Grote kans op discobus in winter Honden gaan met baasje op stap Onbekende redt jongetje uit water Chalet Braakman stuit op verzet Wijkraden willen dat gemeente Hulst afspraken nakomt Personeel O vet krijgt gevraagde verhoging loon van 4,5 procent Taakstraf voor mishandelen ex comfbrto -ri C-J HOEKMAN""'" (0§) AutoTrack.nl Zorgmanifestatie niet in de prijzen Gemeente Oostburg onderhandelt met Connexxion Jongen (12) zwaargewond bij aanrijding WM M - Gewonde bij aanrijding Meer dan 70.000 occasions vind je op zeeuwse almanak Verbroedering ZEEUWS-VLAANDEREN door Jean-Lou de Gucht HULST - De wijk- en dorpsra den in Hulst willen dat de ge meente haar afspraken nakomt. Zij zijn het beu om nog langer als zeur te boek te staan. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders en de raad wijzen de negen wijk- en dorpsraden er op dat de proble men met de gemeente ontstaan in de afhandeling en uitvoering van de afspraken en actiepun ten die gemaakt zijn. 'Geduren de de tijd dat de actiepunten bij de gemeente in behandeling zijn, is de voortgang en status ervan zeer ondoorzichtig. Het gevolg is dat wij vaak op de 'zeurstoel' geplaatst worden. Wij moeten bellen en schrijven om informatie te verkrijgen. In deze positie voelen wij ons niet prettig.' De dorps- en wijkraden doen de gemeente een voorstel ter ver betering. Om afspraken meet baar te maken en de afhande ling te vergemakkelijken, willen zij een aantal zaken vast leggen, zoalswanneer en door wie er actie wordt ondernomen. Zorgen Een ander punt van kritiek be treft de werkwijze van de ge meente zoals die vastgelegd is in de inspraakverordening. Vol gens de wijk- en dorpsraden houdt de gemeente zich daar zelf niet eens aan. Ze maken zich zorgen hoe dat zal gaan als het aantal wijk- en dorpsraden uitgebreid wordt na de gemeen telijke herindeling. Een voor zetje tot verbetering wordt al vast gegeven door voor te stellen de portefeuille dorps- en wijk raden onder te brengen bij één wethouder. De dorps- en wijkraden vinden het geen goede zaak dat de sta tuten van de dorps- en wijkra den in Hulst verschillen. 'Bij de gemeentelijke herindeling zou den deze gelijk gemaakt moeten worden. Wellicht is het dan ook mogelijk om alle statuten geza menlijk te laten passeren bij de notaris in verband met een be sparing van de kosten.' Overigens is het niet allemaal kommer en kwel. Er wordt vast gesteld dat er constructief ge praat wordt tussen de gemeente en de raden en bij grotere pro jecten wordt nu geregeld de vi sie van de dorps- en wijkraden gevraagd. Het college beraadt zich nog op een antwoord. TERNEUZEN - De zorginstel lingen in Zeeuws-Vlaanderen hebben gisteren naast de Niek de Jongprijs van de Zorgverze keraars Nederland gegrepen. De prijs van tienduizend euro ging naar een project van de stichting Anders Beleven. De teleurstelling van de Zeeuws-Vlaamse delegatie was gisteren na afloop van de prijs uitreiking niet al te groot. De zorginstellingen waren al tevre den dat hun project (de Zorgma nifestatie en de daaraan gekop pelde Nacht van de Zorg) uit 44 inzendingen met zeven andere projecten genomineerd was voor de prijs. De Niek de Jongprijs is vorig jaar voor het eerst toegekend en gaat jaarlijks naar organisaties die de gezondheidszorg in Ne derland op een positieve manier voor het voetlicht brengen. De instellingen in Zeeuws- Vlaanderen deden dat eind vo rig jaar met de Zorgmanifesta tie, bedoeld om mensen te inte resseren voor het werk in de zorg en om het imago van de zorg te bevorderen. De