UITVERKOOP 50- Gimbrëre 't Beest moet aan imago werken „...MabélisM Bouw dorpshuis loopt op rolletjes En nu een feestje bouwen gemeenten gaan meer samenwerken zeeuwse almanak Naam boterzachte prijsjes! Veel mensen denken dat Goese podium nog jongerencentrum is Indicatieorgaan en door Rolf Bosboom GOES - Het Regionaal Indica tieorgaan (RIO) en de gemeen ten in de regio gaan nauwer sa menwerken bij het beoordelen van zorgaanvragen, de zogehe ten indicatiestelling. Het Zorg- loket, zoals elke gemeente dat kent, blijft daarbij het eerste aanspreekpunt. Het RIO verzorgt indicaties in het kader van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Het gaat daarbij voor al om thuiszorg of opname in verpleeg- of verzorgingshuis. Aanmelding en het indienen van aanvragen gebeurt via de Zorgloketten van de gemeente. Zelf zijn de gemeenten verant woordelijk voor indicaties in het kader van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG), tenzij het gaat om kostbare wo ningaanpassingen. Het streven binnen de Ooster- schelderegio (de Bevelanden en Schouwen-Duiveland) is de in dicatiestelling voor de AWBZ en de WVG te bundelen. De verant woordelijkheid komt volledig bij het RIO te leggenIn de prak tijk betekent het een intensieve samenwerking tussen het RIO en de gemeenten. Besloten is niet te tornen aan het aantal loketten waar mensen in eerste instantie terecht kunnen met WVG- en AWBZ-vragen en -aanvragen. Dat betekent dat de Zorgloketten in alle gemeen ten blijven bestaan. De mede werkers daar handelen een voudige en dringende AWBZ- aanvragen (aan- en uittrekken steunkousen, oogdruppelen, wondverzorging, zwachtelen benen, injecteren en vullen me dicijndoos) direct af en behan delen WVG-verzoeken. Als directe afhandeling niet mogelijk is, als het gaat om een gecombineerde aanvraag AWBZ/WVG of als er wordt ge vraagd om een kostbare woon voorziening, gaat de aanvraag naar het RIO, dat 'geïntegreerde loketten' in Goes en Zierikzee heeft. Het indicatieorgaan be oordeelt de situatie en geeft een advies (als het gaat om de WVG) of beslist (in geval van AWBZ) over het ingediende verzoek. De nieuwe werkwijze wordt in de tweede helft van dit jaar in fasen ingevoerd. Op de werk vloer moet de samenwerking tussen de huidige AWBZ- en WVG-indicatieadviseurs gelei delijk verder groeien. Uiteinde lijk verdwijnt in de geïntegreer de loketten het onderscheid tussen beide soorten adviseurs. Advertentie Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Zutphen-Deventer/Hengelo 15 juni Hengelo-Oldenzaal 15 en 16 juni Amsterdam C-Utrecht C 15 en 16 juni (Internationaal*) Sittard-Heerlen 15 en 16 juni Den Haag C/HS-Leiden C 16 t/m 19 juni (Internationaal*) Zwolle-Groningen 16 t/m 20 juni Alphen a/d Rijn-Woerden 17 t/m 19 juni Rotterdam C-Dordrecht 17 t/m 20 juni Zoetermeer Stadslijn 17 t/m 21 juni Meer weten? Kijk op Teletekstpagina 754, - Kijk op www.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Advertentie KORTINGEN TOT LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Advertentie DRVK in Woord Brasserie uit de serie Nederland dichterbij Strijbos, van 24,95 voor slechts 8,95 Maand van het spannende boek - Zusters in het kwaad - Gratis bij aankoop van 13,45 aan Nederlandstalige boeken Nicci French, Verlies vanavond vanaf 17-30 uur Brasseriemenu salade en vegetarische wrap of steak van de grill en ijs met caramelsaus voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) vanavond, 19.30 uur Niels Augustin leest gedichten van Elisabeth Augustin koop nu alvast je schoolagenda en maak kans op een Mountainbike In de Directiekamer kijk ook op www.drukkerijmiddelburg.nl Toen, negen jaar geleden, Eva de wereld met haar aan wezigheid kwam opfleuren, hadden haar ouders een tweede naam achter de hand. Was er toen een jongetje ge boren, dan had dat Connor geheten. Al die negen jaren hebben ze de naam bewaard. Mocht Eva ooit een broertje krijgen, dan