Sullivan is man met een missie Traditie is weer in ere hersteld PZC 18 Tasmanïér heeft enorm veel zin in het OZ Wielerweekend Patrick van Balkom mist primeur Arno Slabbekoorn derde in Assen Broers Veldman maken dienst uit Zwemmers Stormvogel succesvol Nog één kans voor Zuiderbaan Sterke start van Nouwen uitslagen Volley halsters verliezen nipt woensdag 5 juni 2002 Een Tasmaniër op de Zeeuws- Vlaams e en Belgische kasseien. Het blijkt goed te kunnen, want Sean Sullivan, afkomstig uit het eiland onder het Australische Melbourne, won dit jaar zowel de Omloop van de Braakman als de Wijn Hendriks Trofee. En ook in de week voorafgaand aan het OZ Wielerweekend geldt de 23-jari- ge renner als één van de topfavo rieten voor de eindoverwinning. Over een Tasmaanse wereldbur ger met een missie. door Björn Goorden WERNHOUT - „Of ik Tasmanic mis?" In Sean Sullivans blauwe ogen is geen spoor van weemoed te vinden, terwijl de Australiër toch alweer dik drie maanden van huis is. „Ik had laatst mijn broer aan de telefoon. De winter is er nu echt begonnen, zei-ie, het was 's morgens vier graden onder nul. Nee, dan kun je beter dit hebben." De renner van Bloks wielerteam-Nijdam kijkt naar buiten waar zijn huis- en ploegge noten op tuinstoeltjes van de zon genie ten. En grapt met een grijns: „Winters sla ik altijd over, al vijf jaar lang." Sean Sullivan, nazaat van Ierse immi granten, zegt geen heimwee te voelen. Hij neemt het voor lief dat er zich van maart tot en met oktober een wereld tussen geboortegrond en woon- en werkplaats bevindt. Als-ie maar kan rossen op de pedalen, de fiets is zijn thuis. „Vanaf mijn achttiende verblijf ik tijdens het wielerseizoen in Europa. Daar heb ik geen enkel probleem mee, want ik hóu van de sport en ik hóu van reizen. Al zou ik er niet in slagen pro fessional te worden, dan zou ik deze ja ren van investeren nog niet als verloren beschouwen. Ik doe toch datgene waar ik plezier in heb?" Toch is Sean Sullivan een man met een missie. Evenals zijn huisgenoten. Oud- toprenner Jelle Nijdam vormde deze winter een nieuw team, waarin het ze vental werd opgenomen. De Austra liërs Caleb Manion, Nathan Clarke, Greg Mackay en Nic Brown en Thomas Southam en Ian Armstrong uit Enge land wonen dit wiel erj aar met Sullivan in een vakantiepark bij Wernhout, een grensplaatsje onder de rook van Zun- dert. Vandaag bedekt de zon de omge ving onder een warme deken, maar Sean Sullivan: „Ik mag niet op mijn lauweren gaan rusten, ik móet dit vasthouden, blijven presteren, blijven winnen." doorgaans is het er een dooie boel.,Het is hier niet altijd even bruisend, nee", vertelt Sullivan. „Maar we hebben el kaar. Als dat niet zo was, weet ik eerlijk gezegd niet of ik het allemaal wel vol zou houden." Buiten tegen de muur staan de zilver kleurige fietsen, binnen geurt de bos bloemen van Olympia's Tour nog steeds. De televisie staat aan, het Zuid- Korea van Guus Hiddink schrij ft histo rie door eindelijk eens een wedstrijd op een WK-eindronde te winnen. Maar de renners zitten op het terras met de rug naar de beelden toe. Zeven jongens, die gezellig met elkaar zitten te keuvelen. „Waar deze zeven jongens zich over een paar jaar bevinden? Tja. Het mooiste zou natuurlijk zijn als we stuk voor stukprof zouden worden." Sullivan be seft echter ook dat