Nieuwbouw scholen vertraagd PZC PZC Celstraffen geëist voor organiseren drugstransport Eetfeest bij afscheid meneer Boone Paraplu's in trek op braderie 13 Sporten voor Ethiopië brengt 8500 euro op Late oplevering heeft gevolgen voor leerlingen van basisscholen Paauwenburg Rommelmarkt met dammer Bennie Provoost Oldtimers toeren over Walcheren weekenddiensten Bingo Vermiste surfer terecht Diefstal computerapparatuur Begrip voor overlast Dijkval Reimerswaal plaatst zendmasten Bromfietser valt in grind Menwedstrijd agenda vrijdag 14 juni 2002 door Valeska Nastaly VLISSINGEN - 325 kinderen van tien Walcherse scholen heb ben ruim 8500 euro bij elkaar gewandeld en gefietst. De spon- sortochten waren op 17 en 31 mei georganiseerd door Werk groep Walcheren voor Dorcas Hulp Nederland. Met het geld kunnen zestig kinderen van het Dorcas Straatkinderenproject in Ethiopië het eerste jaar volle dig ondersteund worden. Het project duurt drie jaar en heeft tot doel 320 kinderen uit arme gezinnen voedsel, kleding en onderwijs te geven. Topper bij de fietstocht was Colinda Borgs van de Middelburgse school De Cederhof met 184 euro. Reinier van de Bosse uit Oostkapelle had bij de wandeltocht het hoogste bedrag: 118 euro. De wandeltocht is een jaarlijkse activiteit waaraan voorname lijk kinderen uit Aagtekerke en Meliskerke deelnemen. De fietstocht is door Werkgroep Walcheren overgenomen van de organisatie Wereldkinderen. Wereldkinderen moest door ge brek aan vrijwilligers stoppen met de activiteit. In Ethiopië le ven ongeveer 100.000 kinderen op straat. Anderhalf miljoen kinderen lopen de kans op straat te belanden. Dorcas vindt dat de Ethiopische overheid te weinig doet aan dit probleem. De organisatie wil kinderen uit arme gezinnen ondersteunen en onderwijs bieden. Ook plaatst Dorcas straatkinderen in op- vanggezinnen, waar ze voedsel, kleding en onderwijs ontvangen en sociale vaardigheden leren. De komende drie jaar worden 320 van de armste straatkinde ren op deze manier opgevangen. door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De nieuwbouw van de Vlissingse Theo Thijs- senschool en de Paauwenburg- school loopt minstens een half jaar vertraging op. Dat heeft gevolgen voor de leerlingen van alle klassen, ook die van de naburige Louise de Coligny- school. De drie in de Vlissingse wijk Paauwenburg gelegen scholen, kampen al jaren met ruimtege brek. Op het terrein van de Theo Thijssenschool moeten daarom acht nieuwe lokalen verrijzen. De benodigde vergunningen zijn er, maar de bouw is niet zo snel rond als gehoopt. Volgens de oorspronkelijke planning, zou de Theo Thijssen Paauwen- burgschool in april 2002 over de nieuwbouw kunnen beschik ken. Zoals het er nu uitziet, wordt dat oktober. AAGTEKERKE - De ZWO- werkgroep van de NH-kerk in Aagtekerke houdt morgen een rommelmarkt. De ene helft van de opbrengst is voor kerkvoog dij, de andere helft voor de ver betering van de gezondheids zorg in Kenia. De markt wordt gehouden op het Dorpsplein van 9 tot 16 uur. Om 11.30 uur is er een simultaan wedstrijd dam men met de Zeeuwse dammer Bennie Provoost, de Nederlands kampioen sneldammen bij de aspiranten van 2000. VLISSINGEN - De vijfentwin tigste Walcherenrit voor oldti mers vindt op 22 juni plaats. Wethouder P. van der Maden geeft om negen uur 's morgens het startsein op Boulevard Ban- kert in Vlissingen. De rit wordt georganiseerd door de stichting Vlissings Aktiviteiten Fonds. Er kunnen maximaal honderd au to's aan meedoen. De Walcherenrit kan alleen ge reden worden met een auto of motor van dertig jaar of ouder. De route gaat van Vlissingen naar Koudekerke, Zoutelande, Westkapelle en Domburg. In Domburg wordt geluncht. Dan zijn de oldtimers voor het pu bliek te bezichtigen in het cen trum. Na de lunch gaat de stoet om kwart over één verder via Aagtekerke, Oostkapelle, Vrou wenpolder en Veere terug naar Vlissingen. Daar staan de auto's tot ongeveer kwart over vijf op gesteld op het Bellamypark. Het Walcherse Costuum treedt dan op met een klederdrachtshow en De Melody Makers maken mu ziek. