Geen behoefte aan gratis computer Militairen uit Ermelo slaan kamp op bij Zeelandhallen Caribisch feest met Indisch tintje Waterschap laat machinepark zien Stroomstoringen in Vlissingen Avondje sporten krijgt staartje Bekeuring voor winkeldiefstal Mishandeling en vernieling Vrachtauto's botsen op Schroeweg Vuurwapen in beslag genomen Van Middelburgse scholieren heeft 98 procent thuis pc Boete wegens mishandeling Rommelmarkt Stuiverconcert Oost-Souburg Rommelmarkt TOPVEIUNG Voorwaardelijke boetes voor verkeerszondaars agenda Man zonder rijbewijs na aanrijding aangehouden woensdag 5 juni 2002 VLISSINGEN - Op het terrein van de milieustraat OLAZ aan de Poortersweg in Vlissingen is gistermiddag rond drie uur een stroomkabel kapot getrokken. Een aannemersbedrijf dat bezig was met sloopwerkzaamheden, heeft per ongeluk de kabel geraakt. Het Buitenhavengebied, het windmolenpark en de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Ritthem kampten door de kabelbreuk met een stroomstoring. Rond kwart voor vijf is de storing door het energiebedrijf Delta verholpen. MIDDELBURG - „Dat zijn dure biertjes", liet gisteren de Middelburgse politierechter A. Janssens-van Kampen zich ontvallen. De verdachte, een 22-jarige Vlissinger, kreeg voor het rijden onder invloed 750 euro boete en zes maanden voor waardelijke rijontzegging. De man was op 3 april dit jaar in Vlissingen na het sporten doorgezakt en daarna naar huis ge reden. „Als de politie bij sportkantines op de hoek gaat pos ten, worden negen van de tien automobilisten gepakt", stelde de rechter. Het rijgedrag van de verdachte was de politie op gevallen. Uit ademonderzoek bleek dat de Vlissinger drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans sens-van Kampen veroordeelde gisteren een 32-jarige vrouw uit Ossendrecht voor een winkeldiefstal tot 100 euro boete en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De vrouw had 13 maart dit jaar bij Bristol in Middelburg twee paar schoenen van 77 euro weggenomen. Ze had daarvoor een speciaal voor winkeldiefstallen ontworpen tas. Ze werd bij het afgaan van het alarm aangehouden. De tas moest ze afstaan. TERNEUZEN - Een 20-jarige inwoonster van Terneuzen heeft aangifte gedaan van mishandeling en vernieling. Zij werd maandagochtend in de Noordstraat in haar woonplaats door een bekende enkele keren geschopt en geslagen. Later die ochtend vernielde een andere bekende een ruitje van haar woning. Alle betrokkenen zijn buurtgenoten van elkaar. MIDDELBURG - Twee vrachtauto's zijn gisteren beschadigd bij eenkopstaartbotsingop de Schroeweg in Middelburg. Een 43-jarige bestuurder uit de gemeente Goes kwam uit de rich ting van de A58 en reed op de Schroeweg achter de vrachtwa gen van een 26-jarige Kapellenaar. Deze chauffeur moest remmen voor het overige verkeer. De 43-jarige man kon niet meer op tijd stoppen. RENESSE - Twee inwoners van het Belgische Leuven zijn maandagnacht in Renesse aangehouden wegens verboden vuurwapenbezit. Bij een routinecontrole van hun auto vond de politie een jachtgeweer. De mannen, 69 en 73 jaar, waren niet in het bezit van een wapenvergunning. Het geweer was ongeladen en ze hadden geen munitie bij zich. De Belgen zijn voor verhoor meegenomen naar het bureau. De politie wilde gisteren niet zeggen waarom de mannen op stap waren in Re- nesse met een geweer naast zich. In de loop van de nacht wer den ze weer vrijgelaten, in afwachting van een rechtszaak. