Checkpoint moet eerst verhuizen PZC PZC Zuidlandtheater te nuttig om te slopen Stal tijdelijk ingang speeltuin Bloembakken als verkeersremmers roepen in Breskens direct kritiek op Derde van bezoekers herindelingsite gelooft niet in inspraak Slapeloze nachten? Niet npd beleggen kan zelfs rust g Succesvol beleggen: ook voor u! 11 Acties tegen nieuwe locatie koffieshop zorgen alleen voor meer vertraging Uitstapjes natuurclubs Werkstraf geëist voor diefstal Zorgsaam had goed 2001 De Bruijn ondernemer van het jaar Sluiskil krijgt een dorpspark agenda jj j m ^Florijn groep donderdag 13 juni 2002 door Wout Bareman TERNEUZEN - De verhuizing van koffieshop Checkpoint in de Westkolkstraat in de binnen stad van Terneuzen naar een lo catie iets verderop, moet niet worden doorkruist door nieuwe discussies over weer een andere locatie. De directie van het Scheldetheater, pal tegenover Checkpoint, vreest dat nieuwe procedures de verhuizing ver der zullen vertragen. Nu al staat vast dat de geplande verhuisdatum van 1 juli met minstens negen maanden zal worden overschreden. Dat bezorgt het theater een fikse schadepost. Plannen om op het Theaterplein tal van zomeracti- viteiten te ontplooien, moeten daardoor noodgedwongen wor den doorgeschoven naar vol gendjaar. Theaterdirecteur F. Lievens is het helemaal eens met burge meester R. Barbé dat eerst het einde van de nu nog lopende procedure voor de Raad van State tegen de wijziging van het bestemmingsplan Arsenaal moet worden afgewacht. De Raad van State schorste de planwijziging op verzoek van de omwonenden, die te hoop lopen tegen nieuwbouw van de koffie shop nauwelijks enkele honder den meters verderop in de West kolkstraat. De voorzitter van de afdeling rechtspraak eiste een onafhan kelijk onderzoek naar de over last en naar de parkeervoorzie ningen in de omgeving. Dat onderzoek is in een afrondend stadium. Volgens Barbé zal de gemeente nog deze maand bij de Raad van State aandringen op opheffing van de schorsing, zo dat de plannen verder kunnen worden uitgevoerd. Spoedberaad De omwonenden, de nieuwe ho- recavereniging Nieuwstraat en omgeving en de afdeling Mid den-Zeeuws-Vlaanderen van Horeca Nederland drongen eer der deze week aan op spoedbe raad. De overlast is onhoudbaar en los van de uitspraak van de SINT KRUIS - De Natuurbe- schermingsvereningingen en natuurbeherende instanties uit Zeeuws-Vlaanderen houden in de periode van 16 juni tot 21 juni diverse excursies en fietstoch ten in de streek. Op zondag 16 juni is er een fiets tocht langs de Sint Kruiskreek en de Eeklose watergang. Deze tocht wordt begeleidt door Eric Blaakman en begint om 13.00 uur bij de Peperbusse in Sint Kruis. Bij bezoekerscentrum de Bae- kermat in Westdorpe begint op donderdag 20 juni om 19.00 uur een dijkenfietstocht. Deelne mers worden door een gids van Staatsbosbeheer rondgeleid door de natuur, over de dijken en over de Spaanse fortengor del. Vrijdag 21 juni is er een nacht- vlinder-kijkavond in bezoe kerscentrum de Watertoren in Axel. De nachtvlinders worden door licht aangetrokken en ge vangen, zodat ze onder de loep van dichtbij bekeken kunnen worden. De kijkavond begint om 22.00 uur en duurt tot 24.00 REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman PascalleCappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Raad van State moet snel wor den gezocht naar een locatie verder weg van het stadscen trum, oordelen zij. Theaterdi recteur Lievens vreest dat de verhuizing van Checkpoint dan nog veel langer op zich zal laten wachten. ,,De gemeente heeft nu zóveel energie in deze kwestie gesto ken, dat het ongehoord zou zijn daar nu plotseling doorheen te banjeren met hele nieuwe plan nen. Waar het mij om gaat, is dat Checkpoint nu zo snel mogelijk nieuwbouw kan plegen op de plaats van het voormalige Va renscentrum, zodat wij straks alsnog kunnen beschikken over een mooi Theaterplein, een fraai wandelgebied én voldoende parkeervoorzieningen in de parkeergarage onder dat plein. Natuurlijk zou het beter zijn als de koffieshop verder uit het zicht zou worden gebouwd, maar dat lijkt me, gezien alle af spraken in het verleden, simpel weg onmogelijk", aldus Lie- In de huurovereenkomst die Lievens' Theater BV anderhalf jaar geleden met de gemeente sloot, is opgenomen dat een on afhankelijke deskundige even tueel de schade kan bepalen, die het theater oploopt door vertra ging bij de verhuizing van de koffieshop. Lievens: „Dat speelt nu nog he lemaal niet. Laten we eerst sa men proberen uit de problemen te komen. Dat is in het belang van de gemeente, het theater, de horeca en Checkpoint. Ik be grijp de gevoelens van de omwo nenden en de horeca best. Maar ik zie op dit moment geen reden me daar bij hun actie aan te slui ten." ff" - - -.