Horse by the Sea moet 1 topevenementworden yL\ MLTC grijpt de laatste strohalm PZC Ko Kasse maakt koprol Oranjezon: traditie in ere hersteld 16 Voorsprong toerclub Delta slinkt Kampioen zaalvoetbal onderuit Sterk optreden Brechje de Ruyck Ruime zege Scheldesport Veteranenrecord voor Roggeband Nienke Arnold wint zeilrace Rowin Tazelaar in halve finale John Bakker tiende in Assen uitslagen dinsdag 4 juni 2002 Peter de Kam (links) en Wim de Looff willen Horse by the Sea jaar lijks laten terugkeren. foto Dirk-Jan Gjeltema TERNEUZEN - Toerclub Delta heeft iets van zijn voorsprong in de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetitie in moeten leve ren op de kampioen van vorig seizoen, toerclub Graauw. In de zesde rit van het seizoen, waarvoor afgestempeld moest wor den bij de Sint Ritatrappers in het Belgische Moerkerke, greep Gx-aauw de winst met een puntentotaal van 77,77. Delta werd tweede met 62,50 punten terwijl De Wielertoerist derde eindigde met 62,116 punten. Voor het algemene klassement betekende dit dat het verschil tussen Delta en Graauw is te ruggelopen. De Terneuzenaren hebben nu 512,50 punten ge totaliseerd terwijl Graauw 464,62 punten heeft verzameld. De derde plaats wordt nu ingenomen door de toerclub West- dorpe met 381,78 punten. HULST - In de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Hulst werden slechts twee duels gespeeld. In de tweede klasse won IZV/IBS met 8-4 van kampioen 't Anker/Schelfhout. ING- -bank werkte zich door een 4-0 zege op IZV/IBS 3 op naar de derde plaats. HULST - Brechje de Ruyck heeft tijdens een nationale atle tiekwedstrijd in Hengelo haar beste seizoenstijd op de 800 meter gerealiseerd. De juniore van RKHAV werd met een tijd van 2.09.89 derde bij de senioren. TERNEUZEN - De mannen van Scheldesport hebben in Ter- neuzen de basketbalcompetitie in het rayon zuid afgesloten met een riante 97-59-zege op JRC uit Waalwijk. Scheldesport had vanaf het begin het initiatief. Dat resulteerde in een vlot te 16-2-voorsprong. Daarna liepen de Terneuzense basket ballers via sluitende combinaties steeds verder weg. Bij de rust was de stand opgelopen tot 53-26. Er werden opvallend veel driepunters gemaakt. Vooral Mark Bruurs onderscheid de zich met afstandsschoten. Brum's werd topscorer met 25 punten, waarvan maar liefst zeven driepunters. Ewoud Faas scoorde 18 punten, terwijl de talentvolle Bas Dieleman 16 punten maakte. Scheldesport probeerde hierna de magische honderdpuntengrens te halen, maar een afstandsschot in de laatste seconden miste zijn doel. Door de winst is Schelde sport op een vierde plaats geëindigd. BERGEN OP ZOOM - Hermien Roggeband van Delta Sport heeft tijdens baan wedstrijden van Spado in Bergen op Zoom haar eigen Zeeuws veteranenrecord op de 200 meter verbe terd. De atlete van Delta Sport liep een tijd van 26.65 secon den, hetgeen een verbetering van ruim 0,4 seconden van haar beste prestatie uit 1999 was. Op de 100 meter liep Roggeband een tijd van 13.36 seconden. Dat was ruim boven haar record van 12.9 seconden. VLISSINGEN - Nienke Arnold heeft de