Argentijnse invloeden in Domburg Verplanke kan weer meedoen favorietenrol waar Polotoernooi omlijst hippische evenement Horses by the Sea HüVerbcke IlÜUlk t Tweede editie Beach Soccer in Zaamslag Simon den Exter eerste winnaar in Domburg agenda Motorracer Bakker start in Lausitz uitslagen G-voetballers naar Goes Turnsters in Sas van Gent vrijdag 7 juni 2002 door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Plaatselijk fa voriet Ruben Haverbeke is goed op dreef in de categorie tot en met 14 jaar van het Tiola Kids Open tennistoernooi in IJzen- dijke. De als eerste geplaatste speler van Tiola versloeg in de kwartfinale Marco van Trier uit Biervliet met 6-2 6-0. Bij de laatste vier speelt hij tegen Hans van Broekhoven van Animo uit Terneuzen. Bij de 16-jarigen speelden San- der de Bart en Maarten Buijsse een aantrekkelijke driesetter. Sander de Bart, die over een goede opslag en passing be schikt, won de eerste set met 6-3. Buijsse knokte echter terug en pakte de tweede set: 2-6. In de derde set waren beide spelers aan elkaar gewaagd. Maarten Buijsse was wat ongelukkig met zijn smashes en dat kostte hem uiteindelijk de overwinning: 6-4. Bij de jongensdubbel 12 jaar gaan Loek Haers en D wight van de Velde door naar de halve fi nale. Ze wonnen met tweemaal 6-3 van Lennart van der Schel ling enTimo Faas. In de halve fi nale ontmoeten Haers/Van de Velde het als eerste geplaatste duo Hubregsen/Rikken. Bij de meisjes tot en met 10 jaar zijn nu alle halvefmalisten be kend. Lotte Roeland was de baas over Sophie Aerssens met 6-4 6-2 en Margot de Haan gaat door na een 6-3 6-0-zege op Na- tascha van Striem Mandy Wol- fert, als eerste geplaatst, blijft het goed doen bij de twaalfjari gen. Ze won nu met 6-0 6-1 in de kwartfinale van Linsey Taze- laar. Vicky Hermans won met 6-3 6-4 van een dapper strij dende Maud Verbeke. Hermans staat hierdoor nu in de halve fi nale. Bij de 14-jarigen bevestigde Sophie de Schepper, als eerste geplaatst, haar goede vorm. Ze won met 6-4 6-1 van Lindsay Vermeer en bereikte daardoor als eerste de finale. Jantine Naaktgeboren drong door tot de halve finale na een 6-4 6-1 zege op Vicky Mertens. Kristel Verbeke en Tessa Rij cka- ert plaatsten zich voor de halve finales in de categorie meisjes dubbel 12 jaar. De talentvolle speelsters van cle organiserende vereniging versloegen Nathalie van Strien en Nienke de Haas: 7-5 7-6. Ook Liselot Kayser en Julie de Dobbelaere drongen door tot de halve finale. Ze won nen met 3-6 6-1 6-4 van Linsey Tazelaar en Roxanne Riemens van de Boskreek in Breskens. Richard Arens uit Biervliet be reikte de halve finale bij de jon gens tot en met 12 jaar door Len nart van der Schelling kansloos te laten met tweemaal 6-0. Arens speelt in de halve finale tegen Bas Hubregsen. Kevin de Rooy versloeg Joost Lievens: 7-5 6-2. ZAAMSLAG - De parkeer plaats aan het voetbalveld van Zaamslag is morgen het strijd toneel van de tweede editie van het Beach Soccer. Het terrein is omgetoverd in een zandvlakte, waarop een veld is uitgezet van veertig bij dertig meter. Daarop komen twaalf teams van regio nale voetballers in actie. De afmetingen van de doelen zijn hetzelfde als bij veldvoet- bal, maar er wordt slechts met teams van vijf (vier veldspelers en een keeper) gespeeld. Verder komen veel spelregels overeen met het veldvoetbal. Dat de for mule aansloeg bleek vorig jaar bij de succesvol verlopen eerste