Tholen beveiligt ambtenaren beter Zeelandhallen tijdelijk militair kamp Jeugd Nisse wil woning vinden in eigen dorp Scoutinggroep Goes viert jubileum Havendagen Kamperland TOPVEILING Autoinbraken in en rond Goes SGP: subsidie voor Vluchtheuvel Computer uit kantoor gestolen Autodiefstallen in Vlissingen Vrachtauto's botsen op Schroeweg Vuurwapen in beslag genomen agenda Vroeg uit de veren bij nachtopvang Maatregelen moeten risico 's voor medewerkers beperken Zomerstop van voorleeszolder Gezinsdienst KAMPERLAND - In en rondom de jachthaven Roompot Marina in Kamperland vinden in het weekend van 8 en 9 juni de Ha vendagen plaats. Geïnteresseerden kunnen op zondag 9 juni van 10.30 tot 17.00 uur deelnemen aan diver se watersportdemonstraties en nautische activiteiten. Zo is er een demonstratie van wakeboard, snowboarden op het water, catamaranzeilen en het is mogelijk om een rond vaart te maken over de Oosterschelde. Verder zijn er ac tiviteiten als banaanvaren, beachvolleybal, touwtrekken enpaalstoeien. Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 8 juni in de Concert- Gehoorzaal te Middelburg Veilingmeester A. I. Verhage Tel. 0118-627639/06-29047339 iAf.hetmlddelburgsvellinghuis.nl REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl 's-HEER ARENDSKERKE - In Goes en 's-Heer Arendskerke vonden in de nacht van maandag op dinsdag enkele autoin braken plaats. In die laatste plaats werden aan de Ridder straat een personenauto en een bestelwagen opengebroken. Uit beide voertuigen werd een radio/cd-speler weggenomen. In de Scheldestraat in Goes werd voor enkele honderden eu ro's aan kleding gestolen uit een auto. KRUININGEN - De Reimerswaalse SGP-fractie vindt dat De Vluchtheuvel - een gereformeerde instelling voor psychosoci ale problematiek - subsidie zou moeten krijgen vanuit Zee land. De partij vond gisteren echter weinig medestanders tijdens de vergadering van de commissie welzijn. De Vlucht heuvel is gevestigd in Woerden en heeft een regiokantoor in Goes. Een verzoek tot subsidie werd onlangs afgewezen door het Samenwerkingsverband Welzijnszorg Oosterscheldere- gio. SGP'er V. Janszen vindt dat jammer, omdat het volgens hem voor mensen met een gereformeerde achtergrond van on schatbare waarde is om bij iemand van gelijke gezindte te recht te kunnen. Hij probeerde zijn betoog kracht bij te zetten door te stellen dat 25 procent van alle hulpaanvragen van De Vluchtheuvel uit Zeeland komt. De meeste andere partijen, inclusief burgemeester A. Verbree, vonden het betoog van Janszen sympathiek, maar niet veel meer dan dat. Volgens Verbree, die het standpunt van het samenwerkingsverband nog eens benadrukte, is er een algemene instelling waar ieder een terecht kanAlgemeen Maatschappelijk Werk. Pas als zou blijken dat het Algemeen Maatschappelijk Werk de gerefor meerde bevolkingsgroep niet adequaat kan helpen, zou clat standpunt kunnen veranderen. KAMPERLAND - Uit een kantoorpand in Kamperland is in de nacht van maandag op dinsdag computerapparatuur ter waarde van ruim tienduizend euro gestolen. VLISSINGEN - In de nacht van maandag op dinsdag hebben twee autodiefstallen plaatsgevonden in Vlissingen. Een zwarte Rover werd weggenomen uit de Hobeinstraat. Een au to die gestolen werd in de Nieuwstraat, is later die nacht te ruggevonden in een sloot bij Heinkenszand. MIDDELBURG - Twee vrachtauto's zijn gisteren beschadigd bij een kopstaartbotsing op de Schroeweg in Middelburg. De 43-jarige bestuurder uit de gemeente Goes kwam uit de rich ting van de A58 en reed op de Schroeweg achter de vrachtwa gen van een 26-jarige Kapellenaar. RENESSE - Twee inwoners van het Belgische Leuven zijn dinsdagnacht in Renesse aangehouden wegens verboden vuurwapenbezit. Bij