Sullivan is man met een missie PZC Nog GGI1 kans voor Promotie naar vierde klasse hoogtepunt bij 75-jarig bestaan Klaartje Zuiderbaan Historisch jllbileuiïl Oostburg z 18 Patrick van Balkom mist primeur Persoonlijk record Jisca Docters Boonman promoveert opnieuw Verdonk toont vorm in Deventer Tasmaniër heeft enorm veel zin in het OZ Wielerweekend uitslagen Volley halsters verliezen nipt van China: 3-2 Mandy Wolfert in kwartfinale HEUSDEN - Patrick van Balkom ontbreekt zaterdag bij de Gouden Spike in Leiden. De sprinter heeft een blessure aan de meniscus. Hij mist daardoor het eerste optreden van het nieu we 4x100 meter-estafetteteam, dat zich wil plaatsen voor het EK atletiek in augustus. In het estafetteteam zit ook Hulste naar Daniël Ward. Bondscoach Wiger Thunnissen beschouwt Leiden door de ab sentie van Van Balkom niet meer als serieuze poging om de EK-limiet te halen. „Daarvoor hebben we Van Balkom nodig We zien het nu meer als trainings wedstrijd." Ook de start van Martij n Ungerer in Leiden is nog onzeker. Hij heeft een griep virus en last van de hamstrings. Daniël Ward wist gisteren nog niet dat Van Balkom zich heeft a fgemel dIs dat zo? En Martij n Ungerer i s ook onzeker? Nou, zelf heb ik ook een beetje last van mijn lies", zei de Zeeuws- Vlaming. „Maar met Troy Douglas, Virgil Spier en Timothy Beck hebben we nog steeds snelle jongens over. Ik probeer zo hard mogelijk te lopen. We gaan voor een goeie tijd." Na de wedstrijd in Leiden reist Ward naar België waar hij in Izegem een 100 meter- en een 200 meter-wedstrijd loopt. Patrick van Balkom denkt wel op tijd fit te zij n voor de tweede wedstrijd van het estafetteteam. tijdens de Europacup op 22 en 23 juni in Sevilla. De limiet voor de EK is 39,40 seconden. GEMERT - Jisca Docters heeft tijdens de Brabantse meer kampkampioenschappen in Gemert een uitstekende presta tie neergezet. De atlete van AV Scheldesport eindigde op de tweede plaats met een persoonlijk record van 4312 punten. Dat waren er ruim vierhonderd meer dan haar vorige beste prestatie. Met name op de eerste dag, met persoonlijke re cords op de 200 meter (27,81 seconden) en het kogelstoten (11,08 meter), presteerde Docters uitstekend. Bij het hoog springen kwam ze tot 1,54 meter en bi j de 10 0 meter horden fi nishte ze in een tijd van 16,73 seconden. Een dag later kwam Docters bij het verspringen tot 5,30 meter, bij het speerwer pen tot 27,20 meteren liep ze de 800 meter in 2.45,06 minuten. AXEL - Angelo Boonman, talentvol scheidsrechter van de COVS Zeeuws-Vlaanderen, is gepromoveerd naar groep 1 enl mag daardoor komend seizoen wedstrijden in de hoofdklasse van het amateurvoetbal fluiten. De 22-jarige Terneuzenaar floot eerder bij de betaalde jeugd en hij kreeg in het zaterdag voetbal een tussentijdse promotie van groep 3 naar groep 2 Nu is Boonman dus opnieuw gepromoveerd en hij bereikt daarmee de top van het amateurvoetbal. DEVENTER - Marianne Verdonk liet in Deventer nog maar! eens zien dat ze aan een ijzersterk seizoen bezig is. De gehan-} dicapte atlete van AV Scheldesport kwam in actie op de Na tional Special Olympics en verbeterde tot twee keer toe haar eigen nationaal juniorenrecord op de 400 meter. Ze realiseer de eerst een tij d van 67.78 seconde (haar oude record