Argentijnse invloeden in Domburg PZC Bruijnes is arbiter met humor 21 Polotoernooi omlijst hippische evenement Horses by the Sea Veel jeugdwielrenners naar Ronde Nieuwdorp G-voetballers naar Goes Turnsters naar Sas van Gent agenda Simon den Exter eerste winnaar in Domburg uitslagen Motorracer Bakker start in Lausitz Merlyn Atoon eerste finalist in Kapeile wb vrijdag 7 juni 2002 door Rudy Boogert DOMBURG - In Argentinië benadert polo de po pulariteit van voetbal. Adolfo Combiaso, de Ma- radona van de polosport, wordt er vereerd als een god en de vrouwen liggen aan zijn voeten. Helaas voor hen is Dolfi, zoals zijn bijnaam luidt, geluk kiggetrouwd met een Argentijns topmodel, maar dat doet niets af aan zijn heldenstatus. Het was geen toeval dat gisteren in Domburg twee Argentijnse profs de bezienswaardigheden waren tijdens de eerste dag van het polotoernooi, dat het hippische evenement Horses by the Sea omlijst. Polo is een levenswijze in het Zuid-Amerikaanse land en er zijn bommen duiten mee te verdienen. Het land brengt zelfs speciaal gefokte polopaar- den voort: criollo's. Op een veld, zo groot als drie voetbalvelden, de den de paardenhoeven de grond gisteren trillen en de plaggen hoog opvliegen. 'The King of Games' biedt spanning en spektakel. „Het is een menge ling van rugby, hockey en paardrijden", ver woordde Frits Grooss van poloclub Wassenaar. „Het spel heeft een hoge adrenalinefactor en daar krijg je een geweldige kick van. De wortels van de sport liggen zo'n 2500 jaar gele den in Perzië, waardoor polo waarschijnlijk de oudste teamsport ter wereld is. Nomadische krij- «gers speelden het spel als training van hun behen- digheid in het strijdgewoel. In plaats van een bal gebruikten zij echter hoofden van overwonnen te- jgenstanders. Olifanten Er zijn tegenwoordig ook andere afgeleide polo- spelen in zwang. In Zwitserland wordt bijvoor beeld in de sneeuw gespeeld, in de Verenigde Sta ten bestaan cowboy- en fietspolo en in India wordt serieus gespeeld op olifanten. Een Schots viertal veroverde afgelopen december de wereld titel in het Nepalese Megauly. Maar de oervorm wordt gespeeld met vier paarden met ruiters, die met een bamboe stick ('mallet') tegen een wilgen bal ter grootte van een hockeybal slaan. De naam polo is afgeleid van het Tibetaanse woord voor wilg: pulu. De bedoeling van het spel is eenvoudig: zo veel mogelijk doelpunten maken. Dat moet in een doel dat even breed is als een voetbaldoel, maar dat geen hoogtebeperking heeft. Linkshandige spe lers worden gediscrimineerd, want uit veilig heidsoverwegingen richting de paarden moet ie- dereen rechtshandig spelen. Vrouwen worden niet gediscrimineerd, want polo is een gemengde sport. Poloclub Wassenaar is de grootste van de vier ver enigingen in Nederland. De helft van Neerlands polospelers is lid in Wassenaar. Het niveau is niet bijster hoog, wat tot uitdrukking komt in de han dicaps die elke speler meekrijgt. De Argentijnse ster Dolfi Cambioso heeft het hoogst mogelijke cijfer achter zijn naam (10), evenals een handvol van zijn landgenoten, maar geen Nederlander komt hoger dan handicap 3. De