Sophie kan het alleen Racoon speelt op Spijkpop PZC All Saint met Prodigy Pogoën in de sportzaal Tune Love Parade Junkie XL mixt Elvis 25 f woensdag 12 juni 2002 1. Eminem - Without Me (2) 2. Brainpower - Dansplaat (1 3. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (3) 4. Kate Ryan - Desenchantee (6) 5. K-Otic - Falling ("13) 6. Missy Elliott - 4 My People (4) 7. Sophie Ellis Bextor - Murder On The Dancefloor (7) 8. Christina Milian - When You Look At Me (5) 9. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv?(9) 10. K3- Toveren (8) 11Marco Borsato - Zij C11 12. Ashanti - Foolish ("16) 13. Billy Crawford - Trackin' C\0) 14. Pink - Don't Let Me Get Me (12) 15. G. Joling& J. Rietman -At Your Service (50) 16. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (14) 17. Mad'house - Holiday (51) 18. Britney Spears -1 Love Rock And Roll (22) 19. Dj Boozywoozy Ft. Pryme - Jumpin' Around (26) 20. Lenny Kravitz - Believe In Me (19) 21. Blof - Mooie Dag (24) 22. Connie Breukhoven - 6 Mei 2002 18) 23. David Charvet - Leap Of Faith (17) 24. Vanessa Carlton - A Thousand Miles (40) 25. Shakira - Whenever Wherever (20) 26. Holly Valance - Kiss Kiss (38) 27. Within Temptation - Mother Earth (25) 28. Westlife - Bop Bop Baby (23) 29. Atomic Kitten - It's Ok (35) 30. Red White Crowd - Put Your Hands Up For Pierre (21 31Mary J. Blige - No More Drama (30) 32. Galleon - So I Begin (31 33. Kane - Rain Down On Me (29) 34. Belle Perez Jody Bernal - Me You (15) 35. Jive Jones - Me, Myself I (28) 36. 'Nsyric Ft. Nelly - Girlfriend(27) 37. Sugababes - Freak Like Me (46) 38. Tweet Ft. Missy Elliott - Oops (Oh My) (32) 39. Chad Kroeger Ft. J. Scott - Hero (36) 40. Sarah Connor - From Sarah With Love (39) 41. Van Dik Hout - Stip Aan De Hemel (49) 42. Dj Tiesto - Lethal Industry (34) 43. Liberty X - Just A Little (90) 44. Tiziano Ferro - Perdono (65) 45. G-Spott - G-Licious (42) 46. Mad'house - Like A Prayer (37) 47. M-Kids - Funky Monkey (41 48. Enrique Iglesias - Love To See Her Cry (-) 49. B. Rhymes Ft. P.Diddy - Pass The Courvoisier (47) 50. Nelly - Hot In Herre (-) 51. Dj Jurgen - One Step Away 44) 52. The Kelly Family - What's A Matter You People (33) 53. Elvis Presley - Little Less Conversation (-) 54. Henk Damen - Ik Droom M'n Hele Leven Van Jou! (54) 55. Ja Rule - Down A Chick (76) 56. Tiga Zyntherius - Sunglasses At Night (48) 57. No Doubt - Hella Good (62) 58. Rob Van Daal - Valeria (-) 59. Enrique Iglesias - Escape (45) 60. Mental Theo - Stars 2002 (52) 61. Brooklyn Bounce - Born To Bounce (43) 62. Brandy - Full Moon (-) 63. Celine Dion - A New Day Has Come (51) 64. Gigi D'agostino - The Riddle (50) 65. Band Zonder Banaan - Rock& Roll (55) 66. Altijd Lazarus! - Het Feestteam (-) 67. Faithless Ft Dido - One Step Too Far (56) 68. Sven-R-G - Going' Crazy (-) 69. Re-Play - Niemand (73) 70. David Bowie - Slow Burn (-) 71Korn - Here To Stay (58) 72. Bombi -1 Go To Rio (De Janeiro) (59) 73. Usher - U Turn (53) 74. Carel Kraayenhof - Adios Nonino (61 75. Hampenberg - Ducktoy (-) 76. Papa Roach - She Loves Me Not(-) 77. Breeezze Feat. Dj Peran - Out Of My Life (67) 78. R. Kelly - The World's Greatest (71) 79. The Dandy Warhols - Bohemian Like You (63) 80. Lichterlaaie - Het Is Zo (84) 81. Blue - All Rise (-) 82. Moony - Dove (-) 83. Godsmack -1 Stand Alone (70) 84. Aquagen - Hard To Say I'm Sorry (64) 85. Michelle Branch - All You Wanted (88) 86. Alanis Morissette - Precious Illusions (79) 87. Ferry Corsten - Punk (60) 88. P.O.D. - Youth Of The Nation (68) 89. Rank 1 - Awakening (75) 90. Romeo - When She Smiles (85) 91. Paulina Rubio - Don't Say Goodbye (-) 92. Bellefire - All I Want Is You (94) 93. Jennifer Paige - Stranded (-) 94. David Usher - Black Black Heart (91) 95. Giorgia - E Poi (86) 96. Eskobar Ft. Heather Nova - Someone New (97) 97. A-Ha - Forever Not Yours (92) 98. Puddle Of Mud - Blurry (-) 99. Saybia - The Day After