EMM kan tophandbal vergeten Vermeule durfde niet te stoppen PZC Zeeuwse titel voor darters Red Lions Franken: Zeeuws handbal gaat verloren ,23 Handbalclub Delta Sport ziet niets in samenwerkingsverband Yvonne Wisse in Europacup meerkamp Overwinning Ronald Haze Weer hoofdrol Van Keulen uitslagen agenda donderdag 6 juni 2002 door Eldridge Pentury MIDDELBURG - Nico Fran ken begrijpt niet waarom het niet tot een samenwerkings verband tussen EMM en Delta Sport is gekomen. „Ik denk dat hierdoor een handballoze pe riode in Zeeland wordt inge luid", zegt de trainer van EMM. „Volgens mij beseft niet iedereen dat." De trainer uit Bergen op Zoom betreurt dat EMM de Topliga links moet laten liggen. Niet al leen vanwege zijn eigen ambi ties, maar meer nog omdat Franken meent dat het Zeeuw se handbal erbij gebaat is. „Als ik de factor zou zijn die een sa menwerking tussen EMM en Delta Sport in de weg zou staan, dan zou ik meteen op stappen." Franken vindt het onbegrijpe lijk dat Delta Sport niets ziet in een fusieteam. „Als je er als club op achteruit zou gaan, zou ik zeggen: ja. Maar ons tweede team speelt derde divisie. Qua niveau maakt het dus helemaal niks uit. Delta Sport heeft nu tien a twaalf spelers voor de derde divisie. Dat is volgens mij een fragiele basis. Bij sa menwerking zouden we dertig spelers hebben voor twee teams. Spmmige Delta Spor ters zouden ook kans maken om in het eerste te komen. Vol gens mij heb je dan veel meer overlevingskansen. Zeker voor langere tijd, want je kunt daar onder rustig iets gaan opbou wen." De Brabander gelooft niet zo in de herkenbaarheid waarover Delta Sport-voorzitter Aart Walraven praat. „De spelers van EMM hebben aangegeven dat het ze niet uitmaakt waar ze zouden moeten spelen. Zie- rikzee, Goes of Middelburg? Als ze kunnen handballen zijn ze blij." De bundeling van krachten zou beide clubs goed uitkomen, vindt Franken. „De kans is groot dat Delta Sport volgend jaar hetzelfde overkomt als EMM nu. Het wordt voor die ploeg dan heel moeilijk om nieuwe spelers te vinden. Wij weten dat als geen ander. Zelfs als je Topliga-handbal te bie den hebt, is het een probleem." Franken ziet de toekomst som ber in. „De clubs kunnen nu een jaar vooruit, maar wat daarna gebeurt, is onduidelijk. Ik denk dat het Zeeuwse hand bal langzaam verloren zal gaan." ..door Eldridge Pentury VLISSINGEN - Handbalclub EMM komt volgend seizoen niet uit in de nieuw te vormen Topli ga. Een ultieme poging van se lectiespelers Ron Flipse en Jean-Marie Toubiana om Delta Sport te verleiden tot een sa menwerkingsverband is op niets uitgelopen. De Zierikzeese club ziet niets in een koersver andering. Flipse zei gisteren dat hij nog een poging onderneemt om de selecties van beide clubs bij el kaar te krijgen. Het is voor de Vlissinger waarschijnlijk hopen tegen beter weten in, want Delta Sport-voorzitter Aart Walraven heeft al gezegd dat de club een fusieteam niet ziet zitten. Vorige week verraste het be stuur van EMM de spelersgroep met de mededeling dat top handbal niet meer haalbaar is voor de Middelburgse club. De grootte en samenstelling van de spelersgroep en de invulling van de technische staf speelden een grote rol bij die beslissing. Min- stens zo belangrijk was het plot selinge afhaken van een grote sponsor, waarop het bestuur zijn hoop had gevestigd. Enkele oudere spelers