Delta Combi-zeilra-i ce op het Veerse Meer gewonnen in de Splashklasse. De Vtis-Ï singse hield plaatsgenoten Igor van Zalinge en Sophie Gerrit-: se achter zich. In de Splashklasse voeren de zes deelnemers! vijf wedstrijden. door Lucien Roelandt DOMBURG - Horse by the Sea moet het hoogtepunt worden van de feestelijkheden rond het vijftigjarig bestaan van Oranje zon. Het was een traditie om bij elk lustrum van de ruiterclub uit Vrouwenpolder een groots out- doorconcours hippique te orga niseren. Tien jaar geleden werd het evenement echter voor het laatst gehouden. Met de organi satie van Horse by the Sea wordt deze traditie weer in ere her steld. Oi'anjezon wei'd in 1952 door enkele enthousiaste aanhangers van de ï'uitersport opgericht. Bram Maljaars, Jan van Dis, Wim van Nieuwenhuijzen, Vera Conneolly en Bart Meijers be hoorden tot de groep die aan de wieg van Oranjezon stonden. Het was dankzij de drang naar zelfstandigheid van Bart Meij ers dat de ruitex'club in Vrou wenpolder vijftig jaar geleden op eigen benen kwam te staan. In Nieuwland bestond reeds een club. Maar Wim van Nieuwen huijzen herinnert zich nog dat Bart Meijers faliekant tegen aansluiting bij de ruiterclub Walcheren - de oudste ruiter- vereniging van het eiland - was. Wel werd er enige malen samen met de Nieuwlandse club verga derd, maar Meijers bleef fel te gen samengaan. „We hebben Nieuwland niet nodig. Wij kun nen veel beter een eigen club oplichten, dan zitten we veel dichter bij elkaar", stelde hij destijds. Vernoemd De ruiters kwamen samen op een terreintje bij de uitspanning Oranjezon van de familie Lou- werse, waar na afloop van de ti'aining wat werd gedronken. Het was ook de uitspanning waar de oprichtingsvergade ring plaatsvond. En een naam werd dan ook al snel gevonden, IJZENDIJKE - Rowin Tazelaar heeft zich geplaatst voor de hal ve finale in de categorie jongens tot en met 10 jaar van het ABN AMRO Tiola tennistoernooi in IJzendijke. De talentvolle speler van de Boskreek uit Breskens maakte gisteren tijdens de eerste wed strijddag van dit toernooi korte metten met zijn tegenstander Rik Oostvogels. Tazelaar gaf zijn tegenstander geen schijn van kans en won gemakkelijk met 6-1 en 6-0. Koen van Trier uit Biervliet was goed op dreef in de categorie tot en met 12 jaar, maar hij kreeg wel een dapper strijdende Loek Haers van de oi'ganiserende ver eniging Tiola tegenover zich- Haers beet zich vast in zijn tegenstander, maar kon niet vei'hinderen dat Koen van Trier de eerste set met 6-3 won. In de tweede set was Loek Haers dicht bij setwinst, maar zover liet Van Trier het net niet ko men. De Biervlietenaar won de twee de set, ondanks veel tegenstand, met 7-5 en plaatste zich hier door voor de halve finale. Zijn broer Marco van Trier speelde tegen de broer van Loek Haers, Sander. Mai'co beschikte over een goede opslag en wist het spel goed te spreiden. Voor een moe dig strijdende Sander Haers was er weinig eer te behalen en binnen een mum van tijd kon er tweemaal 6-0 worden geno teerd. Bij de meisjes tot en met 12 jaar probeerde de linkshandige