Topbezetting Ster van Walcheren Zwintriatlon groeit uit zijn jasje PZC .20 Hoek en Kloetinge in de hoofdklasse A Drie op rij Piet Koek kandidaat voor eindzege in Goes Koersen onder vlag van TMZ zijn succes Driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen op internationale kalender agenda Dart wedstrijd gaat niet door uitslagen Bas Smits wint marathonpartij vrijdag 14 juni 2002 door Jan Dagevos VLISSINGEN - De wens van de Zeeuwse zaterdag-hoofdklas sers is verhoord. Zowel Hoek als Kloetinge is voor het nieuwe voetbalseizoen ingedeeld in de hoofdklasse A. In die afdeling spelen gerenommeerde clubs als FC Lisse, Noordwijk, Katwijk, Rijnsburgse Boys, Capelle en Excelsior Maassluis. Kloetinge en Hoek kwamen de voorbije jaren uit in de hoofd klasse B, maar wilden nu wel eens wat anders. „Verandering van spijs doet immers eten", zegt Kloetinge-trainer Diederik Hiensch. „We waren toe aan een nieuwe uitdaging. Op den duur ga je elkaar door en door ken nen." Naast Kloetinge en Hoek is ook Volendam nieuw in deze afde ling. De Noord-Hollandse for matie promoveerde via de na- competitie. In de beslissende wedstrijd werd Oostkapelle eenvoudig verslagen. Zaterdag- kampioen ASWH is van de hoofdklasse A naar de hoofd klasse B verhuisd Hiensch denkt dat er weinig krachtsverschil bestaat tussen de hoofdklasses A en B. „Mis schien is de hoofdklasse A in de breedte iets sterker. Als je het rijtje bekijkt, zitten er geen zwakke broeders tussen. Ik heb begrepen dat Excelsior Maas sluis een heel sterke ploeg heeft. We zullen in elk geval veel spe lers tegenkomen die het voor bije seizoen nog in de eerste di visie actief waren. Veel ploegen in A hebben tal van prof spelers aangetrokken." Het maakt voor Hiensch de uit daging alleen maar groter. „Het is een mooie klasse. De entoura ge, de accommodaties, de vel den en het vele publiek, dat is allemaal geweldig in die hoofd klasse A. Ik wil niet zeggen dat het in de hoofdklasse B slecht is, maar de hoofdklasse A heeft nog net iets meer." Bij Hoek was gisteravond nie mand bereikbaar voor commen taar. Indeling hoofdklasse A: Excelsior Maassluis, CapeLle, Lisse, Ter Leede, Katwijk, Noordwijk, Quick Boys, Rijnsburgse Boys, Schevenin- gen, Kozakken Boys, Marken, Vo lendam, Hoek en Kloetinge. door Koen de Vries VLISSINGEN - Kort geleden liet Klaas Lenstra blijken dat hij op zoek is naar een opvolger. Wie de 68-jarige inwoner van Koudekerke gisteravond tij dens de pers- en informatie avond van de Ster van Walche ren bezig zag, moet echter gedacht hebben dat de voorzit ter van het wielercomité Koude kerke nog vele jaren meekan. Met vuur vertelde hij over het deelnemersveld van de vijfde editie van de wielerronde voor vrouwen, die op 20,21 en 22 juni gehouden wordt. „We zijn als wielercomité zeer verheugd, want we hebben een top-deelnemersveld aan de start", vertelde een zichtbaar gelukkige Lenstra gisteravond in de showroom van het Vlis- singse Citroen Dij kwel. „Een paar weken geleden hadden ne gentien ploegen ingeschreven, nu zijn het er 27. We hebben honderdvijftig deelneemsters, het maximum. Er mag er geen een meer bij." Vorig jaar waren het er nog 72. Het