weiger- den zich neer te leggen bij het besluit en stelden voor nog een uiterste krachtsinspanning te verrichten om tophandbal mo gelijk te maken. Ze zagen een redder in het Zierikzeese Delta Sport. Ron Flipse en Jean-Marie Toubiana namen het voortouw, echter zonder succes. Want Aart Walraven, de voorzitter van Delta Sport, antwoordde met 'nee' op hun verzoek. .Waarmee is het Zeeuwse hand bal gebaat?", vraagt Walraven zich hardop af. „Daar gaat het om. Is dat kost wat kost willen handballen in de top met het ri sico dat de kleine clubs uitein delijk worden opgeheven? Of blijf je op een wat lager niveau spelen, zodat de clubs op Zuid- Beveland, Walcheren en Schou- wen-Duiveland behouden blij ven? Delta Sport kiest duidelijk voor het laatste. We beschikken over een goed jeugdbeleid en over talentvolle spelers. We kij ken naar de toekomst." Walraven denkt dat het top handbal alleen op korte termijn aanslaat en dat dat ten koste gaat van de herkenbaarheid van de kleine clubs. Hij wil dat Delta Sport een eigen gezicht houdt. „Stel je voor dat zo'n fusieploeg er komt. Die speelt dan de ene zondag thuis, de week erop uit. De week daarna in Middelburg, dan weer uit en de zondag erna weer in Goes. Slechts één keer in de vijf weken speelt zo'n ploeg dan nog in Zierikzee. Nee, voor ons hoeft dat niet." Teleurgesteld Daarmee valt een droom in dui gen voor Ron Flipse (43) en Jean-Marie Toubiana (35), die in de nadagen van hun carrière graag nog een jaartje tophand bal hadden meegemaakt. Bei den zijn teleurgesteld en vinden dat het bestuur van EMM in ge breke is gebleven. „Het bestuur had ons veel eerder op de hoogte moeten brengen van de stand van zaken en heeft duidelijk ge faald!vindt Toubiana. „In het verleden hebben mensen zich opgeworpen om iets op te zet ten. Een goed voorbeeld daar van is Jack van der Endt. Het bestuur kon zich niet vinden in zijn visie, maar kwam ook niet met een alternatief. Spelers die zich flink hebben ingezet voor EMM zijn inmiddels opgestapt. Dat gebeurt volgens mij niet zo maar." Er bestaat volgens Tou biana een bepaalde afstand tus sen het bestuur en EMM 1. „Daardoor heb ik altijd het ge voel gehad we géén EMM-ploeg waren." En Ron Flipse: „De club zegt dat de financiële middelen er niet zijn, maar dat geloof ik niet. De club heeft wel degelijk geld. In het verleden zijn er heel wat sponsors binnengehaald. Dat geld kan nooit op zijn." Sip Minnes, voorzitter van EMM, vindt de kritiek niet te recht. „We hebben de middelen niet om aan de Topliga mee te doen. Het lukt ons simpelweg niet om spelers naar EMM te ha len." Nu EMM niet in de Topliga gaat handballen, zal de ploeg waarschijnlijk als tweededivi sionist verder gaan. Dat bete kent dat Eric Franken, die begeerd wordt door tal van (ere divisieclubs zal vertrekken. Zijn neefjes Jeroen en Kees Ma- chielsen trekken hun over schrijving zo goed als zeker in. Wat de overige spelers doen, is onduidelijk. Jean-Marie Toubiana, hier voor EMM in actie tegen Animo: „Het bestuur had ons veel eerder op de hoogte moeten brengen van de stand van zaken en heeft duidelijk gefaald." foto Ruben Oreel van onze sportredactie VLISSINGEN - Red Lions heeft zoals verwacht de titel gegrepen in de hoogste klasse van de Zeeuwse dartcompetitie. Na een spannende strijd met Gran- do/Triple Players werd in de slotweek van de competitie met 