Argentijnse profs in Domburg (Usscher en Laguz) hadden handicap 5. Het spel wordt gespeeld in zeven minuten du rende kwarten, die chukkers heten. Na elke chuk- ker verandert de ruiter van paard, omdat het spel een grote aanslag op de conditie van de paarden pleegt. „Maar ze vinden het echt leuk", volgens Frits Grooss. „De paarden gaan zelfs automatisch naar de bal toe. Ook als het niet moet. Ze zijn bui tengewoon gewillig." De sport heeft de naam elitair te zijn. Maar wat wil je? Wie het spel wil spelen moet meerdere paarden tot zijn beschikking hebben. Niet voor niets legden de armere mensen zich in het verle den toe op polo spelen zonder paard, waaruit ver volgens hockey ontstond. Bij wedstrijden om zoomt de upper class van de maatschappij het veld en een uitvalsbasis als het vermogende Wassenaar maakt ook niet echt een .on-elitaire in druk. Grooss: „Toch ben ik hét er niet mee eens. Al jaren trekken we ten strij de tegen dat imagoEn volgens mij werpt het zijn vruchten af. Onze vereniging is nog steeds groeiende en met name de jeugd is heel enthousiast." Ook het Domburgse publiek ver maakte zich gisteren opperbest. De spelregels werden langzaam duidelijk, alleen het traditione le sluitstuk sloeg niet echt aan. Na afloop van een wedstrijd doet het publiek immers dienst als tuin man. Met z'n allen het veld op om de losgetrapte plaggen terug op hun plaats te leggen. Grooss: „In Engeland staan duizenden mensen bij zo'n wed strijd. Als iedereen dan een rondje doet, is het veld in no time weer smetteloos." In Domburg moest er een tractor aan te pas komen. Poloërs in actie tijdens de clinic in Domburg. foto Lex de Meester van onze sportredactie NIEUWDORP - Met Bert van Gils in de buurt kan het alleen maar over jeugdwielrennen gaan. Alweer enkele jaren heeft de Vlissinger de organisatie in handen van de Ronde van Nieuwdorp en dat houdt in. dat de jeugd in actie komt. Morgen is er in het Bevelandse dorp een districtsjeugdtoernooi. Er is een wedstrijd voor nieuwelingen met een goede bezetting en de plaatselijke jeugd kan aan de bak voor een dikke bandenrace. Het jeugdwielrennen zit in de lift. Dat is het resultaat van de acties die destijds zijn ingezet door het voormalige district Zeeland in samenwerking met de Zeeuwse wielerclubs. Bij zrtc Theo Middelkamp en de wv Zeeuws-Vlaanderen is een ac tief jeugdbeleid en ook de ande re clubs in het huidige district Zuid-West hebben die di'aad opgepikt. Daardoor zullen er in GOES - Met enig ceremonieel vertoon begint de nationale se lectie van G-voetballers van daag in Goes met de voorberei ding op het WK dat in augustus in Japan wordt gehouden. De G-voetballers (voetballers met een geestelijke handicap) verzamelen zich vandaag op de accommodatie van SSV, waar ze 's middags een training af werken. Om 18.30 uur spelen ze een oefenwedstrijd tegen een beloftenteam van SSV'65. Morgen wordt de selectie offici eel gepresenteerd, waarbij Tweede Kamerlid Erica Terp stra en Nebas-voorzitter Jacob- se het woord zullen voeren. Ver volgens is er een fotosessie, waarna een oefenduel gespeeld wordt met een combinatie van SSV 1 en 2. Erica Terpstra