wielercomité werd door de massale belangstelling zelfs in problemen gebracht. Volgens de reglementen mochten slechts drie buitenlandse ploegen van start gaan. „Maar dankzij de medewerking van consul Jan van Haneghem en hoofdbe stuurslid van de KNWU Leo van der Wal konden we alle zeven buitenlandse ploegen die wil den starten, toelaten." Een ander probleem was het vinden van onderkomens voor vrijdag 11 atletiek EPZ wegwedstrijd. Aanvang 16.00 uur: afstanden: 10 km (wedstrijd entrimloop) en trimlopen 4.4 km en 1.6 km. Inschrij ven: cafe d'n Ospit aan de Bijlparkstraat teOudelande. ■I! Biljarten Nationale kampioenschappen voor teams libreClZeeuwse deelnemers; BV De Kastanje, Kloosterzande. Locatie: Sportcomplex Merwestein, Nieuwe- gein. Aanvang: 10.00 uur. Motorcross Wemeldinge. Clubwedstrijd Mc de Sproeier. Klassen: 65, 85cc, 125cc, 250/500cc, veteranen. Aanvang trainin gen: 10.30 uur. Aanvang: 12.30 uur. Lo catie: Oude Polderweg Wemeldinge. Mountainbiken Derde wedstrijd ATB Zomercup. Catego rieën: senioren, vrouwen, jeugd en vete ranen. Inschrijven vanaf 12.00 uur. Aanvang: 13.00 uur. Locatie: Den Inkel, Kruiningen. H Paardensport Springen LR en PC Hulst. 9.00 uur: po ny's klasse B, gevolgd door de klassen L, M,ZenZZ. Paarden. 13.00 uur: klasse B klassiek. 14.00 uur: klasse L klassiek. 15.30 uur: klasse M klassiek. 17.00 uur: klasse Z klassiek. 17.30 uur: klasse Z en ZZ klas siek. Gevolgd door een alternatief par cours klasse B, L, M, Z en ZZ. Locatie: Hip pisch Sportterrein Hulst. Veld korfbal Zeeuwse welpendag. Organisatie KV Swift. Locatie: Sportcomplex De Voor- VLISSINGEN - De dartwed- strijd ter nagedachtenis aan competitieleider Jelmer Over- dam gaat zondag niet door. De organisatie heeft van de wed strijd moeten afzien wegens or ganisatorische problemen. Hef team van Tramzicht zou de wedstrijd met ondersteuning van de Zeeuwse Dart Federatie (ZDF) organiseren. De datum stond snel vast, maar een ge schikte locatie bleek moeilijk te vinden. Toen er afgelopen week nog steeds geen hal was gevon den, besloot de ZDF het evene ment af te blazen. De Zeeuwse Dart Federatie zal de wedstrijd nu komend seizoen organiseren. Jelmer O verdam overleed in april van dit jaar plotseling. Hij was geruime tijd actief als com petitieleider. alle teams. In deze tijd van het jaar is dat in Zeeland niet ge makkelijk. Juist gisteren vond het wielercomité nog een onder komen voor de ploeg die zich als laatste aanmeldde, het team van Nüxnberg. Zoals al eerder gemeld is de ploeg van Leontien van Moorsel van de partij in de Ster van Wal cheren. Dit tot grote tevreden heid van Klaas Lenstra, die al vele jaren wielerwedstrijden organiseert, maar zich enkele jaren geheel op de vrouwen wed strijden wierp omdat hij zo ver schrikkelijk onder de indruk was van Van Moorsel. De veelvoudig wereldkampioen is van plan alle ktrpstukken uit haar ploeg Farm Frites/Hartol mee te nemen en die te verdelen over een A- en en B-team. Het gaat dan omrensters als Mirjam Melchers, de huidige nummer één op de wereldranglijst, Sisy van Alebeek, Elsbeth Vink, Anouska van der Zee, Sonja van Kuijk, de Nieuw-Zeelandse Kirsty Nicole Robb en