Geen school Groote Kreek Laat spelen! 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z kop' JantjeöBeton PZC Bewoners Axelse buurt eens met wij kbeschrij ving Brandweer redt kalf uit kanaal Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING z 12 Hulster wethouder vindt plan voorbarig lezers schrijven Feest Zwijgen Hek II Mishandeling Schoolreis naar de Middeleeuwen Nuttig en nodig dinsdag 4 juni 2002 Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. door Jean-Lou de Gucht HULST - Er komt voorlopig geen basisschool in wijk Groote Kreek in Hulst. Dat zegt wet houder van onderwijs P. Wee- maes over het voorstel van L. Reyns (WD). Reyns oppert het idee van een basisschool in de nieuwe wijk in Hulst in de discussie over een mogelijke gebiedsafbakening tussen de drie basisscholen Sint door Glenn Hoffman AXEL - Bewoners van de Com- ponistenbuurt in Axel kregen gisteravond in buurtcentrum De Boemerang een beschrijving van hun wijk voorgeschoteld. Die wijkbeschrijving is onder deel van een visie op de sociale infrastructuur voor de nieuwe kanaalzonegemeente. De bij eenkomst was de eerste in een reeks van drie, waarbij ook nog de Terneuzense wijk Triniteit en Philippine worden aangedaan. Een groot deel van de aanwezi gen kon zich vinden in de be schrijving van hun wijk die was opgesteld door welzijnsorgani satie Scoop en die sprak over een wat vergrijsde wijk met wei nig voorzieningen. Een enke ling vond het beeld te somber geschetst. Anderen vonden het rapport getuigen van realiteits zin 'want er is hier toch ook geen supermarkt en kijk eens rond in de zaal, allemaal grijze haren'. Wethouder Van Schaik die in zijn voorwoord aangaf zo goed mogelijk te zullen luisteren naar de reacties vanuit de zaal, werd op zijn wenken bediend, ,,De verkeersveiligheid in de Willibrordus, Nobelhorst en de Moerschans. Dan kunnen leer lingen geweigerd worden als ze les willen volgen op een school buiten hun eigen wijk. De ge meente wil zo tot een evenwich tige spreiding komen van de leerlingen over de drie scholen van basisonderwijs. Een basisschool in Groote Kreek zou een einde kunnen maken aan de toevloed van leer lingen op de Willibrordusschool in de binnenstad. Er moeten nu Crijnssenstraat, die laat veel te wensen over, want in onze straat rijden bussen van het openbaar vervoer, bedrijfsbus- sen en vrachtwagens af en aan en dat gebeurt met een snelheid die vaak ruim boven de vijftig ligt", zo liet een buurtbewoner weten. Bewoners vonden dat de verkeersonveiligheidvererger- de door de maatregelen in het buitengebied, waardoor foren sen maar ook wijkbewoners zelf, de meest onlogische routes door de wijk nemen om zo snel mogelijk op de plaats van be stemming te komen. Een ander punt van zorg vonden velen de situaties rond de flats in hun buurt. ,,De twee flats staan er niet florissant bij, er is vaak overlast en bovendien zorgt de situatie rond de flats voor een onveilig gevoel", zo heeft menigeen ook in het on derzoek van Scoop laten weten. Een bejaarde flatbewoner, tij delijk neergestreken vanuit het Land van Hulst, bestrijdt dat weer: ,,Ik zou hier maar tijdelijk komen wonen maar ik zit hier zo op mijn gemak dat ik maar blijf en als ik 's avonds laat een rond je maak, heb ik van niemand last." twee noodlokalen worden ge bouwd om de leerlingen te huis vesten. Om nu al over een basisschool in Groote Kreek te beginnen, acht Weemaes voor barig. In evenwicht „Er wonen op dit moment te weinig mensen in die wijk om daar een nieuwe school te ope nen. Het grote aantal kinderen dat op dit moment uit Groote Kreek komt, is een gevolg van het bouwen aan één kant