De Schelde blijft in tweede klasse Grote medailleoogst voor turners PZC Tennissers Sjef degraderen Van Aerde stopt als scheidsrechter Tegen Van der Hoofd geen kruit gewassen Dubbelslag voor Jacky Durand Twee keer zilver binnen een uur Tweede plaats Baukje Doedee uitslagen Kalau bereikt halve finale Vijfde plek voor Karter Kuipers Middelburg degradeert na gelijkspel tegen Souburg dinsdag 11 juni 2002 wb 1 8 door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - De Schelde heeft zich dankzij een 4-4-ge lijkspel tegen Dash'35 en het re sultaat van CCO/TTO kunnen handhaven in de tweede klasse gemengd van de landelijke ten- niscompetitie. Souburg en MLTC bleven steken op een ge lijkspel, waardoor MLTC de gradeert. Tiola wist zich te handhaven in de vierde klasse door tegen Roosendaal 3 met 5-3 te winnen. De Schelde moest zoveel moge lijk punten zien binnen te halen tegen Dash'35 om niet te degra deren. Dash was met slechts één mannelijke speler komen op draven, waardoor de Schelde meteen drie punten vergaarde zonder te spelen. Jeantien van den Dries verloor haar enkel partij tegen Ravensberg met 6-2 en 6-3terwijl Merlyn Atoon wel tot winst kwam tegen Van Beest met 6-2 7-5. Virgil Greeve kwam net tekort tegen Leon Niemantsverdriet en verloor met 6-7 2-6. Doordat het vrou- wendubbel ook in het voordeel van de Schelde werd beslist met 6-0 7-5 kunnen de Vlissingers dankzij de vier punten erin blij ven. Souburg en MLTC moesten in hun laatste competitiewed strijd nog flink aan de bak. MLTC moest alle zeilen bijzet ten om niet te degraderen, maar het mocht niet baten. Souburg speelster Lucienne van den Broek speelde superieur in haar enkelpartij tegen Marielle Eude door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Het mannen- team van Sjef degradeert uit de tweede klasse van de landelijke competitie. De equipe uit Aar denburg speelde op de laatste competitiedag nog wel met 3-3 gelijk tegen 't Halve Maantje, maar dat was te weinig om zich te handhaven. Sjef pakte de drie punten door drie winstpartijen in de enkel spelen. De broers Dylan en Do novan Blackman en Rinke van Remortel kwamen tot winst. Sjef moest tegen 't Halve Maan tje eigenlijk met 6-0 winnen om nog een kans op behoud te heb ben. Het pakte echter anders uit. Marcel Schouw en Christi- aan Trapman speelden de eerste enkelpartij en dat leverde een overwinning op voor de thuis ploeg. De eerste set werd door Marcel Schouw gemakkelijk gewonnen met 6-2, maar in de tweede set kwam Christiaan Trapman sterk terug. In de tie break kon hij het niet redden, het werd zo 7-6 voor Schouw. Peter de Vrieze en Dylan Black man maakten er een spannende wedstrijd van. Blackman won de eerste set nipt met 7 -5 en ging in de tweede set goed door: 6-2. Zijn broer Donovan Blackman kwam in zijn partij tegen Jaap Moerland eveneens tot winst. Moerland bleef lang aanklam pen, maar zag in de slotfase van elke set net de zege aan zijn neus voorbijgaan: 7-5 7-5. Rinke van Remortel gunde Ilco van Belzen in de vierde enkelpartij slechts zes games: 6-4 6-2. In de dubbelpartijen ging het echter volledig mis voor Sjef. Dennis van 't Westeinde en Ha rold Schipper waren te sterk voor Christiaan Trapman en Duncan Blackman (6-2 (6-2) en ook Dylan Blackman en Rinke VLISSINGEN - Baukje Doedee uit het Neckermann Benelux- team