de Z weedse Madeleine Lindberg. Toppers Andere ploegen van naam zijn de Engelse selectie, met enkele echte wereldtoppers, Interim Vlaanderen, de Schotse selectie en zoals gezegd Team Nürnberg. Deze Duitse ploeg laat, om voor Lenstra nog onbekende rede nen, zijn toppers Kupfemagel (de winnares van 2000 en 1999) en Arndt echter thuis. Ook de komst van de nationale selectie verheugt Lenstra zeer. De afgelopen jaren wilde die ploeg ondanks herhaalde vrien delij ke verzoeken maar niet naar Zeeland afreizen. Nu ko men de A- en de B-selectie én de juniorenselectie. „Ik heb in het verleden herhaaldelijk tegen de KNWU aangestampt, maar nu moet ik de bond toch bedan ken", jubelde Lenstra. Kort voor de bijeenkomst van gisteravond kreeg Lenstra nog een prachtige opsteker. Hij werd gebeld door Monique Knol. De Olympisch kampioenen van 1988 (Seoul) is bezig aan een co meback en wil als individuele renster van start gaan. Ze is deelneemster nummer 151, maar ook dat zal de KNWU door de vingers zien. Door de overweldigende deel name heeft het wielercomité Koudekerke, dat gisteravond ook nog eens zijn dertigjarig be staan vierde, meteen pogingen ondernomen om zijn wedstrijd op de internationel kalender te zetten. En dat gaat lukken, vol gens Lenstra; „De Ronde van Drente staat op die kalender, maar heeft niet zo'n deelne mersveldals wij." ,Het betekent onder meer dat in onze wedstrijd dan punten voor de wereldranglijst te verdienen zijn. Het is prachtig allemaal. Dit is een beloning voor het werk dat we de afgelopen dertig jaar hebben gedaan. We worden de grootste wielerwedstrijd voor vrouwen van Nederland. Nee, de laatste dagen heb ik niet meer gedacht dat het tijd wordt voor een opvolger. Ik denk dat ik nog een poosje doorga." ■11 I Biljarten Nationale finales vrouwenbeker. Zeeuwse deelnemers: Dislrictsteam Walcheren/De Bevelanden. Locatie: sportcomplex Merwestein, Nieuwegein. Aanvang: 10.00 uur. Bridge Bloesemdrive. Organisatie: bridgeclub Kapelle-Biezelinge. Locatie: De Vroone in Kapelle. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag borch in Middelburg. Aanvang: 09.30 uur, einde welpendag 12.00 uur. ■fH Wielrennen Ronde van Oudelande voor vrije ren ners. 13.00 uur: veteranen, 13.02 uur: re creanten. 14.30 uur: sportklasse A/cyclo- sportieven. Inschrijven: Dorpshuis, Oudelande. ■f| Zwemmen Zeeuwse Kring Speedo Finales. Organi satie: Z&PC De Schelde. Locatie: zwem bad de Honte, Terneuzen. Aanvang: 14.45 uur .zondag i Paardensport Dressuur LR en PC Hulst. Paarden. 9.00 uur: klasse B, L1 en M2.10.15 uur: klasse M2. 10.40 uur: klasse Z1. 10.45 uur: klas se L2. 10.50 uur: klasse Z2. 13.00 uur: klasse B, LI en M1 14.00 uur: klasse M2. 14.30 uur: paarden klasse Z1. 14.40 uur: klasse Z2,14.45 uur: klasse L2. Pony's. 9.00 uur: klasse B en L2.9.30 uur: klasse M1.9.45 uur: klasse M2.10.10 uur: klasse Z1. 10.30 uur: klasse L1 en Z2. 13.00 uur: klasse B en L2.13.30 uur: klas se M1- 13.45 uur: klasse M2 14 00 uur: klasseZl. 14.15 uur: klasse LI. 14.20 uur: klasse Z2. Locatie: Hippisch Sportterrein Hulst, aan de Waterstraat te Hulst. Dressuur RV De Braanjenhoek. 9.00 uur: pony's klasse B. 10.43 uur: paarden klas se B. 12.43 uur: pony's klasse L1. 