dat zeer onwaar schijnlijk is. „Van de twaalf renners waarmee ik een aantal jaar terug de na tionale selectie van Australië vormde, fietsen er nog maar vier. De Tasmaniër fietst dus nog steeds, en van de zeven huisgenoten lijkt hij het hardst op weg professional te worden. Sullivan was nooit eerder zo succesvol als dit voorseizoen. De rossige coureur schreef al vijf zeges op zijn naam. „Vo rig jaar, mijn eerste seizoen in Neder land en België, was het steeds net niet. Ik deed altijd wel goed mee, maar win nen deed ik nooit. Ik ben acht keer tweede geworden!" Voor het eerst on der Nijdam leerde hij te winnen. „Als ik vorig jaar op kop kwam te zitten, dacht ik steeds: o, ik zal toch niet weer tweede worden, hè. En dan werd ik dus tweede. Als ik nu met een groepje richting de fi nish ga, vertrouw ik erop dat ik zal ze gevieren." Zelfvertrouwen Een tweede plaats gaf Sullivan echter de meeste voldoening en status dit sei zoen. In de eindrangschikking van Olympia's Tour hoefde de Australiër alleen Rabobank-coureur Mart Lou- wers voor te laten gaan. „Ik vind het enorm jammer dat ik niet eerste ben ge worden, want het scheelde maar wei nig. Maar mijn zelfvertrouwen is met name door mijn prestatie in de tijdrit (Sullivan werd derde) opnieuw ge groeid. Ik heb dan ook enorm veel zin in het OZ Wielerweekend." Te meer omdat hij de twee andere voor aanstaande koersen in Zeeuws-Vlaan- deren eerder dit seizoen al op zijn naam wist te schrijven. In de Omloop van de Braakman en de Wim Hendriks Trofee etaleerde hij zijn klasse al eens. „Er zal wel weer veel wind staan en er zullen wel weer een aantal kasseienstroken op ons liggen te wachten. En daar verheug ik me op. Toen ik die kasseien voor het eerst onder mijn wielen kreeg, schrok ik behoorlijk. Wat is dit nu, dacht ik bij mezelf. Now I love cobbles! Want ik blijker hard overheen te kunnengaan." Sean Sullivan heeft het naar zijn zin in Nederland, want hij lijkt de goede keu ze te hebben gemaakt. Vier jaar lang fotoThom van Amsterdam timmerde hij aan zijn toekomst in Ita lië, drie jaar met de Australische ama teurselectie in Toscane, één jaar bij een ploeg uit Venetië. „Ik presteerde daar goed. Maar niet geweldig." De Tasma niër besefte dat het geweldig moet gaan, wil hij kans maken op een prof contract. Daarom ruilde hij anderhalf jaar terug Italië („Overal waar je rijdt, ga je bergop of bergaf, dat ligt me niet zo.") in voor Nederland. Op de vlakke, winderige wegen bleek hij al snel uit stekend uit de voeten te kunnen. Sullivan: „Vorig jaar had ik tijd nodig om me aan te passen, de manier van koersen te doorgronden en mijn ge vaarlijkste tegenstanders te leren ken nen. Maar dit seizoen loopt het vanaf het allereerste moment. Het gaat ein delijk fantastisch. Ik mag echter niet op mijn lauweren gaan rusten, ik móet dit vast houden, blijven presteren, blij ven winnen. Dan rij ik misschien vol gend jaar al bij een prof ploeg, want ik word er niet j onger op HEUSDEN - Patrick van Balkom ontbreekt zaterdag bij de Gouden Spike in LeidenDe sprinter heeft een blessure aan de meniscus. Hij mist daardoor het eerste optreden van het nieu we 4x100 meter-estafetteteam, dat zich wil plaatsen voor het EK atletiek in augustus. In het estafetteteam zit ook Hulste naar Daniël Ward. Bondscoach Wiger Thunnissen