Hulst kan aan de slag met Bak-plan Verzet tegen Checkpoint laait op Oud-wethouder Oostburg richt nieuwe partij op Feestmaal in De Vurssche Van een leien dakje Vlaamse loodsen staken uit protest tegen privatisering Veel tips overval taxichauffeur Beledigen agenten kost man boete Kraanwagen strandt in berm Horeca en omwonenden willen verplaatsing Terneuzense koffieshop zeeuwse almanak Gesprekje 0800 - 0231 231 (GRATIS) ZEEUWS-VLAANDEREN doorConny van Gremberghe HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst hopen dat dit najaar daadwerkelijk begonnen kan worden met de bouw van het zogeheten Bak-complex (Boerenbond, Aldi en Karwei) aan het Hulster Stationsplein. Gisteren verleende het provin ciebestuur een verklaring van geen bezwaar voor de bouw, maar dat betekent vooralsnog alleen dat de planologische pro cedure is afgerond. De vijf be zwaren die werden ingediend bij de instanties werden door GS niet gegrond verklaard. Wethouder W. Kayser (volks huisvesting en ruimtelijke orde ning) was verheugd met het GS- besluit. „Dat betekent dat we nu verder kunnen met de procedu re voor de bouwvergunning. Ook daartegen zullen - naar we verwachten - bezwaren worden ingediend. We zullen die eerst moeten afhandelen. Dat neemt niet weg dat we er nu vanuit kunnen gaan dat wellicht dit najaar daadwerkelijk kan wor den begonnen met de bouw", zei Kayser in een reactie. Hulst gaat ook gewoon verder met het andere herinrichtings plan, het zogeheten Bam-plan, dat een andere structuur moet geven aan het 's Gravenhofplein en omgeving. Het Bak-plan, dat wordt uitge voerd door Heerenland Deve lopment Hulst bv uit Mijnshe- renland, voorziet in de clustering van enkele in Hulst gevestigde zaken, alsmede een uitbreiding van het bestaande winkelareaal aan het Stations plein. Tegen het plan waren diverse bezwaren ingediend. Een loon bedrijf, eigenaar van het naast liggende perceel grond, vreest dat hij door de bouw van het complex opbrengstschade op loopt. Ook maakte de man be zwaar tegen de afkoopprijs voor de pachtovereenkomst voor het perceel. GS vinden dat de be zwaren van de loondorser geen planologische gronden heeft en de planontwikkeling niet ver der mogen belasten. De aange dragen problemen kunnen vol gens de provincie met de gemeente in der minne worden geschikt. Relatie De Morres Groep en oud-direc teur E. Morres, alsmede de On dernemersfederatie in Hulst kantten zich tegen het Bak- plan, omdat zij van mening zijn dat het project geen bijdrage le vert aan de verbetering van de relatie tussen Morres en de bin nenstad. De uitbreiding van het Hulster winkelareaal met 8000 vierkan te meter vinden zij te gortig en bovendien vrezen zij voor een versnippering van de detailhan delsactiviteiten in Hulst. Het college van B en W en het provinciebestuur zijn het daar niet mee eens. Het winkelareaal wordt niet met 8000 vierkante meter vergroot, maar slechts met 2000 vierkante meter, waarbij dan ook nog het groot ste deel van het nieuwe vloerop pervlak ingenomen zal worden door een fitnesscentrum^ Van een versnippering is vol gens het college ook geen spra ke, integendeel, drie bestaande zaken worden juist in één com plex ondergebracht. Advertentie Let op! Uiterste inleverdatum Pinksterpriisvraag zaterdag 15 juni. De werkzaamheden aan het dak van het stadhuis zullen niet veel langer meer duren. door Eugène Verstraeten HULST - De opknapbeurt van het dak en de toren van het Hulster stadhuis schiet goed op. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het nieuwe dak. Dat is teruggebracht in zijn oorspronke lijke hellingshoek van 45 graden en voorzien van dak kapellen. Ook de in 1844 verwijderde trapgevels zijn weer terug. Het dak wordt niet meer bedekt met pan nen, maar met leien. Dat karwei zit er nu bijna op. De toren staat nog wel even in de steigers. Het boven ste deel is opnieuw met lood bekleed. Nu volgt nog het herstel van het voegwerk en de reparatie van bescha digde delen. De werkzaamheden hebben enige ver foto Wim Kooyman traging opgelopen vanwege de bouwstakingen, maar de verwachting is dat het buitenwerk eind juli gereed is. De twee nieuwe ruimten op de zolder van het stad