Eve lien Mertens het haar tegen stander Liselot Kayser zo moei- lijkmogelijkte maken, maar het mocht niet baten. De goed spe lende Liselot won overtuigend met tweemaal 6-1. Roxanne Riemens was te sterk voor Na thalie van Strien en won met 6-4 6-3. Kristel Verbeke speelde een berestei'ke wedstrijd tegen Lotte Roeland, maar die wist de spannende di'iesetter net te win nen met 6-2, 5-7 en 6-1. AXEL - Motorracer John Bak ker uit Terneuzen is in de vijfde wedstrijd van het Open Neder lands kampioenschap in Assen tiende geworden. In de klasse supei'stock, waarin Bakker uitkomt, bezet hij mo menteel de zevende plaats in het algemeen klassement. Leider was en bleef Arno Slabekoorn uit 's-Heer Abtskerke. Hij werd in Assen derde. want iedereen vond het logisch dat de club naar de uitspanning werd vernoemd. Dat Bart Meijei's het destijds bij het rechte eind had, blijkt wel. In de afgelopen vijftig jaar is Oranjezon uitgegroeid tot een bloeiende club. De ongeveer honderd leden tellende club be hoort tot de grootste hippische verenigingen van Zeeland. In de afgelopen halve eeuw heeft de club door zijn vele activiteiten ook een goede naam en veel be kendheid, ook buiten Zeeland, verworven. Eén van de hoogtepunten was het outdoorconcours dat tel kens bij de viering van een lus trum deel uitmaakte van het feestprogramma, destijds het grootste concours hippique van Zeeland. Maar tien jaar geleden werden de hindernissen voor door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - MLTC heeft in de derde klasse gemengd van de landelijke tenniscompetitie een 6-2-overwinning behaald op Holy 2. Hierdoor worden de kansen op handhaving in deze klasse groter voor de equipe uit Middelburg. Tiola greep in de vierde klasse zijn kans door met 4-4 gelijk te spelen tegen Hartel. De Schelde snoepte in de tweede klasse een punt af van koploper en titelkandidaat Oud Beijer- land: 7-1. De Schelde wist vooraf dat er tegen de ongeslagen koploper Oud Beijerland niet veel eer te behalen was, maar toch deed de equipe van captain Virgil Greeve het goed. De mannen- dubbel tussen Podt/Den Hai-tig en Marc Felius en Virgil Greeve werd beslist in een sensationele driesetter die uiteindelijk door de Vlissingers werd gewonnen met 6-4,6-7 en 1-6. In deenkel- paidijen waren de spelers en speelsters van cle Schelde nog een maatje te klein. Merlin Atoon verloor met 6-1 en 6-2 van Geldrop en Jeantien van den Dries kwam met 6-26-1 te kort tegen Verbeet. Virgil het laatst opgezet. Een geschikt teiTein, onvoldoende vrijwilli gers en gebrek aan tijd door werk van de leden die de kar trokken maakte een eind aan het evenement. Maar bij het vijftigjarig bestaan wordt in samenwerking met de Stichting Concours Oranjezon, de Polo Club Wassenaar en hoofdsponsor Rabobank de draad weer opgepakt. En als het aan de organisatoren ligt zal de volgende editie van Horse by the Sea zelfs een jaarlijks terugke rend evenement worden. Voor zitter Peter de Kam, die samen met Wim de Loof en Riana van de Guchte het trio vormt dat de kar trekt: „Domburg heeft een bepaalde allure als