13-0 van Flightstones gewon nen. Daarmee was de Zeeuwse titel een feit. Daarmee werden Red Lions de opvolger van DT Pechiney dat dit seizoen geen rol van beteke nis kon spelen. Het Terneuzense Arrows, dat ook nog lang mee deed in de titelstrijd, werd der de. In de eerste divisie deden de twee teams van Trefpunt het meer dan voortreffelijk. Beide teams waren pas gepromoveerd en met name op de eigen 'Braak man' moest menig tegenstander eraan geloven. Trefpunt 2, dat op de slotdag Walk Inn 2 met 12-1 naar 's-Heerenhoek terug stuurde, pakte de titel. Trefpunt 1 werd derde. Alleen Hart van VLISSINGEN - Yvonne Wisse maakt deel uit van de nationale atletiekploeg, die in het week einde van 29 en 30 juni meedoet aan de Europacup meerkamp in het Letse Riga. De Vlissingse atlete, die lid is van het Amsterdamse AAC, hoopt bij deze wedstrijd in de eerste divisie zich alsnog te kwalificeren voor het Europees kampioenschap in München. In Emmeloord kwam ze onlangs net niet aan de richtprestatie voor de EK. Ze behaalde op de zevenkamp 5719 puntenterwij 1 de internationale limiet 5750 punten is. Naast Wisse komen in Riga ook Frenke Bolt, Tine Veenstra en Laurien Hoos uit. De overige deelnemende landen zijn Bel gië, Frankrijk, Griekenland, Zweden, Zwitserland en Let land. Middelburg kon een wig drijven in het Trefpunt-bastion. Het debuterende De Zwaan uit Philippine moest starten in de derde divisie. De ploeg greep meteen de titel in 3 A en verover de daarna ten koste van Red Lions 2 ook nog de algehele titel van de derde divisie. Komende week gaan de meeste clubs meteen verder. Dan wacht de zomercompetitie, waarvoor de belangstelling overigens minder is dan voor de winter competitie. BRUINISSE - Ronald Ha- ze heeft zijn tweede pou lewedstrijd in de enkel 6- categorie van het senio rentennistoernooi van TC Bru-tèn in Bruinisse ge wonnen. Haze, die zijn eerste poulewedstrijd van Leo Nouwen had verlo ren, kwam tegen Martin Salomons beter voor de dag: 10-6. Hans van Urk was op nieuw succesvol in de en kel 7-categorie. Hij won met 10-4 van Stefan Kod de en werd poulewinnaar. Charles Slootmaker en Joop Wandel boekten hun tweede overwinning in het dubbel 6. Ze versloe gen Ton Kramers en Piet Slootmaker met 8-5. Petra Kosten en Bert de Vos blijven winnen in de categorie gemengd dub bel 5. Eerst wonnen ze van Kot/van de Est met 10-5, nu werden Maaike 't Man netje en Cees Verkaart aan de zegekar gebonden met 10-7. Nelleke Atoon en haar maat van de Klooster wonnen met 13-6 van Mo nique en Wil Schmitz in de gemengd dubbel 6. De Schmitzen wonnen zelf wel met 9-7 van Erna Ter- wisscha en Hans van Urk. KRUININGEN - De vierde dag van de ZK zwemmen lange baan in Kruiningen heeft opnieuw weer enkele Zeeuwse jaargang records opgeleverd. De hoofdrol bij de vrouwen werd opnieuw opgeëist door de 22-jarige Maartje van Keulen uit Vlissingen. Zij keerde in bloedvorm terug van de WK zwemmend redden in Califor- nië. Eerst versloeg ze op 400 me- 1 ter wisselslag Ryan Verplanke uit Breskens en vervolgens gaf ze Marinka Bil op de 800 meter het nakijken. Op de wisselslag nam Ryan Ver planke door haar goede vlinder slag een flinke voorsprong, maar die verspeelde ze op de rugslag. De schoolslag bracht haar weer wat terug bij Van Keulen, maar zij had op de af sluitende vrije slag kracht en conditie over voor de knappe tijd van 