Afrekening Hontenisse-hal chaos PZC Tragel opent bedrijfshal en atelier Wandelaars niet bang voor buitje Streetparade rekent in Middelburg op veel bezoekers Aanrijding in Terneuzen Aanhoudingen bij alcoholcontrole Kleding en gsm gestolen Boete voor lozen lekvocht Diefstal uit auto Twirlster scoort in titelstrijd Coalitiepartijen gaan na tenenkrommende vertoning toch akkoord Omscholen voormalige Philipsmedewerkers boekt goede resultaten agenda TERNEUZEN - Op de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen heeft gisteren rond vier uur een aanrijding plaatsgevonden. Een 41-jarige automobilist uit Middelburg reed over deze weg en verleende op het kruispunt met de Hoofdweg geen voorrang aan een 29-jarige automobiliste uit de gemeente Sas van Gent. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. SCHARENDIJKE - Bij een alcoholcontrole op de Elkerzeese- weg in Scharendij ke is zondagavond een 48-j arige Antwerpe naar aangehouden. De man werd voor een ademanalyse mee genomen naar het politiebureau. De test wees uit dat hij ruim drie keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan Zijn rijbewijs werd ingevorderd en hij kreeg een dagvaarding mee naar huis. Een 53-jarige man uit de gemeente Reimers- waal kreeg bij dezelfde controle een bekeuring en een rijver bod van één uur. Hij had één keer de toegestane hoeveelheid overschreden. BRUINISSE - Uit een afgesloten auto die stond geparkeerd aan de Hageweg in Bruinisse werd gisterochtend een tas met kleding gestolen. Het gaat om een aantal T-shirts, een regen jas en schoenen. Een 42-jarige man uit Sittard werd zondag op de Hogezoom in Renesse bestolen van zijn mobiele tele foon. De man had de gsm aan z'n broek geklemd. MIDDELBURG - Een 40-jarige inwoner van Colijnsplaat is gisteren in Middelburg veroordeeld tot 600 euro boete, waar van 200 euro voorwaardelijk. De economische politierechter achtte bewezen dat de man februari dit jaar lekvocht van rot tende aardappelen in een sloot had geloosd. De verdachte zei dat de riolering was verstopt, waardoor het lekvocht in de sloot was terechtgekomen. Officier van justitie A. Flikweert eiste 600 euro boete, maar de politierechter legde een deel van de boete voorwaardelijk op. MIDDELBURG - Uit een geparkeerde auto aan het Walplein in Middelburg zijn in de nacht van zondag op maandag meer dere spullen weggenomen. Uit de auto werden zo'n veertig cd's en een autoradio ontvreemd. De toegang tot de auto werd geforceerd, het schadebedrag is onbekend. HULST - Twirlster Daphne Bussens uit Hulst heeft zich za terdag bij wedstrijden in sporthal De Braak in Helmond verzekerd van deelname aan de Nederlandse kampioen schappen. Deze nationale titelstrijd wordt eind dit jaar in Nieuwegein gehouden. Bussens behaalde in de categorie se nior intermediate met haar dance twirl een eerste plaats met 5.85 punten. Met de uitvoering van een twirling in diezelfde klasse scoorde zij met 5.5 punten nog een tweede plaats Daphne Bussens is lid van The Showgirls uit 's Heerenhoek. Haar teamgenote Judith Durinck uit Kloosterzande kwam zaterdag in Helmond twee keer op de hoogste podiumplaats. Zij won met een twirling in de categorie senior advanced (6.65 punten) en een twee baton in de categorie senior intermediate (5.05 punten). dinsdag 11 juni 2002 door Sheila van Doorsselaer KLOOSTERZANDE - De afre kening wat betreft de sport- en evenementenhal in Klooster zande is door toedoen van wet houder A. Roctus verzand in een cijferbrij die geen mens meer snapt. In een tenenkrommende commissievergadering pro beerde Roctus gisteravond de zaak te verduidelijken. Hij had echter net zo goed Russisch kunnen spreken. De coalitie partijen verstaan deze taal blijkbaar, want ze gingen wel akkoord met het rammelende voorstel. Het college van burgemeester en wethouders vraagt de raad 25.000 euro extra krediet om de gebruiksvriendelijkheid van de Hontenisse-hal te verhogen. Met deze uitgave hadden de meeste commissieleden geen moeite, hoewel het