beschouwt Leiden door de absentie van Van Balkom niet meer als serieu ze poging om de EK-limiet te halen. „Daarvoor hebben we Van Balkom nodig. We zien het nu meer als trainingswed strijd." Ook de start van Martijn Ungerer in Leiden is nog on zeker. Hij heeft een griepvirus en last van de hamstrings. Daniël Ward wist gisteren nog niet dat Van Balkom zich heeft afgemeld. „Is dat zo? En Martijn Ungerer is ook onzeker? Nou, zelf heb ik ook een beetje last van mijn lies", zei de Zeeuws- Vlaming. „Maar met Troy Dougfas, Virgil Spier en Timothy Beck hebben we nog steeds snelle jongens over. Ik probeer zo hard mogelijk te lopen. We gaan voor een goeie tijd." Na de wedstrijd in Leiden reist Ward naar België waar hij in Izegem een 100 meter- en een 200 meter-wedstrijd loopt. Patrick van Balkom denkt wel op tij d fit te zijn voor de tweede wedstrijd van het estafetteteam, tijdens de Europacup op 22 en 23 juni in Sevilla. De limiet voor de EK is 39,40 seconden. ASSEN - Arno Slabbekoorn is in de vijfde race om het Neder lands kampioenschap op het circuit van Assen op de derde plaats geëindigd. De motorracer uit 's-Heer Abtskerke blijft leider in de tussenstand van het Nederlands kampioenschap in de Superstock klasse. Slabbekoorn lag vrijwel de hele race op de tweede plaats achter de latere winnaar de Belg Koen Vleugels. Met een puntentotaal van 99 staat Slabbekoorn echter nog stevig aan de leiding. Johan Fredriks uit 's-Heerenhoek eindigde met zijn Honda in de 125cc klasse op een twaalfde plaats. PATERSWOLDE - De broers Edwin en Stephan Veldman hebben hun reputatie waargemaakt in de vierde zeilwedstrijd om de Landrover Challenge Cup. Erwin Veldman ging in de Flashklasse met de winst aan de haal, Stephan werd tweede. Op het Paterswoldse Meer hadden de Middelburgers te ma ken met veel winddraaiingen. Dat maakte de vijf races die ze moesten varen moeilijk. De achttienjarige Ex-win boekte vier zeges en werd één keer tweede. Stephan Veldman (21) werd tweemaal vierde, één keer derde, één keer tweede en één keer achtste. In het tussenklassement staat Erwin Veldman eerste en zijn broer Stephan tweede. Middelburger Koen Verheaghe de Naeyer werd viei'de in de Splash Al-klasse. Hannah Hoogerheijde (Veere) werd 42e. Mai-it Slemmer (Vlissingen) legde beslag op de vijftiende plaats in de Splash B-klasse. Lisa Verheaghe de Naeyer werd daarin veertiende en Loes Thomaes uit Middelburg 33e. VLISSINGEN - Tijdens de Special Olympics Nederland in Deventer hebben de zwemmers van De Stormvogel negentien medailles veroverd. De gouden medailles gingen naar Moni~j que Koppejan, Stefanie Wanjon, Sander Mol, Fi-ed Bi-anten- aar en Lars Vissers. Een zilveren plak was er voor Carolien Schout, Ciska Quaars, Ton Lookman, Michiel Schrijvershof en John Feiken. Lianne Warners, Chantal Koole, Ti-acy Di elissen, Fred Brantenaar, Richard Bi-uggeling, Ed van dei Meule, Harmen Jan Groenedijk, Michiel Schrijvershof en Ri- chard Bruggeling behaalden een bronzen plak. GÖTEBORG - De Volvo Ocean Race lijkt voor Klaartje Zuider baan op een grote tegenvaller uit te lopen. De zeilster uit Ter- neuzen heeft met haar twaalf teamgenoten nog één kans om goed te presteren in de zeilrace rond de wereld, die tien maan den geduurd heeft. Zaterdag be gint de laatste etappe, een sprint van Göteborg