Vlissingen werkt aan stadsvisie Pleidooi voor nieuw strandje Vlissingen remt snelheidsduivels Boete en rijverbod voor drankrijdster Vlaamse loodsen staken uit protest tegen privatisering Vlissingen zet bouwer website aan de kant Voor eind dit jaar meer duidelijkheid over opknapbeurt stadshart Boete voor klap met bijl Winkeldief aangehouden 71 0800 - 0231 231 (GRATIS) Nog geen datum voor tweede fase inentingsronde zeeuwse almanak Gesprekje WALCHEREN woensdag 12 juni 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - Binnen vi jf jaar is de ingrijpende opknapbeurt van een belangrijk gedeelte van de Vlissingse binnenstad vol tooid. Daarvoor zal voor het eind van dit jaar een stadsvisie gepresenteerd worden, waarin vermeld is welk deelgebied het eerste een facelift ondergaat en op welke manier de herwaarde- MIDDELBURG - Een 60-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg veroordeeld tot 450 euro boete. Politierech ter A. Cohen-Koningsveld acht te bewezen dat de man met een bijl had geprobeerd zijn buur man zwaar te mishandelen. Het slachtoffer liep 20 juni vorig jaar door de klap van de bijl een gapende wond van zeven centi meter aan zijn hand op. De ver dachte, een gehandicapte Vlis- singer, zei zich kwaad te hebben gemaakt op zijn buurman toen die een van zijn krukken afpak te. De aanleiding was een uit de hand gelopen ruzie. Volgens de buurman had de ver dachte in het portiek met de bijl staan zwaaien. Toen de buur man de bijl wilde afpakken, zou de Vlissinger ermee hebben ge slagen, waardoor de buurman aan zijn hand gewond raakte. De verdachte stelde dat hij door zijn buurman, die volgens hem veel drinkt, regelmatig wordt lastiggevallen. Ze zijn nog steeds buren van elkaar, maar raadsman ESmit stelde dat zijn cliënt bang van hem is. „Hij is maandenlang geterroriseerd. De buurman heeft mijn cliënt eerst bij de keel gegrepen. Ze staan nu quitte." Smit vroeg geen boete op te leggen, maar daarvoor vond de politierechter het misdrijf te ernstig. ring bereikt wordt. Ook de mo gelijke oplossingen voor de ver- keers- en parkeerproblemen van de binnenstad worden er in opgenomen. Dat zei wethouder H. de Haas gisteren in de commissieverga dering samenleving van de ge meente Vlissingen. Hij reageer de dat er al lang gesproken wordt over de stadsvisie en dat er in de loop der jaren veel voor stellen en ideeën gepasseerd zijn. Een aantal zal als onder legger dienen voor de ontwikke ling van deze stadsvisie. Daar hoort ook het herinrichtings plan binnenstad van Bureau Architecture Humain bij. De uitkomsten van stadskoers 2010 - een toekomstvisie op Vlissin gen - krijgen er eveneens een plaats, omdat daarin ook over 'ontwikkelingen in de kern is gesproken'. Om aan te geven dat de ge- dachtenvorming over de op knapbeurt van de binnenstad een continu proces is, zei hij: „Op dit moment is er ook weer een ander bureau bezig met een ontwerp voor een aantrekkelij ker Arsenaalplein. Er worden heel veel schetsen over delen van de binnenstad gemaakt." Opvattingen De Haas zei dat er bijvoorbeeld ook tal van opvattingen zijn over de herinrichting van het Bellamypark. „De een wil daar een bos terug, een ander een ste delijk plein waar evenementen worden gehouden en weer een ander wil dat de haven op het Bellamypark uitgegraven wordt." De notities over het ver nieuwde hart zullen uitmonden in de stadsvisie, waarin de openbare ruimtes, vanaf de boulevards tot voorbij het Arse naalcomplex, beter met elkaar in contact zullen komen. Het wordt volgens De Haas een sa menspel waarin ideeën over de ZIERIKZEE - In een winkel aan hel Haringvlietplein in Zierik- zee werd gisterochtend om streeks tien uur een winkeldief aangehouden. De man, een 62-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland, wil de een badmat met een waarde van enkele tientallen euro's meenemen zonder te betalen. De man krijgt een proces-ver- VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen pakt deze maand de verkeersveiligheid aan op een aantal plaatsen in Vlissingen. De afdeling Beheer is gisteren begonnen met een groot scheepse aanleg van verkeersremmers in Bossenburgh en Oost-Souburg. Hier aan de Bossenburghweg is geko zen voor een verkeerssluis. Bewoners klagen al tijden dat er op het lange rechte