-y. i Bouwvakkers zijn bezig het geraamte van de nieuwe recreatiezaal te construeren. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Grote en kleine bezoe kers van de Terneuzense kinderboerde rij staan af en toe even te puzzelen hoe ze bij de speeltuin moeten komen. Door de stal dus, want de doorgang ernaast is versperd vanwege de bouw van de nieu we kantine annex ontmoetingsruimte. De vloer van de recreatiezaal - zoals de kantine officieel wordt genoemd - is on langs gestort en gisteren werd het sta len geraamte van het nieuwe gebouwtje geplaatst. De komende maanden loopt de weg naar de speeltuin ook langs de konijnen en de cavia's in de boerderij, want het duurt, met de bouwvakvakan tie voor de deur, nog tot midden sep tember voor de ontmoetingsruimte klaar is voor gebruik. De nieuwe kanti ne wordt op een strategische plaats midden op het terrein gebouwd om be geleidende ouders de kans te geven hun kinderen zowel bij de konijnenberg als in de speeltuin in de gaten te kunnen houden. De nieuwbouw kost de Stichting Kin derboerderij - die de kinderboerderij vorig jaar overnam van de gemeente Terneuzen - zo'n 250.000 euro. Ruim 150.000 euro heeft de stichting al bij el kaar gesprokkeld. „Sinds het startsein voor de nieuwbouw enkele weken gele den werd gegeven, hebben zich al vele nieuwe sponsors gemeld. De laatste ton zal ook wel binnendruppelen", ver foto Peter Nicolai wacht de optimistische stichtingsvoor zitter P, van Alten. De Stichting Kin derboerderij en de Stichting Tragel, die de exploitatie van de kinderboerderij in handen heeft, hebben ook nog geld ach ter de hand voor uitbreiding van de speeltuin en uitbreiding en onderhoud van dierenonderkomens. Van Alten: „Na de oplevering van de ontmoetings ruimte zullen we in het najaar eens be kijken welke zaken het eerst aan bod moeten komen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het voormalige Zuidlandtheater kan nog prima worden gebruikt als oefenruim te voor Terneuzense popgroe pen, toneelgezelschappen en kleinkunstenaars. Het zou zonde zijn het gebouw zonder slag of stoot tegen de vlakte te gooien. WD'er W. Broekhuysen had zijn pleidooi al eerder gehou den. En hoewel een raadsmeer- derheid zich in het verleden niet direct tegen sloop van het voor malige theater had uitgespro ken, moet de gemeenteraad nog wel formeel tot sloop besluiten. Broekhuysen was dan ook on aangenaam verrast, zo zei hij gisteren tijdens de commissie vergadering personeelszaken en cultuur, dat burgemeester en wethouders in een voorstel over herbestemming van het voor malige theater en de vroegere Petrus Hondiusschool onver bloemd stelt: „Het Zuidland theater zal worden gesloopt." W. van Walraven (PvdA) was het met Broekhuysen eens dat het college wel erg kort door de bocht ging. Ook hij kan zich voorstellen dat het gemeentebestuur later spijt krijgt van sloop. Want niet al leen popmuzikanten, maar ook allerlei cliënten van Toonbeeld, het gemeentelijk instituut voor kunstzinnige vorming, kunnen nuttig gebruik maken van het voormalige theaterpodium. De overige commissieleden vonden ook dat sloop van het voormali ge Zuidlandtheater eerst door de gemeenteraad moet worden bekrachtigd, maar brachten wel in herinnering dat een meerderheid eerder weinig be zwaren had tegen de voorgeno men sloop. Wethouder J. Baart beloofde de 'angst en bezorgdheid' van en kele commissieleden over te brengen aan zijn collega-colle geleden. DEN HAAG - Wegens drie autokraken in Goes is tegen een 48-jarige man uit Maurik gisteren in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof een werkstraf van 180 uur geëist. De man heeft bekend samen met zijn zwager op 24 oktober twee jaar geleden drie bedrijfsauto's te hebben