editie. Mede daardoor hebben zich nu twaalf ploegen inge schreven. Die twaalf ploegen zijn onder verdeeld in twee poules. Titel verdediger Steen neemt het in poule 1 op tegen Hontenisse, Temeuzen, Terneuzense Boys 2, Zaamslag 1 en Wentzler Pau wels. Zaamslag 2 is ingedeeld bij Axel, Hoek, Spui, Terneu zense Boys 1 en Vogelwaarde. De wedstrijden duren elk twaalf minuten. De aftrap is om 10.00 uur. De finale staat gepland voor 47.15 uur. door Rudy Boogert DOMBURG - In Argentinië benadert polo de po pulariteit van voetbal. Adolfo Combiaso, de Ma- radona van de polosport, wordt er vereerd als een god en de vrouwen liggen aan zijn voeten. Helaas voor hen is Dolfi, zoals zijn bijnaam luidt, geluk kig getrouwd met een Argentijns topmodel, maar dat doet niets af aan zijn heldenstatus. Het was geen toeval dat gisteren in Domburg twee Argentijnseprofs de bezienswaardigheden waren tijdens de eerste dag van het polotoernooi, dat het hippische evenement Horses by the Sea omlijst. Polo is een levenswijze in het Zuid-Amerikaanse land en er zijn bommen duiten mee te verdienen. Het land brengt zelfs speciaal gefokte polopaar- den voort: criollo's. Op een veld, zo groot als drie voetbalvelden, de den de paardenhoeven de grond gisteren tril len en de plaggen hoog opvliegen. 'The King of Games' biedt spanning en spektakel. ,,Het is een menge ling van rugby, hockey en paardrijden", ver woordde Frits Grooss van poloclub Wassenaar. „Het spel heeft een hoge adrenalinef actor en daar krijg je een geweldige kick van." De wortels van de sport liggen zo'n 2500 jaar gele den in Perzië, waardoor polo waarschijnlijk de oudste teamsport ter wereld is. Nomadische krij- gers speelden het spel als training van hun behen digheid in het strijdgewoel. In plaats van een bal gebruikten zij echter hoofden van overwonnen te genstanders. Olifanten Er zijn tegenwoordig ook andere afgeleide polo- ispelen in zwang. In Zwitserland wordt bijvoor- i beeld in de sneeuw gespeeld, in de Verenigde Sta- :ten bestaan cowboy- en fietspolo en in India wordt serieus gespeeld op olifanten. Een Schots viertal veroverde afgelopen december de wereld titel in het Nepalese Megauly. Maar de oervorm wordt gespeeld met vier paarden met ruiters, die met een bamboe stick ('mallet') tegen een wilgen bal ter grootte van een hockeybal slaan. De naam polo is afgeleid van het Tibetaanse woord voor wilg: pulu. De bedoeling van het spel is eenvoudig: zo veel mogelijk doelpunten maken. Dat moet in een doel dat even breed is als een voetbaldoel, maar dat geen hoogtebeperking heeft. Linkshandige spe lers wox'den gediscrimineerd, want uit veilig heidsoverwegingen richting de paarden moet ie dereen rechtshandigspelen. Vrouwen worden niet gediscrimineex'd, want polo is een gemengde sport. Poloclub Wassenaar is de grootste van de vier ver- 1 enigingen in Nederland. De helft van Neerlands polospelers is lid in Wassenaar. Het niveau is niet bijster hoog, wat tot uitdrukSMfhg komt in de han dicaps die elke speler meekrijgt. De Argentijnse ster Dolfi Cambioso heeft het hoogst mogelijke cijfer achter zijn naam (10), evenals een handvol van zijn landgenoten, maar geen Nederlander komt hoger dan handicap 3. De Argentijnse profs in Domburg (Usscher en Laguz) hadden handicap 5. Het spel wordt gespeeld in zeven minuten du rende kwarten, die chukkers heten. Na elke chuk- ker verandex-t de ruiter van paard, omdat het