel leuk genoeg zijn om te worden toegelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43