badplaats. Maar de toei'ist wil ook wel eens iets andei's dan zee en strand. Met dit evenement denken wij Greeve verdiende bijna een punt tegen Den Hartig, maar in de tiebreak liep het net even mis waardoor hij verloor met 6-3 7-6. Het vi-ouwendubbel werd gewonnen door de thuisploeg, die ook in de mixedpartijen goed op dreef waren. Podt/Ver- beet was met 6-3 en 6-4 te sterk voor Van den Dries/Felius en Den Hartig/Gel drop won met enig geluk van Merlin Atoon en Virgil Greeve: 7-6, 7-5. Souburg had in de derde klasse in zijn voorlaatste competitie wedstrijd een zware kluif. Het team van captain Ronald van den Broek moest afreizen naar 's Gravenzande om daar tegen de titelkandidaat aan te treden. Lucienne van den Broek maakte in haar enkelpartij zoals ver wacht geen fout en won overtui gend van Maaike de Bruin: 1-6, 2-6. Ook Kim Dijkstra zat dicht bij de winst tegen Renske Luin- stra. Ze won de eerste set met 3-6, maar zag Luinstra terug komen met 6-4. In de derde set kon de speelster van Souburg het niet meer redden: 6-2. Bij de mannen kwam Souburg aan een tweede punt. Raymond Barten verloor met 6-3 en 6-2 van Jor- dy Winters, maar Gareth Lau was wel succesvol tegen Mark niet alleen aan de ruiters maar willen wij tevens de recreant ook eens iets anders bieden. Vandaar ook dat onze gedach ten uitgaan naar een jaarlijks terugkerend evenement." Kwalitatief De organisatie heeft de lat dan ook meteen hoog gelegd. Wim de Loof, die zes jaar geleden de voorzittershamer bij Oranjezon van Peter de Kam overnam: „De aansprekende plaats die wij met ons lustrumconcoui's op de Zeeuwse sportkalender destijds bezetten, willen we heroveren. Om dat te bereiken zal je kwali tatief iets goed neer moeten zet ten. Er is dan ook kosten noch moeite gespaard om dat te be reiken. Een concours valt of staat met een terrein. Dat moet goed zijn, anders maken de rui- Loman: 3-6, 4-6. Het vrouwen- dubbel moest Souburg prijsge ven. Het duo Barten/Van den Broek kreeg geen voet aan de grond tegen Winters/Loman en verloor met 6-2 6-1. In de mixedpartijen probeerde Sou burg nog enkele punten bij el kaar te sprokkelen, maar het mocht niet baten. MLTC greep tegen mede-degra datiekandidaat Holy 2 zijn laat ste kans. De equipe uit Middelburg won de moeilijke uitwedstrijd met 2-6 en be houdt daarmee zijn kansen op behoud van zijn positie in de derde klasse. Marielle Eude kreeg het zwaar te verduren te gen Van Uitert en kwam twee maal net tekort: 7-6 7-6. Ook Annemarie Ketting bleef met lege handen in haar enkelpartij Ze bleef in de eerste set tegen Zandbergen goed meedoen, maar verloor met 6-4. In de tweede set kwam de speelster van MLTC er niet meer aan te pas: 6-1. Kuitblessure Bij Holy 2 was de speler Spliet niet helemaal fit door een kuit blessure en dat werd in deze be langrijke wedstrijd van grote invloed. In zijn enkelpartij te- ters bij aankomst rechtsom keert. Daarom hebben we twee jaar geleden al een terrein van zes hectare gehuurd en inge zaaid om verzekerd te zijn dat dit ons niet overkomt. En zoals Peter al zei, we willen ook de va kantiegangers