Zure tijd voor oud-bondscoach Basis Duitse strijdlust ligt in Bern WK-scheidsrechters in uitstekende conditie Zuid-Korea in de aanval Sluiter en Schalken in kwartfinale Robson wordt Sir Bobby Tweede ritzege De Jongh Halgand wint etappe Dauphiné Harm Wiersma ziet af van NK Cha Bum-Kun zet kanttekeningen bij Hiddink-mania wk in cijfers wk op tv Keane hekelt dopingcontrole DEN HAAG - Aan de vooravond van het beslis sende groepsduel van Zuid-Korea met Portugal, breekt coach Guus Hid- dink zich vooral het hoofd hoe hij de aanvallende kracht van de Portugezen moet indammen. Eén ding staat daarbij voor Hiddink voorop. Hoewel zijn ploeg genoeg heeft aan een punt, zal hij zijn team niet met een ver dedigende opdracht het veld insturen. Na de zege op Polen (2-0) en de deling tegen de Verenigde Staten (1-1) zijn de Zuid-Korea- nen negentig minuten verwijderd van de ge droomde plek in de twee de ronde. Daarmee is het goede nieuws verteld, want de laatste opponent heet Portugal. Ondanks het enorme aanvallende potentieel van Portugal ziet Hiddink geen aanlei ding Zuid-Korea anders te laten spelen dan in de eerste twee WK-wedstrij den. „Het is duidelijk dat we hun aanval moeten af stoppen, maar het heeft geen zin mensen op te of feren", zei Hiddink. „We zullen zelf aanvallen. Niet blind, maar gecontro leerd." GPD LONDEN - Raemon Sluiter en Sjeng Schalken hebben giste ren beiden de kwartfinale van het internationale tennistoer nooi op de Queen's Club in Londen. Schalken zegevierde in drie sets over de Amerikaan Jan-Michael Gambill (7-6 1-6 6-4) en ontmoet vandaag de Australiër Wayne Arthurs. Rae mon Sluiter kreeg na vier games de zege in de schoot gewor pen, omdat zijn Slowaakse tegenstander Karol Kucera ge- blesserd opgaf. Sluiter leidde overigens met 3-1. Sluiter kwam dit jaar niet eerder zo ver in een ATP-toernooi, Tot Queen's had hij nog geen enkele wedstrijd van de ATP of Grand Slam gewonnen. Wel zegevierde Sluiter in drie toer nooien in het Challengercircuit: Lubeck, Hamburg, Tunis. In de kwartfinale speelt hij vandaag tegen de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira, die servicekanon Mark Philippoussis in drie sets het nakijken gaf. AFP NEWCASTLE - De Engelse koningin Elisbeth II zal waar schijnlijk binnenkort voormalig bondscoach Bobby Robson in de adelstand verheffen. Een woordvoerder van Newcastle United, waar de 69-jarige trainer tegenwoordig actief is, zei gisteren dat er komend weekeinde nadere mededelingen zijn te verwachten over 'Sir Bobby'. De aimabele Robson werd in 1992 met PSV Nederlands kampioen. SID MOTOLA - Steven de Jongh voelt zich kiplekker in Zweden. Gisteren won hij er in het kletsnatte Motola de tweede rit op rij in de Postgirot, de nationale ronde. „Ik rijd liever in de re gen, dan in de hitte", sprak de rappe 28-jarige Raborenner, die in 1998 al eens het eindklassement en een rit won in Zwe den. De zeges zijn voor hem een behoorlijke opsteker. „Hier winnen telt. Er zijn hier veel sterke sprinters: Hunt, Minali, Kirsipuu, Ruskys, Quaranta, Haselbacher, Kemna, Hayles, Planckaert." Woensdag won hij de eerste etappe na een ge durfde actie in de laatste bocht. Gisteren liet hij in een korte, natte en nijdige sprint omhoog het hele peloton achter zich. Rik Reinerink van Bankgiroloterij werd met een lange ont snapping de meest strijdlustige renner. Voskamp handhaafde zijn