Horses by the Sea is topsport PZC seliik in 2005 Tourstad Valkenburg mogelijk in 2005 Topscorerstrofee voor Bisschop Stijlvol slot van Ryan Verplanke Rentree Van Dooren op NK mountainbike ,20 Sterk presterende professionals verhogen niveau paardensportevenement Ben Kuiper en Kees de Vos spelen finale Cambuur wil spits Gootjes van Huizen Curling Bond wil groot toernooi uitslagen De Wilt tweede in Duitsland zaterdag 8 juni 2002 van onze sportredactie Myriam Hardenbol had het niet makkelijk in de eerste omloop van het springconcours van Horses by the Sea. foto Ruben Oreel ast aan het jaar 2004 door Herman Wissink een gat in mijn programma. Dus ik dacht, kom, laat ik aan het RAVENSTEIN - Bas van Doo- NK meedoen." ren is weer op de mountainbike Bij zijn oude sponsor Be One gestapt. De Nederlands kampi- heeft hij een mountainbike op- oen van 1999 is daarmee even gehaald en is aan de training be terug in zijn oude metier. Begin gonnen. ..Nee, ik had geen dit jaar zette de wielrenner dc mountainbike meer. De vorige mountainbike aan de kant. Hij had ik verkocht. Ik had dus een koos voor een avontuur op de halfjaar niet op zo'n fiets geze- weg. Maar volgende week is hij ten. Dat was wel even wennen- er bij het NK mountainbike toch "Het heroveren van de Neder- weer bij. landse titel op de mountainbike „Een tussendoortje", verklaart ziet Van Dooren niet zitten. „Die de Brabander. „We zouden met Brentjens heeft het in Neder- de Bankgiroloterij de Ronde land veel te makkelijk. Mis- van Oostenrijk rijden, maar dat schien kan ik het hem moeilijk ging niet dooi-. Daardoor had ik maken, meer niet." GPD Tourcomité Zeeland houdt voorlopig vast aan het jaar 2004 door Lucien Roelandt DOMBURG - Horses by the Sea lijkt nu al een niet meer weg te denken plaats op de hippische kalender van Zuid-West-Ne derland te gaan verwerven. Want ook op de tweede dag van de eerste editie was er sprake van sport van hoog niveau. Ook een dag waar, ondanks de aan wezigheid van een groot aantal profs van buiten de provincie grenzen, de Zeeuwen zich in de kijker wisten te rijden. De pas dertienjarige Martine Stouten eiste in Domburg zelfs een hoofdrol op. In een span nende barrage van het progres sief parcours van de klasse B stuurde de amazone uit Seroos- kerke de met veel vermogen springende merrie Stoutens Le- may naar haar tweede nulron de. Het jeugdtalent verwees daarmee Simon den Exter met Rachel naar de tweede plaats. Martine Stouten stelde zich daarmee kandidaat voor de eindzege. Zij begint vandaag met slechts één puntje achter stand op Simon den Exter aan de finale. Ook in het klassiek parcours van de klasse L. die door het BRUINISSE - Ben Kuiper en Kees de Vos zijn doorgedrongen tot de finale van het enkel 7- schema van het Senioren 35+ tennistoernooi in Bruinisse. Ben Kuiper won zijn halve fina le tegen Hans van Urk overtui gend met 6-4 6-2, terwijl Kees de Vos Leo van Gemeren uit schakelde met 6-3 6-1. Leon Nou wen speelde in de enkel 6 met 8-8 gelijk tegen Martin Sa- lomons. In het mannendubbel 6 was het duo Ploeg/Kot met 8-7 de baas over Kramer/Slootmaker. Klein/Stouten en Slootmaker- /Wandel bleven steken op 8-8 Piet Both en Lou Almenkinders waren op dreef in het dubbel 7. Ze waren met 12-2 te sterk voor Chiel Fondse en Bert Scheele, en ook Joes Huismans en Bram Boon werden aan de zegekar ge bonden. Maaike 't Mannetje en Cees Verkaart speelden een sterke wedstrijd in de categorie ge mengd dubbel 5 tegen Annie Krabbendam en Martin Salo- monse. 