Tholen krijgt woonzorgcomplex Beren zoeken op vakantie in Polen PZC PZC Kritiek op aanpak verkeer Molenstraat Dorpshuis moet op renovatie wachten Probleemplek wordt mooie woonstek Appartementen voor senioren bovenop gezondheidscentrum b 13 Auto's gestolen in Vlissingen Begrip voor overlast Dijk val Vermiste surfer terecht Aanpassing riolering toiletgebouw Bromfietser valt in grind School viert eeuwfeest Examenconcert Sporten voor Ethiopië brengt 8500 euro op vrijdag 14 juni 2002 VLISSINGEN - Twee bedrijfsauto's zijn in de nacht van woensdag op donderdag in Vlissingen gestolen. Bij Opelgara- ge Schouwenaar werd een ruit vernield. Aanvankelijk werd er niets vermist, maar later bleek een blauwe Opel Astra met kenteken 85-VL-JK weg te zijn. Bij autorijschool Freddy Wolf is een gele Volkswagen Beetle gestolen met kenteken 27-DX-DH. De waarde van beide au to's is onbekend. ZONNEMAIRE - Voorzitter R. Geluk van de Stichting Histo rische Spelen Zierikzee heeft de bevolking van Zonnemaire begrip gevraagd voor de mogelijke verkeersoverlast die op bouw en opvoeringen van het openluchtspel Dijkval kunnen veroorzaken in de periode van maandag 24 juni tot en met maandag 8 juli. Zij doet vooral een beroep op de bewoners van de Veerdijk om hun auto's zo dicht mogelijk aan de kant van de weg te parke ren, zodat er ruimte overblijft voor de vrachtwagens die de corstukken en tribunes aanvoeren. Op de avonden van de uitvoeringen wordt een toestroom van gemiddeld 250 auto's verwacht. Vanaf het parkeerterrein in De Scheldestraat in Zierikzee vertrekt elke avond om acht uur een bus om toe schouwers naar het speelterrein aan de Haven van Bommene- de te brengen. De pendeldienst vanaf het Renesser transferi um is bij gebrek aan belangstelling geschrapt. De Dorpsraad Zonnemaire stelt zich coulant op en verwacht geen wezenlij ke problemen door wat extra verkeersdruk. OUDDORP - De reddingsdiensten van de KNRM hebben woensdag aan het eind van de dag een 61-jarige vermiste Duitse surfer gevonden. De man was rond twee uur voor de Brouwersdam de Noordzee opgegaan. Om vier uur sloeg zijn vrouw alarm bij de Kustwacht. De KNRM zette daarop de Griend en de Prinses Margriet van de post Ouddorp en de Koopmansdank van de post Noordland op Neeltje Jans in voor een uitgebreide zoektocht. Bij de actie werd ook eenheli- kopter ingeschakeld. De uit koers geraakte surfer werd onge deerd door de bemanning van De Griend gevonden voor de Goereese kust. Hij is in de werkhaven van de Brouwersdam aan wal gebracht. OUDDORP - Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen in vesteert 15.000 euro in aanpassing van de riolering op de Kab- belaarsbank. De pompen van de achterste toiletgebouwen - bij de Middelplaathaven - hebben moeite het afvalwater in het rioolstelsel te persen als ook andere pompen in werking zijn, en daardoor ontstaan verstoppingen. Door ter hoogte van het surfcentrum een verzamelput met twee pompen in de leiding te plaatsen hoopt het schap de problemen met de toi letgebouwen op de Kabbelaarsbank te kunnen oplossen. HULST - Een 33-jarige inwoner van Sint-Niklaas (België) kwam woensdagmiddag op de Parallelweg Oost bij Hulst met zijn bromfiets ten val. Komend uit de richting van België, viel de man in de bocht Parallelweg Oost/Hogeweg doordat er los liggend grind op het wegdek lag. De man had een beenletsel en werd per ambulance naar het Terneuzense ziekenhuis ge bracht. door Esme Soesman THOLEN - Op de plaats waar schoolgebouw de Vijfhoek in Tholen-stad heeft gestaan komt een gezondheidscentrum met daarbovenop 31 seniorenap partementen. Onder het com plex komt een parkeergarage. De gemeente Tholen en woning- bouwstichting Beter Wonen presenteren dit plan dinsdag 25 juni aan het publiek. Op het braakliggende terrein op de hoek van de Ten Ankerweg met de Molenvlietsedijk heeft jarenlang een schoolgebouw ge staan. Omdat de gemeente wo- WEMELDINGE - Basisschool De Hoeksteen uit Wemeldinge bestaat honderd jaar. De school wil dit vanaf 22 juni met een plechtige openingsceremonie vieren. Bij de opening wordt een speci aal voor de school geschreven jubileumboek overhandigd aan de schrijver, G.J. Lepoeter uit Kapelle. De laatste twee school weken zijn er allerlei activitei ten, waaronder een sportdag een een