ver richt, geassisteerd door de Goe- se wethouder Van Ewijk, de af trap. Het duel wordt geleid door ere divisie-arbiter Dick Jol. Bij de selectie van de G-voetballers is Toon Beverdam uit Goes assis- tent-bondscoach. de jeugdcategorieën zaterdag zo'n 120 rennertjes aan het ver trek komen. Bij de nieuwelingen hebben een kleine 40 coureurs ingeschreven. In die categorie zijn er van Zeeuwse zijde onder anderen Niek Rentmeester, Rik Lugten- burg, Jimmy de Bruijn en Ger- ben Scheerders. Verder zullen in actie komen de districtskampi oen zowel op de weg als bij het tijdrijden Ben van der Kooi, Ri- cardo van der Velde (zoon van voormalig topcoureur Johan van der Velde), Jondy Schmidt en Arjen de Baat. Het programma begint zaterdag in Nieuwdorp om 12.30 uur met de dikke bandenwedstrijden. SAS VAN GENT - De regio Zuid-West van de Nederlandse gymnastiekbond (KNGU) houdt morgen in de sporthal van Sas van Gent de toestelfinales vrouwenturnen voor de niveaus Topsport, Nationale Wedstrijd sport en het Landelijk Oefenstof Systeem (LOS). In verband met het grote aantal deelnemers wordt er op twee banen gewerkt. In alle niveaus en in iedere categorie mogen per toestel acht turnsters deelne men. Afgelopen januari kwali ficeerden ze zich hiervoor tij dens de meerkamp van het re giokampioenschap. De Top sport en de verplichte oefenstof NWS en LOS beginnen om 9.15 uur. De tweede wedstrijd voor de keuze oefenstof NW S en LOS is om 14.45 uur. Voor de mannen worden in Zuidwolde de toestelfinales in het B- en C-niveau gehouden. Zeeuwse deelname is er van de Turncombinatie Zuid-West Ne derland. Van GV Koudekerke nemen op zaterdag in het C-ni veau deel Jeffrey Telussa, Boris Gorissen en Mark de Jonge. Op zondag turnt het B-niveau met Carlo van Minde, Vazgen Katchanov, Erik Bouwens en van WIK Sint Annaland Joost de Wilde. Telussa en Van Minde haalden het afgelopen weekend goud tijdens de individuele meerkamp. vrijdag— MM Basketbal Finale jongensbeker: BV Souburg-BC Vlissingen (19.30 uur). ■fü Paardensport Horses by the Sea. 13.00 uur: springen klasse B klassiek; 15.30 uur: springen •klasse M klassiek; 16.00 uur: polowed strijd; 18.15 uur: springen klasse Z klas siek; 20.45 uur: dressuur Pas de Deux door Thamar Zweistra en Raz Nitzani; 21,00 uur: springen klasse ZZ klassiek. Locatie: evenemententerrein aan de Zui- versewegte Domburg. Wielrennen Wielerronde van 's-Heer Abtskerke. Wedstrijd voor vrije renners. 18.30 uur: veteranen. 18.31 uur: recreanten. 19.45 uur: sportklasse A/cyclosportieven. In schrijven: dorpshuis Versvliet, 's-Heer Abtskerke. -zaterdag- Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: mi- ni/65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutan ten. Aanvang trainingen 10.00 uur. Aan- vang wedstrijden 12.30 uur. Locatie: Bathseweg, Rilland-Bath. Clubcross Axel. Aanvang trainingen: 13.00 uur. Aanvang wedstrijden: 14.00 uur. Locatie: RES-terrein. Hü Paardensport Horses by the Sea. 9.00 uur: springen klasse L jacht; 11.00 uur: springen klasse M jacht; 13.00 uur: springen klasse Z jacht; 18.15 uur: springen klasse ZZ jacht; 15.00 uur: pony voetbal; 15.15 uur L