manifestatie werd door drieduizend mensen bezocht. Volgens Ellen Minderhoud van de projectgroep die de activiteit organiseerde, is het de bedoe ling in de toekomst nog vaker dergelijke activiteiten te hou den. dinsdag 4 juni 2002 door Lieneke Fieret OOSTBURG - De gemeente Oostburg onderhandelt met Connexxion over de mogelijk heden van een winter-discobus in West Zeeuws-Vlaanderen. Er bestaat een grote kans dat de discobus het hele jaar door gaat rijden, zodat de jeugd veilig uit kan gaan. Op verzoek van leerlingen van het Zwin College in Oostburg besloot de gemeente te informe ren naar mogelijkheden voor de uitbreiding van de dienstrege ling van de discobus. Connex xion, die in de zomerperiode 's nachts langs de discotheken en campings rijdt, zal nu waar schijnlijk ook in de winter de uitgaande jeugd van en naar de discotheken vervoeren. Van 6 juli tot 25 augustus rijdt de dis cobus zeven dagen per week. Het is de bedoeling dat de bus daarna alleen op vrijdag- en za terdagnacht zijn route door VLISSINGEN - Een twaalfjari ge inwoner uit de gemeente Vlissingen is gistermiddag ge wond geraakt toen hij werd aangereden door een tractor met aanhangwagen op het Bas- kensburgplein in Vlissingen. De 36-jarige chauffeur van de tractor reed over het midden pad van het sportterrein en week uit naar links om drie voetgangers in te halen. De twaalfjarige liep net een van de andere voetgangers voorbij toen de combinatie passeerde. De jongen werd geraakt door de aanhangwagen en kwam er on der terecht. Hij liep inwendig letsel op en is met de ambulance overgebracht naar het zieken huis. Over de aard van zijn ver wondingen is verder niets be kend. West Zeeuws-Vlaanderen rijdt. De winter-discobus zal logi scherwijze een andere route rij den dan in de zomer. „Het is de bedoeling dat in de winter een route wordt gevolgd langs en door de dorpen in West Zeeuws- Vlaanderen en niet langs de campings aan de kust zoals in de zomer", legt wethouder L. Wille (Verkeer en Vervoer) uit. „Hoe de bus precies zal rijden is nog niet duidelijk. Dat moet over legd worden met de eigenaars van de discotheken en scholie ren van het Zwin College. Ik kan niet bepalen waar de bus het best kan rijden, dat weten zij veel beter." Vervolggesprek De onderhandelingen over een mogelijk proefcontract verlo pen soepel. Ze zijn nog maar veertien dagen aan de gang, de ze week komt er een vervolgge sprek met Connexxion. De bus maatschappij bepaalt vooraf hoeveel het kost als de discobus langer blijft rijden. De op brengst van de kaartverkoop wordt van dat bedrag afgetrok ken. Wille verwacht dat het maxima le risico voor de gemeente 25.000 euro bedraagt. „Maar dat kan nog veranderen, want we zijn hierover nog steeds aan het onderhandelen. Bovendien hopen we op subsidies of andere bronnen die geld in dit project willen steken, zodat het risico voor de gemeente naar beneden wordt gehaald", aldus Wille. De plannen worden als alles goed verloopt op 20 juni bespro ken in de gemeenteraad. Het college van B en W is in elk geval positief. Het is de bedoeling dat er een proefcontract komt tot december 2002. Na een evalutie wordt er gekeken of het moge lijk is om de discobus het hele jaar door te laten rijden. De ge meente Oostburg en Connex xion hopen deze week bindende afspraken te maken. Mogelijke knelpunten zijn het kosten plaatje en de route voor de win- terstapbus. Honden en hun baasjes begonnen gisteren aan de hondenwandeldriedaagse. foto Charles Strijd door Frank Gijsel AARDENBURG - Het was