is tweede geworden bij een koers in het Belgische Oostmal- le. De wielrenster was een dag eer der vijfde in Belsele, eveneens in België. Haar zus Renske Doedee van dezelfde formatie werd in Oostmalle achtste bij de nieu welingen. door Eldridge Pentury 's-GRAVENPOLDER - Romeo van Aerde is met onmiddellijke ingang gestopt met fluiten. De 34-jarige profvoetballer uit 's-Gravenpolder heeft geen zin meer om scheidsrechter te zijn, omdat hij heeft ontdekt dat hij het betaalde voetbal niet meer kan bereiken. Romeo van Aerde stopt met flui ten. en won gemakkelijk met 6-1 6-0. Kim Dijkstra kwam ook tot winst in haar enkelpartij tegen Annemarie Ketting en won in een mum van tijd met 6-2 6-3. De enkelpartijen bij de mannen kwamen in handen van de Mid delburgers. Gareth Lau speelde tegen een zeer gemotiveerde en prima spelende Dimitri van Hoof. Van Hoof perste er alles uit en won in twee spannende sets met 6-7 4-6. Raymond Bar- ten kreeg het ook zwaar te ver duren. De Souburg-speler moest aantreden tegen Thijs Slagboom en dat levei-de een driesetter op. De eerste set was voor Barten in een tie-break, maar daarna was Slagboom hem met 2-6 3-6 te snel af. In het vrouwendubbel trok Souburg weer de winst naar zich toe. Van den Broek/Dijkstra hadden weinig problemen met Davidse/ Ketting en won met 6-2 6-0. Het mannendubbel werd met 4-6 en 3-6 gewonnen door Di mitri van Hoof en Thijs Slag boom. In de mixedpartijen wer den de punten gedeeld. Van den Broek/Barten won met 3-6 6-1 6-1 van Davidse/Van Hoof en het duo Dijkstra/Lau verloor met 6-2 1-6 3-6 van Eude/Slag- boom. Driesetter Tiola wist zich in de vierde klas se te handhaven na een verdien de 5-3-zege op Roosendaal 3. Ralf Vervaet kon het niet redden tegen Olijdam en verloor met 0-6 1-6 en ook Richard Hame link kwam tekort tekort tegen van Remortel bleven met lege handen tegen Marcel Schouw en Jaap Moerland: 6-4 6-4. Zierikzee moest afreizen naar CC en kreeg daar een fiks pak slaag: 6-0. Jacco de Looff speel de tegen Ruben van Wendel de Jode en de Zierikzee-speler moest met 6-3 6-0 de eer aan zijn tegenstander laten. Ook Johnny Otte was kansloos tegen Sander Posthumus: 6-1 6-0. Marcel Ver wei en Peter Godrie verloren beiden met tweemaal 6-3 van Patrick Hoordijk en Ralf van de Plasse. In de dubbelpartijen sleepten De Looff en Verwei er nog wel een driesetter uit tegen Posthumus/Van Wendel de Jo de: 2-6 6-4 6-2. Peter Godrie en Johnny Otte verloren de dubbel met 6-3 6-3. door JannyVermeule ZUIDWOLDE - De toestelfina les turnen van de KNGU voor de heren die dit weekeinde in Zuid- wolde plaatsvonden voor het B en C niveau, hebben een de Turncombinatie Zuid-West- Nederland een groot aantal me dailles opgeleverd. Carlo van Minde van GV Kou- dekerke haalde liefst vier keer goud en één keer brons bij de jeugd in het B-niveau. Tevens werd op diverse toestellen goud behaald door clubgenoten Jef frey Telussa, Vazgen Katchanov van onze sportredactie VLISSINGEN - Eddy Smit be leefde in Groningen het uur van zijn atletiekleven. Tussen de start van de 5000 en 1500 meter op het NK voor veteranen zaten amper zestig minuten. De atleet van Delta Sport liet echter het hart boven het verstand gaan en besloot tegen alle adviezen in op beide nummers van start te gaan. De 54-jarige Kerkwerve- naar ging er ook tot zijn eigen