Tomorrow (87) 100. Henk Wijngaard - Sophie (-) v Je hoeft maar een glimp van Sophie Ellis Bextor (22) op te vangen en je weet waar ze voor staat: op en top glamourpop. De Britse zan geres is met haar nieuwe sin gle nog maar een paar stap pen verwijderd van de top in de Nederlandse hitlijsten. Onlangs was ze in Neder land, voor het eerst als solo zangeres. Glitter en glamour is hot. Je ziet het aan de glinsterende winkeletalages, aan de pro gramma's op tv en... aan Sophie Ellis Bextor. Met haar filmster- renuiterlijk en bijna verwaande blik is het podium en het pu bliek van haar. Ook al toen ze nog in een band, 'theaudience', zat. Met deze band bracht ze een groot deel van haar tienertijd door. Toch was duidelijk dat Sophie het ook prima alleen af kon. Had ze dat gevoel zelf ook? „Alleen als jong meisje. Toen ik in theaudience zat, vroegen mensen me wel eens naar de toe komst van de band. En zei ik: ik denk dat we drie albums maken en dan ga ik solo. Op die leeftijd denk je dan nog dat zoiets van zelfsprekend is. Maar als de band dan al na één album uit el kaar gaat, denk je pas echt na. Hoe serieus wil je het eigenlijk? Toch ben ik meteen daarna zelf muziek gaan schrijven met de gedachte: misschien heb ik geen mensen nodig om me achter te verschuilen. Misschien hoef ik voor m'n muziek niet op ande ren te steunen." Twee jaar geleden was jouw in ternationale doorbraak met het nummer Groovejet, samen met DJ Spiller. In je nieuwe hitsingle zing je 'butyou'd better not kill the groove'. Wat heb je met grooves' „Nou, dan heb ik er nog een. Mijn volgende single heet Get Over You en ik weet nog dat we dat nummer aan het schrijven waren. Iemand stelde toen don't step on my groovevoor. Maar daar heb ik-flink tegen ge protesteerd- Mensen zullen den ken dat ik geobsedeerd ben! En het gekke is dat je mij zö'n woord dus never nooit niet zou horen gebruiken in het 'normale leven'." Hoe klinkt jouw 'groove'? „Glamourpop lijkt me een goe de beschrijving. Daarnaast lijkt het weer een beetje op de pop muziek van vroeger. Toen ik op groeide was popmuziek niet zo leeftijdgebonden als nu. Je had heel veel glamour, grote sterren als David Bowie en Blondie. Ge maakt door volwassenen, voor alle leeftijden. Popmuziek van nu is een beetje verjongd, met alle jongens- en meidengroep- Sophie Ellis Bextor: „Ik ben altijd vrij zelfverzekerd geweest." jes. Misschien dat de groove van mij weer een beetje neigt naar 'alle leeftijden'. Het schrijft niet voor dat je onder de twaalf jaar moet zijn en het singletje van je zakgeld moet kopen." Je hebt een extreem zelfverze kerde uitstraling. Is dat hele maal echt? „Ik denk het wel. Niet dat ik al tijd zonder knikkende knietjes naar de toekomst heb gekeken, hoor. Maar ik ben altijd vrij zelf verzekerd geweest. Was nooit bang om mensen te ontmoeten. Daarnaast was ik, als enig kind van mijn ouders, gewend om tussen de volwassenen te zitten. Hun vrienden hadden geen kin deren. En ik kan me voorstellen dat ik daardoor wel een beetje als verwend nestje overkom. Die zelfverzekerdheid is in ieder ge val niet op een verwaande ma nier bedoeld." Meer als een soort 'girlpower'? „Het lijkt inderdaad alsof het tegenwoordig niet mag, dat meiden op die manier sterk op treden. En dat terwij 1 een blik zo bepalend is. Als ik andere mei den ergens voor zie poseren, dan is die blik in hun ogen het be langrijkste. Dan kun je je nog achter een laag make-up of een sexy bikini verschuilen. Een on gemakkelijke uitstraling, maakt de rest overbodig. Ik ge loof trouwens dat er tegenwoor dig veel vrouwen zijn die wel lekker in hun vel zitten. Ik ben zeker niet de enige." Schrikt het mensen wel eens af, die uitstraling? „Dat hoop ik toch niet. Ik ben foto Mathias Conor/GPD best vriendelij k en vind het prettiger om te denken dat ik mensen op hun gemak stel. Het is best jammer, als mensen een verkeerd beeld hebben. Zo kreeg ik bij twee