Ziekenhuisbevalling toch vergoed PZC PZC Omleidingen maken Hulst doolhof ROC brengt verslaving op de planken Horeca in Hulst en Hontenisse openen gezamenlijke website 11 Hulst gaat ratten in binnenstad verdelgen Verzekeraar: indicatie in weekend niet nodig bij gebrek aan alternatieven Bijeenkomst Koegorspolder Geen bezwaar tegen bouw appartementen in brouwerij agenda Geen relatie WCT en geld ZMF Extra opslag Broomchemie legaal Nieuwe ondernemersvereniging Auto tegen gevel Showband Sas naar Tsjechië Besluit GS bezwaar Heros laat op zich wachten woensdag 12 juni 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst gaat het rattenprobleem in de Hulster binnenstad aanpakken. Om het ongedierte te bestrijden, is een contract gesloten met De- thon die de ratten zal verdelgen. Binnenstadbewoner J. Steen bergen stuurde eergisteren een brief naar de gemeente waarin hij zijn beklag deed over ratten bij hem in de straat. Aan de Broodmarkt hadden de dieren de stoep ondergraven en was er een verzakking in de weg ont staan. Steenbergen zegt hierover al meermalen contact te hebben gezocht met de gemeente, maar uit navraag blijkt dat hierover niets bekend is in het gemeente huis. „Als we een melding krij gen dat er ratten rondlopen, dan wordt er meteen contact ge zocht met Dethon om het pro bleem te verhelpen", zegt wet houder W. Kayser. „Er wordt ook een kaart bijgehouden waar er ratten gezien zijn en waar in het verleden actie is onderno men, maar de omgeving van de Broodmarkt staat daar niet bij. Al jaren niet." Steenbergen is bang voor de volksgezondheid omdat de rat ten de huizen kunnen binnen lopen. Niet alleen aan de Broodmarkt zouden ratten zijn gezien, ook aan de Grote Bagij- nestraat, bij het braakliggende terrein, lopen ratten rond. Kay ser: „Op het gemeentehuis is de brief van Steenbergen nog niet ontvangen. Hij had beter kun nen bellen, dan waren er al men sen van Dethon gaan kijken. We nemen rattenoverlast heel seri eus en grijpen meteen in als we een klacht krijgen." door René Hoonhorst TERNEUZEN - De kosten voor bevallingen in het Terneuzense ziekenhuis De Honte in het weekeinde worden door OZ Zorgverzekeringen toch ver goed. In Zeeuws-Vlaanderen was vorige week onduidelijk heid ontstaan over de vergoe ding van ziekenhuisbevallin gen, waarvoor geen medische indicatie is. SPUI - Het comité Houd Koegorspolder Leefbaar, houdt donderdag een actievergade ring in buurthuis De Drie Ge huchten in Spui. De bijeenkomst voor de bewo ners van de buurtschappen Spui, Magrette, Schapenbout en Sluiskil wordt deze week ge houden, omdat de gemeente Terneuzen onlangs een startno titie heeft gemaakt waarin de toekomstige bestemming van de Koegorspolder is vastgelegd. Die notitie ligt nu in het ge meentehuis ter inzage. Op basis van de notitie zal op termijn een bestemmingsplan voor de pol der worden gemaakt. Voor het zover is, wil het comité dat de buurtbewoners hun licht over de toekomst van de polder laten schijnen en zeggen wat zij vinden van de plannen voor een windmolenpark, een mestfa- briek, glastuinbouw, een slib- depot, de mogelijke geluids overlast en stankhinder. De bijeenkomst in het Spuise buurthuis begint om 19.30 uur. WESTDORPE - De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft geen bezwaar tegen de gedeelte lijke sloop en de verbouwing van de voormalige monumenta le bierbrouwerij Van Waes Boots in Westdorpe. De rijksdienst adviseert het col lege van burgemeester en wet houders van de gemeente Sas van Gent een vergunning te ver lenen Het echtpaar Van Bree uit Westdorpe diende bij de ge meente vorig jaar het plan in de oude koeltoren van de brouwe rij drie appartementen te bou wen. Het schetsplan heeft bij de gemeente vlekkeloos de proce dure doorlopen. Het laatste bier werd in de Westdorpse brouwe rij eind jaren zestig gebrouwen. Sinds vier jaar staan de gebou wen leeg en te koopDe commis sie Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening van Sas van Gent brengt maandag 17 juni advies uit over de gevraagde afgifte van de Monumentenvergun ning. De commissie vergadert om 19.00 uur in het stadhuis aan de Westkade. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Sinds de instelling van de huis artsenpost bij De Honte zijn vrouwen die in het weekeinde bevallen verplicht naar het zie kenhuis te komen voor een poli klinische bevalling. De vrouwen hebben geen medi sche indicatie en kregen daarom tot voor kort, als ze een aanvul lende verzekering hadden, slechts de helft van de kosten uitgekeerd. Maar omdat ze geen keus hebben na opening van de huisartsenpost, en door het feit dat steeds minder huisartsen verloskundig actief zijn, ver goedt OZ haar verzekerden het volledige bedrag bij een polikli nische ingreep in het weekeind. „Omdat in deze bijzóndere situ atie vrouwen alleen verant woord in het ziekenhuis kunnen bevallen, wordt honderd pro cent van de kosten voor de verloskamer vergoed", liet OZ gisteren in een persbericht we ten. De zorgverzekeraar kent voor verzekerden op Goeree- Overflakkee om vergelijkbare redenen al langer eenzelfde re geling. „Het idee dat de kosten in Zeeuws-Vlaanderen niet worden vergoed, moet dan ook op misverstanden berust. Mochten er cliënten van ons zijn die hun bevallingskosten niet hebben gedeclareerd, dan kun nen ze dat alsnog doen"meldde OZ-woordvoerderR. Swens. De zorgverzekeraar hoopt overi gens binnenkort met de Terneu zense huisartsenpost overeen stemming te bereiken over een structurele oplossing voor be vallingen buiten kantooruren. Swens wil niet op het verdere overleg vooruitlopen, maar ver klapt wel dat het aantrekken van één of meer verloskundigen meer thuisbevallingen mogelijk kan maken. „Of die oplossing haalbaar is, moet de komende weken blij ken." Een scène uit de repetities voor het toneelstuk van de ROC-leerlingen. door Marjon Sarneel TERNEUZEN - „Wij hopen dat ons to neelstuk de mensen in de zaal aan het denken zet", zegt Sebastiaan Vanhijfte (18). Hij is één van de bijna honderd stu denten van het ROC in Terneuzen, die meedoet aan het project Addicted to Ad diction. Het theaterspektakel is op 20 ju ni 2002 te zien in het Scheldetheater in Terneuzen. Het is dinsdagochtend. De wekelijkse dramabijeenkomst is juist achter de rug. Marjolein Theunisse (16) en Dennis Pies- sens (17) vormen met Sebastiaan en een aantal andere studenten de pr-groep van het project. „Nooit geweten dat daar zo veel bij komt kijken," verzucht Dennis. Ook het verzorgen van communicatie met de pers hoort erbijIn een aanvanke lijk rustig schoollokaal zitten ze samen met drama-docente Moniek Aerssens rond de tafel. Ook Jan Meesen is aange schoven. Meesen is lid van de schooldi rectie en benadrukt dat het ROC dit pro ject van harte ondersteunt. „Natuurlijk blijft traditioneel lesgeven belangrijk, maar in dit geval leren de studenten vaardigheden aan, die vanuit boeken nauwelijks te leren zijn." Marjolein, Dennis en Sebastiaan knikken instem mend. 'Samenwerking' noemen zij una niem als belangrijke leerervaring. „Je leert naar elkaar luisteren en met elkaar onderhandelen. Je ontdekt dat het op de manier van die ander óók kan. Hun inschrijving voor de pr-groep had niet tot doel om het podium te ontlopen. De studenten konden zich ook opgeven voor werkgroepen techniek, grime of de cor. Maar daarnaast moet iedereen de planken op. Alle leerlingen hebben voor Addicted to Addiction flink wat vrije tijd moeten inleveren. De lessen waren te kort om alles te realiseren. Moniek Aers sens is heel tevreden over de inzet en het enthousiasme. „In elke klas zitten crea tieve krachten. Er zijn verhalen geschre ven, muziekstukken gecomponeerd, to neelstukken en dansscènes in elkaar ge zet. Ieders talent werd aangesproken. Voor mij is dit een motivatie om vaker zulke projecten aan te gaan." In Addicted to Addiction draait alles om verslaving. De groep van Sebastiaan, Marjolein en Dennis