14.11 uur: pony's klasse L2.14.58 uur: paarden klasse L1. 16.26 uur: paarden klasse L2. 17.22 uur: paarden klasse M1.18.25 uur: pony's klasse M1 en M2.18.49 uur: paar den klasse M2. Locatie: manege De Br aanjenhoek aan de Noordweg 20 te Ka pelle. Zwemmen Zeeuwse Kring Speedo Finales. Organi satie: Z&PC de Schelde.Locatie: zwem bad de HonteTerneuzen, aanvang; 10.15 De belangrijkste spelers van de LA Lakers tonen de gewonnen prijzen, nadat de Cal ifornische formatie voor de derde keer op rij kam pioen van Amerika is geworden. Guard Kobe Bryant (1) heeft de kampioensbeker van de NBA in zijn handen, center Shaquille Ö'Neal draagt zijn trofee voor de'Most Valuable Player'. foto Mike Blake/RTR Grote belangstelling voor evenement van internationale allure doorJan Dagevos KNOKKE - Het begon ooit als een triatlon voor casino- en po litiepersoneel, maar bet is in middels een evenement van internationale allure. De Zwin triatlon heeft een vaste plaats op de kalender gekregen en heeft een grote aantrekkings kracht op de triatleten. Zo was de vierde editie van de Zwin tri - atlon, die woensdag 4 septem ber wordt gehouden, binnen twee weken volgeboekt. De organisatie gaf gisteren op een persconferentie in Knokke toe dat het de afgelopen weken heeft geworsteld met de vele aanmeldingen. In eerste instan tie was het plan 400 atleten toe te laten, maar toen de animo all e verwachtingen overtrof, werd besloten het deelnemersveld tot 500 uit te breiden. „En dan moe ten we nog steeds mensen te leurstellen", zei secretaris Geert Mattheeuws. „Tot vandaag hebben we 631 aanmeldingen, terwijl we er niet meer dan 500 kunnen laten meedoen. Voor een goed verloop is 500 het maxi mum." De stijgende populariteit van de Zwintriatlon, die ook dit jaar weer in Sluis start, heeft de or ganisatie aan het denken gezet. Mattheeuws: „Eigenlijk kun je het niet maken om mensen te weigeren. We willen dat in de toekomst ook voorkomen. Mis schien moet je uiteindelijk tot een splitsing van wedstrijdatle ten en reacreanten komen. Het is een eerste idee dat nog nader moet worden uitgewerkt." Charme Terèse van Lare uit Sluis, op 4 september één van de deelne mers, zou het betreuren als de organisatie de opzet gaat veran deren. „De charme van deze wedstrijd is juist dat iedereen gelijk is. De mannen, de vrou wen, de junioren en de masters krijgen, allemaal evenveel aan dacht en mogen tegelijkertijd starten." Bij de vierde'uitgave komen de recreanten en de toppers nog wel in één wedstrijd tegen el kaar uit. Het gaat hierbij om een kwarttriatlon, oftewel 1 kilo meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 kilometer hardlo pen. Er wordt gezwommen inde Damse Vaart te Sluis, Daarna gaat het op de fiets via Zeeuws- Vlaanderen naar Belgisch grondgebied. De finish is gesi tueerd bij het casino in Knokke. Stayeren is bij de Zwintriatlon niet toegestaan. De organisatie stelt zich op het standpunt clat triatlon een individuele sport is en dus mag er bij het onderdeel fietsen niet in een groep (in el- kaars wiel) worden gereden. De organisatie is zich ervan bewust dat dat gezien het aantal deel