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Middelbare scholieren in Middelburg heb ben nauwelijks behoefte aan een gratis computer om hun huiswerk op te maken. Uit een enquête blijkt dat slechts twee procent van de scholieren thuis geen computer heeft. Het on derzoek is door de gemeente uit gevoerd op verzoek van de cli ëntenraad. De gemeente trekt de conclusie dat er geen gratis computers beschikbaar hoeven te worden gesteld. Volgens de cliëntenraad lopen kinderen in gezinnen die moe- MIDDELBURG - Een 62-jarige inwoner van Vlissingen is giste ren in Middelburg wegens mis handeling en vernieling con form de eis veroordeeld tot 700 euro boete en een week voor waardelijke gevangenisstraf. De aanleiding moest worden ge zocht in de problemen met een vrouw, waarvan de Vlissinger nog 1200 euro tegoed had. Begin dit jaar escaleerde in Middel burg de situatie. Een agent in burger was toevallig getuige van de mishandeling. De ver dachte zei slechts een tik te heb ben gegeven tegen de helm van de vrouw. Wel gaf hij toe haar brommer te hebben beschadigd. Officier van justitie C. Olden- burger sprak van een 'opgewon den standje'. Ze achtte de mishandeling en vernieling be wezen. Raadsman W. Schieman vond het wel vreemd dat zijn cli ënt de vrouw met zijn vuist door de opening van de helm had ge raakt. „Dat is knap." Hij vroeg vrijspraak voor de mishande ling. Politierechter A. Janssen-van Kampen vond beide feiten be wezen. Het slachtoffer had ver klaard al eerder klappen te heb ben gehad. De lening kon vol gens de politierechter dan ook het beste zakelijk worden afge daan. ten rondkomen van een mini mum inkomen een onderwijs achterstand op, omdat er thuis vaak geen computer is. Zij kun nen hun huiswerk niet maken, redeneerde de raad. Navraag bij de directies van de scholenge meenschappen CSW en Neha- lennia leerde vorig jaar dat er geen probleem bestond. Toch vroeg de gemeenteraad om een onderzoek. Daaruit blijkt dat 98 procent van de 2333 onder vraagde scholieren thuis een computer heeft. Van de twintig CSW-leerlingen zonder compu ter zeggen er zes de computer ook niet te missen. Bij Nehalen- nia zijn dat er negen van de 21. Op de vraag aan de leerlingen waarvoor ze een computer thuis het liefst willen gebruiken, ant woordde een meerderheid om te chatten en spelletjes te spelen. Huiswerk maken komt op de derde plaats, na internetten voor de lol. Opvallend is dat ook de computers op school het meest worden gebruikt om te chatten en te internetten voor de lol. Ruim zestig procent van de leerlingen geeft aan de compu ters op school daarvoor te ge bruiken. Slechts dertig procent gebruikt ze vooral voor huis werk. Het percentage dat de computers op school gebruikt om te internetten voor huiswerk ligt op ruim dertig procent. Onduidelijk Het college van B en W vindt overigens dat het geen gemeen telijke taak is om computers te verstrekken. De scholen hebben voldoende leslokalen met com puters, vindt men. Leerlingen kunnen daar terecht om huis werk op de computer te maken. Bovendien is uit het onderzoek niet duidelijk geworden wat de reden is van het ontbreken van een computer. Het is nog de vraag of in alle gevallen sprake is van een minimum inkomen. Als de gemeente al tot taak had onderwijsachterstanden weg te werken, geldt dat niet alleen voor leerlingen uit gezinnen met een minimum inkomen, vindt het college. Overigens kunnen mensen die geen pc kunnen be talen een beroep doen op de bij zondere bijstand. Anneke Grönloh steelt de show tijdens het driedaagse Caribische feest van Zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ze past niet he lemaal in het thema van het driedaagse Caribische feest van Zorgcentrum Ter Reede in Vlis singen, maar daaraan stoort niemand zich. Anneke Grönloh steelt met Brandend Zand de show en ook het duet met direc teur J. de Graaff the do run, run, wordt gewaardeerd. „Indisch of Antilliaans, ze kan mooi zin gen", vindt een van de bewo ners. Meer dan vierhonderd ouderen maken het optreden mee van Anneke Grönloh in een grote tent in de tuin van het zorgcen trum. Behalve bewoners van Ter Ree de zijn ook ouderen van de zorg centra Scheldehof, de Zoute Viever, Sint Willibrord en woonzorgcentrum Theo van Doesburg van de partij. Bij Sarina, het kind uit de dessa kijkt mevrouw E. de Pauw blij op. „Ik woonde in Djakarta. Nee, niet in een dessa", vertelt ze. „In 1946 ben ik met mijn man naar Nederland gegaan. Hij kwam uit IJzendijke. Mijn hele familie is naar Nederland gekomen. Ik