iets bieden. Dan moet je meer bieden dan louter en alleen maar springenEen in ternationaal polotoernooi, een postkoetsenrally in echte au thentieke postkoetsen en een showprogramma moet dan ook zorgen dat iedereen aan zijn trekken komt." Dat de ruiters het evenement in Domburg node hebben gemist, gen Thijs Slagboom moest hij opgeven bij 1-4 in de eerste en ook de mannendubbel tegen Slagboom/van Hoof werd bij 3-6 en 0-1 beindigd door de blessure van Spliet. Dimitri van Hoof leverde een prima prestatie door Wijmans- hausen van Holy op een neder laag te trakteren met tweemaal 4-6. Doordat ook Eude/Davidse tot winst kwam tegen Van Ui- tei-t/Zandbergen, Davidse/Van Hoof won van Van Uitert/Wij- manshausen en de tweede mixedpartij niet meer werd ge speeld won MLTC verdiend met 2-6. In de vierde klasse liep Souburg 2 tegen een 7-1-nederlaag aan tegen Be Quick 2. Hierdoor ko men de Souburgers nog dieper in de degradatiezorgen. Bianca Zwanenburg kon het niet red den tegen Michelle Ravenstein en verloor met 3-6 2-6. Alleen Nancy Verstraeten was succes vol in haar enkelpartij Ze speelde twee spannende sets tegen Denise van Hout. De eer ste set won de Souburgse speel ster in de tiebreak en in de tweede set kon ze net op tijd doordrukken naar set- en matchpunt: 7-5. De mannen van Souburg kregen beiden- blijkt wel uit de vele aanmeldin gen uit het gehele land. Wim de Looff is er dan ook vast van overtuigd dat Oranjezon met de organisatie van Hors by the Sea zijn plaats als topevenement op de Zeeuwse sportkalender gaat heroveren. „Alles is in het werk gesteld om het de deelnemers naar de zin te maken. Het woord is nu aan de ruiters. En natuur lijk het weer. Met Horse by the Sea willen we een bijdrage leve ren aan de verlenging van recre atieseizoen. Maar het is beslist geen 'slechtweervooi'ziening', dus hoop ik dat de weergoden op onze hand zijn." klop. Sven Vermeulen verloor met 2-6 4-6 van Sander Kap en Maarten Gideonse kreeg geen schijn van kans tegen zijn te genstander De Ruiter: 0-6 1-6. Ook het vrouwen- en mannen- dubbel moest Souburg inleve ren. Bianca Zwanenburg en An- negret Scheers verloren met 0-6 4-6 van Ravenstein/van Hout, terwijl Maarten Gideonse en Sander Kats met lege handen bleven tegen Kap/De Ruiter: 3-6 3-6. In de mixedpartijen liepen Ver- meulen/Scheers en Kats/Ver- straeten opnieuw tegen een nederlaag aan, waardoor uit eindelijk een 7-1-verlies voor Souburg op het formulier moest worden ingevuld. Tiola verdiende vier punten in de wedstrijd tegen Hartel. Voor Tiola werden de punten bij el kaar gesprokkeld door Ralf Ver- vaet in zijn enkelpartij tegen Zoeter (4-6, 4—6), Daisy Boog aard in haar enkelpartij tegen Linda van Zwol (3—6,7-6 en 2-6 en een mooie zege van Imre van Overloop tegen Schenk met 2-6 3-6. Ook de tweede mixed partij met Imre van Overloop en Ruben Verheul tegen Van Zwol/ Struik leverde een punt op: 2-6 2-6. Badminton Grand-Prix. Jeugd 1. Vrouwenenkel: 1. Natasja de Smoker, 2. Karin van Beek. Mannenenkel: 1. Ruben Spelier, 2. Ri chard Loos. Mannendubbel: 1. Michiel Huisken/Richard Loos, 2. Ruben