stond op 69,02 seconden) en liet daarna op dezelfde afstand de klok stilstaan op 67,15 seconden. Ook op het hoogspringen liet ze een nieuw Nederlands juniorenrecord noteren: 1 meter en 20 centimeter, wat goed was voor een eerste plaats. Verder kwam Verdonk op het verspringen tot 3,84 meter en op de 100 meteij noteerde ze een tijd van 14,86 seconden. Op beide onderdelen: betekende dat eveneens een eerste plaats. Verdonk lijkt door deze prestaties klaar voor het NK, dat op zaterdag 29 juni! door Scheldesport wordt georganiseerd. woensdag 5 juni 2002 Een Tasmaniër op de Zeeuws- Vlaamse en Belgische kasseien. Het blijkt goed te kunnen, want Sean Sullivan, afkomstig uit het eiland onder het Australische Melbourne, won dit jaar zowel de Omloop van de Braakman als de Wim Hendriks Trofee. En ook in de week voorafgaand aan het OZ Wielerweekend geldt de 23-jari- ge renner als één van de topfavo rieten voor de eindoverwinning. Over een Tasmaanse wereldbur ger met een missie. door Björn Goorden WERNHOUT - „Of ik Tasmanië mis?" In Sean Sullivans blauwe ogen is geen spoor van weemoed te vinden, terwijl de Australiër toch alweer dik drie maanden van huis is. „Ik had laatst mijn broer aan de telefoon. De winter is er nu echt begonnen, zei-ie, het was 's morgens vier graden onder nul. Nee, dan kun je beter dit hebben." De renner van Bloks wielerteam-Nijdam kijkt naar buiten waar zijn huis- en ploegge noten op tuinstoeltjes van de zon genie ten. En grapt met een grijns: „Winters sla ik altijd over, al vijfjaar lang." Sean Sullivan, nazaat van Ierse immi granten, zegt geen heimwee te voelen. Hij neemt het voor lief dat er zich van maart tot en met oktober een wereld tussen geboortegrond en woon- en werkplaats bevindt. Als-ie maar kan rossen op de pedalen, de fiets is zijn thuis. „Vanaf mijn achttiende verblijf ik tijdens het wielerseizoen in Europa. Daar heb ik geen enkel probleem mee, want ik hóu van de sport en ik hóu van reizen. Al zou ik er niet in slagen pro fessional te worden, dan zou ik deze ja ren van investeren nog niet als verloren beschouwen. Ik doe toch datgene waar ik plezier in heb?" Toch is Sean Sullivan een man met een missie. Evenals zijn huisgenoten. Oud- toprenner Jelle Nij dam vormde deze winter een nieuw team, waarin het ze vental werd opgenomen. De Austra liërs Caleb Manion, Nathan Clarke, Greg Mackay en Nic Brown en Thomas Southam en Ian Armstrong uit Enge land wonen dit wielerjaar met Sullivan in een vakantiepark bij Wernhout, een grensplaatsje onder de rook van Zun- dert. Vandaag bedekt de zon de omge ving onder een warme deken, maar Sean Sullivan: „Ik mag niet op mijn lauweren gaan rusten, ik móet dit vasthouden, blijven presteren, blijven winnen." doorgaans is het er een dooie boel. „Het is hier niet altijd even bruisend, nee", vertelt Sullivan. „Maar we hebben el kaar. Als dat niet zo was, weet ik eerlijk gezegd niet of ik het allemaal wel vol zou houden." Buiten tegen de muur staan de zilver kleurige fietsen, binnen geurt de bos bloemen van Olympia's Tour nog steeds. De televisie staat aan, het Zuid- Korea van Guus Hiddink schrijft histo rie door eindelijk eens een wedstrijd op een WK-eindronde te winnen. Maar de renners zitten op het terras met de rug naar de beelden toe. Zeven jongens, die