fina le springen klasse B; 16.00 uur: verlie zersronde polotoernooi; 16.15 uur: finale springen klasse L; 17.15 uur: Grand Prix dressuur door Thamar Zweistra; 17.45 uur: finale springen klasse M; 18.15 uur: finale springen klasse Z; 19.00 uur: Menclinic door Cristiaan Provoost; 19.30 uur: finale polotoernooi; 21.00 uur: finale springen klasse ZZ. Locatie: evene mententerrein aan de Zuiverseweg te Domburg. Rugby Vriendschappelijk: Tovaal- Cappelle-la-Grande, locatie: sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 15.00 Schaken Open Rapidkampioenschap Noord- en Zuid-Beveland. Locatie: sportpunt Zee land Goes. Aanvang: 10.30 uur. Organi satie: Goese Schaakvereniging. Mü Tennis Cees Kole Kapeile Open. Aanvang: 9.00 uur. Locatie: tennispark aan de Vroon- landseweg in Kapeile. Senioren 35+-toernooi. Finales vanaf 10.00 uur. Locatie: tennispark LTC Bru- Ten aan de Vang in Bruinisse. ■II Turnen Toestelfinales Topsport, Nationale Wedstrijdsport en Landelijk Oefenstof Systeem. Aanvang eerste wedstrijd: 9.15 uur. Aanvang tweede wedstrijd: 14.45 uur. Locatie: Gemeentelijke sport hal Sas van Gent. Veldkorfbal 3A: Vios W-DSO, DVS-AII Ready (16.00), Ondo M-Seolto (16.00). 4A: Volharding- Atlas (16.00), Luctor-Blauw Wit (16.00). R4A: Seolto 2-Fortis 5 (14.00). Voetbal Tweede editie Beach Soccer. Met deel name van Zaamslag, Hontenisse, Spui, Steen, Terneuzen, Terneuzense Boys, Axel, Hoek, Vogelwaarde en Wentzier Pauwels. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: Parkeerterrein voetbalvereniging Zaamslag. Vriendschappelijk. Nationaal team G- voetballers-combinatie SSV 1 en 2. Aan vang: 14.30 uur. Locatie: Terrein SSV'65 in Goes. Oostburg. Jeugdtienkamp voor A-junio ren t/m F-pupillen en verkiezing voetbal ler van het jaar. Vanaf 20.00 uur feest avond. ■fH Waterpolo Finale districtsbeker. De Ganze-WPC Den Bosch (20.30 uur. Veldhoven). Wielrennen OZ-Wielerweekend. Eerste etappe: Sluiskil-Vogelwaarde over 117 kilome ter. Start om 12.00 uur in Sluiskil, ver wachte aankomst 14.45 uur in Vogel waarde. Tweede etappe: tijdrit Hengstdijk-Vogel waarde over 9 kilometer. Start 1e renner om 18.00 uur. Jeugdronde van Nieuwdorp. 12.30 uur: dikke bandenwedstrijden. 13.00 uur: 1e categorie districtsjeugdtoernooi. 16.45 uur: nieuwelingen (50 kilometer). zondag door Lucien Roelandt DOMBURG - Met Simon den Exter kreeg Horses by the Sea al meteen een sterke winnaar. De oude meester uit Kortgene stuurde Rachel in de openings rubriek van de eerste uitgave van het hippisch evenement in Domburg in de klasse B naar de zege. Door de organisatie waren kos ten noch moeite gespaard om van Horses by the Sea een hoog tepunt van het vijftigjarig jubi leum van de ruiterclub Oranje zon te maken. Met zijn mooie en selectieve parkoerss droeg par koersbouwer Bram Wattel daaraan zijn steentje bij. Voor veel combinaties betekende hindernis twee - een blauwwitte oxer - een te zware opgave. Maar de 'architect' uit Vrou wenpolder had de krachten goed ingeschat. Een kwart van de combinaties, het door iedere parcoursbouwer zo gewenste aantal, plaatste zich voor de barrage. Mart ine Stouten uit Serooskerke