Werkgroep beziet jongerenplek T 63 PZC smit schoenmade t Lijkt net of de klok extra hard als je wacht op een donornier' Nog altijd gelukkig met geven en nemen Zestig jaar door de kracht van liefde Nog geen datum voor begin tweede fase inentingscampagne r«Ti0TJ*1 J ;l» JI tTi IU' 12 Betrokkenen buigen zich over locatie JOP in Wolphaartsdijk Wereldwinkel verhuist in Westkapelle Concert Advendo Boete voor klap met bijl met schoenen kopen woensdag 19 juni start de De voordeligste keukenspecialist! Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig woensdag 12 juni 2002 door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - Er komt een werkgroep die gaat bekij ken of er een betere plek is te vinden voor de jongerenont- moetingsp laats (JOP) in Wolphaartsdijk. Alle betrokken partijen kunnen daarin zitting nemen. De huidige omwonen den willen echter dat het ge bouwtje zo snel mogelijk ver dwijnt. Na veel discussie is medio 2000 een JOP geplaatst aan het Wol- fertsplein. Destijds is afgespro ken dat het ging om een proef van een jaar. Op basis van een evaluatie zou worden besloten wat er vervolgens ging gebeu ren. Hinder Duidelijk is geworden dat de ontmoetingsplek nogal wat hin der voor omwonenden veroor zaakt. Het gemeentebestuur wil WESTKAPELLE - De wereld winkel in Westkapelle verhuist. Vanaf vrijdag 14 juni worden de artikelen verkocht vanuit het oude gemeentehuis. De wereldwinkel viert vrijdag ook het twintigjarig bestaan in Westkapelle. De winkel zat tot nu toe in de Koestraat, in een ruimte die gratis beschikbaar werd gesteld door de eigenaar. Wegens om standigheden moest de wereld winkel omzien naar een ander pand. In de nieuwe winkel aan De Markt is een uitgebreider as sortiment te koop. De spullen van de wereldwinkel zijn vanaf vrijdag niet meer op de markt te koop. De winkel is tijdens het toeristenseizoen op vrij dagmiddag van 13.30-18.00 uur open. Na het seizoen is de winkel op woensdagmorgen geopend, van 10.00 tot 11.30. de JOP daarom verplaatsen. Ln een recente brief aan de buurt is het plein voor de Griffioen, op een steenworp afstand van de huidige plaats, als mogelijke nieuwe locatie genoemd. Wethouder D. van Ewijk (GroenLinks, jeugdzaken) zei gisteravond op een informatie bijeenkomst echter nadrukke lijk dat alle mogelijkheden nog open liggen, al hecht zij wel aan een plaats in het hart van de dorp. Verder wil zij het aan de werkgroep overlaten om te be palen wat de beste plek is. In de werkgroep kunnen onder meer omwonenden, jongeren, ouders en mensen van bureau Halt zit ting nemen. Voor Van Ewijk was het gister avond lastig om tot een con structieve dialoog te komen. Het publiek bestond groten deels uit huidige omwonenden van de JOP. Die hamerden voor al op de toezegging die de ge meente indertijd zou hebben ge daan: de ontmoetingsplek zou na een jaar verdwijnen als bleek dat er overlast voor de buurt zou zijn. Frisse start Volgens de aanwezigen was de situatie helder, er is overlast en die wordt nu al bijna twee jaar geduld. Zij wilden het gemeen tebestuur houden aan de toe zegging, wat betekent dat de JOP direct weg moet of eventu eel wordt verplaatst naar buiten de kern,Het heeft al te lang ge duurd. Niemand is meer posi tief", aldus een van hen. Zij pleitte voor een 'frisse start'. ,,Haal eerst de JOP weg en dan kunnen we rond de tafel gaan zitten Van Ewijk vond dat die aanpak het probleem van de overlast niet oplost. „Mi jn insteek is juist om het positief aan te pakken en er eerst met alle betrokkenen over te praten." Enkele aanwe zigen meldden zich al aan om zitting te nemen in de werk groep, die waarschijnlijk na de zomer aan de slag gaat. De groep formuleert uiteindelijk een advies aan het gemeentebe stuur, dat een besluit neemt door Rosalie Buizer 's-GRAVENPOLDER- Met een