nemers nog wel wat heisa kan geven, maar ze bezwoer gisteren dat het niet tot wanordelijkhe den zal leiden. „Iedere deelne mer ondertekent tevoren een papier, waarin men akkoord gaat met de regl ementen", aldus Mattheeuws. „Vorig jaar heb ben slechts vier mensen tijdens het fietsen de rode kaart gekre gen. Toen we ze daarmee con fronteerden, wisten ze-ook dat ze fout zaten." De Zwintriatlon kent ook dit jaar weer een rijk gevulde prij- zenpot. In totaal hebben de deelnemers 15.000 euro te ver delen. Verder heeft de organisa tie besloten een speciale trofee in het leven te roepen voor de triatleet die de wedstrijd drie keer in vijf jaar tijd weet te win nen. Daarnaast krijgt deze per soon een extra premie van 7.500 euro. Mare HerremanS, de win naar van de eerste Zwintriatlon in 1999, heeft zijn naam aan die trofee geschonken. Herremans gleed op 28 januari van dit jaar tijdens een trainingsrit op Lan- zarote in een bocht uit en. brak twee rugwei-vels. Hij zit op dit moment in een rolstoel. De Belg zal tijdens de .komende editie eregast zijn. Op de deelnemers lijst prijken de namen van Rut- ger Beke, Marino Vanhoenac- ker, de Belgisch kampioen Fredei-ik van Lierde, Karei Blondeel, Ronnie Babijn, Den nis Looze, Mieke Suys, Tracey Heax-greaves en Terèse van Lare. De organisatie wil nog vijftien wildcai'ds uitdelen voor toptri- atleten. Op die manier hoopt men Luc van Lierde, Eric van der Linden, Simon Lessing en Kathleen Smet nog aan het ver trek te krijgen. Dit jaar zullen er ook prominen te deelnemers te bewonderen zijn. Zo geeft voormalig top- zwemster Brigitte Becue acte de pi'ésence. De Belgische heeft ve le Eui'opese titels op de school slag achter haar naam staan. Ook nam ze vier keer deel aan de Olympische Spelen. Naast Be- cue komt ook de voormalig Bel gisch voetbalinternational Lo- ï'enzo Staelens in actie, De Zwintriatlon begint woens dag 4 september om .14.00 uur. door Joop van den Oudenhoven GOES - Tijdens de tweede ronde van het Baarends-Baarends driebanden toernooi werd op bijzonder hoog niveau gepres teerd. Piet Koek uit Goes onder streepte zijn kandidatuur voor de eindzege met een algemeen gemiddelde van 1.433. Joop Ni- codem liet de hoogste partij aantekenen met 2.500. Ondanks het fraaie moyenne moest Piet Koek toch nog een nederlaag acceptex-en in zijn poule. De confrontatie met Martin Steketee uit Yerseke werd een titanengevecht. In tien beurten was het duel beslist in het voordeel van Steketee: 15-13. Opvallende resultaten boekten verder nog Raymond Nicodem, die ongeslagen bleef en precies 1.000 liet noteren en Joop Nicodem, die eveneens on geslagen bleef en onder andere met de hoogste serie van elf op 0.937 afsloot. Series wei-den er aan de lopende band gemaakt. Arjo Hollestelle uit Heinkenszand noteerde een serie van negen, Piet Schrier uit Goes en Martin Steketee teken den voor een serie van acht en Jan de Jonge uit 's-Heerenhoek eindigde op zeven. Verrassend was de uitschake ling van drie finalisten van vo rig jaar, Gerrit van Garsel ('s-Heerenhoek), Jan Sandee (Heinkenszand) en Mailen Ver- mue uit Lewedorp, op de kleine tafel. Het toernooi wordt maan dag 17 juni