NS-top slikt alternatief plan voordeel! Kok rouwt mee in Tuzla Perry's actiepakker! De Lichtboei Nederlands kampioen Speciaal zitje auto in twee jaar verplicht voor alle kinderen 17 13° Bondscoach Argentinië mag blijven Rondje om de kerk is van de baan door dienstrooster OR Stakingen zuivel beëindigd Fotograaf Roye (97) vermoord Excuses Privé maken geen indruk op Claus fjr cS(*<2 Gossip* BelCompany ICI PARIS XL Ontdek uw voordeel bij ICI PARIS XL! De Minderhoud ongenaakbaar Zeeuws leerbedrijf in de maak wmummmmm Perry Sport Mount Mc. Ginnis mm m visie van Abdullah Haselhoef ZW 4 Miezer Vanochtend droog, vanmiddag (mot)regen. Maxima rond 17 graden en matige tot vrij krachtige zuidwestenwind. 245e jaargang no. 138 donderdag 13 juni 2002 los nummer 1,00 MIYAGI - Marco Bielsa mag aanblijven als bonds coach van Argentinië. Dat verklaarde voorzitter Ju lio Grondona van de Ar gentijnse voetbalbond AFA na de verrassende uitschakeling in de eerste ronde van het wereldkam pioenschap in Japan en Zuid-Korea. „De beslissing is aan hem", zei Grondona. De preses wil snel een ge sprek met Bielsa, wiens contract deze maand af loopt. De bond is de coach nog een groot bedrag aan loon en premies schuldig sinds Argentinië in een economische crisis is ge raakt. Volgens Grondona heers te in de Argentijnse kleedkamer na de uit schakeling een begrafe nisstemming. „Iedereen zat met rode ogen en probeerde te be grijpen wat er was ge beurd. Argentinië heeft alles gegeven voor een beter resultaat, maar kreeg het niet. Zo is het voetbal. Het heeft geen zin om erover te blijven piekeren." RTR De uitslagen van gisteren: Zweden-Argentinië 1-1. Engeland-Nigeria 0-0. Slovenië-Paraguay 1-3. Spanje-Zuid-Afrika 3-2. van onze redactie binnenland UTRECHT - De directie van de Nederlandse Spoorwegen accepteert op hoofdlijnen het alterna tieve dienstrooster van de ondernemingsraad (OR). Het beruchte 'rondje om de kerk' is hiermee van de baan. Dat hebben de NS gisteren be kendgemaakt. Een woordvoer ster benadrukt dat er nog wel enkele haken en ogen aan het plan zitten. De OR van de NS mocht na alle tumult over het 'rondje om de kerk' en de wisseling van de wacht in de directie zelf aan de slag om een ander dienstrooster voor het personeel te ontwikke len. Eind mei presenteerde het medezeggenschapsorgaan zijn plan. De raad koos voor een ver deling van de lusten en de lasten onder conducteurs en machinis ten. „Wat de OR daarover zegt, wordt overgenomen", aldus de NS-woord voerster. „Het moet echter wel logistiek haalbaar zijn. Dat wordt nu doorgere kend." Het rekenwerk moet nog deze maand zijn afgerond. Het nieuwe rooster moet 15 decem ber ingaan, gelijk met de nieuwe dienstregeling van de NS. De OR heeft het rooster ook la ten doorrekenen door een onaf hankelijk instituut. Nu kijkt de NS of het in de praktijk ook zal werken. Ook wordt gekeken of aan elke eis van de raad per standplaats tegemoet kan wor- RABAT - Horace Roye, een van de belangrijkste modefotogra fen uit de jaren dertig van de vo rige eeuw, is in zijn huis in de Marokkaanse hoofdstad Rabat doodgestoken. Hij was 97. Gisteren is een verdachte aan gehouden, aldus de politie. De Brit Roye was vooral bekend om zijn foto's van Greta Garbo. Hij woonde sinds ongeveer twintig jaar in Marokko. AP den gekomen. Mogelijk kunnen sommige zaken niet exact zoals de OR het wil, omdat dat prak tisch niet haalbaar is. „Dit is een heel grote stap voor de NS", zegt de woordvoerster. Het 'rondje om de kerk' leverde een storm aan kritiek op, de toenmalige directie wist niet van wijken. De huidige directie zet die stap nu wel. „We krijgen er heel wat voor terug. Het plan van de OR kan rekenen op ruim voldoende draagvlak onder het personeel." In het model van de OR hoeven niet steeds dezelfde conduc teurs of machinisten op dezelf de treinen te werken. Daardoor zitten niet altijd dezelfde men sen op de probleemlijnen, lijnen waar bijvoorbeeld veel wordt