gezellig met elkaar zitten te keuvelen. „Waar deze zeven jongens zich over een paar jaar bevinden? Tja. Het mooiste zou natuurlijk zijn als we stuk voor stuk prof zouden worden.Sullivan be seft echter ook dat dat zeer onwaar schijnlijk is. „Van de twaalf renners waarmee i k een aantal j aar terug de na tionale selectie van Australië vormde, fietsen er nog maar vier..." De Tasmaniër fietst dus nog steeds, en van de zeven huisgenoten lijkt hij het hardst op weg professional te worden. Sullivan was nooit eerder zo succesvol als dit voorseizoen. De rossige coureur schreef al vijf zeges op zijn naam. „Vo rig jaar, mijn eerste seizoen in Neder land en België, was het steeds net niet. Ik deed altijd wel goed mee, maar win nen deed ik nooit. Ik ben acht keer tweede geworden!" Voor het eerst on der Nij dam leerde hij te winnen. „Als ik vorig jaar op kop kwam te zitten, dacht ik steeds: o, ik zal toch niet weer tweede worden, hè. En dan werd ik dus tweede. Als ik nu met een groepje richting de fi nish ga, vertrouw ik erop dat ik zal ze gevieren." Zelfvertrouwen Een tweede plaats gaf Sullivan echter de meeste voldoening en status dit sei zoen. In de eindrangschikking van Olympia's Tour hoefde de Australiër alleen Rabobank-coureur Mart Lou- wers voor te laten gaan. „Ik vind het enorm jammer dat ik niet eerste ben ge worden, want het scheelde maar wei nig. Maar mijn zelfvertrouwen is met name door mijn prestatie in de tijdrit (Sullivan werd derde) opnieuw ge groeid. Ik heb dan ook enorm veel zin in het OZ Wielerweekend." Te meer omdat hij de twee andere voor aanstaande koersen in Zeeuws-Vlaan deren eerder dit seizoen al op zijn naam wist te schrijven. In de Omloop van de Braakman en de Wim Hendriks Trofee etaleerde hij zijn klasse al eens. „Er zal wel weer veel wind staan en er zullen wel weereen aantal kasseienstroken op ons liggen te wachten. En daar verheug ik me op. Toen ik die kasseien voor het eerst onder mijn wielen kreeg, schrok ik behoorlijk. Wat is dit nu, dacht ik bij mezelf. Now I love cobbles! Want ik blijk er hard overheen te kunnen gaan. Sean Sullivan heeft het naar zijn zin in Nederland, want hij lijkt de goede keu ze te hebben gemaakt. Vier jaar lang fotoThom van Amsterdam timmerde hij aan zijn toekomst in Ita lië, drie jaar met de Australische ama teurselectie in Toscane, één jaar bij een ploeg uit Venetië. „Ik presteerde daar goed. Maar niet geweldig." De Tasma niër besefte dat het geweldig moet gaan, wil hij kans maken op een prof contract. Daarom ruilde hij anderhalf jaar terug Italië („Overal waar je rijdt, ga je bergop of bergaf, dat ligt me niet zo.") in voor Nederland. Op de vlakke, winderige wegen bleek hij al snel uit stekend uit de voeten te kunnen. Sullivan: „Vorig jaar had ik tijd nodig om me aan te passen, de manier van koersen te doorgronden en mijn ge vaarlijkste tegenstanders te leren ken nen. Maar dit seizoen loopt het vanaf het allereerste moment. Het gaat ein delijk fantastisch. Ik mag echter niet op mijn lauweren gaan rusten, ik móet dit vast houden, blijven presteren, blij ven winnen. Dan rij ik misschien vol gend jaar al bij een profploeg, want ik word er niet jonger op. Wm \]W De jubileumcommissie van SV Oostburg. Zittend vin r: Ronny Rammeloo, Mare Bezemer en