vervolgd met de der de ronde. In het driebanden koppeltoer- nooi van Kwadendamme vielen weinig verrassingen te noteren. Alleen de vroegtijdige uitscha keling van Kimmo Pankow en Rinus Rijk uit 's-Heerenhoek viel op. Zij werden aan de kant gezet door Sjaak de Jager (Ril- land) en Rudy de Leeuw (Krab- bendijke). Maandag 17 en woensdag'19 ju- ni wordt het restant van tweede ronde afgewerkt wordt duidelijk welke acht kop pels naar de derde ronde gaan door Wim de Vos OUDELANDE - Alweer ver schillende jaren is Oudelande opgenomen in de cyclus van TMZ-wedstrijden voor vrije renners. Komende zaterdag is het Bevelandse dorp opnieuw het decor voor wielerwedstrij den, die overigens opnieuw ge combineerd zullen worden met een stratenloop over tien kilo meter. Ooit werd er in Oudelande een KNWU-wedstrijd gehouden. De voormalige amateur Wim de Wilde was immers afkomstig uit dat dorp en speciaal voor hem werd er toen een wedstrijd ge houden. Dat bleek echter van korte duur en pas enkele jaren geleden werd de draad weer op gepakt en werd er startgelegen- heid gegeven aan de vrije ren- Basketbal East Rutherford. NBA finale play-offs (best-of-seven): New Jersey Nets - Los Angeles Lakers 107-113. Eindstand: 0-4. Biljarten St. Willebrord. Internationaal toernooi driebanden. Vierde ronde: Sayginer (Tur) - Valentijn (Ned) 30-22/12 beurten, Nelin (Den) - Jaspers (Ned) 30-29/21, Van der Smissen (Bel) - Burgman (Ned) 30- 28/24, Ceulemans (Bel) - Leppens (Bel) 30-17/11, Caudron (Bel) - Arnouts (Ned) 30-19/14, Van Kuyk (Ned) - Blomdahl (Zwe) 30-18/9. Stand: 1. Caudron 8 wed- strijdpunten (120 caramboles/62 beur ten), 2. Blomdahl 6 (108/54), 3. Sayginer 6 (120/78), 4. Van der Smissen 6 (118/77), Leppens 6 (107/83), 6. Jaspers 4 (108/77). Golf Bosch en Duin. Stern Nationaal Open, 42.000 euro. Stand na eerste ronde: 1. Steenkamer 66 slagen (-6), 2. Lafeber 68, 3. Krijt (amateur), Miller, Huijbregts (A), Boysen (A), Crosby 69, 8. Mathie, Scul lion, Woof 70. Sportprijsvragen Lucky Day: 07-09-13-14-19-23-27-29-31- 33-34-36-42-43-45-53-56-59-68-80 (on der voorbehoud) Tennis Londen. Mannen, 848.000 euro. Man nen, derde ronde: Schalken (Ned/5) - Gambill (VSt/12) 7-6 1-66-4, Sluiter (Ned) - Kucera (Slw) 3-1 (opgave Kucera), Hen man (GBr/2) - Ginepri (VSt) 6-1 6-2, Lee (ZKo) - Spadea (VSt) 6-4 6-3, Martin (VSt/9) - Malisse (Bel/8) 7-5 6-3, Ferreira (ZAf) - Philippoussis (Aus) 7-6 4-6 7-6. Halle. Mannen, 880.000 euro. Tweede ronde: Carlsen (Den)- Kratochvil (Zwi) 3- 66-46-4,Federer(Zwi/2)-Prinosil (Dui) 6- 2 6-4, Joesjni (Rus) - Pavel (Roe) 6-4 6-0, Popp (Dui) - Koubek (Oos) 6-4 6-2. Acht ste finale: Kiefer (Dui) - Sampras (VSt/4) 6-3 6-4. Birmingham. Vrouwen, 190.000 euro. Achtste finale: Malejewa (Bul/3) - Pullin (GBr) 7-6 6-0, Kremer (Lux/7) - Bedanova (Tsj/9) 6-0 5-7 6-4, Raymond (VSt/8) - Bo- vina (Rus) 7-5 6-4, Dokic (Joe/1) - Licho- vtseva (Rus/16) 6-3 6-2, Daniilidou (Gri) - Sugiyama (Jap) 6-4 6-2, Pratt (Aus/14) - Testud (Fra/2) 6-4 6-1, Fernandez (Arg) - Craybas (VSt) 7-5 6-3, Myskina (Rus/6) - Stevenson (VSt/10) 3-6 6-2 6-3. Wenen. Vrouwen, 200.000 euro. Achtste finale: Wartusch (Oos) - Farina Elia (lta/1 7-5 