derde plaats in het algemeen klassement, op twintig se conden van leider Bert Roesems. GPD DIGNE-LES-BAINS - De Fransman Patrice Halgand heeft gisteren de vierde etappe van de Dauphiné Libéré gewonnen. De renner uit de ploeg Jean Delatour kwam na een afmatten de rit van 209 kilometer tussen l'Isle-sur-la-Sorgue en Digne- les-Bains alleen aan. De Amerikaan Lance Armstrong uit de US Postal-ploeg behoudt de leiderstrui. AFP RIJSWIJK - Harm Wiersma heeft zich afgemeld voor het NK dammen, dat van 19 augustus tot 1 september in Velp wordt gehouden, De titelverdediger is te druk met zijn werk als par lementariërvoorde Lijst Pim Fortuyn. Wiersma, die volgende maand ook afziet van deelneming aan het kandidatentoer nooi in Jakoetsk en het EK in november in Domburg, wordt vervangen door Alex Mathijsen. De deelnemerslijst voor het NK is: Alex Mathijsen, Hans Jansen, Hein Meijer, Ron Heus- dens, Martin Dolfing, Kees Thijssen, Rob Clerc, Wieger Wes- selink, Gérard Jansen, Jeroen van den Akker, Auke Scholma, Marino Barkel, Sven Winkel en Cor van Dusseldorp. ANP vrijdag 14 juni 2002 door Jaap van Essen SEOUL - Hij was de eerste Ko- reaan die het echt maakte in Eu ropa als voetballer. Hij was vier jaar geleden bondscoach van hetKoreaanse elftal dat met 5-0 verloor van Oranje, gecoacht door Guus Hiddink. Nu is hij commentator bij de televisie en bovendien vader van een zoon die deel uitmaakt van de natio nale selectie die onder leiding staat van diezelfde Hiddink. De druiven moeten zuur zijn voor Cha Bum-Kun. Vier jaar geleden kreeg hij zijn ontslag als bondscoach wegens de zeer ma tige prestaties in Frankrijk. Nu is Hiddink de baas en staat in eens het hele land op z'n kop. En dat terwijl Hiddink toch echt een selectie heeft die groten deels dezelfde spelers herbergt die Cha ook al had. Gisteren was Cha een uurtje be schikbaar voor een handjevol journalisten, in een studio van MBC, de grote tv-maatschappij waar hij nu voor werkt. Cha woog zijn woorden op een goud- schaaltj ezeker wanneer de ver diensten van Hiddink ter sprake kwamen. „Hiddink is nu ander halfjaar trainer. Je kunt het Ko reaanse voetbal natuurlijk niet radicaal veranderen in die korte periode. Wat wel klopt is dat het elftal onder Hiddink beter is ge worden, tactisch gezien." Fundament Ingewijden in het Koreaanse voetbal weten dat Cha eigenlijk een meer uitgesproken mening heeft. Hij vindt dat de Neder lander nu voortborduurt op het werk dat er in de voorbije jaren en tijdens het vorige WK is ver richt. Met andere woorden, Cha zelf heeft het fundament gelegd voor de huidige successen. Nou ja, successen. Cha heeft daar ook wel een mening over. „We hebben met de eerste over winning een half succes ge haald. Eindelijk winnen op een WK was het doel. Maar de laat ste zestien halen is dat ook. De bevolking zal ongelooflijk te leurgesteld zijn als Korea niet een ronde verder komt. In 1998 was men ook erg teleurgesteld, en toen werd de bondscoach ontslagen." Cha lijkt er even bij te glimlachen. Hij kan ook niet nalaten tussen de regels door duidelijk te ma ken dat Hiddink ook weer niet alle credits verdient voor de op leving van het Koreaanse voet bal. „Hiddink laat de linies kort op elkaar spelen. Dat is een speelwijze die past bij het huidi ge voetbal in dit land." Cha Bum-Kun stond in Europa bekend als 'Bum Kun Cha.' Een In Zuid-Korea loopt iedereen weg