zou die als Connor door het leven gaan. Vorige week is het zo lang en intens gewenste jongetje ge boren. In het ziekenhuis in Vlissingen liep de vader di rect na de aankomst van zijn zoon mee met een verpleeg ster, die het kindje de eerste verzorging gaf. Hoe hij ging heten? „Connor is zijn naam," zei de vader zonder aarzeling. Waarna de baby werd terug gebracht naar de kamer waar de moeder op krachten lag te komen. Zij keek op en zei, tot verbijstering van de vader: „Dag Robin." De vader weet intussen wel wat hij in de toekomst heel vaak tegen Robin zal zeggen: Vraag dat maar aan je moe der. Die weet toch alles be ter. van 10 t/m 15 juni een week lang Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194 BEVELANDEN/THOLEN door Rob Paardekam HANSWEERT - Het gaat snel met het nieuwe dorpshuis in Hansweert. Niet alleen vordert de bouw gestaag; ook is inmid dels bekend wie de nieuwe be heerder wordt. Ondertussen is ook de bouw van de brede school in volle gang. de aannemer denkt dat beide projecten in oktober opgeleverd kunnen worden. De brede school wordt een groot gebouw waarin de twee be staande basisscholen, de kin deropvang, de bibliotheek, de peuterspeelzaal en de gymzaal zijn gehuisvest. Tussen het al bestaande basisscholencom plex en de huidige gymzaal komt een grote gang die beide gebouwen met elkaar verbindt. Aan die gang worden nieuwe ruimten gebouwd voor de bieb, de kinderpvang en de peuter speelzaal. Het nieuwe Kaj Munk wordt een multifunctioneel gebouw met een ruime foyer en een grote zaal. De panelenwand tussen beide ruimten kan bij grote ge legenheden worden geopend, zodat een nog grotere ruimte ontstaat. Kaj Munk krijgt ver der een vergaderruimte en een professionele horecakeuken. Afhankelijk van wat de beheer der wil, kan er op het plein een terras worden ingericht. donderdag 13 juni 2002 Drie kandidaten hadden zich bij de gemeente gemeld voor het beheer van het nieuwe Kaj Munk. Ze komen allemaal uit Hansweert en onder hen bevond zich ook de beheerder van het vorig jaar gesloopte dorpshuis, Ad Linders. Nadat de gemeente begin dit jaar gesprekken heeft gevoerd met alle kandidaten is de keus onlangs op Linders ge vallen. De afdeling welzijn heeft daarover advies uitge bracht aan het college van bur gemeester en wethouders en die nemen dat doorgaans over. De nieuwe beheerder komt in dienst van een stichting die het dorpshuis gaat beheren. Dat wil zeggen het verhuren van de za len, de dagelijkse coördinatie en het klein onderhoud. De ge meente neemt het groot onder houd op zich. De bouw van het dorpshuis en de brede school loopt volgens aannemer H. Dronkers op rolle tjes. Bij de aanvang van het nieuwe schooljaar zullen de ge bouwen net niet klaar zijn, maar De bouw van het nieuwe Kaj Munk en de brede school is in volle gang. foto Willem Mieras HoorMieke van der Jaqt GOES - Mensen op Walcheren willen niet verder dan tien kilo meter reizen om hun culturele behoeften te bevredigen. De Be velanders echter hebben er best een behoorlijk reisje voor over om een goede film te zien, een theatervoorstelling of een con cert te bezoeken. Vanessa Cathrine, die de afgelo pen maanden stage liep bij Po dium 't Beest in Goes, stelt dat vast in het onderzoek waarmee ze binnenkort afstudeert bij de (Advertentie) heao-communicatie aan de Ho geschool in Vlissingen. Cathrine onderzocht voor 't Beest welk beeld het publiek van het podium en de activitei ten heeft zodat 't Beest een stra tegie kan ontwikkelen om het een groter en breder publiek te trekken. Ze hield daarvoor een enquête. Veel geënqueteerden denken dat 't Beest nog altijd een jonge rencentrum is. Wie ervan op de hoogte is dat het podium zich richt op de hele samenleving, denkt toch dat er een tamelijk gesloten geitenwollen-sokken- clubje komt, dat weinig open staat voor anderen. Dat beeld klopt al jaren niet meer. 