heeft gekozen voor een verslaving aan macht. Samen heb ben zij een toneelstuk ontwikkeld waar in de macht van een onderwijzer aan de orde wordt gesteld. Een passend thema voor de toekomstige onderwij s-assisten- ten. Moniek Aerssens heeft hen terzijde foto Peter Nicolai gestaan met aanwijzingen en suggesties. „Maar," benadrukt Marjolein, „het is echt óns stuk gebleven. Je kunt ook een kant-en-klaar toneelstuk van internet plukken. Maar dit geeft toch veel meer voldoening. Ik denk dat het applaus voor mij genoeg beloning zal zijn.Ze ziet best een beetje tegen de voorstelling op. „Vooral omdat ik iemand speel, die heel anders is dan ikzelf. Ik moet dingen doen die ik normaal gesproken niet zo gauw zou durven. Dat kan alleen, omdat er in de loop van de maanden zo'n vertrou wensband is ontstaan binnen onze groep." Addicted to Addiction, theaterspektakel door studenten van het ROC. Te zien op 2 0 j uni 2 0 02 in het Scheldetheater in Ter neuzen. Toegang 2,50. Reservering en/of sponsoring 0115-695555 of 0115- 641600. STREEKACTIVITEITEN door Sheila van Doorsselaer AARDENBURG - Schutterslokatie, 19.00 uur: Handboogschieten voor toeristen; AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal; 13.45 uur: Fietsclub; 't Tref punt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwerken; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Jeugdcentrum, 14.00-15.30 uur: kinder club 8 toten met 12 jaar; De Boemerang, 13.30 uur: Kinderplaybackshow; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Koers bal; soos, kaarten en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Handwerken; 14.45 uur: Gymnas tiek; HULST - De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Zangkoor Viva la Musica; Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: Tekenen en schilde ren; De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en koersbal; Cafe Sint Cecilia, 19.45 uur: Bingo; OOSTBURG - Ontmoetingscentrum De Open Kring, 9.00 - 11.30 uur: Koffieoch tend; Tienercentrum Time Out, 13.00 17.00 uur: Bijeenkomst 12- tot 16-jarigen; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country linedance voor beginners; 20.00 uur: Country linedance voor gevorder den; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.00 uur: Avondvierdaagse; Yoga; 19.30 - 21.30 uur: Kantklossen, SAS VAN GENT - De Speye, 9.30 uur: ae robics voor 55-plussers; 10.00 uur: gym voor 55-plussers; 14.00 - 15.30 uur: Club hobbybeurs voor groepen 3 tot en met 8; SLUISKIL - Het Meulengat, 10.00 uur: Zwemmen; 13.30 uur: kaarten; SPUI - De Drie Gehughten, 19.00 - 20.00 uur en 20.30 - 22.15 uur: Linedance; SINT JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.30 uur: Koersbal en kaarten jokeren bieden; 13.30 uur: Schieting op de lig gende wip; 18.30 uur: Avondvierdaagse; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volksdansen en biljarten; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Kindermiddag; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; HULST - De vele omleidingen in de binnenstad van Hulst, in verband met wegwerkzaamhe den, maken het er voor automo bilisten niet makkelijker op. Sommigen trekken zich er niks van aan en rijden opzettelijk te gen het verkeer in, maar soms zijn de omleidingen ook slecht aangegeven. Meer borden zijn nodig om de verkeersknoop te ontwarren. Momenteel is het kruispunt Gentsestraat Frans van Waes- berghestraat Gentsepoort opengebroken. Deze kruising is een van de hoofdaders van de stad. Nu is het voor automobi listen niet meer mogelijk naar de winkelstraten te rijden via de Minderbroedersstraat, het Houtenkwartier en de Frans van Waesberghestraat. Daarbij komt nog dat de hele zuidelijke toegang tot Hulst is afgesloten, ook in verband met wegwerkzaamheden. Het ver keer dat nu via de Dubbele Poort binnenkomt en naar het winkelgebied wil, moet dan via het Godsplein, de Moervaart- straat, de Nieuweweg, Schut tershof en Kleine Bagijnestraat richting