spel een grote aanslag op de conditie van de paarden pleegt. „Maar ze vinden het echt leuk", volgens Frits Grooss. „Depaai'den gaan zelfs automatisch naar de bal toe. Ook als het niet moet. Ze zijn bui tengewoon gewillig." De spox-t heeft de naam elitair te zijn. Maar wat wil je? Wie het spel wil spelen moet meerdere paarden tot zijn beschikking hebben. Niet voor niets legden de armere mensen zich in het verle den toe op polo spelen zonder paard, waaruit ver volgens hockey ontstond. Bij wedstrijden om zoomt de upper class van de maatschappij het veld en een. uitvalsbasis als het vermogende Wassenaar maakt ook niet echt een on-elitaire in druk. Grooss: „Toch ben ik het er niet mee eens. Al jaren trekken we ten strij de tegen dat imagoEn volgens mij werpt het zijn vi'uchten af. Onze vereniging is nog steeds groeiende en met name de jeugd is heel enthousiast." Ook het Domburgse publiek ver maakte zich gisteren opperbest. De spelregels werden langzaam duidelijk, alleen het traditione le sluitstuk sloeg niet echt aan. Na afloop van een wedstrijd doet het publiek immex-s dienst als tuin man. Met z'n allen het veld op om de losgetrapte plaggen terug op hun plaats te leggen. Grooss: „In Engeland staan duizenden mensen bij zo'n wed strijd. Als iedereen dan een rondje doet, is het veld in no time weer smetteloos." In Domburg moest er een tractor aan te pas komen. Poloërs in actie tijdens de clinic in Domburg. foto Lex de Meester vrijdag Basketbal Finale jongensbeker: BV Souburg-BC Vlissingen (19.30 uur). Paardensport Horses by the Sea. 13.00 uur: springen klasse B klassiek; 15.30 uur: springen klasse M klassiek; 16.00 uur: polowed- strijd; 18.15 uur: springen klasse Z klas siek; 20.45 uur: dressuur Pas de Deux door Thamar Zweistra en Raz Nitzani; 21.00 uur: springen klasse ZZ klassiek. Locatie: evenemententerrein aan de Zui- verseweg te Domburg. Wielrennen Wielerronde van 's-Heer Abtskerke. Wedstrijd voor vrije renners. 18.30 uur: veteranen. 18.31 uur: recreanten. 19.45 uur: sportklasse A/cyclosportieven. In schrijven: dorpshuis Versvliet, 's-Heer Abtskerke. zaterdag B Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: mi- ni/65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutan ten. Aanvang trainingen 10.00 uur. Aan vang wedstrijden 12.30 uur. Locatie: Bathseweg, Rilland-Bath. Clubcross Axel. Aanvang trainingen: 13.00 uur. Aanvang wedstrijden: 14.00 uur. Locatie: RES-terrein. BI Paardensport Horses by the Sea. 9.00 uur: springen klasse L jacht; 11.00 uur: springen klasse M jacht; 13.00 uur: springen klasse Z jacht; 18.15 uur: springen klasse ZZ jacht; 15.00 uur: pony voetbal; 15.15 uur Lfina- le springen klasse B; 16.00 uur: verlie zersronde polotoernooi; 16.15 uur:finale springen klasse L; 17.15 uur: Grand Prix dressuur door Thamar Zweistra; 17.45 uur: finale springen klasse M; 18.15 uur; finale springen klasse Z; 19.00 uur: Menclinic door Cristiaan Provoost; 19.30 uur: finale polotoernooi; 21.00 uur: finale springen klasse ZZ. Locatie: evene mententerrein aan de Zuiverseweg te Domburg. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal- Cappelle-la-Grande, locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 15.00 uur fl| Schaken Open Rapidkampioenschap Noord- en Zuid-Beveland. Locatie: sportpunt Zee land Goes. Aanvang: 10.30 uur. Organi satie: Goese Schaakvereniging. Tennis Cees Kole Kapelle Open. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: tennispark aan de Vroon- landseweg in Kapelle. Senioren 35+-toernooi. Finales vanaf 10.00 uur. Locatie: tennispark LTC Bru- Ten aan de Vang in Bruinisse. Turnen Toestelfinales Topsport, Nationale Wedstrijdsport en Landelijk Oefenstof Systeem. Aanvang eerste wedstrijd: 9.15 uur. Aanvang tweede wedstrijd: 14.45 uur. Locatie: Gemeentelijke sport hal Sas van Gent. BI Veldkorfbai 3A: Vios W-DSO, DVS-AII Ready (16.00), Ondo M-Seolto (16.00). 4A: Volharding- Atlas (16.00), Luctor-Blauw Wit (16.00). R4A: Seolto 2-Fortis 5 (14.00). H Voetbal Tweede editie Beach Soccer. Met deel name van Zaamslag, Hontenisse, Spui, Steen, Terneuzen, Terneuzense Boys, Axel, Hoek, Vogelwaarde en Wentzler Pauwels. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: Parkeerterrein voetbalvereniging Zaamslag. Vriendschappelijk. Nationaal team G- voetballers-combinatie SSV 1 en 2. Aan vang: 14.30 uur. Locatie: Terrein SSV'65 in Goes. Oostburg. Jeugdtienkamp voor A-junio ren t/m F-pupillen en verkiezing voetbal ler van het jaar. Vanaf 20.00 uur feest avond. Waterpolo Finale districtsbeker. De Ganze-WPC Den Bosch (20.30 uur. Veldhoven). mm Wielrennen OZ-Wielerweekend. Eerste etappe: Sluiskil-Vogelwaarde over 117 kilome ter. Start om 12.00 uur in Sluiskil, ver wachte aankomst 14.45 uur in Vogel waarde. Tweede etappe: tijdrit Hengstdijk-Vogel waarde over 9 kilometer. Start 1e renner om 18.00 uur. Jeugdronde van Nieuwdorp. 12.30 uur: dikke bandenwedstrijden. 13.00 uur: 1e categorie districtsjeugd toernooi. 16.45 uur: nieuwelingen (50 kilometer). zondag ■fÜ Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B en LI. 9.52 uur: paarden klasse L2. 10.03 uur; paarden klasse B. 11.22 uur: paarden klasse L1.13.21 uur: pony's klasse Z1.13.30 uur: paarden klasse M1. 13.57 uur: paarden klasse Z1. 14.37 uur: pony's klasse M2. 14.45 uur: paarden klasse M2.17.00 uur: paarden klasse Z2. Locatie manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. Tennis Landelijk, gemengd. Tweede klasse: Schelde-Dash'35, Aqua-Syst/Zoeter- meer-Oud-Beijerland, Be Quick/M-Holy, Roosendaal-CCO/TTO Oosterhout. Der de klasse: Vierhoeven-Dash'35, DDH- Unit4/Lobbelaer3, Souburg-MLTC, Holy 2-Gravenzande. Vierde klasse: Tiola- Roosendaal 3, Oud-Beijerland 2-Hartel, Be Quick/M 2-Halsteren, Etten-Souburg 2. Vijfde klasse 67: Halsteren 2-Hulster Ambacht, Hontenisse-De Puije, Ludo Emergo-'t Halve Maantje. Vijfde klasse 75: MLTC2-DeZoom 3, Hulster Ambacht 2-DOS, Animo-Tiola 2. Mannen. Eerste klasse: Holy-Nieuwer- kerk, Animo-Halfweg 3, Barendrecht- Binnenmaas. Tweede klasse: 't Halve Maantje-Sjef, CC-Zierikzee, Holy 2-Mar- kant, Hartel-Oudenbosch. Cees Kole Kapelle Open. Aanvang: 9.30 uur. Locatie: tennispark aan de Vroon- landseweg in Kapelle. H: Wielrennen OZ-Wielerweekend. Derde etappe: Bres- kens-Breskens over 177 kilometer. Start 12.30 uur in Breskens, verwachte aan komst 16.30 uur in Breskens. TERNEUZEN - Motorracer John Bakker hoopt komend weekeinde in het Duitse Lausitz weer eens ouderwets te kunnen vlammen. De Terneuzenaar die uitkomt in de klasse Superstock kende tot nu toe door mechanische pech een matig seizoen. Het euvel, een storing in het elektrisch cir cuit, lijkt eindelijk verholpen. Het onderdeel dat moest wor den vexvangen voor zijn Ducati werd uit Italië opgestuurd.. door Lucien Roelandt DOMBURG - Met Simon den Exter kreeg Horses by the Sea al meteen een