p Buurt eist maatregelen kavel Pik Vlaamse loodsen staken uit protest tegen privatisering n 9 Open tuinen als grote trekpleister Fusie kinderopvang op de Bevelanden stapje dichterbij Politieagenten Goes stappen op de fiets GroenLinks pleit voor publiek debat over aanleg WCT m Bewoners Trompstraat Goes zijn aanblik verloederd stuk grond beu 0800 - 0231 231 (GRATIS) zeeuwse almanak Gesprekje BEVELANDEN/THOLEN woensdag 12 juni 2002 foto Willem Mieras Omwonenden zijn het zat dat er nog steeds niets gebeurt met het lege kavel van het vroegere autobedrijf Pik in Goes. door Rolf Bosboom GOES - Bewoners van de Trompstraat en omgeving in Goes zijn de aanblik van de zo geheten kavel Pik beu. Zij be treuren het dat hun buurt ver loedert en dat er voorlopig geen uitzicht is op verbetering. In middels is er een bewonersgroep opgericht, die zich sterk maakt voor de belangen van de buurt. Jarenlang heeft op de plek de vervallen, leegstaande loods van het vroegere automobielbe drijf Pik gestaan, in afwachting van een nieuwe invulling van de locatie. Een reeks plannen is in de loop der tijd de revue gepas seerd. Het jongste was dat van projectontwikkelaar Vinium Investments uit Breda. Die had ideeën voor kantoren in combi natie met een parkeerkelder. Vooruitlopend daarop en van wege het risico van brandstich ting werd de loods begin vorig jaar gesloopt. Vinium ver wachtte destijds hetzelfde jaar nog te kunnen beginnen met de bouw. In september ging de ont wikkelaar echter failliet. De grond is daardoor nog altijd in handen van de familie Pik en nieuwe plannen zijn er voorals nog niet. Voorzitter A. de Zwaan van de Werkgroep Bewonersbelangen Goes-West sprak eerder deze week tijdens een wijkbijeen komst zijn onvrede uit over de gang van zaken. „Je ziet het ge bied verloederen tot een afzich telijke plaats." Hij wees erop dat de locatie juist een visite kaartje voor de stad moet zijn, aangezien het langs een van de drukste wegen (Piet Heinstraat) én vlakbij het station ligt. De Zwaan zei bevreesd te zijn voor een 'Bekhof II', verwijzend naar het nabijgelegen Bekhofgebied, dat jarenlang braak heeft gele gen voordat werd begonnen met het project De Stadspoort. Falend beleid De Werkgroep Bewonersbelan gen heeft een enquête gehouden onder de bewoners van de Trompstraat en omgeving over de huidige situatie. Daaruit komt naar voren dat de hele buurt zich stoort aan de 'rotzooi die er gemaakt is van de kavel Pik'. Zij verwijt de gemeente 'falend beleid' en ergert zich aan het feit dat de verloedering van het gebied op haar beloop wordt gelaten. Diverse deelnemers aan de en quête hebben ervoor gepleit de huizen in het eerste gedeelte van de Trompstraat (even nummers) te slopen, aangezien die snel achteruit gaan. Verder maken de ondervraagden zich zorgen over de toekomstige bebou wing. Zij zijn weliswaar blij als er iets gebeurt, als het maar geen hoogbouw wordt. De buurtbewoners verlangen vooral meer duidelijkheid over de toekomst, zodat zij ook we ten of het nog nut heeft hun hui zen op te knappen. Zij geven aan mee te willen denken over een nieuwe invulling van het ge bied. Om die reden is op initiatief van de Werkgroep Be wonersbelangen een bewoners- groep opgericht, die bestaat uit vijf mensen. Rad voor ogen De resultaten van de enquête zijn aangeboden aan wethouder M. 't Hart (PvdA, ruimtelijke or dening), die heeft laten weten blij te zijn dat er nu een bewo nersgroep als aanspreekpunt is. Hij noemt de geschiedenis van de kavel een 'heel vervelende kwestie'. „We zijn er absoluut niet gelukkig mee. Vinium In vestments heeft ons een rad voor ogen gedraaid." De grote moeilijkheid voor de gemeente is dat de grond in par ticuliere handen is. Het initia tief ligt dus niet in eerste instan tie bij haar. Wel geeft 't Hart aan dat zelf bouwen door de ge meente een mogelijkheid kan zijrt. De voorkeur gaat in elk geval uit naar een combinatie van kanto ren en wonen. De wethouder heeft de wijk toegezegd met de familie te gaan bespreken of het mogelijk is het terrein voorlo pig, totdat een nieuwe invulling bekend is, op eenvoudige