bord friet op schoot, want het is tenslotte feest, vertelt M. Schaalje (88) dat het precies 65 jaar geleden is dat hij en zijn vrouw zijn getrouwd. En dat is natuurlijk reden voor een feest je. Het huwelijk is voor het echt paar een kwestie van geven en nemen en dat is nu ook de reden dat zij nog steeds gelukkig met elkaar zijn. Begin jaren dertig, toen de hele jeugd van de Zak van Zuid-Be veland bij elkaar kwam op de Zeedijk, zijn ze elkaar tegenge komen. „De dijk werd vroeger spottend 'de veemarkt' ge noemd. Hier kwamen alle vrij gezellen bij elkaar, vandaar de naam", vertelt Schaalje. Na het huwelijk gingen zij in Driewegen wonen, waar zij 58 jaar hebben gewoond. Hun trots, hun zoon Jan, werd in 1946 geboren. Schaalje had toen werk gevonden in de fruit teelt en mevrouw bleef thuis om voor Jan te zorgen. Af en toe hielp zij haar man met fruit plukken. Sinds acht jaar woont het echt paar in een bejaardencomplex in 's-Gravenpolder. De laatste paar jaar heeft mevrouw Schaalje een paar keer in het ziekenhuis gelegen, waardoor zij nu slecht ter been is. Maar vandaag wordt er een feest ge geven ter gelegenheid van het briljanten huwelijk in de soos van het complex en mevrouw Schaalje zal daar zeker bij aanwezig zijn. „Het kost een paar centen, maar dan heb je ook wat" aldus meneer Schaal je. GOES - Muziekvereniging Ad vendo uit Wolphaartsdijk geeft op zondag 16 juni een concert in deManhuistuin in Goes. Het or kest staat onder leiding van Re ne Boogaarts. Het concert duurt van 12.30 tot 13.30 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de rooms-katholieke Ma ria Magdelenakerk. ianÜ* De heer en mevrouw Schaalje. foto Willem Mieras door Rosalie Buizer BORSSELE- „Liefde overwint alles, dat is de kracht van een goed huwelijk", volgens de 80- jarige Leuntje de Kok-Boone die samen met haar man giste ren hun diamanten huwelijk vierde. Ze zijn al zestig jaar bij elkaar en nog steeds geluk- kig. Voor de oorlog woonden zij alle bei in Lewedorp. Hij (81) boven aan de dijk en zij onder aan de dijk. Als zij 's avonds spullen rond moest brengen langs de huizen boven aan de dijk vroeg zij altijd aan 'haar Frans' of hij met haar meeliep. „Want het was dan heel donker en dan was ik een beetje bang", vertelt de bruid. Frans de Kok is nu negentien jaar met pensioen en naar eigen zeggen heeft hij zich nog geen moment verveeld met zijn vrouw. Het echtpaar trouwde in de ooi'log, wat een zware tijd is geweest. Mevrouw de Kok: „We hadden het toen erg arm. We woonden in Lewedorp bij de ou ders van mijn man in. Er was toen praktisch niets te koop en we hebben zelfs de receptie ge woon thuis gevierd met alle broers en zusters." Na de oorlog kreeg het gezin het wat beter. De Kok ging bi] De Schelde in Vlis- singen werken en moeder de Kok zorgde voor de tien kinde ren. Het echtpaar is nog steeds actief bezig. Met hun vijftigja rig huwelijk gingen zij nog naar Canada en als het even kan, gaan ze naar de verjaardagen van alle kinderen, 28 kleinkin deren en 15 achterkleinkinde ren. Sinds zestien jaar woont het echtpaar nu in Borsele in een bejaardenwoning en daar voelen ze zich goed thuis. Voor al als de kinderen en kleinkin deren langskomen voelt het echtpaar zich 'de koning te rijk'. over de nieuwe locatie. Die moet daarna nog een vergunnings procedure doorlopen en worden getoetst door de welstandscom missie. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De GGD Zee land heeft nog geen tijdstip ge prikt voor de tweede fase van de inentingscampagne tegen de meningokokkenziekte. De GGD bekijkt hoe de vaccinaties zo weinig mogelijk in het vaar water van de scholen komen te zitten. „Voor de campagne die we nu nog voor de zomervakantie hou den en 20 juni begint is dat niet zo'n probleem", zegt hoofd van de GGD V. Slenter. „Die laatste week van juni zijn de proefwer ken op bijna alle scholen zogoed als voorbij en is het schooljaar toch een aflopende zaak. Dan zijn er meer activiteiten in de sfeer van sportdagen of uitstap jes. Voor de vervolgcampagne is het vaccin beschikbaar vanaf september en dan zitten de scholen wel volop in hun pro gramma's." Het probleem is volgens Slenter dat er geen overkoepelend or gaan is waarmee eventueel overleg gevoerd kan worden. „En met alle scholen afzonder lijk praten, is ook niet te doen. Dus we moeten daar nog eens goed over denken." Slenter denkt dat vanwege de voorbe reidingen de inentingscapagne voor de zes- tot en met veertien- jarigen pas rond oktober kan beginnen. In Zeeland worden ruim 80.000 kinderen gevaccineerd. In de eerste fase komen zo'n 40.000 kinderen in de leeftijd van één tot en met vijf jaar en van vijf tien tot en met achttien jaar aan de beurt. Het inenten gebeurt op verschillende locaties. Vorige week zijn de eerste uitnodigin gen voor de inentingscampagne de deur uitgegaan. Telefoontjes Volgens Slenter valt het aantal telefoontjes naar aanleiding van de inentingscampagne met honderd bellers per dag tot nu toe nogal mee. „Dat betekent dat ongeveer één op de dertig mensen met vragen zit en belt. Dat is niet echt veelAlle infor matie over de inentingscam pagne is ook te vinden op de in ternetsite wwtv.ggdzeeland.nl De gratis inenting tegen me- ningokokken C maakt deel uit van de begin dit jaar door minis ter Borst aangekondigde lande lijke vaccinatie. Het werk wordt verricht door GGD-medewer- kers, werknemers van de thuis zorginstellingen en de provin- cviale ent-administratie. Na de inhaalslag voor alle kinderen wordt inenting tegen de me ningokokkenziekte toegevoegd aan het rijks vaccinatiepro gramma MIDDELBURG - Een 60-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg veroordeeld tot 450 euro boete. Politierech ter A. Cohen-Koningsveld acht te bewezen dat de man met een bijl had geprobeerd zijn buur man zwaar te mishandelen. Het slachtoffer liep 20 juni vorig jaar door de klap van de bijl een gapende wond van zeven centi meter aan zijn hand op. De ver dachte, een gehandicapte Vlis- singer, zei zich kwaad te hebben gemaakt op zijn buurman toen die een van zijn krukken afpak te. De aanleiding was een uit de hand gelopen ruzie. Volgens de buurman had de verdachte in het portiek met de bijl staan zwaaien. Toen de buurman de bijl wilde afpakken zou de Vlissinger er mee geslagen hebben, waardoor de buurman aan zijn hand ge wond raakte. De verdachte stelde dat hij door zijn buurman, die volgens hem veel drinkt, regelmatig wordt lastiggevallen. Raadsman E Smit stelde dat zijn cliënt bang van hem is. „Hij is maandenlang geterroriseerd. De buurman heeft mijn cliënt eerst bij de keel gegrepen. Ze staan nu quitte." Smit vroeg geen boete op te leg gen, maar daarvoor vond de po litierechter het misdrijf te ern stig. In verband met de voorbereidingen zijn wij maandag 17 en dinsdag 18 juni GESLOTEN! KRABBENDIJKE DORPSSTRAAT 100, TEL. (0113) 501589 Nee, hartfalen is géén ander woord voor hartinfarct of hartaanval. Hartfalen betekent dat de hartspier aan kracht heeft verloren. De pompwerking van het hart is minder goed. En dat leidt tot een combinatie van verschillende klachten. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandse-I/Hartstichting vrienden van de hartstichting Het is heerlijk toeven in deze stijlvolle woonkeuken. Met keramische kookplaat, koel/vrieskast, afzuigkap, inclusief eettafel, werkblad met spoelbak en kraan. Ceciliaweg 4 - Sint-Annaland - Tel. 0166-653448 O a vr. 09.30-21.00 uur. Za. 09.30-17.00 uur Open: Ma 1/m Do. 09.30-18.00 uur. (Tevens 's avonds geopend op afspraak) Het echtpaar De Kok-Boone. m foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30