geen trend moet worden. Daarnaast kregen de commis sieleden gisteravond vlak voor de vergadering begon een staat je met daarin de exploitatiebij drage, waarin vermeld stond wie wat en hoeveel voor zijn re kening neemt wanneer de nieu we exploitant van de hal aan treed. Dit behoefde de nodige uitleg. In een ellenlang betoog probeerde Roctus de stand van zaken te verduidelijken, maar maakte de zaken er alleen nog verwarrender op door bedragen in euro's en guldens door elkaar te gooien, woorden terug te ne men, vervolgens weer te ont krachten en vervolgens te ver zuchten: „Waar ik gedwaald heb, corrigeer mij alstublieft." Op de publieke tribune werd smalend gemompeld toen Roc tus beweerde dat het „eigenlijk heel simpel" was en burgemees ter A. Vogelaar moest meedere malen Roctus bijspringen en hem herinneren aan vragen waar hij soms tot twee keer toe geen antwoord op gaf. Hiaten De nieuwe exploitant zou van de gemeente maximaal 72.500 euro krijgen, maar nergens viel af te lezen waar dat bedrag van afhankelijk is. Kosten voor wat betreft groot onderhoud en ver zekeringen stonden wel in het staatje vermeld, maar Roctus vroeg zich af of ze wel juist wa ren. Ook de toegezegde Europe se subsidie vertoonde een gat als die werd omgerekend van het bedrag in guldens naar euro's. Roctus beloofde dat in de notu len alle hiaten ingevuld zouden worden en natuurlijk kon er in de raad altijd nog over het voor stel worden gepraat. Hij verze kerde dat de Hontenisse-hal er in wezen niet duurder op was geworden. De coalitiepartijen geloofden Roctus en gingen ak koord. Ze vroegen zelfs niet het voor stel even terug te nemen zodat het verduidelijkt en wel terug op de agenda zou komen. Fractievoorzitter P. Kindt, nota bene van Roctus' partij Alge meen Belang, zei nog dat de vol gende generatie raadsleden er ook nog wat van moest snappen en drong in eerste instantie aan op wijziging of terugname van het voorstel. Enkel Progressief Hontenisse bleef standvastig en liet het verwarrende voorstel doorklinken in hun uiteindelij ke advies: niet akkoord. Verkeersregelaar Willy waakt over de veiligheid van de wandelaars bij een oversteekplaats. foto Wi m Kooyma n door Edy de Witte SINT JANSTEEN - Het wisselvallige weer, met af en toe een bui, had weinig weerslag op de wandelvierdaagse in Sint Jansteen. Vanaf het gemeenschapscen trum de Warande gingen toch zo'n 230 deelnemers van start voor een dagelijkse trip van vijf of tien kilometer. Het gros van het veld, zo'n 180 wande laars, liep de kortste route. Piet van de Manacker van de organiserende evene mentencommissie van gemeenschaps huis De Warande had er van tevoren een hard hoofd in. Van de Manacker: „Kort voor de start stonden de hemelsluizen boven het dorp nog wijd open. Even later gingen de eer ste deelnemers evenwel vrolijk op pad. Met een paraplu of regenjack bij de hand lieten zij zich niet uit het veld slaan." Ten opzichte van vorig jaar kwamen er pakweg 25 personen minder aan de in schrijftafel. „Als op de tweede dag (vandaag, red.) de weersomstandigheden beter zijn, ver wacht ik dat de meeste van deze mooi- weerstappers toch nog de wandelschoe nen aantrekken." De trajecten zijn uitgezet in de bosrijke omgeving. Donderdag worden de vol houders bij hvrn laatste wandeling muzi kaal ingehaald bij De Warande door de Rattenband. Hier worden na de bloe menhulde de herinneringsmedailles uit gereikt. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een vaste baan met een goed loon (minstens hetzelfde salaris als in ploegen bij Philips Lighting) en goede toekomstperspectieven. Dat was het doel dat Philips Werk gelegenheidsplan en Werk en Vakmanschap zich vorig jaar stelden. Van de veertien voormalige werknemers van de Terneuzen- se Philipsfabriek hebben er in tussen elf een vaste baan. Een prachtig resultaat, vindt ook het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De op een na hoogste ambtenaar van het departement directeur- generaal W. van Leeuwen, was er gisteren speciaal voor naar Terneuzen gekomen. Omscholing Het deed Van Leeuwen vooral deugd dat de voormalige produ centen van starters en spaar- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl lampen hard aan omscholing hadden gewerkt. De nieuwe werkkringen van de vroegere Philipsmedewerkers zijn te vin den bij onder meer een bouwbe drijf (De Hoop), een bouwmarkt (Gamma), een verzorgingshuis ('t Verlaet), een uitzendbureau en een zetmeelproducent (Ce- restar). Van Leeuwen: „Een goede op leiding is een garantie voor een goede baan voor de rest van je leven. Ik vind het helemaal mooi dat mensen zich laten omscho len voor een baan in een sector waar nu en in de toekomst veel werk te vinden zal zijn, zoals in de zorg." Het pleidooi van hoofd A. van der Bruggen van Philips Werk gelegenheidsplan voor uitbrei ding van de subsidiemogelijk heden kon op de sympathie van de directeur-generaal rekenen. Maar ze kon Van der Bruggen niet meer beloven dan dat ze er aandacht voor vraagt op het mi nisterie. Het hoofd van Philips Werkge legenheidsplan betoogde dat het ministerie meer geld moet vrijmaken voor de omscholing van werknemers die hun baan kwijtraken bij te sluiten bedrij ven of afdelingen. Met een bij drage van drieduizend euro kun je een eind komen als veel men sen een gelijkwaardige oplei ding gaan volgen. Maar als een klein aantal oud-werknemers individueel een opleiding volgt, is een subsidie van tienduizend euro niets teveel. Het gaat er tenslotte om dat er minder men sen van werkloosheidsuitkerin gen gebruik maken, de door het ministerie gepropageerde 'scha delastbeperking WW'. Aanmoediging Het streven om mensen min stens eenzelfde loon te bieden als ze bij hun vorige baan ver dienden, is ook bedoeld als aan moediging tot deelname aan omscholings- en werkbegelei dingsprojecten. Mensen kunnen er anders voor kiezen om de eerste twee jaar een uitkering te krijgen, die ge baseerd is op het laatstverdien de loon. Dat zou overigens wel erg kortzichtig zijn. „Want de meeste mensen moeten ook na die twee jaar nog een tijdje door", benadrukten Van der Bruggen, Van Leeuwen en voor zitter J. Becking van Werk en Vakmanschap. door Ron Magnée MIDDELBURG - Het danseve- nement Streetparade verwacht dit jaar tweemaal zoveel bezoe kers als vorig jaar. De organisa tie heeft een aantal bekende dj's voor het dansfeest gecontrac teerd. Dj Marco V, dj Jurgen of dj Eric E. Voor de doorgewinterde dansliefhebber ware helden. Het zijn maar enkele van de dj's die op 6 juli tijdens de Streetpa rade 2002 acte de présence ge ven. Volgens één van de organi satoren, horeca-ondernemer M. Priem van café Brooklyn, wordt het dansfeest groter dan vorig jaar. „Toen zaten we nog op 10.000 toeschouwers, nu mikken we op het dubbele aan tal." Vijftien wagens rijden met de Streetparade mee. De start van de tour is om drie uur 's middags bij de Dam. Vervolgens rijden de wagens over de Korte Delft en de Lange Delft naar de Markt. Daarna trekt de stoet naar de Lange Viele. Eindfeest Eindpunt van de tocht is bij het Hof van Tange, waarschijnlijk om vijf uur. Rond dat tijdstip be gint daar ook een groot eind- STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Party- dansen; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; Café Cambrinus, 18.00-20.00 uur: Avond-fietstweedaagse met tweede rit over 15 en 25 kilometer; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: Volksdansen,zin gen en biljarten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken, kaarten en biljarten; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Jokeren; 19.30 uur: Dansen; Den Dullaert, 13,30 uur: Bridge; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiekvoorou- deren; 15.00 uur: Ouderenkoor; NIEUW-NAMEN - De Kauter; 14.00 uur: Handwerken; Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; OOSTBURG - Den Hoekzak, 15.15 uur: feest. Onder meer het Centrum voor Alcohol en Drugs is aanwe zig om xtc-pillen te testen. De tweede feestlocatie is voor het