wijze in te richten, zodat de aanblik wat fraaier is. door Esme Soesman GOES - De voorgenomen fusie van de stichtingen Peuterspeel zalen Reimerswaal en Kinder opvang De Bevelanden is, met de ondertekening van een inten tieverklaring, een stap dichter bij. Naar verwachting duurt het nog een jaar voor de twee orga nisaties daadwerkelijk één zijn. Er staan door de samensmelting geen banen op de tocht. Integendeel, denkt bestuurs voorzitter F. Eijlander van de stichting Kinderopvang de Be velanden. De circa twintig leid sters die actief zijn in Reimers waal blijven gewoon in dienst. In overleg met de gemeente zal in de toekomst worden gezocht naar uitbreiding van de activi teiten, bijvoorbeeld - bij vol doende vraag - in de vorm van voorzieningen in kleine kernen. Voor de werknemers van beide organisaties zijn er voordelen uit de fusie te halen, meent Eij lander. Binnen de eigen onder neming zouden zij makkelijker de overstap kunnen maken van bijvoorbeeld kinderdagverblijf naar peuterspeelzaal. Schaal vergroting heeft bovendien als voordeel dat er efficiënt vanuit één organisatie - in Goes - ge welkt gaat worden. „De organi satie wordt inzichtelijker, transparanter", geeft de Beve- landse voorzitter aan. Leidsters kunnen zich meer op hun vak concentreren, vult be stuursvoorzitter J. Schouwe naars van de stichting Peuter speelzalen Reimerswaal aan. Als er vragen zijn kunnen de Reimerswaalse zalen een be roep doen op de deskundigheid die binnen de grotere organisa tie voorhanden is. Met zes peu terspeelzalen en 22 leidsters is de Reimerswaalse club relatief klein te noemen. De fusie zal de leidsters op den duur ontlasten, meent Schouwenaars dan ook. Daar plukken ook ouders en kinderen de vruchten van. Bij ziekte van één van de leidsters bijvoorbeeld kan er een beroep op een grotere club vervangers worden gedaan. Voordat de fusie helemaal rond is, moet er nog wel het een en an der op elkaar worden afge stemd, zoals het gevoerde peda gogisch beleid, ergonomische voorzieningen voor en het oplei dingsniveau van leidsters. Voor zover nodig worden verande ringen gefaseerd doorgevoerd, stelt Schouwenaars. „Je moet elkaar ook de tijd gunnen aan elkaar te wennen." Dat geldt niet alleen voor de werknemers, maar ook voor de ouders. Zij krijgen mogelijk in de toekomst te maken met een inkomensafhankelijke ouder bijdrage, zoals eerder al binnen de Bevelanden is doorgevoerd. Pijnpunt Dat kan een pijnpunt zijn, er kent Eijlander, hoewel hij - evenals Schouwenaars - de in komensafhankelijke bijdrage als een reële optie ziet om min der afhankelijk te zijn van ge meentelijke subsidies. Schou wenaars: „Er staat nog niets vast, er moet nog over worden gesproken. Maar als we beslui ten dit in te voeren zal het gefa seerd gebeuren." De Reimerswaalse bestuurs voorzitter is tevreden met het fusietraject. „We gaan niet op in de Bevelanden, maar gaan sa menwerken op basis van gelijk waardigheid. Het overleg is zakelijk, open en eerlijk." Auto in sloot ARNEMUIDEN - Een 20-jarige automobiliste uit Rucphen en een passagier zijn gistermiddag rond twee uur gewond geraakt bij een ongeval op de A58. De vrouw ging ter hoogte van het tankstation bij Arnemuiden op de linkerbaan rijden om ie mand te laten invoegen. Ze ver loor de controle over haar auto, botste tegen de vangrail en be landde in een sloot. De twee in zittenden hielden aan de bot sing pijn in de nek over. door Ali Pankow NIEUW-HAAMSTEDE - De belangstelling voor het bezoe ken van open tuinen groeit nog steeds. In de komende weken kunnen belangstellenden te recht in tuinen in Nieu w-Haam- stede, Drei schor en Burgh. Het echtpaar Karin en Gerard van Beelen aan de Kamillelaan 13 in Nieuw-Haamstede kiest voor de combinatie van natuur en kunst. Gerard is 42 jaar werkzaam geweest in de handel in bloembollen en sierteeltge wassen. Hij onderhoudt zijn ei gen tuin nu als hobby. Karin beschouwt natuur als de leer meester van de kunst. Niet ver wonderlijk dus dat zij voor haar eigen tuin op zoek is gegaan naar passende tuinbeelden. Haar keuze is gevallen op bron zen beelden en