huis, een vergaderkamer en een presentatiezaal, kun nen eind oktober in gebruik worden genomen. Tegen die tijd is het precies een jaar geleden dat de werk zaamheden begonnen. doorConny van Gremberghe OOSTBURG - West-Zeeuws- Vlaanderen is deze week een nieuwe politieke partij rijker. Vrijdag 14 juni treedt de nieuwe groepering, die de naam Nieuw West meekrijgt, voor het eerst naar buiten in Aardenburg. Tij dens een bijeenkomst in hotel restaurant Kudanna Castra pre senteren de voorlieden van de partij zichzelf en het concept verkiezingsprogramma van de nieuwe club. Eén van de stuwende krachten achter Nieuw West is de voor malige Oostburgse WD-wet houder A. Rosendaal. Rosen- daal trok zich kort voor de gemeenteraadsverkiezingen in 1998 terug van de WD-kandi- datenlijst, omdat de Oostburgse liberalen de toenmalige fractie voorzitter J. Provoost naar vo ren schoven als lijsttrekker. Ro sendaal voelde zich destijds slachtoffer van baantjesjagerij, gekuip en gekonkel en trad te rug. Raadslid D. Doeze Jager koos de zijde van Rosendaal en haakte ook af. In de vier jaar dat Rosendaal wethouder was, werd hij ge waardeerd door zijn collega's, maar viel niet echt op met nieuw beleid. Hij paste goed op de ge meentekas, stond aan de basis van de modernisering van de Breskense haven en was betrok ken bij de oprichting van de Eu- regiotuinen in Oostburg. Voor dat Rosendaal wethouder werd, zat hij twaalf jaar in de Oost burgse raad. Medestanders De afgelopen maanden is Ro sendaal druk doende geweest om in de streek medestanders te vinden voor een nieuwe bewe ging. Dat bleek niet zo moeilijk te zijn. „Met zijn vieren hebben we de partij opgetuigd en we zijn er ook in geslaagd om een grote groep mensen te vinden die bereid is om op de lijst te staan. Wat we willen, wat onze uitgangs-en speerpunten zijn, daarover wil ik nog niet uitwij den We hebben afgesproken dat we dat later deze week doen. Het moet mij van het hart dat Nieuw West geen rancune-par tij is. Niet een partij die uit pure onvrede is opgericht, nee, we hebben een weloverwogen pro gramma en we willen op eigen kracht proberen beslag te leg gen op een acceptabel aantal ze tels in de raad van de nieuwe ge meente", aldus Roosendaal. VLISSINGEN - De uitzending van Opsporing Verzocht over de overval op een taxichauffeur langs de A58 heeft 24 tips opge leverd. Volgens de politie is er een aantal waardevolle tips bij. „Er zijn zelfs namen genoemd van mogelijke verdachten", zegt politievoorlichter J. van Mourick. Hij wilde niet zeggen of een naam meerdere keren ge noemd is. Tijdens de uitzending was een reconstructie te zien van de gebeurtenissen. De 25- jarige chauffeur werd in de vroege ochtend van donderdag 23 mei van enkele honderden euro's beroofd. Bij het Vlissingse Bellamypark had de bestuurder rond drie uur een van de verdachten meege nomen. Tijdens de rit werd de chauffeur gevolgd door twee anderen in een witte Mercedes. Op de A58 dwongen de achter volgers de taxi te stoppen. De chauffeur moest onder bedrei ging van een vuurwapen zijn geld afgeven en werd in de kof ferbak opgesloten. Twee uur la ter werd hij door een oplettende voorbijganger bevrijd. Na de uitzending maandagavond kreeg de politie zestien tips. Na de herhaling gistermiddag volgden er nog zeven. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Cohen- Koningsveld heeft gisteren een 37-jarige man uit Vlissingen een voorwaardelijke boete van 220 euro opgelegd. De Vlissinger had 26 maart dit jaar twee hoofdagenten beledigd. De verdachte zei zich nog flar den te herinneren van die avond. „Dit ligt niet in mijn aard", zei hij. Hij vond verder dat de kroegbaas niet tactvol had gehandeld door de politie te bellen. „We wilden toch uit het café vertrekken." Toen de agenten de verdachte aanspraken, zou hij een ge vechtshouding hebben aange nomen. Daarop werd hij vervol gens afgevoerd. AXEL - De bestuurder van een kraanwagen is gisterochtend met zijn voertuig gestrand in de berm van de Buthdijk in Axel. Hij reed vanaf de Tractaatweg in de richting van Axel. Voor hem reed een personenauto die linksaf de Graafjansdijk op reed. Dit zag de bestuurder van de kraanwagen te laat en daarom stuurde hij de berm in. De kraanwagen moest uit de berm getrokken worden. Het wegge deelte op de Buthdijk tussen de Graafjansdijk en de Tractaat weg was gedurende de berging geheel afgesloten. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse loodsen leggen, in navolging van de ruim tienduizend haven arbeiders in België, donderdag nacht het werk neer. Het gaat om een staking van acht uur, die om middernacht begint en 's morgens om acht uur weer is afgelopen. Het is een waarschuwing van de loodsen aan de Belgische rege ring. Vorige week vrijdag hiel den de arbeiders in de vier grote Vlaamse havens (Antwerpen, Gent, Zeebrugge en Oostende) al een 24-uursstaking. Aanvan kelijk wilden de loodsen zich daarbij aansluiten, maar op het laatste moment stelden ze hun actie uit tot deze week. De loodsenstaking is uitgeroe pen door het Gemeenschappe lijk Vakbondsfront voor Over heidsdiensten. Daarin zijn het Vrij Syndicaat van het Open baar Ambt, de Algemene Cen trale der Openbare Diensten en ACV-Transporten Communica tie verenigd. Net als de havenarbeiders pro testeren de loodsen tegen de liberalisering van de havenreg lementen door de Europese Commissie. Die houdt onder meer in dat ook bemanningsle den van schepen voortaan hun schip mogen laden of lossen. Volgens de vakbonden worden de strenge regels waaraan ha venarbeiders moeten voldoen, op die manier overboord gezet en bovendien vrezen ze dat de veiligheid in de havens wordt aangetast. In het kader van de liberalise ring zouden alle Europese loodsdiensten moeten worden geprivatiseerd. De Europese loodsenorganisatie Empa is daar tegen, omdat dat de veilig heid aantast. Op 17 juni komen de Europese ministers van Transport in Brussel bijeen om te beslissen over de liberalisering, die de concurrentie tussen de havens moet aanwakkeren. Advertentie woensdag 12 juni 2002 door Eugène Verstraeten AXEL - De keuken van het Axelse woonzorgcen trum De Vurssche leverde gisteren een huzaren stukje af, door alle bewoners een vijf gangen tel lend feestdiner voor te schotelen. Alleen al in het restaurant van De Vurssche moes ten tafels gedekt worden voor 135 eetlustigen. Daarnaast kregen bewoners die om uiteenlopen de reden op de afdelingen moesten blijven, het zelfde feestmaal geserveerd. Bovendien ging ook de bereiding van de dagelijksë~ma~altijden voor het project Tafeltje-Dek-Je gewoon door. Het feestmaal maakte onderded uit van de activi teiten rontLdé of^ciëiFTipening van de nieuwe Vurssche in Axel. Er werden flink wat vrijwilli gers ingezet om het etentje in goede banen te lei den. Ook personeelsleden kwamen een paar uur tjes extra om mee te helpen. Het eerste voorgerecht kwam rond het middaguur de keuken uit. Een schelp gevuld met zeevruch ten, gevolgd door een mosselsoep. Als hoofdge recht verscheen een zalmforelfilet met alles er op en er aan op tafel. Voor degenen die geen vist lustten, was er kalfsoester. Het culinair festijn werd voortgezet met roombabbelaar-ijs. Koffie met likeur vormde het sluitstuk van de feestmaaltijd. Tussen de verschillende gangen door verzorgde Dirk van de Voorde enkele muzikale intermezzo's. Er was ook een optreden van Piet van Puyvelde, de zingende timmerman uit Sluiskil. Vandaag houdt de nieuWé" Vurssche openimis -Maar voor alle belangstellenden. Tussen 14.00 en 17.00 uur kan iedereen een kijkje komen nemen. Elke ochtend komt de Thuis zorg bij die bejaarde weduw naar te Zierikzee. Nooit te lang, want de verzorgster heeft nog meer te doen. Maar er is altijd wel tijd voor een gesprekje. En dat waardeert onze weduwnaar zeer. Zo ook dezejweek. Het ging ovez_ relaties. Meneer gaf aan dat hij nog best gelukkigTvasT Maar dat hij het zo gek nog niet zou vinden wanneer er weer een vrouw in z'n leven kwam. „Ik geloof', ver trouwde hij de verzorgster toe, „dat ik 'n vrouw nog best gelukkig zou kunnen maken: in ieder geval zou ze zich met mij nooit vervelen.De thuiszorgster knikte begrij- Jareageerde ze, doofdkjgzaa-g.'Müdrze zouvantïjatot tijd wel aarije^ vragerwhSWnutoch; eindelijk eens je mondV door Wout Bareman TERNEUZEN - Het verzet te gen koffieshop Checkpoint op de kop van Westkolkstraat en de