sterke winnaar. De oude meester uit Kortgene stuurde Rachel in de openings- rubriek van de eerste uitgave van het hippisch evenement in Domburg in de klasse B naar de zege. Door de organisatie waren kos ten noch moeite gespaard om van Horses by the Sea een hoog tepunt van het vijftigjarig jubi leum van de ruiterclub Oranje zon te maken. Met zijn mooie en selectieve parkoerss droeg par koersbouwer Bram Wattel daaraan zijn steentje bij. Voor veel combinaties betekende hindernis twee - een blauwwitte oxer - een te zware opgave. Maar de 'ax-chitect' uit Vrou wenpolder had de krachten goed ingeschat. Een kwart van de combinaties, het door iedere parcoursbouwer zo gewenste aantal, plaatste zich voor de barrage. Maxtine Stouten uit Seroqskerke leek als eerste van het achttal in de beslissende x-onde de nul op het bord te hou den. In grootse stijl stuurde de pas dertienjarige amazone Stoutens Lemay over de obsta kels. Het venijn zat echter in de staart. Een lichte touchering van de laatste hindexmis was al voldoende om een balk in het gras te laten ploffen. Het leverde Stouten de derde plaats op. Be ter verging het Kelly van Wesen- beek. Ook de Bx'abantse tou cheerde met Chriesafie de laat ste balk, maar tot opluchting van de Zundertse amazone bleef de paal op zijn plaats. Wel kreeg ze een kwaxd strafpunt wegens tij dsovex-schrij ding, maar leek desondanks de zege niet meer te ontgaan. Als laatste starter eiste Simon den Exter echter weer eens de rol van smaakmaker voor zich op. Als een speer stuurde de rui ter uit Kortgene de merx'ie Ra chel naar de felbegeex'de over winning. Basketbal New York. NBA. Finale (best-of-seven): Los Angeles Lakers - New Jersey Nets: 99-94. Stand: 1-0. Sportprijsvragen Uitslagen Lucky Day d.d. 06-06-2002. 02-03-05-06-08-10-13-23-24-46-48-50- 53-54-55-58-74-76-79-80 (Onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Safin (Rus/2)- Grosjean (Fra/10) 6-3 6-2 6-2, Ferrero (Spa/11)-Agassi (VSt/4) 6-3 5-7 7-5 6-3, Corretja (Spa/18)-Pavei (Roe/22) 7-6 7-5 7-5. Indeling halve finales: Costa - Corret ja, Ferrero - Safin. Vrouwen, halve finales: Venus Williams (VSt/2)-Fernandez (Arg) 6-1 6-4, Serena Williams (VSt/3)-Capriati (VSt/1) 3-6 7-6 6-2. Mannen dubbel, halve finales: Haarhuis/ Kafelnikov (Ned/Rus)-Bhupati/Mirnyi (lna/WRu/3) 6-7 7-5 6-2, Knowles/Nestor (Bah/Can/2)-Cibulec/Paes (Tsj/lna/14) 7-6 7-5. Vrouwen dubbel, kwartfinales: Ray- mond/Stubbs (VSt/Aus/1 )-Asagoe/Mus- grave (Jap/Aus) 6-0 6-2, Sugiyama/Fuji- wara (Jap/15)-Mandula/Wartusch (Hon/ Oos) 6-0 2-6 6-4, Arendt/Huber (VSt/ZAf/9 )-Grande/Schnyder (Ita/Zwi) 6-47-6, Sua- rez/Ruano-Pascual (Arg/Spa/2) - Testud- /Vinci (Fra/lta/6) 6-3 6-4. Gemengd dubbel, kwartfinales: Srebot- nik/Bob Bryan (Slw/VSt) - Vis/Hill (Ne- d/Aus) 6-2 6-3. Jongens dubbel, kwartfinales: Balasz/Przysiezny (Hon/Pol) - Koning- /Van der Valk (Ned) 6-3 4-612-10. Tiola Kids Open in IJzendijke: ME 10 jaar: L. Roeland-S. Aerssens 6-4 6-2, M. de Haan-N. van Strien 6-3 6-0. ME 12 jaar: M. Wolfert-L. Tazelaar 6-0 6-1, N. de Haas-L. Roeland 6-0 6-3, V. Hermans-L Syriër 6-0 6-0. ME 14 jaar: L. Vermeer-T. van Noord 6-0 6-1, E. Arens-M. de Smet GOES - Met enig ceremonieel vertoon begint de nationale se lectie van G-voetballers van daag in Goes met de voorberei ding op het WK dat in augustus in Japan wordt gehouden. De G-voetballers (voetballers met een geestelijke handicap) verzamelen zich