Mirjam Be- zemer. Staand vlnr: Rinie Roose, Herman Reijnders en Erik Thilleman. foto Peter Nicolai. door Koen de Vries GÖTEBORG - De Volvo Ocean Race lijkt voor Klaartje Zuider baan op een grote tegenvaller uit te lopen. De zeilster uit Ter- neuzen heeft met haar twaalf teamgenoten nog één kans om goed te presteren in de zeilrace rond de wereld, die tien maan den geduurd heef tZaterdag be gint de laatste etappe, een sprint van Göteborg naar Kiel. Binnen een dag worden de acht boten aan de finish verwacht. Ook de voorlaatse etappe bracht niet wat Zuiderbaan er van verwacht had. De Amer Sports Too liep al kort na de start in La Rochelle achterstand op en kon die op weg naar Göte borg niet meer inlopen. Op nieuw eindigde het schip als laatste. „We hebben gezeild als of het een wedstrijd over de oce aan was, terwijl het een kustra- ce was. Het was allemaal veel te conservatief", vindt de Temeu- zense. „We kwamen in een an der weersysteem en konden daardoor niet meer terugko men." De negende en laatste etappe start zaterdag. De vooruitzich ten lijken goed voor het vrou wenteam van Klaartje Zuider baan. De meteorologen voorspellen weinig wind en dat is gunstig voor een ploeg die in spierkracht veel tekort komt. Alle overtollige ballast blijft in Zweden achter, want bij licht IJZENDIJKE - Mandy Wolfert heeft zich in de categorie meis jes tot en met twaalf jaar van het ABN AMRO Tiola Kids Open toernooi in IJzendijke geplaatst voor de kwartfinales. De als eer ste geplaatste Wolfert speelde in de tweede ronde tegen Liselot Kayser, die eerder Evelien Mer- tens had verslagen, en won ge makkelijk met 6-1 6-0. Wolfert nu in de kwartfinale uit tegen Linsey Tazelaar van de Boskreek uit Breskens. Tazelaar won zelf in de tweede ronde van Julie de Dobbelaere na een spannende wedstrijd: 6-4 7-5. Kimberley Ekkebus gaat door naar de kwartfinales na een 7-6 6-4-zege op plaatselijke favo riete Tessa Rijckaert en Michele Aerts was veel te sterk voor Lin da Riemens: 6-0 6-0. Maud Verbeke boekte een dui- zeilweer telt ieder grammetje. „We moeten nu eindelijk eens goed gaan varen"vindt Zuider baan. Of dat er ook inzit weet ze niet, want de tactiek wordt in kleine kring bepaald. „Ik zou het een enorme afknapper vin den als we nu weer laatste zou den worden. Het zou een slecht afscheid zijn." De meteoroloog en de navigator hebben zich inmiddels opgeslo ten in een kamertje om naar de beste zeilroute te kijken. Of ze met iets slims komen is echter de vraag, omdat alle teams met de beste experts werken. „We heb ben in eerdere etappes wel wat slimmigheidjes uitgehaald, maar die zijn er nooit helemaal uitgekomen", weet Zuiderbaan. Frustrerend Nog een dagje varen en dan zit het erop. „Ik moet eerlijk zeggen dat ik meer naar de dag na de wedstrijd uitkijk, dan naar de wedstrijd zelf. Het wordt steeds moeilijker om het gezellig te houden in het team. Het is alle maal een beetje frustrerend." De plannen voor het post-Volvo Ocean Race-tijdperk liggen al klaar. „Ik ga de maand juni bij na helemaal niks doen. Lekker uitslapen, uitrusten, bijkomen, lekker eten en wat met familie en vrienden optrekken. Dat is echt alles. In juli ga ik kijken of het een goed plan is om in de Olympische klasse te gaan va ren, met het oog op de Spelen in