een routinecontrole van hun auto vond de politie een jachtgeweer. De mannen, 69 en 73 jaar, waren niet in het bezit van een wa penvergunning. Het geweer was ongeladen en ze hadden geen munitie bij zich. De Belgen zijn voor verhoor meegenomen naar het bureau. door Mieke van der Jagt NISSE - De jongeren van Nisse maken zich zorgen over de vraag of er voor hen wel woon ruimte op het dorp zal zijn, als ze eraan toe zijn om te settelen. „Want als er hier in het dorp een huis te koop is, is het zo ingepikt en als het even te koop staat is het omdat het niet te betalen is." Voor het eerst in de geschiedenis van de werkbezoeken door het college van Borsele aan de ker nen, waren het gisterenavond in Nisse de jongeren zelf, in plaats van de ouders, die het probleem aan de orde stelden. De jongeren van Nisse willen niet weg en als ze weggaan, voor studie of zo, willen ze weer gewoon terug kunnen komen. Ma ar natuurlijk nietbij pa en ma in huis. In Nisse zijn verhoudingsgewijs maar weinig goedkope huurwonin gen en in de koopsector regeert het grote geld. Groter geld in ie der geval dan een startend gezin kan opbrengen. Wethouder A. van Opdorp van volkshuisvesting, kon die zorg maar nauwelijk wegnemen. Ie der huis wat gebouwd wordt, komt wat betreft de huurprijs boven het maximumbedrag voor subsidie uit. Toch nodigde Van Opdorp de jongeren uit om eens te komen praten over de manier waarop zijn woning bouw in Nisse graag zien. Op dit moment is er ruimte voor 19 huizen tot 2010In de Woonvisie van Borsele liggen de bouw- piioriteiten bij huizen voor se nioren en woningen voor jonge ren en alleenstaanden. Erg grote problemen lijkt een dorp als Nisse voor het overige niet te hebben. Er kwamen ook maar dertig mensen op de praatavond, die op het kennis makingsbezoek van de Borselse burgemeester J. Gelok volgde. Voor dat kennismakingsbezoek hadden veel meer Nissenaren zich ernorm uitgesloofd. Wat de inwoners op het hart ligt, is bijvoorbeeld dat er niet kon worden gevlagd op de verjaar dag van de kroonprins, omdat het katrolletje van de vlaggen mast op de kerktoren kapot is. Dat katrolletje kan alleen met een hoogwerker worden ver vangen. Het college beloofde dat dat voor de zomer zal gebeu ren. Verder vindt niet iedereen het mooi dat aan twee kanten wordt geparkeerd op het Dorpsplein, maar er komen steeds meer au to's en de bomen druipen nogal veel viezigheid in de zomer. Ook de haast van sommige vracht wagenchauffeurs, die het hele dorp rond moeten rijden, is veel bewoners een doorn in het oog. Tenslotte was er nog een dame die zich erover beklaagde dat de mensen zo ontzettend dom zijn, maar daar kan het gemeentebe stuur nog het minste aan doen. 1 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16,00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - De Spinne, 13.00-16 45 uur: Se nioren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Ambachtscentrum van de Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demonstratie oude ambachten. De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopende ac tiviteiten voor alle WAO-ers; Jan Ligthart, 13.30 uur: Bingo, Hotel Terminus,14.00 uur: Lotgenoten- bijeenkomst Cerebraal, vereniging voor mensenmet niet aangeboren hersenlet sel; Openbare bibliotheek, 14.00 uur: Voorle zen voor kinderen van 4 t/m 8 jaar; Balletschool, 19.00-20.00 uur: Instapcur- sus Line Dance; 20.00-22.00 uur: Line Dance voor gevorderden door Country Club The Sounthern Riders, KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur. Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Sjoelen; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; Dorpshuis De Pompweie, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; KRABBENDIJKE - Gymlokaal Nieulande- straat, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers, 50-plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koers bal voor 50-plussers; Gemeentehuis, 19.30 uur; Commissie vergadering Algemene Zaken; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; SINT-MAARTENSDIJK -19.30 uur: Com missievergadering algemeen bestuur; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE Openbare bibliotheek, 14.00-14.30 uur: Voorlezen voor kinde ren t/m 9 jaar; Achter havenmeesterkantoor, Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur- Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur: Volksdansen voor 50-plussers. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De nachtop vang van het Witte Huis in Vlis singen heeft gisteren extra slaapplekken gekregen. De twee noodgebouwen - een woonkamer en een slaapkamer - zijn over het pand getild en op de binnenplaats gezet. De vaste bewoners van het Wit te Huis zijn dinsdag al vroeg op gestaan om niets van het spek takel te missen. „Normaal zijn die langslapers met geen stok uit hun bed te krijgen", zegt hoofd dak- en thuislozenop- vang R. Wolf. „Maar vandaag was het geen probleem." Aan de overkant van de straat staan witte tuinstoelen. Daar van daan houden bewoners en per soneel de boel in de gaten, Toch waren niet alle bewoners ge charmeerd van de activiteiten. Tijdens het plaatsen van de ca bines moest het Witte Huis ont ruimd worden. Bij een laatste inspectie van het pand werden omstreeks negen uur 's ochtends de laatste achtergebleven men sen naar buiten gestuurd en ging de deur dicht. „Nou kan ik geen voetbal zien", mopperde een bewoner. Maar om half tien waren de twee gebouwtjes ge plaatst en konden de voetbal liefhebbers weer voor de tv kruipen. Noodoplossing Met de nieuwe cabines wordt de nachtopvang uitgebreid van zes naar tien plekken. „Het is een noodoplossing", zegt Wolf. „Want soms staan er hier wel twaalf mensen voor de deur. We hebben nu een vergunning voor twee jaar. Maar we zijn bezig met woningcorporatie L'Escaut om twee woningen in Vlissingen te huren. We willen dan zes men sen die in het Witte Huis wonen, in die twee woningen onder brengen. Het personeel dat ze begeleidt, is al gevonden. Hier krijgen we dan extra ruimte om de druk van de ketel te halen." Wolf verwacht dat het nog een dag of tien duurt voordat de nieuwe slaapplaatsen in ge bruik kunnen worden genomen. „De leidingen en kabels zoals die voor het brandmeldsysteem moeten nog worden doorge trokken. Ook wordt er nog een gang gebouwd tussen de cabi nes en het huis." Bewoners van het opvangcentrum Witte Huis in Vlissingen. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen gaat haar ambtenaren beter beveiligen. Dat betekent onder meer dat het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk op diverse punten bouwkundig moet worden aan gepast. In de praktijk is gebleken dat de veiligheid van de medewerkers niet goed is gewaarborgd. Het gaat dan vooral om de ambtena ren die de publiekscontacten onderhouden. Cliënten die bij voorbeeld agressief zijn, kun nen problemen veroorzaken. In middels is voor de beveiliging van de afdeling burgerzaken tij - dens de avondopenstellingen een beveiligingsbeambte inge huurd. Publiek Om de risico's van het personeel zoveel mogelij k te beperken, wil het gemeentebestuur een plan laten opstellen door een beveili gingsfirma. De verwachting is dat daarin, onder meer, aanbe velingen staan om het gebouw inpandig dusdanig aan te pas sen dat het publiek niet meer overal vrijelijk toegang heeft. De kosten van de verbouwing én het opstellen van het plan be dragen in totaal, naar schatting, 23.500 euro. De bedoeling is dat het