5.31,15. Ze verbeterde hiermede het Zeeuwse jaargan grecord. Shanyra van Bambost verbeterde hier het record bij de twaalfjarigen. Op de 800 meter ondervond Ma rinka Bil van de Stormvogel de kracht van haar ploeggenote. Aanvankelijk bleef ook de Koe- wachtse Carmen de Ridder nog in het spoor, maar halverwege de race bleven alleen Van Keu len en Bil aan de leiding. De er varen Van Keulen klopte haar veel jongere clubgenote met klein verschil. Bij de mannen greep Charles Potin van Luctor op de 200 me ter wisselslag de titel. De ver rassing kwam van Michel de Munck van Scheldestroom, die in de eerste serie een tijd maakte die voldoende was voor het zil ver. De Munck is in topvorm en verbeterde zijn inschrijf tijd met liefst zeven seconden. Charles Potin was ook de favo riet op de 1500 meter vrije slag. Hij moest het onder meer opne men tegen Roel Dellaert, de re velatie van de kampioenschap pen. De Sassenaar ging net als Potin echter veel te traag van start. De geroutineerde Ronnie Babijn benutte dat buitenkans je. In de eerste 400 meter nam hij een flinke voorsprong en het gat bleek te groot voor Dellaert en Potin. In de sprint om het zilver was Dellaert het snelst. Op de 200 meter vlinderslag, een loodzwaar nummer voor de mannen, nam Jarbas in den Bosch van Koewacht in vloeien de stijl de leiding en stond die niet meer af. Vanavond worden de kampioenschappen besloten met de 800 meter voor de man nen en de 1500 meter voor de vrouwen. Middelburgse hardloper kan weer pijnvrij lopen door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Denken aan stoppen is één, maar het ook daadwerkelijk doen is twee. Hardloper John Vermeule (40) stond anderhalf jaar aan de kant vanwege een rugblessure en twijfelde wel eens over zijn toekomst. Maar hij stopte niet, hij zette door. Vrijdagavond stond hij er weer, hij liep mee in de ZLM-Don Stadsloop in zijn woon plaats Middelburg. En hij liep pijnvrij. „Deze wedstrijd was voor mij een test. De tijd die ik liep maakte niet uit, pijn vrij blijven was het belangrijkste. Ik was van tevoren wel bang dat ik weer pijn zou voelen. Je kunt namelijk zes weken trainen zonder pijn, maar dan is een wedstrij d toch andersJe loopt har der en hebt andere schoenen aan. En dan was dit ook nog een bochtig par koers met veel vals plat. Dan is het heel mooi dat ik nu helemaal niets meer voel. Een hele opluchting. Als nu die pijn in mijn rug en buik was terug geko men, had ik misschien wel gezegd: ik stop. Maar dit nodigt alleen maar uit om door te gaan en meer en zwaarder te gaan trainen." Heb je het lopen gemist „Ja, het is toch een stuk van je leven. Je wilt lekker kunnen draven, in de natuur kunnen crossen. Maar als je dan met pijn loopt, is de lol er snel af. Overigens raak je wel snel gewend aan het thuis zitten. Maar wanneer ik naar grote wedstrijden keek op de televisie, dan miste ik het wel. De marathon van Rot terdam, de City-Pier-City Loop, de 20 van Alphen aan den Rijn..., allemaal wedstrijden waarbij ik meestal voorin meeliep. Maar nu dus niet." Het begon allemaal in Spijkenisse. „Ik liep daar een wedstrijd van tien En gelse mijlen, zo'n zestien kilometer. En daar ging in de laatste vijf kilometer het licht uit. Ik kon niet eens meer uitlopen, zo'n pijn had ik. De vier dagen daama heb ik ook niet fatsoenlijk kunnen lo pen. Het was duidelijk dat ik mezelf