zwartgereden. Ook zullen er méér treinen rijden in het roos ter van de OR. Dat plan zou de NS evengoed minder geld kos ten. Er zijn minder mensen no dig doordat ze flexibel inzet baar zijn. Vol lof OR-voorzitter G. Wold beloofde bij de presentatie van de plan nen dat het 'weer harstikke leuk wordt om bij de NS te werken'. Ook de vakbonden zijn vol lof over het OR-plan. Volgens de NS-woordvoerster is duidelijk een nieuwe wegingeslagen. „De directie wil een streep zetten on der de afgelopen twee jaar. Als je dat echt wil, moet je zelf be wegen. De afgelopen jaren wa ren weinig verheffend." ANP DEN HAAG - Het weekblad Privé erkent in het nummer van deze week een volkomen onjuist verhaal over prins Claus te heb ben geschreven in de aflevering van 25 mei. De prins stapte naar de rechter in Amsterdam om een principië le uitspraak te krijgen over het artikel, waarin stond dat hij uit Huis ten Bosch was 'gevlucht' om in Duitsland te sterven in een kliniek voor terminale pati ënten. De prins is echter steeds thuis geweest. Volgens de Rijksvoorlichtings dienst is de prins niet onder de indruk van de wijze waarop Pri vé deze week door het stof kruipt. Hoewel het blad op de cover al met grote letters 'Onze excuses aan prins Claus' aan biedt, heeft deze daar totaal geen boodschap aan. Hij zet de zaak door om dit soort praktij ken te bestrijden.AlVP Advertentie Nu 300 gratis ringtones Samsung N620 16-polyphonic sound Games met geluids- en trileffecten Helblauw display Exclusief bij BelCompany: Altijd zeker én het meeste voordeel! Binnen 2 weken toestel ruilen! Gegarandeerd de laagste prijs! door Henk van de Poll en Bouke Berqsma TUZLA - De tweede dag van het bezoek van premier Kok aan Bosnië stond meer nog dan de eerste in het teken van de zeker 7500 doden en vermisten uit de moslimenclave Srebrenica. Kok bezocht samen met minis ter Herfkens van Ontwikke lingssamenwerking een mortu arium waar resten liggen van slachtoffers van de massamoord in juli 1995 in de moslimenclave Srebrenica. In het mortuarium in Tuzla toonde Kok toonde zich zeer onder de indruk. In de koel cellen liet hij zich tussen de lijkenzakken, ondanks de pene trante geur, uitgebreid bijpra ten over het werk van de ICMR Kok noemde die ervaring 'vre selijk'. In het mortuarium liggen de overblijfselen van 236 men sen die inmiddels zijn geïdenti- Wim Kok bezocht gisteren in Tuzla het huisvestingsproject Solina. foto Robin Utrecht/ANP ficeerd maar nog wachten op een waardige begrafenis. Ne derland financierde twee jaar Advertentie Zie onze advertentie elders in deze krant. geleden het mortuarium. Voor die tijd werden de lichamen be waard in een verlaten zoutmijn. Kok aanvaardde gisteren een functie als lid van de Internatio nale Commissie voor Vermiste Personen in het voormalige Joe goslavië (ICMP). Het gaat om een vrijwilligersfunctie met een aantal vergaderingen per jaar. Kok zei dat te doen 'niet als spijtbetuiging voor wat gebeurd is in Srebrenica, maar om be trokken te kunnen blijven bij de kwestie van de vermiste perso- De stakingen in de zuivel sector zijn voorbij. Bon den en werkgevers sloten gisteren een overeen komst, waarin een loons verhoging van 6,75 pro cent over twee jaar is vast gelegd. Friese boeren wil len twee miljoen euro schadevergoeding voor alle melk die zij gedumpt heb ben. nen.' De ICMP, die mede dank zij een Nederlandse bijdrage is opgericht, heeft als doel te hel pen bij het verwerken van leed van mensen die familie hebben verloren door de oorlogen in het voormalige Joegoslavië. Nog al tijd worden tussen de 40.000 mensen vermist, van wie 30.000 afkomstig uit Bosnië. Bij de oor log in Bosnië (1992-1995) vielen zeker 200.000 doden. De organisatie probeert ook re geringen over te halen informa tie te verstrekken over vermiste personen. Ook houdt het ICMP zich bezig met het opgraven en identificeren van stoffelijke res ten van oorlogsslachtoffers. Kok wil graag samen met de in ternationale