Naar de werkelijkheid PZC Programma van Parkpop is compleet Het Woord per SMS Sz'ï Zand in de ketting Danzig in het donker Pornographers freaken 27 woensdag 5 juni 2002 1Brainpower - Dansplaat (1 2. Eminem - Without Me (4) 3. Ronan Keating - If Tomorrow Ne ver Comes (2) 4. Missy Elliott - 4 My People (3) 5. Christina Milian - When You Look At Me (5) 6. Kate Ryan - Desenchantee (13) 7. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (8) 8. K3 - Toveren (6) 9. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv? (12) 10. Billy Crawford - Trackin'f7) 11Marco Borsato - Zij (9) 12. Pink - Don't Let Me Get Me (11) 13. K-Otic - Falling (73) 14. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (10) 15. Belle Perez Jody Bernal - Me You (14) 16. Ashanti - Foolish (31) 17. David Charvet - Leap Of Faith (16) 18. Connie Breukhoven - 6 Mei 2002 (21) 19. Lenny Kravitz - Believe In Me (18) 20.Shakira- Whenever Wherever 117) 21. Red White Crowd - Put Your Hands Up For Pierre (15) 22. Britney Spears - I Love Rock And Roll (35) 23. Westlife - Bop Bop Baby (24) 24. Blof - Mooie Dag (29) 25. Within Temptation - Mother Earth (20) 26. Dj Boozywoozy Ft. Pryme - Jumpin'Around (52) 27. 'Nsync Ft. Nelly - Girlfriend (19) 28. Jive Jones - Me, Myself I (22) 29. Kane - Rain Down On Me (47) 30. Mary J. Blige - No More Drama (23) 31Galleon - So I Begin (30) 32. Tweet Ft. Missy Elliott - Oops (Oh My) (36) 33. The Kelly Family - What's A Matter You People (26) 34. Dj Tiesto - Lethal Industry (25) 35. Atomic Kitten - It's Ok (45) 36. Chad Kroeger Ft. J. Scott - Hero (34) 37. Mad'house- Like A Prayer (27) 38. Holly Valance - Kiss Kiss (39) 39. Sarah Connor - From Sarah With Love (28) 40. Vanessa Carlton - A Thousand Mi les (82) 41M-Kids - Funky Monkey (32) 42. G-Spott - G-Licious (46) 43. Brooklyn Bounce - Born To Boun ce (33) 44. Dj Jurgen - One Step Away (43) 45. Enrique Iglesias - Escape (38) 46. Sugababes - Freak Like Me (-) 47. B. Rhymes Ft. P.Diddy P - Pass The Courvoisier (68) 48. Tiga Zyntherius - Sunglasses At Night (53) 49. Van Dik Hout - Stip Aan De Hemel (-) 50. Gigi D'agostino - The Riddle (37) 51. Celine Dion -A New Day Has Come (40) 52. Mental Theo - Stars 2002 (49) 53. Usher- U Turn (41) 54. Henk Damen - Ik Droom M'n Hele Leven Van Jou! (42) 55. Band Zonder Banaan - Rock Roll (48) 56. Faithless Ft Dido - One Step Too Far (51) 57. Mad'house (5/6) - Holiday (-) 58. Korn - Here To Stay (-) 59. Bombi - I Go To Rio (De Janeiro) (55) 60. Ferry Corsten - Punk (54) 61. Carel Kraayenhof - Adios Nonino (44) 62. No Doubt - Hella Good (77) 63. The Dandy Warhols - Bohemian Li ke You (56) 64. Aquagen - Hard To Say I'm Sorry (57) 65. Tiziano Ferro - Perdono (-) 66. Nigel Marvin - Follow The Lea der 2002 (67) 67. Breeezze Feat. Dj Peran - Out Of My Life (70) 68. P.O.D. - Youth Of The Nation (58) 69. Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Ti me (61) 70. Godsmack -1 Stand Alone (72) 71R. Kelly - The World's Greatest (60) 72. Within Temptation - Ice Queen (64) 73. Re-Play - Niemand (74) 74. Marilyn Manson - Tainted Love (62) 75. Rank 1 - Awakening (65) 76. Ja Rule - Down A** Chick (-) 77. Anastacia - One Day In Your Life (71) 78. Busta Rhymes - Break Ya Neck (59) 79. Alanis Morissette - Precious Illu sions (96) 80. Di-Rect - Inside My Head (75) 81Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman (69) 82. Atb - You're Not Alone (-) 83. Alcazar - Don't You Want Me (-) 84. Lichterlaaie - Het Is Zo (100) 85. Romeo - When She Smiles (79) 86. Giorgia - E Poi (92) 87. Saybia - The Day After Tomorrow (87) 88. Michelle Branch - All You Wanted 01) 89. Hulagirl - Hands Up (66) 90. Liberty X (3/6) - Just A Little (-) 91. David Usher - Black Black Heart (94) 92. A-Ha - Forever Not Yours (86) 93. Sheryl Crow - Soak Up The Sun (88) 94. Bellefire - All I Want Is You (95) 95. Moby We Are All Made Of Stars (90) 96. Van Morrison - Hey Mr. Dj (93) 97. Eskobar Ft. Heather Nova - Some one New (-) 98. Guus Meeuwis - Leve Het Leven (89) 99. Shakedown - At Night (-) 100. Clouseau - Brandend Avontuur (-) Tekeningen van fietsen, wasknijpers, portretten en landschappen. Voorwer pen en beelden, zo alledaags, dat je ze niet meer bewust