naar Kiel. Binnen een dag worden de acht boten aan de finish verwacht. Ook de voorlaatse etappe bracht niet wat Zuiderbaan er van verwacht had. De Amer Sports Too liep al kort na de stai-t in La Rochelle achterstand op en kon die op weg naar Göte borg niet meer inlopen. Op nieuw eindigde het schip als laatste. „We hebben gezeild als of het een wedstrij d over de oce aan was, terwijl het een kustra- ce was. Het was allemaal veel te conservatiefvindt de Terneu- zense. De negende en laatste etappe start zaterdag. De vooruitzich ten lijken goed voor het vrou wenteam van Klaartje Zuider baan. De meteorologen voorspellen weinig wind en dat is gunstig voor een ploeg die in spierkracht veel tekort komt. Alle overtollige ballast blijft in Zweden achter, want bij licht zeilweer telt ieder grammetje. „We moeten nu eindelijk eens goed gaan varen", vindt Zuider baan. Of dat er ook inzit weet ze niet, want de tactiek wordt in kleine kring bepaald. „Ik zou het een enoxme. afknapper vin den als we nu weer laatste zou den worden. Het zou een slecht afscheid zijn." De meteoroloog en de navigator hebben zich inmiddels opgeslo ten in een kamertje om naar de beste zeilroute te kijken. Of ze met iets slims komen is echter de vx-aag, omdat alle teams met de r beste experts werken. „We heb ben in eex-dere etappes wel wat slimmigheidjes uitgehaald, maar die zijn er nooit helemaal uitgekomen", weet Zuiderbaan, die uitkijkt naar het einde. Nog een dagje varen en dan zit het ex-op. „Het wordt steeds moeilijker om het gezellig te houden in het team. Het is alle maal een beetje frustrerend." De plannen voor het post-Volvo Ocean Race-tijdperk liggen al klaax-, „Ik ga de maand juni bij na helemaal niks doen. Uitsla pen, uitrusten, bijkomen, lekker eten en wat met, familie en vrienden optx-ekken. Dat is al les. In juli ga ik kijken of het een goed plan is om in de Olympi sche klasse te gaan varen, met het oog op de Spelen in Athene. Peter de Kam (links) en Wim de Looff willen Horses by the Sea jaarlijks laten terugkeren. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Leon Nouwen is uitstekend gestart in de mannen enkel 6-categorie van het senio ren 35+ tennistoernooi van LTC de Bruten in Bruinisse. Nouwen speelde een gelijkopgaande wedstrijd tegen Ronald Haze, die uiteindelijk met 8-5 het on derspit moest delven. Ben Kuiper boekte een overtui gende 18-4-ovexwinning op Norbert Clarijs in het enkel 7. In dezelfde categorie zegevierde Hans van Urkmet 12-3 over Leo van Gemeren. In de mannen- dubbel 6-categorie waren Char les Slootmaker en Joop Wandel met 11-6 te sterk voor Kees Ploeg en Jan Kot. Joes Huis mans en Bram Boon deden het prima in de dubbel 7 tegen Chiel Fondse en Bexi; Scheele, die op een 11-4-nederlaag werden ge trakteerd. Wieme Marktwat en Ben Kuiper vormden een sterk duo en gaven Cees Legemate en Krijn van Dijke er met 17-3 van langs. In de categorie gemengd 5 maakte de combinatie Nelleke Atoon en haar partner Van de Klooster met 8-11 tekort kwa men tegen Nel de Ronde en haar partner Van Megen. Biljarten Horses by the Sea moet hoogtepunt worden bij jubileum ruiterclub Oranjezon door Lucien Roelandt DOMBURG - Horses by the Sea moet het hoogtepunt worden van de feestelijkhe den rond het vijftigjarig bestaan van Oranjezon. Het was een traditie