leek als eerste van het achttal in de beslissende ronde de nul op het bord te hou den. In grootse stijl stuurde de pas dertienjarige amazone Stoutens Lemay over de obsta kels. Het venijn zat echter in de staart. Een lichte touchering van de laatste hindernis was al voldoende om een balk in het gras te laten ploffen. Het leverde Stouten de derde plaats op. Be ter verging het Kelly van Wesen- beek. Ook de Brabantse tou cheerde met Chriesafie de laat ste balk, maar tot opluchting van de Zundertse amazone bleef de paal op zijn plaats. Wel kreeg ze een kwart strafpunt wegens tijdsoverschrijding, maar leek desondanks de zege niet meer te ontgaan. Als laatste starter eiste Simon den Exter echter weer eens de rol van smaakmaker voor zich op. Als een speer stuurde de rui ter uit Kortgene de merrie Ra chel naar de felbegeerde over winning. Basketbal Paardensport Dressuur RV Sé-Ros. 9.00 uur: pony's klasse B en L1. 9.52 uur: paarden klasse L2. 10.03 uur: paarden klasse B. 11.22 uur: paarden klasse L1.13.21 uur: pony's klasse Z1.13.30 uur: paarden klasse M1. 13.57 uur: paarden klasse Z1. 14.37 uur: pony's klasse M2. 14.45 uur: paarden klasse M2.17.00 uur: paarden klasse Z2. Locatie manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg 8 te Vrouwenpolder. HU Tennis Landelijk, gemengd. Tweede klasse: Schelde-Dash'35, Aqua-Syst/Zoeter- meer-Oud-Beijerland, Be Quick/M-Holy, Roosendaal-CCO/TTO Oosterhout. Der de klasse: Vierhoeven-Dash'35, DDH- Unit4/Lobbelaer3, Souburg-MLTC, Holy 2-Gravenzande. Vierde klasse: Tiola- Roosendaal 3, Oud-Beijerland 2-Hartel, Be Quick/M 2-Halsteren, Etten-Souburg 2. Vijfde klasse 67: Halsteren 2-Hulster Ambacht, Hontenisse-De Puije, Ludo Emergo-'t Halve Maantje, Vijfde klasse 75: MLTC 2-DeZoom 3, Hulster Ambacht 2-DOS, Animo-Tiola 2. Mannen. Eerste klasse: Holy-Nieuwer- kerk, Animo-Halfweg 3, Barendrecht- Binnenmaas. Tweede klasse: 't Halve Maantje-Sjef, CC-Zierikzee, Holy 2-Mar- kant, Hartel-Oudenbosch. Cees Kole Kapeile Open. Aanvang: 9.30 uur. Locatie: tennispark aan de Vroon- landseweg in Kapeile. Wielrennen OZ-Wielerweekend. Derde etappe: Bres- kens-Breskens over 177 kilometer. Start 12.30 uur in Breskens, verwachte aan komst 16.30 uur in Breskens. TERNEUZEN - Motorracer John Bakker hoopt komend weekeinde in het Duitse Lausitz weer eens ouderwets te kunnen vlammen. De Terneuzenaar die uitkomt in de klasse Superstock kende tot nu toe door mechanische pech een matig seizoen. Het euvel, een storing in het elektrisch cir cuit, lijkt eindelijk verholpen. Het onderdeel dat moest wor den vervangen voor zijn Ducati werd uit Italië opgestuurd. Leidsman uit Bruinisse ziet normen vervagen door Maurice Steketee BRUINISSE - Zijn negentiende seizoen als amateurarbiter zit er bijna op. Zaterdag fluit Maarten Bruijnes nog een paar wed strijdjes om de Schouwse Eiland bokaal en dan kunnen zijn voetbalschoenen voorlopig weer in het vet. Aan stoppen denkt de 56-ja- rige Bruenaar voorlopig nog niet, want daar is zijn passie om wedstrijden te leiden te groot voor. Hoewel er de laatste tijd een negatieve sfeer rond de arbitrage hangt, gaat Maarten Bruijnes