met Guus Hiddink. Oud-bondscoach Cha Bum-Kun ziet de optre dens van het nationale team echter met gemengde gevoelens aan. foto Jerry Lampen/RTR verhaspeling van zijn echte naam, maar wel een die lekker bekte. Vooral in Duitsland waar hij in de volksmond toch al als 'Boem Boem' door het leven ging. Hij verwierf die bijnaam al vrij snel nadat hij in 1978 naar West- Duitsland kwam, als een Aziati sche verrassing die bij SV Darmstadt begon. Een jaartje later kocht Eintracht Frankfurt hem al, de club waar hij een gro te naam zou maken. Hij ging ook nog even naar Leverkusen (toen Rinus Michels daar trainer was) en zou in totaal 308 wedstrijden in de Bundesliga spelen. Daarin scoorde hij 98 'Tore'. Cha Bum- Kun was de eerste Koreaan die het als voetballer echt maakte in Europa, alleen daardoor al is hij nog steeds een grootheid in zijn land. In zijn glorietijd was die bewon dering overigens wat minder, Korea was nog een zeer geslor ten, in zichzelf gekeerd land. Het vertrek naar Europa werd gezien als een soort verraad. Pas vlak voor het WK van 1986 werd Cha eindelijk weer eens geselec teerd voor het nationale team. In totaal speelde hij slechts 28 interlands. Dat is een aantal dat schril af steekt tegen de meer dan 100 in terlands die de huidige dragen de krachten van Korea op hun naam hebben staan. Het zijn de spelers die door Hiddink aan vankelijk uit de selectie werden gezet. „Hiddink heeft in de eer ste tijd heel veel wedstrijden verloren, omdat hij steeds een ander elftal liet spelen. Veel van de oudere spelers waren echt enorm kwaad en teleurgesteld toen ze niet meer werden opge roepen. Tegelijk zijn ze enorm hard gaan werken om terug te komen, daardoor zijn ze enorm gemotiveerd geraakt." Boze tongen Niet alle ouderen kwamen te rug. Dat leverde vrije plaatsen in de selectie op, waarvan er een zowaar voor de zoon van Cha bleek gereserveerd. Boze tongen in Korea beweren overigens dat dit weer een handige zet was van Hiddink. Op die manier snoerde hij de nationale 'Johan Cruijff', tv-commentator Cha senior dus tenslotte aardig de mond. Vragen over zijn zoon wil papa Cha in principe ook niet beant woorden, „want dan zou ik al snel op de stoel van de bonds coach gaan zitten." Hoe dan ook, Cha senior is wel een trotse vader, die zich een hoedje schrok toen zijn zoon Du-Ri te gen Polen de snelste gele kaart van het toernooi ontving. „Hij was net een paar seconden inge vallen en kreeg al geel. Tsja, hij heeft veel meer temperament dan zijn vader." GPD doorEldridge Pentury MIDDELBURG - Wim Broek hoven (55) is een trouwe volger van het WK voetbal. De ama- teurscheidsrechter uit Middel burg let vooral op de prestaties van de scheidsrechters. „Daar heb ik het meeste verstand van. Dingen zeggen over het voetbal len laat ik aan anderen over." Over schwalbes, de Nederland se scheidsrechter Jan Wegereef en strafschoppen. -Bevalt de arbitrage bij het WK? Broekhoven: „Het valt me op dat de meeste scheidsrechters, behalve Nielsen en Jan Wege reef, over een uitstekende con ditie beschikken. Ze zitten overal kort bij. Ik vind het ook positief dat ze niet bij elke val van een speler fluiten voor een vrije trap. Dat maakt de wed strijden prettiger om naar te kij - ken. Ik vind dat de arbiters uit de exotische landen het hele maal niet verkeerd doen. - Veelbesproken missers zijn de twee afgekeurde goals van Italië in het