maandag, voorafgaand aan de hondenwandeldriedaagse, op vallend rustig bij het clubge bouw van de Hondenclub Aar denburg. De trouwe viervoeters waagden het niet te blaffen en na enkele inleidende woorden van hoofdinstructeur Erwin de Poorter ging het gezelschap on der een stralend zonnetje op pad voor drie dagen wandelgenot. Het evenement is inmiddels toe aan de vijfde editie. Vierender tig honden en hun begeleiders gingen van start. De club met als vaste stek de omgeving van de Eldeschans geeft dit jaar een andere invulling aan het evene ment. Speciaal voor de jonge honden is er gedurende de drie dagen een korte wandeling van ongeveer drie kilometer uitge zet. De oudere honden leggen telkens zes kilometer af. Ook de routes zijn aangepast. De twee de en de derde wandelavond is ingeruimd voor een wandeling buiten de omgeving van Aard- neburg. Vandaag wordt om 19.00 uur in Sluis in plan Groen- velt gestart voor een tocht over de stadswallen en woensdag trekt het gezelschap langs het natuurgebied het Grote Gat te Oostburg. Volgens De Poorter wil de club met twee routes bui ten de omgeving van Aarden burg alvast vooruit lopen op de nakende gemeentefusie. „We willen graag de mooie plekjes daar laten zien. Het is ook geen training, want dat gebeurt al re gelmatig en in voldoende mate bij de club. Het is puin- ontspan nen voor hond en begeleider." De organisatie is op alles voor bereid. Onderweg is er voor hond en begeleider een verfris sing en er is zelfs een volgwagen die eventuele geblesseerden of uitvallers kan oppikken. Als be loning is er op de slotavond voor de hond een kluif. "Ja -• t y' *..V~ -'••• - JU U«£U •--""Us- -~A - J. Degreef voor zijn gewraakte bungalette op de Braakman. foto Charles Strijd door Harlod de Puysseleijr TERNEUZEN - Het personeel van kolenoverslagbedrijf Ovet in Terneuzen en Vlissingen krijgt een loonsverhoging van 4,5 procent volgens de nieuwe eenjarige CAO. Directie en vakbonden hebben daar gisteren in het vijfde on- derhandelingsgesprelc een prin cipe-akkoord over bereikt. Slechts op één onderdeel, de ziektewet en de WAO, moeten er volgens bestuurder W. Wau- mans van FNV Bondgenoten nog details worden uitgewerkt. „Maar dat zal geen breekpunt meer opleveren", aldus Wau- mans. De directie van Ovet weigerde aanvankelijk tegemoet te ko men aan de looneis van vier pro cent met ingang van 1 april dit jaar. De bedrijfsleiding wilde vasthouden aan het systeem van automatische prijscompensa tie. Op aangeven van de werk nemers zette de vakbond in op een onmiddellijke salarisverho ging met vier procent. De honderd werknemers krij gen er vanaf 1 april drie procent Advertentie Arbo norm Betaalbaar Vraag proefplaatsing f Noordzandslraal 6. Yerseke, (0113) 57 29 07 loon bij. Daarnaast moeten ze volgens Waumans met ingang van die datum een half procent minder pensioenpremie af te dragen. Met ingang van 1 okto ber volgt dan nog een loonsver hoging met een procent. Een ander succesje dat de vak bonden in de onderhandelingen hebben geboekt, is de toeken ning van een vergoeding voor woon/werkverkeer. Ovet kende die vergoeding nog niet. Werk nemers krijgen voortaan een jaarlijks bedrag voor woon werkverkeer dat - afhankelijk van de afstand tot het werk - va rieert van vierhonderd tot acht honderd euro. TERNEUZEN - Op de kruising van de Willem de Zwijgerlaan met de Leeu welaan in Terneuzen vond gisteren om 13.55 uur een aanrijding plaats, waar bij een fietser gewond raakte. Een 83-jarige fietser uit de gemeente Terneuzen wilde de Willem de Zwij