winkelstraat De Steen straat. Om dit mogelijk te ma ken, zijn nogal wat verkeers maatregelen getroffen. Zo is het eenrichtingsverkeer in de Klei ne Bagijnestraat omgezet en is aan het Godsplein, Moervaart straat en een gedeelte van de Nieuweweg eenrichtingsver keer ingesteld. Gebleken is dat De Graauwse Poort is een zoekplaatje geworden: de auto linksboven rijdt de verkeerde kant op in een éénrichtingsstraat, de auto in het midden wil een straat in die niet van die kant ingereden mag worden. foto Wim Kooyman sommige automobilisten zich niks aantrekken van het omzet ten van het eenrichtingsverkeer in de Kleine Bagijnestraat. Met hoge snelheid rijden ze nu tegen het verkeer in en de straat is te smal om twee auto's elkaar te la ten passeren. Ook is gebleken dat er niet genoeg borden staan die aangeven dat de situatie is veranderd. Wie uit de richting van de Broodmarkt de Moer vaartstraat in wil, ziet niet dat het nu eenrichtingsverkeer is geworden omdat de borden al leen aan het begin en eind van de route staan. Wethouder W. Kayser: „Als blijkt dat het niet duidelijk is, moeten we zorgen dat er liefst vandaag nog borden bijge plaatst worden. De verkeersvei ligheid staat voorop. Alleen aan mensen die willens en wetens de regels aan hun laars lappen, kan ik niks doen. De politie zal hier dan toch op moeten letten," MIDDELBURG - Ja, er is met de Zeeuwse Milieufederatie overlegd over de Westerschelde Container Terminal. Maar nee, dat heeft niets te maken met verdeeldheid binnen het provinciebestuur over extra subsidie voor de ZMF. Dat schrij ven Gedeputeerde Staten in antwoord op vragen van de Partij voor Zeeland. Dat Provinciale Staten niet op de hoogte zijn gesteld van dat overleg met de ZMF is niet zo vreemd, vinden GS. „Het is niet gebruikelijk om PS te informeren over het overleg dat in de voorbereidende fase over projecten plaatsvindt." Geruchten dat de haven van Antwerpen de WCT alleen gebruikt om ver dere verdieping van de Westerschelde af te dwingen of dat die haven het oog heeft laten vallen op andere locaties voor een grote containerkade, zijn GS niet bekend. „Wij hebben geen aanleiding te veronderstellen dat dit waar is." TERNEUZEN - Het Terneuzense bedrijf Broomchemie heeft toestemming voor de tijdelijke extra opslag van duizend ton broomhoudend residu. De provincie heeft twee maanden ge leden de vergroting van opslagcapaciteit gelegaliseerd door een melding van het bedrij f te accepterenEen verzoek van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) om 'handhavend' op te tre den tegen de extra opslag wijzen Gedeputeerde Staten daar om van de hand. Dat de ZMF bezwaar heeft aangetekend tegen de melding van Broomchemie 'schort de inwerkingtre ding van de acceptatie van de melding niet op', lieten GS gis teren weten. Het dagelijks provinciebestuur adviseert de ZMF binnen twee weken een zienswijze in te dienen om als nog bezwaar te maken tegen de extra opslagcapaciteit. TERNEUZEN - De nieuwe ondernemersvereniging Terneu zen Zuid-West gaat de belangen behartigen van de bedrijven in Handelspoort, aan de mr Haarmanweg en omgeving en in de Koegorspolder. De club wordt maandag 17 juni opgericht tijdens een bijeenkomst in de Hydro Agrizaal van het Schel detheater. Er hebben zich inmiddels vijftig ondernemers aan gemeld. Terneuzen Zuid-West gaat ook pogen de onderlinge contacten tussen de aangesloten bedrijven te bevorderen Door aansluiting bij de overkoepelende Terneuzense Onder nemersvereniging (TOV) wil Zuid-West ook mede richting ge ven aan de sociaal-economische ontwikkelingen in Terneu- SLUIS - Een veertigjarige man uit de gemeente Oostburg is afgelopen maandagavond met zijn auto tegen de gevel van een leegstaand pand in de Ridderstraat in Sluis beland. Bij aankomst van de politie bleek de vogel gevlogen. De man werd even later aangehouden. Hij wordt ervan verdacht de aanrijding onder invloed van alcohol te hebben veroorzaakt. SAS VAN GENT - Showband Sas neemt het komende week einde deel aan een groot internationaal muziekfestival in Tsjechië. De showband verzorgt een deel van het openings spektakel van het festival, dat officieel geopend wordt ver klaard door de minister-president van Tsjechië. De Tsjechi sche televisie maakt opnamen voor een special over het muziekfestival. De showband vertrekt donderdag met vijftig personen voor de meerdaagse trip naar het Tsjechische Kolin door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - Alle ca fés, restaurants, campings en hotels in de gemeenten Hulst en Hontenisse zijn voortaan op één website te vinden onder de noe mer www.horecahulst.nl. Het initiatief voor de site is genomen door de Koninklijke Horeca Ne derland (KHN), afdeling Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De site werd gisteren officieel 'geopend' door A. Raas van internetbedrijf Searacon uit Terneuzen met een muisklik in Hotel van Leuven in Klooster- zande. Het bedrijf zorgt ervoor dat alle horecabedrijven die al een eigen website hebben, gratis een link krijgen op www.horecahulst.nl. Voor diegenen die nog niet zover zijn, maakt Searacon tegen een vergoeding ook een website. Het internetbedrijf zorgt er hier naast voor dat de site bekend is bij de meeste zoekmachines op internet. Zo kunnen belangstel lenden de site makkelijk vin den. Op de site is het mogelijk per dorp of stad naar een overnach tingsadres of eetgelegenheid te zoeken en dankzij een platte- grondj e vindt de gast ook snel de weg er naartoe. In de toekomst wordt de site nog uitgebreid met de historie van plaatsen in de re gio. De horecaondernemers moeten volgens H. Beaart, voorzitter van KHN Oost-Zeeuws-Vlaan- deren, zelf ook moeite doen om de site te promoten, want ook voor inwoners van de regio is de site handig als ze bijvoorbeeld de menukaart willen bekijken. Daarom zijn er duizenden stic kers gedrukt die op de toiletten of op de achterruit van auto's (van de horecaondernemers zelf uiteraard) geplakt kunnen wor den, zodat www.horecahulst.nl snel een begrip wordt. Statisch Over de internetpagina mogen de horecaondernemers nog eens hun gedachten laten gaan. Het ontwerp van Searacon vonden velen nogal statisch. Het liefst zouden ze willen dat de website meteen een sfeerindruk van de streek laat zien door middel van foto's. In een werkgroep wordt daar verder over gepraat. door Rerié Hoonhorst TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten wachten rustig op het advies van de Commissie Be zwaarschriften alvorens een be sluit te nemen over het bezwaar van Heros Sluiskil tegen de ter mijn waarop alle teerresten van het terrein zijn verwijderd. De commissie houdt op 9 juli zit ting. De Raad van State bepaalde vo rige week dat Heros nog tot 29 juni de tijd krijgt voor het oprui men van het door de Cokesfa- briek achtergelaten afval. De voorzitter van de afdeling Be stuursrechtspraak stelde dat er zo'n zeshonderd ton meer aan teerresten moet worden verwij derd dan was voorzien. De eer der door GS opgelegde dwang som van 40.000 euro per dag met een maximum van 200.000 euro mag daarom pas vanaf 30 juni- worden opgelegd als provincie medewerkers constateren dat niet alle teerresten zijn verwij derd. Het dagelijks bestuur van de provincie moet nog een beslis sing nemen over een bezwaar van Heros tegen de termijn voor het opruimen van het teerafval. Omdat vertegenwoordigers van Heros eind mei lieten weten dat alle teerresten binnen twee tot drie weken van het fabriekster rein af konden zijn, verwacht het provinciebestuur geen pro blemen. Als de afvalverwerker zijn zaakjes eind deze maand niet voor elkaar heeft, legt de provincie de eerder bepaalde dwangsom op. „Mochten GS vervolgens alsnog aan bezwa ren van Heros tegemoet komen dan kan een eventueel onterecht geïncasseerde boete worden te ruggestort", verklaarde een woordvoerder van de provincie gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37