verrassing twee keer met het zil ver bij de mannen 50+ vandoor. Zijn vrouw Greetje Smit, die het NK wegens een pijnlijke rug aan zich voorbij moest laten gaan, moet nog lachen als ze aan het hectische maar succesvolle uur- Tijdens een telefoongesprek met oud-scheidsrechter Mario van der Ende, hoofd-scouting van scheidsrechters bij de KNVB, heeft Van Aerde bij toe val te horen gekregen dat de bond een leeftijdsgrens (27 jaar) heeft ingesteld voor arbiters die het profcircuit willen halen. ,,Ik wist niet wat ik hoorde", zegt Van Aerde. ,,Het schijnt in de Jongeneeren met 0-6 1-6. An neke Riemens kwam wel tot winst en gaf Schijvenaars het nakijken met tweemaal 7-6. Im- re van Overloop speelde ver dienstelijk tegen Mouritz, maar moest uiteindelijk toch in een driesetter het onderspit delven met 3-6 7-5 3-6. Hamelink/ en Boris Gorissen. Joost de Wil de uit Sint Annaland comple teerde het Zeeuwse succes met één gouden en drie zi l veren me dailles. Carlo van Minde haalde in to taal vier gouden medailles, op vloer, sprong, rek en brug. Bij het voltigeren pakte hij de bron zen medaille, terwijl hij vierde werd op ringen. Van Minde haalde met deze score in totaal 48.20 punten en is hiermee niet ver verwijderd van het A-ni- veau. Met 51.00 punten wordt men in het A-niveau geplaatst en het kleine verschil zit hem in samenstelling van de diverse tje terugdenkt. „Eén van de or ganisatoren deed ons de belofte de prijsuitreiking van de 5000 meter uit te stellen totdat Eddy zijn 1500 meter had afgewerkt. Maar daar hield hij zich uitein delijk niet aan. Omdat Eddy toch dolgraag ook voor de 5000 meter op dat podium wilde staan - want je wordt niet elke dag tweede op een NK - heb ik die andere podiumklanten op getrommeld. Zij waren zo aar dig de medailles en wedstrijds hirts uit hun tassen te halen en met Eddy op het podium te po seren. Zo kregen we dus toch nog een foto." winterstop te zijn besloten. Voor mij stond meteen vast dat ik er mee zou stoppen, want mijn doel was betaald-voetbal scheidsrechter worden. Nu dat er niet meer inzit, hoeft het voor mij niet meer." Van Aerde vindt het jammer dat de leeftijdsgrens is ingesteld, maar baalt er vooral van dat de bond hem niet meteen op de Hendrikse en Riemens/Van Overloop wonnen daarna wel de dubbelpartijen met 6-4 6-0 en 6-16-2. Uiteindelij k moest de beslissing vallen in de mixedpartijen en daarin deed Tiola het voortref felijk. Paul Hendrikse, zeer ge motiveerd, en Imre van O ver oefeningen waar nog een B-on derdeel ontbreekt. Van Minde is op dit moment dan ook aan het werk om het B-ele ment in al zijn oefeningen te verwerken en wist de aandacht van turnend Nederland sterk op zich gericht tijdens het toer nooi. Van Minde is dit jaar uit gegroeid tot een stabiele turner met potentieel en na Anthonie van Assche de tweede turner uit deze regio. Ook Jeffrey Telussa uit Middelburg werkt zich om hoog in de heren-hiërarchie. Met goud op sprong, zilver op rek en brons op brug en ringen turnde hij zich in de kijker. Op de 5000 meter had Eddy Smit zwaar te kampen met de hoge temperaturen. „Het was loeiheet", aldus Greetje Smit. Maar hij sleepte er toch nog een tweede plaats uit en finishte in 16.58,77. Daarmee bleef hij slechts 22 honderdste van zijn persoonlijk record verwijderd. Ton van Doorn van het Haar lemse AV Phanos