Nieuwstraat in Terneuzen groeit. De omwonenden, de ho recaondernemers in de omge ving en de afdeling Midden- Zeeuws-Vlaanderen van Hore ca Nederland hebben de handen ineen geslagen. Ze vinden dat de gemeente alle betrokken partijen voor spoed beraad moet uitnodigen, want ook de locatie voor nieuwbouw, iets verderop in de straat, wijzen zij resoluut van de hand. Burge meester R. Barbé voelt echter niets voor overhaaste beslissin gen. Met de oprichting van een nieu we horecavereniging voor de Nieuwstraat en omgeving - er hebben zich zeventien onderne mers bij aangesloten - komt het protest in een stroomversnel ling. Al sinds vorig najaar loopt er een procedure bij de Raad van State. Die reageerde positief op een verzoek van de omwonen den om het bestemmingsplan Arsenaal te schorsen. De voor zitter van de afdeling recht spraak eiste een onafhankelijk onderzoek naar de overlast van de koffieshop en alle mogelijke infrastructurele voorzieningen. Aanvankelijk zou dat onder zoek al in maart gereed zijn; de verwachting is nu dat het bin nen zes weken klaar is. Maar zo lang hebben de omwonenden en de horeca geen geduld. Woord voerder F. Verbiest van de groep van 245 verontruste omwonen den: „We worden op een enorme manier door de gemeente beso demieterd. Wethouder Van der Hoofd vertelt grove leugens als hij tijdens overleg met ons ver klaart dat hij ook niet weet waarom het oude Varenscen trum moet worden gesloopt voor nieuwbouw van Check point. Barbé komt ons dan vertellen dat het pand, dat zien derogen verpaupert, wat hem betreft de volgende dag kan worden gesloopt. Uiteindelijk blij kt dan dat Van der Hoofd dat weer tegenhoudt, zolang de pro cedure voor de Raad van State nog loopt." Beschamend Caféhouder J. van Veen: „De handelwijze van de gemeente is beschamend. De overlast is enorm, terwijl ze op het stad huis doodleuk verkondigen dat het allemaal reuze meevalt." Voorzitter S. Roffel van de afde ling Midden-Zeeuws-Vlaande- ren van Horeca Nederland en H. van Tol van de ondernemers in de Nieuwstraat en omgeving zeggen vele malen tevergeefs bij de gemeente te hebben aange klopt. Roffel: „We hebben keer op keer gewaarschuwd voor de overlast en daartegen protest aangetekend, maar alles werd altijd weggewuifd. En nu willen ze plotseling dat wij als horeca onze schouders zetten onder po gingen het uitgaansleven in de stad leuker te maken. Dan zeg gen wij: zolang Checkpoint en trouwens ook die andere, klei nere koffieshop Miami op die toplocatie zitten, is er geen goe de basis voor een leuk uitgaans leven." Horeca Nederland, de omwo nenden en de horecaonderne mers willen nu snel beraad over een compleet nieuwe locatie. Ze hebben die al op het oog: de plaats aan de Binnenvaartweg, waar een Chinees restaurant zou verrijzen. Dat plan werd door bezwaren vanuit de bin nenstad afgeblazen. Roffel: „Als alle partijen het erover eens zijn dat er een heel nieuw plan moet komen, moet daar toch over te praten zijn?! Verbiest is vast van plan eventu eel door te vechten tot het Euro pese Hof. Inmiddels heeft ook exploitant F. Lievens van het Scheldetheater schriftelijk kanttekeningen geplaatst bij de gang van zaken rond Check point vlak voor zijn deur. In de brief heeft hij de gemeente her innerd aan de overeenkomst, waarin Checkpoint op 1 juli van dit jaar verhuisd zou zijn. Nu de datum zeker niet wordt ge haald, dreigen schadeclaims. Burgemeester Barbé voelt niets voor spoedberaad over weer een nieuwe locatie. „Kom zeg, we hebben het bestemmingsplan door nagenoeg alle procedures geloodst en we hebben beloften gedaan aan de gemeenteraad. Er zijn ook afspraken gemaakt met Lievens. Je kunt niet in de eindfase van zo'n procedure zeggen: daar stappen we even overheen. Het is nu eenmaal on der de rechter. Die alternatieve locatie? We weten hoeveel pro blemen dat heeft opgeleverd, dus dat zie ik nog niet een, twee, drie." De gemeente zal de Raad van State vermoedelijk nog deze maand vragen de schorsing van het bestemmingsplan op te hef fen. De bewoners van De Vurssche kregen een feestmaal van maar liefst vijf gangen voorgezet. foto Wim Kooyman Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35