pleinfeest, binnen de school. Op 28 juni is er een cir cusvoorstelling, die de kinderen in samenwerking met circus Jo- pie hebben voorbereid. De eer ste dag is opengesteld voor alle belangstellenden en is bedoeld als reünie. KAPELLE - Als afsluiting van de muziekexamens houdt mu ziekvereniging Ons Genoegen uit Kapelle morgen vanaf 19.00 uur het examenconcert in het clubgebouw aan de Dijkwelse- weg in Kapelle. Het harmonieorkest geeft een optreden onder leiding van Nico Dijkstra. Dit wordt onderbro ken door een solistisch optre den. VLISSINGEN - 325 kinderen van tien Walcherse scholen heb ben ruim 8500 euro bij elkaar gewandeld en gefietst. De sponsortochten waren op 17 en 31 mei georganiseerd door Werkgroep Walcheren voor Dorcas Hulp Nederland. Met het geld kunnen zestig kinderen van het Dorcas Straatkinderen- project in Ethiopië het eerste jaar volledig ondersteund wor den. Het project duurt drie jaar en heeft tot doel 320 kinderen uit arme gezinnen voedsel, kle ding en onderwijs te geven. Topper bij de fietstocht was Co- linda Borgs van de Middelburg se school De Cederhof met 184 euro. Reinier van de Bosse uit Oostkapelle had bij de wandel tocht het hoogste bedrag: 118 euro. De wandeltocht is een jaarlijkse activiteit waaraan voornamelijk kinderen uit Aag- tekerke en Meliskerke deelne men De fietstocht is door Werk groep Walcheren overgenomen van de organisatie Wereldkin deren. Wereldkinderen moest door gebrek aan vrijwilligers stoppen met de activiteit. ningbouw op deze locatie voor ogen had, is vorig jaar een ste denbouwkundige visie opge steld. Daaruit bleek dat de plek bij uitstek geschikt is voor een combinatie van gezondheids centrum met levensloopbesten- dige woningen. Behoefte aan een gezondheidscentrum in Tholen-stad is er al langer, met name onder huisartsen. De ge meente heeft daarom besloten dit idee verder uit te werken. Beter Wonen heeft in reactie hierop een eerste schets van het te bouwen complex gemaakt. In het gezondheidscentrum moet de eerstelijnszorg een plaats krijgen. Te denken valt door Mieke van der Jagt GOES - Go for Nature is het motto van de stichting die drie Bevelanders hebben opgezet om het ecotoerisme in Polen te helpen ontwikkelen. Maar Go for Fun zou ook niet misstaan in de naam van de website. „Want wat wij te bieden heb ben is ook geweldig veel leu ker", zegt Richard Rozemeijer, een van de drie. „Je komt niet alleen meteen op de spannend ste plekken in de natuur te recht, maar ook in het meest schilderachtige cultuurhisto rische erfgoed en tussen de vrolijkste drinkebroers in de beste Poolse kroegen." Een overweldigende vakantie ervaring, een jaar of drie gele den, was voor Rozemeijer en zijn maten, Rino Weug en Egon Kok, aanleiding om de stich ting op te richten. Via-via re gelden ze een natuurvakantie in de Poolse Karpaten onder leiding van een Poolse gids. „We stapten uit de trein en daar stond de gids al klaar: bioloog Felix Felgers, verbon den aan de universiteit van Krakow. Een beer van een vent die ons meteen meenam naar de beste cafés van de stad. Daarna liet hij ons de Karpa ten zien, waar beren, wolven en lynxen zitten. Felix Felgers heeft een netwerk van natuur beschermers en veldwerkers, met wie hij per mobiele tele foon contact houdt. Wij wilden wel een beer zien, dachten we, aan huisartsen, tandartsen, fy siotherapeuten, apotheek en mogelijk andere gezondheids diensten. Concentratie onder één dak is voordelig voor zowel inwoners van Tholen als voor de dienstverleners Betaalbaar Door samen te gaan kan er gezorgd worden voor goede huisvesting, wat behoud van zorgverleners op Tholen kan be tekenen. Zorgmedewerkers kunnen bovendien op deze wij ze efficiënt samenwerken. Voor - met name minder mobiele - in woners betekent het gezond heidscentrum dat er op één goed dus bracht hij ons op een plaats waar die pas gesignaleerd wa ren." Uiteindelijk zijn de drie Hol landers geweldig geschrokken toen ze op een pad, dat vol lag met berenpoep, twee enorme brullen hoorden. Ze dachten dat hun laatste uur had gesla gen, maar de gids wist dat het bereikbare locatie meerdere diensten te vinden zijn. De loca tie Vijfhoek is volgens betrok kenen bij uitstek geschikt; dichtbij het stadscentrum én dichtbij zorgcentrum Ten An ker. De combinatie met