duel met Kroatië. Broekhoven: „Ik ben van me ning datje alles wat zich in je ge zichtsveld afspeelt, zelf moeten kunnen beoordelen. Als je niks constateert, Italië ziet scoren en dan later het doelpunt afkeurt omdat de grensrechter zegt dat Inzaghi zijn tegenstander vast pakte, is dat raar. Tuurlijk wordt er voortdurend vastge pakt in het strafschopgebied, maar het is heus niet zo dat de ene speler door het geduw zijn rugnummer dreigt te verliezen, en de ander helemaal niks doet. Het gebeurt altijd van twee kanten. Scheidsrechter Poll stond in die partij volgens mij twee keer op de verkeerde posi tie." - Het lijkt erop dat er bij dit WK heel makkelijk strafschoppen worden toegekend. De scheids rechters hebben er tot nu toe al dertien gegeven. Broekhoven: „Ik vind juist dat ze vroeger 'moeilijker' werden gegeven. Spelers moesten bij wijze van spreken eerst door midden worden gezaagd voor dat ze een strafschop kregen. Het was soms zo dat iemand ter hoogte van de middenlijn een tackle maakte en meteen van het veld werd gestuurd, en dat dan een andere speler voor zo'n zelfde overtreding in het straf schopgebied vrijuit ging." „Een overtreding is een overtre ding. Wordt-ie in het penaltyge- bied gemaakt, dan is het een strafschop. Bij dit WK gebeurt dat ook, zoals het hoort." - Er valt nog weinig te merken van de sancties op schwalbes. Broekhoven: „Maar ik heb ook het idee dat ze minder worden gemaakt, omdat de Fifa vooraf heeft aangekondigd dat er me teen wordt opgetreden. Totti kreeg in het duel met Mexico volkomen terecht een gele kaart toen hij ging liggen. Larsson te gen Argentinië idem dito." „Het is aan de scheidsrechter om te bepalen of een speler daadwerkelijk wordt neerge haald of dat hij een vrije schop wil versieren. Daarin zit 'm de moeilijkheid." - Jan Wegereef kan het weten. Hij gaf twee penalty's in de wed strijd Senegal-Urugay en zat beide keren mis. Broekhoven: „Onbegrijpelijk! Waarom trappen andere scheidsrechters daar niet in en Wegereef juist wel? Dat vraag ik mezelf af. Wegereef ging in de wedstrijd goed om met de over tredingen, maar stond bij die twee momenten gewoon ver keerd opgesteld. Dat kan vol gens mij geen toeval zijn. Als Wegereef een zware Hollander was, was het een ander verhaal, maar voor zo'n lichtvoetige scheidsrechter moet het geen probleem zijn om steeds op de juiste plaats te staan. Als je het mij vraagt, mankeert er iets aan het selectiebeleid van de KNVB. Want wat de bond naar het WK heeft gestuurd, is natuurlijk geen topproduct." - Wegereef heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd gefloten. Broekhoven: „Dat denk ik ook. Het zou me verbazen als hij weer een wedstrijd krijgt toegewe zen. Al weet je natuurlijk nooit hoe het uitkomt voor hem als bepaalde scheidsrechters naar huis worden gestuurd omdat hun land nog in de race is." „Vanuit mijn luie stoel is het makkelijk praten, maar op zo'n topniveau mag je toch wel wat verwachten. Eerlijk is eerlijk: Jan Wegereef zal in elk geval niet worden uitgekozen omdat hij zo'n goede prestatie heeft ge leverd in zijn eerste partij." door Wierd Puk BERLIJN - Wie had dat ge dacht? Ondanks een kwalita tief magere selectie heeft het Duitse voetbalelftal bij de WK in Japan en Korea uitzicht op een ereplaats. Nog nooit waren de verwachtingen voor het be gin van een toernooi zo laag. Maar nu de Duitsers uit drie wedstrijden zeven punten haalden en elf doelpunten maakten, is het zelfvertrou wen helemaal terug. En de daarbij passende retoriek ook. 