Zwembad Goes een van de beste Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop Laat kinderen spelen! Beton PZC Vlaanderen haalt achterstand in op terrein waterbeheer Steun de Nierstichting. Giro 88.000 SGP wil toch geen referendum winkelsluiting Sportpunt steekt positief af in vergelijkend onderzoek Consumentenbond Subsidie voor Nieuwe Muziek NIERSTICHTING Nuttig en nodig zaterdag 8 juni 2002 door Nadia Berkelder DOMBURG - Hei referendum in Vcere over dc winkelslui tingstijden is van de baan. De SGP heeft na lang wikken en wegen besloten geen verzoek in te dienen. De parti j laat de prin cipes zwaarder wegen dan de bezwaren tegen de zondags- openstelling. De lokale afdeling en de fractie van de SGP in Veere hebben advies ingewonnen bij het lan delijk bestuur en de Tweede- Kamerfractie. Die hebben de fractie ontraden om het voortouw te nemen bij een refe rendum. Fractievoorzitter K. Houmes ontkent dat hij is te ruggefloten door de landelijke partij. ..Er is binnen de partij aangeraden om uiterst zorgvul dig om te gaan met het referen dum." Dat was een advies, zegt Hou mes De SGP in Veere was vrij om dat naast zich neer te leggen „Maar we hebben er geen be hoefte aan om onrust op te roe pen binnen de partij." De SGP is uit principiële over wegingen tegen een referen dum. „Er is in de Tweede Kamer over gedebatteerd", zegt Hou mes. „Wij zijn voorstander van representatieve democratie en niet voor volkssoevereiniteit." In dit geval vond Houmes het toch verantwoord een referen dum te organiseren. „De demo cratische spelregels zijn niet in acht genomen." De beslissing om de winkels in de kustdorpen op zondag de hele dag open te stellen, werd genomen in een extra raadsvergadering. Die werd met spoed belegd. Er was volgens Houmes geen tijd om te overleggen met bewoners en be langengroeperingen. Bij de beslissing om het referen dum niet door te zetten, spelen ook praktische overwegingen mee. „We hebben het kostenas pect voor de gemeente en de belasting van het ambtenaren apparaat meegewogen." Dat ar gument was niet doorslagge vend, volgens Houmes. „Maar je hebt wel de verantwoordelijk heid om dat in je afweging mee te nemen." De SGP wilde het conflict ook niet verder op de spits drijven. „We willen best oppositie voeren, maar we wil len toch niet te polariserend be zig zijn." Houmes erkent dat het wat merkwaardigis dat uitgerekend de SGP, gezien de principes, de drijvende kracht was achter het mogelijk eerste referendum op Walcheren. „Maar", zegt hij, „ook al is de wet zo goddeloos, als de mogelijkheid er is. mag je er gebruik van maken De partij legt zich niet neer bij de zondagsopenstelling. „Er komt toch meer draagvlak on der de bevolking in de gemeente om zondag te zien als rustdag. De burgers komen naar ons. We hebben gemerkt dat er veel er gernis is bij onze achterban." door Rosalie Buizer GOES - Met de verbouwing van het zwembad Sportpunt Zee land in Goes trachtte het zwem bad de veiligheid en de over zichtelijkheid te verbeteren. En dat is gelukt. In het juninummer van de Consumentenbond was de bond positief over het zwem bad. „Een geschikt gezins zwembad met een gemoedelijke sfeer", aldus de Consumenten bond. Wel zou het toezicht van onder meer het peuterbad beter moeten en het personeel zich ac tiever moeten opstellen. Dies van de Velde, directeur van Sportpunt Zeeland, is best te vreden over de conclusie van dc consumentenvereniging. „Zelf ben ik ervan overtuigd dat ons zwembad goed is. We doen er al les aan om het zwembad zo vei lig en schoon mogelijk te hou den. Met de verbouwing is er geïnvesteerd in camera's in de kleedruimte en-bij de glijbanen. Zo hebben we een goed over zicht over het hele zwembad." Een punt van kritiek van de bond is dat de badmeesters zich actiever moeten opstellen. Daar isVandeVeldehetnietmeeeens. Hij vindt dat er voldoende toe zicht is. „De mensen van de Consumentenbond kwamen op een heel druk moment. Als het druk is in het zwembad hebben de toezichthouders een andere rol dan wanneer het minder druk is. Dan kunnen zij veel per soonlijker met de gast omgaan dan wanneer het druk is." Volgens Van de Velde wordt er een verkeerd beeld geschetst als het gaat om het toezicht bij het peuterbad. „Ons beleid, bij het peuterbad, is dat daar geen toe zichthouders nodig zijn. Het peuterbadje is geheel afge schermd van het diepe zwem bad, zodat de kleintjes niet zo maar kunnen ontsnappen. Daarbij zijn de ouders altijd in de buurt en vinden wij het niet nodig om daar nog eens bad meesters bij te zetten. Het