't Mannetje/Verkaart won uiteindelijk met 10-7. Mo nique en Wil Schmitz boekten hun derde overwinning in het gemengd dubbel 6. Nu werd de combinatie van Nel de Ronde en haar maatje Van Megen met 7-5 verslagen. LEEUWARDEN - Cambuur- trainer Rob McDonald wil Mar- tijn Gootjes (24), goalgetter bij zaterdag-amateurclub Huizen, naar Leeuwarden halen. ..Een goeie speler. Voor hem heb ik altijd al belangstelling ge had". aldus de oefenmeester die met het aantrekken van Gootjes zijn selectie voor komend sei zoen rond zegt te hebben. Eerder maakte Cambuur be kend vier spelers te hebben vastgelegd: verdediger Peter Mentink (FC Twente). Harvev Bishop en Lionel Lord (beiden SC Heerenveen) en middenvel der Hakin Chatouani (FC Utrecht). Van de laatste club komt middenvelder Ferdinand Katipana op huurbasis. Rodney Cairo, die door Utrecht was uit geleend aan Cambuur, keert niet meer terug in Leeuwarden. GPD groot aantal deelnemers in twee groepen werd opgesplitst, liet Martine Stouten zich niet onbe tuigd. In de beslissende ronde stuurde de Walcherse amazone High Society zonder een splin ter van het hout te halen in 29.90 naar de finish. Stouten kwam daarmee in de A-groep slechts een fractie tekort om de Lim burgse prof Marck Beckers van de eerste plaats te verdringen. Zij bleef wel de international Leon Thijssen uit het Limburg se Baarlo met Quality voor. Groep B werd duidelijk be heerst door de Zeeuwen. Nadat hij een dag eerder reeds de ope ningsrubriek op zijn naam had geschreven, toonde Simon den Exter zich ook nu de sterkste. Sanj a Dingemanse stuurde in de beslissende ronde in een adem benemende rit Westveer's Heidi in 34.10 naar de finish. De ama zone uit Kapelle toonde zich daarmee een fractie sneller dan Simon den Exter met Nuline. Maar Dingemanse haalde met de merrie in de haast wel een paal naar het gras. Dingemanse moest daardoor zelfs Nadine Strijdonck nog voor laten gaan. De amazone uit Hoedekensker- ke finishte met Right on Track wel ruim zes tellen achter Sanja van onze sportredactie VALKENBURG - De kans dat Valkenburg opnieuw Tourstad wordt, is aanzienlijk toegeno men. In een schrijven aan bur gemeester Constant Nuytens verklaart directeur Jean-Marie Leblanc zijn uiterste best te zul len doen om de Limburgse ge meente in het routeschema van de Toureditie 2005 op te nemen. Het Tourcomité Zeeland heeft inmiddels kennis genomen van de ontwikkelingen, maar houdt voorlopig nog vast aan 2004. In dat jaar hoopt het organisatie comité de Ronde van Frankrijk naar Zeeland te halen. „Op 6 juli bij de start in Luxemburg hopen we meer duidelijkheid te krij gen", zegt Arnold Parre van het Zeeuws Tourcomité. „Dan heb ben we een gesprek met de Tour directie." Valkenburg was in 1992 reeds etappeplaats in de Ronde van Frankrijk. De rit, gewonnen door de Fransman Gilles De lion, was een succes in de Tour geschiedenis. Liefst één miljoen toeschouwers stonden langs de veertig kilometer lange route op Nederlands grondgebied. De etappe ging