plan op korte termijn gereed is en nog dit jaar wordt uitge voerd, zo staat in de bestuurs- rapportage van het gemeente bestuur over de eerste vier maanden van dit jaar. In de rapportage worden verder diverse financiële opstekers ge meld. Per saldo is er een voor deel van meer dan een half mil joen euro. Een van de grote meevallers zijn de inkomsten uit bouw- en sloopvergunnin gen. Het aantal vergunningen blijft weliswaar wat achter bij de verwachtingen, maar door dat er enkele grote bouwprojec ten bij zitten (Stadszicht, Wa terfront) vallen de inkomsten veel hoger uit. Over het hele jaar rekent Tholen op een voordeel van 300.000 euro. Ook de uitgaven voor de bij stand vallen mee. Sinds begin vorig jaar komt een groter deel van de uitkeringen voor reke ning van de gemeente zelf. Die kosten worden weer gecompen seerd door een bijdrage uit het Fonds voor Werk en Inkomen. De verwachting was dat dat niet helemaal voldoende zou zijn. In de praktijk blijkt dat wel zo te zijn. De gemeente meldt in haar be- stuursrapportage verder pro blemen met de restauratie van de molens in Sint-Annaland en Scherpenisse. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft onlangs laten weten geen subsi die te geven voor de bestrijding van de bonte knaagkever in de molen in Sint-Annaland, hoe wel de gemeente daarvan wel uitging. Er wordt geprobeerd de rijksdienst alsnog op andere ge dachten te brengen. Het opknappen van de molen in Scherpenisse valt volgens het bestek duurder uit dan ver wacht. In overleg met Monu mentenzorg wordt bekeken hoe er op de plannen kan worden be zuinigd. GOES - De voorleeszolder in de Openbare Bibliotheek van Goes is tot 2 oktober, als de Nationale Kinderboekenweek weer be gint, gesloten. Dat betekent dat het gebruikelijke voorleesuur- tje op woensdagmiddag de hele zomer komt te vervallen. De er varing leert dat kinderen, al zijn ze nog zo dol op voorlezen, in de zomer liever buiten spelen, GOES - De Evangelische Ge meenschap Rafaël Goes houdt op zondag 9 juni een gezins dienst. Tijdens deze dienst is er een kindertheater en een pop- penkanst. De dienst wordt ge houden in het gebouw De Hoog te aan de Populierenstraat in Goes en begint om 13.30 uur. door Naomi Voet GOES - De Scoutinggroep Frans Naerebout uit Goes be stond 11 februari 25 jaar. Dit viert de groep op zaterdag 8 juni in Scoutcentrum De Baak tus sen 10.00 en 17.00 uur. Leden en oud-leden uit heel Nederlanden uit het buitenland komen die dag samen de reünie vieren. Op de dag van de reünie wordt een herinneringsmuur onthuld. In de 25 jaar dat Frans Naere bout bestaat zijn vier leden overleden. Deze worden ieder jaar herdacht. In het bijzijn van de vier families wordt ter nage dachtenis aan de overledenen de herinneringsmuur onthuld. Verder wordt de negende lelie- vlet gedoopt en te water gelatem door Joke Linssen, echtgenote van loco-burgemeester Linssen van Goes. Aanwezigen kunnen die dag aan verschillende acti viteiten deelnemen zoals roeien, zeilen, een klimwand, een touw- baan en een spelcircuit. De Bevers, Welpen en Dolfijnen houden 's middags een rommel markt. De Scoutinggroep Frans Naere bout is vernoemd naar de Zeeuw Frans Naerebout, die leefde in de periode van 1748 tot 1818. Hij was visser en heeft verschil lende onderscheidingen ont vangen voor heldhaftig gedrag, zoals het redden van schipbreu kelingen. De Scoutinggroep Frans Naere bout werd op 11 februari 1977 opgericht door Peter van Dijk en Vic Boel. De groep begon met twee patrouilles, Arenden en Valken. In oktober dat jaar wer den de Welpen aan de groep toe gevoegd door Akela Marja Maas-de Boer. Zolder In het begin werden de bijeen komsten op een zolder gehou den van een bouwmaterialen- handel op het