gemeenschap zorgdragen voor een begraaf plaats en een museum bij de vroegere Dutchbat-compound in Potocari. Nabestaanden als de Vrouwen en Moeders van Srebrenica dringen daar al ja ren op aan. Kok vloog gisteren met een vol ledig bewapende Chinook van de Nederlandse Luchtmobiele Brigade van de Bosnische hoofdstad Sarajevo naar Tuzla. De helikoptervlucht, die twin tig minuten duurde, werd uitge voerd met een open achterklep om eventuele vijandige acties op de grond vroegtijdig waar te kunnen nemen. ANP Skeeleraar Andries Minderhoud heeft gisteravond de eerste wedstrijd van de regionale competitie gewonnen. De Seroos- kerkenaar heerste in de straten van Krabbendijke en dubbelde het complete peloton. Er volgen nog zes koersen. Het geld is er. De leerlingen zijn er ook. Waar het nog aan schort, zijn bedrijven die een leerling in dienst willen nemen. De Stichting Metaal en Elektro Opleidingen Zeeland wil een regionaal leerbedrijf oprichten. Als het bedrijfsle- venmeedoet,kanheteenopstekervoorhettechnisch d onderwijs in Zeeland worden, varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; radio en televisie: 7; zeeland: 9,10,11,13 en 15; sport: 17,18, 19 en 20; economie: 21 en 23. Advertentie Driepersoons tent in 4 uarianten op te zetten, z 7950 gram, materiaal: katoen, max. hoogte; 130 cm door Hetty van Rooij BRUSSEL - Kinderen mogen in de toekomst niet meer los op de achterbank van een auto zitten, ook niet wanneer ze een auto gordel om hebben. Over twee jaar moeten niet al leen baby's en peuters, maar ook oudere kinderen op een speciale verhoging zitten waardoor hun gordel op de juiste plaats blijft. De ministers van Verkeer en Transport van de EU gaan maandag in Luxemburg ak koord met een voorstel van de Europese Commissie dat het ge bruik van autozitjes regelt. Ba by's en kleuters vanaf één jaar moeten in een speciaal kinder zitje; voor oudere kinderen is een eenvoudige 'zetelverho ging' voldoende. Lengte Nederland zal de grens niet trekken bij een bepaalde leef tijd, maar bij een lichaamsleng te van 135 centimeter. Kinderen die langer zijn, mogen net als volwassenen in de gordel. De opstellers van de richtlijn heb ben ook aan de praktijk ge dacht: het blijft toegestaan om kinderen over een korte afstand te laten 'meeliften' zonder spe ciale beveiliging. „Anders zou je nooit meer de vriendjes en vriendinnetjes van je kinderen kunnen thuisbrengen", licht een behulpzame ambtenaar toe. Alle EU-lidstaten zijn verplicht om het akkoord van de minis ters in hun eigen wetgeving op te nemen. Dat proces gaat onge veer twee jaar duren. De minis ters gaan maandag ook akkoord met de verplichting voor passa giers om in touringcars en schoolbussen gordels te dragen In Brussel wordt gewerkt aan een voorstel om het aanbrengen van gordels in autobussen ver plicht te stellen. In Nederland is het dragen van een gordel in de bus nu al verplicht, wanneer een bus met gordels is uitgerust. Voor het openbaar vervoer geldt dat niet. GPD (Advertentie) "713214'000002" maandag t/m vrijdag door Ab van der Sluis Lichtboei uit Westkapelle is gisteren Ne derlands kampioen geworden. Het elftal WESTKAPELLE - Het schoolvoetbal- versloeg in de finale een school uit Heer- team van openbare basisschool De len met 2-0 door doelpunten van Menno de Nooijer en Erwin Pouwelse. De kers verse kampioenen werden 's avonds door tientallen supporters verwelkomd op de Markt in Westkapelle. Zij kregen onder meer een muzikale ereronde door het dorp. foto Ruben Oreel pagina 13: Westkapelle trots op zijn kampioenen Hij verwijt de media dat ze hem te gemakkelijk in een bepaalde hoek hebben gedreven; de organisaties van moslims dat ze hem niet hebben bijgestaan; en zichzelf dat hij niet ge noeg heeft nagedacht over het effect dat sommige uitspraken zouden heb ben. Abdullah Haselhoef geeft zijn visie. Van zijn ti tel imam heeft hij inmiddels af- f |J stand gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1