nog met evenveel plezier naar wedstrijden toe als vroeger. Het baart hem echter wel zorgen dat steeds meer scheids rechters er een punt achter zetten. En wat nog erger is; er komen bijna geen nieuwe ar biters meer bij. De vergrijzing heeft toege slagen. Van de ongeveer zesduizend arbiters die op dit moment actief zijn op de Neder landse voetbalvelden zijn er vierduizend ouder dan vijftig. „Laatst keek ik tijdens een vergadering de zaal in en ik zag alleen maar kale en grijze mannen", zegt Bruijnes. Dat er weinig nieuwe aanwas is, wijten ve len aan de toenemende agressie op en rond de velden. „Normen en waarden vervagen. Helaas ook op het voetbalveld. De agressie op het voetbalveld is een afspiegeling van de maatschappij geworden." Maarten Bruijnes: „Ik vergelijk een scheidsrechter eigenlijk altijd met een koetsier." foto Marijke Folkertsma Agressie In de negentien jaar dat Bruijnes nu scheidsrechter is, heeft hij zelf echter nog nooit met enige vorm van agressie te maken geha.cl. „Maar waarschijnlijk komt dat om dat ik bijna twee meter ben en bijna hon derd kilo weeg. Misschien dat ik daardoor toch wat meer gezag uitstraal. Bovendien probeer ik veel zaken altijd met een grap of een grol op te lossen. Als ik bijvoorbeeld een strafschop geef, weet ik dat die speler naar me toe komt en mij probeert op andere ge dachten te brengen. Dat vind ik ook hele- maalniet erg. Dat is min of meer een natuur lijke reactie. Meestal geef ik hem dan nog vijf tellen om te protesteren. Ik tel dan hard op mee, maar daarna moet het ook afgelo pen zijn anders krijgt ie alsnog een kaart", vertelt de gepensioneerde inwoner van Bruinisse. „Ik probeer ook altijd een beetje adrem te zijn", zegt Bruijnes. „Als spelers tegen mij lopen te klagen zeg i k altij d maar dat er voor mij helaas geen wissel is. De meeste spelers kunnen een scheidsrechter met humor waarderen. Ik probeer ze gewoon een beetje af te bluffen. Ik vergelijk een scheidsrechter eigenlijk altijd met een koetsier. De koets rijdt met twee spanpaarden. Het ene paard wil naar links en het andere naar rechts. Het is dan jou taak als koetsier om ze rechtuit te laten lopen. En dat is met het fluiten precies zo. Ik moet de wedstrijd in goede banen lei den en de zaak corrigeren waar dat nodig is. Daarom moet je sterk in je schoenen staan en je niet laten intimideren. Bij racistische opmerkingen ben ik bijvoorbeeld heel reso luut, want dat tolereer ik gewoon niet. Je moet nu trouwens wel meer rekening hou den met al die verschillende culturen. Een Turkse jongen reageert immers meestal veel emotioneler dan bijvoorbeeld een speler van Dreischor." New York. NBA. Finale (best-of-seven): Los Angeles Lakers - New Jersey Nets. 99-94. Stand: 1-0. Darts Oost-Souburg. Zeeuwse beker, finale winnaarsronde: Grando/Trïple-The Red Lions 1 7-4. Finale verliezersronde: Mid- city 1-Kantaria 7-2. Troostfinale win naarsronde: 'tTrefpunt 1-Yip Plaza 1 7-5. Troostfinale verliezersronde: Yip Plaza 2-'t Hart van Middelburg 2 2-7. Paardensport Bruijnes betreurt het vooral dat weinig oud voetballers zich opgeven voor de scheids- rechterscursus. „Ik kan niet