Dethon sluit redelijk boekjaar af PZC PZC Kantoorvilla's officieel in gebruik Kunstmanifestatie spil van Graaf jansfeesten W oonzor gcomplex in Sint Jansteen blijkt haalbare kaart Zilveren speld voor mede-oprichter KBO 13 Schap moet zich nu gaan bewijzen op reïntegratiemarkt Wijkconcert li TOPVEIUNG FNV en Ovet bereiken geen CAO-akkoord Man mishandeld Fietstunnel volgende week open Fietsster gewond bij aanrijding Begraafplaats op de schop Geen belangstelling voor zwerfkat Reeks inbraken in auto's zaterdag 1 juni 2002 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het werkvoor zieningschap Dethon in Zeeuws-Vlaanderen heeft een redelijk jaar achter de rug. Het batig saldo over 2001 was met 473.000 euro weliswaar twee ton minder dan het jaar ervoor, daar staat tegenover dat de net towinst met 180.000 euro groei de. Hogere bedrijfskosten en hogere wsw-loonkosten druk ten het jaaroverschot. Het algemeen bestuur buigt zich over het voorstel het batig saldo van het voorbije jaar toe te voegen aan het weerstands fonds, om eventuele tegenval lers in de toekomst op te vangen Het afgelopen jaar stak Dethon veel energie in het omschake lingsproces van het schap van een leer-werkbedrijf naar een zogenaamd arbeidsontwikke- lingsbedrijf, dat alle vormen van gesubsidieerde arbeid kan uitvoeren en ook afzonderlijke reïntegratiediensten aanbiedt. In 2001 bood Dethon aan tien mensen meer werk dan een jaar ervoor, toen het aantal dienst verbanden 590 bedroeg. De wachtlijst kon worden verkort. Waren er in 1999 nog 107 men sen in afwachting van een werk plek bij het schap, eind vorig jaar was dat aantal geslonken tot 54. De directie verwacht dit jaar een verdere daling. Prestatie-eisen Bedrijfsmatig was 2001 een pri ma jaar. Van de verschillende bedrijfsunits waren hoge pres taties geëist, die - op een enkele uitzondering na - allemaal wer den waargemaakt. Alleen de re sultaten van de unit Industrie Terneuzen blijven ver achter bij de verwachtingen. De gebeurte nissen in Amerika vorig jaar september en de crisis in de elektronicasector waren daar van de belangrijkste oorzaken. Ook de afbouw van Philips-Ter- neuzen had voor Dethon gevol gen. Het aantal detacherings plaatsen nam namelijk af. De verpakkingsafdeling in Ter- neuzen kreeg echter een prima impuls, doordat een contract SINT JANSTEEN - De plaatse lijke fanfare St. Jan en de muziekvereniging Heikant ver zorgen dinsdag 5 juni een wijk concert op het parkeerterrein van de Rabobank aan de Van Hovestraat. Het gratis concert begint om 19.30 urm Bij slecht weer wordt het muziekevene ment uitgesteld naar dinsdag 11 juni. Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' zaterdag 8 juni in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 7 juni -15.00 tot 20.00 uur 8 juni-10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 w.hetmiddelburgsveilinghuis nl I REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-m,ail. web@pzc.nl met een grote afnemer kon wor den afgesloten. Een overeen komst die voor tachtig mensen ruim drie jaar werk oplevert. Bestuur en directie zijn redelijk hoopvol gestemd over de toe komst van het schap. Alleen de elektronicamarkt blijft voorlo pig nog instabiel, maar dat kan niet gezegd worden van de an dere sectoren. Voor Dethon ligt de belangrijkste uitdaging op de reïntegratiemarkt. Het schap moet zijn nieuwe positie als doorstroom- en uitstroomge- richt bedrijf nog waarmaken. In verband met die nieuwe doel stellingen van het schap heeft Dethon vorig jaar samenwer king gezocht met het Regionaal Opleidingcentrum (ROC) Wes- terschelde in Terneuzen. Het algemeen bestuur van De thon buigt zich donderdag 13 juni over het jaarverslag over 2001. Tijdens de vergadering komt verder een voorstel van het dagelijks bestuur aan de or de om bijna 7000 vierkante