van Hulst. Wanneer er over een tijd je aan de andere kant van Hulst wordt gebouwd, is de verwach ting dat alles wel weer in even wicht komt." Er is geen enkele partij in de Hulster politiek die de gebieds afbakening in praktijk wil brengen. Volgens J. van Eek (CDA) hoeft het zover ook niet te komen als de schoolbesturen in Hulst meer gaan samenwer ken. „Als alle scholen boven dien kinderopvang hebben, is er geen enkel probleem." Weemaes zegt dat hij ook staat te springen om gebiedsafbake ning uit te voeren. „Wat we wil len tegengaan is leegstand op de ene school en noodlokalen bou wen op de andere. Als de kinde ren in hun eigen wijk naar school gaan is er dan ook geen enkel probleem. Uit sociaal oogpunt is dat bovendien ook beter dan een kind naar een an dere wijk te sturen." Volgens krantenberichten zal koningin Beatrix uitgenodigd worden om de Westerschelde- tunnel 14 maart 2003 te openen. Het zou de NV Westerschelde sieren, als die opening uit piëteit voor de duizenden Zeeuwen voor wie de ingebruikname een ramp zal zijn, met zo weinig mo gelijk feestelijkheden gepaard zou gaan. Ik noem in dit verband dat de toekomstige gebruikers van het fiets-voetveer bij Breskens (goed voor 800.000 overvaarten), veel meer moeten gaan betalen voor de overtocht. En dus indirect moeten meebe talen aan de exloitatie van de tunnel waaraan zij geen enkel belang hebben. Voorts de 140.000 houders van kortingskaarten die omdat die kaarten gaan verdwijnen, drie maal zoveel tolgeld voor de tun nel moeten gaan betalen dan daarvoor voor het autoveer. De Zeeuwse automobilisten die om mede de Westerscheldetunnel te bekostigen de hoogste opcenten van alle provincies in Neder land moeten opbrengen. En de bewoners aan beide zijden van de Westerschelde die doordat geen fiets-voetveer bij Perkpol- der is gepland, geconfronteerd worden met hoge 'omreisscha- den' en langere reistijden. En de nieuwe gemeente Hulst-Honte- nisse, die doordat een voor het openbaar vervoer zeer belang rijke verbinding bij Perkpolder gaat verdwijnen, te maken zal krijgen met ontvolking en aan tasting van openbare voorzie ningen. Er zou nog reden voor feest kun nen zijn, als bij het fiets-auto- veer meer redelijke tarieven zouden worden geheven, kor tingskaarten zouden blijven en bij Perkpolder een volwaardig fiets-voetveer zou worden geïn stalleerd. Anders dan maar de vlag halfstok. A.F.M. Broekmans Wilhelminalaan 21 Hulst Vorige week heeft in deze krant de burgemeester van Terneuzen Barbé de WD-wethouder K. van der Hoofd flink op zijn nummer gezet. Van der Hoofd had eerder negatieve uitspra ken gedaan over zijn ambtena ren, waar hij als wethouder ver antwoordelijk voor is. Normaal zou je verwachten dat de ge meenteraad, het hoogste be stuurlijke orgaan in een ge meente, een wethouder die het niet goed doet daar op aan spreekt. Maar de raad heeft zich tot nu toe in het diepste stilzwijgen ge huld. Na enkele dagen spreekt de burgemeester de wethouder in het openbaar aan op zijn ver meende onjuiste uitspraken over de hem toevertrouwde ambtenaren. Ook de WD-fractie, met wiens steun Van der Hoofd wethouder in Terneuzen is, houdt zich to taal afzijdig. Ons inziens een zeer duidelijk signaal dat het vertrouwen in Van der Hoofd zoek is. Nog bedenkelijker is het dat, volgens het krantenartikel, Van der Hoofd ervoor kiest zich niet te verdedigen. Hij incasseert de reprimande van de burgemeester en kiest er voor om 'niet meer op de kwestie terug te komen'. Wat voor soort verantwoording is dat? Als je eigen ambtenaren echt fouten hebben gemaakt, is de wethouder daarvoor politiek verantwoordelijk en dan sta je