ben erg verwesterd. Ik ken de tekst van Anneke Grönloh niet zo goed. Maar ze heeft een heel goede stem, vind ik:" Aan haar tafel wordt Paradiso met jouw palmenstrand voluit meegezongen en wordt meege- deind op de muziek. Mevrouw De Pauw maakt een voeten- dans. Donderdag komt Gerda Havertong met gitarist naar Vlissingen. Zij treedt om 15.00 uur op. Na de pauze speelt de Braziliaanse zang- en dans groep Rossa Nova. HOEDEKENSKERKE - Het waterschap Zeeuwse Eilanden organiseert zaterdag 22 juni de Dag van het Waterschap. Bijna het gehele machinepark wordt tentoongesteld. Zo ligt er in de haven een peil- boot waar te zien is hoe de bo dem wordt gemeten. Verder de monstreert het schap hoe de dijken en de wegen worden on derhouden. Ook zijn er activi teiten zoals basaltblokken zet ten, perkoenpaal drukken en hout snipperen. Er is een fiets tocht georganiseerd van vijf ki lometer, die uitkomt bij de ri oolwaterzuiveringsinstallatie VLISSINGEN - Basisschool De Branding in Vlissingen houdt zaterdag 8 juni een rommel markt. Er worden kleedjes, speelgoed, boeken en kleding te koop aangeboden. De rommel markt wordt gehouden van 9.00 tot 12.00 uur op de school aan de Bouwen Ewoutstraat. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Willem Annapolder. Daar wor den rondleidingen gegeven en is te zien hoe rioolwater wordt schoongemaakt. Voor kinderen is er een aparte doe- en speeltent over water. Vanuit Goesvanaf het perron in de Van Doornestraat vertrekt de trein gratis naar Hoedekensker- ke. De Dag van het Waterschap begint om 10.00 uur. OOST-SOUBURG - Muziek vereniging Vlijt en Volharding uit Oost-Souburg verzorgt zaterdag 8 juni voor de 25ste keer het jaarlijkse Stuivercon cert in dorpshuis De Zwaan. De vereniging brengt met de fanfare, het jeugdorkest, de slag werkgroep en de leerlingen- groep een gevarieerd program ma. Voor Arno Muller is het Stuiverconcert het af scheidsop treden als muzikaal leider van de slag werkgroep .Henk Kra mer presenteert het geheel. Het Stuiverconcert begint om 19.30 uur. De zaal is om 19 uur open. Ondanks de afschaffing van de stuiver, bedraagt de toegangs prijs nog steeds 5 (euro)cent. NW- EN ST JOOSLAND - De muziekvereniging 'Oefening Na Den Arbeid' houdt op zaterdag 8 juni een rommelmarkt op het kerkplein in Nieuw- en Sint Joosland. Tijdens de markt worden antie ke spullen bij opbod verkocht. In kraampjes rond de Neder lands hervormde kerk worden diverse koopwaren aangebo den. Ook is er een koffietent. De markt begint om 9.00 uur, de veiling om 9.30 uur. Van de op brengst worden nieuwe instru menten gekocht. Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 8 juni in de Concert- Gehoorzaal te Middelburg Veilingmeester A. I. Verhage j Tel. 0118-627639/06-29047339 I www.hetmiddelburgsveilinghuis.ri Militairen van het geneeskundig bataljon uit Ermelo oefenen vier dagen rondom de Zeelandhallen in Goes. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rosalie Buizer GOES - De Zeelandhallen in Goes doen tijdelijk dienst als militair kamp.Tientallen vrachtwagens, tenten en mili tairen zijn tot morgen in Goes. Elementen van het genees kundig bataljon uit Ermelo zijn hier vier dagen om een training te houden. Bij de ingang van het terrein zit een aantal soldaten lekker van de zon te genieten, eentje speelt met een Gameboy. Erg veel bedrijvigheid lijkt er niet te zijn, maar een soldaat die zich soldaat 1 noemt vertelt dat de meesten vannacht al een oefening hebben gehad en vandaag, op een paar lessen na, vrij zijn. Bezoekers moeten zich melden en wie de vnajoor wil spreken wordt in escorte naar hem toe gebracht. „Ja, we moeten alles goed controleren, niemand mag zomaar het ter rein op", vertelt de soldaat. Majoor Van de Velde, die net aan komt lopen, vertelt waar om deze colonne juist in Goes is neergestreken. „Om deze militaire oefeningen uit te kunnen voeren moeten we aan een aantal eisen voldoen, waaronder in colonne rijden. Omdat wij uit Ermelo komen, moet