Spelier- /Stefan Hüber. Jeugd 2. Vrouwenenkel: 1. Iris de Smit, 2. Esther Berckmoes. He renenkel: 1. Pascal Schweertman, 2. Mi chel Buizer. Vrouwendubbel: 1. Esther Berckmoes/lris de Smit, 2. Christel Ver steeg/Karin van Beek. Mannendubbel: 1. Pascal Schweertman/Colin van de Woestijne, 2. Michel Buizer/Beau van den Buuse. Jeugd 3. Vrouwenenkel: 1. Christel Versteeg, 2. Meggy van Es. Man nenenkel: 1. Tobias Coppejans, 2. Ricar- do Zweedijk. Vrouwendubbel: 1. Meggy van Es/Anne van Driel, 2. Josie Vogel- /Leanne Noordhoek. Mannendubbel: 1. Arnout Blankenstijn/Raymond Yuen, 2. Joël Bax Tobias Coppejans. Jeugd 4. Vrouwenenkel: 1, Tekla van Gils, 2. Niki- ta Buur. Mannenenkel: 1. Dries Okker- sen, 2. Raymond Yuen. Vrouwendubbel: 1. Lies Theunissen/Vivian de Smit, 2. Tekla van Gils/Nikita Buur. Mannendub bel: 1. Martijn Jonkman/Thijs Moerman, 2. Dries Okkersen/Niels van Huffel. Jeugd 5. Vrouwenenkel: gedeeld eerste Lies Theunissen en Anne Stoel, 2. Miran da van der Maas. Mannenenkel: 1. Kevin van der Maas, 2. Luuk Brilman. Vrou wendubbel: 1. Miranda van der Maas- /Christa Weeda, 2. Whitey Hoste/Anne Stoel. Mannendubbel: 1. Kevin van der Maas/Luuk Brilman, 2. Jeroen van Lies- hout/Niekvan Gils. Vijfde toernooi Middelburg. Jeugd 1. Vrouwenenkel: 1. Natasja de Smoker, 2. Karin van Beek. Mannenenkel: 1Richard Loos, 2. Ruben Spelier. Mannendubbel: 1. Richard Loos/Michiel Huisken, 2. Ru ben Spelier/Stefan Hüber. Jeugd 2. Vrouwenenkel: 1. Esther Berckmoes, 2 Marieke van Dam. Mannenenkel: 1. Pas cal Schweertman, 2. Michel Buizer. Vrouwendubbel: 1. Christel Versteeg/Karin van Beek, 2. Esther Berck moes/lris de Smit. Mannendubbel: 1. Pascal Schweertman/Colin van de Woestijne, 2. George van Bork/ Ricardo Zweedijk. Jeugd 3. VrouwenenkeL 1. Christel Versteeg, 2. Cynthia Swaanen. Mannenenkel: 1. RicardoZweedijk,2. Ar nout Blankenstijn. Vrouwendubbel: 1. Meggy van Es/Anne van Driel, 2. Esther van Koeveringe/Merlin van Bebber. Mannendubbel: 1. Arnout Blankenstijn- /Raymond Yuen, 2. Stijn Brilman/GerJan Krijnsen. Jeugd 4. Vrouwenenkel: 1. Ni- kita Buur, 2. Stephanie Meijer. Mannen enkel: 1. Niels van Huffel, 2. Raymond Yuen. Vrouwendubbel: 1. Lies Theunis sen/Vivian de Smit, 2. Tekla van Gils/Nikita Buur. Mannendubbel: 1. Mar tijn Jonkman/Thijs Moerman, 2. Dries Okkersen/Niels van Huffel, Jeugd 5. Vrouwenenkel: 1. Anne Stoel, 2. Whit ney Hoste. Mannenenkel: 1. Kevin van der Maas, 2. Luuk Brilman, Vrouwen dubbel: 1. Whitney Hoste/Anne Stoel, 2. Miranda van der Maas/Christa Weeda. Mannendubbel: 1. Kevin van der Maas- /Luuk Brilman, 2. Jeroen van Lieshout- /Niekvan Gils. Mountainbike E1-wedstrijd Kluisberg. Elite: 24. Joël Di eleman (Vlissingen), 54. Dick van de Berg (Gapinge). Masters: 5. Eric Vereecken. Nieuwelingen: 13. Timo Verhoek. Schaken Grandprixtoernooi. Kwartfinales: Kas parov (Rus) - Grisjoek (Rus) 1,5-0,5, Kha- lifman (Rus) - Barejev (Rus) 1,5-0,5, Beljavski (Slo) - Smirnin (Isr) 1,5-0,5, Rad- jabov (Aze) - ivantsjoek (Oek) 3-2. Halve finales: Kasparov - Khalifman, Beljavski - Radjabov, Sportprijsvragen Lucky Day. 