begrijpen dat sommige spelers na hun actieve voetbalcar rière helemaal niets meer met het voetbal te maken willen hebben. Dan ben je volgens mij nooit echt een liefhebber van het spelle tje geweest. Ik vind dat iedere speler het ge woon eens een keer moet proberen om een wedstrijd te fluiten en dan zullen ze zien dat het een heerlijke hobby is, waarin je al je energie kwijt kunt." „In het begin zag ik het eigenlijk ook hele maal niet zitten om scheidsrechter te wor den. Maar omdat de club waar ik voetbalde (Bruse Boys) verplicht was om een aantal mensen naar de scheidsrechterscursus te sturen, heb ik me aangemeld. Anders kreeg Bruse Boys een boete. Het was dus eigenlijk gewoon een geintje, maar achteraf gezien had ik het al veel eerder moeten doenEn zo lang ik er plezier in blijf houden, ga ik zeker door met fluiten. Dressuurwedstrijden LR&PC Walche ren. B-pony's categorie D/E, proef 1:1. Marit de Visser, Roxanne, Gouwe Reij ers, 168; 2. Anneloes Klaasse, Kantjes Reveil, Walcheren, 161. Proef 2:1. Annel oes Klaasse, Kantjes Reveil, Walcheren, 185; 2. Amy Zoutendijk, Westhoeks Lady Di, Scheldestad, 164. B-paarden, proef 1 Lennard Bouwman, 179; 2. Ilona Mar- kusse, Lanciano, Walcheren, 165; 3. Kees Francke, Ulke, Gouwe Reijers, 156. Proef 2: 1. Lennard Bouwman, 176; 2. Miriam de Winter, Rubelit, Paardebloem, 174; 3. Kees Francke, Ulke, Gouwe Reijers, 173. B-pony's categorie A/B/C en L1-pony's categorie A/B/C, proef 1:1. Maxime Os- KAPELLE - Merlyn Atoon heeft zich geplaatst voor de fi nale in de categorie enkel 3-4 van het Kapeile Open tennis toernooi in Kapeile. Ze won de halve finale van Na- dine Hillebrand met 6-4 6-3 en voldeed zo als eerste geplaatste speelster aan de verwachtingen voldaan. Ook haar zus Audrey Atoon ligt op schema. Ze was met 7-5 6-3 de baas over Helen van Hartingsveldt en gaat door naar de halve finale. Hierin speelt ze tegen de als tweede ge plaatste Kim Dijkstra. Ingeborg Roks speelde een goe de wedstrijd tegen Kimberley Goudt in de enkel 5. Goudt moest met 6-3 6-2 buigen voor haar tegenstandster die als tweede was geplaatst. Roks speelt nu in de halve finale tegen Mirte de Bakker. In het vrou- wendubbel 6 bereikte het duo Myriam Cok en Conny Dijkema de finale na een spannende drie setter tegen Els Gorsse en Ria Schrijver. Bij de mannen doet zoals ver wacht Eric Eversdijk het zeer goed, al kroop hij tegen Remi de Jager door het oog van de naald. Het werd 1-6 6-4 en 7-6. Evers- dijk speelt de halve finale tegen Peter de Vrieze. Marcel Verwei, de favoriet in het enkel 4, plaatste zich voor de halve fina le na een driesetter tegen Sjoerd Huis in 't Veld, die bij 5-3 in de derde set moest opgeven. Sven Vermeulen werd halve finalist na een 6-3 5-7 6-2-zege op Orestis Molopodis. se, Brendo, Noord-Beveland, 153. Proef 2: 1. Suzanne Tevel, Whitney, Zwaan- hoek LI149. L2-pony's categorie A/B/C, proef 1: 1. Claudia Witte, Mariska, Oran jezon, 164. Proef 2:1. Claudia Witte, Ma riska, Oranjezon, 165. L1 -pony's categorie D/E en L2-pony's ca tegorie D/E, proef 1: 1. Jeanine Sturm, Kyran, Walcheren, 166; 2. Alexandra Tramper, El Aladin, Paardebloem, 