overbelast had. Ik zat toen midden in een verhuizing. Ik timmerde eerst een kast in elkaar, legde vervolgens zelf het laminaat, trainde daarna en wilde in het weekeinde ook nog gewoon een wedstrijd lopen. En dat ging niet." Had je nooit eerder last gehad van je rug „Een j aar daarvoor had ik het ook al ge had na een wedstrijd in Apeldoorn op een lekker heuvelachtig parkoers. Maar toen straalde de pijn niet uit naar mijn buik en was ik er ook na zes weken vanaf. Dat was wel de voorbode van de ze blessure. Wat had je nu precies? Tussen vier van mijn rug wervels waren drie laagjes 'gel' - de tussenstukjes - he lemaal afgesleten. Maar dat wisten ze niet meteen. Ik had namelijk ook veel last van mijn buikspieren. Daarom dachten ze eerst dat mijn buikwand te slap was. Ik kreeg oefeningen en deed die oefeningen ook, maar de klachten kwamen steeds terug. Pas na een MRI- scan in het ziekenhuis van Roosendaal bleek dat het aan mijn rugwervels lag." En dat terwijl ze je al aan je buik wilden opereren? „Ja, ze wilden een soort matje inbren gen om die buikwand te verstevigen, maar dat was dus niet nodig. Maar nu kwam ik bij de osteopaat René Zweedijk terecht. Hij heeft mij van die pijn in mijn buikspieren afgeholpen, maar ik bleef met die rugklachten zit ten." Werd je niet wanhopig? Zo van: gaat dit John Vermeule: „Ik ben geen type dat gelijk overal achteraan loopt. Ik kijk meestal de kat uit de boom." foto Dirk Jan Gjeltema dan nooit meer over? „Nou, wanhopig is misschien een groot woord. Maar soms had ik het wel hele maal gehad. Dan liep ik een paar dagen achter elkaar twintig minuten hard en had ik nergens last van. Vervolgens liep ik in een positieve bui veertig minuten en dan brak dat me weer op. Toen heb ik wel eens aan stoppen gedacht. Maar ik heb nooit het besluit durven nemen om echt te stoppen. Dat is nogal rigoureus. Daar is de sport me ook te lief voor. Maar al met al duurde het herstel wel lang. Goed, ik ben veertig en hoor bij de veteranen. Dan weet je ook wel dat je een langere weg te gaan hebt dan wan neer je 26 bent." De oplossmg kwam van een homeo- paat. Hoe kwam je daarbij terecht? „Via mijn vrouw. Zij kende er één en toen dacht ik: baat het niet, dan schaadt het niet. Ik kreeg korrels van hem, maar ik weet niet eens wat er precies inzat. Het heeft me in ieder geval wel gehol pen. Na verloop van tijd bleek ik precies op die korrels te reageren als de bedoe ling was. Dit heeft me, in combinatie met rust, van alle pijn afgeholpen. Dat is nu zes weken geleden. Sindsdien train ik om de dag een halfuurtje. En dan ben ik hooguit een beetje stijf." Had je niet eerder naar zo iemand toe moeten gaan? „Ach, ik ben geen type dat gelijk overal achteraan loopt. Ik kijk meestal de kat uit de boom." En wat is er mooier dan je comeback maken in een 'dreamteam', zoals bij de stadsloop in Middelburg? „Dat was leuk, ja. Bij Koole Sport had den ze eerst Marti ten Kate gevraagd om mee te lopen en vervolgens ook Kim Reynierse en mij. En toen haalden ze ook Lia Gonzales-Melis en Mauricio Gonzales. Daarmee hadden ze toch vier oud-olympiërs aan de start. De enige zonder een ervaring op de Spelen was ik. Voor de organisatie was het leuk dat er grote namen aan de start ston den en voor ons was het een mooie reü- Hoe ziet je programma er verder uit? „Dat weet ik nog niet. Ik loop deze zo mer wat