10-23-25-28-33-47-48-49-50- 53-54-55-57-66-68-69-70-73-76-77 (onder voorbehoud) ■- Tennis Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Safin (Rus/2) - Di Pasquale (Fra) 3-6 6-4 6-3, 6-2, Agassii (VSt/4) - Mathieu (Fra) 4-6 3-6 6-3 6-3 6-3,' Grosjean (Fra/10) - Malisse (Bel) 6-27-56 3, Ferrero (Spa/11) - Gaudio (Arg/31) 6-7 6-1 6-7 6-2 6-4. Mannen, dubbel, kwartfinales: Haar huis/Kafelnikov (Ned/Rus) - Jorkman /Woodbridge (Zwe/Aus/6) 1-6 7-6 5-5 ge staakt wegens invallende duisternis. I Vrouwen dubbel, derde ronde: Ruanoj Pascual/Suarez (Spa/Arg/2) - Vis/Fusa (Ned/Fra/16) 6-1 6-0. Gemengd dubbel tweede ronde: Vis/Hill (Ned/Aus) - Te stud/Tarango (Fra/VSt) 6-2 1-6 6-1. Meis jes, tweede ronde: Ivanovic (Joe) - Bauei (Ned/9) 6-3 1-6 6-2, Strycova (Tsj/4) - Ta-j maela (Ned) 7-5 6-2. Dubbel, eerste ron de: Bauer/Tamaela - Bergot/Parmentieii (Fra) 6-7 6-3 8-6, Hsieh/Koetsnetsova (Tai/Rus) - Van Boekel/Falcon (Ned/VSf 6-2 6-0. Jongens dubbel, eerste ronde Koning/Van der Valk (Ned) Bremond/Petit (Fra) 6-2 6-3. Landelijke competitie. Mannen. Eerstf klasse: Binnenmaas-Animo 3-3. Twee de klasse: CC-Sjef 6-0, Zierikzee-'t Halvt Maantje 2-4, Nieuwerkerk-Sluipers4-2 Barendrecht-Halfweg 3 4-2. Gemengd: Tweede klasse: Oud Beijer land-De Schelde 7-1. Derde klasse: Gravenzande-Souburg 6-2 Holy 2-MLTC 2-6. Vierde klasse: Souburc 2-Be Quick 2 1 -7, Hartel-Tiola 4-4. Vijfde klasse: MLTC 2-Souburg 3 8-0, Tioli 2-Hulster Ambacht 2 8-0, Animo-DOS 1-7. Vijfde klasse: Halsteren 2-MLTC 5 4-4, 't Halve Maantje-Hontenisse 6-2. Ludo et Emergo-De Puye 5-3. Standen Mannen: Eerste klasse: Nieuwerkerl 5-24 (kampioen), Holy 5-16, Halfweg ij 5-15, Barendrecht 5-15, Animo 5-14.1 Sluipers 6-13, Binnenmaas 5-11, Twee! de klasse: CC 6-25, Hartel 6-21. Halve, Maantje 6-20, Zierikzee 6-18, Holy <j 6-17, Markant 6-15, SJEF 6-10, Ouden) bosch 6-9. Gemengd. Tweede klasse Oud Beijerland 6-37, Dash 35 6-33, Zoe{ termeer 6-31, Holy 6-26, de Scheids 6-18, Be Quick 6-16, CCOATO 6-12 Roosendaal 6-10. Derde klasse: 's Gral venzande 6-39, DDH 6-33, Lobelaej 6-32, Souburg 6-26, Vierhoeven 6—21) Dash 35 6-17, MLTC 6-15, Holy 2 6-S Vierde klasse: Halsteren 6-36, Oud Beijl erland 2 6-34, Be Quick 6-32, Harte, 6-22, Roosendaal 3 6-17, Etten 6—16) Tiola 6-16, Souburg 2 6-14. Vijfde klasj se: MLTC 2 5-32, Tiola 2 5-31, DOS 5-2S| De Zoom 3 5-20, Hulster Ambacht i 5-13, Animo 5-12, Souburg 3 6-7 (dfl gradatie). Vijfde klasse: 't Halve Maanti) 5-28, MLTC 3 6-24, Hulster Ambachj 5-23, Ludo et Emergo 5-20, Halsteren? 5-19, Hontenisse 5-18, De Puye 5-12. I Wielrennen Ronde van Duitsland. Eerste etappe! Wiesbaden-Tauberbischofsheïm: 1. Zs bel (Dui) 197,5 km in 5.12.41, 2. O'Gradl (Aus), 3. Commesso (Ita), 4. Riebenbauej (Oos), 5. Poitschke (Dui), 6. Bossoni (Ita) Algemeen klassement: 1. Zabel 5.12.3J 2. O'Grady 0.04, 3. Commesso 0.06, Auger (Fra) 0.08, 5. Diaz Justo (Spa), f| Teutenberg (Dui) 0.09,7. Baldato (Ita). Zaalvoetbali Hulst. Rayoncompetitie. Tweede klassd IZV/IBS-'t Anker/Schelfhout 8-4, ING bank-IZV/IBS 3 4-0. Stand: 't |A(j ker/Schelfhout 16-42, ZVH/Morres 16-34, ING