gerlaan oversteken. Hij zag hierbij een 19-jarige automobiliste over het hoofd. Hij reed tegen de linkerzijkant van de auto. De fietser raakte gewond en is ter observatie naar het ziekenhuis overge bracht. door René Hoonhorst HOEK - Jules Degreef begrijpt het niet. Hij is bereid zijn grote, luxueuze stacaravan groten deels aan het oog te onttrekken door een hoge groenblijvende laurierhaag te laten planten. Maar twee bungalowbewoners op vakantie-eiland De Braak man blijven bezwaar maken te gen de volgens hen illegaal neer gezette 'bungalette', zoals het chalet door de Braakmanbe heerders wordt genoemd. Burgemeester en wethouders van Terneuzen kwamen enkele weken geleden tot de slotsom dat de bezwaarmakers juridisch gelijk hebben en sommeerden de eigenaars van de stacaravan en de beheerder van De Braak man om de bungalette voor 1 september te verwij deren. Een maand eerder wilde het college het chalet nog gedogen tot de nieuwe visie voor het Bestem mingsplan De Braakman gereed was. Verschillende gerechtelij ke uitspraken en een advies van de commissie Bezwaar- en Be roepschriften deden het dage lijks bestuur van mening veran deren. Degreef snapt daar niets van, want hij weet niet beter dan dat zijn vakantie-onderkomen vol gens de regels is geplaatst. De familie Verpalen, beheerder van recreatiecentrum De Braak man, heeft hem zelf de plek voor zijn dubbele stacaravan aange boden. De staanplaats viel net in het voor verblijf srecreatie be stemde gebied. Dat gebied was bij de overname van De Braak man door de familie Van den Bosch in 1985 notarieel vastge legd, kregen Degreef en zijn vrouw te horen. Waterkant Het echtpaar Degreef had van 1990 tot 1997 ook al een huisje aan de waterkant. De Degreefs dachten tegen hun vut-leeftijd graag wat vaker op verschillen de plaatsen te willen vertoeven, maar kreeg al snel weer heim wee naar De Braakman. Jules: „We wonen in Vught in een bos rijke omgeving. Hier genieten we vooral van het uitzicht over het water, vandaar dat we in elk geval aan de waterkant wilden zitten. De plaats waar we nu zit ten, is in onze ogen echt de mooi ste van het hele terrein. Jules Degreef geeft direct toe dat één van de twee bezwaar makers recht op zijn buitenver blijf kijkt, dat er overigens al weer een jaar staat. Hoewel hij wit een natuurlij ke kleur vindt - 'sneeuw is toch ook wit' - kan hij zich nog voorstellen dat de be- zwaarmaakster bruin natuur lijker vindt. „Maar als ik dan aanbiedt om een grote groene haag neer te zetten en de vakan tieparkbeheerder wil nog wat struiken en heesters planten, dam heb ik toch alles wat binnen mijn vermogen ligt gedaan om aan bezwaren tegemoet te ko men. Door het opvullen van een, vroeger zelf door de Braakman beheerder gecreëerd inhamme- tje heeft de bezwaarmaakster zelfs een nog wat breder uitzicht dan eerst", betoogt Degreef. Klant Hij vindt zichzelf eigenlijk geen partij in het conflict. De familie Verpalen heeft hem tenslotte als klant gewoon een aanbod ge daan, wat hij met beide handen heeft aangegrepen. De beheer dersfamilie heeft intussen ook al aangekondigd de aanschrij ving van de gemeente juridisch aan te vechten. „Ik hoop na tuurlijk dat Verpalen de zaak wint. Het zou toch te gek zijn dat er vijftien jaar nieuwe chalets zijn gebouwd in een van te voren overeengekomen gebied, het nu opeens onwettig zou zijn. Mocht de rechter anders besluiten, dan moet ik zelf wel juridische stap pen gaan ondernemen. Ik hoop echter dat het niet zo ver hoeft te komen. Mijn vrouw en ik willen tenslotte