me ter grond aan te kopen van de gemeente Terneuzen achter het hoofdkantoor van het schapOp het perceel wordt een nieuwe opslaghal gebouwd. Met de grondaankoop is een bedrag ge moeid van 200.000 euro. De be stuursvergadering wordt ge houden in het kantoor in Terneuzen en begint om 15.00 Rob van Bedaf (links) en Paul van Gimst van het organisatiecomité tonen het affiche, waarop ook wel duidelijk wordt dat de kunstmanifestatie een prominente plaats in neemt. foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr WESTDORPE - De kunstmani festatie op zondag 9 juni neemt een belangrijke plaats in op het programma van de Graafjans- feesten in Westdorpe. Dit festijn is van oorsprong een dorpsfeest, maar moet volgens de organi satie uitgroeien naar een evene ment waar jaarlijks enkele dui zenden mensen uit de wijde omgeving op af komen. Centrale plaats voor de kunst manifestatie is het schutters veld aan de Molenstraat. Daar komt een grote tent te staan die een podium biedt aan klein kunstenaars, muzikanten en dichters. Om de tent heen staan dertig kramen, waar professionele kunstenaars het publiek vermaken. Vanuit cleze opstelling ontstaat het Kunst plein. De bedoeling is dat pu bliek én de uitvoerende en exposerende kunstenaars, kin deren van ouders die deelne men aan activiteiten en straat artiesten zich mengen op het plein. De organisatie zorgt er voor dat ook kinderen, variërend van kleuters tot zestienjarigen, aan hun trekken komen. Verder wordt er ook een Kunstmarkt gehouden, waarvoor meer dan tachtig beeldende kunstenaars uit Nederland, België en Duits land een uitnodiging hebben ge kregen. Decor „Wij willen ons hierin onder scheiden van de 'rijtjesmarkt'. De bezoekers van de Kunstloca tie worden geamuseerd en aan gezet tot een informeel contact met diverse kunstdisciplines. Ze staan niet voor een etalage, maar maken deel uit van het de cor", zo stelt de organisatie van de Graafjansfeesten het zich voor. De Graaf jansfeesten zijn dit jaar voor het eerst veel groter van opzet en uitgesmeerd over twee dagen. Op zaterdag vor men optredens van straatarties ten de rode draad in de festivi teiten. Uiteenlopende acts, waaronder het duo Kaal Haar, Robert Blake's Crazy Ma- TERNEUZEN - De on derhandelingsdelegatie van de vakbond FNV Bondgenoten heeft giste ren opnieuw vruchteloos met de directie van kolen- overslagbedrijf Ovet uit Terneuzen om de tafel ge zeten om een akkoord te bereiken over een nieuwe eenjarige CAO. Vakbondsbestuurder W. Waumans ziet het som ber in. De vakbonden wil len voor het personeel een loonsverhoging van 4 px'o- cent in de wacht slepen, met terugwerkende kracht tot 1 april dit jaar. De directie van Ovet wil vasthouden aan het sys teem van automatische prijscompensatie. De FNV ging gisteren op nieuw in onderhandeling met de leiding van het ko- lenoverslagbedrijf, dat behalve in Terneuzen een vestiging in Vhssingen heeft, nadat de directie eerder deze week weiger de schriftelijk met een voorstel voor een nieuwe cao te komen. „We hebben een paar uur onderhandeld en daarbij heeft de directie het eer der ingenomen standpunt herhaald." Maandag wordt het overleg hervat. „Dan is het d'r op of d'r onder", zegt Waumam. „Hopelijk komt de direc tie tot inkeer." door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het nieuwe kantoor van de Terneuzense makelaars en taxateurs Van Al ten en Van Hoeve is gisteren ge opend door burgemeester R. Barbé en wethouder K. van der Hoofd. Van Alten Van Hoeve hebben hun intrek geno men in de eerste van drie eigen 'kantoorvilla's' aan de Axelse- straat. In de tweede villa zetelt de Zeeuws-Vlaamse directie ver keer en vervoer van de provincie (provinciale waterstaat). Make laar P. van Alten verwacht dat vóór de bouwvakvakantie nog twee bedrijven in de 'service verlenende' sfeer