Protest tegen riskante bocht PZC PZC Schouwse raad is chaos afdeling zat Graffiti is 'pure kunst' Asselbergs wil graag tweede periode op Schouwen-Duiveland b 13 Negen ongevallen in twee jaar Brandweer niet naar brede school Yerseke Doel 2020 naar Redt de Kaloot T0PVEILING Portemonnee uit tas gestolen Fietstunnel volgende week open Open dag asielzoekerscentrum Begraafplaats op de schop Geen belangstelling voor zwerfkat Reeks inbraken in auto's Rommelmarkt Concert in Wandelkerk zaterdag 1 juni 2002 door Mieke van der Jagt OVEZANDE - De familie Stuik is het hartstikke beu. Telkens als er een auto aan komt rijden, houden ze in huize Stuik hun hart vast. Het zou niet de eerste keer zijn dat een auto uit de bocht vliegt en tegen de gevel van hun woning aan de Nisse- stelle in Ovezande tot stilstand komt. Negen ongelukken gebeurden er in de afgelopen twee jaar en volgens mevrouw Stuik is het een wonder dat die allemaal nog een betrekkelijk goede afloop hadden. „Geen ernstig gewon den of doden, maar je kunt er ge rust op wachten. Als er niets ge beurt, vrees ik het ergste." De weg tussen 's Gravenpolder en Ovezande, waarvan Nisse- stelle deel uitmaakt, wordt ge kenmerkt door een voor auto mobilisten bijzonder soepele aanleg. Het lijkt wel een race baan met mooi asfalt, goedlig- gende bochten en niet al te lange rechte stukken. Maar sommige bochten zijn verraderlijk, met name die ter hoogte van het pand dat in de volksmond nog 't Olietunnetje wordt genoemd, naar een café dat daar vroeger was, en waar de familie Stuik woont. Wie uit de richting van 's Gravenpolder komt rijden en net over de racebaan een flinke snelheid heeft opgebouwd, ver kijkt zich makkelijk op de bocht. Pas als je erin zit, heb je in de gaten dat hij scherper is dan hij leek. Nat wegdek Daar gaat het dus mis, weet Stuik. „De hardrijders komen met hun wielen in de berm, cor rigeren en komen vervolgens bij ons tegen de gevel pas tot stil stand. Bij een nat wegdek, en dat heb je hier niet zelden, is het risico alleen maar groter." De familie Stuik heeft, om de aandacht eens goed op het pro- YERSEKE - De brandweerka zerne van Yerseke gaat geen deel uitmaken van de toekomstige brede school aan de Hogeweg. Renovatie of nieuwbouw op de huidige locatie ligt daarmee voor de hand. In een poging de brede school zo breed mogelijk te maken, werd onderzocht of ook de brand weerkazerne bij het project Yerseke West betrokken kan worden. Het huidige onderko men aan de Burenpolderweg is aan vernieuwing toe. Besloten is om de kazerne toch maar niet bij het nieuwe com plex te betrekken. Om te begin nen is de brandweer zelf niet ka pot van het idee, maar ook het vestigen van de brandweer - die ook 's nachts wel eens met loei ende sirenes moet uitrukken - bij het bejaardentehuis vindt men bij nader inzien niet zo'n goed idee. Het is zo goed als zeker dat Vre- delust naar het Hogeweg ver huist. Ook de aanwezigheid van veel kinderen speelt een rol in het besluit. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bleem te vestigen, de provincie, eigenaar van de weg, aanspra kelijk gesteld voor de geleden schade. Niet omdat ze uit zijn op geld of genoegdoening, maar om actie te forceren. Dat is ge lukt. De provincie is inmiddels in gesprek met de politie over mogelijke maatregelen. Zelf heeft de familie Stuik al be tonnen ringen langs de weg ge legd. „Ten eerste om de wegge bruikers te alarmeren en verder om niet al te veel bezoek via de gevel binnen te krijgen. Maar het maakt natuurlijk niet uit of je gewonde mensen bij je gevel uit een wrak moet helpen of bij zo'n betonnen ring." In de meeste gevallen gaat het om jonge automobilisten die te hard rijden en niet erg ervaren zijn. „Honderd, honderdtwintig en nog harder wordt er gereden. Wij zouden graag zien dat er een snelheidsbeperker zou wor den aangebracht. Daarnaast zou de politie zeer regelmatig moeten handhaven op dit tra ject." Maar Stuik is al blij dat er over wordt gesproken, want tal loze telefoontjes hebben tot nu toe nog niet tot maatregelen ge leid. De familie Stuik heeft zelf al bloembakken langs de weg gezet om te voorkomen dat automobilisten na een scherpe bocht tegen hun gevel tot stilstand komen. foto Willem Mieras Sander Brouwer, één van de deelnemers aan de graffiti-jam, in actie. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Vincent Kuipers (21) uit Middelburg mocht op de mavo niet tekenen wat hij precies wilde. Tijdens de vier dagen durende graffiti-jam, die gisteren begon, kan hij zijn hart opha len. De vier binnenmuren van het Me- ker Skatepark aan de Nadorstweg in Middelburg kunnen deze dagen door zowel graffiti-artiesten als jong talent worden voorzien van nieuwe afbeel dingen. Het oude gymlokaal, Meker Skatepark, is eenentwintig meter lang en zes meter breed. Gewerkt wordt met één project muur. De graffiti-jam is openbaar enie- dereen die met spuitbussen aan de slag wil, kan meedoen. Bij een te grote druk te kunnen de initiatiefnemers niet ga randeren dat iedereen een plekje op de muren krijgt. Vincent Kuipers, ook wel Barbie ge noemd, heeft al een tekening op de muur in het honk naast de skatebaan vervaardigd. „Lekker relaxed spuiten ligt me wel. Tekenen doe ik heel mijn leven al. En ik denk dat graffiti en ska ten, zoals je dat bij ons in Middelburg vindt, wel een beetje bij elkaar passen." Hij noemt zichzelf geen specialist. Mattijs Wouters (23) uit Kruiningen is wel specialist. Hij is al drie jaar serieus met graffiti bezig. „Ik krijg opdrachten van scholen om te komen spuiten. Zelfs de gemeente Kruiningen vroeg me om reclameborden te verfraaien. Het ge heim van een goed graffiti-artiest is na- apen. Goed kijken wat anderen doen. In de stad zie je altijd wel dingen die je meeneemt in je eigen werk. Verder moet je de graffitimagazines regelmatig in kijken. In het algemeen is graffiti pure kunst." Verboden Graffiti-artiesten hebben het moeilijk. Ze willen hun creaties graag maken én laten zien, maar dat kan en mag bijna nergens. Graffiti in het openbaar is ver boden. De organisatoren van de graffi ti-jam in Middelburg bieden graffiti liefhebbers de kans om zich 'op een re- foto Lex de Meester laxte manier' te uiten. Bijkomend voor deel is dat gedurende de graffiti-jam de deelnemers tips en trucs kunnen uit wisselen. Het resultaat van de graffiti-jam wordt tot de komende maanden geëxposeerd in Meker Skatepark. De jams zijn een terugkerend evenement in Zeeland en trekken artiesten uit heel Nederland naar Middelburg. De graffiti-jam wordt vandaag van twaalf uur 's middags tot twaalf uur 's avonds gehouden. Morgen begint het spuiten om drie uur 's middags tot mid dernacht. Maandag, de laatste dag, start de graf fiti-jam om één uur en eindigt om twaalf uur 's avonds. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Schouwse ge meenteraad eist meer daad kracht van B en W om de proble men op de afdeling Ruimte en Milieu op te lossen. De gezamenlijke fractievoorzit ters nemen nu zelf het heft in BORSSELE - De actiegroep Doel 2020 bezoekt vandaag de collega-actiegroep Redt de Ka- loot. De Doelenaren, die vechten voor het behoud van hun dorp, dat geofferd dreigt te worden aan de expansie van de contai neroverslag in Antwerpen, maakt met Redt de Kaloot eerst een tocht over het fossielen- strand bij Borssele. Daarna zullen de deelnemers van ge dachten wissélen over de geza menlijke problemen. Ook Redt de Kaloot strijdt tegen de komst van een containerterminal. handen voor een inventarisatie van de pijn en (on) mogelijkhe den. Die informatie wordt ver taald in een bestuursopdracht voor burgemeester en wethou ders. De werkachterstand op het ge bied van ruimtelijke ordening en milieu vraagt volgens het ini- tiatiefnemende SGP-raadslid G. Houtekamer om snel en kor daat ingrijpen. Hij vindt daar om dat het college het initiatief om tot oplossingen te komen moet teruggeven aan de raad, zodat op dat gebied nieuwe uit gangspunten kunnen worden geformuleerd. „De raad geeft het kader aan, de raad geeft de ruimte aan. En wat ons betreft zal de verantwoordelijke wet houder daar geen millimeter van mogen afwijken! De voorgestelde ingreep krijgt brede steun. Volgens CD A-frac tievoorzitter R. van der Wekken gaat het tevens om het 'inlossen van een verkiezingsbelofte'. Al leen de WD staat terughou dend tegenover de gekozen marsroute. Niet verwonderlijk, gaf Houtekamer gisteren aan, omdat bij die partij 'nogal wat oud zeer zit'. De persoiiele leeg loop van de afdeling ruimtelijke ordening en de daarmee samen hangende werkachterstand is ontstaan onder verantwoor delijkheid van toenmalig WD- wethouder C. Veerhoek. Hoe de bestuursopdracht zal luiden, kan Houtekamer nog niet zeggen. De bedoeling is zo snel mogelijk als fractievoorzit