Athene." delijke zege op Sarah Bakker: 6- 0 6-3. In de categorie meisjes tot en met tien jaar plaatste Eliza de Rooy zich voor de halve finales na een 6-3 6-0-zege op Joyce Maas. Samen met Thalita Stey- aert won De Rooy in het dubbel spel met 7-5 6-4 van het duo Daphne de Jonge/Romy Aers- sens. Linsey Tazelaar en Roxan- ne Riemens waren met 6-1 6-0 de baas over Evita Haverbeke en Linda Riemens. Bij de jongens tot en met tien jaar plaatste Jan Aerts zich voor de halve finales door een zege op Sam van de Broecke: 7-5 6-3. Bij de twaalfjarigen maakte de als eerste geplaatste Kenny de Rooy geen fout: 6-0 6-0 tegen Yordi de Gardeijn. Bas Hubreg- sen kwam in de halve finale door Ruben Haas uit te schake len: 6-4 6-4. door Fred Rabout OOSTBURG - Voetballend Oostburg zal 2002 wellicht nooit meer vergeten. De club be staat niet alleen 75 jaar, maar zag ook vier teams kampioen worden. Hoogtepunt was echter de titel van het eerste elftal, dat daardoor na lange tijd het felbe geerde vierdeklasserschap bin nenhaalde en na de kampioens wedstrijd in Biervliet uitgelaten op een boerenkar plaats mocht nenien. Daarnaast pakten ook drie jeugdteams (Dl, E2 en F2) de ti tel in hun respectievelijke klas sen. Ronny Rammeloo fungeert in deze drukke tijden als pers voorlichter en hij heeft stof te over. Deze maand moet het ab solute hoogtepunt van de festi viteiten worden. Het zal echt bruisen op het 'Velterspark', be looft hij. Eerst even terug in de geschie denis, waai- Mirjam Bezemer en Ger van de Voorde zich enkele jaren voor de 75e verjaardag al in hebben gestort. Aanstaande vrijdag zal tijdens de officiële receptie een jubileumboek wor den uitgereikt, waarin onder andere is terug te vinden dat SV Oostburg officieel werd opge richt op 4 juni 1927 onder de naam Excelsior. Er werd trou wens al eerder gevoetbald in Oostburg. De jaartallen 1.914 en 1915 duiken daarbij op. Dit eer ste 'kindje' stierf echter een vroege dood, zonder ooit com petitie gespeeld te hebben. In 1927 zag een nieuwe club in de West-Zeeuws-Vlaamse cen trumplaats het levenslicht. De vereniging veranderde wel een aantal keren van naam. Op 20 oktober 1927 al, slechts een paar maanden na de oprich ting, kreeg de club de naam Vi tesse. Op 26 november 1928 werd het Zeeuwsch Vlaamse Boys, dat tot de toenmalige Zeeuwsch Vlaamse Bond toe trad en gelijk als tweede eindig de achter FCA uit Aardenburg. De naamgeving was in de begin periode het grootste probleem van voetballend Oostburg, want op 4 mei 1934 werd de naam nog maar een keer veran derd. Het werd eindelijk de clubnaam die men nog steeds draagt: SV Oostburg. Het jaar daarop kon voor het eerst de champagne worden ontkurkt. SV Oostburg werd kampioen en promoveerde naar de derde klasse van de toenma lige NVB. De man die naam maakte als voetballer van Oost- buig was Bram Brakman. Naast Bram Brakman als speler moet gelijk de naam van Flip de Vuyst als bestuurslid worden ge noemd. Vanaf 1935 tot 1956 be kleedde hij diverse functies in het bestuur, waaronder jaren lang het voorzitterschap. Gazelle Prachtig zijn de verhalen. Zo van ene Frans d'Hooghe uit Sint Jansteen die bij SV Oostburg voetbalde. Hij kwam op zijn fiets naar Oostburg om van daaruit met de tram naar de uit wedstrijden te gaan. Zo moest er een keer