't Beest programmeert films, concerten in uiteenlopen de genres, theaterproducties, schoolvoorstellingen en er draait een succesvol Jeugdthea terhuis. Kwaliteit Het enige uitgangspunt waar aan niet te tornen valt, is de kwaliteit. Die moet goed zijn. Met maten van toegankelijk heid meet 't Beest niet. Er draai en bijvoorbeeld evengoed cult films voor een klein publiek als grote publiekstrekkers als Har ry Potter. 't Beest bedient dan ook een zeer uiteenlopend publiek in leeftijd en achtergrond. In haar onderzoek heeft Cathri ne ook bekeken waar het pu bliek op Walcheren en de Beve landen de informatie vandaan haalt, als er een avondje uit op het programma staat. In alle ge vallen is dat het vaakst de krant. Ook posters lijken mensen ge makkelijk te verleiden om iets leuks te gaan doen en bij sommi ge groepen, vooral jongeren, werven ook flyers. Vanessa Cathrine hield haar en quête op straat, in Middelburg, Gissingen en Goes. Ze deelde haar informanten in in twee groepen, jongeren van 17 tot 35 jaar en mensen van 35 jaar en ouder. In Goes kenden alle jon geren 't Beest en de meesten wis ten ook wel wat er wordt aange boden. De ouderen waren in Goes beduidend minder goed op de hoogte. Dat gold in sterkere mate voor de ondervraagden in Vlissingen en Middelburg. Het viel de onderzoekster op dat zelfs veel mensen die goed we ten wat voor soort activiteiten 't Beest aanbiedt, nooit bij een voorstelling of concert zijn ge weest. De bereidheid om voor een avondje uit te reizen, bleek vooral groot onder de ouderen in Goes. De meest voorkomende reisafstanden waren onder hen 20 tot 30 kilometer of zelfs meer dan 30 kilometer. Goese jonge ren reizen meestal tussen 20 en 30 kilometer voor een voorstel ling of een concert. Alleen Mid delburgse jongeren blijken nog weieens de trein of de auto te pakken voor een avond genie ten. De rest van de ondervraag den in Middelburg en Vlissingen gaat niet verder dan tien kilo meter, dus blijft maar liever op Walcheren. Imago Vanessa Cathrine beveelt 't Beest in haar conclusies aan, zich in een imagocampagne te richten op Goes en de Bevelan den. Een vervolgonderzoek in de Goes omringende gemeenten zou de richting van de campag ne preciezer kunnen bepalen. door Naomi Voet GOES - „Dit gaan we vieren!" Zo rea geerde een van de studenten van het Goese Lyceum toen hij zijn punten be keek. Eindexamenkandidaten van de havo en het vwo in Goes die gistermid dag niet gebeld werden, zijn geslaagd. Zij konden gisteren in de loop van de dag hun punten bekijken. Er heerst een opgeluchte stemming rondom de prikborden waarop de cij ferlijsten zijn bevestigd in de hal van het Goese Lyceum. De meeste scholie ren nemen pen en papier in de hand en schrijven de punten - en die van klasge noten die er niet bij kunnen zijn - over. Onne deed eindexamen havo en is erg opgelucht. ,,Ik stond er wel goed voor, maar economie kan ik niet goed. Ik moest daarvoor een 48 halen en heb een 5,5. Een meevaller dus. Verder heb ik voor twee examens een negen. Dat had ik echt niet verwacht." Merijn en Klaas (vwo) weten al wat ze het weekend gaan doen: „We gaan een feestje bouwen." Merijn dacht dat ze gezakt was. Vooral geschiedenis vond ze erg moeilijk. „Ik heb keihard geleerd voor mijn examens en had niet ver wacht dat ik het zou halen." Klaas: „Mijn punten zijn erg goed. Ik had ze wel iets lager verwacht. Vooral Neder lands en Engels vond ik moeilijk. Deze uitslag ga ik echt vieren." Maikel staat op een afstandje toe te kij ken hoe de andere studenten zich ver dringen rond het prikbord om een glimp van de cijfers op te kunnen van gen. „Ik ben gezakt. Ik kan nog wel her examen doen. Ik had het wel verwacht want ik ben heel slecht in economie en ik had niet veel geleerd. Maar ik ga wel slagen hoor. Dat moet wel want ik heb al een kamer in Den Haag waar ik de sportacademie ga doen." foto Willem Mieras Advertentie APTER SHAVE LOTION AP RES KASAGt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27