interviews te horen dat ik 'volgens bronnen' een moeilijk persoon zou zijn. Ze konden niet zeggen van wie ze het hadden gehoord. Maar het zal wel een beter verhaal op leveren dan 'we hebben gehoord dat je heel aardig bent'. Tja, en dan kan ik me natuurlijk net zo goed als een koe gedragen." Kyra Goede Het album van Sophie Ellis Bextor 'Read My Lips' met de hitsingle Murder On The Dancefloor ligt in de winkel. Voor meer informatie www.sop- hieeIlisbexlor.nl Het gratis festival Spijkpop in Spijkenisse komt zondag met een breed en veelzijdig pro gramma. Naast landelijk be kende acts als Racoon, Super sub, Candy Dulfer Funky Stuff, Johan, Relax, Tasha's World en Kirsten is er ook plaats ingeruimd voor internationale acts. Uit Zuid-Afrika komt het trio Boo!Noorwegen wordt verte genwoordigd door The Real On es, België levert de band Lunas- cape en vanuit Frankrijk komt Debout sur le Zinc naar Spijk pop. Spijkenisse kent al bijna dertig jaar dit eigen popfestival, dat de laatste jaren wordt ge houden in park Waterland. Er is een speciaal podium ingericht voor wereldmuziek en -dans. De vorig jaar begonnen samenwer king met het Fullcolourfestival in Spijkenisse wordt gecontinu eerd. De combinatie van pop-, wereld- en cross-overmuziek op één dag maakt het festival uniek in Nederland. One in a Million, met frontman Erik van Haaren, staat dit jaar als opener op het hoofdpodium van Spijkpop, Supersub trad al op tijdens tal van festivals en wordt als live-band veel ge vraagd in voorprogramma's van internationale acts. De van oor sprong Zeeuwse formatie Raco on wordt welkom geheten in de eredivisie van de betere Neder landse popmuziek. De band deed goede zaken met de eerste single Feel like flying en het tweede album Here we go, ste reo. De muziek van de Haarlem se singer/songwriter Kirsten zit tussen folk en stevige gitaarpop in, terwijl haar teksten vaak heel persoonlijk en fragiel zijn. Ze wordt begeleid door een krachtige band. De gitaarsongs van de band Jo han hebben de ziel van John Lennon, de melancholie van REM en de brutaliteit van Oasis Zanger Bart van der Weide van Racoon. en Coldplay. Een grote hit werd het nummer Day is done. Afslui ter van de dag vormen Candy Dulfer Funky Stuff, welke combinatie op vrijwel ieder (jazz)festival in de wereld viel te beluisteren. De saxefoniste is een veelgevraagde gast bij po pulaire Nederlandse groepen, Tasha's World met zangeres Ta- sha brengt muziek a la Eiykah Badu en Jill Scot, soul gemengd met hiphop. De band Relax wordt gezien als 'next step in hiphop'. Traditioneel is ook de winnaar van de Grote Prijs van Voorne-Putten aanwezig, dit jaar de band Enais. Van de buitenlanders brengen de vijf jonge Noren van Real On es een mix van Keltische, Afri kaanse, Arabische en Zuid- Amerikaanse muziek. Volksmu ziek, maar stevig verpakt in een roek-jasje. De Zuid-Afrikaanse band Boo! put uit een vergaar bak van ska, reggae, eighties- pop en funk, doorspekt met de vreemdste (Afrikaanse) ritmes. Kortom, vrolijk springerige zo- merpop. Debout sur le Zinc uit Frankrijk wordt gezien als de foto Lex de Meester opvolger van Le Négresses Ver tes en brengt volksmuziek met jazz- en rockmvloeden. De Bel gische band Lunascape maakt triprockmuziek, met invloeden van Portishead en Dead can Dance. Tenlotte zorgt de Ma rokkaans-Nederlandse forma tie Mmaf voor sensueel, heet, ritmisch en vooral een happy mix van roots, rock, reggae, funk en ska. Spijkerpop in park Waterland in Spijkenisse duurt zondag van 13.00 tot 22.00 uur. Smack My Bitch Up schreeuwde Liam Howlett nog in een van de Prodigy-hits Het heeft Natalie Appleton niet tegengehouden. Afgelopen za terdag stapte deze ex-All Saints zangeres in het huwelijksbootje met de Prodigy-ster. De ceremo nie vond plaats in Les Adrets, een plaatsje in Zuid-Frankrijk. Het sterrenpaar arriveerde in een klassieke auto vol met bloe men. Liam Howlett zag er be scheiden