in Maldegem gespeeld worden en Frans d'Hooghe mis te de tram in Oostburg. Op zijn Gazelle bereikte hij Maldegem nog op tijd en was hij mede ver antwoordelijk voor de 2-1- winst. Of dat de ploeg twee weekeinden achter elkaar naar Westdorpe en terug fietste om er deel te nemen aan een toernooi. De SV Oostburg wisselde uiter aard ook nog al een keer van veld. Van de Mosterdpolder, het terrein van de wielerbaan (voor malige LTS aan de Nieuwstraat nabi] het Koningin Wilhelmi- na Lyceum, Stampershoek rich ting Baljuw Veltersweg, waar SV Oostburg een schitterend onderkomen heeft gevonden. De club bloeit momenteel als nooit te voren. Niet alleen in sportief opzicht, maar ook qua ledental. De goed opgezette jeugdopleiding is daar een be langrijke pijler van. Met 255 leden is SV Oostburg wellicht kwantitatief de sterk ste club van West-Zeeuws- Vlaanderen. Bestuurlijk heeft men de zaken ook goed op de rails. Ronny Rammeloo: „Er is op dit moment een vrij willigers- en sponsorkorps waar menige club met jaloerse blikken zijn oog op laat vallen. Die twee ge ledingen zijn belangrijk, want zonder vrijwilligers en sponsors kan een club in deze tijd niet meer draaien." Sportieve hoogtepunten uit het verleden zijn ondermeer het drie keer binnenhalen van de voormalige Afdelingsbeker en een aantal kampioenschappen. De B-junioren wonnen in 1991 de Zeeuwse beker tegen het toen onverslaanbaar geachte Vlis- singen. Te lang, veel te lang heeft het eerste elftal echter in de vijfde en zesde klasse ver toeft, maar als het aan voetbal lend Oostburg ligt is die 'kelder periode' definitief afgesloten. Biljarten Monaco. Crystal Kelly toernooi, drieban den. Eerste ronde: Caudron (Bel) - Burg man (Ned) 50-25 (18 beurten), Raymond Ceulemans (Bel) - Van Kuyk (Ned) 50-46 (21). Bridge Vierde competitie BC Luctor et Emergo Terneuzen. A-lijn: 1. Echtpaar Herrebout 57,81%, 2. Echtpaar Speelman 54,91%, 3. Echtpaar Lichteveld 53,13%. B-lijn: 1. Ds. Geilliet/Kaan 62,86%, 2. Ds. De Bruijne/Brouwer 57,14%, 3. Gelijk: Ds. Kamp/De Waal, echtpaar Van Loon en HH. De Feijter/Schuring 53,21 Voorjaarscompetitie BC Axel. A-lijn: 1. Mevr. Groenewoud/dhr. Van Bambost 64,81%, 2. Mevr. Laureyns/dhr. Arnou 62,50%, 3. HH. Esselbrugge/De Wever 55,09%. B-lijn: 1. HH. Bisschop/De Maagt 63,46%, 2. Gelijk: Mevr. Van Weelden/dhr. Zaman en HH. Jansma/De Pree 55,00%. C-lijn: 1. HH. Gryglicki/Kraak 67,02%, 2. HH. Bolleman/De Brauwer 60,36%, 3. Echtpaar Grandia 54,00%. Schaken Moskou. Grand Prix, halve finales: Kha- lifman (Rus) - Kasparov (Rus) 1 1/2-2 1/2, Beljavski (Slv) - Radjabov (Aze) 2-3. Varna. EK vrouwen, belangrijkste resul taten achtste ronde: Peng (Ned) - Lajno (Oek) 1-0, Pahtz (Dui) - Schuurman 0-1, Makka (Gri) - Bosboom-Lanchava (Ned) 0-1, Stefanova (Bul) - Marie (Joe) 1-0, Zjoekova (Oek) - Galliamova (Rus) 1/2- 1/2, Aleksandrova (Oek) - Kovalevskaja (Rus) 0-1, Peptan (Roe) - Hunt (Eng) 1-0, Gaponenko (Oek) - Choertsidze (Geo) 0- 1Dworakowska (Pol) - Graboezova (Rus) 1/2-1/2, Metveeva (Rus) - Mkrtsian (Arm) 1/2-1/2, Arachamia-Grant (Geo) -Tatjana Kosintseva (Rus) 1-0. Stand aan kop: 1Stefanova 7 1/2,2. Ko valevskaja, Choertsidze, Peptan, Aracha mia-Grant 6; 19. Peng, Schuurman 5,48. Bosboom-Lanchava 4. Sportprijsvragen Toto 13 1 lerland-Kameroen X 2 