163. Proef 2:1Alexandra Tramper, El Aladin, Paardebloem, 168; 2. Anniekvan der Lin de, Daylight, Weelruiters, 162. M1-pony's categorie C/D/E en M2-po- ny's categorie C/D/E, proef 1: Tamara Seleski, Boris, Scheldestad M1, 158; 2. Evelien Schouten, Lady Ramona, Paar debloem M1, 157. Proef 2:1. Marlies Bor- go, Kansas, Zuid-Beveland M1, 160; 2. Tamara Seleski, Boris, Scheldestad M1, 158. Z1-pony's categorie C/D/E en Z2-pony's categorie C/D/E, proef 1:1. Jessica van Belzen, Samantha, Gouwe Reijers Z2, 181; 2. Annelore Willeboer, Midnight Hunter, Weelruiters, 180. Proef 2:1Jes sica van Belzen, Samantha, Gouwe Reij ers Z2, 164; 2. Eline van Belzen, Steffie, Gouwe Reijers, 181. Sportprijsvragen Uitslagen Lucky Day d.d. 06-06-2002. 02-03-05-06-08-10-13-23-24-46-48-50- 53-54-55-58-74-76-79-80 (Onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Safin (Rus/2)- Grosjean (Fra/10) 6-3 6-2 6-2, Ferrero (Spa/11)-Agassi (VST/4) 6-3 5-7 7-5 6-3, Corretja (Spa/18)-Pavel (Roe/22) 7-6 7-5 7-5. Vrouwen, halve finales: Venus Wil liams (VSt/2)-Fernandez (Arg) 6-1 6-4, Serena Williams (VSt/3)-Capriati (VSt/1) 3-6 7-6 6-2. Mannen dubbel, halve finales: Haarhuis/ Kafelnikov (Ned/Rus)-Bhupati/Mïrnyi (lna/WRu/3) 6-7 7-5 6-2, Knowles/Nestor (Bah/Can/2)-Cibulec/Paes (Tsj/lna/14) 7-6 7-5. Vrouwen dubbel, kwartfinales. Ray- mond/Stubbs (VSt/Aus/1 )-Asagoe/Mus- grave (Jap/Aus) 6-0 6-2, Sugiyama/Fuji- wara (Jap/15)-Mandula/Wartusch (Hon- /Oos) 6-0 2-6 6-4, Arendt/Huber (VSt- /ZAf/9)-Grande/Schnyder (Ita/Zwi) 6-4 7- 6, Suarez/Ruano-Pascual (Arg/Spa/2) - Testud/Vinci (Fra/lta/6) 6-3 6-4. Gemengd dubbel, kwartfinales: Srebot- nik/Bob Bryan (Slw/VSt) - Vis/Hill (Ne- d/Aus) 6-2 6-3. Fürth (Dui). Challenger, 55.000 euro. Eerste ronde: Kempes (Ned) - Phua (Dui) 6-45-7 6-4, Giner (Spa) - Van Lottum (Ned 2-6 6-4 6-4. Prostejor (Tsj). Challenger, 55.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned) - Mamiit (VSt/6) 6-1 4-1 opgave Mamiit. Kapeile Opentoernooi. VE 3-4: M Atoon-N. Hillebrand 6-4 6-3, A. Atoon-H. van Hartingsveldt 7-5 6-3. VE5:1. Roks-K. Goudt 6-3 6-2. VE7 17+: M. Luiken-S. Burgel 6-4 6-4, C. Dagevo- s-T. van de Velde 6-2 6-0. VE8 17+; M, Mascle-D. Gast 6-1 6-3, VD6: Cok/Dijke- ma-Gorsse/Schrijver 6-3 2-6 6-4. VD7 17+: Goedegbure/Pruim-Jebbink/Veen- stra 6-4 6-3. VD 7-8 35+: Cok/van Gar- sel-Almekinders/van de Kroft 6-3 4-6 6-2. ME3: E. Eversdijk-R. de Jager 1-6 6-4 7-6, M. Verwei-S. Huis in 't Veld 7-5 2-65-3 wo, S. Vermeulen-O. Molopodis 6-3 5-7 6-2. ME5: B. Dijkstra-R. Paauwe 4-6 6-4 6-4. ME 7 17+: H. Wijnands-E. van de Does 6-1 6-0. ME 8 17+: R. Boone-K. Pruim 6-1 6-1, A. van de Wel-M. de Feïter 6-2 6-3. MD5: Ganse man/Van der Meij-Van Belzen/Van Sab- ben 6-3 6-3, Eversdijk/van de Wei-Van der Heiden/de Rave 7-5 6-1, Ganseman- Nan der Meij-Katsman/Meijer 6-3 7-5. MD6: Almekinders/Rijswijk-Geus/de Pri- eelle 6-2 6-4, Hermes/Nonnekes 6-14-6 6-4. MD 17 17+: Ars/Wijnands-Vermeu- 1 len/Willems 3-6 7-5 6-4. MD8 17+: Van Egmond/van de Loon-Duine/van Laar hoven 6-3 6-3. GD 7-8 35+: Van der Meij- /Van der Meij-Jansen/de Carpentier 7-5 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21