De Tweern wil onder één dak 11 Krakers moeten van AKF-terrein SiwerTanThzeT Geslaagd? Dagje ruiken aan rolstoelhockey Goese recherche rolt bende inbrekers op 'Us jouw feestje! Bewoonster dwingt kunstenaars via gemeente tot vertrek Goes dankt puinhoop Parkeergeld weg 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Leuk Reimerswaal plaatst twee zendmasten Mooi, dan kun je dat diploma direct weer inleveren. Wil je ook 2,- ontvangen? Koop dan snel twee zakken Duyvis noten. Knip de streepjescodes uit, vul onderstaande bon in en stuur dit samen met een kopie van je diploma (van 2002) in een gesloten envelop naar: Duyvis Fuifcoördinator, Antwoordnr. 10017, 6200 XP Maastricht. Inzenden kan tot en met 24 juli 2002, Je ontvangt binnen 3 weken 2,- op je bank- of girorekening (één inzending per persoon) skr„_ Adres: Postcode Plaats. Rekeningnummer Duyvis, als er een fuif i< 'eze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp Dagbladen ie 2.1 miljoen ex.) (Vleer informatie: e-mail inlo@Nttp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor i door Rob Paardekam GOES - De directeuren van De Tweern in Goes, een basis school voor speciaal onder wijs, zien de twee vestigingen nog liever vandaag dan mor gen samengaan. Toch zullen ze nog minimaal een paar jaar moeten wachten. „We hopen op 2004", zegt T. Quaak. De scholieren van De Tweern zijn sinds de fusie van 1998 over twee vestigingen ver deeld. De jonge kinderen krij gen les in het gebouw aan de Evertsenstraat, waar C. Beun directeur is. De oudere scho lieren volgen hun onderwijs aan de Lijnbaan. Daar is Quaak directeur; volgens hem voldoet het gebouw niet meer aan de eisen van deze tijd. „We hebben krappe lesruimten en het is gehorig en onveilig", licht hij toe. Dat er nu allerlei werkzaamheden plaatsvinden op de Van Hertumweg maakt het nog een stuk erger. „Die machines gaan de hele dag door", aldus Quaak. „En dat terwijl de concentratie van de kinderen toch al minder is." Conciërge Toch is de slechte staat van het gebouw aan de Lijnbaan niet de belangrijkste reden voor de aanstaande veranderingen. „Het is gewoon het meest ef fectief om alles op één locatie te hebben", zegt Quaak. Het personeelsbeleid wordt daar al lange tijd op afgestemd. Zo is er bijvoorbeeld maar één conciërge voor beide vestigin gen. „Geen ideale situatie", er kent Beun. „Maar je gaat niet het risico nemen dat je over een paar jaar mensen moet ontslaan." Na veel wikken en wegen is besloten dat uitbrei ding van het huidige gebouw aan de Evertsenstraat de beste optie is. Aan de voorzijde van het gebouw komt een drie la gen tellende uitbreiding en ook aan de verschillende zij kanten worden ruimten bijge bouwd, waaronder een gym zaal. Het is overigens niet alleen een kwestie van het bouwen van wat extra lokalen. Ook aan het bestaande gedeelte zal één en ander moeten gebeuren om het met de nieuwbouw in overeen stemming te brengen. „Het moet één geheel worden", legt Beun uit. „Niet een gebouw met wat lokalen erbijDe uit breiding betreft in totaal twaalf les- en twee speelloka len. Grasveld Natuurlijk betekent de uit breiding dat er speelruimte rondom de school verloren gaat. Daarom hopen de direc teuren het grasveld tegenover het gebouw in gebruik te kun nen nemen. Volgens Beun is dat zeer goed denkbaar, omdat de Evertsenstraat op termijn wordt afgesloten voor door gaand autoverkeer. Volgens Quaak zou het bovendien bij dragen aan de openheid van de school, die behoorlijk verscho len ligt achter het groen. „We zijn hier niet met iets geheim zinnigs bezig. Het mag gezien worden." Wanneer de aanbouw kan worden gerealiseerd, valt nog niet precies te zeggen. Beun hoopt dat de gemeente nog dit jaar een definitief besluit neemt, zodat de werkzaamhe den in het voorjaar van 2003 kunnen beginnen. Een jaar la ter zou de gezamenlijke locatie een feit moeten zijn. BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 14 juni 2002 door Rosalie Buizer GOES - De twee illegale bewo ners en zes kunstenaars die op het voormalig AKF-terrein op de