om bij elk lustrum van de ruiterclub uit Vrou wenpolder een groots outdoorconcours hippique te organiseren. Tien jaar gele den werd het evenement echter voor het laatst gehouden. Met de organisatie van Horses by the Sea wordt deze traditie weer in ere hersteld. Ox'anjezon werd in 1952 door enkele en thousiaste aanhangers van de ruiter sport opgericht. Bram Maljaars, Jan van Dis, Wim van Nieuwenhuijzen, Vera Conneolly en Bart Meijers behooxxlen tot de groep die aan de wieg van Oranjezon stonden. Het was dankzij de drang naar zelfstandigheid van Bart Meijers dat de ruiterclub in Vrouwenpolder vijftig jaar geleden op eigen benen kwam te staan, in Nieuwland bestond reeds een club. Maar Wim van Nieuwenhuijzen herin nert zich nog dat Bart Meijers faliekant tegen aansluiting bij de ruitex-club Wal cheren - de oudste ruitexwereniging van het eiland - was. Wel werd er enige malen samen met de Nieuwlandse club verga- dex-d, maar Meijers bleef fel tegen samen gaan. „We hebben Nieuwland niet nodig. Wij kunnen veel beter een eigen club oprichten, dan zitten we veel dichter bij elkaar", stelde hij destijds. De ruiters kwamen samen op een terrein - tje bij de uitspanning Oranjezon van de familie Louwerse, waar na afloop van de training wat werd gedronken. Het was ook de uitspanning waar de oprichtings vergadering plaatsvond. En een naam werd dan ook al snel gevonden, want ie dereen vond het logisch dat de club naar de uitspanning werd vernoemd. Dat Bax*t Meijers het destijds bij het rech te eind had, blijkt wel. In de afgelopen vijftig jaar is Oranjezon uitgegroeid tot een bloeiende club. De ongeveer honderd leden tellende club behoort tot de groot ste hippische verenigingen van Zeeland. In de afgelopen halve eeuw heeft de club door zijn vele activiteiten ook een goede naam en veel bekendheid, ook buiten Zeeland, verworven. Eén van de hoogtepunten was het out doorconcours dat telkens bij de viering van een lustrum deel uitmaakte van het feestprogramma, destijds het grootste concours hippique van Zeeland. Maar tien jaar geleden werden de hindernissen voor het laatst opgezet. Een geschikt ter rein, onvoldoende vrijwilligers en gebrek aan tij d door werk van del eden di e de kar trokken maakte een eind aan het evene ment. Maar bij het vij ftigj arig bestaan wordt in samenwerking met de Stichting Con cours Ox-anjezon, de Polo Club Wasse naar en hoofdsponsor Rabobank de dx-aad weer opgepakt. En als het aan de organisatoi'en ligt zal de volgende editie van Horses by the Sea zelfs een jaarlijks tex-ugkerend evenement worden. Voor zitter Peter de Kam, die samen met Wim de Loof en Riana van de Guchte het trio vorcnt dat de kar tx'ekt: „Domburg heeft een bepaalde allure als badplaats. Maar de toerist wil ook wel eens iets anders dan zee en strand. Met dit evenement denken wij niet alleen aan de ruiters maar willen wij tevens de recx'eant ook eens iets an ders bieden. Vandaar ook dat onze ge dachten uitgaan naar een jaarlijks teinxg- kerend evenement." Kwalitatief De organisatie heeft de lat dan ook me teen hoog gelegd. Wim de Loof, die zes jaar geleden de voorzittershamer bij Oranjezon van Peter de Kam overnam: „De aansprekende plaats die wij met ons lustrumconcours op de Zeeuwse sport kalender destijds bezetten, willen we herovex-en. Om dat te Êtereiken