'Meisterstück deutscher Wil lens- und Kampfkraft', zo luidde een bijkans onvertaal bare kop in de serieuze, con servatieve Frankfurter Allge- meine Zeitung nadat tien Duitsers elf grote mannen uit Kameroen hadden verslagen. Verslaggever Michael Horeni was door het dolle heen. Hij had het over 'dappere strij ders', die een 'imponerende prestatie' leverden. Ook doel man Oliver Kahn is duidelijk: „De wereld is weer bang voor ons." Afgedroogd Wie de Duitse voetbalziel pro beert te doorgronden, loopt vroeg of laat tegen het 'Wonder van Bern' op. Het was 4 juli 1954, Duitsland lag deels nog in puin, de natie had geen greintje zelfvertrouwen, de verloren oorlog drukte als een loden last, maar het nationale voetbalelftal had zich, onder leiding van de legendarische Fritz Walter, onverwacht we ten te plaatsen voor de finale van het WK, die werd gespeeld in Bern. Tegenstanders waren de onverslaanbaar geachte Hon garen, met de grote Ferenc Puskas, die kort daarvoor de Engelsen op Wembley met 6-3 hadden afgedroogd, de eerste thuisnederlaag in de Engelse voetbalgeschiedenis „Duitsland had een ploeg van harde werkers", zegt sport so cioloog Oliver Fritsch van de universiteit in Giessen. „Al leen Walter kon zich meten met de godenzonen uit Honga rije." Maar, zoals het later ook zo vaak zou gaan: de Duitse teamgeest bleek sterker dan de individuele klasse van de geni ale Hongaren. Duitsland won in de stromende regen met 3-2, na nota bene met 2-0 te hebben achtergestaan. Het 'Wonder De Duitse aanvoerder Fritz Walter schudt de Hongaar Ferenc Puskas de hand na afloop van het Wonder van Bern. fotoarchief PZC van Bern' was geboren.„Die finale heeft het fundament ge legd voor het Duitse voetbal", weet Fritsch. „Zonder die winst Was het hele Wirtschaftswunder, de terugkeer van Duitsland als een economische groot macht, waarschijn lijk niet eens moge lijk geweest. Bern heeft de Duitsers hun zelfvertrouwen te ruggegeven. Die ri wedstrijd werd een ;\L-K.b ijkpunt: ook later zou Duitsland vaak op karakter winnen, zoals de finale in 1974 tegen Nederland, hoewel de ploeg objectief minder kwali teit had en minder spraakma kend was dan de tegenstan der." Beroemd is het radiocommen taar uit 1954 van Herbert Zimmer- mann. 'Toooooor! Tooooor Toooor! Tor für Deutsch- land' en 'Aus, aus, aus, Deutschland is Weltmeister!', riep de dolenthousiaste Zimmermann. „Hij t slaagde erin om te jABAN jubelen, zonder dat hij eng nationalis tisch werd", zegt Fritsch. „Zo kort na de oorlog was dat een hele prestatie." Duitsers worden bekritiseerd omdat ze, zodra het om sport gaat, onverdraaglijk chauvi nistisch zouden zijn. Maar Fritsch gelooft hier niet in,Er lopen heel veel linkse, politiek correct denkende Duitsers rond, die juist graag zien dat Duitsland verliest. Het liefst tegen een team van zwarte Afrikaanse spelers. Of nog beter: tegen een ploeg uit Palestina, als die al zou be staan." Dubbel Duitse voetbalsupporters be seffen ook heel goed dat de huidige ploeg technisch be perkt is, meent Fritsch. „Er bestaat hier een dubbele hou ding tegenover wat het 'ro mantische' technische voetbal wordt genoemd, zeg maar de Ajax-school. Die stijl wordt vaak ten voorbeeld gesteld, maar er wordt ook met leed vermaak