senio renwoningen maakt dat het project betaalbaar is. De seniorenappartementen moeten in vier lagen boven het gezondheidscentrum komen, Dit centrum krijgt een binnen plein met koffiecorner. Naast een parkeergarage onder het complex zijn er enkele parkeer plaatsen voor kort parkeren ge pland aan de zijde van de Mo lenvlietsedijk. Het complex brullen van een edelhert wa ren, en niet van een beer. Rozemeijer: „Toen we na wat rondkijken terugkwamen op dat plekje, vonden we het verse spoor van een beer." Tijdens die eerste vakantie maakte de gids hen deelgenoot van zijn ideaal: het ecotoeris me op gang brengen om de na- wordt gebouwd met geld voor stedelijke vernieuwing. De woningbouwstichting, die als projectontwikkelaar op treedt, en de gemeente willen nu eerst horen wat de burgers van het plan vinden. Contouren van gebouw, aantallen woningen, parkeermogelijkheden en ver keersafwikkeling komen alle maal aan de orde tijdens de in loopavond die op 25 juni staat gepland. Suggesties Via formulieren kunnen belang stellenden commentaar leveren of suggesties aan de hand doen. Op basis van deze reacties komt tuur te sparen, massatoerisme tegen te gaan en om de Polen er zelf aan te laten verdienen. „Het uitgangspunt is, dat als mensen een boterham uit de natuur kunnen halen, ze die vanzelf gaan beschermen." Rozemeijer vertelt dat de gids en zijn netwerk ook sterk ge kant zijn tegen de kandidatuur Beter Wonen met een eventueel aangepast plan, dat opnieuw aan omwonenden en andere be langstellenden wordt gepresen teerd. De presentatie van dit aangepaste plan vormt het be gin van de officiële inspraak procedure die wordt gevoerd omdat voor het project een be stemmingsplanwijziging nodig is. De plannen liggen na 25 juni tot en met dinsdag 9 juli ter inzage in de openbare bibliotheek in Tholen. De inloopavond wordt gehouden op 25 juni van 19.00 tot 21.00 uur in gemeenschaps centrum Meulvliet in Tholen- stad. van Zakopane in de Karpaten voor de Olympische Winter spelen. „Dat zwengelt massatoerisme aan en dan kunnen de beren, de oeraluilen en de wolven het wel vergeten." Wat de stichting te bieden heeft, is een geheel verzorgde vakantie, van het moment dat je in Nederland in de trein stapt, totdat je er weer uit stapt. „Met dit verschil dat je hele maal zelf kunt bepalen wat je wilt. Wil je vogels zien, dan ga je ze zoeken, wil je in een hotel, dan kom je in een prachtig buurthotel terecht, maar je kunt ook ergens logeren of in een hut overnachten. Het is ook mogelijk om een paar da gen mee te gaan met een ploeg die vogels telt. Alles kan, zo lang het maar geen schade doet aan natuur en landschap." Slovenië De stichting en Felix Felgers hebben inmiddels contacten in alle Poolse natuurreservaten en zoeken ook naar aankno pingspunten in Slovenië. „Wie wil boeken of meer informatie zoekt, kan terecht op onze website: www.gofornature. myweb.nl." Alle winst die de stichting eventueel gaat maken, komt ten goede aan natuurprojecten in Polen. „Dat is natuurlijk toekomst muziek, want het heeft ons al leen nog maar geld en energie gekost." door Esme Soesman OUD-VOSSEMEER - De herin richting die de gemeente Tholen voor ogen heeft in en rondom de Molenstraat in Oud-Vossemeer valt niet bij iedereen in de smaak. Inwoner W. Lange vreest meer drukte in de buurt van de scholen en daarmee onveilig heid. Hij heeft zijn visie schrif telijk verspreid onder omwo nenden. Het verkeersplan omvat onder meer een route voor eenrich tingsverkeer. Lange stelt even eens zo'n route voor, maar langs andere wegen, waardoor de smalle straat waar veel school gaande j eugd te vinden iswordt ontlast. Het nu liggende plan heeft in zijn ogen tot gevolg dat chauffeurs die het dorp uit wil len, via Schoolstraat en Burge meester Versluijsstraat rijden. Hij voorspelt een verdubbeling van het aantal voertuigen in de ze straten. Beter is, meent Lan ge, om het gedeelte van de straat dat eenrichtingsverkeer wordt te verlengen zodat afvoer via de Prins Mauritsstraat en Marinus Lindhoutstraat verloopt. Dit bespaart volgens hem ook kos ten. Daarnaast gaan er geen parkeerplaatsen verloren langs de Schoolstraat en Burgemees ter Versluijsstraat. door Rob Paardekam WAARDE - De renovatie van het dorpshuis van Waarde heeft geen prioriteit. Dat