waterwerken van van edelsmid/beeldhouwer Guusje Hamelunck uit Heem stede. De tuin staat open op 14,15 en 16 juni en op 21, 22 en 23 juni van 10.00 tot 17.00 uur. Dreischor manifesteert zich op zaterdag 22 en zondag 23 juni weer als 'Groenste dorp van Eu ropa' met een open tuinen- weekeinde waarin tien particu liere tuinen te bezoeken zijn. Er is een speciaal boekje waarin de namen en adressen staan ver meld, evenals een routekaart. De tuinen staan van 11.00 tot 17.00 uur open. De famile Van de Kreeke stelt haar 'Burghse Hof' aan de Kraayensteinweg 28 in Burgh op de zaterdagen 22 juni en 6 juli open ten bate van een goed doel. Een eventuele bijdrage komt ten goede aan de stichting 'Sao Tiagodie zich inzet voor de op vang van straatkinderen in Belo Horizonte in Brazilië. De tuin van de familie Van de Kreeke is geopend van 9.30 tot 17.30 uur. Karin en Gerard Beelen combi neren het natuurschoon in hun tuin met kunst. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wout Bareman TERNEUZEN - De Vlaamse loodsen leggen, in navolging van de ruim tienduizend haven arbeiders in België, donderdag nacht het werk neer. Het gaat om een staking van acht uur, die om middernacht begint en 's morgens om acht uur weer is afgelopen. Het is een waarschuwing van de loodsen aan de Belgische rege ring. Vorige week vrijdag hiel den de arbeiders in de vier grote Vlaamse havens (Antwerpen, Gent, Zeebrugge en Oostende) al een 24-uursstaking. Aanvan kelijk wilden de loodsen zich daarbij aansluiten, maar op het laatste moment stelden ze hun actie uit tot deze week. De loodsenstaking is uitgeroe pen door het Gemeenschappe lijk Vakbondsfront voor Over heidsdiensten. Daarin zijn het Vrij Syndicaat van het Open baar Ambt, de Algemene Cen trale der Openbare Diensten en ACV-Transport en Communica tie verenigd. Net als de havenarbeiders pro testeren de loodsen tegen de liberalisering van de havenreg lementen door de Europese Commissie. Die houdt onder meer in dat ook bemanningsle den van schepen voortaan hun schip mogen laden of lossen. Volgens de vakbonden worden de strenge regels, waaraan ha venarbeiders moeten voldoen, op die manier overboord gezet en bovendien vrezen ze dat de veiligheid in de havens wordt aangetast. Concurrentie In het kader van de liberalise ring zouden alle Europese loodsdiensten moeten worden geprivatiseerd. De Europese loodsenorganisatie Empa vindt dat de loodsdiensten, vooral uit oogpunt van veiligheid, niet mogen worden geprivatiseerd. Tot nu toe klopten de Belgische loodsen tevergeefs aan bij de re gering in Brussel; ze eisen nu een duidelijk standpunt. Op 17 juni komen de Europese ministers van Transport in Brussel bijeen om te beslissen over de liberalisering, die de concurrentie tussen de havens moet aanwakkeren. De Belgi sche minister van Mobiliteit Durant hield zich tot nu toe op de vlakte. Ze vindt wel dat de li beralisering te overhaast dreigt te worden ingevoerd. Winkeldief ZIERIKZEE - In een winkel aan het Haringvlietplein in Zierik- zee is gisterochtend omstreeks tien uur een winkeldief aange houden. De man, een 62-jarige inwoner van Schouwen-Duiveland, wil de een badmat met een waarde van enkele tientallen euro's meenemen zonder te betalen. De man is aangehouden en krijgt een proces-verbaal. door Maurits Sep MIDDELBURG - De Staten fractie van GroenLinks pleit voor een publiek debat over de aanleg van de Westerschelde Container Terminal. Het idee is afgekeken van de VVD. Die par tij wil een publiek debat over de herinrichting van het Veerse Meer. GroenLinks bekent in een brief aan de WD een beetje jaloers te zijn op idee van de liberalen. „Waarom hebben we dat zelf niet bedacht?" De fractie steunt het voorstel voor een debat over het Veerse Meer daarom volle dig. Zij verwacht er echter ook wat voor terug: steun voor een publiek debat over de Wester schelde Container Terminal. GroenLinks rekent zelfs op steunHet is immers een zeer be- langrijk onderwerp. WD-fractievoorzitter J. Suur- mond twijfelt. „Er zijn al veel bijeenkomsten geweest waar de bevolking zich kon uitspreken. Wat voegt een extra