gereageerd als dat soort ploegen niet blijkt te kunnen winnen. Duitsers vin den dat creatief, aanvallend spel te weinig resultaat ople vert. En succes is hier nu een maal heilig omdat dat team van werkers uit 1954 zo ver schrikkelijk veel voor Duits land en het nationale zelfbe wustzijn heeft betekend. Dat is in andere landen waar schijnlijk onvoldoende be kend." Nederlagen De afgelopen jaren viel er voor Duitse voetbalfans weinig te genieten. De Mannschaft leed op de j ongste WK- en E K-toer- nooien smadelijke nederlagen tegen Kroatië en Portugal. Maar onder leiding van bonds coach Rudi Voller is alles weer mogelijk. Morgen tegen Pa raguay moet Duitsland kun nen winnen, denkt ook Fritsch. Van hysterie zal in de serieuze media echter geen sprake zijn. Zelfs niet als Duitsland onver hoopt wereldkampioen wordt. Fritsch: „Ik was al enigszins verbaasd over dat jubelende stuk in de Frankfurter Allge- meine. Nationalistische op winding wordt door Duitse commentatoren in het alge meen onmiddellijk afgestraft. Duitsland mag nog altijd geen grote mond opzetten. Maar niemand hoeft zich zorgen te maken, hoor, we worden toch geen kampioen. Dat zou hetzelfde zijn als wanneer de zwaartekracht opeens ophield te functioneren." GPD Groep C Turkije - China 3-0 (2-0). 6. Sas 7-0, 9. Korkmaz 2-0. 85. Davala 3-0. Scheids rechter: Ruiz (Col). Rode kaart: 58. Jiay Shao (China). Gele kaart: Asik, Belo zoglu, Sas (Turkije), Li Weifeng, Yang Pu (China). Aantal toeschouwers 43.605. Turkije: Recber (35. Catkic); Akyel, Asik, Korkmaz en Unsal; Kerimoglu (84. Ha- vutcuA Belozoglu, Davala, Basturk (70. Mansiz) en SasSukur. China: Jiang: Du Wei, Li Weifeng, Wu Chengying (46. Jiayi Shao) en Xu Yun- long; Li Xiaopeng, Yang Pu, Li Tie en Zhao Junzhe; Hao Haidong (73. Bo Qu) en Yang Chen (73. Genwei Yu). Costa Rica - Brazilië 2-5 (1-3). 70. Marin 0-1 (eigen doel), 13. Ronaldo 0-2, 38. Ed- milson 0-3,40. Wanchope 1-3,56. Gomez 2-3, 62. Rival do 2-4, 64. Junior 2-5. Scheidsrechter: Ghandour (Egy). Gele kaart: Cafu (Brazilië). Aantal toeschou wers: 38.524. Costa Rica: Lonnis; Wallace (46. Bryce), Marin en Wright; Martinez (74. Parks), Castro, Lopez, Solis (65. Fonseca) en Centeno; Wanchope en Gomez. Brazilië: Marcos; Cafu, Anderson, Silva en Junior; LucioJuninho (60. Ricardin- ho), Edmilson en Edilson (57. Kleber- son); Rivaldo (72. Kaka) en Ronaldo. Brazilië 3 3 0 0 9 11-3 Turkije 3 1114 5-3 Costa Rica 3 1114 5-6 China 3 0 0 3 0 0-9 Brazilië en Turkije naar tweede ronde. Groep G Italië - Mexico 1-1 (0-1). 34. Borgetti 0-1, 85. Del Piero 7-7. Scheidsrechter: Simon (Bra). Gele kaart: Cannavaro, Panucci, Totti, Zambrotta, Montella (Ita), Perezen Arellano (Mex). Aantal toeschouwers: 39.291. Italië: Buff on; Panucci (63. Coco), Canna varo, Nesta en Maldini;Zambrotta, Tom- masi, Totti (78. Del Piero) en Zanetti; In zaghi (56. Montella) en Vieri. Mexico: Perez; Vidrio, Marquez en Car- mona;Morales (76. Garcia), Torrado, Ro driguez (76. Caballero), Luna en Arella no; Borgetti (80. Palencia) en Blanco. Ecuador - Kroatië 1-0 (0-0). 48. Mendez 1-0. Scheidsrechter: Mattus (CRi). Gele kaart: Chala (Ecuador), Tomas (Kroatië). Aantal toeschouwers: 65.862. Ecuador: Cevallos; De la Cruz, Hurtado, Porozo en Guerron; Avoyi, Obregon (40. Aquinaga), Chala en Edwin Tenorio; Carlos Tenorio (76. Kaviedes) en Delga- do. Kroatië: Pletikosa; Robert Kovac, Simu- nic, Tomas en Saris (68. Stanic); Simic (52. Vugrinec), Niko Kovac (59. Vran- jes), Jarni en Vugrinec; Rapaic en Bok ste. Mexico 3 2 1 0 7 4-2 Italië 3 1114 4-3 Kroatië 3 1 0 2 3 2-3 Ecuador 3 10 2 3 2-4 Mexico en Italië naar tweede ronde. Topscorers 1. Klose (Duitsland) 5 2.Tomasson (Denemarken) 4. 