ziet. Tot tweehonderd leer lingen van zeven Middel burgse scholen ze op het pa pier vastlegden in het kader van het project 'Naar de wer kelijkheid?' van de Middel burgse Teeken Akademie. De leerlingen uit het voortge zet onderwijs werden uit genodigd een tekening te ma ken, geïnspireerd op het thema: 'Naar de werkelijkheid?' Uit de tweehonderd tekeningen is een selectie gemaakt van ruim zes tig werkstukken. De werken hangen op het binnenplein van de Drvkkery in Middelburg. Te zamen vormen de tekeningen een eigentijdse tentoonstelling waar je niet omheen kunt. De leerlingen waren vrij in de ma teriaalkeuze. De Middelburgse Teeken Akademie bepaalde, in nauw contact met de tekenlera ren, de stijl van werken. „Dit jaar is het thema heel breed uitgewerkt", vertelt secretaris R. Mondeel van de academie. Dat vindt hij wel verrassend en leuk. Ook nieuw aan de exposi tie is dat de werken per school- locatie tentoongesteld hangen. Leerlingen uit de brugklas van het Calvijn College tekenden een landschap uit hun eigen om geving. Leerling Ineke Willemse koos voor de zee, paalhoofden en meeuwen, vastgelegd in zachte pasteltinten. Klasgenoot Lourens Maljaars daarentegen zette met felle kleuren een mo len, weilanden en een kerk op het papier. Diverse leerlingen uit Bla Nehalennia Middelburg: Portret. Het CSW aan de Elzenlaan en de Keetenstraat koos onder andere voor het speelgoed als deel van een fantasiewereld en potlood tekeningen van schooltassen en fietsen. Ook legden twaalf jon gens het eenvoudige maar toch ingewikkelde instrument: de wasknijper vast met diverse technieken en kleurstellingen. De examenklassen van de lo catie aan de Olmenlaan met tekenen in hun pakket, maak ten in de wijk La Défense in Pa rijs foto's van de overweldigen de architectuur. Vervolgens moesten zij een tekening maken die met de foto contrasteerde of er juist mee overeenkwam. Aan de werkstukken van de leerlingen uit de vierde klas van de Toorenvliedtschool ging een bezoek aan het Kröller Möller Museum in Otterloo vooraf. Zij bestudeerden het beeld van de liggende vrouw van Maillol en legden haar in kleurige impres sies vast. Leerlingen van de Nehalennia Scholengemeenschap aan de Kruisweg probeerden klassieke thema's als portret en figuur ei gentijds te verbeelden. Zij schil derden en tekenden een aantal denkbeeldige portretten. Ook werd een aantal klasgenoten, met een grote mate van beelden de vrijheid, vastgelegd. Een groepje brugklassers van de lo catie aan de Churchilllaan maakte foto's van eikaars hoof den, handen en voeten en be werkte die op de computer. De resultaten dienden als basis voor schilderijen in waterverf. De Middelburgse Teeken Aka demie presenteert voor het ze vende jaar een project, steeds met een ander thema. Hoewel op de illustere academie al 135 jaar geen les meer wordt gegeven, heeft deze nog een stimulerende werking op het Zeeuwse cultu rele leven. Ellen De Vriend De expositie 'Naar de werke lijkheid?' is nog tot en met woensdag 26 juni te bekijken in de Drukkerij in Middelburg. Lenneke den Hollander, Calvijncollege Middelburg: Landschap uit je eigen omgeving. Pattama Rots, Toorenvliedt Middelburg: Doorbraak. De organisatie van Parkpop, het grootste gratis popfes tival van Europa, heeft de de finitieve artiestenlijst bekend gemaakt voor de komende 22e editie. Naast de al eerder bevestigde namen komen onder meer The Levellers, The Dandy Warhols en Ozark Henry op zondag 30 juni naar het Zuiderpark in Den Kane en Di-rect, twee populaire Haagse rockbands, optredens zouden geven op Parkpop. Het eendaagse festival trok vorig jaar 400.000 bezoekers. In totaal geven zeventien bands en artiesten op de laatste zon dag van juni optredens op twee grote poppodia en een dancepo- dium. Op zaterdag 29 juni, de dag voor Parkpop, staat het Zuiderpark ook al in het teken van muziek. Live for Life, volgens de organi satie een „landelijke manifesta tie voor solidariteit en harmonie en de viering van de multicultu rele maatschappijbiedt optre dens van bands als Van Dik Hout, Johan, Cheb Mami, Brainpower en Def Rhymz. De komst van X-ecutioners (Hiphop uit New York), T.O.K. (Jamaicaanse reggae), Ozark Henry (Triphop, België) en