in Brussel van start. De volgende rit startte in Val- ZOETERMEER - Een wereld kampioenschap voor junioren. De Nederlandse Curling Bond wil zo snel mogelijk een groot, internationaal kampioenschap naar Nederland halen. Als het kan binnen één of twee jaar. Wim Neeleman, lid van het be stuur van de bond, zei dit giste ren bi] de opening van de PWA SuperDome in Zoetermeer. Het nieuwe, multifunctionele com plex vormt de komende jaren het nationale trainingscentrum voor de nationale selecties van de kunstrijders en de shorttrac kers. Daarnaast ligt er de eerste Nederlandse curlinghal met drie wedstrijdbanen en een schaatsbaan van 250 meter. Het Nederlandse curling speelt mondiaal een zeer bescheiden rol, maar met de eerste eigen baan denkt de bond in elk geval meer aandacht voor de kleine sport te kunnen creëren. Het or ganiseren van evenementen moet daarbij helpen. ANP Dingemanse, maar hield wel de nul op het bord. Het groot aantal aanwezige profs was voor parcoursbouwer Bram Wattel aanleiding om in de klasse M in het basisparcours de balken op de maximale toe gestane hoogte van 1.20 meter te plaatsen. Bovendien stelde de 'architect' uit Vrouwenpolder met enkele moeilijke lijntjes de stuurmanskunst van de ruiters behoorlijk op de proef. Deson danks meldde zich dertien com binaties voor de beslissende ronde. Een beslissende ronde waarin eerste starter Jack Neefs met een foutloze rit en de super snelle tijd van 35.81 meteen de druk op de ketel zette. Leon Thijssen bewees dat het nog sneller kon. De Limburgse international stuurde de vos- ruin Narcos in 35.07 foutloos naar de finish. Een tijd waar Bram Klaasse zich op stuk beet. De Arnemuidenaar moest bijna een tel toegeven op de tijd van Thijssen, maar hield wel het strafblad blank. Wat naar latei- bleek goed was voor een verras sende fraaie vierde plaats. Ook Rens Wondergem slaagde er met Ninja met om de Limbur ger van de leiding te verdringen. Maar de foutloze rit in een tijd van 38.23 was voor de combina tie uit Vrouwenpolder toch goed voor de vijfde stek. Met zijn tweede troef bracht Jack Neefs in een alles-of-ni ets-rit het pu bliek nog op de banken. Als een speer stuurde de ex-internatio nal uit Sprundel de donkerbrui ne ruin Blom's Picasso over de obstakels, verbeterde wel zijn eerder geleverde prestatie, maar kwam een halve seconde tekort om Leon Thijssen voorbij te ste ken. In het klassiek parcours werd de zege een prooi voor Marc Beck ers. De Limburger stuurde in de barrage Nucarlos in 32.89 foot- loos rond. Beckers verdrong daarmee provinciegenoot Luc Steeghs met Olaf van de eerste plaats. Martin de Kroo was met Jumper K de beste Zeeuw. De ruiter uit Nieuw en Sint Joos- land eindigde als vierde achter de Nieuw-Zeelander Grand Wilson met Love Z. kenburg en eindigde in Ko blenz. Sinds enkele jaren stelt de toeristenplaats zich bij de Société du Tour de France op nieuw kandidaat voor de finish én de start van een etappe. Daarbij werd vooral op 2004 in gezet, met een uitwijkmogelijk heid naar 2005. Tijdens een on derhoud met de Nederlandse vertegenwoordiger van de Tourorganisatie verklaarde Le blanc onlangs dat de komst van zijn evenement naar Nederland in 2004 niet mogelijk zou zijn en dat Valkenburg op 2005 diende