vandaag op de accommodatie van SSV, waar ze 's middags een training af werken. Om 18.30 uur spelen ze een oefenwedstrijd tegen een beloftenteam van SSV'65. Morgen wordt de selectie offici eel gepresenteerd, waarbij Tweede Kamerlid Erica Terp stra en Nebas-vooi'zitter Jacob- se het woord zullen voeren. Ver volgens is er een fotosessie, waarna een oefenduel gespeeld wordt met een combinatie van SSV 1 en 2. Erica Terpstra ver richt, geassisteei'd door de Goe se wethouder Van Ewijk, de af trap. Het duel wordt geleid door ere divisie-arbiter Dick Jol. Bij de selectie van cle G-voetballers is Toon Beverdam uit Goes assis- tent-bondscoach 6-0 6-0. MD 10 jaar: Dieleman/Meer- tens-De Haas/van Strien 6-0 6-0. MD 16 jaar: Verschelling/Snouwaert-Mag- nus/Naaktgeboren 6-3 6-0. JE 14 jaar: R Haverbeke-M. van Trier 6-2 6-0, JE 16 jaar. S. de Bart-M. Buijsse 6-3 2-6 6-4 JD 12 jaar: Haers/van de Velde-Van der Schelling/Faas 6-3 6-3, JD 16 jaar: Van Broekhoven/de Maagt-Buijsse/Lievens 6-1 6-0. Wielrennen Ronde van Duitsland. Vierde etappe, Schwenningen-Bad Dürrheim (individu ele tijdrit): 1Rich (Dui) 37,6 km in 46.23, 2. Steinhauser (Dui) 0.12,3. Peschel (Dui) 0.21, 4. Bodrogi (Hön) 0.29, 5. Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.32, 6. Zülle (Zwi) 0.43. Algemeen klassement: 1. Gonzalez de Galdeano 15.57.00, 2. Garmendia (Spa) 0.13,3. Steinhauser 0.33,4. Zülle 0.38, 5. Voigt (Dui), 6. Jaksche (Dui) 0.51. SAS VAN GENT - De re gio Zuid-West van de Ne derlandse gymnastiek- bond (KNGU) houdt morgen in de sporthal van Sas van Gent de toestelfi nales vrouwenturnen voor de niveaus Topsport, Nationale Wedstrijdsport en het Landelijk Oefen stof Systeem (LOS). In verband met het grote aantal deelnemers wordt er op twee banen gewerkt. In alle niveaus en in iedere categorie mogen per toe stel acht turnsters deelne men. Afgelopen januari kwalificeerden ze zich hiervoor tijdens de meer kamp van het regiokam pioenschap. De Topsport en de verplichte oefenstof NWS en LOS beginnen om 9.15 uur.De tweede wedstrijd voor de keuze oefenstof NWS en LOS is om 14.45 uur. Voor de mannen worden dit weekeinde in Zuid- wolde de toestelfinales in het B- en C-niveau gehou den. Zeeuwse deelname is er van de Tiumcombinatie Zuid-West. Nederland. Van GV Koudekerke ne men op zaterdag in het C-niveau deel Jeffrey Te- lussa, Boris Gorissen en Mark de Jonge. Op zondag turnt het B-niveau met Caxio van Minde, Vazgen Katchanov, Erik Bou- wens en van WIK Sint An- naland Joost de Wilde. Jeffrey Telussa en Carlo van Minde haalden het af gelopen weekend goud tijdens de individuele meerkamp. Combinatieploeg aan start van OZ Wielerweekend door Barry van der Hooft PHILIPPINE - De wederopbouw werd een jaar geleden ingezet, maar heeft bij de elites zonder contract nog niet voor een stijging gezorgd. Van zes ging de wielervereniging dit jaar naar vijf amateurs en vier daarvan starten morgen in het OZ wielerweekend. Samen met drie renners van Theo Middel kamp vormen zij een gecombineerde Zeeuwse ploeg. „Ik ben blij dat we weer mee kunnen doen", zegt ploegleider Ab Verplan ke. Bij de Omloop van de Braakman stond Ver planke als toeschouwer langs de kant en be kroop hem eën vreemd gevoel. Ronald Apex's, voorzitter van het OZ Wielerweek end, bracht uitkomst. „Hij vx'oeg me een combinatieploeg te maken van Zeeuwse renners", vertelt Vexplanke. „We hebben zelf al een heel jaar onvoldoende renners