bank 16-28, ZVH/Morres t 14-27, IZV/IBS 15-25, ADM/Lazaruj 15-25, IZV/IBS 3 16-18, Den Dullae 16-7, De Reizende Man 16—1. Zeilen Delta-combi Oostwatering. Splash B: Nienke Arnold. Optimist A: 1. Jos Thï maes. Optimisten B: 1. Pascal van ds Mast. Optimisten C: 1. Hansebas Meije: Ko Kasse (links) kijkt naar zijn Opel Astra die ondersteboven op het circuit ligt. door Henk de Winter ARENDONK - Doffe klappen, gekraak, gekras en een grote stofwolk. Voor rallycrosser Ko Kasse kwam een droevig einde aan de wedstrijd op het Glosso-circuit in Arendonk. „Als dat maar niet het einde van mijn seizoen is", treurde de Nieuwdorper terwijl hij de schade opnam van zijn raceauto die ondersteboven op het wegdek lag. Directe aanleiding voor de koprol van Kasse was een aanrijding met streekgenoot Dick Krijger, die net als Kasse in een racemodel van een Opel Astra rijdt, maar meer motoivei'mogen heeft. In de eerste heat was Kasse snel weg, maar maakte hij een fout waarvan de uit Wolphaartsdijk afkomstige Krijger profiteerde. In de tweede heat bleef Kasse Krijger wel steeds voor. Na drie heats stond Dick Krijger als derde geplaatst op de voorste startlijn in de finalerace van de Divisie 2 (Groep N). Kasse was als vijfde geposteerd en stond op de tweede startlij De Belg Verkuringe nam de leiding. Daarachter voch ten Lannoye en Krijger om plaats twee. Zij aan zij gin gen ze op de eerste bocht af. Krijger kreeg geen centi meter ruimte van de jonge Lannoye in zijn Seat Ibiza. De aankomende Kasse zag genoeg ruimte om er zijn Astra in te sturen. Lannoye had echter de betere race- lijn en sloot achter zijn landgenoot Verkuiinge aan. Daarmee dwong hij Kasse naar de derde plaats. Niet gezien Vanaf de buitenkant moest ook Krijger bij Lannoye aansluiten en daardoor raakte hij middenin in de bocht de Astra van Kasse. „Ik had hem helemaal niet gezien", zei Krijger latei'. Door de aanrijding vloog Kasse met zijn Astra een paar meter door de zandbak en knalde hij over de kerbstones en schoof hij een me- foto Henkde Winter ter of twintig op zijn dak over het circuit.Kasse was in eerste instantie woest op Krijger en pi-otesteerde te gen diens rijgedrag bij de wedstrijdleiding. Wat volg de was druk overleg met officials. Die kwamen er niet uit en bestempelden het incident als raceongeval zo dat Krijger aan de herstart mocht deelnemen. In deze herstart reed de Wolphaartsdijkenaar op het nipper tje naar een dei'de plaats. Kasse ziet de toekomst somber in. „Het is afwachten hoe groot de schade aan de motor is. Maar zo te zien wordt het geen EK-race in Zweden, misschien voorlo pig wel helemaal geen wedstrijden meer. Krijger kon door het voorval niet echt genieten van zijn podiumplek. „Dit heb ik absoluut niet zo gewild. Ik baal er van. Ik zag hem echt niet." Jos Krijger werd elfde in de Euroklasse. Gestart in de B-finale strandde de zoon van Dick Krijger na drie kwart ronde naast het circuit in een poging de voor hem rijdende coureur te passeren. Middelburgse tennisformatie stapje dichter bij lijfsbehoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38