ters bij elkaar te komen om de (on)mogelijkheden op een rij te zetten. Wat Houtekamer be treft, verdient de problematiek op RO en Milieu 'topprioriteit'. In die zin moet de raad ook niet schromen fors in de buidel te tasten om de achterstanden weg te werken, zodat diverse onder nemersplannen tot uitvoering kunnen worden gebracht. Bezuinigen Investeren aan die kant bete kent evenwel dat de gemeente op andere fronten moet bezuini gen, aldus de SGP-voorman. Dat geldt ook voor de inzet van het personeel. „Dat is bestaand beleid: waar mensen bij komen, moeten ze op een andere afdeling met minder toe. Het kan niet zo zijn dat we de formatie nog eens flink op schroeven. De ingreep op Ruimte en Milieu vergtnaarschatting830.00euro eenmalig en 210.000 euro struc tureel. Wethouder J. van Felius (Financiën en Personeel) onder schrijft de opvatting van de raadsmeerderheid. Hij heeft zich van meet af aan - niet in de laatste plaats in de verkiezings campagne van Alert! - gekant tegen het financiële beleid van de gemeente. Volgens Van Fe lius worden meer projecten en plannen In behandeling ge nomen dan de gemeente aan kan. Door nu eerst de voornaamste knelpunten in beeld te bi"engen ('RO staat wat dat betreft boven aan mijn lijstje') en daar het be schikbare budget naast te zetten, moet er een helder beeld ontstaan wat wel en niet kan. Die helderheid dient er bij de begrotingsbehandeling dit najaar te zijn, aldus Van Felius. In het eerste kwartaal van dit jaar kwam de gemeente bijna drie ton tekort op de lopende be groting. „Mijn voorganger (PvdA-wethouder Van der Salm, red.) heeft aan het eind van zijn termijn gezegd dat het de gemeente momenteel finan cieel niet slecht gaat en dat alle lijken nu wel uit de kast zijn. Mijn voorlopige conclusie is: toch nog even rustig aan tegen de achtergrond van een stagne rende economie en een lagere uitkering uit het gemeente fonds." Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' zaterdag 8 juni in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc. Kijkdagen 7 juni-15.00 tot 20.00 uur 8 juni -10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639/06-23360501 w.hetmiddelburgsveilinghuis.nl I GOES - Een 7 9-j arige vrouw uit de gemeente Borsele is gister middag in een winkel aan de Marconistraat in Goes het slachtoffer geworden van diefstal. Tijdens het winkelen had ze haar tas in het winkelwagentje liggenuit de tas is haar por temonnee, met daarin ruim honderd euro en een bankpas, weggenomen. MIDDELBURG - De nieuwe fietstunnel onder het spoor bij het station in Middelburg gaat in de loop van volgende week open. Het werk is dan nog niet klaar, maar de tunnel kan door fietsers en bromfietsers al wel gebruikt worden. De trap die vanaf het nieuwe busstation de tunnel in gaat, is nog niet ge reed. Ook moet er nog verlichting worden aangebracht. De tunnel moet in de loop van de maand helemaal klaar zijn. MIDDELBURG - Het asielzoekerscentrum aan de Stromen- weg in Middelburg houdt op 15 juni een open dag. In het cen trum wonen sinds oktober 2001 zeshonderd asielzoekers. Tijdens de open dag worden verschillende activiteiten gehou den, zowel voor volwassenen als voor kinderen. Verder zijn organisaties aanwezig die zich bezig houden met internatio nale en humane vraagstukken. De open dag staat in het teken van kennismaking. De deuren van het asielzoekerscentrum gaan om 13.30 open. SINT-LAURENS - Op de begraafplaats in Sint-Laurens wordt in de toekomst in twee lagen begraven. Dat is nodig om dat er geen uitbreidingsmogelijkheden zijn en de begraaf plaats anders over vijftien jaar vol is. Om deze manier van begraven mogelijk te maken, moet een deel van de begraaf plaats worden opgehoogd. Het gaat om een gedeelte dat tot nu toe niet in gebruik was. De aanpassing is naar verwachting aan het eind van dit jaar klaar. De begraafplaats heeft dan voldoende capaciteit tot 2030. Inwoners van Sint-Laurens worden nog per brief geïnformeerd. VLISSINGEN - Zwerfkater Petertje, die een maand geleden gewond binnen is gebracht in het dierenasiel in Vlissingen, maakt het goed. De gapende wond op zijn kop is inmiddels bijna genezen. „Hij heeft een keurig koppie", zegt beheerster Wil van Reine. „Er zit alleen nog een korst op, maar het stinkt in ieder geval niet meer.Peter is inmiddels gecastreerd en he lemaal klaar voor plaatsing in een nieuw huis. Belangstellen den hebben zich echter nog niet gemeld. Bij het asiel melden zich de laatste tijd minder mensen voor het afhalen van een kat. Van Reine vermoedt dat veel mensen tegenwoordig een huisdier via internet zoeken. MIDDELBURG - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn in Middelburg-Zuid negen auto's opengebroken. De auto's stonden geparkeerd aan de H. Lipperheystraat (2), de F.G. Alemanstraat, de J. GSchorerstraat (2)Keurhove (2)de Bei - aard en de Minaret. De buit bestond onder meer uit geluidsap paratuur, cd's, autopapieren, zonnebrillen en kleding. De po litie houdt rekening met nog meer aangiften. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Schouwen-Duiveland is een procedure begonnen voor de herbenoeming van burgemees ter J. Asselbergs. Eind dit jaar loopt zijn ambtsperiode af. De 56-jarige Asselbergs heeft de Commissaris van de Koningin laten weten een nieuwe termijn te ambiëren. De raad heeft een commissie in gesteld die de aanbeveling gaat voorbereiden voor de herbenoe ming van de burgemeester. De commissie bestaat uit de frac tievoorzitters van alle partijen, onder voorzitterschap van het SGP-raadslid G. Houtekamer. De Bruënaar is die functie toe bedeeld uit hoofde van zijn vice- voorzitterschap van de gemeen teraad. De commissie heeft tot 1 september de tijd om zich een oordeel te vormen over het func tioneren van Asselbergs. Van die bevindingen wordt verslag uit gebracht aan de raad. Ook peilt de commissie de gevoelens van de wethouders, met betrekking tot Asselbergs. De leden hebben een 'volstrekte geheimhou dingsplicht' voor wat betreft de informatie die ze tijdens deze procedure vergaren, zo schrijft het regelement voor. Het betref fende dossier wordt minstens vijftig jaar in een verzegelde en velop opgeborgen in het archief. Profielschets Volgens raadsgriffier T. van Oostenbrugge wordt een stan daardprocedure van het Minis terie van Binnenlandse Zaken gevolgd. Uitgangspunt voor de herbenoeming is de pro fielschets van de burgemeester van Schouwen-Duiveland naast het functioneren van As selbergs in de dagelijkse prak tijk. De verwachting is dat de commissie de Commissaris van de Koningin op 1 september unaniem zal aanbevelen Assel bergs een nieuwe termijn van zes jaar te gunnen. Acnders dan bij een sollicitatieprocedure in geval van een vacature op een dergelijke post, worden er geen andere kandidaten ingebracht. Asselbergs werd op 1 januari 1997 de eerste burgemeester van de nieuwe gemeente Schou wen-Duiveland. Voor die tijd bekleedde hij die functie al bin nen het toenmalige Zierikzee. Van 1981 tot 1987 was hij burge-C meester van Sluis en tevens meer dan een jaar waarnemend in het aangrenzende Aarden burg. In een reactie op de herbe noemingsprocedure, gaf Assel bergs gisteren geen keiharde garantie dat hij zijn tweede ter mijn voor Schouwen-Duive land ook vol zal maken. „Het gaat om een periode van zes jaar. Wat er binnen die tijd allemaal kan gebeuren, zien we dan wel weer. Het leven zit vol verras singen." Twee jaar geleden deden hard nekkige geruchten de ronde dat Asselbergs zou hebben gesolli citeerd naar de toen openstaan de burgemeestersposten in zijn geboorteplaats Bergen op Zoom, Roosendaal, Zwolle en Alkmaar. Dat bracht hem tot het schrijven van een interne nieuwsbrief aan de gemeentelij - ke organisatie, waarin hij een mogelijk vertrek uit Schouwen- Duiveland met kracht ontken de. „Ik ben hier benoemd voor een periode van zes jaar. Dan pieker ik er niet over tussentijds weg te gaan. Zo zit ik niet in el kaar", reageerde Asselbergs in dertijd. HEINKENSZAND - In Hein- kenszand is op 8 juni een over dekte rommelmarkt in de bedrijfsgebouwen aan de Hein- kenszandseweg. De opbrengst komt ten goede aan onder meer de Werkgroep Roemenië van de SOW kerk in Heinkenszand. De rommel markt is open vanaf 8.30 uur en duurt tot 12.00 uur. GOES - Vocaal Ensemble Can- tare uit Goes geeft op zaterdag 1 juni een concert om 20.00 uur in de Wandelkerk van de Grote Kerk in Goes. Er worden a capella liederen ten gehore gebracht, afgewisseld met muziekstukken op de harp en de dwarsfluit. De thema's van de avond zijn onder meer avond en nacht, afscheid en de zee. Fluitiste Lucinde Andries- sen en harpiste Ineke de Vente die samen het Duo Luvente vor men zorgen voor afwisseling tij dens het concert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 59