3. Vieri (Italië), Raul (Spanje), Pauleta (Portugal), Ronaldo, Rivaldo (Brazilië), Bouba Diop (Senegal) 3. 9. Morientes, Hierro (Spanje), Larsson (Zweden), Inamoto (Japan), Wilmots (België), Robbie Keane (Ierland), Gómez (Costa Rica), Hasan Sas (Turkije, Cuevas (Paraguay), Borgetti (Mexico) 2. 18. Fadiga, Diao (Senegal), Morales, For- lan, Recoba, Rodriguez (Uruguay), Mboma, Eto'o (Kameroen), Holland, Br- een, Duff (Ierland), Ballack, Jancker, Lin ke, Schneider, Bierhoff, Bode (Duits land), Batistuta, Crespo (Argentinië), Fortune, Tebeho Mokoena, Nomvethe, McCarthy, Radebe (Zuid-Afrika), Santa Cruz, Arce, Campos (Paraguay), Camp bell, Beckham (Engeland), Alexanders- son, Anders Svensson (Zweden), Men- dieta, Valeron (Spanje), Cimirolic, Acimovic (Slovenië), Ronaldinho, Ro berto Carlos, Edmilson, Junior (Brazilië), Korkmaz, Davala, Emre Belozoglu (Tur kije), Blanco, Torrado (Mexico), Wright, Wanchope, Parks (Costa Rica), Van der Heyden (België), Suzuki (Japan), Hwang, Yoo, Ahn (Zuid-Korea), Karpin, Titov (Rusland), Beto (Portugal), O'Brien. Mc- Bride, Mathis (Verenigde Staten), Ag- hahowa (Nigeria), Olic, Rapaic (Kroatië), Delgado, Mendez (Ecuador), Bouzaiane (Tunesië), Rui Costa (Portugal), Romme- dahl (Denemarken), Del Piero (Italië) 1. Eigen doelpunten: Jorge Costa (Portu gal), Agoos (Verenigde Staten), Puyol (Spanje), Marin (Costa Rica). Rode kaarten Zivkovic (Kroatië), Unsal, Alpay (Turkije), Diao (Senegal), Henry (Frankrijk), Rame- low (Duitsland/geschorst voor volgende wedstrijd), Suffo (Kameroen), Parades (Paraguay/geschorst voor volgende wedstrijd), Nastja Ceh (Slovenië), Canig- gia (Argentinië), Jiay Shao (China). Twee gele kaarten Cannavaro (Italië/geschorst voor vol gende wedstrijd), Chala (Ecuador), Petit (Frankrijk), Gabsi (Tunesië), Poulsen (De nemarken/geschorst voor volgende wedstrijd), Swierczewski (Polen), Fadiga (Senegal/geschorst voor volgende wed strijd), Garcia, Romero (Uruguay), Ha- mann, Ziege (Duitsland/beiden ge schorst voor volgende wedstrijd), Emre Asik, Emre Belozoglu (Turkije/beiden ge schorst voor volgende wedstrijd), Pavlin, Karic, Milinovic (Slovenië). Programma 08.20 uur, Ned. 2: Rechtstreeks verslag België-Rusland. 10.25 uur, Ned. 2: Integraal verslag Japan-Tunesië. 13.25 uur, Ned. 2: Rechtstreeks verslag Portugal-Zuid-Korea. 15.25 uur, Ned. 2: Integraal verslag Polen-Verenigde Staten. Tweede ronde, achtste finales Zaterdag 15/6: Duitsland - Paraguay, De nemarken - Engeland. Zondag 16/6: Zweden - Senegal, Spanje - Ierland. Maandag 17/6: Mexico - D2, Brazilië - H2. Dinsdag 18/6: H1 - Turkije, D1 - Italië. SEOUL - Robbie Keane vindt de dopingcontrole bij het WK maar niks. D e Ierse topscorer, di e na afloop van de wedstrijd tegen Saoedi- Arabië (3-0) werd uitgenodigd te komen plassen, hekelde de el lenlange procedure. „Het was zeer frustrerend. Alle anderen konden even lekker feestvieren en hun familieleden opzoeken, maar ik moest me direct melden Ik was pas om drie uur 's nachts terug in het hotel", zei Keane. SID

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21