Houtkade in Goes zitten moeten voor vanavond twaalf uur het terrein verlaten. Dat heeft de eigenaar, projectont wikkelaar van Garderen Dek ker, hen opgedragen. Onlangs heeft S. Hartman, die tegenover het terrein woont, een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente Goes. Zij maakt be zwaar tegen de illegale bewo ning van kunstenaar Gerard Verkerke en de andere krakers. Volgens haar hebben zij op on juiste wijze het terrein in ge bruik genomen. „De heer Ver kerke heeft zich het gebied zomaar toegeëigend. Hij claimt nu dat het van hem is en zegt dat hij de supervisie erover heeft", aldus Hartman. Verkerke spreekt dat tegen. „Ik neem juist de verantwoordelijk heid over het gebied. Het is no dig dat hier iemand is om het in de gaten te houden. Voordat wij hier kwamen lag er een heleboel rotzooi, en dat hebben we alle maal opgeruimd. Nu wil ik ge woon in de gaten houden wie er allemaal op het terrein komt, zodat zij er niet weer een zooi van maken." Dat is nu net wat Hartman tegen het hoofd stoot. „Hij doet alsof het gebied van hem is, terwijl hij het gewoon heeft gekraakt. Nu is het zelfs zo dat mensen daar niet meer komen omdat zij den ken dat het privéterrein is, ter wijl het nog steeds een openbaar gebied is." Dwang Onder druk van de gemeente heeft Van Garderen Dekker nu de illegale bewoners op dracht gegeven om het terrein te verlaten. Naar aanleiding van het bezwaarschrift van Hart man heeft de gemeente Goes vo rige maand een brief geschreven aan de projectontwikkelaar, waarin wordt gevraagd de kra kers weg te sturen. In het be stemmingsplan van het perceel staat dat het bedoeld is als ha venindustriegebied. De eige naar van het terrein is verplicht om zich daar aan te houden. Dit betekent dat er geen mensen mogen wonen of leven. Als de ei genaar van het terrein zich hier niet aan houdt, kunnen er be stuursrechtelijke dwangmaat regelen worden getroffen. „Mevrouw Hartman moet goed van deze situatie op de hoogte zijn geweest, want naar mijn mening is de hele procedure nu door haar aangezwengeld", vol gens Verkerke. Maar aan de an dere kant begrijpt hij haar wel. „In het begin dat ik hier was ben ik vrij hard geweest, en voor sommigen komt dat niet goed over. Ik wilde gewoon niet dat er mensen kwamen die weer rot zooi kwamen maken. Daarom denk ik dat het ook een persoon lijke kwestie is voor mevrouw." Verkerke en de zes andere kun stenaars beraden zich op verde re stappen en hebben inmiddels een advocaat in de arm geno men. Uiterlijk maandag willen zij een schriftelijke reactie ge ven aan Van Garderen Dek ker. Verkerke hoopt dat er een oplossing komt, maar begrijpt dat de ontwikkelaar gedwon gen is dit te doen. Het is niet de bedoeling van Ver kerke om te provoceren. „Ik ben hier absoluut niet om te schop pen, ik hoop dat mevrouw Hart man ons het voordeel van de twijfel geeft en dat we een ge sprek kunnen aangaan." Hart man denkt er niet over. „Dat ter rein is niet van hem, dus waar moeten we het nog over hebben? Het is de manier waarop Verker ke met mij is omgegaan, anders had ik er nooit een probleem van gemaakt. Die andere kraker zit er al meer dan een jaar en daar hebben we nog nooit last van ge had. Als Verkerke net zo zou zijn, had ik nooit een bezwaar ingediend." Als de krakers morgen niet weg zijn, legt de gemeente de pro jectontwikkelaar een dwang som op. Verkerke: „Als ik die zou moeten betalen, ben ik fail liet en zal ik ook wat moeten gaan kraken. Dan is de gemeen te toch nog verder van huis?" door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes heeft de problemen met het Delta-ge- bouw in de Evertsenstraat aan zichzelf te wijten. Dat stelt C. Dekker van projectontwik kelaar Van Garderen Dekker, die zegt 'teleurgesteld' te zijn in de gemeente. „Zij probeert nu haar eigen straatje schoon te ve gen." Tijdens een wijkbijeenkomst in Goes-West werd begin deze week opnieuw steen en been ge klaagd over het vroegere trans formatorstation. Dat staat er al drie jaar gedeeltelijk gesloopt bij en vormt daarmee een steen des aanstoots in de wijk. Een bo ze wethouder M. 