de Bintangs (Nederlandse rhythm and blues) is eveneens rond. Eerder werd al bekend dat on der meer Gothic-rockband Wit hin Temptation, de Amerikaan se zangeres Suzanne Vega en Priesters in Italië kunnen bin nenkort wel eens last krijgen van de beruchte SMS-duim. De Milaanse priester Paolo Zago zweert namelijk niet langer al leen bij de bijbel, maar heeft ook het SMS-en ontdekt. Kerkgan gers die in het bezit zijn van een mobieltje ontvangen tegen woordig de hele dag door tekst berichten. Bijvoorbeeld met de boodschap 'Wiljede wereld ver beteren, begin dan bij jezelf'. Het gaat volgens de priester vooral om SMS-jes met een een voudige inhoud, maar die je wel aan het denken zetten. SMS-en is voor de priester een echte openbaring geweest. „Je kunt het in de metro doen, wanneer je boodschappen doet of tijdens je werk." En gemeenteleden zijn ook nog eens vaker bezig met hun geloof, dan op die ene zon dag per week. dE JOflGrE OndERZ.DE.KER UIT DE SERiE MOGELijKE, /VSAAR ZEER IRRITANTE SPORTEN OU U) z z 5 ui UJ O h O- H ,t«ï (Vj £0 CL- 0 O- Ze stonden al eens in de Gro ningse Oosterpoort, als voorprogramma van Counting Crows, speelden op Eurosonic en traden op in Vera. Al die ke ren zagen we dat het best goed was, maar vielen we over de ho ge, hysterische zang van Jasper Steverlinck, die alle lucht uit de stemmige gitaarpop jubelde. Arids tweede album All Is Quiet Now is, mede door toedoen van U2 en Bob Dylan-producer Mark Howard, meer in balans dan het in België met goud be kroonde debuut Little Things Of Venom. De band strooide bo vendien wat zand in de ketting - zoals ze het in de bio. treffend verwoorden. Weidse liedjes met akoestische gitaren, strijkers en geëxalteerde vocalen krijgen daarom tegengas van rocksongs waarin de gitaren knetteren. En wat blijkt? Steverlincks zang, ergens tussen Ian Astbury (The Cult) en Jeff Buckley, is ineens prima te verteren. Rob Broere Arid: All Is Quiet Now - Double T/Sony, 36.09 min. Hij is en blijft een lachwek kende verschijning, de al weer 42-jarige Glenn Danzig. Met zijn occulte punkband Mis fits inspireerde hij Metallica en sinds de Amerikaan eind jaren '80 onder eigen naam verdel ging, is hij een van de spraak makendste figuren in de hardrockende metalwereld. De theatrale Danzig is een geres pecteerde cartoonfiguur mét zelfspot die graag koketteert met zijn donkerste gedachten. Dat doet hij ook op 7:77 lLucife- ri, de opvolger van 6:66 Satan's Child van twee jaar terug. Het probleem is alleen dat Danzig wel eens beter op dreef is ge weest dan op zijn jongste bore ling. Zijn stem klinkt niet meer zo trefzeker, de bluesy riffs zijn gezocht, en afgezien van een en kel nummer (Black Mass) is het moeilijk de aandacht bij de leste houden. Deze 'prince of dark ness' van weleer huppelt dit maal lief wat in het rond zonder zijn status waar te maken. Peter van der Heide Danzig: 7:77 ILuciferi - Evili- ve/Spitfire Records/PIAS, 54.35 min. The New Pornographers dan ken in het cd-boekje van Mass Romantic alle bandjes en koren van middelbare scholen. „Jullie zijn een eindeloze inspi ratie", schrijven ze. Dat is te ho ren, en niet alleen aan de pube rale naam. Mass Romantic is rommelig en rammelend, staat bol van de wringende koortjes en heeft, dat is het leukste, de zelfde onbevangenheid als een enthousiast, alles uitproberend beginnend bandje. Met als extra bonus dat The New Pornograp hers ook nog eens goede pop liedjes kunnen schrijven. De overstuurde orgelpax-tijen, de springerig rockende gitaren en de aanstekelijke samenzang roepen de herinnering aan Su pergrass op. Af en toe gaan The New Pornographers nog de mist in met te veel gefreak, maar in vorm evenaren ze het beste van dat aanstekelijke Engelse po- werpoptrio. Maaike Borst The New Pornographers: Mass Romantic - Matador/Konkur- rent, 40.58 min. 1Eminem - The Eminem Show (-) 2. Moby - 78(4) 3. Marco Borsato - Onderweg (2) 4. Shakira - Laundry Service (5) 5. Ronan Keating - Destination (20) 6. Celine Dion - A New Day Has Come (3) 7. K3 - Teleromeo (6) 8. Kane - So Glad You Made It (8) 9. Within Temptation - Mother Earth (9) 10. Enrique Iglesias - Escape (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27