in te zetten. Aangezien de Tour in 2004 defi nitief in Luik start voelt Le blanc, na de proloog en eerste etappe op Belgisch grondge bied, zich genoodzaakt meteen richting Frankrijk te koersen. Het daaropvolgende jaar is vol gens Leblanc wél een serieuze optie. Hij benadrukte daarbij ook dat hij een oude belofte wil nakomen. Na afloop van de Val- kenburgse etappe in 1992 be loofde hij ooit terug te keren naar Limburg. Dat heeft Le blanc in de brief aan burge meester Nuytens bevestigd. Aangezien Jean-Marie Leblanc na afloop van de Tom-editie 2005 met pensioen gaat, resteert hem niet veel tijd meer om zich aan zijn afspraak met Valken burg te houden. „We zullen een beetje laat zijn met hetnakomen van onze belofte, maar we zul len hem houden", stelt Leblanc, die tevens zijn best zal doen om ook de kandidatuur van de pro vincie Zeeland in 2005 te hono reren. Een etappe Valkenburg- Middelburg (of een andere Zeeuwse gemeente) behoort dat jaar tot de mogelijkheden. Zeeland Dat zou dus betekenen dat het Tourcomité Zeeland haar plan nen voor 2004 moet laten varen. „Formeel weten wij nog van niets", zegt Arnold Parre van het Zeeuwse organisatiecomité. „Er circuleren op dit moment heel veel geruchten. Ik heb on langs ook gehoord dat het nog absoluut niet zeker is dat Luik in 2004 de startplaats is. Er gaan nu weer stemmen op voor Frei- burg als vertrekpunt. Voorlopig houden we nog steeds vast aan 2004. Mocht uiteindelijkblijken dat we in 2005 meer kans ma ken, dan zullen we uitwijken. Er liggen verschillende draaiboe ken klaar. Maar zo ver is het nog lang niet. Voorlopig houden we het daarom op 2004." KRUININGEN - Ryan Verplan ke heeft op de laatste dag van de Zeeuwse kampioenschappen zwemmen in Kruiningen hard toegeslagen. De zwemster uit Breskens veroverde twee Zeeuwse titels. Eerst was ze de concurrentie op de 200 meter wisselslag duidelijk te snel af en later won ze ook de 200 meter vlinderslag. Bij de mannen viel het goede zwemmen op van de Souburger Charles Potin. Hi] won de titel op de 400 meter wisselslag en werd op de 800 meter nipt ge klopt door Roel Dellaert uit Sas van Gent. De omstandigheden op de laatste dag van de kampi oenschappen waren ideaal. Door een goede temperatuur van de lucht gekoppeld aan een watertemperatuur van 23 gra den en weinig wind was het voor de deelnemers een pretje om te zwemmen. Ze leverden dan ook felle strijd om de medailles en persoonlijke records. Op de 200 meter wisselslag had Ryan Verplanke op het sportie ve vlak nog iets te vereffenen met de Vlissingse Maartje van Keulen. Op de 200 meter wissel slag liet een ontketende Ver planke op het onderdeel vlin derslag de Vlissingse ver achter zich. Maar die liet zich niet zo maar kloppen want in de daarop volgende onderdelen vocht ze zich terug. Toch moest ze de meerdere erkennen in de Bressi- aanse. Van Keulen ging toch nog met een titel naar huis. Op de 1500 Badminton Madrid. Spaans Open. Mannen, enkel, eerste ronde: Bruystens (Ned) - Santana (PRi) 7-0 7-2 7-0, Pang (Ned) - Brunner (Ita) 5-7 3-7 7-2 7-0 7-0, Palyama (Ned) - Silva (Por) 7-2 7-0 7-1. Tweede ronde: Bruystens -Longo (Spa) 7-1 8-7 7-1, Pang - Lefort (Fra) 2-7 7-17-1 4-7 7-4, Palyama - Paixao (Por) 6-8 7-3 7-3 7-3. Dubbel, eer