opengebroken. De buit bestond uit schuur- en boormachines en een circel- zaag met een waarde van 2000 euro. Als het aan de aanklager bij het gerechtshof ligt, betaalt de man de helft van deze scha de aan justitie. Eerder werd de man door de politierechter in Middelburg veroordeeld tot een celstraf van vier maanden, waarvan een voorwaardelijk, en betaling van 4000 gulden. De man tekende hoger beroep aan om te ontkomen aan een verblijf in de gevangenis. Inmiddels heeft hij na een lange pe riode van werkloosheid weer een baan en meer structuur ge kregen in zijn leven. Uitspraak volgt over twee weken. TERNEUZEN - De stichting Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen, waarin ouderenzorg, thuiszorg en ziekenhuiszorg samenwer ken, heeft in het eerste fusiejaar goed geboerd. Het boekjaar 2001 werd afgesloten met een positief resultaat van 960.000 euro. Dit geld is toegevoegd aan dereserve aanvaardbare kos ten. Het ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen nam daarvan met 410.000 euro bijna de helft voor zijn rekening, de thuiszorg was goed voor een exploitatievoerschot van bijna 359.000 eu ro en de ambulancedienst kwam uit op 184.000 euro. Positie ve cijfers, die mede tot stand kwamen dankzij soms eenmalige impulsen vanuit de rijksoverheid. HULST - Ger en Monique de Bruijn van Atelier De Bruijn (j u- welier, goud- en zilversmid) in Hulst zijn door Ondernemers vereniging Hulst Reynaertstad uitgeroepen tot Ondernemers van het Jaar. Uit handen van voorzitter R. Bosch ontvingen zij een oorkon de en een beeld van een kraaiende Cantecleer, de haan uit het epos Van den vos Reynaerde. Cantecleer staat symbool voor het feit dat hij de ondernemers wakkerschudt. Het echtpaar De Bruijn verdient volgens Hulst Reynaertstad de prijs vanwege de landelijke bekendheid dat het atelier in 2001 verkreeg na deelname aan de nationale ontwerpwed strijd voor een juweel voor prinses Maxima. De Bruijn ont wierp een broche, genaamd Wankele Vrede. Ook de klantge richtheid van De Bruijn werd geprezen, niet alleen vanwege de eigen collectie juwelen maar ook door het inwilligen van individuele wensen van klanten. Daarnaast prijst Hulst Rey naertstad het echtpaar vanwege de maatschappelijke betrok kenheid. TERNEUZEN-Wethouder J. Baart hoopt nog dit jaar de eer ste boom te planten voor een dorpspark in Sluiskil. De voor malige tuin van het vroegere zusterklooster (tussen 't Meulen- gat, het Elisabethof en het asielzoekerscentrum) moet in twee fasen uitgroeien tot een wandelpark voor alle dorpsbewo ners. De gemeente heeft al toezeggingen voor enkele tonnen aan bijdragen binnen, onder meer van de provincie en een aantal particuliere sponsors. Baart, tijdens de vergadering van de commissie personeelszaken en midden- en kleinbe drijf: „We hopen op nog wat meer bijdragen van het bedrijfs leven, zodat het park een fraaie aanwinst voor Sluiskil zal zijn. De plannen liggen op de tekentafels in het stadhuis. Ik hoop en verwacht dan ook dat er dit najaar een voorstel naai de gemeenteraad gaat." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Meer dan een derde van de deelnemers aan de wekelijkse internet-enquête van de nieuwe Kanaalzone ge meente vindt dat inspraak van bewoners over de leefbaarheid in hun wijk een wassen neus is. Dat blijkt uit de reacties van de websitebezoekers op deze stel ling. Deze week brachten 36 be zoekers hun stem uit. Daarvan is 36,6 procent het eens met de stelling dat inspraak over de leefbaarheid in de wijk een was sen neus is. Anderzijds blijkt 61,1 procent van de deelnemers aan de webpoll het oneens met die stelling en heeft 2,8 procent geen mening. Enkele stemmers zeggen zelf de nodige negatieve ervaringen te hebben met inspraak. Een heeft het over 'de toneelronde over het plein in Zaamslag'. Een an der weet nog hoe na inspraak met de bewoners besloten werd de bomen op een nabijgelegen dijk in perioden van vijf jaar te vervangen. Dit om kaalslag te voorkomen. „Echter, de laatste tien jaar is er niets meer ge beurd. Dus hoezo inspraak?" Een andere websitebezoeker meent dat het vooral ook af hangt van de kiezer. „Neem je gemeentepolitiek serieus", zo betoogt hij, „dan stem je op een partij die jou ook serieus wil ne men en doe je mee aan