het wel de moeite waard zijn om te rijden, dus niet bij voorbeeld naar Harderwijk en terug. Goes is een uitstekende plaats voor ons, de infrastruc tuur en de Zeelandhallen zijn zeer geschikt voor een oefe ning als deze." Het 400 geneeskundig batal jon is het enige in Nederland en bestaat uit vier compag nies. „In dit kamp zitten drie compagnieën. Hospitaalcom pagnie 421 zit hier voor de oe fening, compagnie 422 voor de ondersteuning - dat betekent dat zij bijvoorbeeld 'slachtof fers' leveren - en de derde compagnie is de ziekenauto compagnie", vertelt de plaats vervangend bataljonscom mandant. Containerhospitaal Op het terrein staan verschil lende vrachtauto's met als la ding een compleet ziekenhuis. Er kan binnen vier uur door middel van zogeheten contai- nerhospitaals een klein zie kenhuis worden opgezet. „Om dit allemaal in goede banen te leiden, is er twee keer per jaar zo'n training. Alle mensen die betrokken zijn bij het bataljon worden dan samengebracht om alles te oefenen", legt Van de Velde uit. Vandaag gaat een deel van het bataljon naar 's-Hertogen- bosch om alles te verkennen, zodat zij morgen daar met z'n allen alles op kunnen bouwen. Van de Velde: „Hier in Zeeland geven we medische les, wordt er geleerd met de radio om te gaan, af te tanken en te koken voor een paar honderd man. Deze kennis wordt dan ge bruikt bij de oefening in 's- Hertogenbosch." Morgen is het hele militaire circus uit Goes verdwenen en kan er ge woon weer gekart worden. door Lieneke Fieret TERNEUZEN - Officier van justitie N. Wolfs eiste gisteren milde straffen voor vier ver dachten die in financiële moei lijkheden zaten. Volgens kan tonrechter A. Melens moesten ze blij zijn er zo goed vanaf te ko men. „Dit heb ik nog nooit meege maakt", zei Wolfs verbaasd. „Het gebeurt wel eens dat ie mand in een schuldsanering zit, maar zoveel op één dag? Dat is uniek." Drie verdachten bleken niet in staat een boete te beta len. Zij kregen een voorwaarde lijke boete met twee jaar proef tijd. Een Temeuzense vrouw (33) reed op 17 april vorig jaar in een onverzekerde auto op de Ken- nedylaan in Terneuzen. Zij was te laat met het betalen van haar verzekering, zodat ze zonder dat ze het wist onverzekerd was. Zij kreeg een voorwaardelijke boete van 279 euro. Een 35-jarige man uit Sluiskil had eveneens te laat betaald en ook zijn auto was onverzekerd. Hij kreeg een voorwaardelijke boete van 415 euro, omdat het de tweede keer was dat hij on verzekerd reed. De officier eiste een voorwaar delijke boete van 204 euro voor een man uit Eindhoven (43). Hij had op 6 juli 2000 in Axel 27 ki lometer te hard gereden. Een Duitse man uit Cadzand kreeg geen voorwaardelijke boete, maar mocht zijn bekeu ring van 279 euro voor onverze kerd rijden in viermaandelijkse termijnen afdragen. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00 -12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45 - 9.00 uur; MELISKERKE - Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; OOST-SOUBURG - Basisschool De Tweemaster, 14.00 uur: Woensdagmid dagclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar; SEROOSKERKE - Zandput, 13.30 uur Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor 50-plus- sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30-16.00 uur: Sociaal spreekuur; MIDDELBURG - Een 24-jarige man uit Middelburg is maan dagavond aangehouden na een ongeval op de Langevieleweg. Daarbij raakte een 41-jarige vrouw uit Middelburg gewond. De man had geen rijbewijs. De vrouw reed rond tien uur in haar auto over de De Ruyter- straat in de richting van de Lan- gevielesingel. Op het kruispunt met de Langevieleweg verleen de ze geen voorrang aan de 24- jarige automobilist. De vrouw raakte beklemd en is een tijdje buiten bewustzijn ge weest. De brandweer heeft de vrouw uit het autowrak ge haald. Ze is overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. foto Kees Marijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13