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Directeur W. Meulmeester wijt dat vooral aan de slechte com municatie tussen de hoofdaan nemer en de gemeente Vlissin gen. Hij hoopt dat eind juni begonnen kan worden met de bouw. Aangezien de lokalen worden opgetrokken uit voor- gefabriceerde systeembouw, kan de nieuwbouw eind sep tember worden opgeleverd. Dat betekent dat de leerlingen van de groepen zes, zeven en acht in het nieuwe schooljaar van maandag 19 augustus tot okto ber les krijgen in de huidige Paauwenburgschool. De wijzi ging in de plannen houdt voor de Theo Thijssen Paauwen burgschool in dat zij drie keer moet verhuizen. ,,De lesmateri alen en het meubilair van de be- nedenbouw van de Paauwen burgschool moeten naar de Theo Thijssen. De spullen van de bovenbouw gaan precies de andere kant op. En in oktober moet alles naar de juiste loka len", somt Meulmeester op. Noodlokaal Het huisvestingsprobleem lijkt bij de christelijke Louise de Co- lignyschool nog het grootst. De school moet in het nieuwe schooljaar ruimte hebben voor veertien klassen. Directeur R. Molenaar ging er tot voor kort vanuit dat hij dan kon be schikken over de lokalen van de Paauwenburgschool. Als gevolg van de bouwvertraging, komt hij de eerste helft van het nieu we schooljaar voor ernstige pro blemen te staan. „We creëren ruimte dooreen aula en een klei ne handvaardigheidruimte als leslokaal in te richten. Ook moet er nog een tweede noodlokaal bijkomen op het plein", ver zucht Molenaar. Als de Paauwenburgschool in oktober leeg is, wordt het verou derde pand eerst intern gereno veerd. „Door een bouwkundige in greep willen wij van de zes loka len, zeven ruimten maken." Op termijn wil Molenaar de depen dance van de school aan de Co- lijnstraat afstoten. Hij gaat er van uit dat de bovenbouw van de Louise de Colignyschool in februari de vernieuwde school lokalen kan betrekken. Leraar Jan Boone werd op het schoolplein van de CSW in Middelburg verrast met een afscheidsfeestje. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Alsof ze dagen niets gegeten hadden, vielen de leerlingen van de CSW aan op een hotdog-stalletje op het schoolplein. De kinderen van le raar Jan Boone deelden gisteren ijs en broodjes uit. Volgende week neemt hun vader afscheid van het onderwijs. Boone zelf was niet op de hoogte van de actie. In de veronderstelling dat hij op school moest zijn voor een gesprek met de directeur, kwam hij om tien uur het schoolplein op fietsen. Stomverbaasd begroette hij zijn kinderen. Dochter Miranda en zoon Peter hadden het in middels dr.uk met het voeren van de massa kinderen. „Ik ben net vijf dagen weggeweest", zei Boone. „Ik ben aan mijn ogen geholpen. Als het langer had geduurd, was ik er niet eens geweest vandaag." Boone is veertig jaar leraar geweest, acht jaar in het basisonderwijs en 32 jaar op cle CSW. Als leraar Nederlands leerde hij de scholieren zinnen ontleden en te genieten van literatuur. Gisteren kwam van lesgeven weinig meer te recht. Het proefwerk van klas bla ging niet door. „Het ging over koppelwerk woorden", vertelden Ilona en Dionne, terwijl ze een raket aten.,En het naam woordelijk gezegde." Aardig is hij, me neer Boone, vinden de twee. Maar echt missen zullen ze hem niet. ,Dan krijgen we volgend j aar weer eens een andere leraar." Een ander meisje vindt Boone 'strak'. „Hij is grappig en vergeet vaak van alles. Als we vlieg tuigjes uit het raam gooien, merkt hij het niet eens." Zij gaat hem wel missen. foto Lex de Meester „Hij kan goed uitleggen. Ik snap er niet veel van." De kinderen Boone besloten iets te doen, omdat hun vader van geen af scheid wilde weten. „Hij had altijd veel liefde voor de kinderen", zei Miranda. „Daarom wilden we iets voor de leer lingen doen.Die namen de hotdogs in derdaad met veel liefde in ontvangst. Sommigen slaagden er zelfs in gelij ktij- dig een ijsje te eten. Collega Kees Kisjes kwam Boone even op de schouders slaan. „Zo vind je ze niet veel meer", zei hij. 15 en 162002 ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur; F. G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel.(0118)413933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. zon. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel.(0118)464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Fluyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: I. v.d. Driest, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. (0118) 461630. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: G. C, M. RullensDorpsstraat 2, Oostka pelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: VLISSINGEN - Activiteiten vereniging De Doordouwers houdt morgen een bingo-avond in Vlissingen. De bingo begint om acht uur in het VTV-clubge- bouw aan het Baskenburgplein. B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: J. M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. (0118) 628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- za. 22.00uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. zat. 22.00-zon. 22.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J.Drijdijk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R, Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar ondertel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Stromenwijk -'tZand, Lange- vieleweg 81, Middelburg, tel. (0118) 635565. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Paauwenburg, Dreesstraat 2a,Vlissingen, tel. (0118) 470717. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. door Ab van derSluis MIDDELBURG - Vooral de ver kopers van paraplu's deden gis teren goede zaken tijdens de eerste dag van de Middelburgse braderie. Miezerende regenbuien zorgden voor modderige straten in het centrum. Druk was het wel. Voor de twee parkeergarages stonden lange rijen auto's te wachten op een plekje. De braderie duurt dit jaar drie dagen en telt ruim tweehonderd inschrijvingen. In de kraampjes is van alles te koop, soms met forse kortingen. Zo konden be zoekers hun haar laten knippen voor tien euro. Behalve het kraampje met para plu's, deden ook de verkopers van dikke fleece-truien goede zaken. Vandaag en morgen staat de markt in het teken van het Wilde Westen. De Dutch Indian Friends bouwen op de Markt een kampement, compleet met huifkarren, tipi's en tenten. Ze laten zien hoe de mensen tussen 1820 en 1895 leefden. foto Lex de Meester OUDDORP - De reddingsdiensten van de KNRM hebben woensdag aan het eind van de dag een 61-jarige vermiste Duitse surfer gevonden. De man was rond twee uur voor de Brouwersdam de Noordzee opgegaan. Om vier uur sloeg zijn vrouw alarm bij de Kustwacht. De KNRM zette daarop de Griend en de Prinses Margriet van de post Ouddorp en de Koopmansdank van de post Noordland op Neeltje Jans in voor een uitgebreide zoektocht. Bij de actie werd ook een heli kopter ingeschakeld. De uit koers geraakte surfer werd onge deerd door de bemanning van De Griend gevonden voor de Goereese kust. Hij is in de werkhaven van de Brouwersdam aan wal gebracht. MIDDELHARNIS - De politie heeft woensdagochtend rond half zes in de Nieuwstraat in Stad aan 't Haringvliet een 30- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats aangehou den. De man had in zijn auto een aantal computers, toetsen borden en beeldschermen. Deze computerapparatuur bleek afkomstig van een inbraak bij een makelaarskantoor aan de Beneden Zanddijk in Middelhamis. Rond drie uur 's nachts was daar ingebroken, waarbij een getuige twee mannen met hun buit naar een auto zag lopen en wegrijden. De 30-jarige verdachte werd voor nader onderzoek en verhoor op het poli tiebureau vastgehouden. Naar een tweede bij de inbraak be trokken inbreker wordt gezocht. ZONNEMAIRE - Voorzitter R. Geluk van de Stichting Histo rische Spelen Zierikzee heeft de bevolking van Zonnemaire begrip gevraagd voor de mogelijke verkeersoverlast die op bouw en opvoeringen van het openluchtspel 'Dijkval' kunnen veroorzaken van maandag 24 juni tot en met maandag 8 juli. Zij doet vooral een beroep op de bewoners van de Veerdijk om hun auto's zo dicht mogelijk aan de kant van de weg te parke ren, zodat er ruimte overblijft voor de vrachtwagens die de corstukken en tribunes aanvoeren. Op de avonden van de uit voeringen wordt een toestroom van gemiddeld 250 auto's ver wacht. Vanaf het parkeerterrein in De Scheldestraat in Zie rikzee vertrekt elke avond om acht uur een bus om toeschou wers naar het speelterrein aan de Haven van Bommenede te brengen. De pendeldienst vanaf het Renesser transferium is bij gebrek aan belangstelling geschrapt. De Dorpsraad Zon nemaire stelt zich coulant op en verwacht geen wezenlijke problemen door wat extra verkeersdruk. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat akkoord met de plaatsing van twee zendmasten bij de gemeentewerk plaats in Kruiningen en de sportvelden tussen Rilland en Bath. De masten, zo'n 5 5 meter hoog, zijn nodig voor het nieu we C2000-netwerk dat de hulpdiensten (brandweer, ambu lance en politie) met elkaar verbindt. HULST - Een 33-jarige inwoner van Sint-Niklaas (België) kwam woensdagmiddag op de Parallelweg Oost bij Hulst met zijn bromfiets ten val. Komend uit de richting van België, viel de man in de bocht Parallelweg Oost/Hogeweg doordat erlos- liggend grind op het wegdek lag. De man had beenletsel en werd per ambulance naar het Terneuzense ziekenhuis ge bracht. door Aector Dooms MIDDELBURG - De verdach ten van een drugstransport speelden gisteren op de zitting van de meervoudige kamer in Middelburg elkaar genadeloos de bal toe om hun eigen rol te ba gatelliseren. Voor officier van justitie A. Flikweert maakte het niets uit. „De een was de finan cier, de ander regelde op de Ne derlandse Antillen de bolletjes slikker. Ze hadden alletwee een gelijke rol bij de invoer van een kilo cocaïne." In de eis werd er wel onder scheid gemaakt. Een 35-jarige inwoner van Middelburg hoor de tweeënhalf jaar gevangenis straf tegen zich eisen, terwijl tegen een 27-jarige man uit Vlissingen twee jaar cel werd geëist. De Middelburger werd ook nog dealen in harddrugs in de eerste twee maanden van dit jaar ver weten. Bovendien heeft hij zich sinds 1992 schuldig gemaakt aan opiumdelicten. „En dat al lemaal om zijn ex-partners en kinderen te kunnen betalen. Een vaste baan is nog steeds niet gelukt. Dus moet mijn cliënt dealen in verdovende middelen om zijn schulden weg te wer ken", zei raadsman M. Spruijt. De Vlissinger moest zich bij de rechtbank ook nog verantwoor den voor twee professionele hennepkwekerijen in de Hercu les Segherslaan en de Bonedij- kestraat, die in maart door de politie na klachten van omwo nenden werden ontmanteld. De man zei niets met de wietplan- tages te maken te hebben. Wel gaf hij toe bij een van de kweke rijen hand- en spandiensten te hebben verleend aan een Neder landse man, wiens naam hij niet prijs wilde gegeven. In totaal werden 350 wietplanten aange troffen. De officier had bere kend dat er aan vier oogsten 25.000 euro was verdiend. De winst wil hij plukken van de Vlissinger. Raadsman M. van der Want vond dat zijn cliënt van de hennepteelt moest wor den vrijgesproken. Er kon vol gens hem 'slechts' één getuigen verklaring als belastend worden aangemerkt, al plaatste de strafpleiter daarbij de nodige kanttekeningen In de visie van de officier lag het accent van de eis op de invoer van cocaïne, die in februari dit jaar door bolletjesslikkers Ne derland binnen werd gebracht. Flikweert ergerde zich aan de houding van de verdachten. Hij nam het de mannen bijzonder kwalijk dat ze als organisatoren van drugstransporten de door hun slechte gezondheid en be narde financiële positie kwets barejunks hebben geronseld om bolletjes coke te slikken. De Vlissinger meende door zijn compaan te zijn misbruikt, om dat hij bij de dealer voor 700 eu ro in het krijt stond. „Ik moest voor hem bolletjes slikken, maar een vriend heeft mijn plaats ingenomen. Ik kreeg dui zend euro mee." De Middelbur ger verzekerde dat het precies andersom was gegaan, „Jij hangt, jongen", beet hij zijn me deverdachte toe. Uitspraak op 26 juni. WESTKAPELLE - De Zeeuw- sche Menvereniging houdt mor gen een menwedstrijd aan de Pantegem in Westkapelle bij manege de Zandbooi. De wed strijd is onderdeel van de strijd om het Zeeuws kampioenschap. Tijdens de wedstrijd komen zes tien aanspanningen aan de start in de klasse paarden, pony's, en kel- en dubbelspan. De eerste aanspanning is om ongeveer 12.30 uur in de eerste hindernis. De laatste wordt om 17.00 uur verwacht. STREEKACTIVITEITEN: BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN Café Groen Licht, 21.30 uur: Optreden Zweedse band The Fat Butchers Dog; De Meyboom, 20.30 uur: Lichtmeditatie; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; De Piek, 21.00 uur: Nu Skool Breakz Night; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13