café Brooklyn aan de Markt, waar een groot dansplein is in gericht. De parade heeft dit jaar het the ma Theater. Dat betekent dat er tussen de wagens door mensen rondlopen die een act doen, zo als bijvoorbeeld een groep stelt lopers. Hiermee wil de organi satie van Streetparade een breder danspubliek aanboren. „We willen een brug slaan tus sen jong en oud", aldus organi sator Priem. Ook aan veiligheid is gedacht. De organisatie scha kelt stewards in die de orde tus sen en op de wagens moeten be waken. Vorig jaar werd de Streetparade voor het eerst gehouden. Het festival trok enkele duizenden feestende jongeren naar het centrum van Middelburg. Het COC, de belangenorganisatie voor homoseksuelen, had een wagen meerijden met dansende travestieten. De gereformeerde gemeenten Middelburg-cen trum en -zuid konden het evene ment niet waarderen en spraken van onzedelijk gedrag. Het col lege van B en W van Middelburg vond het een geslaagde happe ning. Dansen en ontspanning voor ouderen; Politiebureau, 9 30 - 12.00 en 13.30 - 16.30 uur: Kijkdag gevonden fietsen en bromfietsen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.00 uur: Avondvierdaagse; 18.30-19.30 uur: Tim- merclub vanaf 8 jaar; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: Creatieve handvaardigheden, koersbal, kaarten en sjoelen, De Roselaer, 15.30 uur: Handwerken groep 6 tot en met 8; 18.30 uur: Quiltenen kleding maken; Sint Albert, 14 00 uur; Koersbal; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 18.30 uur: Avond wandel vierdaagse; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken, soos en biljarten; 19.00 uur: Stijldansen en line- dance; De Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Bil jarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: Koersbal; ZAAMSLAG Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten. Gewerkt worden kan er altijd nog; in Hulst werd de nieuwe bedrijfshal eerst ingewijd met een klein feestje. foto Wim Kooyma n door Sheila van Doorsselaer HULST - Verstandelijk ge handicapten namen gisteren hun spiksplinternieuwe be drijfshal in Hulst en ambach telijk centrum in Clinge in ge bruik. Werken kan later, giste ren was het eerst feest. De cli ënten hebben nu een eigen plek voor het uitleven van hun artistieke talent en ook om werkervaring op te doen voor een mogelijke toekomst in een sociale werkplaats. Stichting Tragel, het overkoe pelende orgaan, timmert hard aan de weg. In de nieuwe be drijfshal aan de Aziëweg in Hulst worden de activiteiten voor de cliënten steeds verder uitgebreid. Zo blijft het niet bij het assembleren van plastic speelgoed en inpakwerkzaam- heden, de cliënten gaan ook een klein drukkerijtje drijven voor simpel drukwerk, en ook wordt een papiervernieti- gingscentrale opgezet. Nu Ambi-Toys minder opdrach ten verstrekt aan Tragel, wordt deze ontstane leemte opgevuld door het inpakken van starters, een activiteit die is overgenomen van Dethon. De nieuwe bedrijfshal is opge deeld in verschillende werk ruimten, een kantine en een magazijn. Ook is er een douche en een speciale rustkamer. Sommige cliënten hebben er behoefte aan tussen het wer ken door even te gaan liggen, omdat voor sommigen een hele werkdag toch best lang is. Hoofd W. Dekker van de be- drijvenhal ziet de activiteiten die de cliënten doen als een op stap naar begeleid werk. Mo menteel werken er 35 mensen in de bedrijfshal, maar dat kan in de toekomst groeien tot zes tig. In Clinge werd aan de 's-Gra venstraat Ambachtelijk Cen trum De Stiel geopend. Dertig cliënten kunnen er aan de slag in het schilders-, pottenbak-, kaarsen- en kaartenatelier. Deze producten worden ook verkocht. Boven het atelier zijn drie appartementjes voor cliënten ingericht. Ze zullen spoedig worden be woond. De cliënten van De Stiel en de bedrijvenhal krij gen nog een paar maanden de tijd te wennen aan hun nieuwe stek. Op 27 september worden beide gebouwen officieel ge opend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41