industrieterrein in Goes. De Baak, het eerste eigen club gebouw, werd op 23 september 1978 geopend. Deze stond aan de Houtkade in Goes. Na jaren lange voorbereiding werd in 1995 het nieuwe scoutcentrum De Baak aan de Oosterschans in gebruik genomen. Joan Hoogerland en Jolanda Kole begonnen in 1984 met de Beverafdeling. Twee jaar later werd door Henk Maas een Wilde Vaart-afdeling en een Zeever kenners wacht opgericht. Ook is er een vloot opgebouwd die be staat uit negen lelievletten en een lelieschouw. De Landverkennersgroep is in het najaar van 1991 gestart door Marcel Minnaar, Toine Schoen makers en Patrick van der Vel de. De Dolfijnengroep is in 2001 ontstaan uit de Orca's. Frans Naerebout heeft op dit moment ongeveer 120 actieve leden. Zowel j ongens als meisj es zijn te vinden bij de scouting groep. Er zijn reeds verschillende kam pen gehouden in het buitenland, onder meer naar Zwitserland, België, Frankrijk, Engeland, Duitsland, Ierland en Luxem burg en Curasao. Militairen van het geneeskundig bataljon uit Ermelo oefenen vier dagen rondom de Zeelandhallen in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rosalie Buizer GOES - De Zeelandhallen in Goes doen tijdelijk dienst als militair kamp.Tien tallen vrachtwagens, tenten en militai ren zijn tot morgen in Goes. Elementen van het geneeskundig bataljon uit Er melo zijn hier vier dagen om een trai ning te houden. Bij de ingang van het terrein zit een aantal soldaten lekker van de zon te ge nieten, eentje speelt met een Gameboy. Erg veel bedrijvigheid lijkt er niet te zijnmaar een soldaat die zich soldaat 1 noemt vertelt dat de meesten vannacht al een oefening hebben gehad en van daag, op een paar lessen na, vrij zijn. Bezoekers moeten zich melden en wie de majoor wil spreken wordt in escorte naar hem toe gebracht. „Ja, we moeten alles goed controleren, niemand mag zomaar het terrein op", vertelt de sol daat. Majoor Van de Velde, die net aan komt lopen, vertelt waarom deze colon ne juist in Goes is neergestreken. „Om deze militaire oefeningen uit te kunnen voeren moeten we aan een aantal eisen voldoen, waaronder in colonne rijden. Omdat wij uit Ermelo komen, moet het wel de moeite waard zijn om te rijden, dus niet bijvoorbeeld naar Harderwijk en terug. Goes is een uitstekende plaats voor ons, de infrastructuur en de Zee landhallen zijn zeer geschikt voor een oefening als deze." Het 400 geneeskundig bataljon is het enige in Nederland en bestaat uit vier compagnies. „In dit kamp zitten drie compagnieën. Hospitaalcompagnie 421 zit hier voor de oefening, compag nie 422 voor de ondersteuning - dat be tekent dat zij bijvoorbeeld 'slachtof fers' leveren - en de derde compagnie is de ziekenautocompagnie", vertelt de plaatsvervangend bataljonscomman dant. Containerhospitaal Op het terrein staan verschillende vrachtauto's met als lading een com pleet ziekenhuis. Er kan binnen vier uur door middel van zogeheten contai- nerhospitaals een klein ziekenhuis worden opgezet. „Om dit allemaal in goede banen te leiden is er twee keer per jaar zo'n training. Alle mensen die be trokken zijn bij het bataljon worden dan samengebracht om alles te oefe nen", legt Van de Velde uit. Vandaag gaat een deel van het bataljon naar 's-Hertogenbosch om alles te ver- j kennen, zodat zij morgen daar met z'n allen alles op kunnen bouwen. Van de Velde:,Hier in Zeeland geven we medi sche les, wordt er geleerd met de radio om te gaan, af te tanken en te koken voor een paar honderd man. Deze ken- nis wordt dan gebruikt bij de oefening j in 's-HertogenboschMorgen is het he- le militaire circus uit Goes verdwenen en kan er gewoon weer gekart worden. woensdag 5 juni 2002

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31