voor je eigen uitspraken, wat de burgemeester daar ook van denkt. Uiteraard schakel je ook je ei gen fractie in en bespreek je je positie als partij in het college. Als de WD-fractie hier nu niets tegen doet, kan de partij-orga nisatie van de WD dat, in het zicht van de verkiezingen niet zonder personele consequenties over haar kant laten gaan. Frits Jansen en Michiel Groenveld Stadhuisplein 43 Terneuzen Israël wordt altijd beschuldigd van allerlei dingen maar de be schuldiging van de heer Holle- brandse (PZC, 30-5) betreffen de apartheid is weer een nieuwe uit het Arabische sprookjes boek. Karl May, wiens boeken over zijn held Kara Ben Nemsi gebaseerd waren op publicaties van Arabisten in de vorige eeuw, tekende in zijn roman Ka- ram Ben Nemsi en de smokke laars van de Tigres al op hoe de Arabische cultuur een heel ei gen opvatting omtrent de be grippen waarheid en leugen hanteert: liegen is een deugd. En dit is nu precies waar ook de pe rikelen rond het Arabisch con flict om draaien. Het is gebleken bij de keihard gelogen bewering van de Palestijnen over Jenin waar meer dan 600 Palestijnen vermoord zouden zijn wat weer klakkeloos door de Nederlandse pers (ook PZC) werd overgeno men. Heer Hollebrandse schijnt ook niet te weten dat zeker 97 procent van Judea en Samaria al jarèn onder bestuur staan van Arafat en dat deze miljoenen steun van de EU besteedt aan enorme wapenarsenalen en zijn terreurgroepen maar niet be steedt aan zijn onderdanen, zo dat er grote werkloosheid is. Wat het hek betreft zal Israël dat nooit helemaal uitvoeren, want het gaat natuurlijk niet zijn ei gen bewoners opsluiten bij Ara fat en zijn terreurgroepen. Ook kan ik hem geruststellen betref fende bankrekeningen van de Arabische vluchtelingen: deze zijn in harde valuta betaald. Het zou hem sieren als hij zich ook zorgen maakte over de joodse eigendommen in de Arabische landen. Zij hebben geen stuiver gekregen. J.C.C. Sonius Westerzicht 527 Vlissingen TERNEUZEN - Een 20-jarige inwoonster uit Terneuzen heeft aangifte gedaan van mishande ling en vernieling. Zij werd gisterochtend in de Noordstraat in haar woonplaats door een bekende enkele keren geschopt en geslagen. Later die ochtend vernielde een andere bekende van haar een ruitje van haar woning. Alle betrokkenen zijn buurtgenoten van elkaar. Op de binnenplaats van Het Markiezenhof in Bergen op Zoom werd gisteren de jaarlijkse bijeenkomst van Stichting Jeugdmonumenten gehouden. Die stond in het teken van de Middeleeuwen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Henk Boot OSSENISSE - Resoluut optreden van het brand weerkorps van Hontenisse heeft gisteravond aan de Westdijk in Ossenisse het leven gered van een kalf van boer Serraris uit Ossenisse. Het beest was samen met een ander kalf zo ge schrokken van het onweer dat omstreeks 19.00 uur overtrok, dat het uit zijn wei brak en.via het talud zes meter lager in het aanvoerkanaal naar het gemaal van Campen terecht kwam. Het ene kalf slaagde er wel in om op eigen kracht op het droge te komen, het andere niet. Twee duikers van de inderhaast opgetrommelde brandweer uit Hontenisse 'wikkelden' de drenkeling in een lus van brandweerslangen, waarna acht spuitgasten het spartelende tachtig kilo zware dier aan wal trokken. Alles bij elkaar lag het klaf bijna een uur in het water. Volgens brandweercommandant J. Boogaert van het korps uit Hontenisse zou het dier vermoedelijk door onderkoeling zijn ver dronken als de reddingsactie niet was gelukt. Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl NATIONAAL JEUGD FONDS Q Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36