stuk bij Prattenburg erg hard wordt gereden. Volgens F. Slager van de gemeente worden drempels al leen nog bij hoge uitzondering aangelegd. „De nevenef fecten van drempels zijn te hoog. Mensen klagen over geluidsoverlast en trillingshinder die het rijden over de drempels teweeg brengt", aldus Slager. „De drempels die in Oost-Souburg komen, liggen dan ook niet over de volle breedte van de weg. Het zijn zogenaamde punai ses, ronde drempels." foto Ruben Oreel door Aector Dooms MIDDELBURG - Ze had er van gedroomd aangehouden te worden door de politie. „Die droom is uitgekomen", zei gisteren een 50-jarige in woonster van Vrouwenpol der aan het eind van de behandeling van de alcohol zaak bij de Middelburgse po litierechter. Over de straf - negen maan den rijontzegging en 850 eu ro boete - deed ze al helemaal niet moeilijk. „Hartstikke bedankt", riep ze spontaan. Het had alles te maken met haar drankprobleem, waar voor ze naar eigen zeggen met succes in therapie is ge gaan. De verdachte werd op 27 februari dit jaar in haar woonplaats stomdronken achter het stuur van haar au to betrapt. Een blaastest bleek niet mogelijk. Dus moest een bloedproef duide lijkheid verschaffen. De uit komst daarvan loog er niet om: 2,7 milligram alcohol per milliliter bloed, ruim vijf keer de toegestane hoeveel heid. Het was uit pure verve ling dat ze naar de fles greep. Sherry was vrijwel elke mor gen haar recept. „Dan ben ik alleen thuis en begin ik uit verveling te drinken, 's Avonds drink ik geen drup pel, want dan heb ik genoeg afleiding met mijn man en de kinderen." Het paste precies in het beeld dat de vrouw de bewuste dag rond half drie 's middags met haar auto aan de kant werd gezet. Haar rij bewijs werd meteen ingevor derd. Fiets Officier van justitie C. 01- denburger sprak van een zeer fors alcoholpromillage dat in haar bloed was aangetroffen. Ze eiste negen maanden rij ontzegging en 850 euro boe te. De vrouw had na haar dran kescapade direct contact ge zocht met het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs. „Ik kan geen fles met sterke drank meer zien. Ook wil ik niet meer in de au to rijden. Ik fiets liever", zei ze. Politierechter A. Cohen-Ko- ningsveld was blij dat de drankrijdster inzag dat het zo niet langer kon en vonnis te conform de eis van de offi cier. Advertentie I1 281 m i Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen door Mieke van der Jagt BAARLAND - Er moet bij de Hoek van Baarland, net over de dijk bij camping Scheldeoord, een strandje terugkomen. Met die boodschap zijn R. en C. Northolt, exploitanten van de camping, naar de gemeente Borsele getrokken. „En niet al leen vanwege het economisch belang van de camping", verze kert R. Northolt. „Want alle in woners van vijftien kernen in de gemeente Borsele raken met de komst van de Westerschelde Container Terminal (WCT) het enige strandje kwijt." Vanwege de aantrekkings kracht van het strandje dat vroeger op de Hoek van Baar land lag, heeft de gemeente Baarland indertijd de camping gesticht en een bungalowpark ontwikkeld. Het was een druk bezocht 'buurtstrandje', dat in de loop der jaren verkommerde doordat de Westerschelde ver vuilde, doordat ingrepen in de bodem slikafzetting veroor zaakten en doordat de gemeente Borsele, die recreatie langs de Westerschelde ontmoedigde, er helemaal niets aan deed. De duiktoren, die er jaren geleden van gemeentewege werd neer gezet, is inmiddels bijna in el kaar gezakt. Northolt vindt dat de gemeente de jarenlange planologische verwaarlozing van het strandje best goed kan maken, nu het laatste stukje strand aan de Ka- loot dreigt te verdwijnen. „Heel veel mensen uit Borsele recreë ren op die reep zand bij de Ka- loot, omdat je er op de fiets naar toe kunt, omdat je niet uren in de file hoeft te staan of omdat je de hond er kunt laten loslopen. Borsele heeft bijna dertig kilo meter kust en zoals het er nu uit ziet, blijft er geen reepje zand over. Het moet een kleine moeite zijn om drie- tot vierhonderd meter voor gebruik door lokale recreanten op te spuiten." De gemeente loopt wat dat be treft volgens Northolt toch nog al uit de pas met andere Zeeuw se gemeenten. „Kapelle en Reimerswaal spuiten voortdu rend van dat soort strandjes op. Nu de Westerschelde schoner is