wedstrijdjes in Zeeland, maar welke weet ik nog niet." En je loopt deze week de avondvier daagse in Middelburg. „Ja, maar da's niet zwaar. Met wande len is het voor mij ook allemaal begon nen. Mijn vader was vroeger voorzitter van een wandelsportvereniging. Toen heb ik echt duizenden kilometers ge wandeld. Ik liep letterlijk stad en land af. Vanavond is het maar vijf kilome ter." Atletiek Terneuzen. Zeeuwse kampioenschap pen. Meisjes B, speer: 1. J. Docters (Scheldesport) 34,18, 2. A. de Beule (RK- HAV) 28,61. Hoog: 1M. Riemens 1,50,2. J. Docters 1,35. Meisjes A, speer: 1. W. Docters (Scheldesport) 29,16,2. V. Wisse (Dynamica) 22,81. Vrouwen sen/vet, ver: 1M. de Nijs (RKHAV) 4,18,2. C. Meij er (Scheldepsort) 3,78. Speer: 1. M. de Nijs 17,21. 5000m: 1. K. Bastian 17.42,9, 2. C. Maat (beiden Dynamica) 19.34,1. Jongens B, kogel: 1. B. van Kralingen (Delta Sport) 12,33,2. W. Saman (RKHAV 10,18.1500m: 1W. van Caspel 4.27,4,2. J. Luteijn (Wielingen) 4.30,6. Jongens A, kogel: 1. J. van Belzen (Dynamica) 11,08, 2. M. de Feyter 10,61. Mannen sen/vet kogel: 1B. de Jonge (AV56) 11,82, 2. J. Ruinard (Wielingen) 10,26. 1500m: 1. S. Vonck (Scorpio) 4.25,0,2. S. Luteijn (Wie lingen) 4.30,3. Darts Wintercompetitie ZDF. Eredivisie: Red Lions-Flightstones 13-0, DTP/EPA-Grando/T riple Players 5-8, Ar rows 1-Walk Inn 1 10-3, Arrows 2-Duke 1 5-8, Kantaria-Scumbags 3-10. Eind stand: Red Lions 201-72, Grando/Triple Players 189-71, Arrows 1 173-87, Duke 1 171-89, Desperados 152-108, DTP/EPA 142-118, Arrows 2 104-169, Walk Inn 1 103-157, Kantaria 71-189, Scumbags 68-192, Flightstones 50-223. Eerste divi sie: Trefpunt 2-Walk Inn 2 12-1, Tram- zicht-Gompy 2 6-7, Game On-EMM 12-1, Basken 1-Hart van Middelburg 1 2-11, Cabby 3-Trefpunt 1 2-11. Eind stand: Trefpunt 2 211-49, Hart van Mid delburg 1 206-54, Trefpunt 1 192-68, Ca bby 3 156-104, Game On 142-118, Bas- ken 1 113-147, Gompy 2 110-150, Tram- zicht 101-T59, Oldies 76-184, Walk Inn 2 65-195, EMM 58-202. Tweede divisie: Yip Plaza 2-Hart van Middelburg 2 4-9, Cabby 1-Mutsen 12-1, Beer United-Geintje 2-11, Yip Plaza 1-Midci- ty 1 9-4. Eindstand: Yip Plaza 1 210-24, Midcity 1 156-78, Geintje 144-90, Hart van Middelburg 2 141-93, Yip Plaza 2 117-117, Cabby 2 101-133, Cabby 1 99-135, High Five 1 97-137, Beer United 95-139, Mutsen 8-239. Derde divisie A: Duke 2-Zierikzee 1 4-9, Midcity 2-Hart van Middelburg 3 7-6, EPA/Gompy 3-La Pampa 2-11, Bouncers-De Zwaan 4-9, DZN-Veerhuis 3-10, Wicked-Pitbullers 7-6. Eindstand: De Zwaan 203-70, Boun cers 198-75, La Pampa 182-91, Veerhuis 177-96, Zierikzee 1 141-132, Wicked 127-146, DZN 122-151, Midcity 2 112-148, Duke 2 105-168, Hart van Mid delburg 3 91-182, Pitbullers 68-75, EPA/Gompy 3 34-226. Derde divisie B: Zierikzee 2-Yip Plaza 3193-41, High Five 2-Basken 2 8-5, DTP/EPA 2-Hart van Middelburg 4 9-4, Bravour-Red Lions 3 7-6, Cabby 4-Red Lions 2 0-13. Eind stand: Red Lions 2 193-41, Bravour 162-72, Yip Plaza 3 156-78, DTP/EPA 2 140-94, Zierikzee 2 106-128, Hart van Middelburg 4 104-130, Red Lions 3 82-48, VTVN 79-155, Cabby 4 74-160, High Five 2 48-186, Basken 2 39-91. Sportprijsvragen ME4: P. Katsman-S. Bish 6-1 6-2. ME5; F. Jansen-T. Kok 7-5 6-4. ME6: J. Bish-M. Ketting 6-4 7-5, B. Smits-R. de Klerk 6-4 5-7 6-4, N. de Mol-E. Dohmen 6-0 6-2, K. Bins-A. Pijnen 6-3 7-6, S. Rijswijk-D. van der Meij 6-2 6-3. ME6 35 