't Hart zei dat Van Garderen Dekker, sinds enkele jaren eigenaar, het pand bewust zo laat staan als druk middel. De ontwikkelaar wil eerst zeker weten dat zijn plan nen voor de locatie kunnen doorgaan. Dekker betreurt het dergelijke uitlatingen van de wethouder via de krant te moeten hebben vernemen in plaats van recht streeks. „Bovendien vind ik dat de gemeente de hand in eigen boezem moet steken. We gaan nog liever vandaag dan morgen aan de slag, maar de bal ligt al drie jaar bij de gemeente." Openingen Toen de ontwikkelaar het pand in 1999kochtvan Delta Nutsbe drijven, werd zij verplicht de transformatoren erin te verwij deren. Deze waren zo omvang rijk, dat er openingen in het gebouw moesten worden ge maakt. Hoewel dat misschien wat minder rigoureus had ge kund, was dat wel noodzakelijk, aldus Dekker. Vandaar dat het pand er sindsdien gedeeltelijk gesloopt bij staat. De ontwikkelaar wil op die plaats appartementen bouwen. Op het perceel rust ook al een woonbestemming, maar vol gens Dekker door een 'foutje' van de gemeente is daarin niet vermeld dat ook stapelbouw mogelijk is, terwijl dat wel de opzet was. Daarom is een wijzi ging van het bestemmingsplan nodig. „Wij verkeerden in de veronder stelling dat die procedure in gang zou worden gezet, maar dat is nog altijd niet gebeurd", aldus Dekker. Integendeel zelfs. In mei kwam de gemeente met een aantal stedenbouwkundige randvoorwaarden waaraan de nieuwbouwplannen eerst moe ten voldoen. Vorige week vrij dag luidde de booschap van de gemeente echter dat het pand direct moest worden gesloopt. Schapen Daarvan kan volgens de ont wikkelaargeen sprake zijn. „We willen eerst meer zekerheid over onze plannen. Je gooit je oude schoenen niet weg voordat je nieuwe hebt." Slopen verhoogt volgens hem ook de kans op be zwaren, omdat omwonenden de nieuwbouwplannen niet meer vergelijken met de huidige situ atie maar met een 'weitje met schapen'. De gemeente heeft deze week besloten Van Garderen Dek ker op te dragen binnen twee weken schriftelijk te laten we ten wat het bedrijf precies van plan is met het Delta-gebouw. Ook overweegt het juridische bijstand om te bezien of er echt geen mogelijkheden zijn om een einde te maken aan de huidige situatie. Verder is het de bedoe ling om in overleg te treden met de gemeenten Vlissingen en Middelburg, waar wellicht ver gelijkbare situaties zijn of zijn te verwachten. Een gezamenlij ke aanpak is dan denkbaar. GOES - Een parkeerautomaat aan de Koepoort in Goes is dins dagnacht opengebroken. Uit de parkeerautoma at werden honderden euro's weggenomen. De schade aan de automaat be draagt ook honderden euro's. door Naomi Voet GOES - De recherche Goes heeft de afgelopen tijd vijf personen aangehouden, die worden ver dacht van zeker veertig woning inbraken in Zeeland en daar buiten. Vier verdachten zijn in bewa ring gesteld. Eén van de inbre kers is door de vreemdelingen dienst uitgezet. Het woninginbrakenteam van de Goese recherche kwam de groep op het spoor na diverse in braken in april in Kloetinge. De daders maakten gaatjes in ko zijnen om de woningen binnen te komen. De inbrekers waren voornamelijk op zoek naar au tosleutels om de bijbehorende auto's mee te nemen. Het onderzoek leidde naar een groep personen die in Rotter dam verbleef. Na aanhouding bleek dat geen van hen een vaste woon- of verblijfplaats heeft. Alle vijf verdachten zijn van buitenlandse afkomst. De eerste verdachte werd op 2 mei aangehouden toen hij in een auto reed die in Brabant was ge stolen. Ook had hij goederen in bezit die afkomstig waren van een inbraak in Vlissingen. Een dag later werd de tweede ver dachte aangehouden op de A58, in een auto die even daarvoor in Goes was gestolen. Het bleek dat er die nacht in drie wonin gen was ingebroken, waarbij drie auto's waren gestolen. Werktuigen Bij Middelharnis werden een maand later twee verdachten aangehouden terwijl ze in een gestolen auto reden. Deze was afkomstig van een woningin braak in Nieuwerkerk aan de IJssel. In de auto werden diverse inbrekerswerktuigen gevon den. Beide verdachten waren vermoedelijk op weg naar een inbraak. Een dag later liep de vijfde ver dachte tegen de lamp. Op zijn verblijfadres in Rotterdam wer den goederen gevonden die af komstig waren van woningin braken. Verder werd er een vuurwapen gevonden. De recherche heeft in totaal zes auto's in beslag genomen die van inbraken afkomstig waren. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen Binnen GroenLinks is hevige onrust uitgebroken. Niet dat de partij verscheurd wordt door politieke meningsver schillen. Alle groene neuzen wijzen nog steeds naar links. De beroering is ontstaan na ontvangst van de laatste edi tie van Zeeuwse Berichten, het ledenblad van de provin ciale afdeling. Daarin wor den de GroenLinksers en hun sympathisanten van harte uitgenodigd voor de jaarlijk se ledenvergadering. Die zal op zaterdag 29 juni plaats vinden in café het Pubje te Terhole, Zeeuws-Vlaande- ren. De jaarvergadering is ditmaal gebombardeerd tot LeukeLedenDag. Sommige partijgenoten vermoeden dat het een leuke dag zal worden en verheugen zich nu al. An dere leden vragen zich echter vertwijfeld af of zij wel leuk genoeg zijn om te worden toegelaten. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat akkoord met de plaatsing van twee zendmas ten bij de gemeentewerkplaats inKruiningen en de sportvelden tussen Rilland en Bath. De masten, zo'n 55 meter hoog, zijn nodig voor het nieuwe C2000-netwerk dat de hulp diensten (brandweer, ambulan ce en politie) met elkaar ver bindt. Familie en begeleiders konden gisteren in wedstrijden met lichamelijk gehandicapten zelf ervaren hoe hockey in een rolstoel gaat. door Naomi Voet GOES - In Sportpunt Zeeland in Goes konden gisteren familie en begeleiders van lichamelijk gehandicapten samen met jongeren die afhankelijk van hun rolstoel zijn, een partijtje hockey spelen. De vriendschappelijke competitie werd verzorgd door Sportclub Gehandicapten Beveland (SGB). De teams bestonden uit twee zogenoem de E-hockeyers, die afhankelijk zijn van een elektronische rolstoel. De vier andere spelers namen plaats in een rolstoel die ze met de hand moesten voortbewegen. Zo konden zij ervaren hoe het is om af hankelijk te zijn van een rolstoel. Niet al le lichamelijk gehandicapten die giste ren meespeelden hebben genoeg kracht om een hockeystick vast te houden en te slaan. Aan diverse elektronische rolstoe len waren hockeysticks bevestigd, de zo genoemde T-sticks, zodat zij de bal met hun rolstoel konden voortbewegen. In totaal deden negen teams van zes per sonen mee. Er werden per veld drie wed strijden gespeeld. De winnende teams moesten tegen elkaar spelen, wat de uit eindelijke winnaar opleverde. Maar het ging niet zozeer om winnen. De jeugd en de SGB wilden ouders en begeleiders meer betrekken bij de sport die hun kin deren uitoefenen. Knokken Volgens Fred van Doorn, vrijwilliger en trainer bij de SGB, was de dag geslaagd. Hij heeft zelf een zoon die een spierziekte heeft en afhankelijk is van een elektroni sche rolstoel. „Er kwamen veel meer ou ders en begeleiders dan we hadden ver wacht. Dat is natuurlijk een goed teken. We hebben dringend vrijwilligers nodig, want we worden steeds groter en profes- foto Willem Mieras sioneler." De hockeywedstrijden zijn volgens Van Doorn een goede manier voor lichamelijk gehandicapten om een overwinning op zichzelf te behalen. „Je ziet de kinderen helemaal opfleuren als ze aan het spelen zijn. Als je hier stil blijft staan in het veld, steekt de rest je voorbij en scoort. Ze leren hier om te knokken." In totaal zijn 18 spelers lid van de SGB. Elke week krijgen zij hockeytraining. Van die spelers doen twee teams van vier personen mee aan competities in de regio Midden-Nederland. Eén team doet mor gen in Nijmegen zelfs mee aan de Neder landse Kampioenschappen. Advertentie ^V.v; De directeuren T. Quaak (links) en C. Beun willen hun vestigingen van De Tweern zo snel mogelijk samenvoegen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31