werd eerste in 16.52,93. Haasten „Daarna was het dus haasten geblazen. Nadat ik hem nog kleddernat van het zweet heb moeten masseren, moesten we hoogte heeft gebracht van het besluit. Van Aerde: „In feite kun je stellen dat ik tweeëneenhalf jaar voor niks bezig ben ge weest. Het is gewoon wegge gooide tijd. Ik voel me een beetje bedonderd door de KNVB. Dat heb ik ook geschreven in de brief die ik vandaag de deur uit heb gedaan." De voetballer van Dordrecht'90 loop waren met 6-3 6-4 de baas over Olijdam/Schijvenaars en Ralf Vervaet en Anneke Rie mens zetten de kroon op het werk door met 6-4 6-1 Jonge neeren en Mouritz kansloos te laten. Souburg 2 werd in Etten door de gelijknamige ploeg verslagen Joost de Wilde uit Sint Anna land zal volgend jaar een stap hogerop doen en in het B-ni veau bij de junioren uitkomen. Door een perfecte oefening op brug wist hij het goud in de wacht te slepen. Hij scoorde hier 8.25, terwijl zijn uitgangswaar de 8.70 is. Zilver was er voor De Wilde op ringen en rek. Op rin gen zat hij ook dicht bij het goud maar door een klein foutje liet hij 0.20 punt liggen en moest daardoor genoegen nemen met zilver. Op de rekstok, in het be gin van De Wildes tumcarrière altijd een probleemtoestel, wist hij nu ook zilver binnen te halen. terug naar de baan hollen. Ge lukkig werd er niet hard gelopen op de 5000 meter, het was echt een boemelrace. Pas in de laat ste 300 meter haalden de deel nemers alles uit de kast. In de laatste honderd meter heb ik zo als altijd meegesprint met Ed dy, om hem op te peppen. En hij wist er zowaar nog een eind sprint uit te persen." Vlak voor de finish passeerde Eddy Smit Arie Snoek van AV Hera en werd tweede in 4.46,66. Herman van Tongeren van Almere'81 won de 1500-meterrace. Smits ploeggenote Hermien Roggeband werd eveneens twee richt zich nu op een carrière als voetbaltrainer. „Ik had me graag opgegeven voor de cursus oefenmeester 1, maar daarvoor is het nu te laat. Er zit niks an ders op dan een jaartje te wach ten", aldus Van Aerde, die al in het bezit is van het diploma oe fenmeester 2. „Nu ik gestopt ben met fluiten had ik mooi trai ner kunnen zijn van een ama teurclubje, maar ook daarvoor is het helaas te laat. Want al le clubs zijn natuurlijk al be zet." met 6-2. Voor Souburg scoorden Bianca Zwanenburg en Nan.cy Verstraeten weer de punten. Bi anca Zwanenburg won haar en- kelpartij tegen Vermunt met 6-3 2-6 2-6 en Nancy Verstraeten speelde uitstekend tegen Pais. Ze won gemakkelijk met twee maal 1-6. De Wilde sloot hiermee een pri ma seizoen af. Boris Gorrissen behaalde bij de pupillen in het C niveau twee gouden medailles, op rek en rin gen. Op sprong turnde hij naar brons. Mark de Jonge kwam, ondanks goed geturnde oefe ningen en hoge scores, net te kort voor eremetaal met een vijfde plaatsen op sprong en vloer. Op 22 juni zullen de Zeeuwse turners zich presenteren tijdens de toestelfinales van de Regio Zuid West Nederland die in Sint Annaland worden gehou den. keer tweede op het NK voor ve teranen. Ze greep het zilver op zowel de 100 als 200 meter. Bei de keren finishte Roggeband net achter Joke Torbijn. Op de 100 meter moest Roggeband slechts éénhonderdste toegeven op de winnares: 13.30 om 13.29. Op de 200 meter was het verschil iets groter. Roggeband eindigde twaalfhonderdste achter