E. Dohmen-D. Hannewijk 6-1 6-2, H. Haarlem-A. Kooman 6-3 2-6 6-2. MD 3-4: Schipper/van 't Westeinde-Pij- pelink/Wisse 6-0 6-1 MD5: Katsman/ Meijer-Eversdijk/Koster 6-2 7-5. MD6: Geus/de Prieellle-Tax/Tramper 6-1 1-6 7-5. GD6: Kole/de Bourgraaf-Meertens/ Steehouwer 6-4 6-4. GD6 35+: Sprink- huizen/Braam-Kole/Schrijver 3-6 6-1 6-3, Maat/Harinck-Schetters/van Nieuw Amerongen 6-3 6-1. Seniorentoernooi 35+ Bruten in Bruinis se. VE8: J. Winder-E. de Zeeuw 10-8. VD5: Den Engelsman/Mellegers-Van de Doe/de Waal 5-4 opgave. VD7: Van de Peet/Van Dijke-Van Tilburg/Verkaarl 11-4, Schot/Coppoolse-Van de Weele/ Meijer 8-7, Van de Weele/Meijer— Schiller/Muller 10-5. ME6: R. Haze-M. Salomons 10-6. ME7: H. van Urk-S. Kod de 10-4, J. van de Wassenberg-W. Fon- teine 9-6. MD6: Slootmaker/Wandel— Kramers/Slootmaker 8-5. MD8: De Vlaam/Overbeeke-Bruijnes/Dalebout 12-5, Valk/Pronk-Schiettekatte/Meer- tens 9-6. GD5: Krabbendam/Salomons- -Kot/Van de Est 13-3, Kostense/de Vos- -'t Mannetje/Verkaart 10-7. GD6: Atoon/ Van de Klooster-Schmitz/Schmitz 13-6, Schmitz/Schmitz-Terwisscha/Van Urk 9-7. GD7: Polak/Loos-Van de Peet/Braat 14-4, Pronk/Plaizier-Polak/Loos 11-6, Keuker/Both-Clarijs/Clarijs 9-7. GD8: Van de Snepper/Weggeman-Meer- tens/Meertens 18-1, Gommans/Snoe- ij-Van de Cingel/Overbeke 8-5, Gom- mans/Snoeij-Roggeband/Verton 8-5. Voetbal Kampioenschap zondag-hoofdklasse: AGOVV-UDI '19 4-0. AGOVV 4 3 1 0 10 12- 3 Hollandia 3 0 2 1 2 3-4 UDI'19 3 0 1 2 1 2-10 Wielrennen Harderwijk. Parel van de Veluwe. Man nen: 1. Zuijderwijk (Poeldijk), 174 km in 3.52.12, 2. Van Hummel (Elden), 3. Al berts (Breda). Vrouwen: 1. Missbach (Dui), 2. Brunen (Ned) 0.10, 3. Zijlaard- Van Moorsel (Ned). Ronde van Duitsland, derde etappe Büh- lertal - Schonach: 1. Garmendia (Spa) 192 km in 5 12.22 (39,975 km/uur), 2. Gonzalez Galdeano (Spa) 0.22, 3. Bro- chard (Fra) 0.42. Algemeen klassement: 1. Garmendia 15.09.39, 2. Gonzalez Gal deano 0.26,3. Brochard 0.48. Zwemmen Tennis Kapelle Open toernooi in Kapelle: VE 3-4: N. Hillebrand-J. Ganseman 6-4 6-3. VE5: A. Atoon-E. Goud 6-4 6-1, N. Hillebrand-A. Jansen 6-4 6-4, M. de Bakker-S. Oranje 6-4 3-6 6-2. VE6: E. Goud-C. Dagevos 6-1 6-0, T. Goedege- bure-S. Jebbink 6-3 6-4, M. Braam-N. Wegman 6-3 6-1. VD 6: Gorsse/Schrij- ver-Van der Hoeven/Wypkema 6-3 6-4, Van Boven/Kole-Coppens/Paulusse 6-2 7-6. VD 7-8 35+: Koeman/Paulusse-Hendrikse/Zweedijk 6-3 6-3, De Boevere/Sorgedrager-Hoo- gerheide/Fongers 2-6 6-2 6-2. ME 3: P. de Vrieze-A. van Wilgenburg 6-3 6-3. Kruiningen. ZK. Mannen, 200 m wissel: 1. C. Potin (LUC) 2.26,73, 2. M. de Munck (ZVS) 2.28,57, 3. M. Schuuring (STV) 2.30,33. 1500m vrij: 1. R. Babijn (ZCK) 18.56,30,2. R. Dellaert (BRU) 19,03,02,3. C. Potin 19.03,55. 200m vlinder: 1 J. in den Bosch (ZCK) 2.26,13,2. M. de Munck 2.34,53,3. R. Pieterse (ZCK) 2.46,94. Vrouwen, 400m wissel: 1M. van Keulen (STV) 5.31,15, 2. R. Verplanke (ZVS) 5.38,65, 3. C. de Ridder (ZCK) 5,43,00. 800m vrij: 1, M. van Keulen 10.05,37, 2. M. Bil (STV) 10,06,49, 3. C. de Ridder 10,32,53. donderdag- Paardensport Horses by the Sea. 16.00 uur: Polowed strijd. 17.00 uur: springen klasse B klas siek. 18.45 uur: Eventingclinic door Mar- celle de Kam. 20.00 uur: Polowedstrijd. 21.15 uur: MenclinicdoorChristiaan Pro voost. Locatie: Evenemententerrein, Zui- verseweg te Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39