laten burge meester en wethouders van Rei- merswaal weten in een brief aan de adviescommissie dorpshui zen. Aanpassingen vinden zeker niet vóór 2004 plaats. De Waardense adviescommissie stuurde onlangs zelf een brief naar de gemeente waarin aan dacht werd gevraagd voor de slechte staat waarin het dorps huis aan de Mauritsstraat ver keert. Er wordt onder meer ge vraagd om een goede foyer, een vast toneel voor de toneelgroep, deugdelijke verwarming, betere opslagruimten en een goede ge luidswering. Ook nieuwe tafels zijn dringend gewenst. De adviescommissie zou ook Wat dat laatste punt betreft, er kent Lange, is hij zijdelings per soonlijk betrokken. Zijn part ner heeft een kledingzaak in de buurt en vreest parkeerruimte kwijt te raken. De gemeente is van plan de her inrichting gefaseerd in te voe ren. Na een jaar worden de maatregelen geëvalueerd. Pas als dan blijkt dat het plan be valt, worden de wegen aange past. Lange heeft weinig ver trouwen in deze opzet en roept burgers op nu van zich te laten horen. Eenmaal genomen be slissingen, stelt hij, worden zel den of nooit teruggedraaid. Opmerkelijk is dat de gemeente Tholen burgers zelf de gelegen heid heeft geboden dit plan, dat een einde moet maken aan de al enkele jaren spelende verkeers problematiek in Oud-Vosse- meer, te ontwikkelen. Bewoners hebben in een werkgroep, ge steund door gemeentelijke ambtenaren en een vertegen woordiger van 3VO, zelf maat regelen op een rijtje gezet. Lan ge maakte aanvankelijk deel uit van deze werkgroep, maar de samenwerking liep tussentijds spaak. De gemeente houdt dinsdag 18 juni tussen 20.00 en 21.30 uur een inloopavond over het plan in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. graag zien dat er een nieuw sportonderkomen komt in Waarde, zodat de gymnastiek vereniging en de scholen daar terecht kunnen voor hun gym lessen. De combinatie van dorpshuis en gymzaal wordt momenteel door veel gebruikers als onmogelijk ervaren. De gemeente zegt dat er eerst een grondig onderzoek moet plaatsvinden naar de noodzaak van de gevraagde aanpassin gen. Aangezien uit een recent onderzoek is gebleken dat aan passingen uit veiligheidsoog punt niet noodzakelijk zijn, krijgt dat geen prioriteit. Het college laat de adviescom missie weten dat er voor het jaar 2004 geld gereserveerd is voor eventuele aanpassingen. In 2003 wordt onderzocht in hoe verre aanpassing of renovatie van het dorpshuis nodig is. REDACTIE BEVELAIMDEN/THOLEIM Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Belangstellenden nemen na de officiële opening een kijkje m het Goese appartementencomplex aan de Nieuwstraat. door Rolf Bosboom GOES - Opnieuw is een 'moeilijke plek' in de Goese binnenstad aangepakt. Op de plaats in de Nieuwstraat waar enkele ja ren geleden nog verhuisbedrijf Geijten- beek was gevestigd, staat nu een nieuw complex met veertien appartementen. Wethouder C. Linssen verrichtte gister middag de officiële opening. „Het is wéér een goed moment voor de binnenstad", aldus de wethouder. Hij verwees daarbij ook naar de ontwikke lingen op de nabijgelegen kavel waar vroeger de Prins van Oranje stond. Woensdag nog sloeg Linssen de eerste paal voor het appartementencomplex dat op die plaats komt. De kavel-Geijtenbeek is uiteindelijk ontwikkeld door Woonwijzer Zuidwest uit Vlissingen. In het voorjaar van 2000 ging de oude bebouwing tegen de vlakte. Nadat het terrein was gesaneerd, kon aannemer Rijk uit Heinkenszand vorig jaar mei aan de slag met de bouw. Gevelwand Het resultaat, Nieuwstate geheten, heeft de gevelwand van de Nieuwstraat weer gesloten. De komst van de bewoners - de eerste zij n al in hun nieuwe behuizing ge trokken - leidt niet tot extra parkeerpro- foto Willem Mieras blemen, want achter het gebouw is par keerruimte geschapen. Dat terrein is via een poort in het complex bereikbaar. ,We hebben laten zien hoe j e van een pi'o- bleemplek in de stad weer een mooie plek maakt", zei Linssen na de officiële ope ning. Hij prees vooral het ontwerp van J. Dorigo van het Goese architectenbu reau Archikon. „Hier is een eigentijdse woonformule neergezet die toch uitste kend past in de woonomgeving." Een vers berenspoor in de Poolse Karpaten. foto Richard Rozemeijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33