Tor- bijn in een tijd van 27.39. Interland De veterane is inmiddels uit genodigd voor een interland in Gent op 22 juni. Tijdens deze landen wedstrijd tussen Neder land, België en Frankrijk zal Roggeband in ieder geval de 4 x 400 meter estafette lo pen. door Lucien Roelandt SEROOSKERKE - Tegen San dra van der Hoofd bleek in de dressuurwedstrijd van de RV Seros op het hoogste niveau geen kruit gewassen. De amazo ne uit Gapinge stuurde in de klasse Z2 de veel uitstraling to nende Loelap in beide proeven naar een overtuigende zege. D e eerste proef was met de score van 199 punten voor Van der Hoofd ook nog goed voor twee winstpunten. In de tweede proef kwam Sandra van der Hoofd met haar 193 punten slechts een fractie tekort voor een tweede winstpunt. De Gapingse bleef Astrid van de Veer met Joli tien punten voor. In de tweede proef eiste Rafaela van den IJssel het zilver op. De Middelburgse wist met Noud de achterstand op de ontketende Sandra van der Hoofd tot negen punten te be perken. Ook in de klasse Ml blijkt Peter Klaasse met zijn Night and Day niet te stoppen. Evenals in de klasse L laat de Arnemuidenaar ook nu weer voor de overige deelnemers slechts de kruimels uit de prijzenpot achter. Klaasse voegde zondag op manege De Eendracht in Vrouwenpolder alweer drie winstpunten aan zijn totaal toe. Promotie kan dan ook normaliter niet lang mee op zich laten wachten en dan is de concurrentie verlost van deze 'kwelgeest'. Peter Klaasse was met zijn fraai bewegende Night and Day weer een lust voor het oog voor de dressuurliefhebber. Klaasse reed de bij zijgangen fraai scha rende viervoeter in de eerste proef naar 173 punten. Dat was ruim voldoende voor twee winstpunten en het oranje erelint. In de tweede proef stok te het telraam voor de Arnemui- dense combinatie op 165 punten wederom goed voor de zege en een bonuspunt. Ook Martin de Kroo reed met Nevaro een uit stekende proef. Met 170 punten pakte de ruiter uit Nieuwland twee winstpunten en de tweede Basketbal New York. NBA. Finale (best-of-seven): Los Angeles Lakers - New Jersey Nets 106-103. Stand: 3-0. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-28-32-33-35-36-39-47-50- 52-56-57-59-62-64-66-75-76-78-79 (on der voorbehoud). 1 Ver. Staten - Portugal X 2 Duitsland-Ierland X 3 Frankrijk-Uruguay X 4 Kameroen - Saudi-Arabië X 5 Zweden-Nigeria X 6 Spanje-Paraguay X 7 Argentinië-Engeland x| 8 Zuid-Afrika - Slovenië X 9 Italië - Kroatië xj 10 Mexico-Ecuador X 11 Costa Rica-Turkije X 12 Japan-Rusland X 13 Zuid Korea-Ver. Staten X Winnende rijtje: 1-3-3-1-1-1-2-1-2-1-3-2-1. (onder voorbehoud) Tennis Londen. Mannen. 775.000 euro. Eerste ronde: Rosset (Zwi) - Parmar (GBr) 7-6 6- 3, Mamiit (VSt) - Delgado (GBr) 6-4 7-6, Sargsian (Arm) - Knowle (Oos) 7-6 6-1. Halle. Mannen, 850.000 euro. Eerste ron de: Kiefer (Dui) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6- 2, Popp (Dui) - Sabau (Roe) 7-5 6-3, Ulihrach (Tsj) - Savolt (Hon) 6-4 opgave Savolt, Saulnier (Fra) - Heuberger (Zwi) 4-1 opgave Heuberger, Prinosil (Dui) - Norman (Zwe) 7-6 6-3, Federer (Zwi/2) - Dreekmann (Dui) 6-7 6-3 6-4, Ljubicic (Kro) - Sanguinetti (Ita) 5-7 7-6 6-2. Tasjkent. Vrouwen, 250.000 euro. Eerste ronde: Mikaelian (Zwi/1- Fedak (Oez) 6-2 7-5, Garbin (lta/3) - Ammamoeradova (Oez) 6-2 7-5, Barna (Dui) - Maria Jose Martinez (Spa) 6-3 6-4, Ostrovskaja (WRu) - Vaskova (Tsj) 6-0 6-4, Nemecko- va (Tsj) - Isroilova (Oez) 2-67-6 6-1. Landelijke competitie. Mannen. Eerste klasse: Holy-Nieuwer- kerk2-4, Barendrecht-Binnenmaas3-3. Tweede klasse: Holy 2-Markant 3-3, Hartel-Oudenbosch 3-3. Gemengd. Tweede klasse: Zoetermeer-Oud-Beijer- land 3-5, Be Quick-Holy 3-5, Roosen- daal-CCO/TTO 3-3 (tussenst.). Derde klasse: Vierhoeven-Dash 4-4, DDH-Lobbelaer 3-5, Holy 2-'s Graven- zande 0-8. Vierde klasse: Oud-Beijer- land 2-Hartel 5-3, Be Quick-Halsteren 5-3. Standen. Mannen. Eerste klasse: Nieu- werkerk 6-28 (kampioen), Halfweg 3 6-20, Holy 6-18, Barendrecht 6-18, Ani mo 6-15, Binnenmaas 6-14, Sluipers 6-13 (degradeert). Tweede klasse: CC 7-31(kampioen), Hartel 7-24, 't Halve Maantje 7-23, Holy 2 7-20, Markant 7-18, Zierikzee 7-18, Sjef 7-13 (degra deert), Oudenbosch 7-12 (degradeert). Gemengd. Tweede klasse: Oud-Beijer- land 2 7-42, Dash 35 7-37, Zoetermeer 7-34, Holy 7-31, de Schelde 7-22, Be Quick 7-19, CCO/TTO 7-15, Roosendaal 7-13, Derde klasse: 's Gravenzande 7-47 (kampioen), Lobbelaer 7-37, DDH 7-36, Souburg 7-30, Vierhoeven 7-25, Dash 2 7-21, MLTC 7-19 (degradeert), Holy 2 7-9 (degradeert). Vierde klasse: Oud- Beijerland 2 7-39, Be Quick 7-38, Halste ren 7-38, Hartel 7-25, Etten 7-22, Tiola 7-21, Roosendaal 3 7-20 (degradeert), Souburg 2 7-16 (degradeert). Vijfde klas se: MLTC 2 6-39 (kampioen), Tiola 2 6-39, DOS 6-35, De Zoom 36-21, Hulster Ambacht 2 6-15, Animo 6-12, Souburg 3 6-7 (degradeert). Vijfde klasse: 't Halve Maantje 6-35 (kampioen), Hulster Am bacht 6-28, MLTC 3 6-24, Hontenisse 6-23, Halsteren 2 6-22, Ludo et Emergo 6-21, De Puye 6-15. stek. In de tweede manche wa ren 160 punten eveneens goed voor de tweede plaats. Marieke Willemstein trok in de klasse M2 de progressieve lijn door. De voor Oranjezon uitko mende amazone stuurde Jive met respectievelijk 166 en 167 punten in beide proeven naar de hoogste eer. In de eerste proef ontspon zich een spannende strijd tussen de Wolphaartdijk- se Dicky Wieringa met Nidur- mie en de Arnemuidenaar Peter Götte met Monoply. Met 164 punten hielden de rivalen de ba lans in evenwicht. Ook op de be slissende onderdelen gaven zij elkaar niets toe. KLOETINGE - Ruud Kalau heeft in het enkel 7-schema van De Bongerd Open in Kloetinge de halve finale bereikt. De als eerste geplaatste Kalau speelde een gemakkelijke wed strijd tegen Martin Meijers en kwam al snel tot een 6-0 6-2 overwinning. In de enkel 7 35+ viel al de eerste verrassing te noteren. De als tweede geplaatste Joost Sprin- khuizen schakelde in de kwart finale Nick Nicolai uit. Sprink- huizen won overtuigend met 6-0 6-2 en is nu doorgedrongen tot de halve finale. Bij de man nendubbel 7 35+ werden Leo Kloet en Piet Remijn, als tweede geplaatst, winnaars in de wed strijd tegen Ron Kouveld en Rien Hoogerheide. Kloet/Re- mijn won met 6-2 6-3 en gaat door naar de halve finale. Marloes Luiken en Karin Smit bereikten de kwartfinale in het vrouwendubbel 7Ze waren met 6-4 6-3 te sterk voor Dianne j Koeman en Diana van den Dries. De overige voor gister avond geplande wedstrijden werden in de hal gespeeld in verband met de zware regenval i direct aan het begin van het toernooi. De Bongerd Opentoernooi in Kloetinge. VD 7: Luiken/Smit-Koeman/Van den Dries 6-4 6-3. ME 7 17+: R. Kalau-M. Meijers 6-0 6-2. ME 7 35+: N. Nicolai-J. Sprinkhuizen 6-0 6-2. MD 7 35+: Kloet/ Remijn-Kouveld/Hoogerheide 6-2 6-3. Wielrennen Nieuwdorp. Nieuwelingen: 1. Ben van der Kooi (Breda), 2. Yondi Schmidt (Hen- drik-ldo-Ambacht),3. Niek Rentmeester (Goes), 4. Jimmy de Bruijn (Sint-Jan steen), 5. Nick van der Linden (Rijen), 6, Johan Dijkman (Tilburg), 7. Ricardo van der Velde (Breda), 8. Wesley van Dongen (Made), 9. Joey Bestebreurtje (Maas land), 10. Guus Beugelsdijk (Leiden), 20. Mark Eckhardt (Kruiningen). Jeugd. Categorie 1:1. Bram Sprangers (Pedaalridders), 9. Veronique Tolleman (Th M). Categorie 2: 1. Yorick de Heer (Zuidwesthoek), 5. Brian Mulder (Th M), 8. Robvin Lenstra (Th M). Categorie 3:1. Ricardo van de Klundert (Zuidwesthoek), 4. Niels Wytinck (Zws-VI), 6. EstherTuns (Th M), 8. Peter de Winter (Th M), 10. Bir- git Lavrijssen (TH M), 14. Jente Samson (Zws-VI). Categorie 4: 1. Charlotte van Loon (Pedaalridders), 2. Brian van Goe- them (Zws-VI), 5. Gert-Jan van Immer- seel (Zws-VI), 8. Debora Pirard (Zws-VI), 11. Alex Gresnigt (Th M), 12. Max Kort (Swift), 21. Ruben Torque (th M). Catego rie 5: 1. Sander Stiegelis (Th M), 2. Ag- nietha Franke (Th M), 4. Anne Eversdijk (Th M), 5. Kevin Tuns (Th M), 8. Maurice van de Berge (TH M), 9. Dimitri Mulder (Th M), 10. Jacob de Roo (Th M), 16. Ken neth de Kraker (Th M), 19. Keshia Pieters (Zws-VI). Categorie 6: 1. Peter Kort (Swift), 5. Marloes Stiegelis (Th M), 6 Marco Minnaard (Th M), 14. Annelies Is raël (Th M), 15. Nathalie de Roo (Th M), 18. Denise de Kraker (Th M), 19, Stefan Tolleman (Th M). Categorie 7: 1. Peter Tol (Th M), 6. Jacco Wagenaar (Th M), 8. Willem van de Berge (Th M), 9. Paul Jere- miasse (Th M), 12. Jordy Vleugel (Th M), 13. Remco Lavrijssen (TH M), 14. Mark Jeremiasse (Th M). Zeilen Kiel. Volvo Ocean Race. Achtste en laat ste etappe (Gothenburg - Kiel): 1. Djuice 1 dag, 3 uur, 42 minuten, 30 seconden, 2. Illbruck 1.04.17.45, 3. Assa Abloy 1.06.13.40, 4. Amer Sports Too 1.06.18.10, 5. Amer Sports One 1.06.19.30, 6. SEB 1.08.01.00, 7. Tyco 1.09.27.10, 8. Team News Corp 1.10.11.50. Eindstand: 1. Illbruck 61, 2. Assa Abloy 55,3. Amer Sports One 44,4. Tyco 42, 5, Team News Corp 41,6. djuice 33,7. SEB 32,8. Amer Sports Too 16. Zwemmen Hongkong, Worldcup, zesde wedstrijd, 10 km. Vrouwen: 1. Maurer(Dui) 2.09.10, 2. Pankina (Rus) 0.02, 3. Abissova (Rus) 0.03, 4. Kamrau (Dui) 0.03,8, 5. Hutchin son (Aus) 0.08, 6. Barsi (Hon) 0.18. MIDDELBURG - De twaalfja rige Ramon Kuipers is vijfde ge worden in de vierde race van het Nederlands kampioenschap outdoor karten. In het tussen- klassement staat de Middelbur ger nu vierde. In Veldhoven reed Kuipers tij dens de kwalificatie naar de ze vende plaats. In de pre-finale won hij twee plaatsen, waar door hij vanaf de vijfde positie de finale begon. Deze plek stond hij niet meer af. Er zijn nog twee races te gaan om het NK. Daarin maakt de jonge karter nog kans door te stoten naar een podiumplek, SAINT-ETIENNE - De Franse wielrenner Jacky Durand heeft maandag de eerste etappe van de rittenkoers Dauphiné Libéré ge wonnen. Hij was de sterkste in de rit tussen Chantillon-sur-Chalaronne en Saint-Etienne. Durand, rijdend voor La Fran^aise des Jeux, kreeg ook de eerste leiderstrui. foto Franck Fife/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18