6-4, Majoli (Kro/6) - Kostanic (Kro) 7-6 7-5. Tasjkent. Vrouwen, 150.000 euro. Twee de ronde: Camerin (Ita) - Pelletier (Can) 6- 07-5, Skavronskaia (Rus)-Voracova (Tsj) 6-46-4, Poutsjek(WRu/2) - Van Exel (Ned) 6-7 6-4 6-4, Perbiynis (Oek) - Safina (Rus) 6-3 4-6 7-6. Volleybal Wielrennen Organisator Frank Janssens „De TMZ-weclstrijden zijn tol nu steeds succesvolle evene menten geweest. Niet alleen di koers in Oudelande maar ookd- overige wedstrijden onder di TMZ-vlag. Vandaar dat wij oj deze voet verder gaan, temee ook omdat wij in het dorp we: nig middenstand hebben en du behoorlijk de boer op moete om de sponsoring rond te gen." Het parkoers is drie kilometel lang, loopt bijna geheel door dl polder en is volledig afgezet, Zaterdag krijgen alle categorie en van TMZ startgelegenheid i Oudelande. Om 13.00 uur gas eerst de veteranen op pad. Z worden meteen gevolgd doord recreanten, waarna om 14.3 uur de sportklasse A en cydi sportieven van start gaan, N deze wedstrijd is er de strafei loop, die om 16.00 uur begint. Dauphiné Libéré. Vierde etappe lis'; sur-Sorgue - Digne): 1Halgand (Fra)ï: km in 5.09.36,2. Heulot (Fra) 0.19,3.Bk sy (Fra), 4. Landis (VSt), 5. Moerenhc. (Ned) 1.24, 6. Bodo (Fra). Nederlanden 65. Van Dijk 14.30,66. Tankink. Algemeen klassement: 1. Armstro- (VSt) 15.11.00,2. Landis 0.16,3.Zubelc: (Spa) 1.12,4. Mentsjov (Rus) 1.59,5.M: reau (Fra) 2.18, 6. Sevilla (Spa) 2.57." Moerenhout 21.12, 86. Tankink 31. 100. Van Dijk 38.26. Motala. Ronde van Zweden. Twee» etappe, Eskilstuna - Motala: 1 De Jon; (Ned) 175 km in 3.53.33, 2. Hayles (GBrjl 3. Hunt (GBr), 4. Radochla (Dui), 5. Ba!; ducci (Ita), 6. Mickiewicz (Pol), 7. Hassj bacher (Oos), 8. Planckaert (Bel), 9 Ou ranta (Ita), 10. Ekström (Zwe), 12. Kemn 13. Sentjens, 17. De Groot, 25. Lotz„2: Schmitz, 28. Voskamp, 55. Lowik, h Hoffman, 85. Hiemstra, 88. Reinerink,9! Dekker 4.13. Algemeen klassement: 1. RoesemslBf' 7,35.51, 2. Lang (Dui) 0.13, 3, Voskant 0.20, 4. Auger (Fra) 0.21, 5, Sandstc: (Den) 0.22, 6. Kananen (Fin) 0.23,7 Lar son (Zwe) 0.25, 8. Hayles, 9. Teteriw (Kaz) 0.29,10. Neuville(Fra), 19. De Grod 0.45, 21. De Jongh 0.46,33. Lotz 0.57,3; Reinerink 1.00, 39. Schmitz 1.02,45.1: wik 1.07, 58. Sentjens 1.17, 66. Kemr; 1.34,67. Hoffman 1.35,90. Hiemstra3.2: 94. Dekker 5.06. KLOETINGE - Bas Smits heeft een ruim drie uur durende ma- rathpnpartij tegen de als eerste geplaatste Sjaak Lokerse in De Bongerd Open in Kloetinge ge- Berlijn. Beachvolleybal, German Open, mannen. Kwalificatie, eerste ronde: Bak ker/Gijs Ronnes (Ned) - Indra/Ritter (Lie) 2-0(21-921-11), Mulder/De Kogel (Ned) - Kirihara/Ozaki (Jap) 2-0 (21-14 21-12). Tweede ronde: Gijs Ronnes/Backer (Ned) - Diez/Garcia Thompson (Spa) 2-1 (18-21 21-18 15-11). Ronde van Oostenrijk. Vierde etappe (Lienz - Bad Hofgastein): 1Derganc (Slv) 141 km in 3.12.01, 2. Kristensen (Den), 3. Glomser (Oos) op 0.31, 4. Luttenberger (Oos) 0.33, 5. Hempel (Oos), 6, Bennati (Ita) 0.43. Algemeen klassement: 1. Glomser 14.38.07, 2. Cancellara (Zwi) op 0.12, 3, Kristensen 0.17, 4. Luttenberger 0.30, 5. Petrov (Rus) 0.42, Sinkewitz (Dui) 0.45,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42