uit in zijn blauwe pak met gympen eronder. Natalie was een echte bruid, inclusief sluier. Veel gasten waren er niet, in totaal dertig mensen. Fami lieleden en enkele vrienden, waaronder gitarist Dave Ste wart van de Eurythmics. Na tuurlijk was ook Natalie's zus en ex-All Saints zangeres Nicole Appleton van de partij met haar vriend Liam Gallagher van Oasis. De andere leden van All Saints schitterden door afwe zigheid. Werken aan je conditie, maar geen zin om tussen blije miepjes in een aerobicszaal te huppelen? Daar is nu iets op gevonden. In het Amerikaanse Boston is namelijk een nieuw soort conditietraining in op komst: Punk Rock Aerobics. Een tijdje geleden sprongen grafisch kunstenaar Maura Jas per en rockzangeres Hilken Mancini de woonkamer rond op hun favoriete punkrockmuziek. Een pittige work-out, bedach ten ze zich. Het idee was gebo ren: punk rock aerobics. Tijdens hun eerste les stonden al vijfen twintig deelnemers te pogoën op de maat van nummers van Blondie, Sex Pistols, The Stoo ges en Kraftwerk. Het liefst in gescheurde T-shirts en kapotte netkousen. Heb je het tijdens 'gewone danslessen' over pas de bourrée, hier heet een danspas Beat on the Brat. En als je het even niet volhoudt, moedigt Hilken je op passende wijze aan „Voel de pijn! Je zou moeten lij den zoals Iggy Poptoen hij door het glas heen rolde." De lessen zijn inmiddels zo po pulair, dat gewerkt wordt aan een Punk Rock Aerobics Work out video. Je kunt meer lezen over deze nieuwe pogo-sport op www.punkrockaerobics.com Love Parade in Berlijn. .«F foto Reuters In aanloop naar de jaarlijkse Love Parade in Berlijn, is het altijd weer uitkijken naar twee 'onthullingen'. Allereerst het thema, wat al enige tijd geleden bekend is gemaakt: 'Access Peace'. En bij iedere Love Parade, dit jaar alweer voor de dertiende keer, hoort de officiële Love Pa rade 'tune'. Voor het eerst in de geschiedenis van het grootste openlucht dance-event ter we reld, is deze 'tune' nu al te down loaden. Dit kan via de volgende link: http://www.loveparade- .net/portalO 1/start.html Ook is de nieuwe Love Parade videoclip opgenomen. Hierin staat het thema centraal. We willen allemaal vrede, en in die strijd om vrede maakt het niet uit of je een VIP bent of een 'nor male wereldburger'. Zo luidt de uitleg op de Love Parade site. En dat past helemaal bij de oor spronkelijke gedachte achter het evenement, die nog wel eens vergeten wordt. De Love Parade is namelijk een officiële demonstratie voor vre de, verdraagzaamheid en een eerlijke verdeling van de wel vaart in de wereld. Love Parade, 13 juli 2002, Ber lijn (www.loveparade.nl ww- w.loveparade.de) De Nederlandse DJ Junkie XL maakt zich zorgen over zijn remix van A Little Less Conversation van Elvis Presley. Deze versie zal te horen zijn in de nieuwe Nike reclame op tele visie. Junkie XL, oftewel Tom Holkenborg, komt er alleen nu pas achter wat zijn werk teweeg kan brengen. Als zijn single na melijk op nummer één belandt in de hitlijsten, dan breekt Elvis het wereldrecord met achttien nummer één hits. Op dit mo ment staat dit record nog op naam van The Beatles, die ze ventien keer de toppositie be haalden. ,Het is een gek idee dat Elvis door mij straks de geschie denis van de hitlijsten zou kun nen herschrijven", vertelde Junkie XL de internationale pers. Hij voelde zich al vereerd dat hij als eerste officieel toe stemming kreeg om origineel materiaal van Elvis te gebrui ken. „Ik heb het origineel dan ook intact gelaten. De stem van Elvis moet je met respect behan delen." 1Eminem - The Eminem Show (1 2. Shakira - Laundry Service (4) 3. Marco Borsato - Onderweg (3) 4. Ronan Keating - Destination (5) 5. Moby - 18 (2) 6. Within Temptation - Mother Earth (9) 7. K3 - Teleromeo (7) 8. Celine Dion - A New Day Has Come (6) 9. Kane - So Glad You Made It (8) 10. Blof - Blauwe Ruis (12)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 25