Uruguay-Denemarken X 3 Duitsland-Saudi Arabië X 4 Engeland-Zweden X 5 Paraguay-Zuid Afrika X 6 Argentiniè-Nigeria X 7 Spanje-Slovenië X 8 Kroatië-Mexico X 9 Brazilië-Turkije X 10 Italië-Ecuador X 11 China-Costa Rica X 12 Japan-België X 13 Zuid Korea-Polen X Winnende rijtje: 3-2-1-3-3-1-1-2-1-1-2-3-1. (onder voorbehoud) Lucky Day 4 juni 2002 02-05-06-14-15-20-25-26-30-38-42-45- 46-52-54-56-62-69-78-79 (ondervoorbehoud) Tennis Parijs. Open Franse, Roland Garros, 12 miljoen euro. Vrouwen, kwartfinale: Venus Williams (VSt/2) - Seles (VSt/6) 6-4 6-3, Serena Wil liams (VSt/3) - Pierce (Fra) 6-1 6-1, Capria ti (VSt/1) - Dokic (Joe/7) 6-4 4-6 6-1, Fer nandez Arg) - Suarez (Spa) 2-6 7-6 6-1 Mannen, kwartfinales: Costa (Spa/20) - Canas (Arg/15) 7-5 3-6 6-7 6-4 6-0. Mannen, dubbelspel, kwartfinale: Haar huis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Björkman- /Woodbridge (Zwe/Aus/6) 1-6 7-6 8-6. Meisjes, dubbelspel, tweede ronde Bauer/Tamaela (Ned) - Liu/Miseviciutei (VSt/Let)6-4 6-2. Jongens, dubbelspel, tweede ronde: Ko-i ning/Van der Valk (Ned) - Lemke/Zverev (Dui) 6-4 6-1. IJzendijke. ABN AMRO Tiola Kids Open ME 10 jaar: E. de Rooy-J. Maas 6-3 6-0 ME 12 jaar: M. Wolfert-L. Kayser 6-1 6-0, L. Tazelaar-J. de Dobbelaere 6-4 7-5, K, Ekkebus-T. Rijckaert 7-6 6-4, M. Aerts-L Riemens 6-0 6-0, M. Verbeke-S. Bakker 6 0 6-3. MD 12 jaar: De Rooy/Steyaert-De Jonge /Aerssens 7-5 6-4, Tazelaar/Riemens-Ha I verbeke/Riemens 6-1 6-0. MD 16 jaar: Verbeke/Buijsse-Flikweert /Brenner 6-2 6-2, Buijsse/Lievens-De Bart/Henry 6-2 6-2. JE 10 jaar: J. Aerts-S. van de Broecke 7-5 6-3. JE 12 jaar: K. de Rooy-Y. de Gardeijn 6-0 6-0, B. Hubregsen-R. Haas 6-4 6-4. JD 12 jaar: De Waele/Tazelaar-Bron/Van den Bulck 6-3 6-2. Volleybal Montreux. Volley Masters, vrouwen Groep B, eerste wedstrijd: China - Ne derland3-2 (25-21 30-32 25-18 20-2515-7 Wielrennen Ronde van Duitsland. Tweede etappe, Tauberbischofsheim-Pforzheim: 1. Za bel (Dui) 186,6 in 4,44.45,2. Pollack (Dui), 3. O'Grady (Aus), 4. Riebenbauer (Oos), 5. Commesso (Ita), 6. Glomser (Oos). Al gemeen klassement: 1. Zabel 9.57.04, 2 O'Grady 0.11, 3. Auge 0.18, 4. Commes so 0.19, 5. Baldato (Ita) 0.21,6. Diaz Justo (Spa). 's-Heerenberg. Criterium vrouwen (60 km): 1. Grimberg (Almelo), 2, Zijlaard- Van Moorsel (Rotterdam), 3. Hassink (Zieuwent). MONTREUX - De Nederlandse! volleybalsters hebben de eerste1 wedstrijd van de Volley Masters in Montreux verloren. China versloeg de ploeg van Angelo Frigoni in groep B van het toer nooi met de beste landen van de wereld nipt met 3-2 (25-21 30- 32 25-18 20-25 15-7). Nederland keerde vrijdag terug van een trainingsstage in China. Ook daar speelde Oranje twee keer tegen het gastland. Beide duels gingen verloren. De vrou wen van Frigoni boden China in Montreux beduidend meer te genstand. In de tweede set knokte de ploeg zich terug van een 14-18-ach- terstand en won tot vreugde van het publiek met 32-30. De Chi nese vrouwen deden er daarna echter een tandje bij en zetten met 25-18 de zaken recht. In de vierde set wist Oranje er\tocb nog een verlenging uit te slepen, maar de ploeg kon daarin nooit aanspraak maken op de zege. Nederland speelt woensdag in' de tweede wedstrijd tegen Cu-^ ba. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44