geworden en er nog meer dreigt te verdwijnen, kan een nieuw gemeentebestuur met een nieuw college een heleboel inwoners een groot plezier doen." Voedselvoorraad De heren Northolt hebben hun voorstel inmiddels bij de Bor- selse wethouder A. van Opdorp op tafel gelegd. Die heeft be loofd de mogelijkheden te zul len onderzoeken. Een aantal ja ren terug stond de gemeente Borsele niet afwijzend tegen het opspuiten van een strandje bij Scheldeoord. Probleem was toen dat de slikken onderaan de dijk vanwege hun voedselvoor raad voor vogels gespaard moesten blijven. Northolt: „Het stuk bij de Hoek van Baarland is altijd strand geweest. De be langrijke voedselgebieden voor vogels, de Plaat van Baarland en de slikken en de schorren langs de dijk, liggen naar het inrichting staan, maar ook wor den zienswijzen over de toeristi sche, economische poot erin op genomen. De stadsvisie moet de 'instru menten leveren om de discussie met betrokkenen en burgers los te maken'. De volgende stap is een startnotitie. Daarin wordt als het ware ingezoomd op een kleiner gebied dat meer in detail wordt beschreven. „Van de keu ze van het straatmeubilair tot de bepaling van de steensoort." door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse loodsen leggen, in navolging van de ruim tienduizend haven arbeiders in België, donderdag nacht het werk neer. Het gaat om een staking van acht uur, die om middernacht begint en 's morgens om acht uur weer is afgelopen. Het is een waarschuwing van de loodsen aan de Belgische rege ring. Vorige week vrijdag hiel den de arbeiders in de vier grote Vlaamse havens (Antwerpen, Gent, Zeebrugge en Oostende) al een 24-uursstaking. Aanvan kelijk wilden de loodsen zich daarbij aansluiten, maar op het laatste moment stelden ze hun actie uit tot deze week. De loodsenstaking is uitgeroe pen door het Gemeenschappe lijk Vakbondsfront voor Over heidsdiensten. Daarin zijn het Vrij Syndicaat van het Open baar Ambt, de Algemene Cen trale der Openbare Diensten en ACV-Transport en Communica tie verenigd. Net als de havenarbeiders pro testeren de loodsen tegen de liberalisering van de havenreg lementen door de Europese Commissie. Die houdt onder meer in dat ook bemanningsle den van schepen voortaan hun schip mogen laden of lossen. Volgens de vakbonden worden de strenge regels, waaraan ha venarbeiders moeten voldoen, op die manier overboord gezet en bovendien vrezen ze dat de veiligheid in de havens wordt aangetast. In het kader van de liberalise ring zouden alle Europese loodsdiensten moeten worden geprivatiseerd. De Europese loodsenorganisatie Empa vindt dat de loodsdiensten, vooral uit oogpunt van veiligheid, niet mogen worden geprivatiseerd. Tot nu toe klopten de Belgische loodsen tevergeefs aan bij de re gering in Brusselze eisen nu een duidelijk standpunt. Op 17 juni komen de Europese ministers van Transport in Brussel bijeen om te beslissen over de liberalisering, die de concurrentie tussen de havens moet aanwakkeren. De Belgi sche minister van Mobiliteit Durant hield zich tot nu toe op de vlakte. Ze vindt wel dat de li beralisering te overhaast dreigt te worden ingevoerd. TERNEUZEN - De GGD Zee land heeft nog geen tijdstip ge prikt voor de tweede fase van de inentingscampagne tegen de meningokokkenziekte. De GGD bekijkt hoe de vaccina ties zo weinig mogelijk in het vaarwater van de scholen ko men te zitten. „Voor de campagne die we nu nog voor de zomervakantie hou den en 20 juni begint is dat niet zo'n probleem", zegt hoofd van de GGD V. Slenter. „Die laatste week van juni zijn de proefwer ken op bijna alle scholen zo goed als voorbij en is het schooljaar toch een aflopende zaak. Dan zijn er meer activiteiten in de sfeer van sportdagen of uitstap jes. Voor de vervolgcampagne is het vaccin beschikbaar vanaf september en dan zitten de scholen wel volop in hun pro gramma's." Het probleem is volgens Slenter dat er geen overkoepelend or gaan is waarmee overleg ge voerd kan worden. „En met alle scholen afzonderlijk praten, is ook niet te doen. Dus we moeten daar nog eens goed over den ken." Slenter denkt dat vanwe ge de voorbereidingen de inen- tingscapagne voor de zes- tot en met veertien jarigen pas rond oktober kan beginnen. In Zeeland worden in totaal 80.000 kinderen gevaccineerd. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De site van de gemeente Vlissingen krijgt een nieuwe impuls. En dat is vol gens de gemeente en een aantal gebruikers van de site ook de hoogste tijd. Wethouder L. Pop- pe-de Looff zei deze week in de commissievergadering open baar bestuur dat de gemeente lijke website 'onder de maat is'. De samenwerking met de bou wer van de huidige site, 4BB uit Houten, wordt daarom verbro ken en er wordt een nieuwe site gemaakt. „De nieuwe Vlissin- gen-site komt in eigen beheer. De verklaring voor de breuk is dat het venijn bij 4BB vooral zat in de doorlopende kosten, ook na de bouw van de site. Voor elke externe handeling moest het bureau weer worden ingehuurd. En dat loopt in de papieren. „In tussen hebben we wel 44.000 eu ro betaald aan dat bedrijf. Het is de bedoeling om een goed pro duct te krijgenDoor nu het con tract te verbreken, voorkomen we dat het duurder wordt." Optimistisch geredeneerd ver dient de nieuwe site zichzelf te rug, „Want als de site er eenmaal is, kunnen we hem zelf uitbrei den. Alles wat met Vlissingen te maken heeft, hangen we eraan. Ook de bibliotheek en het ar chief zijn via onze site op te roe pen." Veel vragen Voor de bouw en ontwikkeling van de nieuwe Vlissingen-site verwacht het college van B en W ongeveer 139.000 euro nodig te hebben. „We willen wel een onderbou wing van de besteding", zei A. Soplantila, raadslid van GroenLinks. Hij wildeniet twee keer in hetzelfde mes vallen. „We hebben bij de keuze van 4BB ook veel vragen gesteld, omdat we niet overtuigd waren van de kwaliteit." Soplantila haalt aan dat de in terim-manager van de gemeen te Vlissingen destijds connec ties had met het bedrijf. Poppe- de Looff reageerde dat er inder daad voor 4BB was gekozen op aanraden van die gemeentelijk interim-manager R. Vonk „Maar we zijn niet over één nacht ijs gegaan." Vonk van het bureau Mede was op dat mo ment in dienst van de gemeente Vlissingen en werkzaam als di recteur Verandering. Hij leidde de omvorming binnen het amb telijk apparaat. Vonk adviseer de een site te laten bouwen door 4BB. Toen hij het advies uit bracht, had hij geen banden met 4BB, wel daarna. Vonk was klaar bij de gemeente en maakte de overstap naar het bedrijf. „We dachten dat dit bedrijf kon zorgen voor een heel bijzondere site. Dat is tegengevallen", er kent Poppe-de Looff. Raadslid E. Walrave-Troost van de PvdA stelde voor dat wordt onderzocht of het mogelijk is in het vervolg een no cure, no pay- constructie te bedenken voor dit soort verbintenissen. „Wordt er geen resultaat geleverd, dan volgt er geen betaling. Het is niet de eerste keer dat we met een bedrijf in zee gaan waarmee het misloopt." Verder vroeg ze zich af of de opdrachten wel goed zijn geformuleerd. Volgens het college zijn er kwaliteitsei sen verbonden aan de nieuwe si te. De verwachting is dat de site in september in de lucht is. Het buurtstrandje bij de Hoek van Baarland werd vroeger, voordat het werd verwaarloosd, druk be zocht. foto Willem Mieras westen. Daar willen wij natuur lijk ook afblijven." Als het gaat om compensatie van de recreatieve mogelijkhe den die bij de Kaloot verdwij nen, doemt er een ander pro bleem op. Het strandje bij de Kaloot heeft, hoeveel mensen er soms ook onder parasolletjes zitten, geen recreatieve bestem ming. Bovendien gaan er ook daar na tuurlijke kwaliteiten verloren. Het is niet gemakkelijk om een verlies aan natuurwaarde te compenseren met ruimte voor recreatie. Elke ochtend komt de Thuis zorg bij die bejaarde weduiv- naar te Zierikzee. Nooit te j lang, want de verzorgster heeft nog meer te doen. Maar er is altijd wel tijd voor een gesprekje En dat waardeert onze weduwnaar zeer. Zo ook deze week. Het ging over relaties. Meneer gaf aan dat hij nog best gelukkig was. Maar dat hij het zo gek nog niet zou vinden wanneer er weer een vrouw in z'n leven kwam. „Ik geloof', ver trouwde hij de verzorgster toe, „dat ik 'n vrouw nog best gelukkig zou kunnen maken in ieder geval zou ze zich met mij nooit vervelen. De thuiszorgster knikte be grijpend. „Ja", reageerde ze, „dat geloof ik graag. Maar ze zou van tijd tot tijd wel aan je vragen: hou nu toch eindelijk eens je mond!" .VVNM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9