inspraak mogelijkheden. De opkomst bij verkiezingen en inspraakbij eenkomsten is vaak zo dat het er óp lijkt dat politiek en burger niet genoeg nota van elkaar wil len nemen." Negeren Tenslotte stelt een deelnemer aan de webpoll zich niet te kun nen voorstellen dat bestuurders er bewust op uit zijn om in spraak van de burgers te nege ren. „Helemaal gerust ben ik er echter niet op...", twijfelt deze websitebezoeker. De wekelijkse webpoll van de fusiegemeenten Axel, Sas van Gent en Terneuzen is te vinden op www.herindeling.nl. door Wilma Valk BRESKENS - Aan de Schel- dekade in Breskens is gisteren een begin gemaakt met het plaatsen van zes bloembakken. Tevens wordt de maximumsnel heid op dertig kilometer per uur gesteld. Omwonenden verzoe ken al lange tijd om verkeers- remmende maatregelen op dit stukje weg van en naar het indu strieterrein Deltahoek. Op een vrij kort stuk weg wor den om en om aan weerszijden van de weg zes bloembakken van zes bij drie meter geplaatst. De bakken zijn opgebouwd in twee lagen uit grote multifunc tionele schakelblokken. Dat hierdoor de snelheid op het tra ject verlaagd wordt, klopt wel, maar of het veiliger wordt is maar de vraag. Gisteren waren er drie bakken geplaatst en di rect werd er door de chauffeurs van vooral dubbelspannen al geklaagd dat er nu geen doorko men meer aan was. „Ze zijn onesthetisch. Als dit de manier is om Breskens op te waarderen, is dit een aanflui ting", aldus Marijke de Milliano van restaurant De Milliano aan de Scheldekade. „Zelf was ik vandaag al de dupe van de plaatsing van de blokken. Mijn auto stond geparkeerd voor het restaurant en is nota bene aan gereden door de vrachtwagen die de blokken kwam plaatsen." Het is de tweede keer dat der gelijke blokken in Breskens gebruikt worden. Aan de Boule vard is er een muurtje van ge metseld als afscheiding tussen trottoir en weg. Hier worden de ze dagen weer een aantal blok ken verwijderd om er bloem bakken op te metselen. Advertentie STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Restaurant de Munck, 19.30 uur: Bridge; AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13.30 uur: Hobby club; 19.45 uur: Bingo; Café De Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; Irisstraat, 15.30 uur: Opening biblio theek; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: Gym; MÊÊÊÊËËKÈÈËBÊBÊÊËÈÊÊÈÊBÊÊÊSÈÈÈÊBËBÊÊÊÊL '.j Daarom organiseert Florijn groep een gratis informatie-avond: OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30- 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; 18.00 uur: Avondvierdaagse, SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten voor dames, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten 18.30 uur: Avondvier daagse; 19.30 uur: Yoga; TERNEUZEN-DeVesteJS.SOuurHand- werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; 't Schelpenhoekje, 20.00 uur: Bijeen komst Hobby Computer Club afdeling Zeeland; 20.00 uur: Bijeenkomst Haza- Data gebruikersgroep Z-Vlaanderen; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Kaartenen bingo; 19.00uur:Tafeltennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo keren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers- woensdag 26 juni 2002 Florijn groep heeft inmiddels zijn sporen verdiend als 'welvaartleverancier' van onze klanten. Wij zijn gespecialiseerd in beleggingen waarbij risicobeheersing hoog in het vaandel staat. Die aanpak is uiterst succesvol gebleken, ledereen kan een goed beleggingsresultaat behalen s, als het economisch tij volop meezit. In tijden van economische tegenwind wordt duidelijk dat s financieel advies een specialisme is, waar g°edegen opleiding en talent aan ten grondslag liggen. Locatie en tijdstip van de informatie-avond: De presentatie vindt plaats in het Churchill Hotel te Terneuzen. We verwachten u om 19:30 uur waarna we om 20:00 uur starten met de presentatie. Doordacht Dynamisch Vermogensadvies Florijn groep B.V. Wilhelminastraat 52 NL 4564 AG Sint Jansteen il: info@florijngroep.nl Kijk voor meer informatie op www.florijngroep.nl Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden? Tel: 0114 37 07 27 - Fax: 0114 37 07 29 - E-mail: info@florijngroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41