hun intrek ne men in een van de villa's. Als die bedrijven daadwerkelijk ko men, rest er nog zo'n vierhon derd vierkante meter van de tweeduizend kwadraatmeter vloeroppervlakte in de drie ge bouwen. Genoeg voor nog één wat grotere onderneming, denkt Van Alten. Het makelaarskantoor hoopt binnen afzienbare tijd overeen stemming te bereiken over de overname van het opgedoekte benzinestation aan de Guido Gezellestraat. Van Alten Van Hoeve willen op het terrein van het voormali ge tankstation nog twee kleine- TERNEUZEN - Een 26-jarige man uit de gemeente Terneu zen is donderdagavond rond negen uur door een andere man bij de keel gegrepen en tegen de muur gedrukt. Het voorval gebeurde in een woning aan de Dijkstraat in Terneuzen. Hier door liep de man blauwe plekken in de hals op en een wond aan zijn elleboog. De oorzaak ligt in de relatiesfeer. MIDDELBURG - De nieuwe fietstunnel onder het spoor bij het station in Middelburg gaat in de loop van volgende week open. Het werk is dan nog niet klaar, maar de tunnel kan door fietsers en bromfietsers al wel gebruikt worden. De trap die vanaf het nieuwe busstation de tunnel in gaat, is nog niet ge reed. Ook moet er nog verlichting worden aangebracht. De tunnel moet in de loop van de maand helemaal klaar zijn. BIGGEKERKE - Een 14-jarig meisje is donderdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hogelandseweg in Biggekerke. Ze fietste samen met twee vriendinnen naast elkaar. Achter hen reed een personenauto met cai'avan, bestuurd door een 59-jarige man uit Enschede. De man toeterde omdat hij de meisjes wilde inhalen, waarna het 14-jarige meisje voor de twee anderen ging rij den. Bij de inhaalmanoeuvi'e kwamen de wielen van de caravan in de linker berm terecht. Door een stuurcoirectie maakte de caravan een slinger en zwiepte te gen het meisje. Ze kwam ten val en hep enkele schaafwonden op. SINT-LAURENS - Op de begraafplaats in Sint-Laurens wordt in de toekomst in twee lagen begraven. Dat is nodig om dat er geen uitbreidingsmogelijkheden zijn en de begraaf plaats anders over vijftien jaar vol is. Om deze manier van begraven mogelijk te maken, moet een deel van de begraaf plaats worden opgehoogd. VLISSINGEN - Zwerf kater Petertje, die een maand geleden gewond binnen is gebracht in het dierenasiel in Vlissingen, maakt het goed. De gapende wond op zijn kop is inmiddels bijna genezen. „Hij heeft een keurig koppie", zegt beheei'ster Wil van Reine. „Er zit alleen nog een korst op, maar het stinkt in ieder geval niet meer." Peter is inmiddels gecastreerd en helemaal klaar voor plaat sing in een nieuw huis. Belangstellenden hebben zich echter nog niet gemeld. Bij het asiel melden zich de laatste tijd min der mensen voor het afhalen van een kat. Van Reine vermoedt dat veel mensen tegenwoordig een huisdier via internet zoe ken. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Mxddelburg-Zuid negen auto's opengebroken. De auto's stonden geparkeerd aan de H. Lipperheystraat (2), de F.G. Alemanstraat, de J.G. Schorerstraat (2), Keurhove (2), de Bei aard en de Minaret. De buit bestond onder meer uit geluidsap paratuur, cd's, autopapieren, zonnebrillen en kleding. De po litie houdt rekening met nog meer aangiften. gical Street Show, Orikadabra en de Griezelbox, zox-gen voor gezelligheid in het centrum van het dorp. Fiat-toer Andere programmaonderdelen van de Graaf jansfeesten zijn een Fiat 500 toer, show met antieke tractoren, skeelertoer- tocht, kermisattracties, een countxy-linedancewedstri j d en koersballen. Het comple te programmaoverzicht is te vinden op de internetsite www.graafjansfeesten.com. re kantoorvilla's neerzetten. Van Alten: „We willen die twee laatste kantoorvilla's, die iets lager worden dan de twee daar voor, een voor een bouwen, afhankelijk van de belangstel ling van