debat dan nog toe, vraag ik mij af. Maar goed, als er echt behoefte aan is, oké." Mocht de provinciale organisa tie te klein zijn om twee publie ke debatten tegelijkertijd te voeren, dan is uitstel tot de Sta tenverkiezingen in maart vol gend jaar een oplossing, vindt GroenLinks. „Een paar maan den uitstel van dit project is wel de moeite waard om meer men sen bij de politieke besluitvor ming te betrekken." Suurmond kan een lachje niet Elke ochtend komt de Thuis zorg bij die bejaarde weduw naar te Zierikzee. Nooit te lang, want de verzorgster heeft nog meer te doen. Maar er is altijd wel tijd voor een gesprekje. En dat waardeert onze weduwnaar zeer. Zo ook deze week. Het ging over relaties. Meneer gaf aan dat hij nog best gelukkig was. Maar dat hij het zo gek nog niet zou vinden wanneer er onderdrukken. „Daar was ik al bang voor. Maar als dat erachter zit, een tactiek van vertraging, dan is de WD niet beschik baar." Uitstel tot na de verkiezingen maakt sowieso geen kans. In de laatste Statencommissies Eco nomie en Ruimte, milieu en wa ter stelde GroenLinks dat ook al voor, maar kreeg geen steun van de andere fracties. Ook de ver antwoordelijk gedeputeerden (Bruinooge van economie en Van Zwieten van ruimtelijke or dening) hielden vast aan een be sluit door Provinciale Staten in dit najaar. Taakstraf voor Thoolse oplichter MIDDELBURG - Een twintig jarige inwoner van Tholen is gisteren door de Middelburgse politierechter voor een woning inbraak en oplichting bij ver stek veroordeeld tot 120 uur taakstraf. De Tholenaar had in februari dit jaar in de woning van zijn moeder ingebroken en had on der haar klantennummer be stellingen gedaan bij postorder bedrijven. Op die manier werden Wehkamp, Otto en Nec- kermann voor enkele duizenden euro's benadeeld. De goederen werden begin maart bij hem thuis aangetroffen. OttoenNec- kermann dienden schadeclaims in van respectievelijk 827 en 636 euro. De man moet die claims betalen. weer een vrouw in z'n leven kwam. „Ik geloof", ver trouwde hij de verzorgster toe, „dat ik 'n vrouw nog best gelukkig zou kunnen maken: in ieder geval zou ze zich met mij nooit vervelen.De thuiszorgster knikte begrij pend. „Ja", reageerde ze, „dat geloof ik graag. Maar ze zou van tijd tot tijd wel aan je vragen: hou nu toch eindelijk eens je mond!" Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen door Naomi Voet GOES - Acht agenten uit Goes gaan over twee weken op de fiets in de stad surveil leren. De zogenoemde 'bi- kers' worden in heel Goes in gezet, maar de nadruk ligt op Goes-West, de Goese Polder en het centrum. De training begint volgende week vrij dag en duurt een week. Daar na kunnen ze aan de slag. De acht Goese agenten heb ben zich vrijwillig opgege ven voor de cursus. Zij wordentegelij k met Middel burgse cursisten, door eigen docenten binnen de politie Zeeland opgeleid. Zij zijn na afronding van de cursus voornamelijk te zien in het centrum, maar kunnen even tueel ergens anders worden ingezet. De opleiding leert de agenten hoe ze zich zichtbaar en snel door de stad moeten begeven. Verder leren ze hoe ze vanaf hun fiets moeten op treden en hoe ze de fiets als wapen kunnen gebruiken bij lastige verdachten. Het idee komt oorspronkelijk uit Amerika, waar agenten in veel grote steden al gebruik maken van het vervoersmid del. De fietsteams zijn daar een groot succes. Ameri kaanse collega's kwamen zelfs naar Nederland om fietsteams op te leiden en te begeleiden. Leiden was in Nederland de eerste stad die het project uit Amerika over nam. Inmiddels worden in diverse steden in Nederland bikers ingezet. Nu dus ook in Goes en Middelburg. Volgens H. Rutgers, chef van het wijkteam voor Goes- Centrum en Goes-West, is de fiets een effectief vervoer middel voor agenten. „Op de fiets heb je geen last van paaltjes, je kunt overal tus sendoor. Zo kunnen agenten zich snel verplaatsen in de stad. Verder is politie op de fiets direct aanspreekbaar en hebben ze makkelijk contact met burgers." De agenten gaan normaal politiewerk uitvoeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27