ste ronde: Siegemund/Kindervater (Dui) - Creemers/Muyris (Ned) 8-6 7-47-0. Golf Coventry. Engels Open, Europese Tour, 1,25 miljoen euro. Stand na tweede ron de: 1. Drysdale(Sch), Clarke (Nle) 135 sla gen (-9), 3. Price (Wal) 136, 4. Roe (Eng), Rose (Eng), Prosser (Eng), Moseley (Aus) 137,45. Derksen (Ned) 142. Horsens. Deens Open, Challenge Tour, 120.000 euro. Stand na tweede ronde: 1 Malmgren (Zwe) 140 (-4), 2. James (Eng) 143, 3. Raitt (Eng) 144. Paardensport Domburg. Horses by the Sea. Springen paarden klasse Z: 1. Marc Beckers. Nu carlos (Sevenum) 0/0/32.89; 2. Luc Steeghs, Olaf (Kessel) 0/0/38.77; 3. Grand Wilson, Love Z (Nieuw-Zeeland) 0/41.79. Klasse M: 1. Leon Thijssen, Nar cos (Baarlo) 0/0/35.07; 2. Jack Neefs, Blom's Picasso (Sprundel) 0/0/35.35; 3. Jack Neefs, B;om's Paradiso, 0/0/35.81. Klasse L (groep A): 1. Marc Beckers, Mr Bean. 0/0/29.36; 2. Martine Stouten, High Society (Serooskerke) 0/29.90; 3. Leon Thijssen, Quality, 0/0/31.76. Klasse L (groep B): 1. Simon den Exter, Nuline (Kortgene) 0/0/33.91; 2. Nadine Strujd- onk, Right on Track (Hoedekenskerke) 0/0/40.77; 3. Sanja Dingemanse, West- veer's Heidi (Kapelle) 0/4/34.10. Schaken Varna. EK vrouwen, belangrijkste uitsla gen. Elfde ronde: Arakhamia (Geo) Peng (Ned) 0-1, Schuurman (Ned) - Se- bag (Fra) 1/2 -1/2, Bogza (Roe) - Bosboom (Ned) 0-1, Stefanova (Bul) - Peptan (Roe) 1/2 - 1/2, Kovalevskaja (Rus) - Mkrtchian (Arm) 0-1Galliamova (Rus) - Prudnikova (Joe) 1-0, Zhukova (Oek) - Matveeva (Rus 1/2 -1/2, Khurdsidze (Geo) - Sedina (Ita) 1/2 - 1/2. Eindstand: 1. Stefanova 9 pun ten, 2. Mkrtchian (Arm) 8,5,3. Galliamo va (Rus) 8,4. Peng 8,5. Kovalevskaja 7,5, 31. Schuurman 6,5,49. Bosboom 6. Peng speelt zaterdag tegen Galliamova een tiebreak om het brons. Schietingen Senioren 's-Heerenhoek. Eerste hoofd vogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; twee de hoofdvogel B. Bos, Sint Sebastiaan; eerste zijvogel M. Repkes, Victoria; twee de zijvogel N. Schouwenaar, Juliana; derde zijvogel J. Harinck, Diana; vierde zijvogel O. Stenaert, eerste kal M. Rep kes. beiden Victoria; tweede kal J. Pome- rnolle, Soranus; derde kal K. Vleugel, Diana; vierde kal J. van de Guchte, Zorg vlied. Meeste kleine vogels: M. Oost hoek, Concordia. Vliegende vogel: H. de Jonge, Soranus. Soranus Heinkenszand. Eerste hoofdvogel A. de Jonge, Soranus; tweede hoofdvogel loting; eerste zijvo gel P. Vette, Concordia; tweede zijvogel R. Klippel, Zorgvlied; derde zijvogel L. de Hond, Soranus; vierde zijvogel loting; eerste kal M. Verdonk, Jacoba van Bei eren; tweede, derde en vierde kal loting. Wip 2: eerste hoofdvogel P. J. Oosthoek, WEISSACH - Polsstokhoog- springster Monique de Wilt is bij internationale wedstrijden in het Duitse Weissach op de tweede plaats geëindigd. Ze bedwong een hoogte van 4.30 meter bij haar eerste poging. Daarmee haalde de 26-jarige atlete uit Den Bosch voor de tweede keer de EK-limiet van 4.30. Zij sprong vorige maand in Rehlingen over 4.36, een Neder lands record. De Duitse Yvonne Buschbaun won de wedstrijd in Weissach met een sprong over 4.40 meter. Die hoogte was De Wilt gisteren te machtig. ANP meter trof zij haar vijftienjarige clubgenote Marinka Bil als te genstandster. Bil was vorig j aai de