zal je kwa- litati ef iets goed neer moeten zetten. Er is Monaco. Crystal Kelly toernooi, drieban den. Eerste ronde: Caudron (Bel) - Burg man (Ned) 50-25 (18 beurten), Raymond Ceulemans (Bel) - Van Kuyk (Ned) 50-46 (21). Schaken Moskou. Grand Prix, halve finales: Kha- lifman (Rus) - Kasparov (Rus) 1 1/2-2 1/2, Beljavski (Slv) - Radjabov (Aze) 2-3. Varna. EK vrouwen, belangrijkste resul taten achtste ronde: Peng (Ned) - Lajno (Oek) 1-0, Pahtz (Dui) - Schuurman 0-1, Makka (Gri) - Bosboom-Lanchava (Ned) 0-1, Stefanova (Bul) - Marie (Joe) 1-0, Zjoekova (Oek) - Galliamova (Rus) 1/2- 1/2, Aleksandrova (Oek) - Kovalevskaja (Rus) 0-1, Peptan (Roe) - Hunt (Eng) 1-0, Gaponenko (Oek) - Choertsidze (Geo) 0- 1Dworakowska (Pol) - Graboezova (Rus) 1/2-1/2, Metveeva (Rus) - Mkrtsian (Arm) 1/2-1/2, Arachamia-Grant (Geo) - Tatjana Kosintseva (Rus) 1-0. Stand aan kop: 1Stefanova 7 1/2,2. Ko valevskaja, Choertsidze, Peptan, Aracha mia-Grant 6; 19. Peng, Schuurman 5,48. Bosboom-Lanchava 4. Schietingen Sint Sebastiaan Kloetinge. Wip 1eerste hoofdvogel F. Koens, Spes Nostra; twee de hoofdvogel M. de Jonge, Soranus; eerste zijvogel H. Koens, Zeelandia; tweede zijvogel B. Glerum, Diana; derde zijvogel F. Koens, Spes Nostra; vierde zij vogel J. Vermeule, Edele Handboog; eer ste kal F. Koens, Spes Nostra; tweede kal E. Maat, Zorgvlied; derde kal H. Koens, Zeelandia; vierde kal H. van Leeuwen, Ravenstein. Meeste kleine vogels: J. de Jonge, ADLM. Wip 2: eerste hoofdvogel L. van Dijke, ADLM; tweede hoofdvogel H. Eist, Zorg vlied; eerste zijvogel H. Koens, Zeelan dia; tweede zijvogel J. Vermeule, Edele Handboog; derde zijvogel J. de Jonge, ADLM; vierde zijvogel J. Vermeule, Ede le Handboog; eerste kal A. Rijk, ADLM; tweede kal M. Verdonk, Jac. van Beieren; derde kal F. Koens, Spes Nostra; vierde kal A. Dekker, Doel naar Hoger. Sportprijsvragen dan ook kosten noch moeite gespaard om dat te bereiken. Een concours valt of staat met een texrein. Dat moet goed zijn, anders maken de ruiters bij aankomst rechtsomkeert. Daarom hebben we twee jaar geleden al een terrein van zes hecta re gehuurd en ingezaaid om verzekerd te zijn dat dit ons niet overkomt. En zoals Peter al zei, we willen ook de vakantie gangers iets bieden. Dan moet je meer bieden dan louter en alleen maar sprin gen. Een internationaal polotoemooi, een postkoetseni'ally in echte authentie ke postkoetsen en een showprogramma moet dan ook zorgen dat iedereen aan zijn trekken komt." Dat de ruiters het evenement in Dom burg node hebben gemist, blijkt wel uit de vele aanmeldingen uit het gehele land. Wim de Looff is er dan ook vast van over tuigd dat Oranjezon met de organisatie van Horses by the Sea zijn plaats als top- evenement op de Zeeuwse sportkalender gaat heroveren. „Alles is in het werk ge steld om het de deelnemers naar de zin te maken. Het woord is nu aan de ruiters. En natuurlijk het weer. Met Horse by the Sea will en we een bij clrage leveren aan de vexienging van het recreatieseizoen. Maar het is beslist geen 'slechtweervoor- ziening', dus hoop ik dat- de weergoden op opzehand zijn." 1 lerland-Kameroen X 2 Uruguay-Denemarken X 3 Duitsland-Saudi Arabië X 4 Engeland-Zweden X 5 Paraguay-Zuid Afrika X 6 Argentinië-Nigeria X 7 Spanje-Slovenië X 8 Kroatië-Mexico X 9 Brazilië-Turkije X 10 Italië-Ecuador