ondernemers. We ver wachten overigens niet dat er veel tijd overheen zal gaan, want er is genoeg belangstel ling voor nieuwe kantoorruim te in Terneuzen, is ons geble ken." door Jean-Lou de Gucht SINT JANSTEEN - Een haal baarheidsstudie naar een woon zorgcomplex in Sint Jansteen heeft aangetoond dat die plan nen op korte termijn realiseer baar zijn. Het complex zal bestaan uit zes tig woonzorgeenheden. Er zal sprake zijn van 24-uurszorg voor twee units van acht bewo- ners voor verpleeghuisgeïndi- ceerden. Sinds enkele maanden worden er pogingen onderno men om een woonzoi'gcomplex in Sint Jansteen van de grond te krijgen. Naast stichting Cura- mus en Thxiiszorg Zeeuws- Vlaanderen, werken ook de ge meente Hulst, de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging en de Initia tiefgroep Woonzox'gcomplex Sint Jansteen er aan mee. Leefbaarheid „Het complex komt natuurlijk de leefbaarheid van Sint Jan steen ten goede", zegt J. van Eek van de initiatiefgroep. „En het zal zeker bijdragen aan het op lossen van de bestaande wacht lijsten. De in de nabijheid van het woonzorgcentrum wonende ouderen kunnen natuxxrhjk ook profiteren van het centrum. Daar kunnen ze zich veilig voe len. Zodoende kunnen zij langer in him eigen vertrouwde omge ving blijven wonen. Belangrijk daarbij is dat er in het centrum medische voorzieningen zoals huisartsenhulp en welzijns voorzieningen aanwezig zullen zijn." Wethouder R Weemaes is ook positief over het complex, „We gaan de aanvragen keihard on derbouwen met cijfers die aan tonen dat dit woonzorgcentrum in Sint Jansteen verantwoord is. Ik ben er van overtuigd dat we daar wel uitkomen. Voox~waarde is natuurlijk wel dat de ouderen uit Sint Jansteen zich inschrij ven in het woonzorgcomplex, en niet in de Blaauwe Hoeve in Hulst." Op een bijeenkomst over de toekomst van de oude renzorg in Sint Jansteen eind vorig jaar lieten de aanwezigen er geen misverstand over be staan dat ze in hun eigen dorp willen blijven wonen als ze zorg nodig hebben. Van Eek Weet nog niet hoelang het gaat dui-en voordat er ge bouwd kan gaan worden en waar het complex precies gaat komen. „Dat zal wel in het van Sint Jansteen worden, waarbij de afstand tot de aanwezige se- niorenwoningen zo kort moge lijk moet zijn." Van Alten Van Hoeve willen nop twee kleinere uitvoeringen van hun eigen 'kantoorvilla' gaan bouwen. foto Charles Strijd door Wilma Valk OOSTBURG - Mede-oprichter van de Katholieke Ouderen bond afdeling Oostburg (de KBO), Jos van de Walle nam de ze week afscheid en ontving voor zijn verdiensten de zilve ren speld van de bond. Bijna tien jaar was Jos van de Walle (79) penningmeester van de katholieke Ouderenbond af deling Oostburg. Tot zijn grote spijt moest hij tijdens de alge mene vergadering donderdag middag afscheid nemen; niet als lid, maar wel als bestuurder. „Ik was nog wel een beetje langer actief gebleven, maar mijn echt genote is ziek, en zelf ben ik ook niet meer helemaal in orde. Ik kan niet meer zomaar hele mid dagen wegblijven," vertelt van de Walle. Hij was ook bij de op lichting van de afdeling betrok ken: „Er was hier alleen de An bo (Algemene Nedeiiandse Bond voor Ouderen) en de vele katho lieke ouderen in Oostburg wil den toch graag een eigen bond. Dat er veel animo was, bleek al bij de start. We hadden gelijk honderd leden. Diverse lezingen zijn er in al die jaren al geweest en daar was ik altijd graag bij, misschien omdat ik zelf bij de voorbereiding betrokken was. Fietstochten houden we regel matig, maar niet te vaak. Ten slotte zijn we allemaal al iets ou der." Voor zijn inzet al die jaren en zijn betrokkenheid bij de KBO ontving Jos van de Walle don derdagmiddag uit handen van de voorzitster KBO Zeeland, H. Remijn, een zilveren speld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 73