revelatie op de lange afstan den. Bil leek ook nu aan het langste eind te trekken. Ze nam al vrij snel de leiding. Het ver schil met Van Keulen bleef ech ter binnen de vijf seconden. Met nog 200 meter te gaan verhoog de Van Keulen het tempo en liep weer op rivale in. Op de laatste vijftig meter sloeg ze ongenadig toe en tikte als eerste aan. Bij de mannen leek Michel de Munck van Scheldestroom op de 400 meter wisselslag voor een sensatie te zorgen. Na de onder delen vlinder, rug en schoolslag had hij de leiding genomen op de 400 meter wisselslag. Maar op het onderdeel vrije slag kwam Charles Potin van Luctor terug en pakte de titel op dit zware onderdeel. Op de 800 meter vrije slag ont spon zich een prachtige strijd tussen Ronnie Babijn en zijn jeugdige tegenstanders Dellaert en Potin. Die hadden beiden be sloten om vanaf het begin de strijd aan te gaan. Babijn werd daardoor verrast. Hij zag geen kans de leiding in de wedstrijd te heroveren. Op de laatste 50 meter zwommen beide tegen standers van hem weg. Roel Dellaert werd uiteindelijk eer ste, net voor Potin. Babijn klaagde na afloop over stijve spieren. „Ik ben bij de tri- atlon altijd gewend om in een I wetsuit te zwemmen. Dat kan hier niet en dat levert dan stijve spieren op. Ik heb niet veel vet op mijn lichaam, die de kou wat kunnen tegengaan." Vrije Schutters; tweede hoofdvogel J. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel M. Herbens, Robin Hood; tweede zijvo gel A. de Jonge, Zeelandia; derde zijvo gel P. J. Oosthoek, Vrije Schutters; vier de zijvogel E. Maat, Zorgvlied; eerste kal A. Boonman, Eensgezindheid; tweede kal P. J. Oosthoek, Vrije Schutters; derde kal E. Maat, Zorgvlied; vierde kal J. de Jonge, Soranus. Sportprijsvragen Lucky Day: 2-4-9-10-14-22-28-31-38-4V 43-46-50-51-53-56-63-64-69-74 Tennis Parijs. Open Franse op Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, halve finales Costa (Spa/20) - Corretja (Spa/18) 6-3 6-4 3-6 6-3, Ferrero (Spa/11) - Safin (Rus/2) 6-1 3 6-2 6-4. Finale: Ferrero (Spa) - Costa (Spa). Meisjes, dubbelspel, halve finale: Hsieh'1 Kuznetsova (Tai/Rus) - Bauer/Tamaela i (Ned) 6-4 7-6. Surbiton (Engeland). Challenger op gras, 60.000 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned/2) - Norman (Bel) 6-4 6-7 7-6. Fürth (Dui). Challenger, 60.000 euro, Tweede ronde: Kempes (Ned) - Koetsen-1 ko(Oez)6-7 7-5 6-1. Prostejov (Tsj). Challenger, 110.000 eu-1 ro. Tweede ronde: Verkerk (Ned) - Her nych (Tsj) 7-5 6-2. Senioren 35+ toernooi in Bruinisse. VE 8. A. Engelkes-E. de Zeeuw 8-7 VE 5: Den Engelsman/Mellegers- t Mannetje; Slootmaker 13-2. VD 6: Stols/Markusse -Groeneveld/Vleugel 11-8, Stols/Mar kusse-Van de Houten/Polak 11-5, Van de Houten/Polak-Groeneveld/Vleugel 10-5. VD 7, halve finales: Deurlo/van Rooij-Bech/Praet 6-2 6-2, Schot/Cop- poolse-Schiller/Muller 12-5. VD 8: Hille- man/Hage-Keuker/Heusing 9-8 ME 6: L Nouwen-M. Salomons 8-8. ME 7: K. de Vos-J.vande Wassenberg 12-5, halve fi nales: B. Kuiper-H. van Urk6-46-2, K de Vos-L. van Gemeren 6-3 6-1. MD 6: Klein/Stouten-Slootmaker/Wandel 8-8. Ploeg/Kot-Kramers/Slootmaker 8-7. MD 7: Dekker/Quak-Huismans/Boon 12-5, Both/Almenkinders-Fondse- /Scheele 12-2, Legemate/van Dijke-Van Gemeren/Loos 8-7. MD 8: Verton/Oos- ting-Schietekatte/Meertens 9-4, Van de Peet/Braat-Schietekatte/Meertens 9-7. GD 5: 't Mannetje/Verkaart-Krabben- dam/Salomons 10-7. GD 6: Schmitz- /Schmitz-de Ronde/van Megen 7-5, De Ronde/van Megen-van de Houten/Klein 9-6. GD 7: Keuker/Both-Wehrmeijer- /Wehrmeijer 12-3. GD 8: Van de Sneppe- /Weggeman-Van de Est/Verstrate 20-0. Roggeband/Verton-Van de Cingel/Over- beke 10-6. Volleybal Montreux. Volley Masters, vrouwen, vierde dag. Groep B: Verenigde Staten Nederland 3-2 (17-25 25-22 25-20 18-25 15-12). Groep A: Brazilië - Japan 3-2 (25- 19 16-25 25-18 20-25 15-8). Eindstand: 1. Rusland 3-6(9-4), 2. Italie3- 5 (8-3), 3. Brazilië 3.-4 (5-8), 4. Japan 3-3(2- 9). Rusland en Italië naar halve finales. Wielrennen Ronde van Duitsland. Vijfde etappe, Bad Dürrheim - Friedrichshafen: 1. Zabel (Dui) 176,3 km in 3.46.23, 2 Teutenberg (Dui), 3. Zanotti (Ita), 4.0'Grady (Aus), 5 Hushovd (Noo), 6. Steels (Bel). Alge meen klassement 1. Galdeano (Spal 19.43.23, 2 Garmendia (Spa) 0.13. 3 Steinhauser (Dui) 0.33, 4. Voigt (Duii 0.37, 5. Zülle (Zwi) 0.38, 6. Jaksche (Duit 0.51. Bicicletta Vasca. Derde etappe, Zeanuri - Agurain: 1. Perdiguero (Spa) 185 km in 4.36.06, 2. David Etxebarria (Spa), 3. El- minger (Zwi), 4. Fernandez (Spa), 5. Frei- re (Spa). Algemeen klassement: 1. Zarra- beitia 13.14.03, 2. Pospyeyev 0.04, 3 Gomez Gozalo 0.09. 4. Elminger 0.15,5 David Etxebarria (Spa) Zwemmen Kruiningen. Zeeuwse kampioenschap pen lange baan. Vrouwen. 200 meter wisselslag all—in: 1 Ryan Verplanke (ZVS) 2.35,94, 2 Maartje van Keulen (STV) 2.37,34,3. Ellen van de Velde (ZVS) 2.38,26. 1500 meter vrije slag all—in: 1. Maartje van Keulen 19.19,45.2. Marinka Bil (STV) 19.24,54,3 Carmen de Ridder (ZCK) 20.15,63. 200 meter vlinderslag all—in: 1. Rian Verplan ke 2.41,53, 2. Stèphanie Rombout (ZCKI 2.41.70,3. Susan Tanghe (SCH) 2.41,70. Mannen. 400 meter wisselslag all—in: 1 Charles Potin (LUC) 5.12,95,2. Michel de Munck (ZVS) 5.17,69, 3. Ruud Pieterse (ZCK) 5.27,41800 meter vrije slag all—in: 1. Roel Dellaert (BRU) 9.45.76, 2. Charles Potin (LUC) 9.46,40, 3. Ronnie Babgn (ZCK) 9.57,19. Spits van Steen winnaar van PZC-klassement van onze sportredactie SINT-JANSTEEN - Spits Werner Bisschop van Steen is gisteravond officieel tot PZC- topscorer van het jaar 2002 ge kroond. Tijdens de drukbe zochte kampioensreeeptie van zijn club kreeg hij de trofee overhandigd. Tevens mocht hij een waardecheque van 340 eu ro in ontvangst nemen. Werner Bisschop kende het voorbije seizoen met Steen een voortreffelijk seizoen. De aan valler maakte in 22 competi tiewedstrijden maar liefst 35 doelpunten. Mede door zijn ongekende productiviteit werd Steen kampioen en pro moveerde het naar de derde klasse zondag. Werner Bisschop bleef in het klassement titelverdediger Patrick Ketting voor. De goal getter van WHS was doeltref fender dan vorig seizoen (32 tegen 29), maar kwam uitein delijk niet verder dan de twee de plaats. Corné de Frel van Noad'67 eindigde met 22 tref fers op de derde plaats. Vorig seizoen zat Bisschop ook al dicht bij de titel. Toen kwam hij aan 26 doelpunten en werd hij tweede in het PZC-klasse ment. Werner Bisschop kreeg giste ren de PZC-topscorerstrofee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 74