X 11 China-Costa Rica X 12 Japan-België X 13 Zuid Korea-Polen X Winnende rijtje: 3-2-1-3-3-1-1-2-1-1-2-3-1. (ondervoorbehoud) Lucky Day 4 juni 2002 02-05-06-14-15-20-25-26-30-38-42-45- 46-52-54-56-62-69-78-79 (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Open Franse, Roland Garros, 12 miljoen euro. Vrouwen, kwartfinale: Venus Williams (VSt/2) - Seles (VSt/6) 6-46-3, Serena Wil liams (VSt/3) - Pierce (Fra) 6-1 6-1, Capria ti (VSt/1- Dokic (Joe/7) 6-4 4-6 6-1, Fer nandez (Arg) - Suarez (Spa) 2-6 7-6 6-1. Mannen, kwartfinales: Costa (Spa/20) - Canas (Arg/15) 7-5 3-6 6-7 6-4 6-0. Mannen, dubbelspel, kwartfinale: Haar huis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Björkman- /Woodbridge (Zwe/Aus/6) 1-6 7-6 8-6. Meisjes, dubbelspel, tweede ronde: j Bauer/Tamaela (Ned) - Liu/Miseviciute (VSt/Let) 6-4 6-2. Jongens, dubbelspel, tweede ronde: Ko- j ning/Van der Valk (Ned) - Lemke/Zverev j (Dui) 6-4 6-1. Bruinisse. Seniorentoernooi 35+. DE8: K Oudshoorn-E. de Zeeuw 8-7, A. Engel- kes-J. Winder 11-5. DD5: 't Mannetje- /Slootmaker-Krabbendam/Terwisscha 7-2. DD7: Deurloo/Van Rooij-Krepel/Mul-1 Ier 15-3, Van Tilburg/Verkaart-Wehrmeij-I er/Van de Berg 14-4, Bech/Praet-Schot /Coppoolse 9-6. DD8: De Zeeuw/Olree Oudshoorn/Goedkoop 11-7, Van Tuyl/Olree-Keuker/Huising 11-7, Dekker /Schot-Hilleman/Hage 9-8. HE6: L, Nou- wen-R. Haze 8-5. HE7: B. Kuiper-N. Clarijs 18-4, H. van Urk-L. van Gemeren 12-3. HD6: Slootmaker/Wandel-Ploeg/Kot 11- 6. HD7: Huismans/Boon-Fondse/Scheele 11-4, Markwat/Kuiper-Legemate/Van Dijke 17-3, Van Gemeren/Loos-Ste- vense/Korstanje 8-7. HD8: Bruijnes/Dale- bout-Roggeband/Schreinmacher 9-7, Verton/Oosting-Valk/Pronk 13-3. GD5: Kostense/De Vos-Kot/Van de Est 10-5. GD6: De Ronde/Van Megen-Atoon/Van de Klooster 11-8. GD7: Pronk/Plaizier 10- 6, Duinhouwer/Duinhouwer-Van de Berg/Van de Berg 8-6, Clarijs/Clarijs- Wehrmeijer/Wehrmeijer 11-7. Volleybal Montreux. Volley Masters, vrouwen. Groep B, eerste wedstrijd: China-Neder- land 3-2 (25-21 30-32 25-18 20-25 15-7). Wielrennen Ronde van Duitsland. Tweede etappe, Tauberbischofsheim-Pforzheim: 1. Za- bel (Dui) 186,6 in 4.44.45,2. Pollack (Dui), 3. O'Grady (Aus), 4. Riebenbauer (Oos), 5. Commesso (Ita), 6. Glomser (Oos). Al gemeen klassement: 1. Zabel 9.57.04, 2. O'Grady 0.11, 3. Auge 0.18, 4. Commes so 0.19,5. Baldato (Ita) 0.21,6. Diaz Justo (Spa). 's-Heerenberg. Criterium vrouwen (60 km): 1. Grimberg (Almelo), 2. Zijlaard- Van Moorsel (Rotterdam), 3. Hassink (Zieuwent). MONTREUX - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd van de Volley Masters in Montreux verloren. China versloeg de ploeg van Angelo Frigoni in groep B van het toer nooi met de beste landen van de wereld nipt met 3-2 (25-21 30- 32 25-18 20-25 15-7). Nederland keerde vrijdag terug van een trainingsstage in China. Ook daar speelde Oranje twee keer tegen het gastland. Beide duels gingen verloren. In de tweede set knokte de ploeg zich terug van een 14-18-ach- terstand en won tot vreugde van het publiek met 32-30. De Chi nese vrouwen deden er daarna echter een tandje bij en zetten met 25-18 de zaken recht. In de viex-de set wist Oranje er toch nog een verlenging uit te slepen, I maar de ploeg kon daarin nooit aanspraak maken op de zege. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38