om een ploeg te formeren, dus was dat de enige mogelijkheid. Theo Middelkamp rijdt ko mend weekeinde in de clubcompetitie, maar zij konden nog wel wat renners leve- ren." Zeeuws-Vlaandex-en levert met Danny Sch- aut, Johan van Schaik, Peter Metske en de weer herstelde Mario de Ritter vier van de zeven Zeeuwse renners. De vijfde elite-ren ner van Zeeuws-Vlaandei'en, Martin de Jaeger uit Westdorpe," ontbreekt vanwege de ziekte van Pfeiffer. De Middelkamp renners Jan van Koeveringen, Johnny Pollie en Patrick de Grave complementeren het zevental. De samenwerking is niet nieuw voor Verplanke. De afgelopen twee jaar vormde Zeeuws-Vlaanderen samen met De Zuidwesthoek ui t Bergen op Zoom een com binatieploeg. Aan die samenwerking kwam dit seizoen een einde. „Het is twee jaar lang redelijk goed gegaan", erkent Ab Verplan ke. „Maar dit jaar hadden zij ook maar drie of vierx-enners en als je dan iedei'e week in de clubcompetitie wilt rijden, is dat gewoon te weinig." Op het eerste gezicht ziet de toekomst van de wielervex'eniging er niet al te rooskleixrig uit, maar Verplanke ziet dat anders. „De jeugd is bij ons de basis, waar dat bij andere ploegen net andersom is. Die pompen twee, drie jaar lang veel geld in de amateurploeg Ab Verplanke; „De jeugd is bij ons de basis, waar dat bij andere ploegen net andersom is." foto Charles Strijd en daarna stort het vaak als een kaartenhuis in elkaar. Wij proberen de jeugd te interesse ren voor de wielersport en bij ons stromen ex* constant vijftien tot twintig x-enners door naar de nieuwelingen en junioren. Maar er zijn er ook veel vertrokken, omdat ze in Bel gië een fiets en kleding kregen. Dat kunnen wij gewoon niet bieden, want dan krijg je scheve gezichten." Terugkeer De 39-jax'ige inwoner van Philippine heeft er goede hoop op dat een aantal renners die zijn vertrokken, zullen terugkeren bij zijn club. „Dennis Martens rijdt nu bijvoorbeeld voor Bloks-wielerteam Nijdam, maar daar is alles gericht op de amateux-ploeg. Bij de junioren draait het niet zo lekker, die krij gen te weinig aandacht. En dat is'niet alleen bij die vereniging het geval, dus waar schijnlijk komen er wat junioi-en terug. De basis is dus goed bij wielervex'eniging Zeeuws-Vlaanderen en daarom is een con stante samenwerking met Theo Middel kamp volgens Ab Verplanke ook niet aan de orde. Verplanke: „Op het gebied van de amateurs zouden we wel samen kunnen werken, maar dat geldt niet voor de jeugd. Het is voor die jonge gasten ondoenlijk om aan de overkant te gaan trainen. Bij ons trainen ze iedere woensdag in de polder en dan zijn ze er allemaal. Zolang wij tussen de veertig en vijftig leden blijven houden, heb ben we bestaanrecht." Voor het OZ Wielexweekend heeft hij geen hooggespannen verwachtingen. Verplanke is blij dat hij er weer bij is met een ploeg en geniet van het xijden in de eigen omgeving. „Dat is toch het mooiste wat er is? Niet al leen voor de renners, maar ook voor de Zeeuws-Vlaamse suppox-ters. Er doen een hoop semi-pi'ofs mee, van wie er veel Olym piad Tour gereden hebben. Dus voor mijn ploeg heb ik geen hoge verwachtingen. Pe ter Metske rijdt de laatste tijd goed en hij is denk ik onze belangrijkste troef. En als vijf renners de eindstreep halen, dan ben ik te vreden. We staan in ieder geval aan de start en dat kan voor de jeugd misschien wel een stimulans zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43