Sportpunt Zeeland komt als een van de beste zwembaden uit de bus bij de vergelijking van dertien grote zwembaden in Ne derland. Vooral op het gebied van criminaliteit en veiligheid staat het zwembad goed aange schreven. Van de Velde: „Om de criminaliteit tegen te gaan, wer ken we samen met een buurt- werker uit Goes-Noord die veel probleemjongeren kent. Zo we ten we beter met hen om te gaan. Ook heeft het personeel een training gehad. Nu kunnen zij beter communiceren met deze jongeren." Bezoekersaantal Al met al is Van de Velde dus te vreden. Na de verbouwing is het aantal bezoekers flink gestegen- Van gemiddeld 155 000 bezoe kers per jaar naar 175.000. „Nu is het dus zaak om ons beleid qua veiligheid en criminaliteit te blijven handhaven, zodat zwembad Sportpunt Zeeland sfeervol en veilig blijft." s 14 Een geschikt gezinszwembad met een gemoedelijke sfeer, noemt de Consumentenbond Sportpunt Zeeland in een onderzoek naar grote zwembaden in Nederland. foto Willem Mieras door Wout Bareman WACHTEBEKE - Vlaanderen is aan een grote inhaalmanoeuvre bezig op het gebied van het wa terbeheer. Er is een integraal beheerplan in de maak, waarin wordt voorgesteld de hele beheerorganisatie met verant woordelijkheden voor polder besturen, gemeenten, provin cies en andere instanties om te gooien. Bij die hele reorganisa tie moet ook nadrukkelijk over de grens worden gekeken. Dat werd in ieder geval gisteren be pleit tijdens de jaarlijkse Eure- gio Scheldemonddag in Wach- tebeke. In het domein Puyenbroeck kwame 250 belangstellenden bijeen om te praten over de Eu- regio en water (Grenzen verwa teren), maar ook om informatie uit te wisselen over de opzet van projecten. In workshops werd heel de middag van gedachten gewisseld over alle mogelijke thema's rond het water, zoals toerisme, aqua en eco, land bouw en water, water en ruim telijke ordening en de havens, 's Morgens stond vooral het Vlaams ontwerpdecreet inte graal waterbeheer en de grens overschrijdende consequenties centraal. Aan dat decreet wordt al tien jaar gewerkt, maar het begint nu concrete vormen aan te nemen. Waterdeskundige M. De Poorter van de provincie Oost-Vlaande ren gaf ruiterlijk toe dat het al lemaal heel moeizaam tot stand komt, maar ze vond met dat dat een grensoverschrijdende sa menwerking en vooral informa- tieuitwisseling in de weg moest staan. „Laten we alvast maar het voortouw nemen", opperde ze. De Poorter wees op de overeen komsten tussen de waterhuis houdingsplannen in Zeeland en de bekkenbeheersplannen, die in de maak zijn over de grens, in Vlaanderen. Haar Zeeuwse col lega J. Hamelink had net voor dien al gepleit voor uitbreiding van de rol van het Grensover schrijdend stroomgebied-comi té voor kreken en polders en zij wilde al direct een stapje verder gaan. „Geef dat comité meer ambtelijk draagvlak, zodat de voorstellen richting bestuur- I ders beter kunnen worden on derbouwd en er dus door die bestuurders gefundeerde be slissingen kunnen worden ge nomen. En laten we ook, bij de uitwerking van onze plannen, steevast een hoodfstuk wijden aan de grensoverschrijdende aspecten. Dan zijn we al een heel eind op weg." Hamelink op zijn beurt „Natuurlijk is een goede afstemming over en weer onont beerlijk. Ik noem grensgevallen als Het Zwin, het Leopoldka- naal, het grondwatergebied bij Sint Jansteen en de Braakman, waar wij graag iets willen doen met het waterpeil, maar bij onze zuiderburen stuiten op de nodi ge terughoudendheid." Volgens de Zeeuwse provincie ambtenaar is er om te beginnen een kwantiteitsanalyse nodig, een integrale wateranalyse, eerst voor het gebied westelijk van het Kanaal Gent-Terneu- zen, daarna voor het gebied oos telijk van het kanaal. Wie dat moet betalen blijft nog even de vraag, al lonkte Jansen nadruk kelijk naar de gelden uit de 'vet pot' van 20 miljoen euro, die de Euregio voor de komende jaren (tot 2008) beschikbaar heeft. In clusief cofinanciering door de provincie en andere instanties is er overigens het dubbele be schikbaar. VEERE - De gemeente Veere stelt 23.370 euro beschikbaar voor de zomerprogrammering van Stichting Nieuwe Muziek Zeeland. De subsidie geldt voor de activiteiten in de Grote Kerk van Veere deze zomer. De subsi die is lager dan het bedrag waar de stichting om vroeg. Die ver zocht om voor 2002 een som van 24.957 euro beschikbaar te stel len. Dat bedrag paste met inde gemeentebegroting van Veere. Q Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! NATIONAAL JEUGD FONDS Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 70