alleen maar aan de wa terkant van de natuur en de rust genieten." Wethouder P. Hamelinck (voor zitter van het recreatieschap De Braakman) heeft vorig jaar al eens poolshoogte genomen bij de omstreden bungalette. Hij wilde gisteren geen commen taar geven op de aanschrijving om het chalet te verwijderen. „Wij geven gehoor aan wat de rechter ons opdraagt en de com missie Bezwaar- en Beroep schriften adviseert. Verder wachten we een nieuw oordeel van de rechter maar rustig af." door Harold de Puysseleijr CADZAND-BAD - De politie wil in contact komen met de on bekend gebleven man die afge lopen zaterdagmiddag een vier jarig jongetje uit het Belgische Ranst in Cadzand-Bad van de verdrinkingsdood heeft gered. Zowel de ouders van het jonge tje als de politie willen de man persoonlijk bedanken voor zijn alerte optreden. Het jongetje werd vermist en zijn ouders hadden de politie gealarmeerd. Die zocht in beide richtingen (Nieuwvliet en Cad- zand Bad) het strand af. De on bekende held was op de on- heilsplek aanwezig en aarzelde geen moment toen hij zag dat de door Niels Juist DEN HAAG - Tegen een 48-jari- ge man uit het asielzoekerscen trum in Middelburg die zijn ex- vrouw zou hebben mishandeld en bedreigd, is gisteren bij het gerechtshof in Den Haag een werkstraf geëist van dertig uur. De verdachte was door de poli tierechter in Middelburg tot de zelfde straf veroordeeld en ging in hoger beroep omdat de aanklacht naar zijn mening on terecht was. Op 20 oktober vorig jaar deden de ex-vrouw en de dochter van de verdachte aangifte van de mishandeling. Tijdens een dis jongen al meerdere malen kopje onder was geweest. Gekleed en al sprong hij het water in ter hoogte van het haventje in Cad zand-Bad en haalde de jongen uit het water. De knaap verkeerde weliswaar niet in een levensbedreigende situatie, maar werd voor de ze kerheid toch met de traumahe likopter overgebracht naar het Sint Jan ziekenhuis te Brugge. De politie nam naderhand con tact op met het ziekenhuis. Het bleek dat het de jongen zeer goed ging, hij was in de gangen alweer aan het crossen op een fiets. De vermoedelijkBelgische man die de jongen uit het water heeft gehaald, wordt verzocht contact op te nemen via tele foonnummer 0900-8844. cussie zou de verdachte haar meerdere malen met zijn vuist in het gezicht hebben geslagen en haar een aantal keren hebben getrapt. Zijn dochter kon dat bevestigen. De verdachte zou zijn ex ook bedreigd hebben. „Ik ga jullie moeder vermoorden", zou hij tegen zijn kinderen heb ben geroepen. De verdachte ontkent dat. Hij zou haar na een belediging een klap hebben ge geven waarna ze op de rand van het bed zou zijn gevallen. Vol gens de man had zijn dochter niet de waarheid verteld. Advo caat-generaal T. hechtte wel waarde aan haar getuigenis en eiste dertig uur werkstraf. Uit spraak over twee weken. Advertentie Twee donkere mannen zetten zich vrijdagavond druk en vrolijk pratend neer op het Middelburgse terras. Ze wa ren in een opperbeste stem ming, zo bleek toen de ser veerster hun bestelling op nam. Want even later kwam het meisje terug met een dienblad vol bier voor het complete terras. De beide Sengalezen betrokken zo een aantal Middelburgers bij de overwinning van hun natio naal elftal op het Franse team. Het rondje zorgde ook voor een omslag van de sfeer. Tafeltjes werden aangescho ven en plotseling zaten er geen zes verschillende stellen op dat terras maar één vrolijk gezelschap. De autosite voor heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33